..a Theresia d.v. II. Boes on M. van Rijn. Catharina Gysbertha Maria d.v. ,C. M. den Hollander en J. A. Lubbe. Or.d?rtrouwd: M. C. Kamsteeg 23 ion H. Hoogendoorn 25 j.; L. v. d. ind?n 25 j. en A. v. d. Óever 26 j. te Ylaardingen; N. Zwaan 26 j. en A. Hogervorst 28 j. Getrouwd: G. D. Casparij 26 i. ej D'. de Jong 28 j. te Leiden; J. M. Visser 23 3. en J. C. G. Paats 21 j. te Zoeterwoude; V. Esbach 36 j. en T. L. Sollewijn Gelpke 23 j.; W. An- nolst 31 j. en J. v. Esch 22 j. Overleden: D. J. M. Wustenhoff 73 •i., wedn. van A. H. Klots: F. N. J. Jongeneelen 5 j.; J. Ziegeler 67 j. geh. met J. Vierdag- A. Stornebrink 78 t., geh. met J. de Wolff; F. Knijnen- Durg 74 j., wede. van L. v. Veen; A. Hannaart 77 j. geh. met A. J. de 'Kier; D. Simonse 58 j. H. Abas 9 j. Hedenmorgen werd opdenHaag- echen Straatweg nabij Hoeve „Veld- Keim", de pachter J. A. Molenkamp (door een luxe auto, bestuurd door P. A. uit Huizen, aangereden. Met zware verwondingen werd hij maar Jiet St. Elisabethsgasthuis ver voerd. Zijn toestand is bevredigend. SASSENHEIM. Verbeterd bericht. Chr. Geref. Gein., a.s. Woensdagavond half acht IDs. J. L. de Vries van Rijnsburg. i WOUBRUGGE. 1 Sedert 1 Nov. hebben de vol- 'er.de personen zich hier gevestigd: J. H. Schijf van Heemstede; J._ Hoo- reen van Alphen aan den Rijn; J. van d®n Berg van Alkemade: W. 'iterdam; F. C. en J. Jager w ran üixemaue; vv. JD. Hoogteijling van Rotterdam; F. C. 'Plente van Leiderdorp van Muntendam. Vertrokken znn: M. T. Janse naar Schalkwijk; T. W. Zwetsloot naar Voor schoten; J. Kijne en gez. naar Wage- mingen: A. Stofberg, idem; J. C. Baak naar Haarl.meer; W. Hoogteijling naar Haarlem. *»«'- ZEVENHOVEN. Burgerlijke stand. Bevallen: C. de Groot, geb. Pieterse, z. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. DlACONIEëN. De jaarlijksche algemeene ledenverga dering der Federatie van Diaconieën in de Ned. Herv. Kerk zal 20 Januari te Arnhem plaats hebben. De groote alge meene conferentie der Federatie zal 26 April te Utrecht en een tvveedaagsche conferentie in het Noorden van het land 23 en 24 Mei worden gehouden. De jaar- lijksche conferentie te Lunteren is voor- loopig vastgesteld op de derde week van Juli. INTREE-REDE MR. DR. J. A. VAN PRAAG. Mr. Dr. J. A. van Praag, heeft Zater dag zijn ambt als privaat-docent in de Spaansche Taal- en Letterkunde aan de Universiteit te Amsterdam aanvaard met een rede. getiteld: „En kele opmerkingen over Pio Boroja, zijn leven en zijn werk'". Tal van belangstellenden woonden deze openbare les bij, o.a. Graaf de Preadere, gezant van Spanje te Ben Haag, Prof. Dr. Rafael Altamira, hoog leeraar aan de Universidad Central de Madrid, en lid van het Permanent Hof van Internationale Justitie, Dr. Rafael Cabrera, Gezant van Mexico te Den Haag en Don A. Diaz de Villar, Gezant van Cuba c 'daar, de Consul- Generaal van Spanje, E. Beltram Manrique en de heer J. H. II. Ross, Consul van Mexico. De Spaansche gezant hield een toe spraak in de Spaansche taal, waarin hij zijn voldoening uitsprak over het feit, dat thans ook aan de Amsterdam sche Universiteit onderwijs in de taal van zijn land zal worden gegeven. Mr. Dr. J. A. van Praag, de eerste privaat-docent in de Spaansche taal, promoveerde in 1922 aan de Amster- damsche Universiteit, tot doctor in de Spaansche taal en letteren op een proefschrift, getiteld: „La comedia es- pagnole aux Pays-Bas au XVIIe et XVIIIe siècle". ZIGEUNERKINDEREN NAAR SCHOOL. In de Tsjecho-Slowaaksche bladen leest men