een bepaald vijandige verhouding tus- schen getuige en zijn broer was geen sprake, en een dergelijke handeling had hij nooit van zijn broer verwacht. Verdachte ontkent, dat er bij hem opzet aanwezig is geweest. De Officier van Justitie achtte het ten laste gelegde bewezen en vorder de wegens poging tot doodslag een ge vangenisstraf van 6 maanden. De verdediger, Mr. Romijn, meende, dat het gebeurde tot eenvoudige mis handeling kan worden terug gebracht en dat verdachte een meer clemente straf zou moeten worden opgelegd, dan waartoe de Officier heeft gecon cludeerd. De rechtbank zal over 14 dagen von nis wijzen. UIT DE OMGEVING. HAZERSWOUDE. De ring „Koudekerk en Omstereken" van J.V. op G. G. hield in het lokaal ach ter de Geref. Kerk alhier een vergadering De opkomst was goed, daar vele leden van de J.V. van Leiderdorp, Koudekerk en Hazerswoude tegenwoordig waren, bene vens afgevaardigden van den Kerkeraad alhier en enkele belangstellenden. De voorzitter van den ring, de heer A. v. d. Vis van den Rijndijk, opende het sa menzijn, liet zingen Ps. 84 5, ging voor in &ebed, las Ps. 20 en sprak een kort openingswoord. De secretaris de heer v. d. Sijs van Leiderdorp las de notulen, die onder dank werden goedgekeurd. Door vr. Marbus, van Leiderdorp, werd een inlei ding gegeven op het onderwerp „De be grenzing van onzen arbeid", waarbij door hem achtereenvolgens werden behandeld: arbeid, onze arbeid en begrenzing van onzen arbeid. Door vr. v. d. Stoel van Lei derdorp werd een inleiding gegeven op het onderwerp „Wereldgelijkvormigheid". Hierbij werd door hem gewezen op twee ërlei levensbeginsel, openbaring en doel. Op be'ide inleidingen, die getuigden van goede studie, volgde een levendige ge- dachtenwisseling en leerzame bespreking. Na eenige mededeelingen door den secre taris betreffende het ringleven, ging de heer A. Maaskant voor in dankgebed, na dat gezongen was P9. 119 3 en sloot de voorzitter de vergadering. Het ledental der Bijzondere Vrijwil lige Landstorm is, na de gehouden propa- gandaavond der vorige week gTtegen tot 65. Woensdag a.s. des avonds 7 uur zal D.V. aan den Rijndijk op de bekende plaats door Ds. Luuring een bijbellezing worden gehouden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Gisterenavond hield de afd. Kat wijk a. d. Rijn der algemeene ver eeniging v. Bloembollencultuur een vergadering in „de Roskam". De op komst was matig. De voorz., de heer N. Ros, open de de vergadering en gaf een over; zicht over net afgeloopen jaar, hierbij latende uitkomen dat de stand van het gewas vrij goed whs, de prij zen, uitgezonderd die van Darwin- tulpen, goed. van sommige artikelen best. Op initiatief der vereeniging werd een Tuinbouwcursus opgericht Waren er eerst moeilijkheden met het verkrijgen van oen goed lokaal toen het K. Schoolbestuur bereid gevonden w erd een lokaal hiervoor af te staan, ook zelf 3 nadat de cur sus gesplitst moest worden en men 4 avonden in een week noodig had. was dit bezwaar opgeheven. Het ge meentebestuur gaf voor bestrijding der noodzakelijke kosten als vuur en licht, een subsidie van f ioo, De heer Bol spreekt een woord van hartelijken dank aan het school bestuur voor hunne medewerking, waar mede de qrgadering gaarne instemt Hierna konu in benandel'ng de be schrijvingsbrief. Tot candidal en voor het hoofdbestuur worden gesteld in de vacature J. H. Kramer: Jac. Bij voet te Overveen, en in de vacature S. S^honeveld: Chr. Eggink Jr. te Voorschoten. Het hoofdbestuur had me degedeeld, dat