Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren Is. HUIZEN, (N.-H.>, 1840 M. Na 6 uur n.m. 1950 M. Nederl. Draadl. Omroep. Ned. Chr. Radio-Vereen. 5.00 Concert. Medewerking zal wor den verleend door: mej. Ella Lan- genveld te Hilversum, Viool: den heer van Erven Dorens te Hilversum, Piano en Orgel. 6.00 Concert. Medewerking wordt verleend door: den heer J. H. Smit Duyzentkunst te Hilversum, Bariton; den heer G. Ruiter, Organist der Chr. Geref. Kerk te Bussum. Katholieke Radio-Omroep. 6.45 Sociologie door Prof. Aengenent Vrijz. Prot. Radio-Omroep. 7.30 Lezing. Spreker: Prof. R. Ca- eimir. Onderwerp: „De perioden in het kinderleven". 8.10 Mcdedeelingen van het Vrijz. Protestantse he Persbureau. S.15 V.P.R.O.-Cursus. Leider: Prof. Dr. M. C. van Mourik •Broekman, Breda, Hoogleeraar aan de Utrechtscne Universiteit. Onderweg): ,,De geestelijke opbouw van onzen tijd" III. „Het individualisme, geteekend in Nietzsche". 9.00 V.P.R.O.-Mededeelingen. 9.10 Franck-Cyclus VI. Concert. Hierna persberichten van Vaz Diaz HILVERSUM, 1060 M. Alg. Ned. Radio-Omroep. 5.30 Concert. 7.15 Landbouwhalfuurtje. 7.45 Pobdeberichten. 8.10 Radio-Dienst van het Onderwijs fonds voor de Binnenvaart. 8.35 Concert. 9.00 Lezing door den heer PH. Gallé, Directeur van de filiaal-inrich ting van het K.N.M.I. te Amsterdam. Onderwerp: „Poolreizen". 10.00 Pers- en nLzwsberich'.en. Daarna: Het Kwintet „ILMandolino" N(d. Omroep-Vere enig Ing. 10.30 Nieuwste Gramoph.platen. KüNIGWUSTERH., 1300 M. 3.506.20 Concert. 7.50 Symphonieconcert. 9.50 Muziek. LANGENBERG, 469 M. .5.20 Concert. 7.20 Concert. 10.05 Muziek. DAVENTRY, 1604 M. 5.00 Muziek. 0.20 Muziek. 7.05 Muziek. 7.35 De grondslagen der muziek. 8.20 Muziek. 9.50 Scheepsberichten. 9.55 Muziek. 11.20 Muziek. PARIJS (Radio) 175° 5.05 Littérair en muzika.il programma 8.50 Radio-Concert. een bedrag van f250 uit de gemeen tekas beschikbaar gesteld. RIJN8BÜRO. Burgemeester herbenoemd. Bij Kon. besluit van 7 Dec. 1927 is, met ingang van 10 Dec. 1927, op nieuw benoemd tot Burgemeester de zer gemeente, J. L. Bosschieter, se cretaris dezer gemeente'. WOUBRUGGE. Docr de manslidmaten der Gerei Kerk is tot ouderling gekozen de heer C. Metselaar en tot diaken de heer A. v. d. Berg. Bij de gehouden herstemming voor een lid van het Kiescollege bi] de Ned. Herv. Kerk alhier, tusschen de heeren T. van Rosendaal' en J. den Ouden 13 laatstgenoemde gekozen. VOORSCHOTEN. Ver. voor Bloembollencultuur. In de Dinsdagavond gehouden ver gadering der afd. Voorschoten-Veur van de Alg. Ver. v. Bloembollencul tuur, werden candidaat gesteld voor het hoofdbestuur de heeren .Jap. W. Bijvoet te O verveen en Chr. Eggiiik Jr. alhier. Punt 6 van den beschrijvingsbrief, waarin het. hoofdbestuur mededeelt, idat er nog f30.000 meer^ noodig. is voor het nieuwe vereenigingsgebouw en daarom de beursentrées in de eer ste plaats bestemd moeten worden voor de aflossing der geleende gelden, werd uitvoerig besproken. Hoewel er over deze zaak tamelijk veel critiek werd uitgeoefend, meende men toch met het voorstel te moeten mesgaan. Het voorstel om zich tot de regee ring te wenden met een adres,' waar in wordt aangedrongen op het nemen van maatregelen, teneinde zich te kun nen verweren tegen