naai 'BEWm JF'PIANO'S- I J* -VLEUGELS B wPlflMOL&Si DAG-AGENDA. 12—17 December. Stadsgehoorzaal. Flores-Film. Maandag 12 Dec., 's midd. half vijf. Nutsgebouw, Steenschuur: Alg. Verg. v. d. L. Mij. van Weldadigheid ter voorkoming van vervai tot armoede. Maandag 12 Dec., 's av. acht uur. „Prediker", Janvossensteeg: Dr. M. H. A. v. d. Valk, uit Rotterdam, over: „De naderende Anti-Christ". Dinsdag 13 Dec., 's av. acht uur, Stadsgehoorzaal: Concert door de Haarl. Orkest-Vereen. Dinsdag 13 Dec., s av. acht uur. Nutsgebouw, Steenschuur: Prof. Dr. G. J. Heering, over: „Mag de kerk zwijgen?" Sassenheim, Dinsdag 13 Dec., 's av. half acht, „Concordia": vergadering d. A.-R. Prop.-Club, Inleider de heer A. Warnaar J.zn., over: „Antirevolu tionaire politiek"'. Sasse ïheim. Woensdag 14 Dec.,, 's av. zeven uur, Ned. Herv. Kerk: 3e VVinterle_ing, door Ds. A. G. Wolf, uit 's-Graveland. Onderwerp: De be strijding van het Christendom in de 19e eeuw Donderdag 15 Dec., 's av. acht uur. Concertzaal „Den Burcht", Nieuw- straat: Uitvoering v. d. Chr. Muziek- vereen. „Athalia". Donderdag 15 Dec., 's av. acht uur, Hooigrachtkerk:Ring Leiden en Om streken van den Bond van J. V. op G. G., Openb. Verg. Spreker Ds, K, Schilder, over: „Het boek „Prediker". .iuiiu-iliirui- uil Z-uuu 'gsilleiisi der apotheken wordt van Maandag tot en met Zondag 18 Decemb. a.s. waargenomen door de apothetuii van de heeren A. J. Donk, Doezastraat 31, '1 eief. 1313 en G. F. Reyst, Steenstraat 35, Telef. 13ü. De Zondagsdienst der Huisartsen te Leiden zal worden waargenomen door de doctoren de Graaff, Kist, Poortman en Schreuder. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen uoor Dr. Varekamp, Telef. 1616. lederen Woensdagavond 8.309.30, Middelweg 28, Zitting v. h. Bur. v. Aang. en Voorlichting inzake Crediet- verschaffing. liggende gebied? 't ls maar 'n gedach te. Laat onze ambtsdragers daarover eens denken". Wij meenen, dat voor de Geref. Ker ken een ongeveer gelijke grensregeling getroffen is. ZONDAGSRUST. Naar wij vernemen is aan den Raad der Gemeente Leiden het volgende adres verzonden: Ondergeteekenden, Secretarissen van te Leiden gevestigde afdeelingen van de(n) Nederlandsche Vereeniging van Fabrieksarbeiders, Neder land- schen Bond van Christelijke Fabrieks-, Haven- en Transportarbeiders, Neder- landschen Bond van R.-K. Fabrieks- arbeiders(sters) „St. Willebrordus" en den Nederlandschen R.-K. Trans portarbeidersbond „St. -Bcnifacius", als samenwerkende organisaties ten deze domicilie kiezende ten kantore van het „Volksgebouw" Heerengracht 34, te Leiden, Geven eerbiedig te kennen, dat door hunne leden, werkzaam in Bierbottelarijen, Mineraalwaterfabrie- ken en soortgelijke bedrijven, regel matig op Zon- en Feestdagen bestel lingen aan de clientèle moeten worden bezorgd, dat de in deze ondernemingen werk- z..me arbeiders derhalve veelal het genot van den vrijen Zondag ontberen dat naar hun meening het bezor gen op Zondag niet strikt noodzake lijk is, doch veeleer gevolg van eene gewoonte, dat deze meening door tal van Werkgevers wordt gedeeld, dat afschaffing van den Zondagsar- beid geenerlei nadeel aan de cliëntèle zou berokkenen, Redenen, waarom zij Uwen Raad beleefd doch dringend verzoeken, wel te willen overwegen, genoemden Zon et ags&rbeid bij verordening te verbie- aen. (Volgen de namen van de afdeelings secretarissen der vier organisaties). DAMMEN. Christelijke Damvereeniging. Dinsdag 13 Dec. a.s. hoopt bovenge noemde Vereeniging contra de Rotter- damsche Damvereeniging een neder- laagwedstrij