De FLORES-FILM DAG-AGENDA. Woensdag 7 Dec-, 's av. acht uur: „Prediker", Janvossensteeg: Dr. W. Boissevain over „Onze houding tegen over Rome". Donderdag 8 Dec., 's av. half acht. Stadsgehoorzaal: Generale Repetitie v. d. Uitv. v. d. Mij. tot Bevordering der Toonkunst. Vrijdag 9 Dec., 's avonds acht uur. Stadsgehoorzaal: Uitvoering der Mij. tot Bevordering der Toonkunst. 12—17 December. Stadsgehoorzaal. Flores-Film. lederen Woensdagavond 8.30—9.30, Middelweg 28, Zitting v. h. Bur. v. Aang. en Voorlichting inzake Crediet- verschaffing. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 5 tot en met Zondag 11 December a.s. waargenomen door de apotueek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Telef. 552. schip, volgens gewoonte, voedsel voor negen weken heeft meegekregen, zoo dat deze voorrraad thans ongeveer uit geput mote zijn. Wel is het schip ze ven weken weg, doch de laatste uit vaart was een kleine reis van onge veer veertien Üagen. De voedselvoorraad was niet aan gevuld. Zoowel uit Katwijk als uit IJmui- den zijn te Scheveningen de alarmee- rende berichten binnen gekomen, dat de visschers vlak onder de Engelsche kust een logger hebben zien vergaan. De bemannng zou hebben gezien, hoe het schip door hooge zeeën gegre pen en in de diepte weggetrokken werd. Het nummer kon echter niet ge constateerd worden. Niemand heeft ook den witten band. rond den boeg van de loggers der firma Jacq. den Duik, geschilderd, opgemerkt. ADRES VAN PATRIMONIUfil Naar De Courant verneemt, heeft het bestuur van het Ned. Werklieden verbond „Patrimonium" aan den mi nister van Arbeid een adres gezonden, waarin wordt aangedrongen op zoo danige wijziging van de Ouderdoms- en Invaliditeitswetten, dat; lo. in de eerstgenoemde wet naast de mogelijkheid van premie restitu tie bij overlijden, ook de mogelijkheid der verzekering eener weduwen- en Weezenrente wordt opgenomen; 2o. in de Invaliditeitswet ook de leeftijdsgrens van 35 jaar. neergelegd in art. 33, verhoogd wordt, zoo moge lijk tot 45, subsidair tot 40 jaar, waar door de kosten in belangrijke mate ge reduceerd zouden worden; 30: dat het plakken van volwaardige zegels ook bij werkverschaffingen ver plichtend worde gesteld. VERKIEZINGSPUZZLE TE RHENEN. Het hoofdstembureau te Rhenen heeft inzake de herstemming van een raadsbesluit in het stemdistrict te Eist (gemeente Rhenen) den heer A. van de Nadort (A. R.) gekozen ver klaard. De S. D. fractie zal zich tegen deze beslissing verzetten en in hooger be roep gaan bij Ged. Staten, omdat niet alleen de A. R. candidaat, doch ook hun candidaat meer stemmen heeft verworven, dan de kiesdeeler bij de vorige stemming in den afgeloopen zomer aanweer. Aldus oordeelt zij, dat ook haar candidaat is gekozen. BUITENLAND. DE VOORBEREIDENDE ONTWAPENINGSCONFERENTIE. De slotzitting. De vierde zitting van de voorbereidings commissie voor de ontwapeningsconferen tie is Zaterdagmiddag om twaalf uur door Jhr. Loudon den voorzitter, na een kort woord van voldoening over den vol brachten arbeid gesloten met een „Tot weerziens op 15 Maart!" Er is echter eerst nog heel wat gedebat teerd voordat men tot het besluit, dat de vijfde zitting der voorbereidende com missie 15 Maart zal beginnen, kon komen. HET PROTOCOL TEGEN DEN CHEMI- SCHEN EN BACTERIOLOGISCHEN OORLÓG. Rusland teekent. Litwinof heeft Zaterdag in naam van de Sovjet-regeering op het volkenbonds secretariaat het additioneele protocol van de Geneefsche conventie tot het houden vari toezicht op den internationalen han del in wapenen geteekend, bij welk pro tocol de staten overeenkomen, zich inge val van oorlog van ieder gebruik