Radio-Programma. 1 Wat er vanavond te hooren ls. HUIZEN, (N.-H.'t 1840 M. Na 6 uur n.m. 1950 M. Nederl. Draadl. Omroep. Ned. Chr. Radio-Vereen. 6.15 Zesde Lezing van de serie Li teraire voordrachten, door Dr. Ph. Lansberg. Onderwerp: „Het Revei en z'n uitloopers". 7.00 Inst.tuut Schoevers. Cursus Engelsche Conversatie. 7.30 Zang van Kanarievogels. De heer y. d. Schnee te Amersfoort met zijn vogels. 8.00 Lezing- en Muziekavond. Spreker: Ds. J. VAN NÉS, Geref. Predikant (voor de Jodenzending) te Den Haag. Onderwerp: „Chanoeka feest en Kerstfeest". Tweede avond v. d. Liederencyclus te geven door: mej. Frieda Mooy, so praan, te Amsterdam, meft medewer king van den heer Marinus van 't Woud, cello en den heer Jan Vogel piano. Fransche componisten. Hierna persberichten van Vaz Diaz HILVERSUM, 1060 M. Alg. Ned. Radio-Omrbep. 4.40q.55 Kinderuurtje. 6.00 Muziek. 7.15 Engelsche les. 7.45 Politieberichten. 8.10 Lezing door F. W. Dxqverjr. Onderwerp: „Nenyto 1928". 8.40 Concert. 9.00 Indische praatjes. Causerie door E. van Lidth ae Jeude. „Humor in Indie". 9.30 Concert. (Voortzetting). 9.50 Verplichte onderbreking voor Norddeich. 10.00 Éers- en nicuwsberich'en. 10.10 Concert. (Voortzetting). KöNIGWUSTERH., 1300 M. 4.206.00 Concert. 9.50 Muziek. LANGENBERG, 469 M. 5.20 Concert. 7.35 Gustav Herrmann-avond. Cata strophes en Spookverhalen. Van ernst en vroolijkheia, G. Herrmann. Daarna muziek. DAVENTRY, 1604 M. 6.20 Muziek. 6.50 Tijdsein, weerbericht. 7.05 Muziek. 7.35 De grondslagen der muziek. 8.05 Variété. 9.55 Muziek. 11.20 Muziek. PARIJS (Radio) 1750 M. «5.05 Littérair en muzikaal programma 8.50 Radio-Concert. Kootwijk in Amerika gehoord. Dezer dagen is het radio-laborato rium van de Rijkstelegraaf er in ge; slaagd via den kortegolf-telefoonzen- dei te Kootwijk verbinding te verkrij gen met het station voc"' radioproef nemingen van de Burgess Battery Com pany te Madison in de Vereenigde Staten. Door genoemd station werd radio-telegrafisch geantwoord. Het Burgess-station. 9 X. H. werkte met ongeveer 500 Watts op p., m. 21 M., de Kootwijksche zender P. C. L. L„ met 40 Kilowatts op 18 M. gedaan, is dit ook li3t geval inde stichting „Endegeest" alhier. Het vorig jaar heeft Dr. Rombouts (thans arts te Amsterdam), door lie'1 houden eener tentoonstelling laten zier wat in deze richting bereikt kon worden. Hjj had zich speciaal toege- legd op toepassing der arbeidstere- pie en gaf ons verrassende resultater te zien. Dit jaar hield Dr. Querido een tentoonstelling in Voorgeest en ook hij heeft laten zien wat met grooben tact, uiterste scherpzinnigheid en groote toewijding te bereiken is. Op de ten toonstelling, welke hij organiseerde ic het gymnastieklokaal der inrichting, konden de resultaten van zijn arbeid zien toegepast bij zwakzinnige kinderen. Het resultaat was verbluffend en de groote belangstelling was verdiend. Er was een groote collectie tafelklee den, borstelwaren, kussens, kinderspe len en ook een kunstig weefgetouw enz. Een en ander was spoedig ven, kocht een de brutoopbrengst bedroeg f256, We feliciteeren Dr. Querido met zijn succes en hopen dat de betoon de belangstelling voor zijn moeilijk werk moge blijven, want dit hebben die op dit terrein werkzaam zijn, zeker noodig. Deze tentoonstelling heeft ook doen zien hoe het nog mogelijk is de ongelukkige gestichtsbevolking eenigszins geestelijk op te heffen wat ontegenzeggelijk hun geluk be vordert. WOUBRUGGE. Dat de wateren onder deze ge meente als Wijde Aa en Paddegat vischrijk zijn, is genoeg bekend, doch dat in één trek met de zegen, zooals Vrijdag plusmines 4000 pond visch als snoek, voorn, maar vooral brasem gevangen werd, behoort wel tot de zeldzaamheden. RIJNSBURG. Er