J te spelen. De wedstrijd vangt aan te acht uur precies in 't gebouw Patrimonium, Hooglandsche Kefkgracht. Niet-leden hebben vrijen toegang. BINNENLAND. NOG EEN SCHEVENINGSCHE LOGGER VERGAAN? In Scheveningen maakt men zich ernstig ongerust over het lot van de genuanning van de Sch. 276, de Zee arend. ..Het schip, dat toebehoort aan de reederij Maarten Verhey Jaczn., aan den Visschershavènweg, is den 26- sten October j.l. uitgevaren en is dit oogenblik bijna zes weken op zee. Dit hoefde nog geen reden tot on gerustheid te zijn, wanneer niet het schip het laatst gepraaid was op den 20sten November j.l. De laatste twee weken is het niet meer gezien. Daarbij komt nog, dat het bekend is, dat het schip met den RECLAME De St. Nicolaastafel staat vandaag voor het laatst. Voor elk onzer klanten EEN FRAAI GESCHENK. laatsten storm de geheele vleet heeft verloren. Vermoedelijk is het schip toen omgeslagen en in de diepte ver dwenen. Aan boord bevonden zich 13 man, onder den 42-jarigen schipper Jan de Bruin. Wat de Sch. 421 betreft, de Adelaar, deze wordt thans als opgegeven be schouwd. NED. CHR. REISVEREENIGING. Vrijdag werd te Arnhem de vijfde jaarvergadering van de Ned. Christe lijke Reisvereeniging gehouden. Voor een welverzorgd programma aan den vooravond der vergadering had de afdeeling Arnhem zorg gedra gen. Medewerking verleenden de Arn- hemsche Chr. Gymnastiekvereeniging, en het Arnhemsch Mannenkwartet „Ons Genoegen". Het openingswoord werd uitgespro ken door den voorzitter der Arnhem- sche afdeeling, den heer G. H fkamp, die, na de verwelkoming er o.m. op wees, dat deze jaarvergadering ook 'n propagandistisch karakter draagt, waarvoor in beeld zou worden ge bracht de groei der vereeniging in de afgeloopen vijf jaar. Na de opening der vergadering sprak de heer Drs. A. van Deursen van Groningen, de voorzitter der vereeni ging een openingswoord. De Christelijke Reisvereeniging, zoo zeide de voorzitter, heeft recht en re den. Al zou haar veld liggen in de meer buitenwaarts gerichte concentri sche cirkels, om het middelpunt, toch vallen ook in de periferie de glanzen van de Openbaring; daaruit vraagt zij het licht voor haar handelingen. En daarbij, wijl het Christendom niet vij andig is aan de vreugde, maar er har monie is tusschen het Evangelie en het gezellig verkeer, zooals dat het rijkst is, daarom is. er ook voor de Christelijke Reisvereeniging plaats. Ook voor de blije tijden, voor de da gen van ontspanning, voor onzen reis tijd is er plaats in ons Christelijk le ven; ook voor de Christelijke Reisver- eenigig is er recht van bestaan. Maar er is niet alleen recht en reden voor onzen arbeid in de N. C. R. V., liggen ook beloften. Want, waar wij tot doel stellen, het schoone in de Schepping te doen genieten, kunnen wij er allereerst op wijzen, dat voor hem, die overgegaan is van het na tuurlijke leven tot het leven in den Heere Jezus Christus, de wereld ge zien wordt van een hooger plan, met dieper inzicht, met rijker genieting. De Nederlandsche Christelijke Reis vereeniging stelt het als haar ideaal, die stemmingen op onze reizen te wekken. En menig reisverslag getuigt er van, hoe er een ontroering is ge kend, die als een schat in het hart be waard wordt voor het leven. Daarom mogen wij allen, die het Christelijk geloof liefhebben, opwek ken om met ons te gaan. AVONTUUR VAN MINISTER KAN. Men schrijft aan het Centr. uit Fries land; ..Minister Kan heeft een bezoek ge bracht aan Z. O. Friesland. De tocht ging dwars door de heide, waar verschillende hutten