strekking aan raadsleden van toe gangsbewijzen tot alle gemeente-ter reinen en werkplaatsen en tot afge zette terreinen bij brand. Verworpen met 20 tegen 11 stem men (de S.D.A.P. en den V.-D,), Motie van den heer Van Eek om optochten met muziek op Zondag middag in den regel toe te laten. Verworpen met 18 tegen 13 stem- fcnen (rechts tegen links). Motie van den heer Van Stralen tot reorganisatie van het Burg. Armbe stuur in een commissie benoemd uit leden van den Raad. Verworpen met 21 tegen 10 stem- (de S.D.A.P.). Het tweede gedeelte dezer motie, strekkende tot verandering van den naam „Burgerlijk Armbestuur" in Maatschappelijk Hulpbetoon" werd met 23 tegen 8 stemmen aangenomen. Tenslotte werd met 20 tegen 11 st. (de S.D.A.P. en den V-,D,) verworpen het voorstel van den heer Verwey om 1000 uit te trekken voor schoolreisjes De voorstellen-Van Stralen inzake de steunverleening werden niet in stemming gebracht, doch naar B. en W. gezonden om prae-advies. Te vijf minuten over half 12 ver daagde de voorzitter de vergadering de vergadering tot hedenmiddag 2 uur, wanneer een aan.ang gemaakt zou worden met de artikelsgewijze behandeling. GEMENGD NIEUWS. Inbraken ln de Limbntgsche mijn streek Men meldt uit Heerlen: Toen vannacht een kostganger in zijn kosthuis aan den Sittarderweg te Heerlen thuis kwam, stiet hij op een inbreker, die de vlucht nam. Met twee andere kostgangers achtervolgde hij den man, die zich op een gegeven oogenblik plotseling omkeerde en ttvee schoten uit een revolver loste, waardoor L. B. in het rechterdijbeen en F. W. in den linkervoet getroffen werden. De vervolging moest worden opge geven, maar de drie mannen konden nog de maréchaussée-kazerne berei ken. v De marechaussees begonnen dadelijk een onderzoek en ontmoetten bij een pand twee politieagenten, die geroe pen waren, omdat ook daar ingebro ken was. Inmidels waren de hoofdinspecteur van politie van den Dolder, en de in specteur der recherche van Oerle, en de wachtmeester der marechaussee Moeren ten tooneele verschenen, die op den Sittarderweg een onderzoek instelden. Daar kwam een man aanloo pén, die opgaf Bertram te heeten en Nederlander te zijn. Bij fouilleering werden, een dolkmes, een met 2es pa tronen geladen browning en diverse inbrekers-werk tuigen op hem bevon den, alsmede vele gestolen dubbel tjes ën kwartjes. Daarenboven had hij twëe overjassen aan en een jumper, welke voor eenige dagen te Heerler- baan was ontvreemd. Bij nader onder zoek bleek de man te zijn de 38-jarige Duitscher C. S. uit Keulen. Onderzocht wordt, of de man, die waarschijnlijk tot een inbrekersbende behoort, ook in verband staat met de talrijke inbreken te Spekholzerheide Kerkrade en omgeving, wijl ook daar gisternacht wederom ingebroken is. Op den Sittarderweg te Heerlen had hij nog kans gezien in een vijftal pan den in te breken. Het onderzoek is in vollen gang. De twee gewonden werden van nacht naar het St. Jozefsziekènhuis overgebracht. Hun toestand was he denmorgen bevredigend. Men meldt nog uit Kerkrade: Er gaat den laatsten tijd haast geen nacht voorbij, of in een of ander ge deelte der uitgebreide gemeente Kerk rade worden diefstallen gepleegd, en wel op verschillende plaatsen tegelijk. Spekholzerheide kan er van mee pra ten. Einde vorige week werd op ten minste vijf plaaten ingebroken; in den nacht van Dinsdag op Woensdag heb ben de dieven, in wier gezelschap zich naar alle waarschijnlijkheid een Pool- sche vrouw van 23 jaren. Palliski ge- heeten, moet bevinden, hun record ver beterd. Op hoevele plaatsen toen is in gebroken is nog niet met juistheid na te. gaan. doch het aantal varieert van 10 tot 15. Verschillende gedupeerde menschen doen geen moeite meer om aangifte te doen bij de politie, daar, zoo redeneeren zij, de dieven toch niet worden gesnapt. 