komen al mooie nartijen tulpen Due van Thol Scharlet van zeer goede kwaliteit. Begin der vo rige weeK ging het eenigszins traag, in de loop der week even vlugger. Betaald werd toen voor goecfe kwa liteit bchariet JJuc p. 100 f 5,30-5,50. De Grysanthen die nog aangevoerd worden, gaan graag weg tegen prij zen sari e.end van 0,300,70. VOORSCHOTEN. Vrijdagavond gaf het Strijken- semble T.A. vCE.N.O. in het gebouw voor Chr. belangen haar derde uit voering. De belang stel ling was vooi "deze uitvoering zoo groot, dat veler zich met ee i staanplaats tevreden sb-1- den. De voorzitter, de heer J. Ver kerk sprak ten kort, geest.g Of«e- ningsv. oorti waarna h:t ensemble on der de bekwame leiding van den heer G. C. Verrips, een aahttal num mers ten gehoore bracht. De aanwc-z:gen hebben h'ervanzééi genoten, het daverende appliU3 be wees dit en was ook stellig verdien: Voor de pauze werden de aanwez g- r vergast op een kwartet: ie viool, de h..er N. Korswagen; 2e viool, J. F. N. van Os, violoncel; J. Lansberg, piano, G. v. Reenen, en 111 de pauze concertstuk op 4, Oscar Franz, voor 2 waldhoorns en piano solisten; 1 e waldhoorn, de heer J. W. Schüss; 2e waldhoorn, B. Penmngs. Beide num mers werden beloond met een wei- verdiend applaus. Ds. Fortgens sprak aan het einde een woord van dank en wekte de aanwezigen op T.A.V.E.N.O. vooral krachtig financieel te steunen. De heer G. C. Verrips ontving een krans en de heer G. van Reenen werdem bloemen geoffreerd. De piano was uit het magazijn van fa. L. H. Brijnen te Leiden. ZEVENHOVEN. Aanstaande Donderdag zal in hotel Het vliegende Paard, de verkie zing plaats hebben van een hoofd-in- geland-plaatsvervanger, wegens de niet-toelating door de vereenigde ver gadering van Rijnland van den heer G. Domburg alhier. Van gemeentewege zal een nieu we slachtplaats moeten worden ge bouwd. De slagers Hakker en Veen- boer hebben reeds aanbiedingen ge daan. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN In de hedenmorgen gehouden zit ting stond allereerst terecht H. P., uit Leiden, terzake dat hij gereden had met zijn auto over den overweg toen de boomen zakkende waren. Verdachte zei, dat op een 50 M. af stand de boomen nog loodrecht ston den en een auto, die van den anderen kant kwam passeerde ook nog den overweg. Overigens is er geen waar- schuwingssein daar ter plaats wan neer de boomen zakken, zoodat het er wel een weinig primitief toegaat. De ambtenaar achtte het te laste gelegde niet bewezen en vroeg vrij spraak waaraan de kantonrechter zich conformeerde. J. J. v. M. te Leiden had op het ter rein van het Openbaar Slachthuis een schurftachtig schaap vervoerd zonder daarvan ter bevoegder plaatse aan gifte te doen. Verdachte zei niet te weten, dat het schaap schurft had. De directeur van het O. S„ die als getuige verschenen was, verklaarde dat uit de verschijnselen niet door een leek geconstateerd kon worden, dat het schaap schurft had. Overigens is de eigenaar verplicht met derge lijke dingen zeer voorzichtig te zijn. Schurft is zeer besmettelijk. De ambtenaar eischte 40 of 20 d. Veroordeeling 10 of 5 dagen. P. K. te Heemstede, had door op de tramlijn te rijden met een autobus bij de Blauwpoortsbrug de tram belem merd in haar vaart. Get. Gordijn, de wagen voerder, die de auto van achteren had aangereden, bevestigde het proces-verbaal. Eisch 10 of 5 dagen. Veroordeeling 5 of 5 dagen. J. N. stond terecht terzake dat hij des nachts om 3 uur ongeveer buren gerucht had gemaakt. De verbalisan ten verklaarden, dat ze op grooten afstand het schreeuwen al hadden ge hoord. Toen ze vlak bij waren was verdachte blijven schreeuwen en had gezegd: Ze kunnen toch niet verbali seeren, ze moeten me eerst waarschu