DeFLORES-FILM - 'd-t DAG-AGENDA. Woensdag 7 Dcc*, 's av. acht uur: „Prediker", Janvossensteeg: Dr. W. Boissevain over „Onze houding tegen over Rome". Woensdag 7 Dec., 's av. acht uur, Hooigrachtkerk: Ds. J. Douma van Den Haag, over: „Tot Jezus leiden". Donderdag 8 Dec., 's av. half acht. Stadsgehoorzaal: Generale Repetitie v. d. Uitv. v. d. Mij. tot Bevordering der Toonkunst Vrijdag 9 Dec., 's avonds acht uur. Stadsgehoorzaal: Uitvoering der Mij. tot Bevordering der Toonkunst. 1217 December. Stadsgehoorzaal. Flores-Film. Maandag 12 Dec., 's midd. half vijf. Nutsgebouw, Steenschuur: Alg. Verg. v. d. L. Mij. van Weldadigheid ter voorkoming van verval tot armoede. lederen Woensdagavond 8.309.30. Middelweg 28, Zitting v. h. Bur. v Aang. en Voorlichting inzake Crediet verschaffing. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 December a.s. waargenomen door de apotneek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Telef. 552. AMBACHT EN FABRIEK. Dat het fabriekwezen in 't algemeen het Ambacht bederft is een feit, dat men be treuren. maar niet veranderen kan. Toch zijn er nog wel ambachtslieden, die hun vak volkomen meester zijn en dat vak liefhebben, maar T zijn uitzonderingen. In vroegeren tijd heb ik meermalen be weerd, aldus prof. v. d. Kloes in „Bouw stoffen", dat het timmervak in zijn ge heel een uitzondering was, omdat de tim merfabriek de bekwaamsten onder de be kwamen noodig heeft om de machinaal vervaardigde deelen tot een geheel in el kaar te zetten. Is dit ooit waar geweest, thans is 't ook daarmede uit. Deuren b.v. binnendeuren, zooals er tegenwoordig op Amerikaansche manier fabriekmatig ver vaardigd worden, duizenden naar een "t zelfde model „genormaliseerde" deuren, hebben de hulp van den timmerman niet meer noodig. Onlangs zou er een parketvloer gelegd worden, waarbij een lambrizeering van kraalschrooten. Toen bleek tot mijn ver bazing dat „vloerleggers" geen timmer lieden zijn. Zelfs zoo'n eenvoudige lam brizeering konden zij niet maken; daartoe werd een „huistimmerman" vereischt. De vloerleggers smijten op een voor hen gereed gemaakten ondervloer den parket vloer erin en vertrekken dan om ergens anders vloeren erin te smijten. Dengenen, die met zulke vloersmijters te doen krijgt zij geraden hen op de vingers te kijken, zoolang zij nog bezig zijn. In den hierbe- doelden parketvloer vond men later op den hoek van een band open raden van wel 5 mM. wijdte, die naar weerszijden over een langte van ongeveer 50 cM. te niet uitloopen. Dat heeft men van zulke „specialisten". Eenigen tijd geleden vernam ik dat er tegenwoordig maar weinig timmerlieden zijn, die een trap met kwartrond kunnen uitslaan en maken. Nu rijst de vraag: waar blijven al de leerlingen van de talrijke ambachtsscho len, die er tegenwoordig zijn? Voorheen, toen er slechts enkele in de groote steden bestonden, trof bet mij, telkens als ik in zage van haar jaarverslagen kreeg, boe ver de leerlingen het gebracht hadden. Om zoo te zeggen, was geen enkele hun ner werkman gebleven; allen hadden het hoogerop gezocht en waren „heer" ge worden. Dit gunde ik hun gaarne en bet pleitte zeker voor het hooge peil van het onderwijs, dat aan de ambachtsscholen gegeven werd. Sindsdien is het aantal ambachtsscholen in ons land aanzienlijk toegenomen. Haar leerlingen kunnen on mogelijk allen heer worden, maar nog hoort men telkens klagen over het gehal te der ambachtslieden. Hoe komt het nu, dat van den invloed der ambachtsschool op het dagelijksch leven zoo weinig te bespeuren is? Wij nemen deze werkelijk belangrijke vraag over. BUITENLAND. DE