Gesprongen handen Thans stelt de V o o r z. aan de ord's de behandeling van de gemeen- iebegrooting voor het dienstjaar '281 Do commissie belast geweest met het onderzoek, heeft haar werk ver richt, en de V 0 0 r z. verzoekt de commissie rapport te willen uitbren gen. Dit geschiedt bij monde van den heer W. Compeer. Deze zegt dat do commissie de begrooting in orde bevonden heeft. Het eindcijfer der begrootin» gaf moed voor de toekomst. Bq ae be handeling der begrooting zal de com missie nog met een tweetal voorstel len voor den dag komen. De V 0 0 r z. gaat daarna over tot artikelsgewijze behandeling der begroo ting. Bq* de post, kosten van verga deringen, stelt de commissie voor, de ze post van f40 op f70 te brengen. De commissie vindt, dat in de ver gaderingen wel een sigaartje gerookt mag worden, temeer waar het pre sentiegeld der Raadsleden geheel af geschaft is. De heer van Tol kan met dit voorstel meegaan, mits dit bedrag niet overschreden wordt. De Raad besluit overeenkomstig het voorstel der commissie, de post van f40,— op f70,te brengen. Bij de behandeling van het hoofd stuk belasting, blijkt dat de post, be lasting naar het inkomen, geraamd is op f9.900,Vcrig jaar was deze post op f 11.000 uitgetrokken. De commissie stelt voor over te gaan tot belastingverlaging. Op voorstel van den Voorz. ne- men de he eren Compeer, Disselldorp en van der Knqff. zitting in een com missie, die het vraagstuk der belas tingverlaging in studie zal nemen. In totaal zal aan belasting f 13.623,61 opgebracht mceten worden. De begrooting wordt voorzoover den gewonen dienst aangaat, in ontvang sten en uitgaven vastgesteld op f24.106,80. De kapitaaldienst vermeldt in ont vangsten f694,15 en in uitgaven f8<* Batig slot f61415 De Voorz. deelt mede, dat B. en W. ingevolge de instructie van den gemeente-ontvanger, den heer J. W. de Ren, ambtenaar ter secretarie ge meenteontvanger van Leimuiden, met de waarneming van het ontvanger schap belast hebben. De Raad bekrachtigt met algem. st deze aanwijzing. On verzoek van den heer van Tol, deelt de Voorz. mede, dat een even- tueele benoeming van den heer de Ren, een bezuiniging van 50 pet. be- teekent. Dit zit hem in de cumulatie der betrekkingen. Verdere bezuiniging is niet moge- De lieer van Tol is met zoodanige bezuiniging zeer tevreden. De Voorz. deelt mede, dat B. en W. in een volgende vergaldering met een aanbeveling voor de benoe ming van een ontvanger zullen komen. 1> verordening 0 p de heffing eener belasting naar het inkomen, wordt conform het voorstel van B. en W. Namens d?n Raad, wenscht de Voor zitter den heer v. d. Zwan, geluk met zqn 40-jarig huwelijksfeest. Hij spreekt den wensch uit, aat God hem en zqn echtgenoote nog vele jaren mag sparen. Bq de rondvraag, vraagt de heer Compeer, waarom hot gemeentebö- stuur niet bh de begrafenis vandeo heer C. van Heyningen, vertegenwoor digd was. De Voorz. deelt mede, dat in de vergadering van B. en W. besloten was een brief van rouwbeklag te zen den in afwachting van $en uitnoOdi- ging tot bijwoning' der begrafenis. Aan- gez.en deze uitnocdigim; niet gekomen is, heeft het gemeentebestuur zich 00L' niet doen vertegenwoordigen. Op verzoek van den heer van Tol, zegt de Voorz., dat een eventueels najaarsschouw der slcoten in over weging zal werden genomen. Do Voorz. zegt ten slotte dat hii ook nog iets heeft voor behandeling in den openbaren Raad. Hij heefteen