bezocht werden. Overal werd de beleefde mi nister immers steeds met zijn hoed in de hand vriendelijk ontvangen Niet alzoo echter in de woning van De W. De vrouw kwam naar buiten, Wat moeten jullie? Zoo, moedertje, we komen uw woning eens Zienl antwoordde de be leefde minister. Wat denk je, dat ik vreemde ké rels in mijn huis laat, als mijn man uit is? Je komt er niet in. Zijn vrouw in gevaar achtend, sprong blaffend een hond vooruit, en maakte het spreekwoord te schande, dat blaffende honden niet bijten. Hij vloog op de kuiten van den, den minis ter vergezellenden, hoofdambtenaar De Vries aan en beet hem, door zijn pantalon heen, pardoes in zijn been. Voor den minister had hij blijkbaar ietwat meer respect. Toen werd het vrouwtje ingefluis terd: Het is de minister! O. zei ze gemoedereerd, dan kan het. Kom maar binnen 1 't Was een dolle geschiedenis, al was het hondje gelukkig niet dol. ^Maar de heer Meier de Vries is toch van het hondje gebeten en hij kwam er niet zonder kleerscheuren af BUITENLAND. DE VOLKENBONDSRAAD. Het Poolsch-Litausch geschil. Omtrent het Poolsch-Litausche geschil is heden slechts melding te maken van een reeks besprekingen tusschen de staats lieden. waarbij natuurlijk die van maar schalk Pilsoedski het meeste belangstel ling trokken. Langdurige conferenties van Pilsoedski eerst met Briand. daarop met Chamber lain en ten slotte onnieuw met Briand, die iniusschen Woldemaras ontvangen had, werden oorzaak, dat het ónderhoud tusschen minister Beelaerts als raadsrap- porteur in het Poolsch-Litausche vraag stuk en Pilsoedski eerst tegen zeven uur des avonds aan de beurt kon-komen en dat de Poolsche maarschalk eerst heden een onderhoud met Stresemann kon heb ben. Gisteren verluidde eerst, dat de volken bondsraad hedenochtend reeds weder het Poolsch-Litausche geschil in het onen- baar zou behandelen en dat Briand, Stre semann en Chamberlain dan hun stand punt openlijk zouden uiteenzetten. Na de besprekingen van Briand met Pilsoedski en Woldemaras scheen het niet meer zoo heel zeker, of dit voornemen nog zou kunnen worden uitgevoerd. Het aantal raadszittingen. In de geheime vergadering -an den Volkenbondsraad is gisteren ook het En- gelsche voorstel, tot vermindering van 't aantal Raadszittingen, besproken. Het resultaat der bespreking was, een principieele goedkeuring dezer verminde ring, waarbij echter de 4 zittingen jaar- liiks facultatief ruien blijven. Eet. wijzi ging van het tegenwoordige stelsel kan echter eerst door de Volkenbondsverga dering van het volgende jaar worden be slist. DE DUITSCHE ARBEIDSCONFLICTEN. Het standpunt der Christelijke metaalarbeiders. In twee overvolle vergaderingen hebben de christelijke metaalarbeiders van Essen hun houding bepaald in het huidige con flict in de ijzerindustrie. Een vakvereenigingssecretaris verklaar de, dat den arbeiders in enkele bedrijven reeds de dienst is opgezegd, o.a. bij Krupp. In andere bedrijven zijn de arbeiders uit- genoodigd, een verklaring te ondertee kenen, dat zij na 1 Januari Op de oude voorwaarde het werk zullen voortzetten, daar zij anders ontslagen zullen worden. De christelijke metaalbewerkersbond noodigt zijn leden uit, dezen eisch te wei geren. Over de uitwerking, welke doorvoering van het besluit om het werk stil te leg gen, in het bedrijf van Krupp ten gevoige zou hebben, worden de volgende schattin gen gemaakt: Er zouden 1200 man meer aan het werk te zetten zijn en de nieuwe lasten zouden volgens de eischen van den Duitschen me taalarbeidersbond jaarlijks 21 millioen