do kosten voor het eigen gebouw f 30.000 hooger zijn dan de raming, als gevolg van hoogeri eischen aan yentditie en verwarming. De vergadering blijkt van oordeel, dat het hoofdbestuur geen verwijt kan treffen. Zn is afgegaan op de adviezen van aeskundigen. Punt 7. Voorstel van het hoofd bestuur om een request te zenden aan de Regeering omtrent actieve han delspolitiek. De minderheid van het hoofdbestuur ontraadt de aanneming van het voorstel. Lange discussiets worden gevoerd over vrijhandel of beschermnig. De voorz. gaat mee me1 de minderheid van het hoofdbestuur. De afgevaard'gden krijgen vrij man daat. Tot afgevaardigden worden ge kozen de heeren Nic. Bos, H. W. Grimbergen: plaatsvervangers C. v. d Lubbe en b. Bol. De heer D. Bol klaagt over aan gebrachte schade aan bolgewassen door los langs den weg gedreven vee. De voorzitter zegt dat ae vereeniging zich gewend heeft tot het gemeentebestuur van Valkenburg en Katwijk, met ge volg dat_ de desbetreffende verorae- tningen zijn herzien. Vee mag langs den weg gedreven worden alleen aan de hana en ten hoogste drie stuks bh elkaar. De vergadering wordt hierna ge sloten. RIJNSBURG. Jeugdavond. In de zaal „Rehoboth" achter de kerk der Chr. Geref. gemeente werd gisteren avond een drukbezochte jeugdsamenkomst gehouden. Een 55-tal menschen waren te genwoordig, toen om 8 uur Ds. de Vries de vergadering opende. Z.Eerw. liet zin gen Ps. 1188, ging voor in gebed, las Matth. 624 en sprak aan de hand van 'n treffende gebeurtenis over Christus als de Pad wijzer. Mej. P. Koekebakker las een keurig op stel voor over „Het goud van het Evan gelie" waarop eenige vragen gesteld wer den. G. de Leeuw reciteerde „de Vrouw van den Boer" en H. den Haan Dzn. sprak over „De Pelgrimsvaders van het Westen" waarin de geschiedenis van Ds. van Raal- te voor ons ging leven. Na de pauze droeg Mej. J. van Zuylen een ernstig gedicht voor, eveneens Mej. C. van Meulingen, waarna J. van Zuylen een krachtig pleidooi voor den jeugdar- beid voerde in zijn referaat „Samenbin ding geboden". In afwisseling van eenige zangstukjes werd de avond verder besloten met een propaganda-woord „Onze roeping" van D. Koekebakker, en een mooi stukje poëzie „Onze Bijbel", voorgedragen door Mej. J. van der Mey. Na het zingen van Ps. 75 1 en 6 sloot Ds. de Vries dezen aangenamen avond met dank aan den Heere. SASSENHEIM. Op 13, 14 en 15 Dec. werd in het K.S.A.-gebouw alhier de 4e Nat. tentoonstelling van pluimvee, ko nijnen, duiven, sier- en watervogels gehouden. Dat het interessant was deze mooie tentoonstelling te gaan zien, is ge bleken uit het groote aantal bezoekers. Men vond er een 160 hokken met de meest uitgezochte soorten. Behalve de bekende, zooals Leghorns. Wyandottes, Rhode Island Reds, zijn er zeer zeldzame exemplaren. De meesten der 43 inzenders hebben dan ook kans gezien één of meer prijzen te veroveren. De tentoonstelling wordt hedenavond om 9 uur gesloten, waarna nog ver schillende vette eenden en konijnen verloot t zullen worden. Dinsdagavond hield onze A. R. Prop.