wen. Hij wist dat zoo goed omdat hij ook voor het politiediploma gestu deerd had. Een tweetal getuigen, die ook hij het nachtrumoerclubje geweest wa ren, verklaarden dat het rumoer niet van dien aard geweest was, dat het de nachtrust kon verstoren. Eisch 2 of 1 dag. Veroordeeling conform. UIT ONZE INDIEN. DE NALATENSCHAP VAN EEN CHINEESCH MILLIONAIR. Toen de over geheel Java, doch spe ciaal in Semarang zeer bekende milli- onair Oei Tiong Ham 3 Juni 1924 kwam te overlijden, deden zich dade lijk verschillende kwesties voor naar aanleiding van de verdeeling der na latenschap, welke op eenige tiental len millioenen werd geschat. Een de zer kwesties betrof een Singaporesche bezitting, en het voorbijgaan van en kele erfgenamen in het testament, dat door den overledene was opgemaakt. Men besloot de aangelegenheid zoo veel moge.lijk met onderling goedvin den op te lossen en, indien noodig, de hulp van den Engelschen rechter in te roepen van Singapore. Dit laatste is nu, naar het A. I. D. in de Straits Times las, geschied door het Hoog gerechtshof in de Straits. Dit hof deed uitspraak in de nala tenschap van wijlen Oei Tiong Ham in verband met de rechten, welke daar op werden geclaimd door Oei Sioe Nio en Oei Bien Nio, twee dochters van den Semarangsclien millionair. Oei Tiong Ham had acht vrouwen en 26 kinderen nagelaten. Bij testa ment verdeelde hij zijn bezittingen, ter waarde van bijna 38 millioen, on der een gedeelte zijner vrouwen en kinderen, doch liet 6 vrouwen en 15 kinderen zonder een sou achter. Deze gepasseerde erfgenamen deelden me de, dat volgens de Nederlandsche wet, op Java geldend, waarbij cle nalaten schap gesteld was op meer dan 31 millioen, de overledene slechts vrije lijk kon beschikken over een vierde deel daarvan en dat de in het testa ment niet genoemde erfgenamen rech ten konden doen gelden op een wette lijk deel van het overblijvend drie kwart deel van het nagelaten fortuin. Om echter een proces voor de Indi sche rechtbank te vermijden, had men onderling een regeling getroffen, waar bij met toestemming van alle partijen aan de executeurs testementairr en trustees vrijheid werd gelaten, om tot een compromis te geraken en de ver schillende claims bij te leggen. In verband met de verschillende for maliteiten, welke nagekomen moesten worden, verliepen intusschen veertien maanden voordat de gelden werden uitbetaald volgens de getroffen over eenkomst. en deze vertraging nu is de aanleiding geweest, dat deze zaak voor het hoog gerechtshof te Singa pore aanhangig werd gemaakt. Het ging tenslotte om het luttel bedrag van 8560 dollar, dat de executeurs-tes- tementair in mindering hebben ge bracht van de geldsbedragen, welke aan de kinderen moesten worden uit betaald. Het in mindering gebrachte geld had betrekking op de gedane vooruitbetalingen, vanwege de onder houdskosten. Het Hooggerechtshof was van meening, dat de- executeurs het recht hadden om die bedragen in min dering te brengen van hetgeen vol gens testament uitbetaald moest wor den. Ook, dat de gelden uitbetaald ge worden zijn, zooals dat behoorde te geschieden. Er behoefde geen rente te worden uitbetaald. De moeilijkheid was gerezen uit den wisselkoers, toen de bedragen werden overgemaakt. Daarvoor was de koers van den dag ook genomen en ook dat werd door het hof behoorlijk gevonden. EEN PROVINCIE SUMATRA. De Sumatra Post helt over naar de mee ning van hen, die het beter oordeelen, voorloopig een provincie, bestaande uit het geheele eiland Sumatra te creëeren. Men moge het hiermede eens zijn of niet, meent het blad, men zal moeten toege ven, dat hiermede nooit een groote fout zal kunnen zijn gemaakt. Terwijl de voor- deelen in het oog springen. „Door