'De inbrekers hadden het vooral ge munt op de bewoners, die een zaak drijven, als herbergiers, coiffeurs, sla gers, winkeliers. Daar de inbraken overal op dezelfde wijze plaats had den, n.l. door het uitsnijden of verwij deren van ruiten, en daarna het ope nen van vensters en deuren, ligt het voor de hand, dat het dezelfde bende is, die den laatsten tijd optreedt met grenzelooze brutaliteit. Hoewel de dieven verdwenen zonder achterlating van eenig spoor of be wijsstuk, wordt toch algemeen veron dersteld, dat het Duitschers zijn, die niet ver van Kerkrade woonachtig zijn Gestolen werd voornamelijk geld, terwijl de dieven de voorkeur gaven aan zilvergeld; de centen versmaden zij. Vele andere zaken van waarde, die als het ware voor het grijpen la gen, liet men eveneens liggen. Op som mige plaatsen, waar ze zich het best op hun gemak voelden, dronken zij een borrel of een fleschje spuitwater en staken ze een sigaar of een sigaret aan. Branden. Bij den landbouwer S. v. d. B. te De Valk bij Ede ontstond brand in de schuur. Het vee kon wor den gered met uitzondering van een zeug en 18 biggen, een pink en een hond. De oorzaak is onbekend. Te Hoogeveen is gistermiddag brand uitgebroken in de vezelfabriek der N. V. Hanido. Het gedeelte van de fabriek, waar zich de ketels, machines enz. bevinden, is een prooi der vlam men geworden. Het andere gedeelte wist men te behouden. Vermoedelijk is de brand in de droogkamer ont staan. Men is verzekerd op beurspolis. Voor de tweede maal in één week tijds ontstond er brand bij den foura- gehandelaar R. te. Zandvoort. Dinsdag in de loods en Woensdag in den paar denstal. Het vuur was spoedig- be dwongen. De zolder van den stal is geheel uitgebrand. Een brandweer man werd door het neerdruppelende gesmolten glas aan de hand gewond. De oorzaak is onbekend. De sluisbouw te IJmuiden. De groote stoomhopperzuiger H.A.M. 301, welke gedurende ruim een half jaar is werkzaam gefeest, nabij de aan bouw zijnde sluis te IJmuiden, heeft dit werk thans geëindigd, en vertrok inmiddels vandaar buiten om naar den Nieuwen Waterweg. Mijngasonfploffing. Bij een mijn- gasontploffing in een der mijnen van Asturië zijn 12 menschen gedood. Het aantal gewonden is groot. Koude in Spanje. Uit Madrid is gemeld, dat in het noordelijk gedeelte van Spanje hevige koude heerscht en er veel sneeuw is gevallen. De wegen van Madrid naar het Noorden en het Noord-Westen van Spanje, zijn tenge volge van de gevallen sneeuwmassa's onbegaanbaar geworden. Een logger vermist. Te Scheve- ningen maakt men zich ongerust over het lot van de bemanning van de Sch. 276, welk schip behoort aan de reedc- rij van Maarten Verhey Jacz. aldaar. Sedert eenige weken heeft men niets van dit schip vernomen, terwijl het bekend is, dat het met den laat sten storm de geheele vleet heeft ver loren. Geen pokkengeval. Men meldt uit Arnhem De gemeentelijke geneeskundige dienst te Arnhem deelt mede, dat het verdachte ziektegeval, dat een bewo ner van den Parallelweg zou getroffen hebben, geen