-Club een goed geslaagde ver gadering, die flink was bezocht. Nadat de voorz., de heer A. Vo gelaar, de vergadering op de gebrui kelijke wijze had geopend, werden verschillenae huishoudelijke zaken af gewerkt. Als bestuursleden werden gekozen de heeren P. Vis en W. van Zon neveld Hermanz. Vervolgens verkreeg de heer A. Warnaar Jzn. het woord, die zou spreken over: „Antirevolutionaire Po litiek", en hierbij in het bijzonder de volgende drie punten zou behan delen: 1. Kerkelijke Stroomingen; 2. Groepen en Standen; 3. Samenwer king met andere partijen. Spr. begon met te wijzen op de groote verdeeldheid die er onder de Protestantsche Christenen op kerke lijk gebied is. Een verdeeldheid die niet alleen veroorzaakt wordt door groote prinoipieele verschillen, maai veelal ook door kwesties van meer practischen aard. De pluriformiteit de r kerk kan, door wie ae werkelijkheid zien wil, niet worden ontkend. Het is echter niet noodig en ook niet gewenscht, dat deze kerkelijke scheidingslijnen ook op politiek- en maatschappelijk terrein worden door getrokken. Wij hebben gezien, dat destijds naast „Patrimonium", de Chr. Nat. Werk mansbond werd opgericht, en er zijn menschen die in de politiek hetzelfde systeem toe willen passen. Eensdeels zijn er menschen (de Herv. Geref. Staatspartij b.vj die door hun actie op het politieke terrein een bepaalde kerk willen steunen of bevoordeeiea Aan den anderen kan treft men personen, die door de kerkelijke harts tochten te prikkelen, politieke winst trachten te behalen. Maar al te vee wordt tegenwoordig geredeneerd: Hei vormd, dus Christelijk Historisch, of Chr. Gereformeerd, dus lid van <te Staatkundig Geref. Partij. Zelfs hoort men tegenwoordig a mompelen van menschen die speci ale Hervormde A. R. kiesvereenigin- gen op zoolden wenschen te richten. Tegenover deze uitingen hebben we als A. R. steeds weer positie te ne men. Wat voor de kerk geldt, ba- hoeft niet altijd eve^zoo te gelden voor het politieke terrein. Er mag niet worden vergeten dat de kerk zich beweegt op het terrein der Bij zondere genade, terwijl men in de politiek zich beweegt op hst terrein der Algemeene genade. Eén groote Chr. Prot. Partij zal wel een ideaal blijven, dat niet voor verwezenlijking vatbaar is, maar voor de menschen van positief Geref. be ginselen moet ons A.R. beginsel steede zijn en blijven de sterke saambin- dende kracht, die ons in de ééoe A. R. Partij samen houdt. Dan al leen zullen we sterk staan, zooals ook door vooraanstaande mannen uit de verschillende kerken' wordt bele den. Met uitspraken van de Ned. Herv. Pred. Ds. Knap en de Chr. Geref. Pred. Ds. Hilbers, werd dit nog nader bevestigd. Het tweede punt werd door spr. behandeld in hoofdzaak naar aanlei ding van het referaat dat door den heer Kruithof op het Congres van het C.N.V. werd gehouden. In de eerste plaats meent spr. dat de een heid, en de goede geest niet wordt bevorderd door de toon die zoo nu en dan in genoemd referaat viel te beluisteren. Als gezegd wordt dat het arbeiderselement in de A. R. Partq wordt gedrukt en opzettelijk wordt gepasseerd, werkt dit de goede sa menwerking in de partij üie,t in de hand. Op de vraag: hoe kan er meer en geregeld contact verkregen worden met de Chr. Pol'. Partijen, antwoordt de heer Kruithof: Door het optre den van meerdere leiders onzer Chr. Vakbeweging in Parlement, Staten en Raden. Met vejrschillende van de debaters op het congres, betwijfelt spr.; of dat de juiste oplossing is. Het is op merkelijk dat ae heer Kruithof zelf in yin referaat er over klaagt, dat b.v. net contact met den heerSmeenb een candidaat die destijds sterk door liet C.N.V. is gesteund, na zijn ver kiezing tot Kamerlid en benoeming tot Wethouder van Arnhem, zeer is ver zwakt. Zeer terecht is er reecb op het congres van verschillende zijden op gewezen, dat dit ook niet anders Kan. Als de mannen uit de arbei dersbeweging zitting nemen in de po litieke lichamen, en het blijkt dat ze