Radio-Programma. Wat er vanavond ta hooren ls. HUIZEN, (N.-H7, 1840 M. Na 6 uur n.m. 1950 M. Nederl. Draadl. Omroep. 1 Ned. Chr. Radio-Vereen. 6.00 Cursus Paetdagogiek. Cursus B, fclaarna C. Les VI, door Prof. Waterink 7.00 Cursus Boekhouden beginners. .30 Cursus Paedagogiek. Cursus A, .00 Zangavond. Deze avond is af- gestaan aan het Deventer Chr. Gem. Koor, dat zal uitvoeren: het Orato rium „Die Schöpfung" van Jos. Haydn Onder leiding van den heer A. J. Mooy, Directeur, vanuit .den Stads schouwburg te Deventer. Solisten: me vrouw Jo van Ijzer-Vincent, A'dam, sopraan; de heer Marcus Plooyer, Laren (N.HJ, tenorde heer Jac. Ph. Caro, Utrecht, bas. Begeleiding van het Deventer Strijkje. Aan den vleugel: de heer Jan Brugge, De venter. De avond wordt geopend en gesloten met een kort woord, door den voorzitter van het Koor, den heer C. Koebrugge. Hierna persberichten v&n Vaz Dial HILVERSUM, 1060 M. Alg. Ned Radio-Omroep. 6.30 Vocravond-Conoert. 7.15 Engelsche les. 7.45 Politieberichten. 8.10 Concertgebouw-Concert. 9.30 Concert. Piano en Viool. 9.50 Verplichte onderbreking voor Noradeich. 10.30 Persberichten. KöNIGWUSTERH., 1300 8.10 Muziek en zang. .9.55 Muziek. LANGENBERG, 469 M. 5.20 Concert. 7.45 „Jack London Avond". Muziek en declamatie. l Daarna muziek. DAVENTRY, 1604 M. 6.20 Muziek. 6.40 Muziek. 6.50 Tijdsein, weerbericht. 7.35 De grondslagen der muziek. 8.05 Zang. 8.50 Pianorecital door Cyril Scott. J0.50 Muziek. PARIJS (Radio) 1750 M. 5.05 Radio-Paris-Concert. 8.50 Radio-Concert. In het R.K. ziekenhuis te Lobith aan de gevolgen van dit ongeluk overleden. Ernst;_2 brand te Hervelt. Gisteren nacht is te Hervelt in de Betuwe de kapi tale boerderij „de Moordakker", bewoond door den landbouwer Langendijk en eigendom van dr. v. d. Hoeven te Nijme gen, totaal afgebrand. 24 koeien, meest 9tamboekvee, kwamen in de vlammen om benevens 3 kalveren, 6 paarden, waaron der 2 schoolpaarden en een trekbok. Ver der gingen veel landbouwgereedschappen verloren alsmede eén auto, een groote par tij gedorscbte tarwe en het veldgewas. De bewoners werden, toen alles in lich te laaie stond, met moeite gered. De oor zaak is onbekend. Een en ander was zeer laag verzekerd. Het geval van abortus provocates te 's- Gravenhage. De politie te Gorinchem beeft gisteren aangehouden de beide ver dachten in de bekende abortus-zaak ge naamd H. P. en K. M. Zij worden vandaag naar Den Haag overgebracht. Krantenknipsel als bankbiljet. Te Stadskanaal is gisteren een valscb bank biljet (uitknipsels uit een courant opge plakt) van 2U in beslag genomen. De schippersvrouw, die het biljet bad uitge geven, bleek het elders z.elf te hebben ont vangen. Trap van een paard. De landbouwer A. B., wonende aan bet Oudland onder Oudenbosch kreeg van zijn paard zulk een trap tegen bet hoofd, dat bij een ern stige hersenschudding bekwam en in hoogst bedenkelijken toestand naar buis moest worden vervoerd. Naar de Koningin om raad. Men meldt uit Apeldoorn: Aan bet station alhier arriveerde met den trein uit Zwolle een 18-jarig jong- mensch, dat een taxi aanriep naar het Koninklijk Paleis. Den portier verzocht hij om een onderhoud met H.M. de Koningin. De portier vond het gewenscht de politie op te bellen, die den jongeman met zijn taxi naar het politie-bureau vervoerde. Bij onderzoek bleek, dat hij het onderlijk huis was ontvlucht uit vrees voor zijn buurman, die hem telkenmale bedreigde. De politie heeft hem naar de ouderlijke woning teruggebracht. Een smokkelbende gearresteerd. Te Dusseldorp hebben de douanen ln een restauratie bij het hoofdstation zeven per sonen in arrest genomen, onder wie twee Nederlanders, die sedert twee jaar juwee- len en