geval van pokziekte ge bleken is. Door het ijs gezakt. Te Winscho ten is gistermiddag het 12-jarig zoon tje van den bankwerker van Loenen door het ijs gezakt en verdronken. De moord aan het Bezuidenhout. Naar aanleiding van de berichten, dat er een nieuw spoor gevonden zou zijn in den beruchten moord, welke in Ja nuari j.l. op een vrouw in haar wo ning aan het Bezuidenhout werd ge pleegd, wordt vernomen, dat inder daad eenige weken geleden een brief ontvangen is, waarin een bepaalde persoon als de dader aangewezen is. Een ingesteld onderzoek bracht echter aan het licht, dat deze aanwijzing niet de minste waarde had. De politie vermoedt, dat het geheele verhaal ver zonnen is. Opsporing verzocht. De Commis saris van politie, afd. C. te 's Graven- hage verzoekt namens de ouders op sporing en voorgeleiding van Lode- wijk van Drongelen, geboren te Delft, 14 Juni 1911, scholier, wonende Zee kant 6, te Scheveningen. Hij wordt sinds 6 December vermist, een onge luk wordt gevreesd. Zijn signalement is als volgt: lang 1.65 M., zwart haar, donkere oogen, bleeke gelaatskleur, tenger van postuur, grijze manchester broek, crèmekleurig overhemd, don kerbruine overjas, lichtbruin colbert jasje, lichte sportkousen, beige pet en zwarte rijgschoenen. Hij had een grijs gelakt rijwiel, merk Brampton bij zich Tegen muskietenbeten. Dr. C. M. Doke, Professor aan de Rand Univer siteit te Johannesburg, heeft een on- derzoekingsreis in Rhodesia gedaan, tn daarbij in het Noorden van het land een stam aangetroffen, de Bat- wa's, die in het Luhanga-moeras wo nen en daar een verre van confortabel leven leiden. Toch hebben ze een groot voordeel boven hun meer beschaafde broederen ze zijn immuun tegen muskietenbeten. Hoewel ze bijna ge heel naakt loopen en de muskieten in groote menigten boven het moeras en de omgeving zwermen, hebben hun beten geen vat op hen, en zij kennen evenmin malaria. UIT DE OMGEVING. TER AAR. r Als een bijzonderheid kan wor den gemeld^ dat gedurende de maand November in deze gemeente in het feheel geen sterfgevallen zijn voorge- omen. Ds. C. Vlasblom te Driesum heeft het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier aangenomen. In de gehouden vergadering van de Tuindersbond bleek uit net verslag dat de inkomsten bedroegen f 227.332. Herkozen werden tot bestuursleden de heeren G. Rrjnsburger en J. Hoo- gervorst Czn. De collecte voor de blinden te Wolfheze bracht op f 19,8^. Een in de Geref. Kerk gehou den collecte voor de Vrije Universiteit bracht f12,23 op. LISSE. .Gisteren vergaderde de afd. Lisse van Bloembol, encult uur, onder voorzitterschap van den heer Gr uil e mans. De notulen worden na voorlezing met een onbeduidende wijziging, vast gesteld. Een jaar ingekomen stukker passeere 1 zon er eenige d scussie der voorzit rshamtr. De beschryv ï.-g.br.ef voor de a.s 158e algem. vergadering komt nu aan de orde. Bij punt 5 worden de hee ren Bijvoet van Overveen en Chr. Eg- gink jr. van Voorschoten als candt ciaat gesteld in de ontstane vaca tures m het hoofdbestuur. Bij punt 6 bestrijdt de voorzitter de houding van het hoofdbestuur inzake de leening van f30.000 boven het toegestane bouwcrediet; welke houding door den heer van Til wordt verdedigd; de om etandigheden dulden geen uitstel en het hoofdbestuur achtte het niet wei mogelijk om in Augustus de afd. bij oen te roepen. Bovendien ware .geem alternatief te vinden geweest en had men