landen, die aan den invoer van Nederlandsche bloem- bollen belemmeringen in den weg leg gen, vond onverdeelde instemming, waarbij betreurd werd dat de min derheid van het hoofdbestuur gemeend had zich in den beschrijvingsbrief te moeten uitspreken. Bij de onlangs te Utrecht gehou den examens, voor het diploma in de wereldtaal Esperanto, is voor diplo ma A geslaagd de heer T. J. Smit, hoofd der R.K. Jongensschool alhier. De ''..heer D. werd op den Haag- weg aar gereden door een motorrij der, doordat hij de weg wilde over steken en geen richting aangaf. Het rijwiel \an D. werd vernield. RIJNZATERWOUDE. Bij Kon. besluit d.d. 19 Nov j.l., is net besluit van B. en W. do 1 r gemeecte, d.d. 30 April 1926 ;j aan R. Groenevela, vergun i'Aa rd verleend tot den verkoop van sterken drank in 't klein, vernie tigd als in strijd zijnde met de wet SASSENFETM. Burgerlijke sta- d. Gehore»'An- tonia, d.v. A. J. Meeuwissen en D. Flipphi óverlr d siMarin Johanna Wassen- burg, 85 j. echtgen. van F vand r Walle; Jan Durieux 70 j. echtgen. van A. C. Montijn; Willem Teunls Pa- pendrecht, 72 j. echtgen. van M. Lub ber'; Engel Lnendert Johannes Smit 22 mrd. z.v. C. Smit en J. Ilerreur. Gevestigd: M. Slikkerveer geb. Evers Beukenlaan 24 van Rotterdam; A. A, Hueber en gez., Iloofdstr. 145 van Loon op Zand; II. G. van Teijlingen en gez, Teiilingerlaan 31 vanHillegom A. C. Léeuwenburgh, Blijdorpstr. 18 van 'Leiden. Vertrokken: rnej. A. Waasdorp, van Hoofdstr. Sof n^ar Oegstgeest; mej. J. van Rheenen, van Hoofdstr. 145 n. Leiden; mej. J. Th. van S'.e'jn, van Hoofdstr. 145 naar Leiden; mej. J. D. van dor Ploeg van Klinkenberg 9 naar Warmond. NOORDWIJKERHOUT Gisteren om 11.50 uur is aan het station alhier door een verkeer den wLselstand, een goederentrein door een stootheuvel geloopen, welke ge heel werd vernield. Een lorrie met .materieel van den electrischen treio werd eveneens vernield en eensig- naalpaal omver gereden; deze kwam op de verbindingsdraden, maakte kort sluiting, zoodat de twee laatste perso nentreinen met ruim j uur vertra ging aankwamen. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. UIT ONZE INDIEN. DE INDISCHE STAATSREGELING. In een hoofdartikel merkt „De Lo comotief", aan den vooravond van het ontwerp tot wijziging van de In dische Staatsregeling op. dat de uiter ste nationalisten volgens eigen ver klaring toch nimmer met de Regee ring zullen samenwerken; andere groepen werkten wel samen ondanks het amendement-Feber, waarna het blad schrijft: „De geheele rustige be volking, de bestuursdienst en ook de loyale, nationale groepen, als Boedi, Otrtono, Mohammadya, Pasoedan, de Minahassers en de Vrijzinnigen, schonken alle samenwerking bij de tegenwoordige zetelvcrdeeling, zoodat het ontwerp onder de huidige om standigheden te beschouwen is als een lokprijs voor niet te verkrijgen meerderheid van de bevolking, inclu sief tallooze loyale nationalistische samenwerking van een kleine groep onverzoenlijken, terwijl de cvergroote groepen volkomen ten onrechte be ticht zijn van wantrouwen en van ont houding van samenwerking, welke zij ten volle schonken". DE DRAADLOOZE TELEFONISCHE VERBINDING MET INDIë. Op verzoek van de N. V. Persbureau Aneta heeft door de Nederlandsche Telegraafadministratie