ernstige klacht, in verbanai met het optreden 'van den heer Visser. Weth. Visser is ml. bezig het gezag van den Buig;-me-ester te ondermijnen. De V001 zitter zegt, dat aan dan gemeenti veldwachter door hem last gegeven was er voor te zorgen dat in de gemeente brahdbqten gehakt werden. De veldwachter heeft deze opdrach'l gegeven aan den gemeentewerkman Roodenburg. Deze zou door midde^ van rondklmken een en ander bekenc maken. De heer Visser heeft nu aan Roodenburg last gegeven, om niet te f aan ronaklinken, aangezien het door em nog niet noodig geoordeeld werd. De Voorz. zegt, dat de heer Visser niet het recht had om ah loco-Bur gemeester op te treden. Aangezien dit herhaaldelijk geschiedt, is spr. er ein delijk tóe gekomen een en ander eens in de openbare vergadering ter spra ke te brengen. De heer Disseldorp spreekt nog zijn afkeuring uit over de handelwqze van den heer Visser. Daaarna sluiting. SASSENHEIM. Chr. Geref. Gem.: morgenavond 7 uur de heer D. L. Aangeenbrug. Burgerlijke stand. Geboren: Jo hanna Maria a.v. J. G. van den Hoek en iW. van der Zon; Cornelia Johan na. d.v. J. Koek en M. Waasdorp; Johanna Jacoba d.v. J. van Diest en J. J. Mink; Gqsbert Marinus z.v. G. M. Overvliet en M. Oujdshoorh., Overleden: Mattheüs Zandbergen75 i. wedn. van A. Vooqs; Johannes Machielse de Ridder 78 j. wedn. yan J. Brama. Gevestigd: mei. H. Kooqman, Hoofd straat 156 van Heemstede; M.wan Schooten,' Oude Postetr. 63a van Schiu idam; mej. W. Kuneman, Hoofdstr. 192 van Oegstgeest; W.. Oomsen en gezin, Hoofdstr. 88 van Den Haag. Vertrokken: A. J. Kuhn van Ten- lingerlaan 71 naar Haarlem; mej.M. H. Koek van Charbonlaan 4 n. Lisse. WOUBRUGGE. Donderdag 1 Dec. i.l'. vergader de het bestuur van den Polder „Vier- ■ambacht'' in de oude rechtkamer alhier als naar gewoonte; niet vermoedende dat# hun secretaris, de heer C. van Heqningen, het laatst in hun mididen zou zijn. Eiken isten Donderdag in de maand was hq present, nu reeds 40 jaren achtereen, eerst met den vorigen secretaris, wijlen notaris Jac Heenk, welke een schrijf gebrek had, waardoor van Heqningen de notulen en het schrijfwerk deed. Uit die vergadering thuis komende, geveelde hq zich onwel, met hetdroe vig gevolg, dat hq nu reeds ten grave is gedaald. Hq was de rechterhand van een viertel' voorzitters, n.l. de heeren C. Bwart, W. den Hertog, C. Kempe naar en P. F. Noordam, de tegen woordige voorzitter, temeer daar hij het verleden van den polder kende, mede door de' uittreksels, welke ge maakt waren voor de historie van ons dorp. De IJsclub hier en te Hoogmade zqn bezag banen te maken, om indien het qs het toelaat, en verbinding te krijgen tusschen beide diorpen ovei de Wijde Aar. ZEVENHOVEN. De timmerman A. v. Tol had het ongeluk om gezeten op een rij wiel, en een vracht hout met zich .meevoerende, te water te geraken. Hq wjst zich nog zelf te redidien. In de seriewed3trqden der voet bal vereen. D.V.O. alhier, is V.I.O.S.I. van Uithoorn, niet opgekomen tegen D.V.O. I. De wedstrijd N.F.C. I te Nieuwveen. tegen N.V.N. I te Nieuw koop, eindigde in het voordeel van Nieuwkoop met 5o. De gemeente heeft een geldlee- ning aangevraagd van f15000 voor den bouw Burgemeesters woning an nex Raadhuis. Herkozen is tot notabel derNeld. Herv. Kerk de heer G. v. d. Horst. Jongelieden geboren in 1909, moe ten zich voor den dienstplicht laten inschrijven ten Raadhuize, op 19 Jan a.s., v.m. 11 uur. Voor