toch moeten besluiten tot het aangaan van de bewuste leèaing. Punt 7 handelt over een voorstei van het hoofdbestuur, om bij de Re geering ei* op aan te dringen om actieve handelspolitiek te gaan voeren Na voorlezing van dit gedeelte van den beschrijvingsbrief, waaruit blijkt dat de meerderheid vain het hoof dik- stuur er voor en een minderheid 'ex tegen is. Beide meeningen komen in den beschrijvingsbrief tot uiting. De heer vTil verdedigt de meo nirig van d'e meerderheid en wekt de vergadering op om dit meerder heidsvoorstel aan te nemen. De heer M. Veldth v. Zanten schaart zich aan de zijde van de, minderheid De heeren J. van der Mey en J. ISogers nemen het meerderheide standpunt in, waarna nog verschil lende sprekers in verschillende toou aaiü hun meening ten beste ge.^n. AU. laatste spr. tracht de voorsitQei de vergadering te beïnfluenceoren om zich aan de Zijde der minderhedte scharen, waarop de heerSegers '.xsf schillende woorden van den voorz tracht te ontzenuwen, hierin gesteund door den heer v. d;. tNat. Nog wordt nader védr en tégen tec berde gebracht, waarna de stemming tot uitslag heeft, dat zich 22 vooi en 9 tegen het "hoofdbestuursvoorste" verklaren. 1 Punt 8, de begroöting voor 1928, wordt zonder eenige discussie goed gekeurd, waarmede de beschrijvingsbrief is afgehandeld. De rondvraag aan de orde zijnde spreekt de heer Berbee over de tat neven van monstertrekking. De dis cussies hierover hebben ten gevolge, dat de afgevaardigden opdracht krij gen in de eerstkomende algem. verg. voor te stellen, dat ïn de vervolge van de eerste moiistertrekking f 10. voor de tweede dito f 5, voor iedere volgende dito f 1 per "trekking, mei dien verstande dat geen monster groo ter mag zijn dan 5 Liter en dat van de monsters getrokken - voor d-e proef tuin van het eerste monster doorden correspondent zal moeten- afgedragen worden f2,50, voor het tweede fi voor het derde en' alle volgende mort sters' f0,50. Aldus wordt besloten. Alsnu komt aande orde_ de ver kiezing van een ie secretaris- voorde af deeling. Uit de vergadering, komi een stem orn den'heer B-er ba e bij acclamatie te benoeemen, - die dit baan •tje od den heer Segers tracht ai te wentelen; na absolute weigering door laatstgenoemde, aanvaardt bij echter na eenige strubbeling de benoeming Op voorstel van den heer Zijp za' het afd.-archief worden gereorgani seerd. De voorzitter ijreiigt de: a.s. afd tentoonstelling ter sprake! DeZegaa.1 wel door en vermoedelijk-gelijk, noe wel afzonderlek gehouden, met de Winkelbeurs. De rondvraag1 levert verder geen vermeldenswaardigebijzonderheden, er dus wordt eindelijk (te ruim 11 uur), de vergadering geslóten. LEIMUIDEN. De eierenveiling Leimui den e.a alhier is van plan weder een pluim veetentoonstelling te organiseeren. Donderdagavond zal in een algem ledenvergadering over een en ander •een beslissing worden genomen. NIEUWVEEN. Burgerlijke stand. Bevallen: AL W. de Brave geb. Ravensberg, levenl. kind. Ondertrouwd: C. Kesting 24 j. en W. Kesting 21 j. Overleden: J. J.. Knoppe 73 j.; J. C. G. Heiders 81 j. OEGSTGEEST. In verband met ons verslag ov er de vergadering der IJsclub, verzoekt men ons nog ta melden, dat de ver- bandkist bij ongevallen steeds te vin den is bij C. M. de Wit in de Dorp» straat. Verantwoording financiën Ned Herv. Kerk over November 1927. Voor de Diaconie f 158,71V? Voor den Eeredienst 81,25 Voor het Geestelijk werk 57,411/2 Totaal f 297,38 Verder werd nog ontvangen van H. G. J. W1- een .bedrag ad f io,^ OUDEWETERING. Gisterenavond vergaderde onder voorzitterschap van den heer P. du Pau, de IJsclub ^Ijsvermaak zij ons doel", in café Klein. 