voor dit werk geschikt zijn, worden ze tot allerlei werkzaamheden geroe pen, en zullen \erschillende functies in het organisatieleven moeten laten schieten. Daarom moet het contact in de eer ste plaats gezocht worden in een goed overleg met de A. R. Kamer club en het Centraal Comité. Er zijn voorbeelden genoeg, waaruit blijkt dat er in dit opzicht nog wel iets is te bereiken. Natuurlijk 'wil dit niet zeggen dat de vertegenwoordigers der arbeiders organisaties in de verschillende col leges moeten worden geweerd. Maar laat men niet beginnen met te zeg gen dat in onze A. R. Partij be paalde groepen of standen worden gedrukt. Zeer helder heeft de heer Smeenk in het licht gesteld hoe vele moeilijkheden er brj de candidaatstel- ling zyn te overwinnen. Met hoeveel stroomingen en wenschen moet niet worden rekening gehouden. Men kan toch de r^enschen die met toewijding hun taak hebben verricht, niet zoomaar aan den dijk zetten. En het getal zetels dat voor A.R. Kamerleden be schikbaar is, is zoo uiterst beperkt. Laat men dus ook hier ae een heid in het oog houden, en de goe de geest en het wederzij,dsch ver trouwen zooveel als mogelijk is trach ten te be vorderen. Kn als deze er zën, kan nien gezamenlijk aan oen betere organisatie dier partij en een meer bevredigende wijze van candi- daatstelling arbeiden. In zake zijn derde punt wees spr. er op, dat Groen's woordIn ons isolement ligt 0 nze kracht, maar al te veel wordt misbruikt. Letterlijk ze Groen: In ons isolement, of wilt ge liever een 'Hollandsch woord, in ónze zelfstandigheid, in onze beginselvast heid, ligt onze kracht. En daaraan wenschen we steeds vast te houden. Maar dit sliiit niet uit, dat samen werking noodig is, voor hem dieniet alleen wenscht te getuigen, maar ook wil trachten zq'n beginselen in daden om jte zetten. Tijdelijk kan men zelfs wel eens met zijn tegenstanders samenwerken. Kuyper heeft niet geaarzeld toen het ging om een mo r democratische kieswet met de radicalen samen te werken. Toen in iqi8 het Revolutie spook dreigde, hebben verschillende libera len met ons samengewerkt. En verschillende socia'.e maatrege len zijn in samenwerking met de so cialisten tot stand gekomen. Maar voor een eemg ,zins va ter coa- tact is nocdig een ze..er eenheid vao beginselen en van grondslag. Natuurlijk zoeken we eerst aanslui ting bij de andere Chr. Prot. par tijen. Öppractische grondfen is dit echter met Ds. Lingbeek, die speciaal ijvert voor de Nea. Herv. Kerk, niet wel mogelijk. En ook de samenwerking met Ds. Kersten levert moeilijkheden op. In zake art. 36, het stuk der geestelijke vrijheid, wordt door ons een geheel ander standpunt ingenomen dan door hem. En ook in sociaal opzicht is er geen overeenstemming. Met de Chr. His tor is. hen samen wordt slechts een kleine minderheid bereikt Daarom zijn we wel op de R. K. Staatspartij aangewezen. Groen h eft reeds gezegd, dat er feitelijk slechts twee partijen zijn, het gaat ten slotte om de eene vraag, vóór of tegen den Christus. Fabius heeft gezegd dat er zoowel R. K. als Protestantsche Anti-Revolutionairen zijn. Ook door andere voormannen in onze partij is steeds vporop gesteld, dat we met de Roohischen verschillende beginse len gemeen hebben. Dat gold niet alleen in vroeger da gen. dat geldt nu nog. Met verschil lende artikelen uit het R. K. Program werd dit nader door sjr. aangetoond. Na een uitgebreide en gezellige ber spreking werd de vergadering door den voorzitter gesloten, nadat de heer Warnaar in dankzegging was