DAG-AGENDA. 12—17 December. Stadsgehoorzaal. Flores-Film. Maandag 12 Dec., 's av. acht uur. „Prediker", Janvossensteeg: Dr. M. H. A. v. d. Valk.Aiit Rotterdam, over: „De naderende Anti-Christ". DÜnsdag 13 Dec., 's av. acht uur. Stadsgehoorzaal: Concert door de Haarl. Orkest-Vereen. Dinsdag 13 Dec., s av. acht uur. Nutsgebouw, Steenschuur: Prof. Dr. G. J. Heering, over: „Mag de kerk zwijgen Sassenhelm, Einsdag 13 Dec., 's av. half acht, „Concordia" Vergadering d. A.-R. Prop.-Club, Inleider de heer A. VVarnaar J.zn., over: „Antirevolu tionaire politiek'". Sasseiheim. Woensdag 14 Dec.,, 's av. zeven uur, Ned. Herv. Kerk: Se Winter le-ing, door us. A. G. Wolf, nit 's-Graveland. Onderwerp: De be strijding van het Christendom in de 19e eeuw Donderdag 15 Dec., 's av. acht uur. Concertzaal „Den Burcht", Nieuw- straat: Uitvoering v. d. Chr. Muziek- vereen. „Athalia". Donderdag 15 Dec., 's av. acht uur, Hooigrachtkerk:Ring Leiden en Om streken van den Bond van J. V. op G. G., Openb. Verg. Spreker Ds, K, Schilder, over: „Het boek „Prediker". Donderdag 15 Dec., 's av. acht uur. Café „rUnion", Steenstraat: Verg. v. d. Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland. Dt avund-, nacht- en Zondagsdienst «Ier apotheken wordt van Maandag 12 tot en met Zondag 18 Decemb. a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren A. J. Donk, Doezastraat 31, leief. 1313 en G F. Reyst, Steenstraat 35, Te lef. 136. lederen Woensdagavond 8.30—9.30, Middelweg 28, Zitting v. h. Bur. v Aang. en Voorlichting inzake Crediet- verschaffing. RECLAME. lijksch bestuur van het comité voor het Hofvijverfeest, dat op 30 April jl. ter eere van de Prinses werd gegeven. Het bestuur bestond uit Mr. Patijn, eere-voorzitter, W. Baron Snouckaert van Schauburg, voorzitter, den heer Dorus Hermsen, vice-voorzitter, den beer C. Beelaerts van Emmickhoven, secretaris en den heer A. L. de Kan ter, penningmeester. Deze commissie bood aan de Prin ses de bekende, door Dorus Hermsen ontworpen medaille aan, waarvan af slagen in goud, zilver en brons, in etui werden overhandigd. Voorts bood bet bestuur aan, de standaardvlag der Prinses, welke, naar men zich herinneren zal, op het Hofvijver-eilandje geheschen werd, toen de Prinses op het avondfeest aan kwam. Daarna heeft Prinses Juliana audi ëntie verleend, ten 5 ure, aan een de putatie van in België wonende Neder landers, ter aanbieding van de oor konde, van het Prinses Juliana-fonds, dat indertijd met weldadige doelein den gesticht is. De deputatie bestond uit de heeren H. Andriesse, voorzitter van de Neder- landsche Vereeniging van weldadig heid en van den Bond van Nederlan- scbe Vereenigingen en Lichamen in België; F. van Eek, secretaris van die beide corporaties; M. N. Janse, voor zitter van de Nederlandsche Vereeni- ging Limburgia, penningmeester van de Nederlandsche Vereenigihg van Weldadigheid; J. P. F. Dietz. C. van Schaardenburg en J. H. Hillebrant, be stuursleden van de Nederlandsche vereeniging van Weldadigheid, en K. Ténsen, bestuurslid van de Nederland sche Vereeniging van Weldadigheid, voorzitter van de Nederlandsche Chr. school Prinses Juliana, te Brussel. PERSOONLIJK BELANGHEBBENDEN IN DEN ZIN DER WET. Op de vragen van den heer Ketelaar betreffende het instellen van een be roep tegen besluiten, strekkende tot medewerking aan scholenbouw voor het bijzonder onderwijs, beeft de heer Kan, Minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen, a.i. het volgende geantwoord: Blijkens de o.m. bij Kon. Besluit van 14 Juni 1927 no. 27 genomen besluis- sing, wordt art. 17 der Lager Onder wijswet 1920 in dezen zin geïnterpre teerd, dat „belang" moet worden op gevat als „eigen, persoonlijk belang' zoodat de hoedanigheid van „ingeze tene" alleen iemand niet stempelt tol „belanghebbende" in den zin der wet. De vraag, of een dergelijk „persoonlijk belang" aanwezig is, moet in elk ge val persoonlijk worden beoordeeld. Intusschen staat vast, dat, wie als ingezetene gebruik heeft gemaakt van het recht van beroep, overeenkomstig art. 76, tweede lid, der wet. daardoor reeds geacht moet worden belang te hebben bij de vernietiging of verbete ring van bet krachtens die bepaling door Gedep. Staten genomen besluit. Overigens vestigt de ondergeteeken- de er nog de aandacht op, dat bij Kon Besluit van 9 Mei 1927, no. 46, betref fende de stichting eener bijzondere school te Vroomshoop, in hun beroep tegen het desbetreffend besluit van Gedep. Staten van Overijssel, ontvan Vrijdagnacht woedde in een perceel Wijde Steeg te Amsterdam een zware brand, waarbij verschillende etages vrijwel geheel uit brandden. Een kijkje op een van de verwoeste verdiepingen. kelijk zijn verklaard vijf onderwijzers, verbonden aan de openbare scholen aldaar. Het persoonlijk belang van ap pellanten in deze zaak is blijkens de stukken aangenomen op grond van het feit, dat zij door die schoolstich ting gevaar liepen op wachtgeld te worden gesteld. LUCHTVAART. DE VERDEDIGING VAN INDIë. Verscheidene malen heeft de „Locomo tief" op de wenschelijkheid gewezen de vestiging van het civiele luchtverkeer dienstbaar te maken aan de ontwikkeling der militaire en maritieme luchtmacht. Zelfs zou het blad elke subsidie verwor pen willen zien zoolang niet dit beginsel is aanvaard; en waar nu inderdaad wordt voorgesteld een groote subsidie te verlee- iren, namelijk 730.000, moet het voorstel, meent het blad, op dezen eiscli worden gekeurd. De Loc. vervolgt: „In het S. Hbld. schrijft de militaire me dewerker terecht, dat onze luchtmacht veel te zwak is, dat zij gehandicapt wordt door gebrek aan landingsterreinen en dat onze vliegdienst geoefend moet blijven, waarop schrijver besluit met de vraag: of aan de subsidie ook de voorwaarde zal zijn verbonden, dat de vliegtuigen snel te veranderen moeten zijn in gevechtsvlieg tuigen en dat het personeel moet behoo- ren tot de reserve van land- of zeemacht. „Welnu deze voorwaarden zijn in het voorstel niét gesteld, liet is de taak van den V'olkraad te zorgen, dat dit alsnog geschiede. Waar de civiele luchtlijnen economisch nog niet noodig zijn im mers de tijdsbesparing voor de mail wa re óók te- verkrijgen indien men de mail booten geregeld des Zaterdags liet bin nenkomen en nochtans een ieder hoopt dat zij er komen, heeft men te zorgen dat zij óók de zoo bitter noodige versterking onzer luchtmacht zullen dienen. Dan, en dan alleen, is de subsidie verantwoord." BUITENLAND. DE VOLKENBONDSRAAD. Het Poolsch-Litausch geschil bijgelegd. Het is dén VolkenLondsraad Zaterdag gelukt, de vijandelijke spanning tusschen Litauen en Polen te beëindigen en minis ter Beelaerts van Blokland komt voor een zeer belangrijk gedeelte de eer van dit- succes toe. Onze minister heeft van twee uur 's middags tot negen uur "s avonds ononder broken conferenties gehad met de Polen, de Litauers en met Sir Austen Chamber lain. Om half acht werd verteld, dat er nog moeilijkheden waren, zoodat er dien dag geen raadszitting meer zou kunnen plaats vinden, doch, dank zij de activiteit van onzen minister, had hij om negen uur 's avonds nog overeenstemming tusschen Polen en Litauen bereikt. Een openbare zitting. Om half elf ving een openbare raadszit ting aan, waarin het rapport en de con clusies van onzen minister eenstemmig werden