volgens de „Tel." thans interessante verhalen over een school voor zigeuner kinderen, die in de Karpathen is opge richt. De ouders der zigeunerkinderen hebben zelf deze school gebouwd, die eind December van het vorig jaar gereed was. Het was in 't begin zeer moeilijk de kleine zigeunertjes aan orde en tucht te wennen, hoewel de lessen aanvankelijk Enaar gedurende een half uur per dag gegeven werden. Lezen, rekenen, schrij ven en.... vioolspel werden onderwezen. Langzamerhand werd de lestijd uitgebreid en slaagde men er in de zigeunertjes tot stilzitten en luisteren te bewegen. Dat konden zij eerst heel moeilijk leeren. Éen merkwaardig© bijzonderheid is, dat de leerlingen eiken morgen voor den aan vang der lessen in 't had gaan. Men fluis tert dat enkele ouders het voorbeeld van hun kroost volgen.- Niet alleen in 't Tiad, maar ook in 't leeren schijnen de zigeuner-ouders plti- zier te hebben gekregen. Onlangs kwam etn deputatie uit de ouders bij den school meester orn hem te verzoeken, ook aan ben lessen te geven. De meester stemde hierin toe en thans bestaat er een avond klasse yoor de ouders der leerlingen. Land- en Tuinbouw. ONZE BLOEMBOLLEN IN HET BUITENLAND. Als gemeld, zal de meerderheid van het hoofdbestuur der Alg. Ver. voor L.TöbmbolIencultuur aan de algemeene vergadering een voorstel doen, om er bij de regeering op aan te dringen, maatregelen van verweer te treffen tegen landen, die belemmeringen in den weg leggen tegen den invoer van Nedcrl. bloembollen. In dat verband zij er nog op gewe zen, dat die belemmeringen (invoer- hechten) als volgt zijn, volgens het weekblad: In Amerika bedragen zij voor bya- cinthen 4 dollar, voor tulpen, narcis sen en convallaria 2 dollar, crocus 1 dollar, alles per 1000 atuks; voor ale andere bollen 30 pCt. van de waarde. In Duitschland wordt, sedert Sept. 1926, gelieven 20 Rijksmark voor tul pen, hyacynthen en narcissen en 30 Rijksmark voor alle andere bollen, alles per 100 Kg. Voor Oostenrijk bedraagt het in voerrecht G g. kr. per 100 Kg.; voor Tsjecho-Slovvakije 48 ki. per 100 Kg.; voor Hongarije 10 g. kr. per 100 Kg.; Voor Frankrijk bedraagt het invoer recht sincis 1 September j.l. frs. 12 per 100 Kg.; Het invoerrecht in Zwitserland be draagt 50 frs. per 100 Ivg.; in Polen is het in December 1926 verhoogd van 57 zloty op 150 zloty per 100 Kg. In Letland is een wetsontwerp in behandeling, tengevolge waarvan de waarschijnlijkheid bestaat, dat het invoerrecht op bloembollen wordt ver hoogd; Voor Noorwegen is in Mei 1927 het invoerrecht verhoogd van pl.m. 2.5 cent op 27 ore per Kg.; in Zweden bedraagt het 50 kr. per 100 Kg.; in Finland 100 F. Mk. per 100 Kg. Uit dit overzicht blijkt, dat het in voerrecht in enkele landen vooral voor de goedkoopere tulpensoorten inder daad vrij hoog is. In sommige landen met een hoog invoerrecht beteekent dit 25 pCt. van de waarde voor de duur dere soorten en een aanmerkelijk hooger percentage voor de minder du re. Bezwaren van anderen aard be staan in Denemarken, waar het bezoek van bollenreizigers aan plaatsen, die niet gerekend worden tot de z.g. koop steden, bezwaren oplevert. Wordt een reiziger voor den handel in een der gelijke plaats aangetroffen, dan wordt hem een betrekkelijk hooge boete op gelegd, en velen der bloembollenrei zigers zijn reeds on deze wijze gestraft. In Zweden en Finland wordt de in voer van bollen, waarop o.a. Selero- tium Tuliparum voorkomt, geweigerd, wat, in vergelijking met werkelijk ern stige ziekte, die op