75 leden waren aanwezig. De zeer uitgebreide notulen der vo rige vergadering - werden goedgekeurd Uit het verslag_ van den penningmees ter bleek, dat in kas was een bedrag van f521.07. De rekening en beschei den werden nagezien door de hoeren E. Beck, C. Fangmann eh P. H. van den Bosch, en - door dezen volkomeq in orde bevonden. De a ftredende bestuursleden werden allen herkozen, en in de bestaande vacature werd voorzien door de ver kiezing van den heer L. Beuk, die zijne benoeming aannam. Daarna kwam de verloting aan de orde, die d.tmaal een bijzonaer geari lig verloop had. De hoofdprijzen be stonden namelijk uit een aantal stuks pluimvee, als hennen, hanen, kriel dennen enz. Er was- ook een kat in den zak. De overige prijzen bestoi> den uit tabakspijpen e.d. De uitrei king van de hoofdprijzen had onder groote hilariteit plaats. Hierna sluiting. ZEVENHOVEN. De melk is wederom met 1 ct. per Liter verhoogd. Bij den eenen Imielkslijter nu 14. ct., en bij de an dere 15 ct. per Liter. Zeer concur- [r eerend. Er is een spreekwoord dat zegt: ,*Hjj heeft de klok hooren luiden, maar hij weet niet waar de klepel hangt." Zoo gebeurde het hier op een middag, toen de klok van 12 uur moest geluid worden. De klokluidster miej- R-, wist ook niet waar de kle pel uithing. Dit nu was werkelijk zoo. Deze was niet in de bel aanwe zig, alhoewel zij lustig aan het touw stond te trekken. Wat was het geval? De klepel was doorgeroest en viel toen een paar trekjes waren gedaaa. In den Hoef had een bijeenkomst plaats, welke ten doel had de ken nis van de zendingslanden en van het zendingswerk te vermeerderen en de liefde voor de zending te verhoo- fen. Als spreker trad op de heer C. tten van Githoorn. Hij sprak over de bekende zendeling, Ludwig Nominea- sen. Het was een zeer ge noe gelijke (avond. ZOETERWOUDE. In café „Het Witte Huis", ver gaderde Woe sdagavond deljsclub. „IJs- sport'. Dé voorzitter, de heer A. G Hendriksen, opende met een harte lijke welkomstgroet tot de aanwezi gen: sprak er zijn spijt over uit dat in den afgeloopen winter zoo weinig is genoten van IJssport, en sprak den wènsch uit, dezen Winter meer daar van te kunnen genieten, De n otulen der Vorige vergadering werd door den secretaris voorgele zen en onveranderd goedgekeurd! Uit het verslag van den penning meester bleek, dat in kas was f178,96 De rekening en andere bescheiden werden op verzoek van den voorzitter nagezien door de heeren C. Hendrik- se en N. van Diemen, en bleken prach tig in orde, waarvoor dank werd gebracht aan den penningmeester, den heer C. de Graaf. Uitgeloot wer den 5 aandeelen,te weten de no's. 18, 13 16, 20 en 14. Bij de verkie zing. van twee bestuursleden werden de aftredende heeren A. H. Volleberg en A. van Klaveren herkozen. Even eens werden tot orde-commissaris her kozen de aftredende heeren W. Dem- inedaal en H. Teske. Bij de rondvraag vraagt gen lidi naar den 'toestand der bezittingen van de vereeriiging. Alles goed in orde, zegt de voor zitter. Er wordt evenwel besloten, elk jaar daarvan rapport - uit te bren- gen door den bewaarder J. Lemmer- zaal. Een lid vond dat de premie voor brandverzekering, f3,— van f300,— uitkeering wat Koog