GEMENGD NIEUWS. De inbraken ln de Llmbnrgsche mijn streek. Men meldt uit Heerlen: De dezer dagen alhier gearresteerde Duitscher S. heeft thans bekend de revol verschoten op zijn achtervolgers te heb ben gelost. Hij bekende voorts schuldig te zijn aan elf inbraken te Heerlen. De twee Hongaren, wier aanhouding we meldden, hebben thans ook een volledige bekentenis afgelegd, waarbij is gebleken, dat zij de overige inbraken te Heerlen op hun geweten hebben. De gestolen goederen worden uitgevoerd naar Luik en Aken. Treinstoring bij de Z. H. E. S. M. De sneltrein van de Z. H. E. S. M. die Zater dagmorgen te 8.S0 uur van het station Hofplein, Rotterdam in de richting Sche- veningen vertrok, is onder Pijnacker plot seling blijven staan. De z.g.n. doodemans- kruk, die automatisch in werking wordt gesteld, indien de treinbestuurder om de een of andere reden niet meer in staat is de handles te bedienen, kwam plotseling in werking, zonder dat de bestuurder in gebreke was gebleven, den wagen te be dienen. De trein kon daarna niet meer verder rijden. De electrische, die te 8.38 van het sta tion Hofplein n. Den Haag vertrok, heeft den eersten trein op een zijlijn geduwd, de reizigers overgenomen en hen naar Den Haag vervoerd. Uit de remise Voorburg—Leidschendam is toen een reserve-trein naar Den Haag gereden, waarmede de reizigers voor Sche- veningen naar de plaats hunner bestem ming zijn gebracht. Te Scheveningen is de trein een half uur later aangekomen, dan het uur van aankomst van den oor- spronkelljken trein. Tengevolge van het defect heeft de trei nenloop RotterdamDen Haag vice-versa via Pijnacker Zaterdagmorgen eenige ver traging ondervonden, welke echter spoe dig weer was ingehaald. Door den trein overreden en gedood. Vrijdagavond ongeveer half zes is door een electrischen trein komende van Delft op het spoorbaan vak tusschen Ketel en Schiedam overreden de 46-jarige koop man M. v. d. S., gewoond hebbende in de Langebaanstraat te Rotterdam. De bestuurder van den trein stopte nog vóór het perron van het station te Schie dam en deelde den seinwachter mede, dat hij ongeveer 200 meter voorbij Kethel een schok aan zijn motorwagen had gevoeld. Hij ging met den seinwachter langs de lijn en vond toen langs de spoorbaan lig gen het lijk. van een manspersoon. Per draagbaar werd het naar een loods van het station te Schiedam gebracht, alwaar een geneesheer constateerde, dat de man een schedelfractuur had opgeloopen en dat het rechterbeen was gebroken. Per lijkbrancard is het lijk overgebracht naar de Alg. Begraafplaats te Schiedam De ongelukkige had op bedoeld spoor baanvak niets te maken en hoe hij er ge komen is, is niet bekend. Bij informatie is gebleken dat hij in den laatsten tijd zenuwziek was en zeer zwaar moedig. De onbewaakte overwegen. Zondag morgen even voor 11 uur is een 28-per- soons Dyon-Boutonbus toebehoorend aan de Eerste V'laardingsche Autogarage te Vlaardingen, welke dienst doet op het traject MaaslandRotterdam, komende van Maasland, op den onbewaakten over weg bij de Zuidbuurt onder Maasland in botsing gekomen met de Westlandsche stoomtram, komende van Maassluis. De autobus werd door de stoomtram in de zijde gegrepen en ruim 30 meter meege sleurd. De chauffeur, de 51-jarige gehuw de C. de B., uit Vlaardingen, was onmid dellijk dood. De eenige passagier uit Maasland is waarschijnlijk door den nood uitgang uit de bus geworpen en is het land ingeloopen. Door omwonenden is de man achterhaald en bij den dokter van Maasland gebracht, waar bleek dat hij er met enkele schrammen was afgekomen De autobus is totaal vernield. De omgekomen autobusbestuurder was langer dan 25 jaar chauffeur en stond als bekwaam en voorzichtig bekend. Een eigenaardig