bloembollen kun nen voorkomen, een zeer overdreven maatregel schijnt, die licht tot mis bruik aanleiding zou kunnen geven, waardoor onze invoer zeer in gevaar zou kunnen komen. Ook in Duitsche tuinbouwkringen maakt men zich daarover ten aanzien van Zweden be zorgd. DE FIIKSVOORLICHTINGSDIPNST VOOR PLUIMVEETEELT. De Nederlandsche Federatie van ver- ppnigingen van bedrijfspluimveehouders heeft aan den minister van binnenland- sche zaken en landbouw verzocht te wil le bevorderen, dat in den korst mogelij ken tijd het personeel van den Rijksvoor lichtingsdienst voor pluimveeteelt een aanmerkelijke uitbreiding ondergaat en de positie van dit personeel zoodanig wordt, dat het continu met groote toewij ding waarnemen dezer belangrijke, veel van den persoon vergende, betrekkingen gewaarborgd blijft. In de uitvoerige motiveering van haar verzoek zegt de Federatie o.m., dat on danks de vele bemoeiingen der organisa ties op het gebied der pluimveehouderij en de boven eiken lof verheven opvatting van hun taak bij het personeel van den Rijksvoorlichtingsdienst, het aan dezen Dienst niet mogelijk is, bij zijn huidige samenstelling, het tempo bij te houden, waarin de voorlichting gevraagd wordt en ook noodzakelijk is. De voorlichtings dienst bestaat momenteel uit. één consu lent en vier (hoofd)assistenten, aan wie ieder ongeveer 1'4 gedeelte van het land als rayon werd toegewezen. Alleen reeds het onderhouden van een zeer oppervlak kig contact met de bestaande organisaties noodig om productief werk te kunnen doen vordert meer tijd van ieder dezer ambtenaren, dan, mede door de slechte verbindingen ten plattelande, en de ge brekkige communicatie, beschikbaar is. Terwijl dus nog grootere gebieden braak liggen voor de pluimveehouderij, ia in tensiever arbeid en het bewerken van nieuwe gebieden voor den op voet van deze samenstelling bestaanden dienst niet mogelijk. Adresscnte wijst er verder op, dat de eierenuitvoer in 1926 een waarde van 60 a 65 millioen gulden vertegenwoordigde, terwijl de geheele Nederlandsche produc tiewaarde op 100 a 110 millioen gulden mag worden gewaardeerd. Het zich meer en meer verbreiden der pluimveeweten schap, in het bijzonder wat betreft de toe passing der teeltkeuze betere voeding en huisvesting, heeft tot gevolg gehad dat bij vooruitstrevende pluimveehouders jaarlijks een productieverbetering van 15 tot 20 pet. regel is geworden, hetgeen be wijst dat een dergelijke opvoering der pro ductie over de geheele linie mogelijk is. Daartoe is voorlichting echter noodzake lijk. Indien echter de voorteekenen niet be driegen (gewezen wordt op wat in tinge land en Duitschland gedaan wordt tot verbetering van den pluimveestauel, en op den toenemenden Belgischen eieren- export), zal vrij spoedig de afzet onzer eieren op grootere moeilijkheden en meer concurrentie stuiten, hetgeen zal leiden tot lagere prijzen. Het rendement der pluimveehouderij, dat door het zeer groot aantal hoenders (15 a 17 millioen) eenigs- zins loonend is, doch per dier uit den aard der zaak geen groote afmetingen aanneemt, kan, bij overigens gelijkblijven de omstandigheden, een belangrijke ver laging door lagere productieopbrengst niet lijden. Hieruit volgt dat het in de toe komst slechts dan mogelijk zal zijn de beteekenis en het rendement der bedrijfs- pluimveehouderij op peil te houden, in dien bij de op de" duur te verwachten lagere eierprijzen, de daardoor te vee zen mindere inkomsten worden geëqui- valeerd door productieverhooging