diamanten, gouden horloges enz. uit Nederland smokkelden. Voor een waarde van 100.000 mark is in beslag ge nomen. Aato-ongeluk. Gistermorgen om streeks 8 uur is te Groot Ammers een auto uit Gouda, bestuurd door den heer de J. door de gladheid in botsing geko men met een mestwagen. De 32-jarige ongehuwde landbouwer van Eijl, die den mestwagen geleidde, werd ernstig ge kwetst en in zorgwekkenden toestand een woning binnengedragen; na eenigen tijd is hij overleden. De officier van justitie in Dordrecht werd van het gebeurde in kennis gesteld, maar heeft bet lijk vrij gegeven, daar er geen sectie op behoeft te worden verricht, omdat hier van 9chuld geen sprake is. De chauffeur was zoo ontdaan, dat hij zijn auto te Groot Ammers achterliet en per trein naar Gouda terugkeerde. Anneke. Gisteren heeft het echtpaar van den Boomvan Ginnèken te Bergen op Zoom zijn gouden huwelijksfeest ge vierd. Tegelijk herdacht mej. van den Boom van Ginniken, onder de militai ren meer bekend als Anneke, den dag, waarop zij 65 jaar geleden voor het eerst met de troepenafdeelingen meetrok om versnaperingen te verkoopen. Ook in de kazernes kon men Anneke geregeld met haar koopwaar vinden. Om elf uur begaf een deputatie, be staande uit officieren, onderofficieren en soldaten, zich naar de woning van de jubilaresse. Zij werd door deze deputa tie uit naam van het geheele garnizoen te Bergen op Zoom gelukgewenscht en kreeg een geschenk in couvert. 's Avonds is het echtpaar een serenade gebracht door de harmonie Eendracht maakt Macht. Doodelijke val. Te Delfzijl had de ruim 55-jarige havenarbeider G. Kemper het ongeluk in het ruim van het in los sing liggend zeilschip „Parma" té vallen, waarbij hij zoodanig werd verwond, dat opname in het Acad. Ziekenhuis Ie Gro ningen noodzakelijk bleek. Daar werden 2 been-, een kaak- en een schedelfractuur geconstateerd. De ongelukkige overleed spoedig aan de bekomen verwondingen. Nederlandsch kapitein veroordeeld. I St., kapitein van het Nederlandsch, stoomschip „Zaanland" is voor het poli- tie-hof te West Ham veroordeeld tot i 85 boete wegens het verduisteren van een groot deel der zich aan dek bevindende lading hout. UIT DE OMGEVING. KATWIJK AAN ZEE. Naar wij vernemen, heeft Ds. F. H. van Oosten te Feyenoord, be dankt voor het beroep naar de Nejd, Herv. Kerk alhier. Woensdag 21 Dec. a.s. zal in het belang van de Ned. Vereen, voor Bijbelverspreiding een bijeenkomst wor den gehouden in de Ned. Herv. Kerk (Oude Kerk), waar als sprekers op zullen treden Ds. Hospers vanNoorü- wijk a. Zee en Ds. Broekstra van Rijnsburg. Gaarne wekken wij tot bij woning dezer samenkomst op. KOUDEKERK. Gemeenteraad. Vergadering van Dinsdagavond. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de Burgemeester. De Voorz. opent te half acht de vergadering met gebed, waarna de secretaris de notuLn voorleest, welke onveranderd worden goedgekeurd. De Voorz. deelt mede, dat de, in een vorige vergadering benoemde onderwijzeres, mej. de Reiyke van Amsterdam neeft bedankt, zoodat B. en W. met de navolgende voordracht komen: 1. mej. M. J. de Vos te Groeide en 2. mej. G. Musschenhuys te Zwolle. Met algem. st. wordt ge kozen no. 1 der voordracht. Vervolgens deelt de Voorz. mede dat de autobusondierneming Moda" reeds een nieuwe autobus beert aan geschaft en binnen enkele dagen de bestaande diensten met een tweetal worden uitgebreid. Een verzoek van de „Adwal", om ook weer enkele dienslea te openen langs de Lage Zijde, zal niet worden gesteund, om reien het veel lichtere materieel en door te veel ge.egenhaid dit voor alle ondernemingen op te leurstelling meet uitlcopen. De heer van Egmond achtte ver laging \an het taiief wel wenschenjk, Bij