hoofd der O.L.S. hebben zich 11 sollicitanten aangemeld, De h eer J. C. BaJkman, volon tair ter gemeente-secretarie, is als zoodanig benoemd te Zoeterwoude. GEMENGD NIEUWS. Ernstig ongeluk te Heemstede. Gis termiddag te kwart voor één sloeg een voor een tilbury gespannen paard op den Bronsteeweg te Heemstede plotseling op hol, doordat het schrok. De bestuurder, de landbouwer Korthof, wonende aan den Meerweg te Heemstede, viel uit het rijtuig eh kreeg een der wie len over zich heen. De man was op slag dood. Het hollende paard werd op den Binnenweg tot staan gebracht. Treinbotsing bij Utrecht. Gistermor gen om kwart voor 8 zijn op het empla cement van het Utrechtsche Centraalsta tion ter hoogte van Uit en In door ontij dig oprijden op het laatste gedeelte van den uit Arnhem komenden personentrein ingereden. Tengevolge van deze botsing werd 't achterstuk van den Arnbemschen trein licht beschadigd, terwijl van het rangeerdeel een wagon ontspoorde. Hoewel bij dit déraillement geen per soonlijke ongelukken voorgekomen zijn, bleken toch de vertragingen, die er het gevolg van waren, zeer aanzienlijk. Het binnenkomende spoor uit Den Bosch was namelijk versperd, waardoor langdurige stagnatie in den treinenloop ontstond. Deze is echter tevens te wijten aan de vertragingen der buitenlandsche treinen. Zoo kwam b.v. de vroegtrein uit Zevenaar (D. 70) gistermorgen ruim twee uur over tijd binnen, terwijl trein D. 107 uit Venlo een uur te iaat was. Ook de boottrein uit Hoek van Holland had veel vertraging. Als vermoedelijke oorzaak van al dit op onthoud werd sneeuwval en vorst ge noemd. Het spreekt van zelf, dat door het wachten op aansluiting gisteren een vrij groot aantal reizigers zijn gedupeerd. Verdacht van brandstichting. De poli tie meent saanwijzingea. te hebben, dat de brand, welke gewoed heeft in de hooiper- serij van den heer Post-Greve te Kampen en deze, benevens vier woningen in de asch legde aan kwaadwliigheid moet wor den toegeschreven. In verband hiermede is, naar de „Zw. Crt." meldt, aldaar de heer P. G. Jr., gearresteerd en naar Zwolle overgebracht. Branden. Door onbekende oorzaak is gisternacht te Warnsveld de boerderij van G. Berendsen afgebrand. Door bet knet teren van hel vuur werden de bewoners wakker en toen bleek hun, dat alles al in lichte laaie stond, zoodat zij in nacht gewaad uit het *iUis moesten vluchten. Ook de inboedel ging verloren, terwijl twee paarden, acht koeien en eenige var kens in de vlammen omkwamen. Alles was tegen brandschade verze kerd. In het ruim gevallen. De arbeider A. W., wonende St. Mariastraat te Rotter dam, is gisternacht tijdens het bunkeren van een schip bij de Scheepsbouw Mij. de Nieuwe Waterweg te Schiedam uitgegle den en van een hoogte van plm. 7 M. in het ruim van het schip gevallen. Met ver schillende inwendige kneuzingen is hij naar het ziekenhuis te Schiedam ver voerd. Noodlanding. Het militaire vliegtuig F 491 BMW 180 heeft onder de gemeen te Maasland in den Kralingerpoider een RECLAME ruwe huid schrale ippen noodlanding gedaan wegens motordefect waardoor het in een molensloot schoot en tegen den overkant botste, meldt de „N. R. Gt." Het vliegtuig werd niet ern stig beschadigd. De propeller brak, toen de machine door het ijs zakte. De twee dekker was met twee vliegers bemand en werd onder bewaking van militaire po litie gesteld. Bestuurder was B. Koene, of ficier-vlieger, terwijl als