voor gegaan. RECHTZAKEN. HAAGSCKE RECHTBANK. POGING TOT DOODSLAG. Terecht stond de bloemistknecht P. A. de G., te Noordwijkerhout, wien po ging tot doodslag ten laste was gelegd Verdachte heeft op 8 Augustus 1927 te Noordwijkerhout M. J. de G., met een mes bedreigd en hem daarna bij den hals getroffen, zoodat M. J. de G. lichamelijk letsel kreeg. Dr. Romeijn verklaarde, dat de ge troffene op drie plaatsen was ver wond, welke verwondingen waren veroorzaakt door een scherp voor werp. De wonden waren van dien aard, dat de G. ongeveer 14 dagen niet heeft kunnen werken. De toege brachte steken waren niet doodelijk, ook niet, naar getuige's oordeel, als zij iets dieper waren geweest. Getuige heeft den getroffene echter eerst eeni ge dagen later in behandeling gekre gen. De geneesheer, die de G. eerst be handeld heeft, heeft geconstateerd, dat de steken ongeveer drie c.M. diep waren. Op een vraag van den verdediger antwoordt getuige, dat verdachte uit een oppassend gezin komt. Verdachte is echter buitengewoon zenuwachtig en wordt gauw driftig. Daarna wordt gehoord de getroffene M. J. de G., broer van den verdachte. Getuige zat op den bewusten dag bij het bed van zijn zieke moeder, toen een verschil van meening ontstond. Toen is verdachte gekomen en deze heeft getuige met een mes in het hoofd gestoken. Later zijn nog andere steken toegebracht. Getuige heeft ver der een actie tot schadevergoeding in gesteld van 100,25. Op een vraag van den verdediger verklaart getuige, dat hij geregeld bij zijn moeder thuis kwam. Vroeger was er een meeningsverschil géweest en mocht getuige niet meer thuis komen maar later is dit weer gezakt. Van MISHANDELING. Hierna stond terecht de chauffeur W. F. te Leiden, wien ten laste is ge legd, dat hij op 13 Augustus j.l. A. J. Slingerland met een mes of een scherp voorwerp, bloedend boven het rechter oog heeft verwond. De Officier van Justitie vroeg ver oordeeling wegens mishandeling tot een gevangenisstraf van 6 weken. De verdediger vroeg vrijspraak. Vonni9 over 14 dagen. RADIO. Het gloeistroomprobleem. Sedert den tijd, dat lampontvangers in gebruik kwamen, is het probleem der gloeidraadvceding .voor aen ama teur een der moeilijkste geweest en het behoeft geen verwondering te wekken, dat men op velerlei manieren getracht heeft hiervoor een oplossing te vinden. Een zeer groote stap voor waarts waren de „Miniwatt" lampen die o.a. een zeer gering gloeistroom- verbruik hebben. Indien men 't ver bruik van een toestel, voorzien van dergelijke lampen, vergelijkt met dal van 'n apparaat, uitgerust met hei- gloeiende lampen dan blnkt, dat hier tusschen 'n verhouding bestaat van ca. 1:10. Bij gebruik van deze lam pen is het dus niet meer noodig om zeer groote aceubatterijem te gel rui ken. Maar nog steeds vormt de accu een deel van de radio-installatie, dat voortdurende zorg en oplettendheid vereischt, daar de toestel en voorge- heele wisselstroom vooding (de idea.e oplossing van hei goeisiroomprobeem; eerst voor Korten tqd op ae marki gebracht zijn, en dus de meeste ama teurs nog een accutcestd zullen ge bruiken. Het transporteeren van den accu naar en van het laadstation was ook nog steeds een ernstig on- emak, waarin verbetering is gebracb oor het op de markt verschenen van de bekende Philips' gelëkrichter, waai mede het mogelijk is absoluut ge vaarloos gedurende den nacht thuis de accu bij te laden. Het thuis laden met den gelijk- richter heeft het gloeistroomprobleem zeer vereenvoudigd, maar toch kan het 