VOLKENBONDSRAAD. Nieuwe besprekingen. De Volkenbondsraad kwam heden morgen half elf opnieuw in openbare ziting bijeen. De middag van gisteren was be stemd voor particuliere besprekingen der te Genève vertoevende staatslie den. Zoo had Stresemann besprekin gen met den Poolschen minister van buitenlandsche zaken en den premier van Litauen. Chamberlain en Litwinow. De Britsche minister van Buiten landsche Zaken, Chamberlain,, ontving gistermiddag even na 2 uur in hotel Beau Rivage te Genève den leider der Russische delegatie, Litwinow. Vóór zijn bezoek aan Chamberlain verklaar de Litwinow, dat er vele vraagstuk ken zijn, die hij met Chamberlain wenschte te bespreken. Het belang rijkste achtte hij evenwel de toekom stige betrekkingen met Engeland. Over het onderhoud tusschen Cham berlain en Litwinow dat tot half vier duurde, werd door de Engelsche de legatie een communiqué gepublicceerd dat naar uitdrukkelijk werd medege deeld, in overleg met de Russische de legatie was vastgesteld en als volgt luidde: „Daa r Litwinow Sir Austen Cham berlain om een onderhoud verzocht had, vond hedenmiddag in hotel Beau Rivage een bijeenkomst plaats. De bij Zaterdag hield de Ver. voor Roode Kruishonden een de monstratie. Astor brengt een kepi naar de baas en maakt hem opmerkzaam dat hij een gewonde heeft gevonden. Inzet: Astor neemt de kepi van den gewonde mede. eenkomst bood gelegenheid voor een vrije gedachtenwisseling over de be trekkingen tusschen de regeering van de Unie van Sovjetrepublieken en de Britsche regeering. Het was evenwel niet mogelijk in de besprekingen een basis voor overeenstemming te vin den". Het verzoek om steun van Portugal. De Volkenbondsraad heeft in een korte openbare zittine aan den wensch der Por- tugecsche regeering, die door haar minis ter van financiën aan de raadstafel ver tegenwoordigd was, tot bet instellen van een financieele „saneerings"-actie door den Volkenbond, gevolg gegeven en aan het financieele comité opgedragen de mo gelijkheden en grondslagen voor de finan cieele gezondmaking en de economische ontwikkeling van Portugal te onderzoe ken. De Bondszetel naar Weenen? In de Bondscouloirs werd tijdens deze Raadszitting druk gesproken over het ge rucht, dat reeds eenigen tijd de ronde doet en volgens hetwelk van de zijde van enkele landeti, zooals vooral Italië en Frankrijk, het denkbeeld zou worden ge propageerd om den zetel van den Bond naar Weenen te verplaatsen. Als reden wordt aangevoerd, dat het probleem van den bouw van een nieuw Volkenbondspaleis dan goedkoop zou wor den opgelost, omdat Weenen groote palei zen beschikbaar beeft. Maar de werke lijke reden zou in den wensch liggen om Weenen als Bondszetel voorgoed te neu traliseeren en aldus de door de Fran- schen en Italianen gevreesde aansluiting bij Duitschland te verijdelen. Over het algemeen vinden deze plan nen, waartegen allerlei technische en tac tische bezwaren worden geopperd, weinig bijval. Tot definitieve voorstellen schijnt bet dan ook nog niet te zijn gekomen. Wel schijnt,, naar te Genève verluidt, de Oos- tenrijksche regeering, ondanks het argu ment tegen den Anschlusz, niet afkeerig van het denkbeeld. DE DUITSCHE AMBTENAARS SALARISSEN. Het standpunt van het Centrum. De Rijksdagafgevaardigde Stegerwald, de voorzitter van het Duitsche Chr. Vak verbond, heeft op een vergadering van vertrouwensmannen der Centrumpartij een rede gehouden, waarin bij o.a, uitvoe rig de kwestie van de verbooging der ambtenaarssalarissen behandelde en er op wees, dat de Rijksregeering de gevol gen van haar handelwijze niet voldoende