een groote proefneming plaats gehad tot exploi tatie van de Radio-telefoon voor pers doeleinden, in het bijzonder voor het telefoneeren uit Europa naar Azië. Deze proefneming is buitengewoon goed geslaagd. Met behulp van den zender van Kootwijk oproepletters P. C. L. L. Om ongeveer 2 uur in den namid dag, dus 9 uur 's avonds op Java, ver nam men daar buitengewoon duide lijk technische bijzonderheden om trent de uitzending en het bericht, dat om 2 uur Greenwichtijd, dus 9,20 uur Javatijd de persproefuitzendiing zou plaats hebben vanuit de Studio van het Hoofdbesuur der Posterijen en Telegrafie aan de Kortenaerkade te Den Haag. Nadat men enkele sportberichten had hooren voorlezen ving de proef neming tot de uitzending der persbe richten in de Engelsche taal. aan. De Engelsche taal werd ditmaal gebezigd omdat behalve Ned.-Indië terzelfder- tijd een groot aantal tevoren gewaar schuwde buitenlandsche luisteraars medeluisterden, o.a. de Reuterkanto- ren in Cairo, Bombay en Sjanghai. Het was de bedoeling met deze proef neming na te gaan in hoeverre de ontvangst van aldus in Europa gedic teerde berichten in geheel Azië moge lijk was met behulp van den Holland- schen zender. Voor hetgeen Ned.-Indië betreft was de opstelling der luisteraars als volgt: De Telegraaf-Maatschappij Radio- Holland stelde ontvang-apparaten op te Tandjong-Priok en op het kantoor van Aneta in Weltevreden, dat boven dien door de welwillendheid van de Indische administratie der P. T. T.- middels een gewoné interlocale tele foonlijn verbonden was met de Studio der Ned.-Indische Radio-telegraaf te Bandoeng. De twee eerste ontvangsten waren redelijk duidelijk, doch de der de was bepaald schitterend. Elk woord van deze proefneming was verstaanbaar en op te nemen tot en met het slot, toen de Hoofdverte genwoordiger in Europa, de heer Her man Salomonson, wiens stem duide lijk te herkennen was in de Holland- sche taal het woord nam voor het overbrengen van verschillende groe ten uit Nederland aan personen in Indië, om tenslotte deze aangekondig de proef voor geëindigd te verklaren. Er was onafgebroken nagenoeg twee uren lang op de helderste wijze con tact geweest. Er werd gesproken met een gemiddelde snelheid van onge veer zestig woorden per minuut. De ontvangst te Weltevreden via Ban doeng was over het algemeen duide lijker dan de gewone interlocale tele foonverbinding SoerabajaBatavia. Hot velnid kwam ongeveer over met do duidelijkheid van de gewone stads- telefoon. Het Haagsclie Aneta-kantoor tee- kont hiérbij aan. dat deze proefneming geslaagd is dank zij de welwillendheid van den Directeur-Generaal der Pos terijen en Telegrafie, den lieer Damme ei door de buitengewoon energieke medewerking van Dr. N. Koopmans, ingenieur der Telegrafie, onder wiens persoonlijke leiding de uitzending via Kootwijk plaats had. Gesproken werd in de eerst sinds enkele dagen gereedgekomen Studio aan de Kortenaerkade. Het dicteeren had plaats beurtelings door twee per sonen. w.o. de bekende'Mr. Fry van de A.N.R.O. Deze proefneming was voorafgegaan door een voorproef op 30 November j.l., waarbij meer spe ciaal het Aneta-kantoor te Weltevre den door het Haagsehe Anetakantoor was toegesproken, en waarbij naast de