proces. Men schrijft uit Haarlem: 5 December is de dag, dat de Sint door jong en oud wordt vereerd om het vele goede, dat hij verricht en de vele verras singen, die hij of zijn knecht weet te be wijzen. Er zijn evenwel uitzonderingen op den regel en dezer dagen werd aange toond, dat men niet altijd dankbaar is over het optreden van den Sint. Bij den heer F. C. Gies, adviseur van het Bureau voor Arbeidsrecht, te Haar lem, vervoegden zich een ex-Sint Nico la as en een ex-zwarte Piet, met het ver zoek voor hen een loonvordering in te stellen tegen een firma aldaar. De twee mannen hadden drie weken voor St. Nico- ,laas en zijn knecht moeten spelen, doch hun was na afloop uitbetaling van het overeengekomen loon geweigerd. We zullen dus voor het kantongerecht een niet-alledaagsch proces krijgen. De inbraken in Zuid-Limburg. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is te Ehrenstein, gem. Kerkrade, weer op drie plaatsen ingebroken. Daders onbekend. Het lijk ln het duivenhok. Het lijk van de 20-jarige Duitsche dienstbode L. T. dat Dinsdagmorgen in een in de Waalha ven te Rotterdam drijvend duivenhok is gevonden, is Zaterdagavond op de alge- meene begraafplaats Crooswijk in alle stilte ter aarde besteld. Slechts de moe der en de beide zusters, benevens enkele rechercheurs waren bij de begrafenis te genwoordig. Werking van een onden vulkaan. Een B.T.A.-telegram uit Belgrado d.d. gis teren meldt: De oude vulkaan Oulenia, dicht bij het dorp Pritlichani, welke sedert lang ge doofd is, is met een hevige ontploffing RECLAME weer gaan werken. De bevolking werd door een paniek aangegrepen. Verschei dene personen vielen in zwijm. Groote brand. Naar uit Ragusa (Joe- go-Slavië) wordt gemeld, is aldaar Woens dagnacht een ernstige brand uitgebroken in het depot van een scheepvaartmaat schappij en een verffabriek. Het gebouw van de scheepvaartmaatschappij is ge deeltelijk verwoest. De schade wordt op 3 millioen dinar geschat. De politie heeft verscheidene personen, die tijdens den brand trachtten te plunderen, gearres teerd. Vliegongeval. Een B.T.A.-telegram uit Le Bourget d.d. Zaterdag meldt: De vlieger Pierre Corbu Couquipier Gi- von, maaktj vanmorgen, met het oog op zijn voorgenomen poging om den Atlan- tischen Oceaan over te vliegen, een proef vlucht met zijn mecanicien. Plotseling viel het vliegtuig omlaag. Beide vliegers werden gedood. Voetbalongelukken. - Gisterenmiddag werd te Utrecht de wedstrijd Voorwaarts II—Kampong begonnen, die wegens een tweetal ongevallen moest gestaakt wor den. Twee Kampong-spelers kwamen op een gegeven moment zoodanig met elkaar in botsing, dat beiden een bloedende won de aan het hoofd bekwamen en niet ver der mee konden spelen. Toen daarna nog een derde speler van Kampong onklaar werd en ook niet meer mede kon, werd de strijd gestaakt. Het waren zuivere on gelukken. Bij den Zondagmiddag op het Gem. Sportpark te Arnhem gespeelden compe titiewedstrijd Eendracht II—Vitesse III heeft een vrij ernstig ongelilk plaats ge had. De Eendracht-speler H. Verweij had het ongeluk in botsing te komen met de knie van een tegenstander, tengevolge waarvan hij een hersenschudding opliep: Hij werd in bewusteloozen toestand per autobrancard naar het Sted. Ziekenhuis vervoerd en aldaar ter verpleging opgeno men. Het ongeluk moet niet aan ruw of unfair spel toegeschreven worden. Tijdens den voetbalwedstrijd Korvel Zigo te Tilburg wilde een der toeschou wers toen de bal was uitgeschopt deze ha len. Hij moest hiervoor over een slootje springen, doch viel daarbij zóó ongeluk kig, dat hij het dijbeen bij de heup brak. Door den geneeskundigen dienst werd hij naar het Gasthuis vervoerd. De getrof fene is zekere de K. uit de Molenstraat. Stelende