goedgekeurd De voornaamste conclusies zijn: de Volkenbondsraad verklaart den toe stand van oorlog tusschen twee volken bondsleden onvereenigbaar met den geest en de letter van het volkenbondsverdrag. De raad neemt acte van de plechtige verklaringen van Woldemaras, dat Li tauen zich niet beschouwt als in staat van oorlog met Polen en dat bijgevolg de vre de tuschen de twee landen bestaat. De raad neemt acte van de plechtige verklaringen van den vertegenwoordiger van Polen, dat Polen erkend heeft en vol maakt eerbiedigen zal de politieke onaf hankelijkheid en de territoriale integri teit van Litauen. De raad beveelt de twee regeeringen aan om terstond rechtstreeksche onder handelingen aan te khoopen om betrek kingen te vestigen, die geschikt zijn om tusschen de twee naburige landen de goe de verstandhouding te verzekeren, waar van de vrede afhangt. De raad stelt de goede diensten van den Volkenbond en van zijn technisch organi satie ter beschikking der twee partijen, indien de bijstand van den Volkenbond bij deze onderhandelingen gewenscht mocht worden. Nadat Zaleski en Woldemaras beiden verklaard hadden, het rapport en de con clusies van Minister Beelaerts aan te.ne men, verklaarde de raadsvoorzitter d^ze voor aangenomen en dankte hij minister Beelaerts voor alle toewijding, die hij in dezen betoond had. In de hartelijkste woorden sloten zich Zaleski en Woldemaras bij den dank aan minister Beelaerts aan, terwijl zij ook el kander bedankten voor de hoffelijkheid waarmede zij in deze aangelegenheid wa ren opgetreden. Na afloop verklaarde Sir Eric Drum mond aan één zijner ambtenaren, dat mi nister Beelaerts in deze zaak met groote bekwaamheid was opgetreden en dat men zonder hem stellig niet het verkregen re sultaat zou bereikt hebben. DE SPANNING TUSSCHEN ITALIë EN FRANKRIJK. Chamberlain bemiddelt. Briand heeft Zaterdagmiddag Stre- semann een afscheidsbezoek gebracht dat langer dan een uur duurde en waarbij verschillende Duitschland en Frankrijk in het bijzonder betreffende aangelegenheden uitvoerig werden be sproken, meldt de correspondent te Genève van de Tel. Briand vertrok gistermiddag om één uur naar Parijs. De Duitsche delegatie verliet Genève reeds gedeeltelijk gisterochtend; een ander deel keerde met Stresemann hedenmiddag om één uur naar Berlijn terug. Groote beteekenis wordt gehecht aan de lunch, welke Briand gistermid dag aanbood aan Chamberlain en den Engelschen gezant te Rome, sir Ro nald Graham, en waaraan later ook de Italiaansche Volkenbondgedelegeer de, Scialoja, deelnam. Aan de bij deze gelegenheid gevoerde besprekingen was Zaterdagavond reeds een diner voorafgegaan bij den Italiaanschen on derstaatssecretaris, Paulucci, waar aan Chamberlain, Graham en Scialoja deelnamen. Bij al deze besprekingen stond, naar verluidt, het probleem op den voor grond, dat in de naaste toekomst de Europeesche politiek zal beheerschen, n.l. de spanning tusschen Italië en Frankrijk. Men behoeft zich dienaan gaande niet meer uitsluitend in gis singen te verdiepen, want Chamber lain verklaarde heden aan eenige En- gelsche journalisten openlijk, dat dé politiek van speldeprikken tusschen Italië en Frankrijk moet ophouden, wil de rust in Etrfópa terug keeren. Hij verklaarde zich volkomen bereid, zoodra de omstandigheden zich daar toe leenen een bemiddelende rol op zich te nemen. Gemeld wordt, dat de mogelijkheid van een onderhoud tusschen Briand en Mussolini blijkbaar onder de oogen werd gezien, doch het is niet juist, c^at sir Ronald Graham door Musso lini belast ?ou zijn met het overbren gen van een uitnoodiging daartoe. Volgens de Times heeft Chamber lain nog verklaard, dat hij op het •oogenblik geen uitnoodiging verwacht om als bemiddelaar op te treden. Hij meent echter, dat er na de vele mee- ningsverschillen tusschen de twee groote Middellandsche Zee-mogend- heden thans teekenen van verzoening zijn. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Tsjang Kei Sjek weer opperbevelhebber. Men meldt uit Sjanghai: Ten gevolge van verschillende confe renties der leiders der Kwomintang, schijnt Tsjang Kai Sjek weer den post van opperbevelhebber van het nationalis tische leger aanvaard te hebben, dien hij enkele maanden geleden opgegeven had, terwijl Wang Tsjing Wei, die Soen Jat Sen als voorzitter van de Kwomintang is opgevolgd, aanbiedt om zich zoo noodig terug te trekken om de kloof te dempen, die in de rangen der socialisten gekomen is door den staatsgreep te Kanton inge richt door generaal Tsjang Fat Koei op 17 Nov. j.l. DE DUITSCHE METAALINDUSTRIE. De werkgevers en de onderhandelingen. Uit Essen meldt men, dat het scheids gerecht voor het conflict in de metaal industrie, zooals trouwens te voorzien was, Zaterdag nog geen beslissing geno men heeft en Dinsdag opnieuw bijeen ko- ben zal. Zaterdag werd slechts, besloten een commissie te benoenien, welke de ver schillende methodes, door welke men tot een accoord zou kunnen komen, bestu- deeren zal. Wat het uitstel betreft der onderhande lingen over de stopzetting van de bedrij ven, wordt er van werkgeverszijde op ge wezen, dat dit geer beteekenis heeft voor de stopzetting zelf. Volgens de wet is de eenige vereischte, dat de stopzetting weken van te voren aangezegd wordt. ITALIë BEREIDT EEN GROOT OFFEN SIEF IN TRIPOLIS VOCR. De correspondent van de International News Service te Roine telegrafeert, dat de Italiaansche regeering op het oogenblik groote militaire toebereidselen neemt voor het grootste Afrikaansche offensief sinds Scipio's tijd. tegen de stammen van Lybie en Cyrcnaica, die het laatste jaar de voorposten der Italiaansche troepen en de afgelegen Italiaansche kolonisten heb ben geterroriseerd. Mussolini, van plan den vrede te ver zekeren in hpf geheele Italiaansche kolo niale gebied en de wereld tegelijkertijd te tooncn, dat de militaire durf in Italië nog niet dood is. is bezig luchteskaders voer bombardenirnl en waarneming te vesti gen te Earl;a en Trypolis. Mefi meent, dat het offensief lö Januari zal beginnen en dat het den vorm zal aannemen van een omtrekkende beweging, waaraan zullen deelnemen vliegtuigen, tanks en met mi trailleurs gewapende troepen. KCRTE BERICHTEN. - Naar het Journal uit Moskou meldt, heeft in een mijn in Centraal Rusland een grondinstorting plaats gehad, waardoor 73 mijnwerkers wer den bedolven. 20 lijken zijn reeds ge borgen - Te Berlijn heeft een reeks ernsti ge ongevallen plaats gehad, tengevol- a van de gladheid. Romenië heeft te Boedapest ge protesteerd, naar aanleiding van de anti-Roemeensche uitlatingen in het Hongaarsche parlement, in verband met de onlusten te Gross-Wardein. Het aantal werkloozen bedroeg op SO Nov. ca. 605.000, tegen 393.000 op 15 November. Het is dus in Duitsch land in twee weken met ca. 21G.000 of 53.2 pet. toegenomen. - Het Finsche sociaal democrati sche kabinet is afgetreden. In de staten Illinois, Iowa, Wis consin, en Minnesota woeden zware sneeuwstormen, waarbij tal van per sonen zijn omgekomen. De Joego Slavische ministerraad heeft het wetsontwerp aangenomen, waarbij het aantal ministeries van 18 op 12 wordt gebracht. Dc Fransche Kamer lieeft de be grooting van het ministerie van fi nanciën goedgekeurd. Poincaré wist met 405 tegen 132 stemmen gedaan te krijgen. dat de behandeling