bijzonderheden van de regeling der proefneming van 7 December de har telijke groeten waren overgebracht aan de Indische pers, die naar Aneta hoopt, binnen afzienbaren tijd zal kunnen profiteeren van deze ultra moderne wijze van overbrenging van persnieuws. GEMENGD NIEUWS. HET LIJK IN HET DUIVENHOK. Het onderzoek. I-Iet politie-onderzoek in de zaak betref fende de vondst van het. vrouwenlijk in het duivenhok, dat drijvende gevonden is in de Waalhaven, heeft de oplossing ge bracht van dit raadselachtige geval. De heer W. Hol, inspecteur, chef der ze denpolitie te 's-Gravenhage heeft omtrent het droevige drame het volgende mede gedeeld: Reeds onmiddellijk was bij hem het ver moeden, dat hier abortus in het spel was geweest. Gistermiddag te drie uur werd hij telefonisch door een onbekende ge waarschuwd, dat in verband met het vin den van de kist in de Waalhaven te Rot terdam eens gelet moest worden op zeker perceel in de van Limburg Stirumstraat. Toen hij zich daarheen begaf, bleek er niemand thuis te zijn; doch de vrouw des huizes, die zich bij haar moeder in de Ilekkelaan bevond, werd daar gearres teerd. Inmiddels werd de woning in de van Limburg Stirumstraat onderzocht en toen bleek, dat daar de kachel brandde en een petroleumstel, terwijl een hond en een vogel in het huis werden aange troffen. Hieruit volgde reeds, dat er nog kort geleden menschen in het huis wa ren geweest. De mogelijkheid bestond echter, dat ze verdwenen waren toen het bericht van de gevonden kist in de cou ranten had gestaan. Een huiszoeking le verde tot resultaat dat op zolder duiven bleken te zijn gehouden, dat het duiven hok ontbrak. Bovendien vond men op de eerste etage een vrif nette kamer, een di van en een koffer. In ^le koffer waren o.m. instrumenten, geschiAt voor aborteuse doeleinden. Deze werden in beslag geno men. Inspecteur Hol heeft toen voor het huis laten posten en is gegaan naar de Hekke- laan, waar, zooals gemeld, de vrouw aan gehouden werd. Zjj yertelde, dat Woens dag een meisje bij liaar was gekomen, dat tot Zondag was gebleven; toen zij dien dag uit was gegaan, vond zij bij haar te rugkomst het meisje daar niet meer. Haar man deelde mede, dat ze weg was gegaan. Dit versterkte inspecteur Hol in zijn som bere vermoedens. De vrouw zeide niet te weten hoe het meisje heette, door bemid deling van een vriendin was ze bij haar gekomen. In den koffer was bovendien gevonden een prentbriefkaart met een adres, ver wijzende naar de Amsterdamsche Veer kade. de bewoner van het betrokken per ceel, die telefonisch is aangesloten, werd opgebeld en zoo kwam de politie te we ten, dat bij hem een Duitsch meisje in dienst was, dat echter sinds Woensdag, dus juist den dag, waarop het in het per ceel van Limburg Stirumstraat was ge komen, was verdwenen. Nu was de poli tie weer een stuk verder, want de letters L. T., die ook gemerkt waren op het, op het lijk gevonden ondergoed, stemden overeen met den opgegeven naam. De ge arresteerde vrouw hield echter vol het meisje niet te kennen. De vreemdelingendienst verstrekte ech ter onmiddellijk inlichtingen betreffende meer meisjes van denzAfdsn naam, die in den Haag verblijf hielden. De beide zusters werden eveneens aangehouden en aangezien haar yerdere