van chemische of bacteriologische wapenen te onthouden. Reeds in zijn eerste rede van Woens dag uitte Litwinof zijn bereidwilligheid tot die onderteekening, maar men had niet verwacht, dat hij reeds dezer dagen op het volkenhondssecretariaat zelf tot die onderteekening, die ook te Parijs kan geschieden, zou overgaan. Bij de onderteekening uitte hij de hoop, dat deze daad van Sovjet-Rusland ten gevolge zou hebben, dat de staten, die het protocol in grooten getale onderteekenden, doch waarvan slechts zeer weinigen het tót dusver ratificeerden, thans spoedig tot ratificatie overgaan. Rusland is tot gelijktijdige ratificatie met de volken bondsstaten bereid. DE VOLKENBONDSRAAD. Een verzoek van Portugal. De financieels volkenbondscommiasie zal weldra wederom het financieel herstel van een volkenbóndsstaat op zich mogen nemen. Na Oostenrijk, Hongarije, Estland RECLAME is vol verrassingen, vol tegen stellingen, vol allerleukste momenten. Vertooningen van 12 tot en met 18 December te 8 uur, in de Foyer der Stadsgehoorzaal. Entrée tste rang 80 c.2de rang 50 c. Plaatsbespreking a 10 c. bij de Boekh. J. W. VAN LEEUWEN, Maarsmanssteeg. Matinée's op Woensdag 14, Zater dag 17 December te 21/* uur. Entrée voor volwassenen 50 of 30 c. voor kinderen 25 of 15 c. Voorverkoop van kaarten door Dames. Dantzig, Griekenland en Bulgarije zal nu Portugal aan de beurt komen. De Portugeesche regeering heeft name lijk tot den Volkenbond het verzoek ge richt, dat de financieele volkenbondscom missie een studie van den financieelen toestand van Portugal make en de mid delen tot herstel berame door een internationale leening. Het schijnt, dat Portugal desnoods bereid zou zijn een volkenbondscommissaris te Lisrabon te aanvaarden, met gelijksoortige bevoegd heden als rar. Zimmerman te VVeenen en Jeremiah Smith te Boedapest hadden, doch wat tot dusver door Griekenland en Bulgarije werd geweigerd. Het Portugeesche verzoek is op de agen da van de raadszitting van heden ge plaatst. Chamberlain en Brland naar Genève. Sir Austen Chamberlain, die Zaterdag uit Londen is vertrokken ter bijwoning van de bijeenkomst van den Volkenbond, welke heden plaats vindt, vertoefde te Parijs eenige uren bij den Engelschen ge zant, om daarna met Briand naar Ge nève te vertrekken. Hedenmorgen de opening der Raadszitting De 48ste gewone vergadering van den raad van den volkenbond werd hedenmor gen geopend. Voorzitter is ditmaal, vol gens de alphabetische volgorde de gezant van China te Parijs, de heer Tsjeng Loh. De raad ging zooals gebruikelijk eerst in een geheime zitting de agenda voor de vergadering definitief vaststellen. Ver moedelijk zullen daarop 36 punten voor komen, zoodat het zeer de vraag zal zijn, of de gewone tijd van een week, gedu rende welke de raad meestal vergadert, voldoende zal zijn, om de heele agenda af te handelen. Wat het Hongaarsch-Roemeensche con flict betreft, verluidt thans, dat de Roe- meensche delegatie tot den raad het ver zoek heeft gericht, om de behandeling daarvan op het einde van de vergadering te doen plaats hebben, daar Titulesco, de Roemeensche minister van buitenland- sche zaken, tegen het einde van de week vermoedelijk van zijn ongesteldheid zoo ver genezen zal zijn, dat hij naar Genève zal kunnen komen. Voorts heeft de raad nog een opvolger te benoemen voor den Spanjaard Madria- ga, den leider der ontwapeningsafdeeling van den volkenbond, die als zoodanig af treedt. HET JAARVERSLAG VAN MINISTER DAVIS. Het Panamakanaal. De Amerikaansche minister van oorlog, Davis, vermeldt, in zijn jaarverslag aan president Coolidge, dat Zaterdag werd ge publiceerd, ijdat het