officier-waarne mer fungeerde J. v. d. Werff. Het vlieg tuig keerde terug van een rondvlucht van Soesterberg uit Afschuwelijke misdaad. Uit Plauen wordt gemeld: Een afschuwelijke misdaad is gisteren in het bosch tusschen Weissensand en Treuen gepleegd. Een schooljongen van veertien en een half jaar ontmoette in dit bosch het ze ven-jarige dochtertje van den rentmeester van het riddergoed Rossberg, dat by aanviel. Na zich aan het kind vergrepen te heb ben, sloeg hij het met een stok dood. Des avonds deed hij bij de politie aan gifte, dat hij in het bosch overvallen was. Bij het verhoor bleek echter spoedig, dat hij gelogen had. Ten slotte bekende bij het meisje met een stok te hebben doodgeslagen, omdat hij, naar hij verklaarde, een hekel aan dit meisje bad. De koude in Frankrijk. In Parijs e% omgeving daalde de temperatuur tot 12 graden onder nul. In het Oosten heeft men een koude van 17 graden geregis treerd en in de Vogezen zelfs van 20 gra den. In het gebied van den Cote d'Azur is overvloedig sneeuw gevallen. Tengevolge van de vorst zijn tal van telegraafdraden gebroken. De koude te Berlijn. De koude te Ber lijn is buitengewoon groot. Gistermorgen wees de thermometer in de binnenstad 'n temperatuur van 12 graden Celsius onder nul aan, terwijl dit in de buitenwijken 18 graden en zelfs nog meer was. Een groot deel van het Landwehrkanaal is toegevroren. In de omgeving van Berlijn zijn, naar de „B. Z." meldt, alle rivieren en plassen met een dikke ijslaag bedekt. INGEZONDEN. (Buiten .elijkneid der Kadactle.) BRIEF UIT SASSENHEIM. Waarde Sassemer, Uw brief, gedateerd G Dec. 1927 heb ik ontvangen, waarin U mededeelt dat wij hier een eigen Courant heb ben, n.l. de Sassenheimsche Courant, en waarin het „Twaalfde Raadslid" op niet onverdienstelijke wijze de hande lingen der vroede vaderen becritiseert. Zeer dankbaar was ik, nu eens te mogen lezen, dat iemand als u, üiijii pennevruchten met genoegen leest en geef u de verzekering, dat ik in 't ver volg daarmede zal doorgaan, al ben ik overtuigd, dat niet iedereen het steeds met alles eens zal zijn wat ik schrijf. En dat behoeft ook niet. 'k Sla de plank ook wel eens mis, waarde Sassemer, maar dat doet U toch zeker ook wel eens, nietwaar? Wilt u een bewijs? Welnu, lees en herlees dan eens goed Uw brief van 6 Dec. 1927. Daar begint U met een indeeling, die kant noch wal raakt. Het twaalfde raadslid een „volge ling" van Ds. Kersten, Mag ik eens wat zeggen, waarde Sassemer. een beetje meer waardeering voor andersdenken den zou geen kwaad doen, integendeel, als het de broeders betreft met eenzelf de belijdenis, zou een beetje meer waardeering allicht profijtelijk zijn, dus zullen wij schrijven: Staatkundig Gereformeerd. Maar waarde Sassemer. schrik niet, die indeeling hebt u glad mis hoor. Wat ik dan wel ben? O, daar schaam ik mij niet voor, in tegendeel, maar bij dit schrijven van het „critisch raadsverslag" komt geen politiek van pas, dat ligt niet in de bedoeling van de Sassenheimsche Courant, dat een neutraal plaatselijk blad bedoelt te zijn en daarom huis aan huis wordt gelezen. Dat dus de A. R. raadsleden het wel eens moeten ontgelden (het woord ont gelden is van U). is niet juist, wat be treft de politieke oorsprong. Hoe komt het dan? zult u vragen. Luister eens goed, waarde Sassemer Ik heb gewezen op de onhandige en onprincipieele houding van een twee tal A. R. raadsleden, die zich waar