verklaringen aan vankelijk een zonderlingen indruk maak ten, wordt nog onderzocht of de zusters medeplichtig zijn aan <'en abortus; aan het wegbrengen van het lijk harer zuster zijn ze blijkbaar niet mede schuldig. Later is wel gebleken, dat de meisjes vermoedelijk niet geweten hebben, dat de abortus het overlijden van haor zuster ten gevolge heeft ehad. Het lijk is verni edelijk door den echt genoot van de aangehouden vrouw, een zonder vust beroep zijnden man, die het leuren m het aanbieden van bedelbrieven aan dei\ kost tracht te komen, en diens knecht per handwagen, naar Rotterdam vervoerd en daar naar de Waalhaven ge bracht. Beiden zijn voortvluchtig, doch hun aanhouding kan spoedig worden ver wacht. De gearresteerde vrouw is 21 ja ren oud. HOE MEN ELKANDER BEGROET, Do wijze, waarop d.3 menschen el kander begroeten, is hier overal' de zelfde, doch loopt in verschillende lan den nogal uiteen. Wij zijn gewoon den hoed af te :nemen, als we iemand ontmoeten, dien we kennen. Staan we wat ver trouwelijker tegenover elkaar, dan wei ken we elkander de hand. Maar zoo gaat het lang niet overal op de we reld. De Chinees doet juist het te genovergestelde. Hij zet zijn hoed op, ais hij een kennis ontmoet, althans indien hij ongedekt is. Van af nemen van dm hoed is nooit sprake. Op de eilanden der Stille Zuidzee gaat het weer heel anders. Wanneer daar iemand bij een ontmoeting .bij- zoid r beleefd wil zijn giet hij een kruik water uit over net hoofd van hom, dien hij teren wil. Eu zoo zijn er Lal van inanierenom iemand op beleefde wijze te groeten In Marokko rijdt men vesl te paard Als daar een ruiter een. vriend ziet naderen, geeft hij zijn paard de sporen, en rent in volle vaart op hem toe. Op enkele meters afstand brengt hij zijn paard tot staan en schiet een revolver af in de lucht. In Japan bes'aat nog een manier van groeten, die vooral de ouder- wetscne Japanners in toepassing bren gen, door hun schoenen uit te trek ken. De vrouwen van Chittagjong, in Voor-Indië, omhelzen elkander niet zooals elders, maar drukken mond en neus tegen eikaars wangen en snuiven dan krachtig. En een 'Mongoolschva der kust zijn kinderen nooit, hij ruikt aan hun haar, als hij hartelijk wil wezen. Arabieren kussen elkaar de voeten of do knieën bij een gewone begroe ting. Bij hooggeplaatste personen is dat niet geoorloofd; dien mag men slechts den zoom van hun mantel kus sen. Ook geven de Arabieren elkaar wel de hand, maar dan schudden zij de handen wel twaalf keeren op ea neer onder het uitspreken van de woorden: „Vrede zij met u", terwijl do persoon, die begroet wordt, ant woordt: „Met u zij vrede". HET REKENEN BIJ DE WILDEN Dat wilde en onbeschaafde stam men geen helden in het tellen <&n Tekenen zijn, mag als algemeen be kend verondersteld worden. Dat het 'daarmee zoo slecht gesteld is, als blijkt uit hetgeen daarover wordt me degedeeld, echter zeker niet. Zoo moet het bepaald grappig zijn, om aan te zien, als de bewoners van Kamschatka beproefden boven de 10 te rekenen, want als ze eenmaal de vingers van hun beide handen ge'.eld hebben, slaan zij ze dicht en dal be- teekent tien, daarna beginnen zij aan hun teenen te tellen tot twintig, maar dan worden ze verlegen en roepen: „Matcha", hetgeen