0|p deze wijze r.tfg wel eens voor komen, dat men vergeet op denjuis- ten thd te laden, waardoor niet al leen de accu schade ondervindt, doch men bovendien dikwijls op die meest ongelegen oogenblikken een ontladen accu heeft. Dit is voor de Philipsfabrieken aan leiding geweest om een kleinen ladei be oonstrueeren, een apparaatje, waar mede gedurende den tijd, dat niel geluisterd wordt, weer zooveel word; bijgeladen, als tijdens het luisteren is verbruikt. Door dezen gelijkrich- ter_ te combineeren met de omscha keiinrichting kon bovendien eenaan merkelijke vereenvoudiging in de be diening van een ontvanginstallatie wor den verkregen. Indien men namelijk van „luiste ren" wenscht over te gaan op „la den" moet ie. de gloeistroom voor de ont- vanglampen worden uitgeschakeld; 2e. het plaatspanningsapparaat wor den uitgeschakeld, en 3e. de gelëkrichter in bedrëf wor den gezet. Deze drie schakelingen kunnen nu door den omschakelaar met één hand greep tot fetand worden gebracht. De werking van dezen nieuwen ge>- Ügkrichter berust op hetzelfde prin cipe als dat van ae andere gelëk- gehjkrichters, n.l. gelqkrichting door middel van een speciale gelqkricht- lamp, waarin een laagspanningsboog onderhouden wordt. De gelëkrichting is in dit geval enkel-phasig. De maxima le stroomsterkte bedraagt 170 mA. en deze wordt op dit bedrag constant ge houden door een zerdraad-weerstand welke in den ballon van de geljjk- richterlamp is aangebracht. De lnaastroomsterkte van dit ap paraat is zoo gekozen, dat zelfs bë veelvuldig gebruik van het ontvang toestel voldoende wordt bë geladen. Door middel van een regelbaren weer stand kan, indien zeer weinig ver bruikt wordt, de laadstroom op de gunstigste waarde worden ingesteld. Een bijkomstig voordeel van OTC sy steem is, dat slechts een zeer kleine accu noodig is, daar deze slechts ge durende den maximalen luistertëdtë- dens een etmaal stroom behoeft te leveren. Een nieuw station te Galcntta. In Calcutta zal een nieuw omroep- station gebouwd worden, dat waar- schijnlëk in Augustus van het vol gende jaar in gebruik kan worden genomen. Radio in Zuid Afrika. De radio wordt in Zuid-Afrika meer en meer populair. Er zën thans on geveer 14.000 ingeschreven luisteraars terwël het aantal Schwarzhörer op circa 8000 wordt geschat. Men hoopt deze eerstdaags wettebjk te kunnen verplichten zich te laten inschrgy&h. In Maart 1928 hoopt men het nieu we station te Johannesburg in gebruik te kunnen nemen, dat dan met een energie van 20 K.W. zal werken. Het nieuwe station in Wilna. Het pas opgerichte station te Wilnj is thans bezig proeven te nemen. Zoo dra tot een juiste golflengte beslo ten is, zal het officiéél in gebruik worden genomen, hetgeen vermoede lëk in December zal plaats vinden. Een station te Algiers? Volgens „Wireless Worid" hoopt men tegen het einde van het jaar eed omroepstation te Algiers gereed te hebben. Internationale omroep. De Amierik. omroepmë- „The Nar tional Broadcasting Co.", heeft offici eel te kennen gegeven, dat zq' zoo vlug mcgelëk wenscht te beginnen om een sys.emat's :hen internationalen om roep in het leven te roepen. Zë heeft plannen ontworpen om ae eerste pro gramma's te wisselen tusschen de Vei eenigde Staten en Engeland van 7 tot 11 uur 's avonds, gedurende het geheele jaar. Radio in Joego Slavië. Vermoedelqk zal in Februari 1928 te Podgoritza in Montenegro een nieuw station in bedrëf gesteld worden. De golflengte en de energie zullen nader worden vastgesteld. Radio in de