aannemer. Toen de aanne mer T. dezer dagen met de verbouwing van een winkelpand van de fa. L. te Ber gen op Zoom bezig was miste de laatste op een gegeven oogenblik, toe hij een wis sel moest betalen, de som van ongeveer 1300 gulden uit zijn geldkistje, dat op de slaapkamer stond. L. stelde er direct de politie mede in kennis, die aanstonds een onderzoek in stelde. Allereerst werd een knecht van de fa. de V/. verdacht, doch deze ontkende pertinent en bleek dan ook nader aan de diefstal niet schuldig te zijn. Toen kreeg de politie verdenking op T. zelf, hoewel aan hem als de baas van 't werk wel op de allerlaatste plaats gedacht moest wor den. Hoilandsche juweelendief te Antwerpen aangehouden. Nederlandsche inspec teurs van politie hebben met behulp der Antwerpsche recherche den 45-jarigen Jan G. gearresteerd, den dader van een belang rijken diefstal van geld en juweelen te Haarlem. Hij zal worden uitgeleverd. Sigarenfabriek uitgebrand. Zaterdag ochtend brak in de sigarenfabriek der fa. K. van Dijk aan de Voorstraat te Kampen een brand uit, welke in korten tijd zoo danig toenam ,dat ondanks de krachtsin spanning van de brandweer, het gebouw totaal uitbrandde. Alles was matig verze kerd. In den trein overleden. Zaterdagmid dag bleek te Leeuwarden, dat een der passagiers de heer H. Klaver, inspecteur der Algemeene Friesche Levensverzeke ring-Maatschappij, in den trein van Har- lingen komende, was overleden. UIT DE OMGEVING. ALKEMADE. ijke stand. Overleden: Jo hannes van Zegl 64 j.; Martina Pouw wed. Th. Nigten 75 Bg besluit van heeren Ged. Si der Provincie Zuid-Holland is debe- grooting dezer gemeente voor het dienstjaar 1928 goedgekeurd. Toen gisterenavond de afd. van den Vrijw. Landstorm, die gevestigd is te Roelofarendsveen, op oen Lan- genweg tusschen Rijpwetering en Oud- Ade op marsch was, werd zij plot seling uit elkander „geslagen'door den motorrijder N. uit Rijpwete ring, die met zijn motorrijwiel zicb in de richting Leiden begaf en op de troep van achteren inreed. Ben tweetal adspirant-landsverdedigers were tegen den grond geslagen, doch kwam er gelukkig zonder eenige verwondin- ding af. JDe heer B„ die een slechte lan taarn op zijn motorrijwiel had bran den, verklaarde, dat hij de troep in het geheel niet bemerkt had, voordat hij er goed en wel tusschen in lag. Met een gescheurde pantalon kwam hij er af. Intusschen 1s het ongeluk bijzonder goed afgeloopen. BOSKOOP. Voor personen, die in aanmer king komen voor een gratis belas - tingmerk 1928, stelt de Rijksontvan ger alhier de gelegenheid open daar voor ter zijnen kantore een aanvraag te doen. Voor de Burger afd. „ProRege" alhier, zal op Donderdag 15 Dec., n.m. 7 uur in de GereE Kerk op treden, oud-Min. Mr. H. Bijleveld uit Den Haag. Donderdag 15 Dec., n.m. 7 uur hoopt in het Evangelisatielokaal aan de Dwars-Nieuwstr. op te treden, Di W. Bieehaar uit Den Haag. Voor de Vrije Geref. Gem. aar. de Nieuwstr., hoopt morgenavond 7 uur te spreken de heer Spijkhoven uit Driebergen. HAARLEMMERMEER. In verschillende plaatsen van den Haarlemmermeer-polder komt typhus voor. Daar men vermoedt, dat de bin nenwateren met typhusbacillen zijn be smet, is tegen het gebruik van dit water ernstig gewaarschuwd. KOUDEKERK. i Jan. a.s. zal het 25 jaar ge lidden zijn, dat de heeren Ant. van Bgmon'd, N. P. Slegtenhorst enjac. van Ommering, respectievelijk als voor zitter, secretaris, en penningmeester deel uitmaakten van net Burgerlijk Armbestuur, en tevens van het be stuur van het gesticht voor ouden van dagen in onze gemeente. Zoo langzamerhand zijn deze drie heeren met hun kwarteeuw;-che erva ring en toewijding op het gebied van ons armwezen, vaak een der moei lijkste deeien der gemeenschap, zelf