zeggen wil: „Waar moet ik meer vandaan halen?" Een Moravisch zendeling verhaalt van do Groenlanders, dat zij, bij het tel len, met grooten tegenzin Doven de 20 gaan en doorgaans aan alle ge tallen daarboven een naam geven, welke „ontelbaar" beteekent. Peary, de groote onderzoeker inde Poolstreken, vertelt van sommige stam men der Eskimo's, dat zij hun vingers er bij nocdig hebben, om tot drie te tellen en zich doorgaans reeds vergis sen^ voordat zij aan de zeven zijn. Verscheidene Z.-Amerikaansche slam* men hebben niet meer dan vier ver schillende cijfers; vandaar dat zij. zich moeilijk een begrip van groote getal len kunnen vormen. Een aardig: staaltje daarvan is, zegt Humolt, dat hij nooit •een Indiaan ontmoette, wien hij naar zijn leeftijd vroeg, of het antwoord was onverschillig „zestien" of „zestig" alsof daartusschen weinig verschil was Dit wordt bevestigd door de na volgende anecdote van een reiziger- in van tien of twaalf Indianen, vroeg hij Zuid-Amerika. Op eea tocht, vergezel •een hunner: „Zijn wij met veel?" „Ja, wij zijn met veel". „Zijn wij ontelbaar?" „Ja, wij zijn ontelbaar". „Als de Indianen van dien stam' zegt hij, „wilden zeggen hoeveel ge vangenen zii gemaakt hadden, konden zij het getal niet opgeven, maai' toe kenden een ruimte af en zeiden, dat er zooveel waren, al3 daarin staan konden". De bewoners van eenige West-Indi- gche eilanden roepen, als 'a getal boven de tien is: „Zooveel haren op mijn hoofd" of: „Als het zand der zee". De Yancos, die in de nabijheid van de Amazonerivier wonen, hebben geen naam voor een getal boven drie, en dat is gelukkig voor degenen, die met 'hen te doen hebben, zegt de reiziger, die dit vermeldt, want hun twoord voor drie i3 „Poe-et-far-ra-to- iin-co-a-ro-as", een woord van 10 let tergrepen. heer Marks de gelukwensch en een van waardeering getuigend schrijven ontvangen. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het Examen M. O., acte K 4. (delfstof-, aard-, plant en dierkunde), de heeren J. Nobel en C. J. Kok, beiden te Rotterdam en P. v. Grol te 's-Gravenhage zijn voor bet artsexamen ie ged., de heeren: A. «Quartel Vem lo, en H. A. C. Schaaf, Leiden. Bevorderd tot arts de heer: J. B, Kleijn, Leiden. Geslaagd zijn voor het candidaats- examen rechtsgeleerdheidmej. T. T. Eerdmans, Leiden en de heer W. H. van Someren Greve, Den Haag: doc toraal examen rechtsgeleerdheid.: dt hieeren, A. Blussee van Oud Alblas Dordrecht en C. Binnerts, Haarlem. STADSNIEUWS. DE KLACHT TEGEN DE HANZE- BANK. Ingevolge mededeeling van den of ficier van justitie bij de rechtbank te 's-Gravenhage is ook de hernieuwde klacht van den heer L. Groenewegen tegen de directie van de Hanzebank en haar rechtkundigen adviseur te Den Haag, ondei dagteekening van 2 Dec. j.l. ingediend, ter zijde gelegd, aan gezien geen termen tot vervolging aanwezig zijn. ZILVEREN JUBILEUM. Naar aanleiding van het. feit, dat de heer Marks een gelukwensch in een gezondheidscommissie nu 25 jaar geleden onafgebroken zitting heeft gehad in de Leidsche commissie, heb ben zijn medeleden hem uit dankbaar heid voor de vele werkzaamheden die hij in genoemde functie verrichtte, gisteren in intiemen kring gehuldigd. Van de zijde van B. en W. mocht de TELEGRAMMEN. SDraadlooze dienst.) MANNHEIM. 