in aan tal, Daar het verkrijgen van een dergelij ke verhooging nam elijks behoe." gepaard te gaan met Loogere exploitatiekosten, be teekent het bereiken der boven geschet ste resultaten lij mzen gehe pluim- 3pel niet. tl echts oen groot er inko- uit het bedrijf, maar vooral rneer Gemeenteraad Leiden. Te twee uur hedenmiddag heropent de burgemeester Mr. A. van de Sande Bak- huijzen de vergadering. De heeren Kiiven hoven en v. Es zijn met kennisgeving van verhindering afwezig. De heer Wilbrink (C.H.) verkrijgt het woord. Spr. wil trachten uitsluitend te spreken in het gemeentebelang. Het is moeilijk, meent spr., te zwijgen van den politieleen strijd die pas achter den rug is. Dit eerste begrootingsdehat is dus te beschouwen als een soort van uiteenzetting van het politieke standpunt. Eveneens is dit debat aangewezen om stelling te nemen tegen de partijen van de overzijde. Spi*. komt in de eerste plaats tot het College van Dag. Bestuur. Dit college is samengesteld uit jonge levenskrachtige personen. Het college zegt een vasten weg te zullen gaan. Dan wil spr. er echter op wijzen, dat het gewenscht is spoedig te komen met een urgentieprogram. De pun ten nu genoemd, zijn slechts erfenis van het vorig college. Spr. hoopt, dat de gang van het college zoo zal zijn dat in de eerste plaats de ge meentebelangen worden gediend met eer biediging van de particuliere belangen. Niet de belangen van de ingezetenen op offeren aan de algemeene belangen. Spr. doelt hier voornamelijk op de practijk van het bouw- en woningtoezicht. Inzake concentratie van gemeentedien sten, zeggen B. en W., dat aan het Bu reau Kreukniet een rapport is gevraagd over vereenvoudiging van administratie. Spr. verwacht in dezen meer van het ini tiatief van de wethouders. De kwestie van de Toonkamer hoopt spr., dat met de toegezegde bespreking zal opgelost worden. De heer van Eek (S.D.) interrumpeert met de vraag of de verbruikers niets te zeggen hebben. De heer Wilbrink (C.H.) meent, dat B. en W. zeker de belangen van de ver bruikers zullen behartigen. Maar deze verbruikers kunnen thans bij particulie ren volledig terecht. Het Wasch-bu- reau, havendiensten enz. zal spr. laten rusten om gedane toezeggingen. De verstrekking van bouwrijpen grond hoopt spr. dat nu eens een anderen weg zal brengen dan de voor 4 jaar door spr. ingestelde motie. Voor wat het bewaarschoolonderwijs aangaat, hoopt spr. dat spoedig het bijzon der bewaarschoolonderwijs volledig zal recht gedaan worden. De heer van Stralen (S.D.): En het openbaar bewaarschoolonderwijs dan? De heer Wilbrink meent dat er thans alleen sprake is van achterstelling van het bijzonder onderwijs, als die achter stand is ingehaald zal er tijd komen voor het openbaar. Dit wat het algemeene beleid aangaat. Spr, komt terug op de opmerking van den heer Sijtsma inzake de candidaatstelling van den heer Schokking. Spr. had liever niet gezien dat de heer S. er aan toevoeg de te gelooven wat de heer Meijnen zei- de ofschoon hij het naief noemde. Spr. geeft enkele mededeelingen. Interrupties: Wist de heer Schok king'het zelf ook niet? De heer Wilbrink meent daarop niet te behoeven antwoorden. De heer S. heeft zich beschikbaar gesteld en dat was vol doende. Pi candidatuur heeft ook de unie geen voordeel opgeleverd. Voor+s heeft spr. zich geërgerd aan de uitdrukking van den heer Sijtsma over het wegwerken van den heer Meijnen. Dat was vooral in den mond van him die indertijd aanmer king maakte op den leeftijd van de