dezer interpellaties over de financieele po litiek der regeering tot Januari werd verdaagd. UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. Alhier sloeg het paard van den heer H. S., gespannen voor een drie- wielde kar op hol, doordat de viervoe ter schrok. Het gerij slingerde tegen een hoorn. Het paard kwam daardoor los en ging er van door. Het knechtje kwam onder de kar terecht en bekwam een hevig bloedende wond, waardoor geneeskundige hulp noodzakelijk bleek. Naar aanleiding van een lezing van den rijkslandbouwconsulent zal, bij de Gebr. Affourtit alhier een Rijks proefveld worden aangelegd. Hoofd doel van dezen aanleg is na te gaan, of de bodem nog kalkbehoefte heeft of niet. Opbrengst collecte in de Geref. Kerk over Nov. Voor de Kerk 267,63; voor de V. U. 21,95; voor de diaconie 135,70. Uitgaven diaconie 70. De Chr. zangvereeniging De Lof- stem hoopt haar uitvoering te geven op Donderdag 15 Dec. De collecte in de Herv. Kerk voor noodlijdende kerken enz. bracht op 30 gulden. TER AAR. Bevolking. Ingekomen: A. Poelwijk, Nieuwveen. Vertrokken: S. A. Verzaad, Den Haag. M. P. v. Eijge, Roelofarends- veen. Burgerlijke Stand. Bevallen: H. v. Eijk, geb. Hartman, zoon. Ondertrouwd: P Hem, jm., 2 j. en W. Stoffelina v. Apeldoorn, jd., 25 j. BOSKOOP. Burgerlijke stand. Geboren: Ten nis, z.v. G. J. Plokkaar en H. J. de Wit; Franciscus Wilhelmus z.v.L. F. Preidel en C. Fürst. Ondertrouwd: J. Spijker en H. C. Romp. Getrouwd: G. Stigter 21 j. en M. v. Hoogteijlingen 20 j. KATWIJK AAN DEN RIJN. De knecht van v. d. G. ui de Karnemelksbuurt alhier, M., reed riek met een mestwagen en liet door eeu onachtzaamheid, oii het aansteken van een sigaret, de leidsels vallen. Hij was het stuur kwijt en de wagen reed de sloot in. Het geval liepbesi af. Alleen materiee.e schade voorden patroon v. d. G. Terwijl de knecht van den voer man P. v. d. G. Jzn. langs denWaa oenaarschen weg met een z.g. beer- bak reed, schrok een der paarden van een in den sloot liggende wagen. Het paard ging op hol, het tweede paard met zich meenemende. In vliegende vaart kwam de wagen het dorp inrij den, terwijl de knecht intusschen van de zitplaats gevali en was en meege sleurd werd. Bij de van Egmondstc was van den wagen al niet veelmeer overgebleven. Daar liepen de paarden met het overschot vast tusschen de hoornen. De knecht, v. R., had zich ernstig bezeerd. Dr. de RuyterZylker verleende ge neeskundige hulp. Het geval liep, ge zien de groote vaart waarmede gere den werd en de drukte die op dien weg geregeld heerscht, tamelijk goed af. Ook dat v. R. het leven er af bracht, had niemand, die het stelle tje voorbij had zien gaan, durven vermoeden, het was intusschen voor v. d. Gugten een groote schadepost KATWIJTL Stand- der werkloosheid: Arbeiders 151; Grondwerkers 36; Stokers 1: Opperlieden 10; Visschers 10; Nettenhoetsers 1; Kuipers 3Straat- makers 1; Varensgezellen 2; Metse laars 1; Timmerlieden 2; Scheepma kers 1. Totaal 219 personen. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden, brengen ter algemeene kennis, dat door hen afwijzend is beschikt op het verzoek van de N. V. Autobus-on derneming De Sleutelstad, om ver gunning tot het oprichten van een ondergrondsche bewaarplaats voor benzine met bovengrondsche aftap-in richting in en op de Lange Schei straat voor het perceel Lange Schei straat No. 5, kadastraal bekend Ge meente Leiden, Sectie B No. 2814. Leiden, 12 Dec. 