9 Dec. V. D. Naar aan leiding van een optocht van de Natio naal Socialistische Arbeiderspartij is het gisteravond tot relletjes gekomen met een aantal arbeiders, die beschon ken waren. Er werd van revolvers en dolken gebruik gemaakt. Een arbeider werd zoo ernstig gewond, dat hij spoe dig daarop aan de gevolgen overleed. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 9 Dec. Veemarkt. Aange voerd 645 runderen. 80 kalveren. 1162 schapen; 9 stieren, 250315: 115 kalf- en melkkoeien, 225385; 215 vare koeien. 160275; 279 vette ossen, 260 —460 (0.58—1 per Kg.)", 27 graskalve ren, 30100 5 vette kalveren, 1.20 1.40; 75 nuchtere kalveren, 10—17; 780 vette schapen, 2744; 382 weide scha pen, 23—37; 461 magere varkens, 13— 44; 45 Lbndensche varkens, 0.52 0.54; 160 zouters, 0.550.58; 420 bie- gen, 410; 1 paard; 7 bokken of gei ten, 311. Overzicht: kalf- en melkkoeien en schapen vlugge handel; vette ossen handel stug; vare koeien flauwe han del; magere varkens handel matig. LEIDEN, 9 Dec. Kaasmarkt. Aan gevoerd 67 partijen. Prijs: le soort Goudsche kaas 5558, id. 2e soort 51 54; le soort Leidsche kaas 5560, id. 2e soort 48—53. Handel matig. Aan de Stadswaag gewogen: 53 par tijen, 1855 stuks, 152201 Kg. LEEUWARDEN, 9 Dec. Veemarkt. Aangevoerd 46 enterstieren, 150325; 36 twen terstieren, 300500; 298 vette koeien. 230—380 (0.75—1 per Kg.); 483 melk- en kalf koeien, 130470; 160 pinken, 130—190; 16 vette kalveren, 45 95; 489 graskalveren. 60135; 187 magere kalveren, 1017: 460 vette schapen, 27—42; 123 weide schapen. 2033; 1114 lammeren, 1828; 952 varkens, 22—57; zouters. 50—53: 390 kleine biggen 712; 33 bokken of gei ten; 20 paarden, totaal aangevoerd 4885 stuks. LEEUWARDEN, 9 Dee. Kaasmarkt Aanvoer 20752 Kg. Prijs: Sleutelkaas 3154, Nagelkaas 3544; Goudsche kaas 3684, Edammerkaas 4386. LEEUWARDEN, 9 Dec. Botermarkt Aanvoer 17 derde 18 zesde vaten. Prijs: Mijnboter 219—218—174, veilingboter 207—191, Commissie- en bondsnotee- ring 224. ZWOLLE, 9 Dec. Botermarkt. Aan voer 540 Kg., waarvan 15 achtste, 10 zestiende vaten en 28 stuks van Kg. Prijs: 2.40—2.50 per Kg.; per acht ste vat van 20 Kg. prima 46. afwijken de 43; per zestiende vat van 10 Kg. 21.50—23. Handel vlug. AMSTERDAM, 9 Dec. Oliën, lijn olie Jan. 31X, 32; Febr. 32. 31K Jan - Febr. 32; Maart 32/*; Maart-April 32 Mei-Aug. 33. Stemming vast. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 9 Decemb., medege deeld door het Kon. Ned. Meteoro' gisch Instituut te De Bildt. H. B. 774.0 te Haparanda. L. B. 749.3 te Blacksod. Verw. tot den avond van 10 Dec Zwakke tot raatige oostelijke tot zuidelijke wind, nevelig tot betrokken of zwaar bewolkt, weinig of geen neerslag, weinig verandering in tem peratuur. Barometers! a nd. De stand van bedenmidlag 3 uur is aangegeven door den wij/er Stand van gistermiddag 3 uur 755. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Vrijdag 9 December: 4.14 nam. LUCh 7PEPATUUR. Hedenmiddag 3 uur; 1.7 gr. C. V» isseiiioieerLagen. (Amsterdam Berlijn59.06*/* Londen 12.Q71/, New-lork2.47» u Par, Brussel34.53'/» Zü/ich 47.76 7 33 Home13-40 Madtid*0*5 Oslo 65.77'/, Kopenhagen 66 30 Stockholm 66.76'/» Weenen 34.89

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3