leden niet gepast. De S.D.A.P. is naar spr.'s meening sinds 1919 niet vooruitgegaan. Wat ze won is het resultaat van de uit breiding. De S.D.A.P. brengt slechts 27 stemmen uit. Daarom heeft zij geen recht op twee van de vier zetels. Met een zetel is het volle pohd toegewezen. Meer was een klap in het gezicht van de kiezers ge weest. In verband daarmede is ooj_ het optre den van de S.D.A.P. fractie inzake com missieverkiezing niet .1 ist. Zij onttrekt zich aan de verantwoordelijkheid van het Dag. Bestuur. Hier anders dan elders. In Nijmegen nam ze wel genoegen met één zetel. Van Eek: In Amsterdam, in Gou da en elders niet. De heer Wilbrink: Daar wilden ze ook net als hier boven hun stand leven. Dat is juist zoo verkeerd van de partij, die tegen overdaad is. Waar de S.D.A.P. geen verantwoordelijkheid wil mag zij ook geen moeilijkheden in den weg leggen. Als B. en W. straks verklaren, dat het zitting nemen van meer leden in de Comm. geen stagnatie brengt, dan zal Spr. niet tegen het zitting nemen van een S.D.A.P.-lid zijn De Raad mag zich niet voegen naar den eisch der S.D.A.P. inzake gemeen tepolitiek voor zoover dit ingaat te gen het beginsel. De S.D.A.P. eischt juist van anderen wat zij zelf niet ge ven wil Het is onjuist dat de heer Van Eek 't College noemt arbeidersvijan- dig. Spr. heeft andere verwachtingen van het College. Maar de heer Van Eek is er ook niet daarmede af. De S.D.A.P, moet niet spreken van zedelijke mo tieven in dezen, de rechterzijde wil juist in elk opzicht met die ze delijke motieven rekening houden De heer Van Eek: Daar merk ik niets van. De heer Wilbrink: Dat komt, omdat u de zaak altijd eenzijdig ziet. Het gemeentebelang is bij u het ar beidersbelang. Spr. zal steeds met alle partijen re kenen. Zoo inzake de gasprijzenver- laging, inzake belastingverlaging en belastinginvoering. De heer Van Eek is niet logisch in zijn betoog. De prijsgeving van de be drijfswinsten tegenover belastingen is even onzeker als omgekeerd. Spreker kiest toch nog maar voor het laatste, de bedrijfswinsten kunnen op het oogenblik als vast gerekend worden. De heer Van Eek was te veel in de theorie, toen hij met een breed be toog een schema van bedrijfsvoering gaf. De werkverruiming is zoo'n een voudig vraagstuk niet; wij leven niet moor in den natuurstaat. Onze maat schappij is internationaal georiënteerd (De zitting duurt voort). Uit het Sociale Leven. CEEN COLL. CONTRACT BIJ VAN GELDER EN ZONEN. D© Dir. der Ver. Kon. PapierfabT. Van Gelder en ZDnen lie aft aan de drÏ3 samenwerkende arb idersorgan'sn- tios bericht gszr den, dat zij het col- llectiefcontrrct niet wenscht te aan vaarden. De rech'srozitie der arbeiders bij de Ver Kon. Papierfabrieken acht zi] niet minder hecht, dan in bedrij ven, waar een centrale arbeidsover eenkomst deze regelt. Wat de reorganisatie der loonen be treft. de directie verklaart zich niet bereid de bestaande loonsverschillen te vereffenen door een verhooging der lagere loonen ten koste van d1 Hoogere. Hoewel zij een pensioenregeling een ord rdeel van de arbeidsvoorwaarden acht, wenscht zij dit onderdeel geheel los van da loonregeling te beschou wen e n gezien de groote financieele gevolgen, kan de directie op dit punt geen inmenging der vakvereenigingen aanvaarden. Op da betaling van overuren meant da direqtie niet incidenteel terug te kunnen komen. Verhooging dezer bij lagen acht zij nie, gewenscht, omdat het een stimulans zou worden om werk op Zondag of in overwerk te verrichten, hetwelk