mark bedragen. De eischen van den chris- telijken metaalarbeidersbond zouden on geveer li millioen mark vorderen. Aan den rijkskanselier en den rijksmi nister van arbeid werden dringende tele grammen gezonden met het verzoek, geen toezeggingen te doen, die voor de arbei ders een ondragelijken toestand in het le ven zouden roepen. DE CHINEESCHE BURGEROORLOG. Om Hsoetsjanfrau. Het belangrijke spoorwegknooppunt Hsoetsjaufiau is nog altijd in de handen dér Noordelijken, r st hoon zoowel Chi- neesche als Britsche berichten melden, dat de nationalisten verklaren het geno men te hebben. Sedert veertien dageft reeds zijn zeer hevige gevechten aan den gang waarbij Hsoetsjaufrau meer dan eens op het pu heeft gestaan te capituleeren, doch het houdt zich nog altijd flink. Het blijkt dat de positie van ''en Noor delijken generaal Tsjang Tsoeng Tsjang zeer kritiek was, toen Soen Tsjoean Fang plotseling aankwam en met zijn rechter flank de Nationalisten aanviel, waardoor Tsjang Tsoeng Tsjang in staat werd ge steld al zijn strijdkrachten te doen opruk ken tegen den Nationalistische generaal Feng Joe Hsiang, die zegevierend opruk te en wiens troepen tot op een afstand van tien mijl van Hsoetsjaufrau werden teruggeworpen. Tsjang Tso Lin gaf last om 3U.UUU man versterkingstroepen naar bet tooneel van den strijd te zenden. WERKLOOSHEIDSVERZEKERING IN ENGELAND. Het ontwerp aangenomen. Na een rede van onderstaatssecretaris Bettington heeft het Lagerhuis de derde lezing van de wet tot verzekering tegen werkloosheid met 233 tegen 124 stemmen goedgekeui d. Bettington zeide, dat het ontwerp ge heel in overeenstemming was met tiet rapport Blandsbury en in sommige op zichten nog gunstiger bepalingen getrof- ien waren. Hoofdzaak was het beginsel Waarbij uitkeering wegens werkloosheid voortaan een grondwettelijk recht zou worden. Duncan Graham stelde namens de op positie verwerping voor, omdat de regee ring het vraagstuk alleen van economisch en niet van humanitair standpunt had bekeken. Ondanks alle mooie theoretische bepalingen omtrent 46.U0U menschen bun tegenwoordige uitkeering missen en dat was dan het Kerstgeschenk van de regee ring aan de werkloozen. KORTE BERICHTEN. De onderhandelingen over een Duitsch- Italiaansch handelsverdrag zijn mislukt. Te Belgrado is wegens een groote verduistering en vervalsching van staats papieren de fabriekskassièr Pasitsch ge arresteerd. De Roemeensche regeering heeft be sloten, voor het heele land alle studenten- betoogingen te verbieden, die heden zou den plaats hebben. De Chineesche communisten treffen, naar verluiut geholpen door Rusland, toe bereidselen voor een nieu\ve actie tegen de nationale regeering te Kanton. Ook te Klausennurg- (Zevenburgen) hebben de studenten leelijk huisgehouden. Gisteren is net Fransch-Joego-Sla- visch verdrag van 11 November ter regis tratie bij het secretariaat-generaal van den Volkenbond ingediend. De koning van Arganistan heeft zich uit Kaboel naar Europa op iels begeven. MERKWAARDIGE OMMEKEER. Toen de ce.si-e Laikuipen hun in trede dt<ae.i in de wereicl, stond ue puuiicke oti ij er bijna \qandig tegen over. Een d.r hjOgcte beamoten van het Ameri-aa:EChè ministerie \anhan- d.l vereelt hec volgende: Mijn vad.r is in 1040 geboren eo loei. nog. ilij keilde een man van zaken, d.e m 184e naar migeland wai g g an (uit Cincinnati) en daar houd., uat de eerste minister een Benoemd aan de Rijksuniversiteit te Groningen in de faculteit der rechts geleerdheid voor onderwijs in het strafrecht en de strafvordering tot ge