Binnenscheepvaart. De Duiüscho posterijen onderzoeken de megelq'kheid een radiodienst voor de binnenscheepvaart in te richten. Dit geschiedt op verzoek van de Ver eeniging ter behartiging van de belan gen van da Rijnscheepvaart". Er zën nog verschillende m oeilëkheden vaD technisch en aard te ovenvinnen. Zoo kan men den ^schipper slechts berei ken, i ndien hij aan zijn radiotoestel luistert. Men hoopt echter weldra een mogelëkheid te vinden om hem op andere wijze door de zender in ken nis te kunnen stellen van eventueels mededeelingen. Aldus zouden de ree- derijen onafgebroken in verbinding met hun schepen kunnen staan. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 14 Dec. Heden aange komen aan den Rijksafslag 20 stoom- treilers. De prijzen waren voor Treil- visch: Tarbot 24—90, griet 19—47, per 50 Kg.; groote tong 1,40—1,05, middel tong 1,30—1,80, kleine tong 1,2&—145 per Kg.; groote schol 3239, middel schol 3751, zetschol 4257, kleine schol 937, schar 320,50 per kist v. 50 Kg.; rog 15,5029 per 20 stuks; vleet 13 per stuk; pieterman poontjes 12, groote schelvisch 26—37, middel schel visch 2333, klein middel schelvisch 1828, kleine schelvisch 1021, per kist van 50 Kg.; kabeljauw 32—53, per kist van 125 Kg.; groote gullen 10,80 21, kleine gullen 712 per kist van 50 Kg.; leng 1,504,50 per stuk; wij ting 2,908,50 per kist van 50 Kg.; koolvisch 0,45—2,25, kreeft 0,75 1,80 per stuk. De besommingen der haringsche pen waren hsden IJM 174 met 1818 aan versche haring. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 21 aan den afslag. De besommingen waren: IJM 49 met 5426, IJM 67 met j 3237, IJM 190 met 5210, IJM 104 met 2651, IJM 143 m. 5257, IJM 27 met 4115, IJM 28 met 2577, IJM 147 met 4443, IJM 109 m. 3017, IJM 119 met 3145, IJM 159 m. 2738, IJM 124 met 2139, IJM 272 m. 2011, IJM 43 met 2125, IJM 405 m. 2315, IJM 193 met 3515, IJM 45 m. 2430, IJM 106 met 2643, IJM 60 met 3254, IJM 35 met 3254, IJM 80 met 1719. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. RIJNDAM, 14 v. Rott. n. N. York. RADNORSHIRE, Londen n. Vancr. 10 Victoria. NEBRASKA, Vancr. n. Rott. 9 v. San Fran cisco. LOCHKATRINE, Rott. n. Vancr., 9 v. San Francisco. - MOERDIJK, Vancr. n. Rott. 14 (4 n.m.) v. Glasgow. BURGERDIJK, Rott. n, Boston 13 (8.3« v.m.) 200 nüjl ZW. v. Valentia. VOLENDAM, 14 v. N. York te Rott. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. GRIJPSKERK, 14 v. Hamburg n. Antwer pen. ZENADA, thuisr., 12 v. Kaapstad. RIETFONTEIN, thuisr., 13 te Duinkerken. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. EEMSTROOM, uitr., 12 v. Bordeaux. REGGESTROOM, uitr., 12 v. Lagos. RIJNLAND, thuisr., 13 v. Lagos. KON. HOLLANDSCHE LLOYD, ZAANLAND, thuisr., 14 v. oLnden. AMSTELLAND, thuisr., 14 v. Montevideo. GAASTERLAND, uitr., 13 v. Bahia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. MENADO, thuisr., p. 13 (8 n.m.) Oue9sant SIANTAR, uitr., 14 (6 n.m.) v. Suez. SLAMAT, Rott. n. Batavia p. 14 (1 n.m.) Suez. TJERIMAI, Batavia n. Rott. p. 14 (10 v.V.) Kaap del Armi. TAMBORA, 14 v. Rott. n. Batavia. SOEKABOEMI, uitr., 14 v. Rott. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND*. BALI, uitr., p. 13 Ouessant. P. C. Hooft, thuisr., p. 1 Gibraltar. KRAKATAU, uitr., 13 v. Sabang. SAPAROEA, 11 v. Java te Yokohama. JOHAN DE WITT 14 v. Batavia n. Amst SALEIER, 14 v. Hamburg te Amst. ROEPAT, 14 v. Amst. n. Hamburg. KANGEAN, thuisr., 14 te Marseille. VONDEL; uitr., 13 v. Algiers.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6