oud van dagen geworden. De Koudekerkers hebben de haren dezer drie getrouwen van jaar tot iaar grijzer zien worden in den door nen steeds met ijver en bijzondere toewijding vervulden openbaren dienst Ze hebben dat met blijdschap ge zien, want nu wisten ze, dat een teere aangelegenheid der Gemeente als het' armwezen, bij voortduring bleef in goede handen. De gemeentenaren zagen gaarne hun aanhoudend eensgezind weruen aan de belangen van onvermogenden, minge- goeden, minderbedeelden, misdeeldien weezen en oude lieden. Onder hun bestuur en zeer zeker ook op hun initiatief, i3 het vroegere oude mannen ea vrouwenhuis, nog slechts enkele jaren geledenvan deer lijk vervallen armhu.s, herschapen in een ruim en geheel vernieuwd ea aantrekkelijk Tehuis voor ouden van ok zij hebben alle ongeneugften verbonden aan sociale zorg en ver zorging, op allerlei wijze gesmaakt en niet altijd den dank ontvangen die hun toekwam. Rustig en schier on opgemerkt, hebben zij gewerkt aan het wezenlijk welzijn der belangen, der moreele belangen niet het minst, van hen, die hulp en steun, vaak meer nog steun dan ondersteuning behoefden. Daardoor kwam het ook, dat al die lange jaren de arbeid dezer ge trouwen, evenals die van heel het bestuur, de stille sympathie genoot van de gansche Burgerlijke Gemeente een ongemerkte waardeering, die, wij weten het, onze 25-jarige „aimmees- teren" steeds bij hun werk heeft ge rugsteund ep bemoedigd. Die onge ziene waardeering zal straks, wij twij felen daaraan niet, omslaan in een spontane uiting van blijdschap en me deleven, van de zgde der gemeente naren. Al die 25 jaren hebben zij in de beste eensgezindheid met hun andere bestuursleden met uiterst geringe ge meentesubsidies, voor een goede en 'doeltreffende armenverzorging in on ze gemeente rijkelijk gezorgd. Wrj hopen dan ook van harte, dat de jubilarissen hun respectabel aan tal „verpleegdagen" nog met veiever- pleegjaren mogen zien toenemen en zij onder Gods zegen nog lang hun arbeid met dezelfae onderlinge eens- gezindheidt en liefde voor hun werk mogen blijven verrichten. W jj leven in een tijd van school gaan, cijfers en rapporten. Welnu, als we van deze heeren na den afloop van hun 25-jarigen cur sus van dat moeilijke gedeelte der levensschool, het eindrapport zouden opmaken, dan zou dit zonder twijfel luiden als volgt: den voorzitter, den heer van Eg- mond voor Koudekerksche geschiede nis 10; den secretaris, den neerSleg- tenhorst voor schrijven 10; den pen ningmeester, den heer van Ommering voor rekenen 10 en gedrag en vlijt van allen e veneens uitmuntend, ter wijl gedurende al dien tijd geen en kele vergadering ongeoorloofd werd verzuimd. LEIMUIDEN. Gemeenteraad. A/wezig de beide wethouders. Voorzitter: de heer J. A. Bakhuizen De Voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen worden door den secre taris voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. De Voorz. doet mededeeling o.m. van de volgende ingekomen stukken Enkele disposities van Ged. St., op Raadsbesluiten, tot wijziging der be grootingen 1927 en 1928. Een schrijven van de Ned. Politie- hondvereen., waarin verzocht wordt, als begunstiger van die vereemiging toe te treden. De heer Rietdijk stelt vooreen bedrag van f5,per jaar beschikbaar te stellen. Dit voorstel in stemming gebracht, wordt verworpen. Aan ae plaatselijke Landstormcom missie wordt voor 1928 een subsidie verleend van f 40, Een schrijven van den Voorz. van DOORLOOPENDE AGENDA. Dec. 12, De heer Fuykschot Chr. Best. Bood H 13. 14, Zendingsav. Heeren- grachtkerk. 15, Ds. Schilder, Ring Leiden J.V. op G.G. 16. Jan. 2, Week der gebede: 6, Filmav.Chr.Best.Bond. 7, Week der gebeden. 25, 26, 15, Kunst v. Allen 16, Winterlezing. 