in normalen werk tijd' verricht had kunnen worden. VERKOOPINGEN. *4;'. Gehouden verkooping in het Nota rishuis te Leiden, op Vrijdag 2 Dec. 1927. ten overstaan van M. G. Bon, notaris te Leiden. Groenhovenstraat 26. Kooper Mr. Lambert q.q. voor 9200. Vreewijkstraat 13, is niet gegund. Laatste Berichten. VEERBOOT AANGEVAREN Hedenochtend te ongeveer 10 uur, is te Lobith de veerboot van Ludwig Haas aangevaren door de sleepboot Willingerwaard. Op de veerboot be vonden zich, behalve de veerman Haas, Mevr. Derksen uit Dusselward en haar dochter. Allen geraakten te water. De dochter kon zich zwemmen de redden. De beide andere personen werden door een schippersknecht van een nabijliggend vaartuig gered. Alle drie drenkelingen zijn in het R. K. Ziekenhuis te Lobith opgenomen. De politie stelt een onderzoek in. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) KEULEN. 6 Dec. V. D. In de Fol- lerstrasse werd gisteren in een per ceel een uit vier personen bestaand gezin gevonden, dat door gasverstik- king om het leven was gekomen. Het is niet zeker, of hier aan een ongeval of aan zelfmoord gedacht moet wor den. STOCKHOLM, 6 Dec. V.. D. Naar „Svenska Dagbladet" meldt, is voor het gebouw van het Russische Ge zantschap een jong Zweedsch officier gearresteerd, onder verdenking van spionnage. Men neemt aan, dat de Russische militaire attaché Paul Dras, die met de verdachte in verbin ding moet hebben gestaan, terug ge roepen zal worden. W HF/N EN, 6 Dec. V.D. D'e suekrein Berlijn-Desden-Hraag-W eenen, die gis^e renavond te W eenen moest aankomen, ia nabij het station Sigmundsherberg in botsing gekomen mei een goede rentrein. 'Twintig passagiers werden licht en een ernstig gewond. GENEVE, 6 Dcc. V.D. De bespre kingen over de oplossing van het con flict tusschen Holen en Littauen heb ben een gunstig verloop. De vertegen woordigers van Engeland, Frankrijk Duitschland, Sovjet Rusland, Holen en Littauen zijn het over het beginsel van een onmiddellijke opheffing van den sinds zeven jaar bestaanden for- meelen oorlogstoestand vo.komen eens Ook over de bijzonderheden van> •een overeenkomst tusschen Holen en Littauen nemen da onderhandelingen een gunstig verloop. NEW-YORK, 6 Dec. V.D. Bij het Huis van Afgevaardigden is ean voor stel ingediend de immigratie geduren de vijf jaar, te beginnen met 1 Juli 1928, jaarlijks mot 5 pet. te verminde ren. MADRID, 6 Dec. V.D. Boven Zuid- Spanje langs de kust in de streek van Malaga heeft ean hevig onweder gewoed, re stad Malaga en omgeving werd door een stormvloed geteisterd. De sneltrein S©villa-Granada /is ont spoord. Nadere bijzonderheden ontbre ken, daar de verbindingen zijn ver broken. BATAVIA, 6 Dec. V.D. De Voldaad heeft met 30 tegen 11 stemmen de pust goedgekeurd, waarbij gelden wor den uitgetrokken voor ©en kolonialen vertegenwoordiger te Genève. BATAVIA, 6 Dec. V.D. Batavia ls niet langer met cholera besmet ver klaard. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 5 Dec. Ons Belang. Andij vie 2.103.40, sla 4,105, selderij 2,40 4,40, pieterselie 3.40—3.80, roode kool 15.1021, savoye kool 13,10 15.90, groene kool 2,904.90, kroten 2.303, prei 2..403.80, alles per 100 stuks. Spruiten 1416, spinazie 18- 24, uien 10.4012, boerenkool 811, waspeen 11.1013, kroten 6.207, id. gek. 811, alles per 100 Kg. LEIDEN, 6 Dec. Vette Varkens. Aan gevoerd 304 stuks. w.o. 291 vette var kens, 0.G50.62; 13 licht soort, 0.62 0.58 per Kg. Handel vlug; kl. aanvoer. ZOETERWOUDE, 5 