schijnlijk door kerkelijke hartstocht lieten verleiden, maar wil hier, in eeu politiek blad, dan wel verklaren, dat in dezelfde zaak door den heer Van Zonneveld een juist geluid werd ge geven. Dus, waarde Sassemer, niet om te doen „ontgelden', schreef ik aldus, maar vrij van politiek en zakelijk. Of mag de waarheid niet gezegd worden? Ja zeker, niet waar? Maar dat valt niet altijd mee, dat is zoo nu eenmaal. Gis dus in het vervolg niet meer naar mijn politieke overtuiging en deel mij dan vast niet ergens bij in, waar ik in het geheel niet bij be hoor, heusch, waarde Sassemer, ik kan zelf wel bepalen, waar ik wezen moet eh heb dat ook reeds gedaan, als U eerst eens bij den Secretaris der A. R. Kiesvereeniging had geinformeerd, was Uw epistel zeker achterwege ge bleven. Maar ik ga verder om uw brief te beantwoorden. U schrijft over het laatste „Critisch raadsoverzicht", welnu, laat ik kort zijn en er even op wijzen, dat het wel eens kan gebeuren, dat ik geen gele genheid heb de raadsvergadering bij te wonen, en dan moeten er maatre gelen getroffen worden om daarin te voorzien, en aangezien de Sassenheim sche Courant geen politiek, maar een neutraal blad is, kan het gebeuren, dat iemand van andere levensopvat ting dat doet en dan het „Critisch overzicht" schrijft, en zoo was het ditmaal, en, eerlijk gezegd, de door U gewraakte uitdrukking was mij direct opgevallen en zou zeker door mij niet aldus zijn geschreven. Dus, waarde Sassemer, het zal U nu wel duidelijk zijn, dat Uw verder be toog over art. 36, wat mij betreft, ge rust achterwege kan blijven. Toch wil ik u wel even zeggen, dat m.i. zoowel de A. R. als de Staatkundig Gerefor meerden niet zoo onjuist zijn in hun argumenten tegen of voor handhaving van art. 36. Het ware zeker verstandi ger geweest, als theorie en praktijk elkander hadden gezocht in plaats van te bekampen tot schade van de Prot. Christelijke beginselen, dus als u weer eens over de Staatkundig Gere formeerden schrijft, blaas dan niet zoo wild van den toren, dat brengt ver wijdering, maar laten wij trachten el kander te vinden, dat ligt meer op on zen weg en ook de Heilige Schrift geeft daar een exempel van. Nu, waarde Sassemer, U kunt nu gerust zijn en in het vervolg met ver trouwen weer de Sassenheimsche Cou rant lezen. Sassenheim, 14 December 1927. Het 12de Raadslid. DE ZENDING EN NOG EEN DUWTJE. Dank zij de hulp, van velen die be langstellen in den Zendingsarbeid kon de Zending zij het dan met groote moeite tot op dit oogenblik aan hare verplichtingen voldoen. De Hoofdbesturen der Samenwerken de Zendingscorporaties (Zendingsbu reau Oegstgeest) hadden het voor recht. bijna regelmatig de voor het werk in Indië benoodigde gelden ter beschikking van de Zendelingen te kunnen stellen. Doordat de financieele resultaten van de Zendingsweek bleven beneden die van de vorige jaren en de inkom sten van November en December niet zoo hoog zijn als meermalen het geval was, nemen in deze laatste weken van het jaar de zorgen toe en rijst de vraag of ondanks al hetgeen in tal van gemeenten en van uit bet Zendings bureau gedaan werd nu tóch nog met een onrustbarend tekort moet worden gesloten. Cijfers noemen is, omdat verschil lende gegevens nog niet ter beschik king staan, moeilijk. Het staat even wel vast, dat nog een vrij groot bedrag zal moeten inkomen om zonder al te groote zorgen het nieuwe jaar in. te gaan. Uit Indië wordt, tengevolge van den groei van het werk, de vraag om hulp steeds meer dringend. Datgene wat bedoeld wordt met den Zendingsar beid, datgene waarvoor gewerkt en gebeden werd. mag toch thans de Christelijke gemeente niet benauwen? 