was. De penning meester zal de opmerking aan de verzekeringsagent ter kennis brengen. Daarna ging men over tot verlo ting van eenige St. Nicolaas-versnape ringen geléverd door de bakkers C. y. Velsen van Zoeterwoude en M. C. Dèegenaar te Leiderdorp. Met dank aan de aanwezigen voor hun trouwe opkomst, sloot de voor zitter deze reent gezellig© vergadering. Maandag 12 Dec. a.s. is het 25 jaren geleden dat Dr. J. Q. J. Kortmaan alhier teUtrecht werd be vorderd tot arts,Na eenige jaren zich te Weenen te hebben bekwaamd, ves tigde hij zich 1 Mei 1904 als opvol ger van Dr. Randdijk Bostiaanse alhier. De bestellèr L. van Leeuwen had Woensdag hét ongeluk bij het be stellen in het Westeinde miet zijn rij wiel, waarop de postzak, te slippen, en kwam met netgeheele hebben en hou den in de sloot terecht. Met alle brie ven nat, en zelf druipend, kwam hij aan het Hulpkantoor alhier aan. Burgerlijke stand. Geboren: Theo- dorus Andreas Maria z.v. A. Beek en F. Rekelhof; Dirk z.v. P. Goldberg en A. Teske; Alida Catharina d.v. P. van Bemmelen en A. M. Wisselman* Jo- annis Gijsbertus Arnoldus z.v. G. J. Belt en Si F. van. der Salm; Piefcer Petrus z.v. C. Turk en M. J. van Yelzen; Willem z.v. P. Rijnsburger en M. Groen; Cornelis Nicolaas z.v. C. F. van Diemen en M. H. Verhagen. Getrouwd: J. M. Visser en J. C. G. Paats. Overleden: Elisabeth Berk 73 j.; Pe trus van Dijk 72 j..; Helena Joanna Bakker 2 weken. KINDEREN OP TIJD NAAR BED. In de groote steden van Italië en Frankrijk zagen we herhaaldelijk kin kier en, zelfs van vijf a zes jaar, des avonds om half twaalf in theeathers, bioscopen, voor restaurants en op an dere plaatsen, waar kinderen niet be- hooren te zijn- op. een tijd, waarop kinderen, die verstandige ouders heb ben, al lang te bed gelegd zijn. In Engeland is al meermalen door de schoolartsen den raad gegeven, de kinderen voldoenden slaap te doen genieten. In ons land' is het wat beter, al zijn hier ook nog veel te veel kin deren, die het opblijven op allerlei manieren weten te rekken, waardoor ze 4es ochtends niet uit hun b?d kunnen komen en soms nog slaap dronken, met een hap brood in den mohd en met slechts een gedeelte tder schoolboeken 0, die andere heb ik vergeten naar de school stormen, achteradem aankomen en na tuurlijk niet goed kunnen opletten. Laten we onze landgenooten er niet al te hard over val.en: het euvel dat de kinderen niet naar bei willen, is internationaal: in „Child Welfare Ma-- gazine" schrijft Dorothea Whitehead Hough, dat elk kind beneden twaalf iaar des avonds om acht uur inbed behoort te liggen. Ze herinnert er aan, dat kort geleden in Amerika de „Gezondheidsweek" is gehouden, waar in zooveel goeds op hygiënisch gebied onder het volk was gebracht, maar (dat enkele dagen daarna een voor-, dracht over vogels werd gehouden met. platen en lichtbeelden. De schooljeugd had vrijen toegang en ging zeer laat 'naar bed. De schrijfster noemt dit onverstan dig en zegt: als men eenmaal den slagboom van het naar bed gaan om acht uur wegneemt, dan kan mep idien niet licht meer aanbrengen en ze ontraadt liet sterk de jeugd naar avondvoorstellingen te laten gaan. Kin deren luisteren toch niet meer en komen slaap te kort. Misschien is bovenstaande voor som mige ouders aanleiding eens over hét vraagstuk na te denken. Maar daarbij moet dus voor oogen worden gehouden, dat men moeilijk met een gewoonte kan breken: als kinderen gewend