scheepvaartverkeer door het Panamakanaal in het afgeloopen jaar grooter is geweest dan in elk vorig jaar. De Britsche schepen omvatten 23 pet. de Amerikaansche ongeveer 55 pet. van de totale tonnenmaat. De minister legt er den nadruk op dat onmiddellijk moet begonnen worden met den bouw van een dam, welke moet dienen om een ex tra watervoorraad te verkrijgen. Dit plan, reeds lang door den minister onder het oog gezien, kan het best worden uitge voerd, door een dam te leggen over den rivier Chagres te Alhajuela op het punt waar de rivier zich in het kanaal ontlast. Hierdoor zou een meer ontstaan met een oppervlakte van ongeveer 20 vierkanten mijl hetwelk-22,000 millioen kubieke voet water kan inhouden, zijnde 2/3 van den tegenwoordigen voorraad. Deze extra watervoorraad zou voldoen de zijn om jaarlijks schepen met een ge zamenlijke tonnenmaat van 100 millioen ton te schutten, zijnde vier maal zooveel als het tegenwoordige verkeer. De kosten voor de uitvoering van het plan worden geraamd op 10 tot 12 millioen dollar. De Philippijnen. Sprekend over de Philippijnen, schrijft Davis, dat de poging om het Philippijn- sche volk bekwaam te maken voor zelfbe stuur, samen valt met de economische ontwikkeling van deze eilanden. Noodza kelijkerwijs is er nadruk gelegd op de po litieke capaciteiten .van dit volk, zeide hij, ten koste van de ontwikkeling der pro ductie-capaciteit. Men doet het voorko men alsof de politieke status van de Phi lippijnen de voornaamste hinderpaal is voor hun snelle ontwikkeling. Als de Ver. Sstaten bekend maakten vast besloten te zijn, permanent of voor een onbepaalde periode, de eilanden te blijven beheeren, zouden deze zich sneller ontwikkelen. Daarover valt niet te redeneeren. Aan den anderen kant is het ook waar, dat in dien de Vereenigde Staten als vast staand feit bekend makten zich in de naaste toe komst van de eilanden terug te trekken, zulk een beslissing niet alleen zou tegen houden, maar zelfs een snellen terug gang zou veroorzaken. En daarom is de bewering nier juis*, dat de definitieve verklaring, welke politiek de Ver. Staten billen volsen. de ontwikkeling der eilan den fpn gnpde zou komen. Sprekend over-hef •legpp, z^êt Davis, dat dit uit militair "oogpunt dit jaar voort durend gevorderd was. liet materiaal en de oorlogsmiddelen van het leger zijn ver beterd. zoodat het leger der Ver. Staten aan de natie een. steeds toenemende mate van veiligheid en daadwerkelijke verdedi ging verschaft. DE SNELTREIN LYON—GRENOBLE ONTSPOORD. De sneltrein Lyon-Grenoble 's gister morgen ontspoord. De locomotief en vier wagons vielen omver. Drie personen wedden gewond. DE SPANNING TUSSCHEN POLEN EN LITAUEN. Völgens geruchten zal Polen de regee ringen der westelijke mogendheden mee- deeling hebben gedaan van de minimum eischen inzake de regeling van het con flict met Litauen. Tegelijkertijd heeft Pilsoedski verklaard, dat bij afwijking hiervan Polen zich een volledige vrijheid van handelen tegenoyer Litauen moet voorbehouden. DE A.S. PRESIDENTSVERKIEZING IN AMERIKA. Een verklaring van Sinith. Smith, de gouverneur van New York, die genoemd wordt als de candidaat der democraten hij de a,s. verkiezingen voor het presidentschap .heeft verklaard: Het Amerikaansche volk heeft het recht, zich te verzetten tegen- iedere wet, of ieder deel van de grondwet, waar het niet mee sympathiseert. Spreker verklaarde dan ook niet in te zien, waarom kiezers zich niet zouden verzetten tegen het drankverbod. ITALIë EN FRANKRIJK. De Geneefsche correspondent van het Parijsche blad de „Information" meent, dat de Raad van den Volkenbond den moed moest hebben Mussolini in zijn midden te noodigen, ten ein-de bepaalde misverstanden op te ruimen. Torre, de voorzitter van de begrotings commissie in de Italiaansche Kamer en rapporteur omtrent het met. Albanië ge sloten verdrag verwijt Briand in de Stam pa slechts in vage termen over de ver houding tot Italië gesproken te hebben. De Fransche politiek heeft zich volgens Torre altijd vijandig tegenover de Itali aansche behoeften getoond, zoowel in Abessinië, als in Tanger, Midden-Europa en in de Middellandsche Zee. Met het Fransch-Z.