Dec. Eieren- veiling. Aangevoerd 1184 stuks. Prijs: Kipeieren 12.7014, kuikeneieren 11.90 13.10, eendeneieren 99.30, p. 100 st. Pluimvee. Oude Kippen 0601. Hanen 0,401,30 eenden 11,20, dui ven 0.11, per stuk. HAZERSWOUDE, 5 Dec. Veiling. Aanvoer 1374 Kippeneieren. Prijs: 11.5013.50, per 100 stpks. Hanen 2.10, Kippen 0,801,25, konijnen 2.25 p. st. ROTTERDAM, 6 Dec. Veemarkt. Aangevoerd 204 paarden, 5 veulens, 1381 magere runderen, 720 vette run deren, 517 nuchtere kalveren, 130 vet te kalveren, 2395 schapen of lamme ren, 222 biggen, 11 bokken of geiten. 1 ezel, 250 graskalveren, 22 overloopers. Prijzen: vette koeien 5052%, 43 46, 30—34; ossen 47%—50, 41—45, 38; stieren 4547%, 4042. 3536; kal veren 82%—87%, 70—75, 52%—57%. Vet vee: melkkoeien 200430, kalf- koeien. 210440, stieren 130480, pin ken 130160, vaarzen 180230, werk paarden 200—325, slaehtpaarden 100 175; hitten 100200, veulens 75 100, fokkalveren 2025, biggen 714, overloopers 1828, slachtkalveren 14 18, biggen per week 1.251.75, gras- kalveren 60105. Overzicht: ossen gew. handel, prijs houdend; stieren eenigszins trage handel, prijzen van vorige week; kal veren kalme handel, prijzen van gis teren; kalfkoeien slepende handel, onveranderde prijzen; werk- en slacht paarden trage handel, prijzen kon den gehandhaafd blijven; fokkalveren tamelijk vlotte handel, ruim prijsh.; biggen stroeve handel, stationaire prij zen; overloopers weinig handel, vas te prijzen; graskalveren flauwe han del, weinig verandering in de prijzen. PURMEREND, 6 Dec. Veemarkt. Aangevoerd 185 runderen, 0.751,05; 235 melk- en geldekoeien, 120325; 16 stieren; 26 paarden, 100200; 23 vette kalveren 140160; 172 nuchtere kalve ren, 1138; 560 vette varkens, 1228; voor de slachterij, 6063; voor de zouterij, 5556; 16 magere varkens, 2432; 244 biggen 1015; 1088 scha pen, 26—400; overhouders 1623; 02 bokken. Overzicht: runderen, melk- en gel dekoeien, vete varkens, handel matig; paarden, biggen, stugge handel; vette kalveren zouters, vlugge handel. PURMEREND, 6 Dec. Kaasmarkt Aangevoerd 18 kleine fabriekskaas, 52; 5 kleine boerenkaas, 49; 1 Com missiekaas, 49; 1 Goudsche kaas, 48. PURMEREND, 6 Dec. Botermarkt Aangevoerd 652% Kg. Prijs: 22.15. BODEGRAVEN, 6 Dec. Kaasmarkt. Aangevoerd 225 partijen Goudsche kaas, waaronder 210 met Rijksmerk, 8061 stuks, 64488 Kg. Prijs met rijks- merk: le soort 5659, 2e soort 5254; zonder rijksmerk 5156. Handel matig AMSTERDAM, 6 Dec. Oliën. Raap olie: vliegend 54%; Jan. 50%, 51; Jan./ April 50%, 50%. Stemming vast. Lijn olie: vliegend 35%; Jan. 32%. 32, 32%, Jan./April 32%; Mei/Aug. 33%, 33. Stemming flauw. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 6 Decemb., medege deeld door het Kon. Ned. Meleorolo gisch Instituut te Dé Bildt. H. B. 774.5 te Haparanda. L. B. 723.8 te Vestmanoer. Verw. tot den avond van 7 Dec.; Matige, tijdelijk wellicht krachtige, zuidoostelijke tot zuidelijke wind, ge deeltelijk bewolkt, weinig of geen re gen, zelfde temperatuur. Barometerstand. De stand'van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur; 759. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Dinsdag 6 Dec.: 4.15 nam. LUCn'v TEMPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 7.3 gr. C. Vv isseinoteerixtgen. (Amsterdam). Berliin 59.13'/» Londen 12.07"/,. New-York2.47V. Parus9.74'/. Brussel 34.62 Züricb47.74 t'r^a17.33 V, Rome 13.44 Madiid 'ij. 4Ö.9S Oslo65.87'/, Kopenhagen 66.36'/* Stockholm 66.80 Ween en 34.90

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3