verschillende leden zijn ze trou wens opgesomd: In groote provincies kan de samenstelling der raden zoodanig zijn, dat tot leden bij uitstek geschikte verte genwoordigers der inheemsche belangen behooren en daarom mag verwacht wor den, dat de conflicten aan kleinere licha men inhaerent zooals tusschen onder nemers en inheemsche belangen, etc. etc. daarin een zuivere oplossing zullert vinden. Bij kleinere provincies zullen der gelijke vertegenwoordigers der inheemsche belangen niet in voldoende getale beschik baar blijken en zal in de raden of col leges een onzuivere strijd de conflicten be- „Op de kleine provinciale raden zal veel minder van de landstaalc kunnen worden overgedragen, dan op groote provincies. „Zuiver Sumatraansche kwesties of be langen kunnen alleen in groot verband volkomen worden beheerscht en dat is een zeer belangrijk argument. Een bewe ging van politieken opbouw voor geheel Sumatra zal kunnen uitgroeien, indien die wordt georganiseerd voor het geheele eiland. Het groote ondernemersbelang zeggen deze leden en het wegenbelang zullen in grooter verband betere beharti ging kunnen vinden. „Voorts wordt er op gewezen, dat bevol kingsgroepen als Batakkers en Menang- lcabauers, die in kleinere provincies wel licht tegenover elkander zullen staan, in grooter verband hunne onderlinge ver schillen meer ter zijde zullen kunnen stel len, en zullen kunnen samengaan. Daar om moet ook uit politiek oogpunt organi satie der verschillende gebieden van Ne- derlandsch-Indië in groot verband het juiste standpunt worden geacht. „Met nadruk dient hieraan echter te worden toegevoegd, dat bij instelling van groote provincies de idee der decentrali satie niet verloren mag gaan. Daarom zal hierop van den beginne af aan het oog gevestigd moeten blijven, opdat de be- stuurshervorming geen rem beteekent in de verdere ontwikkeling. Instelling van een provincie Sumatra desnoods voor loopig zal het echter mogelijk maken beter dan thans te bestudeeren in hoeverre van de bestaande lagere gemeen schappen gebruik zal kunnen worden ge maakt om een logischen opbouw ge paard gaande met een eventueele latere onderverdeeling van de provincie te verkrijgen. Voelt men later iets voor een onderverdeeling in kleine stukken, dan zal die onderverdeeling zonder eenigen twijfel beter overdacht en logischer zijn, dan thans inderhaast met eenige moge lijkheid het geval kan zijn." NEEM DEN TIJD. 1. Neem den tijd om des morgena uw gebed te doen, God te vragen, u vo^r alie kwaad te bewaren, en u den gansehen dag te gebruiken tot zijn eer. 2. Neem den tijd, om iederendag een klein gedeelte uit Gods Woord te lezen. 3. Neem den tijd, om vriendelijk te zijn. ken heldere glimlach en een vrie. dclijk wocrü valt ais ten zon- nes.raal in de hartsn van de ons «.mriflgci.dsn. 4. Neem den tijd om beleefd te zijn. Een zacht: „Ik dank u". ...„Al* het u bliel't"Vero't chuld'.g mi/ bevorderen de g^edc vers andhouding 5. Neem den tijd om geduldig té zijn met kinderen. 6. Neem d n lijd om zorgzaam te zijn tegenover ouden van dagen. 7. Neem de:i tijd om aan iets an ders te d,pnkea dan aan vermaak, kleeding en manieren. Het lichaam te ■vertroetelen en de ziel armoede te laten lijden, i s een treurige dwaiing 8. Neem d:n tijd om met zorg uw vrienden te kiezen. 