de gebruikelijke rondvraag in formeert de heer L i e v e r s e of de te maken kosten aan dien weg nog uit het tegoed van den aannemer kunnen worden bestreden, of er geen moge lijkheid bestaat dat een paai' werk lieden, welke nog loon te goed heb ben van den aannemer, kunnen wor den betaald, en in de derde plaats, af aan den heor Dindwijk niet eenige tegemoetkoming in de kosten kan worden verstrekt bij het ophalen van het voetpad langs zijn huis. De Voorz. antwoordt op de eerste vraag bevestigend, en op de tweede dat pogingen dienaangaande worden aangewend, en ten derde, dat dien aangaande een verzoek van belang hebbende moet inkomen. De heer 0 p p e 1 a a r vraagt of de heer de Jong als Raadslid aan den weg mag wensen en dus in loondienst is bij de gemeente. De Voorz. antwoordt bevestigend niet als leverancier, ambtenaar of vast werkman, maar wel' als los werk man. t De vergadering gaat in comité-ge neraal, ter behandeling van de za ken de Koudekerksche brug betref fende. Intusschen komt de Directie en eenig personeel van de Aluhensche autobus- onderneming „Moda' met het nieuw gerij voor, en verzoekt den Raad met de pérsmannen een proefrit te maken naar Leiden. Aan deze vrien delijke uitnoodiging wordt gevolg ge geven, en tot aller genoegen en vol lof over de keurige wagen, keerde men ten Raadhuize terug, te laat en in geen stemming om wear te vergaderen, zoodat W oensdagavond de rest der agenda wordt afgehandeld. Na langdurige besprekingen in ge heime vergadering, werd in openbare vergadering meegedee'.d^ dat door den Raad is besloten, de Koudekerksche brug voor rekening der gemeente niet te koopen? o.a. daar de koopprijs veel te hooo; is, de brug in een slechten toestand is, en een nieuwe brug te hooge kosten zou teweeg brengen, te meer, daar er g' vaar is, dat ter eenigen tijd het \e.i\e lil zal verdwij nen, ook sameiispreiaug mat Ged. Bi- heeft tot geen gewenscht resultaat geleid, daar <1° brug nog te veel ah- een plaatselijk belang wordt be schouwd. Hierna sluiting. I NIEUWVEEN. De kassenbouw voor groenten- kweekerij breidt zich al meer en meer uit. Zoo zal de heer R., tuinder al hier, ook er toe overgaan om een kas te bouwen van grootere afme tingen. Alhier vergaderde de A. R. Kies vereen. Burgemeester J. W. Gee- sink leidde in: „Het Communisme" waarop een leerzame bespreking volg de. In Januari zal weder vergaderd worden. NOORDWIJK AAN ZEE. Gisterenavond sprak Ds. Pos, Geref. Missionair Predikant teiDjok- ja, met verlof hier te lande, inde Geref. Kerk alhier. Van deze rede die o ok elders werd gehouden, kwam reeds een verslag in ons blad voor, zoodat dit nu achterwege kan blijven. De kerk was goed gevuld en de rede werd met aandacht gevolgd. Gisterenavond hield de Chr. J. V. „Volg Mij", haar jaarfeest inde Chr. Bewaarschool. Zeer vele begun stigers, afgevaardigden en verdere be langstellenden waren aanwezig. De lieiding berustte bij de ie voorzitter, de heer de Witt. Eenige goede opstellen wezen op het leven, en ook op de moeilijkhe den in het leven, van de Christen- jongemannen. Verder wisselden ge dichten, voordrachten en samenspra ken elkaar af. RIJNSBURft. Voor een talrijk gehoor gaf giste renavond de Chr. Zangvereen. „Ex celsior" alhier, Dir. die heer P. de Rook van Leiden, in de NekL Herv. 