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgern mester. VAN STRIJEN, Secretaris. Burgerlijke stand. Geboren: Gei* ritje, d.v. T. Guijt ^n W. Varkevis- Bcner* Dirkje d.v. I. Imthorn enG van Rijn; Maartje a.v. P. van der Plas ea T. Haasnoot; Hendrik z.v; H. van Duijn en J. van der Bent: Arie z.v. J. Hoek en L. van Rjjn Sophia Emma d.v. W. Botermaas en A. J. van der Zwart; Jannetje d.v. J. lieland en A. Barnhoorn; Maar ten, z.v. D. van der Plas en J. de Jong; Pieter z.v. J. Schaap en E. de fong; Kniertje d.v. J. C. van Bee .en en J. van B-eelen; Maria d.v. J. Dubbeldam en M. van der Plas. Ondertrouwd: W. van Duqn en K. Hoek- C. Barnhoorn en C. van Bee- len- E. Baauw en J. Ouwehand-J.de Mol en L. Ouwehand; N. van Boelen en C. Meijvogel; A. W. Ouwehand en A. L. van Dug venbode. Getrouwd: Jac. van der Meqj en Lena Hoek. Overleden: D. A. M. de Lange vr. 7^ maanden. KOUDEKERK. Loop der bevolking: Ingekomen van Willemstad, C. J. van Ham; Ha* zerswoude, M. Staring; Zoeterwoude, J. J. M. van Telm. Vertrokken naar: Rotterdam, Mari nekazerne, J. S. de Jong; Utrecht, Duifstr. 7, G. Th. van Manen- Reeu* wjjk, Spoelwjjk 2o? H. W. Verbaan; Voorschoten, Rijndijk 64 H. P. van Ek; Herwen en Aerdt, Tuindorp 268; Chr. Peters en gez. LEIMUIDEN. Burgerlijke stand. Geboren :Cor» nelis Nicolaas z.v. Cornelis Petrus Beuk en Jaooba Elisabeth Bartels. Overleden: Jacobus Kraan 6 w., a van Bartholomeus Kraan en Ignatia Theodora van Galen; Dirkje Verschuu- re, wed. van Jelmer Johannes Sjol- lieóna, 84 j. NIEUWVEEN. Tot ouderling der Herv. kerk ia herkozen de beer J. v. d. Wal en tot diaken de heer U. Bruijne. Beiden namen bun herbenoeming aan. Een kind van v. S. viel van tafel bezeerde haar schouder en brak een sleutelbeen. Alhier had de herstemming plaat» tusschen de heeren J. Habermehl Az. en C. v. d. Berg voor notabel. De heer J. Habermehl werd gekozen. Tot tijdelijk hoofd der O. L. S. werd benoemd de heer C. G. Eggink, onderwijzer in Indië, met verlof hier te lande. De oude heer J. Jonker alhier, had met zijn huisgenooten pas brood gegeten, toen hij, na even de kamer verlaten te hebben, plotseling van zijn stoel op den grond viel. Toen hij opge nomen werd, bleken de levensgeesten geweken. Door den gemeenteraad is afwij- zend beschikt op het verzoek van de Vereen, tot verbetering van den Volk» zang om een contributie van 5. De gemeentebegrooting 1928 ligt 14 dagen ter visie ter secretarie. Burgerlijke stand. Bevallen; C. J. Lenting, geb. Rijksen. d. Overleden: F. S. Zinneman, 74 jaar. C. W. Hoogervorst, 1 jaar. J. J. Jon ker, echtg. van A. Slingerland, 72 1. NIEUWKOOP. Op Donderdag 15 Dec. a.s. zal in Hotel „Het vliegende Paard", des vm. 10 tot des n.m. 1 uur, de verkiezing plaats hebben van een hoofdingeland en van een hoofdingeland-plaats vervanger voor het district van het Hoogheemraadschap van Rijnland. Een verzoek is bij B. en W. inge komen van S. Bodegraven om vergun ning tot uitbreiding van bedrijf een electr. motor van 5 P.K. te plaatsen. Bezwaren kunnen worden ingebracht op Vrijdag 16 Dec., v.m. 10 uur ten Ge meentehuize. De heer S. Kooi, uit Alphen a. d. Rijn, zal hier een boekhoudcursus 01^ ganiseeren. NOORDWIJK AAN ZEE. De heeren L. v. d. Meer en W Vink, welke als ouderling en di» ken der Nei. Herv. Kerk alhier zijn herkozen, hebben deze benoeming aai» genomen. NOORDWIJK. Bij het plaatselijk arbeidsbemidde l&ngsbureau, waren deze week 160 personen ingeschreven als werkzoe kende. t.w. 52 landarbeiders, 22 los» se arbeiders, 39 vis3chers, 5 timmer* lieden, stucadoors, 1 scnilder, 5 topperheden, 1 smid, 1 kok, 1 houfr bewerker en 27 jongens beneden 18 jaar. OEGSTGEEST. Zooals in vele ziek eninrioh tin gen, en wel speciaal in inrichtingen van krankzinnigen en zwakzinnigen, de arbeidstexapie haar intrede h e

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2