-Slavische verdrag zou Frank rijk weer alles gedaan hebbeii om Italië dwars te zitten; de Fransche leiders zou den de behoeften van het nieuwe Italië in zake politieke, geestelijke, economische en ethische eischen miskennen; zoo lang dit hen beheerscht is een entente met Frankrijk volgens Torre bijna onmogelijk. De Tevere walgt van de schijnheilig heid dezer onnoozele discussie; wat wil len de Fransche 'bladen, vraagt het blad, met hun oorverdoqyende vriendelijkhe den; waarom trappên de rFanschen van goeden wille niet hun regeerders weg. die Italië periodiek krenken en aldus de be langen van Frankrijk schaden? EEN INTERVIEW MET KONING MICHAëL VAN ROEMENIë. Over speelgoed en paardjerijden. Geo London van het Parijsche „Jour nal" is misschien de eerste journalist ge weest, die een onderhoud met den zes jaar ouden koning Michaël van Roemenië heeft gehad. Een journalistiek buitenkans je, dat hij op aardige wijze uitbuit voor zijn blad. Het kostte hem eenige moeite om het gedaan te krijgen, maar toen hij zich een maal binnen de muren van het konink lijk paleis te Boekarest bevond, liep alles vlot. Terwijl hij antichambreerde hoorde hij boven zijn hoofd vroolijke kreten en het geluid van vallende dingen, gevolgd door nieuw gejuich. Vijf minuten later verscheen de koning Een mooi knaapje, door een Engelsche nurse vergezeld. De koning verbaasde zich erover dat de journalist geen foto toestel bij zich had, en beweerde in het Engelsch: „als u geen toestel bij u hebt, bent u geen journalistl". Onmiddellijk be loofde hij hem een portret. Toen het werd" gebracht, vroeg de Franschman om een opdracht, maar de koning verontschuldig de zich: hij kan nog niet schrijven. Maar spoedig zal hij het wel kennen, in het Roemeensch, zoowel als in het Engelsch. De koning liet vervolgens zijn intervie wer zijn electrischen trein bewonderen en een auto, die lichtelijk was heschadigd, ten gevolge van een botsing met een deur. Ook vertelde hij nog, dat hij een kleine pony bezit, die hij iederen ochtend in de manege berijdt. Tot zijn yerwondering wordt zijn pony niet in zijn appartemen ten toegelaten. De Fransche journalist weet nog te ver tellen, dat bij den kleinen Michaël de her innering aan zijn vader, ex-kroonprins Carol, nog levendig ia. 'Hij spreekt nog vaak over hem en vraagt naar nieuws omtrent hem. Hij was vier jaar toen zijn vader heenging.... ZUID-AFRIKA's OERBEWONERS. In het ruwe gebergte van het Kaapsch schiereiland, dat nog ontelbare nauwelijks onderzochte grotten be va.*, heeft een be kend Afrikaansch oudheidkundige, Peers, een groote menigte in voortreffelijken toe stand verkeerende geraamten gevonden van de oerbewoners van Züid-Afrika. In een grot boven Vischhoek vr.nd hij op een diepte van 2 ingiet een vijzel eti een stamper, een kralensnoer en een aan tal scherpe steenvoorwerpen en iets die per lagen de geraamten vt>n twee perso nen met de hoofden nttae elkaar toe, han den en voeten omhoog getrokken en een simer met doppen vav, i uisvottel eiere>- (.m den hals. Vlak naast hen' lagen drie geraamten, waarvan o.a. één van e«-.j baby en *êu aii een