heelt overwogen. Wel is waar kan het Rijk zonder moeilijkheden de salarissen verhoogen, doch de landen, gemeenten, spoorwegen en posterijen kunnen dat niet doen zonder de belastingen of de tarieven te verhoogen. Een verhooging der salarissen zal voorts ook een verhooging der uitgaven voor pensioenen, uitkeeringen van invaliden enz. meebrengen, liet zou daarom beter zijn geweest, voorloopig een toeslag te verleenen en met de definitieve vaststel ling te wachten totdat de financieele ver houding tusschen het Rijk en de landen geregeld is. Thans is een toestand ont staan, waarvan de soc.-democrat! n voor propagandistische doeleinden gebruik ma ken om een toonbeweging in grootschen stijl zonder rekening te houden met de economische gevolgen, op touw te zetten. Deze Socialistische weg leidt direct tot een financieele controle door de entente en kan niet begaan worden door een par lementaire meerderheid die zich van haar verantwoordelijkheid bewust is. De rechtsche partijen willen den amb tenaren alles geven, zonder met de gevol gen op ander gebied "rekening te houden. liet centrum kan geen van deze beide wegen bewandelen en moet ziel. derhalve V-oor een trapsgewijze ontwikkeling uit spreken. liet is voor het centrum onmoge- lijij 'pensioentrekke.s, die tot 25.UUU Mk. lö.üOU) p.iisioen per jaar hebben, nog een toeslag van 2.UOU Alk. (J 120UJ te ge ven en invaliden, die 29 Mk (J 17.4U) per maand trekken, met ledige handen te la ten gaan. Verhoogt men de uitkeeringen aan de invaliden en kleine renteniers, zooals de sociaal-democraten willen, dan zou terstond een tweede protest van Gil bert Parker te verwachten zijn, wat prac- tisch ten slotte tot groote werkloosheid voor Duitschland zal leiden. Vroeger gold het gevleugelde woord: Het centrum zal agrarisch zijn of zal niet kunnen bestaan, thans geldt het woord: het centrum en het Duitsche katholicisme moeten sociaal zijn, of beide zullen niet kunnen bestaan. 35 tot 4U pet. der kiezers van het centrum zijn arbeiders. De chris telijke arbeidersgroep oefent in het cen trum zeker geen dictatuur uit, doch het is de zaak voor geheel Duitschland, om een synthese tusschen kapitalisme en so cialisme te vinden. Stegerwald verklaarde, dat hij jaren lang met Wirth heeft samengewerkt, om dat hij voor de geestelijke en moreele ver nieuwing van het Duitsch volk niets ver wachtte van het Marxist.sch materialisti sche socialisme en in het belang van het geheele Duitsche volk de arbeidersbewe ging in christelijken geest wilde leiden. DE CHOLERA IN BRITSCH-INDIë. De cholera-epidemie, die in heel Benga len heerscht, is zeer kwaadaardig. Tot nog toe is het grootste aantal doo- den te Calcutta en in vijftien districten ge registreerd voor deweek, die met 26 No vember is geëindigd. Het aantal dooden te Calcutta steeg van 49 tot 106 en in het district Dinadzjpour van 42 tot 229. DE COMMUNISTISCHE AGITATIE IN BRITSCH-INDIë. In antwoord op een vraag, welke rege lingen zijn getroffen om de communisti sche agitatie in de Britsche gebieden, wel ke aansluiten bij Nederlandsch Oost-Indië tegen te gaan, verklaarde Ormsby Gore, de onder-secretaris voor koloniën, dat de autoriteiten van Malaya zich ten volle bewust zijn van de gevaren, welke de in ternationale communistische agitatie op leveren. Hij deelde mede zijn goedkeuring te hebben gehecht aan de stappen, welke zijn gedaan om de locale wetgeving te doen aanpassen bij de te dezer zake van kracht zijnde wetten in Engeland tenein de het gevaar te bestrijden. KORTE BERICHTEN. San Salvador heeft den Vereenigden Staten doen weten, dat hef zich