9. Neem de.i tijd om na te denken alvorens gij het woord uitspreekt, cf den brief schrijft, die de gevoelens van een and.T zouden kunnen kwet sen. 10. Neem d?n tijd voor kjeine op lettendheden des levens. Ga niet zoó op in de beschouwing der groote dm- gen, dat de kleine plichten onop gemerkt en ongedaan blijv en. STADSNIEUWS. UITBOUW VRIJE UNIVERSITEIT. Wij herinneren den Comité-leden nog even aan de vergadering van het Comité hedenavond 8 uur in de consistorie van de Geref. kerk aan de Oude Vest. VERBLINDENDE AUTOLICHTEN. De plaatsv. Kantonrechter. Mr. Nord Thomson, heeft heden uitspraak ge daan in de zaak tegen den heer v. d. S. te De Bilt, wien ten laste was ge legd, dat hij als bestuurder van een 4-wielig motorrijtuig, daarmede des avonds over den weg rijdende, niet zijn verblindende lichten had ge doofd bij het tegemoet rijden van een wielrijder (art. 19 nieuw van de Motor en Rijwielwet). De Kantonrechter zeide, dat de vraag of inderdaad de lichten van het mo torrijwiel verblindend waren, hier in de eerste plaats dient beantwoord te worden door den wielrijder en niet door den verbalisant, die zich op eeni gen afstand daarvan op den weg be vond. m.a.w., dat dus de vraag, of een motorrijtuig een verblindende ver lichting voert, slechts kan worden beantwoord door dengene, die tege moet wordt gereden en zeker, zoolang daar geen norm is vastgesteld, zooal9 tot op heden het geval is. Daar de identiteit van bovengenoem den wielrijder niet is vastgesteld ge worden door den verbalisant en hij dus niet als getuige is kunnen worden gehoord, heeft de Kantonrechter den verdachte wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het candidaatsexamen rechten Mej. B. Vies, Botterdam aan Zee; de heer W. K. L. Huygen de Raad, Lei den, en de heer H. E. A. W. Fryling* Den Haag. Voor het doctoraal examen rechten de heer J. Moll van Charante, Rotterdam. VERKOOPINGEN. Gehouden verkooping in het Nota rishuis te Leiden, op Vrijdag 9 Dec. 1927, ten overstaan van: C. Versluys, Notaris te Leiden. Haarlemmerstraat 36, kooper L. van Amerongen, q.q., voor 14625,Da Costastraat 40, D. Bremmer, q.q.. voor 5100; Hoogl. Kerkgracht 16, Ph. Witteman, voor 6000,Caecilia- straat 20 en 45, P. J. Hartevelt, respec tievelijk voor 1178,en 1118, Zesde Groenesteeg 91. Ph. Witteman, voor 1320,Prinses Wilhelmina- straat 44, W. Goddijn, q.q., voor 2060. FAILLISSEMENTEN. Opgeheven: wegens gebrek aan ac tief de faill. van P. J. den Ambtman, te Leiden; en N. V. B. van Noort's Hoeden en Pettenmagazijn, te Leiden. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) LONDEN, 12 Dec. V.D. Heden zal het Hoo^erhuis een aanvang maken met de behandeling- van het nieuwe Gebedenboek voor Groot-Brittannië. De Aartsbisschop van Canterbury zal de aanneming aanbevelen. Men verwacht, dat de debatten tot Woensdagavond zullen duren en dat het nieuwe Ge bedenboek met een kleine meerder heid zal worden goedgekeurd. NEW-YORK, 12 Dec. V.D. Uit Se attle wordt gemeld, dat het 3500 ton groote stoomschip „Northwestern" tweehonderd mrjien ten Noorden van Seattle is gestrand. Alle passagiereen Jeden der bemanning, in totaal 112 personen, werden door een motor schip gered. BERLIJN, 12 Dec. V.D. Een bru tale overval heeft plaats gehad in den Berlijnschen dierentuin. Drieman nen, van wie twee gemaskerd waren, overvielen den kassier Heinrich Kar- sten in zijn bureau. Onder bedreiging met een revolver wisten zij de ka3 te rooven. Met een buit van 32000 Mari wisten zij door den dierentuin te ontkomen. GENEVE, 12 Dec. V. D. De raad van den Volkenbond is hedenochtend te elf uur bijeengekomen voor de afwik keling van een aantal nog aanhangig zijde kwesties. De raad zal zich o.a. bezighouden met het verzoek der Grieksche regeering inzake den krui ser „Salamis" en de kwestie der be voegdheden van de Dantziger politie. NEW YORK. 12 Dec. V. D. De Se naat heeft besloten een diepgaand on derzoek in te stellen naar de publica tie door de Ilearst-bladen van z.g. co- pieën van Mexicaansche diplomatieke documenten, volgens welke president Calles een bedrag van 1.250.000 dol lar zou hebben toegewezen aan de vier