17, Uitv. Con Amore. 23, Ds. Schilder Patrira. 9, 10. 11. 12. Vrouwenbond. 13. 14. Jan. 30, 31, Febr. 1, 2, 3, 4, Febr. 20, 21, Dec. 26, 2e Kerstdag. n 27, 28, N 29, Sursum Corda. 30. N 31, Oudejaarsavond. 19. 20, Winterlezing. 8, Uitvoer. D. O. S. 9, Drankbestrijding Ds. Kruyswijk. 10, 11, het College van Ged. St., waarin me degedeekJ wordt, dat heeren Gedi. Staten bedenkingen hebben tegen de ingezonden verordening op de heffing van opcenten op de hoofdsom der personcele belasting. De opcenten op ae personeele belasting nlogen boven 80 eerst geheven worden, indien het maximum aantal opcenten op de grond belasting geheven wordt. Op voorstel van B. en W. besluit de Raad nu, om voor het jaar 1928, 20 opcenten te heffen op de hoofd som dier belasting op de ongebouwde eigendommen, en het aantal opcenten te heffen op de personeele belasting, terug te brengen tot 90. De Voorz. deelt nog mede dat B. en W. binnenkort nog zullen komen met een voorstel tot aanvulling der algemeene politieverordening met en kele bepalingen. Op voorstel van B. en W., wordt aan den heer J. F. de Ren te Leiden ten slotte een gratificatie toegekend van fi 00voor de keurige wgze waarop ooor dezen heer, het oude archief geordend is. Niemand meer het woord verlan gende en niets mee& aan de orde zijnde, fcluit de Voorzitter de ver gadering. RIJNSBURG. Vrijdagavond vergaderde d)e A.R Kiesvereeniging. De voerz'., de heer M. Pieper, opent deze op de bekende wijze waarna hg het doel dezer vergade ring uiteenzette, n.l. dat na de zo merrust, jveer het winterwerk voor onze veresniging is aangevangen. En al zal er dezen winter niet aan ver- kiezingswerk gedaan moeten worden, daarom is het juist zoo'a goede tijd om meer naar binnen te wer ken. Dezen avond zal als inzet onze 2de voorz., deheer D. Zwaan art. 3 \-an ons program behandelen, en hel ligt in de bedoeling om andere spre kers, o.a. de heeren C. B. van der Wal uit 's-Hertogenbosch en H. A Dambrink van Utrecht voor ons te doen optreden. Nadat de secretaris de notulen die 1 vorige vergadering had gelezen, ver kreeg dan de heer Zwaan het woord, die op zijn eigen wijze 0113 genoemd art. inleidde, waarop een aangena me gedacht-enwisseling volgde. Bg de rondvraag werd er op ge wezen, dat het wel goed is, om ar tikelen van ons program of andere actueele onderwerpen te behandelen, maar dat ook in een zoogenaamdec stillen winter, ook de gemeentepolitiek eens ter hand genomen moest won den. De voorz. antwoordde hierop, dat zulks door het bestuur reeds was overwogen, en dat van eenige leden reeds toezegging was ontvan gen om daarover te spreken. Hierna sloot de voorz. de vergade- ring, en ging de heer Zwaan vooi in dankgebed. WASSENAAR. Op 17 Dec. a.s. hoopt de heer C. Hoogteyling te herdenken hoe hij 50 jaar geleden op de Kon. land goederen alhier in dienst trad. Dat zijn diensten zeer gewaardeerd wor den, is al herhaaldelijk bewezen, daar hg van H. M. de Koningin al enkele malen een medaille voor trouwen dienst mocht ontvangen. Vermoede lijk zal ook dezen dag voor den krassen grijsaard niet ongemerkt voor bggaan. Wg hopen dat hg dien nog verscheidene jaren zal mogen over leven. GEEUWEN Geeuwen is een bgzonder soort van ademhaling, zonder dat wij ereigenlnk ademhalen. Gewoonlijk geschiedt ae veel van bemerken. Wij letten er niet op, 't gebeurt automatisch. Vaneen en ander bemerken wjj dan ook slechts zelden wat. De uitzetting van de borst kas bg do inademing is niet sterk genoeg om door de kleeren heen op te vallen. Alleen na heftige inspanning of emo tie zien wij do versnelde en diepere ademhaling in den vorm van hggen. De toegangswegen tot de longen, zelfs de nauwste plaats, de stem pleet in het strottenhoofd, staan wijd