'Kerk een uitvoering. Nadat was gezongen Ps. 103 1, open de de eere-voorz. Ds. A. Altena, de bijeenkomst met gebed. Vervolgens heette spr. de talrijke aanwezigen hartelijk welkom, waarbr hij zijn blijdschap uitsprak over dè groote opkomst. Spr. verwelkomde ook de zangvereen. en haar Dir., welke hij toewenschte dat „Excelsior" ook dezen avond haar naam eer zou aan doen. Ook het dubbelmannenkwart-et „Inter Nos" van Oegstgeest heette spr. hartelijk welkom. Spr. herinnerde er aan, dat „Inter Nos" zich hier verleden jaar grooten naam had ge maakt, zoodat naar naam een groote attractie was op het rijk voorziene programma, en spr. twijfelde niet, of allen zouden na afloop welvoldaan huiswaarts gaan. Onder de bekwame leiding van dec directeur werd hierna met de uitvoe ring aangevangen. De wijze waarop de verschalende liederen werden uitgevoerd, was boven allen roem verheven en „Excelsior" heeft heeft den goeden naam die het hier heeft, alle eer aangedaan. Het was dan ook een genot de uit voering bij te wonen, en al was dan ook het programma zeer uitgebreid, de avond was om eer men er erg in had. Van de nummers vóór de pauze vallen vooral te prijzen „Herders Zon dagslied" en „Avondkoor" van C. Kreutzer, die buitengewoon zuiver wer den gezongen en Blijkbaar zeer in den smaak vielen. Ook de wijze waarop het dubbel mannen-kwartet enkele nummers zong was buitengewoon en d ed verlangen naar meer. Na de pauze in „Woudgedachten" van F. Abt deed het bijzonder de mooie alt-stem van mej. Verhaar, ter wijl ook zeer te priizien vielen „Bruids vaart in Harsanger van Half dan Kje- rulf en „Avondlied" van F. Abt. Als tolk zeker van alle aanwezigen complimenteerde aan het slot Ds. Al tena de zangveireeniging met het be haalde succes, waarvan zeer zeker het grootste deel aan den bekwamen directeur toekomt. Hij hoopte datdeze dan ook nog lang zijn krachten tot heil der vereeniging zou mogen ge ven. Ook dankte sur. „Inter Nos". Spr. zeide dat met bewondering de schoone zang van „Inter Nos" was aangehoord, en spr. riep dit kwartet 'dan ook een hartelijk tot weerziens toe. Nadat Ds. Altena het dankgebed had uitgesproken, werd door de aanwe zigen op diens verzoek besloten met het zingen van den „Avondzang". VOORSCHOTEN. Alhier heeft zich een comité gevormd om gelden te verzamelen voor het uitbreidingsfonds der V. U. De broeders zijn voornemens in de •eerste twee weken van 1928 hun rondgang te maken. Voor alle bijdra gen zal een kwitantie worden afge geven. Het comité bestaat uit de vol gende heeren: Dr. D. K. Wielenga, voorz.; W. Bakker, J. Eggink, J. W. Lggink, J. J. v. di. Hofstede, L. J. Los en G. C. Verrips. LUCHTVAART. DE TOCHT VAN LINDBERGH. In Mexico (stad) was voor gisteren een algemeene vaeantiedag aangekon digd in verband met de verwachte aankomst van Lindbergh. Tegen mid dernacht begon al de toeloop naar het vliegveld. Er heerschte aanvankelijk groote ongerustheid, toen Lindbergh niet aankwam 26 uur na zijn vertrek van Washington, doch deze angst ver dween toen hij gezien werd boven het vliegveld van Valbuena, waar hij gis teravond landde om 20,39 u. Green- vvich-tijd te midden van tooneelen van onbeschrijfelijke geestdrift. Een menigte van 25- a 30,000 men- schen brak door hpt politiecordon en omringde Lindbergh, die de presiden- tieele tribune beklom, waar hij door Galles en den Amerikaanschen gezant begroet werd. De vlucht duurde 27 u. 10 minuten. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het doctoraal exa men rechten, de heer L. K. Kijlstra te Den Haag en Mej. E. van Swaay te Den Haag. STADSNIEUWS. 1 LEIDSCH STUDENTENCORPS. In de gehouden vergadering van het Leidsch Studentencorps werd bekrach tigd het besluit der Algemeene Sena ten-vergadering (A. S. V.) om de zorg voor de inkwartiering der buitenland- sche studenten bij de Olympische spe len aan de Reiscommissie van de A. V. S. op te dragen. Bekrachtigd werd verder het be sluit van de A. S. V. over het instellen van een A. S. V.-kas. De A. S. V.-hegrooting over 1928 werd goedgekeurd, evenals het be drag, dat ieder der aangesloten stu dentencorpsen aan de A. S. V.