over de politiek der upie ernstig ongerust maakt. TeBrussel heerscht groote deelne ming in verband met het overlijden van den Nederlandschen gezant aldaar. Roemenië wil de Hongaarsche op tanten kwestie toch nu behandelen. Het is waarschijnlijk, dat minister Beelaerts benoemd wordt tot rapoorteur in de Poolsch-Litausche kwestie. Men verwacht heden de opheffing van de staking der bootwerkers in Aus tralië. Tengevolge van den storm in de Kas pische zee worclen 230 schepen vermist. In het VVest-Duitsche industriegebied zullen, hij de handhaving der arbeiders- eischen, behalve de ijzer-industrie, nog meer industrieën met 1 Jan. a.s. het be drijf stopzetten. De Oostenrijksche ambtenaren eisch- ten 50 pet. van hun maandsalaris als Kerstmistoeslag. UIT ONZE INDIEN, DE TOESTANDEN OP DE PANGLONS. Verschenen is een publicatie van het Kantoor van Arbeid, getiteld „De Panglons", en samengesteld door G. Pastor. De publicatie is een monogra fie over de arbeidstoestanden en er blijkt uit zooals mr. A. G. Vreede in een voorwoord zegt „welke vree- selijke misstanden door den Dienst der Arbeidsinspectie daar sedert 1 Jan. 1925 zijn uitgegroeid. In stilte zoo vervolgt de heer Vreede buiten de palen der beschaafde samenleving, hebben de arbeidsinspecteurs daar met groote inspanning en zelfverloo chening een dringend noodig en be langrijk werk verricht". De heer Pastor is de eerste inspec teur geweest, belast met het toezicht op de arbeidstoestanden op deze hout- kapperijen. DE BOMMEN VAN SILOENGKANG. De correspondent van de Locomotief te Padang seint omtrent de bij Si- loengkang ontplofte bommen nog bet volgende: Donderdag 3 November is Siloeng- kang en omgeving opgeschrikt door een geweldige ontploffing, die in ver band met de Januari onlusten en de geruchten over kleinere complotten in het begin nogal eenige consternatie teweeg bracht. Gelukkig bleek er voor de vermoedens, die onmiddellijk re zen, geen grond te zijn. De ontploffing bleek n.l. te hebben RECLAME verschaft U drie uren van zeld zaam genieten. Het is de Ben-Hur der werkelijkheid Zie de advertentie van gisteren. plaatsgevonden, in bet gebergte, ach ter den pasar van Siloengkang, en on geveer een 300 meter daarvan verwij derd. Onmiddellijk begaven de assis tent-resident en de demang van Sawah Loento, vergezeld van veldpolitie, zich naar de plaats waar de ontploffing had plaatsgevonden. Men vond er de resten van ongeveer GO bommen, vervaardigd van melk- blikjes. Omtrent de- samenstelling van de vulling tracht men nog nadere bij zonderheden te weten te komen. De z.g. bommen zijn niet door zelf ontbranding ontploft; zij lagen ver moedelijk niet diep begraven. Hoogst waarschijnlijk weet de communist Talaha, die nu in Boven-Digoel zit, meer van deze affaire af. De vermoe dens dat bij deze bommen indertijd op deze plaats beeft verborgen, worden nader onderzocht. De slag van de onploffing werd op kilometers afstand geboord en de be volking was er nogal van onder den indruk. DE VRAGEN VOOR Dr. TJIPTO. Aneta verneemt, dat de aan Tjipto ter beantwoording voorgelegde vraag punten uitssluitend zich bewegen op het gebied van zijn sympathiseeren met de actie der communistische mi litairen in verband met het opstands plan van 17 op 18 Juni. Uit zijn antwoord blijkt, dat Tjipto kort voor den bewusten nacht twee Menadoneesche sergeants in burger- kleeding ontving, wier bezoek vooraf was aangekondigd, die Tjipto spra ken over bedoeld plan, waarmede hij instemde. De sergeants werden aan gemoedigd in bedoelde richting voort te werken. Tjipto zou daarbij afzon derlijk geïnformeerd