senatoren der V. S. De Mexicaansche ambassade ontkent officieel de juist heid dezer beweringen. De Senaat ver langt voorts schorsing van den Mexi- caanschen financieelen agent, doch de ambassadeur betoogt, dat deze diplo matieke immuniteit geniet. SJANGHAI, 12 Dec. V.D.) De toestand in Canton is volgens de hier ontvangen berichten zeer ernstig doordat het leger aan het front strijdt. Ongeveer 2000 boe ren en arbeiders, gesteund door ongeveer 5000 militaire reservisten, opgehitst door de communisten, zijn meester van de stad. Zij vielen de regeeringsgebouwen aan, waardoor de autoriteiten moesten vluchten. Zij hebben een toevlucht ge zocht op het Honan-eiland. Honderden personen zijn gedood of gewond. De „Roo- den" hebben de politie ontwapend en trek ken muitende en overal brandstichtend® door de stad. In de straten hebben hevig® gevechten plaats gehad. Alle winkels zijn gesloten. De spoorwegverbinding tusschen Canton en Hongkong is verbroken, door dat de rebellen den spoorweg op verschei dene plaatsen in de lucht hebben doen vliegen. De opstandelingen hebben een proclamatie uitgevaardigd, waarin zij me- dedeelen voornemens te zijn een „rood® regeering" te vormen. TJIMAHI, 12 Dec. (Aneta-V.D.) De com munistische militairen Woento en We- nars, die deelgenomen hebben aan een poging om in Juli opstand te verwekken, zijn door den Krijgsraad ter dood veroor deeld. MARKTBERICHTEN. AMSTERDAM, 12 Dec. Veemarkt. Aangevoerd 626 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kw. 0,981,08, 2e kw. 0.800,96, 3e kw. 0,68—0,78. per Kg. slachtgewicht; 140 melk- en kalf- koeien, 300400 ,per stuk; 96 vette kalveren, 2e kw. 0,90'1,04, 3e kw. 6,80 0,90, per Kg. levend gewicht; 66 nuchtere kalveren, 12—20; 90 schapen, 32—42; 763 varkens, Heil., Overz. en Geldersche, le kw. vleeschvarkens, 0.730,75, 2e kw. 0,72—0,73, vette var kens, 0,710,72, per Kg. slai htgewicht 62 paarden, 100225 per stuk. ROTTERDAM, 12 Dec. Veemarkt. Aangevoerd 148 vette runderen, 200 vette kalveren, 1620 schapen of lam meren, 1195 varkens. Prijzen: koeien 47 Yi50, 4245, 30 33; ossen 4649, 41'A, 37)4; kalve ren 825487 Yi, 7075, 5560; scha pen 31, 39, varkens 33. 32, 31; lamme ren 18—27. Overzicht: Koeien en ossen langza me handel, eenigszins gedrukte prij zen, vette kalveren redelijke handel, prijshoudend; schapen en lammeren zeer trage handel, dit had invloed op de prijzen; varkens tamelijk vlugge handel, hoogere prijzen. ROTTERDAM, 12 Dec. Aardappelen. Brielsche eigenh. 5.205,70, Zeeuw- sche blauwen 5,606, idem eigenh. 55,30, idem bonten 5,756.25. Eigenh. drielingen 4.504,60, Blauwe eigenh. 4}80—5,20, Bravo's 5.75—6.25, Industries 4—4,40, Bonte blauwe drielingen 3 3,60, Red star 4,504,75. ROTTERDAM. 12 Dec. Vlasbeurs. Aangevoerd 8800 Kg. Blauw. 1,101.65; 2800 Bg. Holl. Geel, 1.40—1,75; 6000 Gg. Gron., 1,40—1,50; 200 D.R., 1.10 Telegraiisch Weerbericht^ Volgens waarnemingen vemVht in den morgen van 12 Decemb. Medege deeld door het Kon. Ne l. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstan 769,3 te Janmayen. Laagste barometerstand 745.8 te Toulouse. Verwachting: matige oostelijke tot noordelijke wind, nevelig tot half be wolkt, weinig of geen neerslag, iets zachter. Barometerstand. De stand van bedenmld lag 3 uui - aangegeven door den *v ij/er. Lucri- ::r- latuur. Hedenmiddag 3 uur: 0 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS E A. Maandag 12 Tec. 4.13 nam. V» isselnoteeringen. (Amsterdam!. Berlijn Londen New York Panis Brussel Pro. Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Weenen •Sk 59.02 12.07'/,, 2.47*/ 9.73'/» 34.59'/. 47.76 7.3 J/, 13.39 41.15 65.777. 66.30 66.727* 34.90

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3