-kas zal hebben bij te dragen. De vergadering vereenigde zich er mede, dat de studentencorpsen van Wageningen en Rotterdam onder be paalde voorwaarden tot de A. S. V. zullen kunnen toetreden. Het vertrou wen werd echter uitgesproken, dat het bestuur van het A. S. V. (het col legium van het L. S. C.) steeds er voor zal weten te zorgen, dat de af vaardiging naar de congressen van de Confédération Internationale des Etu- diants het karakter van een A. S. V.- afvaardiging bewaart. Tenslotte hechtte de vergadering haar goedkeuring aan het voorstel, dat in den vervolge bij stemmingen in de A. S. V. aangaande buitenland- sche aangelegenheden niet meer de bekrachtiging door alle studenten corpsen wordt vereischt. OXFORD UNION. De Oxford Union (gezamenlijke deba ting society voor alle Oxfordsche stu denten-colleges), heeft den wensch te kennen gegeven omstreeks Paschen een dehatingavond te willen organi- seeren met leden van het Leidsch Studentencorps. Mr. B. Kolff is ter be spreking hiervan naar Oxford geweest. Het is de bedoeling dat twee of drie Leidsche studenten te Oxford stellin gen zullen verdedigen over juridische, politieke of geschiedkundige onder werpen. INTERACADEMIALE WERELD KAMPIOENSCHAPPEN VOOR WINTERSPORT. De „Gruppi Universitari Fascisti" hebben de organisatie ter hand ge nomen van de interacademiale kam pioenswedstrijden op wintersportge bied, welke van 22 tot 29 Januari te Cortina d'Ampezzo (Italië) zullen wor den gehouden. De Jury zal bestaan uit leden van de zesde commissie van de Confédé ration des Etudiants, bijgestaan door voor ieder onderdeel afzonderlijk aan gewezen terreinrechters. Op het programma staan: Ski, afstandsproef, 1G K.M. met 400 M. hoogteverschil; proeven in het dalen; proeven in het stijgen en spring - proef. IJshockey. Schaatsen. Kunst rijden over afstanden van 500, 1000 en 1500 M. Bobslee. Voor deze wedstrijden zijn persoon lijke en équipe-prijzen beschikbaar gesteld, bestaande uit medailles. De deelnemers zullen gastvrij ontvangen worden en op de Italiaansche spoor wegen «gedurende de kampioenschap pen op het traject van de grens tot aan Cortina d'Ampezza een reductie genieten van 10 pCt. Afin de houders van „Student Iden tity Cards" worden gratis visa ver strekt. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) MEDAN, 15 eDc. (Aneta-V.D.) Een Chi- neesche koelie heeft op de onderneming Kwala Kranpoh den assistent Dumont aangevallen met een parang en hem een houw in den hals toegebracht. Dumont, die zeer veel bloed verloren heeft, is naar het hospitaal gebracht. De oorzaak van het gebeurde ligt in een aanmerking, die Dumont op het werk van den koelie had gemaakt. WELTEVREDEN, 15 Dec. (Aneta-V.D.) De derde proefneming met de radiotele foon voor persdoeleinden waarbij de ver tegenwoordiger van het Ned.-Ind. Persbu reau Aneta gedurende drie kwartier het Hoofdkantoor in Indië heeft toegespro ken, is wederom een succes geweest. On danks het snelle dicteeren, kwam 75 pet. van het gesprokene uitnemend over, ter wijl de rest, ondanks den ongunstigen tijd van uitzending, eveneens werd ontvangen. Deze proefeming toonde aan, dat Holland in Indië het duidelijkst wordt verstaan te 8.20 uur (Javasche tijd). BATAVIA, 15 Dec. (Aneta-V.D.) De Volksraad heeft bij de behandeling van de olieovereenkomsten met de Bataaf- sche een motie Aay, waarin op zekere voorwaarden wordt aangedrongen, ver worpen. Het ontwerp wordt aangenomen met 46 tegen 3 stemmen. Een andere motie Aay werd ingetrok ken naar aanleiding van een motie Stok vis, waarin de regeering wordt uitgenoo- digd, spoedig maatregelen te treffen tot verlaging of afschaffing van de accijns en