woon hoogleeraar Mr. M. P. Vry, advocaat en procureur te A'dam. badkuip bezat. Hij vond dat buitenge woon^ interessant en besloot, dat hij bjj zjjn terugkeer ook zoo'n apparaat zou meenemen. Op het laatst van 1842 gaf hij na zün terugkeer een diner en kon toen net nieuwe wonder ver- toonen, zoodat een viertal genoodig- den er een proef mee .konden ne men. Dit was zoo iets buitengewoons, dat er een verhaal over in de kranten kwam en toen begon de pret. De dok toren vielen de badkuip aan op hy giënische grond;n e i politici begonnen een oppositie tegen dit schadelijke en weelderige speelgoed uit Engeland, bestemd cm dsn Ameriliaanschen een voud te verderven. In 1S43 kwam in den Raad van Philadelphia een voor stel, bepalende, dat dergelijke baden niet genomen mochten worden tusschen November en Maart, en het scheelde slechts twee stemmen of dit voorstel was aangenomen ook. In danzelfden tijd belastte de wetgeving van den staat Virginia alle badkuipen met 300 dollar per jaar (toen een zeer hoog bedrag), terwql er bovendien» speciak watertarieven voor golden. De raad van Boston verbood het gebruik van badkuipen, behalve op medisch voor schrift. Als men nu weet, dat zoowat elke blanke werkman in Amerika een bad kamer heeft (die dagelijks gebruikt v/ordt cok), omdat in zomertijd de temperatuur en de vochtigheid zoo hoog is (New-York, een der Noorde lijkste steden, ligt nog op gelijke breed te als Madrid), dat men letterlijk in het zweet baadt en minstens een keer per dag geheel opfrisschen voor ie dereen noodzakelijk is; als men verder nagaap dit elke moderne hotelkamer een eigen badkamer annex heeft, die alweer regelmatig gebruikt wordt, zoo dat kamers zonder badkamers vrijwel niet bezet worden dan in nood, dan zal het wel duidelijk zijn, hoe de begrippen zich gewijzigd hebben, zoo- dt dit cean waarschuwing is om niet te boud beweringen te maken over het gebruik van allerlei dingen, die thans nog als luxe beschouwd moe ten werden. RECLAME. AMSTERDAM- LÈ UIT DE OMGEVING. HILLEGOM. De rock van' onze tram. Door de rook en damp van de tram misleid, reed de heer Aangeenbrug met zijn luxe auto een vrachtwagen, bespan nen met twee paarden, van achteren aan. De wagen was deerlijk gehavend; hij was doormidden gebroken. Paarden en bestuurder kregen geen letsel. De auto was tamelijk beschadigd, doch kon zijn reis vervolgen, maar in omge keerde richting, n.l. naar de garage. Wanneer krijgen we nu toch een elec- trische tram, het is in dit dampige jaar getijde levensgevaarlijk onze stoomtram te passeeren. Chr. Bibliotheekvereeniging. De jaarvergadering van bovengenoem de vereeniging zal D.V. plaats vinden op Vrijdag lö December a.s. in „Patrimoni um des avonds te 8.15 uur. De agenda bevat naast de gewone werk zaamheden een toespraak van Ds. J. v. Herksen van hier. Ingebruikneming der nieuwe Geref. Kerk. De datum voor de ingebruikneming der nieuwe kerk is vastgesteld op Woensdag 28 December a.s. Up den 2en Kerstdag zal dus de laatste dienst in de kerk gehouden worden. De jaarvergadering der Geref. Jon- gelingsvereen. „Spreuken 9 10a" wordt a.s. V» oensdagavond om 8 uur gehouden in gebouw „Patrimonium". De af '.eeling „Patrimonium" verga dert Maandag 12 December a.s. s avonds nalf actxt in l gebouw. Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren Is. HUIZEN, (N.-H.C 1840 M. Na 6 uur n.m. 1950 M. Neder 1. Draadl. Omrccp. Katholieke Radio-Omroep. 5.30 Concert. 7.co Cursus Hollandsch. 7.30 J. B. Ves.ers, Hoofdredacteui van „Het Huisgezin". 