't Mag toch niet zoover komen, dat nu de vragenden terug gewezen worden met de mededeeling, dat de voor den arbeid noodige gelden ontbreken? Straks vieren wij Kerstfeest 1 Wij wil len en mogen toch het aan ons ge schonken licht aan anderen niet ont houden? De achterstand in ontvangsten is niet zóó groot, dat het benoodigde niet bij elkander zou kunnen worden gebracht. Als allen, die dit lezen nog één duwtje geven, ieder naar vermo gen, is het financieele karretje van de Zending aan de grenslijn. Wie helpt nog eens voor het laatst van het jaar? 't Moet Christelijk Nederland 'n eer zijn de Zending zonder tekort te laten sluiten. 't Is mogelijk 1 Namens de Hoofdbesturen voor noemd, B. J. C. RIJNDERS, Zendingsdirector. DE HOOGE LOONEN. Hooggeachte redactie, In Uwe driestar van Vrijdag 16 Dec. „Hooge loonen en nog wat" neemt u een groot gedeelte terug van het geen u als commentaar meende te moeten plaatsen onder het betoog van „Onze Banier", het orgaan van de Nat. Chr. Onderoff. Vereeniging, aangeven de de redenen, waarom men bedoeld orgaan bij een ongeorganiseerde druk- kerij liet drukken. Toen ik dit las, kwam de vraag op: Is dit nu noodig? Moeten we dan als Christenen, wanneer we een waarheid gezegd of geschreven hebben, ook al voelt daardoor een persoon of groep zich gegriefd, steeds het gezegde of geschrevene terugnemen? Christus Zelf deed anders. Als Hij het Farize- isme striemde, zoodat zijn aanhangers knersten met hunne tanden, nam Hij het toch niet terug om der lieve vre de wille? Voor terugname was geen reden. U had het standpunt van de Onderoff.-Vereeniging als liberaal ge brandmerkt en dat was zeer juist. Wat toch is de zaak? We hebben hier te doen met een groep menschen, die het soldaat zijn als hun beroep hebben gekozen. Bovendien hebben zij zich vereenigd in een Vereeniging om zeker toch mee te werken aan de verbetering van hun levenspositie. Zij hebben een tamelijk goede positie verkregen, getuige de loonen, door het Graf. Orgaan vermeld en ook door Uw blad opgenomen in uw nummer van 6 Dec. j.l. De kosten voor dat bedrijf worden in zijn geheel afgewenteld op de consumenten, n.l. de belastingbetalende burgerij. En de-r ze heeren beweren thans, in hun or gaan, dat zij geen lust hebben een be drijf te steunen, dat door samenwer king van werkgevers en werknemers voor de werkers een dragelijk bestaan heeft verkregen. Dan zoeken deze hee ren maar liever een ongeorganiseerd drukker op, die tegenover hun Hoofd bestuur niet eens een opgave durfde te doen van de loonen zijner werkne mers, Tenslotte hoop ik. geachte redactie, dat de H.H. Onderoff. zich gegriefd mo gen gevoelen, maar dan zoo, over hun standpunt in deze zaak aangenomen, en zij als Leidsche Afd. bij hun H. B. een voorstel indienen om hun orgaan daar te laten drukken, waar rekening wordt gehouden met den arbeider als mensch Gods. Dat is Christelijk-soci- aal. Met dank voor de plaatsing, D. J. LOOMAN, Voorz. Afd. Leiden van den Ned. Chr. Graf. Bond. De Ruyterstraat 6. VISSCHERIJBERICHTEN. Gisteren aangekomen aan den rijks afslag te IJmuiden 18 stoomtreilers en 31 kustvisschers. De prijzen waren van treil- visch: tarbot 16—95, griet 21—45 per 50 