invoering van een uitvoerrecht. De motie wordt in de voorjaarszitting behan- deld. 1 BATAVIA, 15 Dec. fAlleta-V.D.) Het staat thans vast, dat Dr. TJipto op Banda geïn terneerd zal worden. WARSCHAU, 15 Dec. (V.D.) In een der Warschausche voorsteden heeft bij het op blazen van een oud gebouw een ernstig ongeval plaats gehad. De dynamietpatroon ging te vroeg af met het gevolg, dat twee werklieden levensgevaarlijk gewond wer den. NEW YORK, 15 Dec. (V.D.) Te Quebec is, naar gemeld wordt, een weeshuis door brand verwoest. Er wordt een 40-tal kin deren vermist. Men vreest het erg9te. WEENEN, 15 Dec. (V.D.) Naar uit diplo matieke kringen wordt medegedeeld, heeft de Chineesche regeering uit bezuinigings doeleinden besloten tot opheffing van het gezantschap te Weenen. Behalve het Chi neesche gezantschap te Weenen, zullen er nog drie andere in Europa worden op geheven. BERLIJN, 15 Dec. (V.D.) Naar de „B. Z. a. M." verneemt, heeft de Commissie voor Filmkeuring van de Pruisische regeering de film „Faust" voor jeugdige personen verboden. Volgens de regeering moeten de in de film voorkomende verleidingsscènes verwarrend werken op de moreele opvat tingen van de Jeugd. PEKING, 15 Dec. (V.D.) De onderdruk king van den Communistenopstand te Kanton wordt bevestigd. Verscheidene honderden personen zijn te Kanton gear resteerd. Hieronder bevinden zich 5 Rus sen. Velen dezer arrestanten zullen gefu silleerd worden. Het communisme in China is na den val van Kanton geenszins de kop ingedrukt. Te Sjanghai trachten de aanhangers de zer leer hunne wederopneming in het Kwomintang te bewerkstelligen. Tsjang Kai Sjek eischt van hen, in verband hier mede, dat zij met Moskou zullen breken. MARKTBERICHTEN. GOUDA, 15 Dec. Veemarkt. Aange voerd 111 totaal 2018 stuks, waarvan. 249 slachtvarkens. Prijzen: vette var kens 0,290,31, Londensche 0,22—0,26. zouters 0,25—0.27, alle per pond. le vend met 2 pCt. korting. 748 magere varkens, 2035, 810 biggen, 814, 9 runderen, 275—350; 53 nuchtere kal veren. 1220; 134 schapen, 18—24; 15 bokken of geiten, 3—6, alle per stuk. Alle soorten matige handel. GOUDA, 15 Dec. Botermarkt Aan voer 1053 ponden boter. Prijs: Goebo- ter 1,101.15, weiboter 0,95—1 per p. Handel matig. GOUDA, 15 Dec. Kaasmarkt Aan voer 103 partijen. Prijzen: le kw. met rijksmerk 5457, 2e kw 50—53, zon der rijksm. le kw. 5054. Handel mat GOUDA, 15 Dec. EierenveilÜng, Aanvoer 88 partijen. Prijs Kipeleren 811,50, eendeneieren 9, per 100 at Handel vlug. KOUDEKERK, 14 Dec. EterenvaiHmg. Aanvoer 695 stuks. Prijs: Kipeieren 1114, eendeneieren 5.507, kuiken- eieren 67,70. alles per 100 stuka. Han enl.10—1,40, kippen 1,30 per atuk AMSTERDAM, 15 Dec. Oliën. Raap olie: vliegend 54K. Lijnolie: vliegend 35 H; Jan. 31K, 32; Febr. 32K; Maart 32 X; Maart-April 32 Mei-Aug. 38. Sept.-Dec. 33 H, 33 K. Stemming prijah. Telegrafisch WeerberichL Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 15 Decemb., medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt H. B. 779.5 te Janmayen. L. B. 754.0 te Brussel. Verw. tot den avond van 16 Dec.: Matige oostelijke tot noordoostelijke wind, meest gedeeltelijk bewolkt waarschijnlijk nog eenige sneeuw, lichte tot matige vorst. Barometerstand. aangegeven door den wijzer Stand van gistermiddag 3 uur: 751. LUCxi ?SRATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 0.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Woensdag 14 Dec.: 4.13 nam. W iss e ln 01 e e ring e n. (Amsterdam). New-York 2.47" 1, Parijs 9.73'/* Brussel 34.607» Zöricb i 1 47.77 Praag a 7.33 Rome 13.42 Madrid 41.25 Oslo a 65.80 Kopenhagen 66.35 Stockholm t 66.767» Weeoea Wh

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3