8.00 Muziekavond. Hierna persberichten van Vaz Dia: HILVERSUM, 1060 M. Alg. Ntd Radio-Omroep. 5.15 Duitsche les. 0.00.Muziek. 7.15 Tuinbouwhalfuur'.je. 7.45 Politieb. r.chten. 10.00 Pers- en nicuwsberich en. Vere-en. van Radio-Amateurs S.io Declamatie- e:i Muziekavond. KöNIGWUSTLRH., 1300 M. 4.206.00 Concert. 7.50 „Ich schalte umRevue. Daarna muziek. LANGENBERG, 469 M. 5.20 Concert. 7.35 Vroolijke avond. Daarna muziek. DAVENTRY, 1604 M. 6.20 Het Victor Olof Sextet. 6.50 Tijdsein, weerbericht. 7.05 Het Victor Olof Sextet. 7.35 De grondslagen der muziek. 8.0$ Muziek. 9.55 Muziek en zang. 10.50 Muziek. PARIJS (Radio) 1750 M. 5.05 Radio-Paris-Concert. 8.50 Radio-Coi-eert. ZONDAG 11 DECEMBER. HUIZEN, (N.-H.J, 1840 M. Na 6 uur n.m. 1950 M. Ned. Chr. Radio-ereen. 9.50 Overzicht van den Kerkdienst uit te zenden vanuit de Oranjekerk: te Amsterdam. Voorganger: Dr. M. J. A. DE VRYER, Ned. Herv. Pred aldaar. 1. Orgelspel. 2. Psalm 138 1. 3. Votum. 4. Lezen: Joh. 5 .-2530. 5. Psalm 130:2. 6. Lezen: Openb. 20:11— i'. 7. Psalm 130:3. 8. Gebed. 9. Gezang 199 1. 10. Tekst: Matth. 25 31, 32. Eerste ged. der Prediking. 11. Gezang 193:7. .12. Tweeae ged. der Prediking. 13. Gebed. 14. Psalm 98:3. 15. Votum. 16. Orgelspel. 5.00 Overzicht van den Kerkdienst uit te zenden vanuit de Nieuwe Kerk Vinkenstr. te Zaandam. Voorganger: Ds. W. BREUKELAAR, Geref. Pred aldaar. 1. Orgelspel. 2. Zingen Ps. 95 1. 3. Votum en Zegen. 4. Bel. des geloofs, zingen Avon 1 zang: 7. 5. Dienst der gebeden, o. Schriftlozen Ps. 132. 7. Dienst der barmhartigheid. 8. Zingen Ps. 132:11 en 12. 9. Tekstlezen Ps. 132 17—18. 10. Eerste ged. der prediking. 11. Tusschenzang Lofzang van Sime on vs. 2. 12. Dankzegging. .13. Slotzang Ps. 146:8. 14. Slotzegen. 15. Orgelspel. HILVERSUM, 1060 M. Vrijz. Prot. Radio-Omroep. 6.30 Kerkdienst vanuit de NederL Herv. Kerk te Naarden. Voorganger: Ds. A. DE KAT ANGELINO, Goria- chem. Tekst Job 11:9. Inleider: J. Uttes. Onderwerp: „Kan men modern georganiseerd ziin?" Burg. Stand. Ondertrouwd: A. Bak ker en J. M. v. d. Wereld. Getrouwd: J. v. d. Werf en G. M. Diedlof. Bevallen: J. v. d. Vooren—Reesman, Z.; M. A. J. v. d. WeidenBeyersbergen, D.; M. A. van SchieBurgmeijer, D. De Chr. Knapenvereen. „Timotheu9" houdt Woensdagavond 14 December om half acht een propagandavergadering. Als sprekers hopen op te treden Ds. H. Grolle en de Eerw. heer I. C. Baas. KATWIJT5. Wegens den minderen aanvoer zai de veiling der Tuinbouwvereen. voortaan eenmaal per weak gehouden worden en wel op Woensde.T. OEGSTGEEST. Oranjepark of Oranjewoudpark. De redacteur van de Holland Express bracht in den loop van 1922 een bezoek aan on_e gemeente jm "s onlijk de parl:- aanleg in oogenschouw te nemen. In zijn blad van Augustus gaf hij uiting aan den geweldigen indruk welke hij had onder gaan bij het aanschouwen van wat hier in kort tijdsbestek was tot stand geko men, want een periode van een twintig tal jaren is toch een klein stukje histo rie in de ontwikkelingsgeschiedenis eener gemeente. Geen wonder, dat hij zocht naar de stuwende kracht, welke dat alles had gewrocht. En deze stuwende kracht, in den persoon van den heer H. W. Ru benkamp, onze tegenwoordige oudste wet houder, bad bij dra gevonden. Hij schrijft dan: „Van dit alles is de beer Rubenkamp de ziel. Hij schijnt geen grooteren ijver te hebben dan de verfraaiing van zijn doip. Zoo'n IJveraar voor het schoon in natuur en architectuur zou men elke gemeeme toewenscben. Oegstgeest feliciteeren we met hem." Aldus het loflied van i

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2