zijn om half negen of negen uur naar bed te gaan, dan is het miatfchien practiscn wel niet mogelijk tenzij dan met buitenge wone middelen de kinderen eereer in bed te krijgen. Zeer zeker, op dit gebied blijkt de geweldige invloed van gewoontevorming voor de op- voéding. (HandelsbLL VISSCHERIJBERXCHTEN. IJMUIDEN, 8 Dec. Van de IJmü> der stoomtreilers kwamen heden 15 aan de markt. De besommingen wa ren: IJM. 39 met 879, IJM. 38 met 3.058, IJM. 42 met 222S, IJM. 21 met 2456, IJM. 9 met 2125, IJM 127 met 1.596, IJM. 51 met 1841, IJM. 126 met 2112, IJM. 7 met 3789 IJM. 179 met 2462, IJM. 195 met 2278, IJM, 41 met 1814, IJM. Q2 met 3978, ITM. 72 met 3263 en IJM 324 met 2383. Heden kwamen hier binnen de Duitsche stoomtreilers HH. 65 met '3502 en S.D. 43 met 2064 besom ming. Van de Katwijker haringlogger& waarvan de vangsten naar_ Katwijk worden verscheept, kwamen in de ha (ringhaven binnen de KW. 18 met 107 kantjes en KW. 44 met 340 kantjes pekelharing. In ae week van 1 tot Dec zijn. te IJmuiden aan den rjjksviflehaf slag aangevoerd 1-723-577 K.G. treil visch, waarvan 20.772 manden sar dijn 35. K.G., 1731 kantjes pekel haring en 2141 kn. versche haring De totaalopbrengst bedroeg f374.086 Heden aangekomen aan den Rijks afslag 17 stoomtreilers en 1 drijf netvaartuig. De prijzen waren: tap bot 6117, griet 5024 p. 50 K.G gr. tong 1,65—1,45, middel tong 1,60 1,05, kl. tong 1,201 p. K.G.jgr schol 32—26, middel schol 3730^ zetschol 3822, kl. schol 234,9c schar 16—2,20, tongschar 4r p. k van 50 K.G.; rog 2613,50 p. 20 stuks; vleet 2,170,81 p. st.; pi©1 terman poontjes 73,4°. Sv- schel visch 36-—16, middel dito 31 kleinmiddel dito 2610,50, kl. dito jió 50—3,30, p. k. van 50 K.G.; ka befjauw 4626 p. k. van 125 K.G gr. gullen 187,50, kl. dito 133 p. 50 K.G.; leng 2,500,58, hedltn* 4,21 p. st.* wijting 42,70 p. k. van 50 K.G.; Koolvisch 1,381,25, kreeft 1,900,77 p. st.; makreel 25 p. k. vaii 50 K.G.; steur 29 p. St.; 160 manden versche haring 118,50 per mand van 42 K.G. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-L1JN. DRECIïTDIJK Rott. n. Vancr. 8 van Antw. en pass. Vlissingen. SPAARNDAM Rott. n. N.-Orl7. to Antwerpen. MAASDAM 7 v. Rett, ta N.-Orl. GIEKERK oitr. 8 van Delagoabaai. MOERDIJK Vancr. n. Rott 6 3.33 n.m. 480 m. Z.W. van Valentia. LOCHKATRINE Rott. n. 'Vajicr. 7. ta Los Angeles. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. JAGERSFONTEIN uitr. 8 te Kaapstad RANDFONTEIN uitr. 8 v. Antw. en pass. Vlissingen. BILLITON thr. 8 te Antwerpen. KENADA thr. 7 van E.-London. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. IJSTHOOM 8 van Amst. te Hamburg ALBIREO uitr. 7 van Freetown. KILSTROOM uitr. p. 7 Las Palmas. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. KENNEMERLAND 8 v. Rott. n. Ham burg. FLANDRIA thr. 8 van Coruna 11 6 v.m. te IJm. verwacht. GAASTERLAND uitr. p. 7 Pern. Not ROTTERDAMSCHE LLOYD. INDRAPOERA 8 v. Bat. te Rott. KOTA INTEN uitr. 8 1 v.m.teSabang SITOEBONDO 7 8 n.nt. van Hamburg naar Rotterdam. SLAJdAT Rott. n. Bat. 8 12 's midd te Marseille. STOOMVAART MIJ. „NEDERLAND". PRINS DER NED. uitr. 7 v.Belawao ROEPAT thr. via Londen 7 11.25 v.m 100 m. Z. van Land's End KON. DER NED. thr. 8 van Colombo SOEMBA uitr. p. 8 Gravesend van Londen. VONDEL uitr. 7_ te Southampton. KON. FAKETVAART MIJ. SIBEROET 6 v. Bat. naar Saigon, v. SPILBERGEN 7. to BelSwaa.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7