genoeg open om de lucht gemakkelijk te laten in- of uitgaan, zonder dat het door gehoor <5 gezicht wordt waargenomen. t Maar soms wordt de ademhaling op bjjzoid.Te wijze veranderd, zoo b.V. bij hei hoest on, niezen, lachen, zuchten en hikken. Bij hoesten wordt aan het eind van een diepe ademhaling, de keelholte gesloten gehouden, totdat door een Krachtige uitademir.gsteweging de lucht daar boneden reeds onder betrekkelijk hooge scanning is gekomen. Word.ae iafvoerweg nu weer ontsloten, dan dringt de lucht met veel grooter kracht dan bij een gewone ademhaling naar buiten en do krachtige luchtstroom is dan in staat vocht 01 vastere deelen. mee te voeren. Nog sterker is dit bij niezen, waar evenzeer na diepe inademing, de uit ademingsspieren zich plotseling kramp- achhiig samentrekken, zoodat 'n soort exploisie ontstaat. Zuchten is een bgzonder diepe in- en uitademing, waarbij het doorstroo men van de lucht door de neusholte gewoonlijk hoorbaar wordt. Geeuwen nu vertoont veel overeen komst met zuchten. Maar er komt nog iets bij, n.l. een krachtige samen trekking van langeren duur van en kele spieren. In de eerste plaats van de spieren, waardoor de mond ge opend en ae kaken yan elkaar verwij derd worden. Qok de neusspieren wer ken mede, zo<xlat de neusgaten wijd geopend en de neusvleugels naar be ven getrokken worden. Het verhemelte wordt eveneens omhoog getrokken en wel dikwijls zóó hoog, dat de ingang van de buis van Eustachius, welke van de achterste keelholte naar het middenoor loopt, afgesloten wordt, het geen verklaart, waarom men gedu rende het geeuwen minder gced hoort. Maar hierbg blgft het niet. Ook ver schillende spieren van romp en lede maten worden samengetrokken. Het meest bekende gevolg hiervan is het uitrekken van romp en armen. Einde lijk volgt dan een gerekte, meestal hoorbare uitademing. Er zgn weinig bewegingen, welke zoo automatisch en gemakkelijk on bewust, worden nagedaan als deze. Wie een ander ziet geeuwen, zal dik wijls slechts met moeite een geeuw kunnen onderdrukken. Scheepstij dingen* HOLLAND—AMERIKA-LIJN. DRECHTDIJK, Rott. n. Vancr., p. 9 Lizard. SPAARNDAM, Rott. n. N. Orleans 9 v. Antwerpen en pass. 10 (v.m.) Vlissingén. DINTELDIJK, Vancr. n. Rott. 8 te Seattle. KINDERDIJK, Rott. n. Vancr., 8 te Cris tobal. BURGERDIJK, 10 v. Rott. n. Boston. LOCHKATRINE, Rott. n. Vancr., 9 te S. Francisco. MOERDIJK, Vancr., n. Rott. 10 (3.30 n.in.) te Glasgow. LOCHGOIL, Vancr. n. Rott. via L'pool 9 1.26 v.m.) 500 mijl W. v. Valentia. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. ZENADA, thuisr., 8 te Algoabaai. BILLITON, Belra n. Rott. 10 v. Antwerpen AALSUM, uitr., 10 v. Rott. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. VLIELAND, thuisr., 10 te Amst. CERES, thuisr., p. 8 Teneriffë. MAASLAND, thuisr., 14 të Kribi verw. RIJNLAND, thuisr., 10 te Lagos. EEMSTROOM, uitr., 10 te Bordeaux. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. FLANDRIA, thuisr., 10 v. Cherbourg. GELRIA, uitr., 9 te B. Aires. KENNEMERLAND, 10 v. Rott. te Hamb. ZEELANDIA, thuisr., 9 v. Bahia. ROTTERDAMSCHE LLOYD. MENADO, thuisr., p. 9 Gibraltar. MEDAN, thuisr., 9 (n.m.) v. Pt. Said. GAROET, thuisr., p. 10 (v.m.) Suez. GAROET, thuisr., 10 v. Pt. Said. TJERIMAI, thuisr., p. 10 Suez. KERTOSONO, uitr., p. 10 Dungenesa, SIANTAR, uitr., p. 10 Kaap del Arml. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". BORNEO, thuisr., 9 (1.19 n.m.) 50 mijl Z. v. Niton. SALEIER, 10 v. Amst. n. Hamburg. VONDEL, uitr., 8 (4.36 n.m.) 20 mijl Z. Niton. RONDO, uitr., 10 v. Suez. SINGKEP, uitr., p. 9 Perim. SOEMBA, uitr., p. 9 Ouessant. P. C. HOOFT, thuisr., 9 v. Genua. ROEPAT, thuisr., 10 van Londen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6