hebben naar de gezindheid der Menadoneesche solda ten, waarop de bezoekers mededeel den, dat velen hunner voor het op standsplan gewonnen waren, in ver band waarmede Tjipto zijn verwon dering er over uitdrukte, dat desniet temin de verzetspartij opgetreden was. Hij wekte de sergeants op om bij te rugkeer van de soldaten hen aan te zetten tot toetreding bij de vereeniging van communistisch gezinde militairen Tjipto heeft voorts verklaard, dat een of twee personen als leider uit een centraal punt opstandbevelen moesten uitvaardigen. Ten slotte overhandigde Tjipto den sergeants bij hun vertrek een bijdrage van tien gulden. Tjipto werd ook de vraag gesteld: erkent gij bij dat bezoek te hebben be grepen, dat meerbedoelde militairen u beschouwden als leider der intellec- tueelen van wiens instemming met bun plannen zij zich wilden overtui gen? Eveneens is gevraagd of Tjipto erkent, dat terwijl reeds bij gouverne mentsbesluit hem het verblijf in een aantal gewesten onzegd is, door zijn houding en uitlatingen thans getoond is, dat ook de tegenwoordige verblijf plaats gevaar oplevert voor de open bare orde en rust? Tjipto wensebt ge bruik te maken van zijn verdedigings recht. HET CORPS GEZAGHEBBERS. Blijkens bericht van het Scer. Hbld. is onlangs door de Vereeniging van Ambtenaren bij het Binn.landsch Be stuur een enquête gehouden over de wenscbelijkheid van handhaving van bet corps gezaghebbers. ,Als resultaat van die enquête is nu aan de regeering voorgesteld tot een reorganisatie over te gaan, waarbij vermoedelijk bet corps gezaghebbers zal verdwijnen. Daartoe bestaat geen bezwaar, zegt bet blad, in verband met bet feit, dat er voldoende bibit is voor de opleiding tot controleur. ONDERSCHEIDINGSTEEKENS. Aneta verneemt, dat voor de hoofden van gewestelijk bestuur nieuwe onder- scheidingsteekens zijn ingevoerd. Bij dienstreizen met gouvernements vaartuigen voeren de gouverneurs de vlag met twee roode bollen in den linkerboven hoek. Residenten zullen dezelfde Vlag voe ren met oranje en geel aan de stokzijde. Als eerbewijs aan den gouverneur zul len dertien, en residenten elf saluutscho ten worden gebracht, bij bezoek aan oor logsschepen. CHINEESCHE BOEKHOUIJING. Tegen eind December zal de eenige ja ren geleden te Batavia aangevangen cur sus tot opleiding van adjunct-accountants voor de Chineesche boekhouding, beëin digd zijn, en de opgeleiden bij geschikt bevinding in dienst worden gesteld. Tot de candidaten, die de opleiding ge heel hebben beëindigd behooren 4 officie ren en 6 jongelieden met einddiploma 5 j. c., waaronder één van Chineesche land aard. Het ligt in de bedoeling om de nieuwe ambtenaren voor de Chineesche boekhou ding in te deelen op plaatsen, waar een Sinoloog gevestigd is, o.a. de 3 hoofdplaat sen van Java, Bandoeng en Medan, terwijl het vari de bereikte resultaten zal afhan gen, of in de toekomst met deze oplei ding zal worden voortgegaan. UIT DE OMGEVING. ALKEMADE. In d.* afgeloopen maand zijn alhier ter geme .iite-.ecretaiie aangegeven de olgei.de slachtingen Huisslachting: 13 runderen, 33 var kens en 1 geit. Bedrijfsslaehting: 21 runderen, 30 varkens en 1 schaap. Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren Is. HUIZEN, (N.-H7, 1840 M. Na 6 uur n.m. 1950 M. Nederl. Draadl. Omroep. Katholieke Radio-Omroep. 5.30 Concert. 6.30 Instituut „Schoevers". Derde les Es: eranto. 7.00 Instituut Schoev.rs. Derde les Engelsch beginners. 7.30 Kerklatijn. 8.00 lilburgsche K.R O.-Avo' d. Hierna persberichten van Vaz Dia: HILVERSUM. 1060 M. Alg. Ned. Radio-Omroep. 