k.g.; groote tong 1.55—1.70, middel dito 1.151.60, kleine dito 1.101.30 per k.g.; groote schol 2831, middel dito 2832, zet dito 3137, kleine dito 731, schar 3.10— 16, alles per kist van 50 k.g.; rog 1524 per 20 stuks; vleet 12.71 per stuk; pie terman poontjes 19, groote scheivisch 23 —27, middel dito 185023, kleinmiddel di to 13.3018, kleine dito 5.7015, alles per kist van 50 k.g.; kabeljauw 3139 per kist van 125 k.g.; gr. gullen 5.90—9, kl. gullen 3.906 per kist van 50 k.g.; leng 75 c. tot 4, heilbot 1.60 per stuk; wijting 1.405.20, per kist van 50 k.g.; koolvisch 1.031.35 per stuk. Gisteren kwam te IJmuiden aan de markt de Engelsche drifter IJH 479 met 2642 besomming voor versche haring. Gisteren kwam aan de. markt de Duitsche stoomtreilers SD 104 met 3125 en HC 29 met 1154 besomming. Van de IJmuider stoomtreilers kwa men er gisteren 16 aan de markt. De be sommingen waren: IJM 92 met 4669, IJM 53 met 3578, IJM 195 met 4223, IJM 37 met 3704, IJM 44 met 3393, IJM 99 met 3003, IJM 316 met 2058, IJM 244 met 2370, IJM 118 met 1995, IJM 62 met 3377, IJM 29 met 1968, IJM 72 met 3071, IJM 187 met 2518, IJM 325 met 1856, IJM 19 met 382 en IJM 161 met 1903. In de afgeloopen week waren de uit komsten van de Zuiderzeevisscherij ge ring. De reepnetten hebben slechts 2 da gen in zee gestaan door de invallende vorst. Ternauwernood zijn ze vóór het ijs nog binnengehaald. De totale aanvoer be droeg 6100 stuks haring, prijs 66.85 per tal (200 stuks). Voor de Noordzeevisscherij zijn de resultaten ver uiteenloopend ge weest. Enkele motorbotters 'vischten bij Borkum en besomden 400500. Ze meen den zich daar weer heen te begeven* voor voldoende vangst, maar deden de Urker haven aan en konden niet weer uitvaren door het toenemende ijs. Bijna de geheele motorvisschersvloot vischte vóór IJmui den, met zeer matige vangst voor de kor- ders. Met het kuilnet werd door enkelen voldoende sardijn gevangen, doch de prij zen waren meestal laag. Algemeen was d,e visscherij niet tot matig loonend. Scheepsti j dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. LOCHGOIL Vancr. n. Rott. p. 19 Li zard. MOERDIJK Vancr. n. Rott. 19 'V. Perim. MONTGOMERYSHIRE Ldn. n. Vano. 18 te Swansea. DINTELDIJK Vancr. n. Rott. 18 te San Francisco. NOORDERDIJK Vancr. n. Rott. 19 te L. Angeles. RADNORSHIRE 17 v. Vancr. n. Rott L0CHKATRINE 19 v. Vancr. n. Rott HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJNT IJSTROOM uitr. 18 9,4 n.m. 50 m. Z.O. v. Niton. x DELFLAAND uitr. 18 v. Bordeaux. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. HOLLAND1 19 v. Beira te Delagoa- baai. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. GELRIA thr. 19 v. Santos. ZtAANLAND 19 v. Amst. n. Hamb. ORANIA uitr. 19 v. Rio Janeiro. ROTTERDAMSCHE LLOYD. GORONTALO thr. 17 v. Singapore. TAMBORA uitr. p. 20 n.m. Gibraltar. BANDOENG 20 v. Rott. n. Bat. SITOEBONDO 20 v. Rott. n. Hamb. MODJOKERTO tbr. 20 v. Londen en p. 2 Gravesend. KLRTOSONO uitr. 20 v. Port Said TAMBORA uitr. p. 20 Gibraltar. TJERIMAI thr. p. 20 Finisterre. SOEKABOEMI uitr. p. 19 10 n.m, Ouess. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". KRAKATAU 20 V. Amst. te Bat. PRINSES JULIANA 20 v. Amst. t? Batavia. GROTIUS uitr. 19 te Sabang. SOEMBA uitr. 18 te Spiitt. JOH. DE WITT thr. 19 v. Sabang. PRINSES JULIANA 20 v. Amst. a Batavia. SALABANGKA thr. 20 v. Pt. Sa!d.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6