5.30 Lezing door J. Kldit, Rijksauto- expert. Or.derwerp„Een praatje over au tomobi el-belasting" 6.00 Muziek. 7.15 Engelsche les. 7.45 Pob'ieberichten. Ntd. Omroep-Vereeniging. 8.10 Concert. Alg. Ned. Radio-Omroep. 9.00 Populair concert. 10.00 Pers- en nieuwsberichten. 10.15 Voortzetting concert. r Ned. Omroep-Vereeniging. 10.30 Vroolijke avond. KüNIGWUSTERH., 1300 M. 4.206.20 Concert. 7.30 „Die Heilige", muzik. 'legende. LANGENBERG, 462 M. 5.20 Vesperconcert. 7.35 Volksli eederen en duetten. DAVENTRY, 1604 M. 6.20 Muziek. 1 7:05 Het Daventry Kwartet 7.35 De grondslagen der muziek, f 8.05 Muziek. 10.00 Duetten voor twee piano's en Fransche liedjes. 5 10.50 Muziek. PARIJS (Radio) 17J0 M. .05 Concert. 1 TrtJj. 1 8.50 Concert. FRWï Noodslachtingen1 koe, 2 graskalve ren, 3 nuchtere kalveren, 9 yarkeoe, 4 schapen en 3 geiten. Ingevoerd werd 367 K.G. vfoesch. Het .totaal be drag aan ontvangen keurloon -is f.475»25 Het aantal ingeschreven - perso nen aan de Arbeidsbeurs .bedraagt 17 mannelijke volwassen personen; ALPHEN AAN DEN RIJN. De schipper van eeii Rijnaak vergat Zaterdagavond de roef af te sluiten. Van zijn afwezigheid: maakte een vlugge dief gebruik om "een be drag van fóoo,te stelen. BOSKOOP. Donderdagavond .15 December 7 uur, hoopt voor de BürgerafdT„Pro Rege" alhier, in de Geref. Kerk, in openbare vergadering op te'treden pud-Minister Bijleveld van Deri Haag, met het onderwerp: „Droom 'enwerke lijkheid". Niemand - verzuime dezevergadering bij te wonen. NIEUWVEEN. De-Raad besloot geen yloekVer- bod in te voeren. V Een in de Geref. Kerk i ge- houden collecte voor de Vrgé Universi teit bracht op f9,77. Tot ouderling in deGeref.Kerk is gekozen A. Hoógendoorn, tot diaken H. Schellingerhout. 'r Door de duisternis misleid, ge raakte H. met fiets en al in het water en brak daarbij zijn arm. Uit het rapport van den Keur^ngs fdienst blijkt, dat van Jan. _tot Sept. 1304 keuringen ter plaatse zijn gehou den, 68 op het laboratorium,9' en 6 afkeuringen. k Alhier zal ter gemeentesecretarie aangesteld worden een volontair, hoofd zakelijk voor het archief. De commissaris der Kóningin wordt eerstdaags in onze gemeente verwacht. Wij twijfelen niet, of.aU.cn zullen vlaggen bij dit- hooge., beabek. NOORDEN. Aan den heer J. B. J. v. d. Zwaiit (onderwijzer aail de R.K. School al hier, is ziekteverlof verleend. - Tot oud :rling bij de GerefKerk is herkozen de heer T. Alblas" en tot •diaken de heer IHoogendoorn. Op Donderdag 1 Dec. hoopt voor de J. V. op te treden tot het houden van een lezing Ds. G. v. Heiningen van Ter Aar, met het on derwerp: „Levensdrang en Leven&wör- 'ding". Een in de Geref. Kerk gehouden collecte; voor de zendingop Solo btatóht op de som van f10,32. 0EG6T0EEST. Loop der. bevolking tot -r Dcfc. 1927. 'f' Aantal inwoners 1 Nov. '27- 5936 Geboren in Nov. 3 j. en 2 m. ia-5. Ingekomen 31 m. en 42 vr. is 73. Wordt dus totaal 6014. Overleden 5 m. en 5 vr. is 10. Ver trokken 21 m. en 32 vr. is 53. Aantal inwoners dus op 1 Dec. '2 71 6014 min 53, wordt 5951. Burgerlijke stand. Geboren: Am na Cornelia Hendrika d.v. P. C. Wou denberg en T. Gerritsen; AppolioaPe- kronella d.v. P. Vink en M. C. v. d.. Hoeven; Jan z.v. L. iHakker en A. M. v. d. Meij; Petrus Johannes z.v:J; H. Kuijken en J. C. Vessies (na 3 dagen overleden); Gerritj e Antje d.v, J. Alacdaniel en G. J. de Korte; Fre- kiericus Johannes Maria z.v: A. P. de- Rooij en E. A. M. Nnssen; Agatha ApoÜna d.v. Th. S. Lubbe en A. J. v. Rijn; Betsy Marianne Nicolette d.v. A. M. Blok en J. F- Rinke; Maartje d.v. L. Noort en G. Hoogstraten; Ma-

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2