ongeveer 18 jarig meisje. Het v\ a. duidelijk, dal allen een gewelddadigst dood waren pesfnrven h» tzü donr de hand van wilde slamnipn of donr wilde, dieren. Bij dieper graven tot 3 en 4 meier wer den nog tal van geraamten, losse been-le ren en gebruiksvoorwerpen van groote ar- chaeologische waarde nioekt. Prof. Dart uit Johannesburg, de ontdek ker van het Taungs-oeep is thans bezig ter plaatse een nauwgezet onderzoek in te stellen. KORTE BERICHTEN. Tusschen het Rijk en Pruisen is geen overeenstemming bereikt, inzake de ver- hooging der ambtenaarssalarissen. In verband met eischen inzake den arbeidstijd en de loonen door de vakver eenigingen gesteld, dreigt in de W'est- Duitsche ijzer- en staalindustrie een siil- legging van het werk met 1 Jan. a.s. De spoorwegstaking in Saksen is op geheven. De havenstaking in Australië breid de zich nog vérder uit. In verscheiden be drijven moest de arbeid, in verband met deze staking worden stopgezet, liet aan tal werkloozen bedraagt reeds 5U.UUU man. Het antwoord van de nationale Boe renpartij in Roemenië op het aanbod van samenwerking met de liberalen, is door Maniu aan Titulescu overhandigd en luidt volkomen ontkennend. Onmiddellijk ia de ministerraad bijeengeroepen. De Italiaansche Kamer heeft het vriendschapsverdrag en defensief verbond met Albanië bij acclamatie aangenomen. Rykof heeft bij de opening van het communistische partij congres te Moskou verklaard, dat voor de partij geen „Trotz- ki-kwesUe" meer bestaat. Duitschland en Engeland hebben Za terdag te Londen de overeenkomst getee kend, waarbij de pasvisa wederkeerig voor afgeschaft worden verklaard. GEMENGD NIEUWS. Scheveningsche logger vergaan? In Katwijk is een logger binnengevallen, die gerapporteerd heeft, dat onder de En gelsche kust een vermoedelijk Schevening sche logger is vergaan, meldt het Vad.". De bemanning heeft gezien hoe het schip gegrepen werd door twee hooge zeeën. Er kon echter geen hulp geboden worden, omdat de boot onmiddellijk in de diepte verdween. Van den Scheveningschen reeder Jac. den Duik is nu reeds sinds eenigën tijd een logger zoek, n.l. de SCH 421, „De Ade laar". Zes weken geleden is deze boot voor de vischvangst uitgevaren en sinds dien heeft men niets meer van haar ver nomen. Begrijpelijkerwijze heerscht er onder de Scheveningsche visschersbevolking groo te ongerustheid over het lot van dit schip. Aan boord bevinden zich twaalf mannen waarvan meer dan de helft gehuwd is, onder den 26-jarigen schipper N. Spaans. Een politiekruiser dïr marine is Maandag j.T. op onderzoek uitgeweest, tot nog toe zonder resultaat. Schipper ^Grootveld van de SCH 189, die Vrijdag de Scheveningsche visschershaven is binnengevallen, heeft verklaard, dat hij het vermiste schip gezien heeft op den 17den November. Zekerheid kon hij ech ter niet geven, omdat de schipper het nummer van den logger niet heeft kun nen lezen. Volgens de tuigage zeide hij moest het „De Adelaar" zijn. DiefstaL Vrijdagavond is te Alphen a. d. Rijn, tijdens afwezigheid van den schipper uit de roef van zijn rijnaak, lig gende in de llijmans wetering, een bedrag van 600 ontvreemd. De schipper had bij zijn vertrek de roef niet gesloten. Van den dader geen spoor. Branden. Zaterdagmiddag is het boerderijtje van W. Heiwegen aan de Mei kade te Ede totaal afgebrand. Het vee kon gered worden. Inbraken. Vrijdagnacht is ingebroken in het kantoorgebouw en pakhuis der Alckmaar Pakket nabij den aanlegstei ger te lJmuiden. Behalve eenig geld wer den ook nog goederen uit het magazijn ontvreemd. Men meldt uit Roermond: Den laatsten tijd komen in Limburg ge regeld inbraken voor. Te Beesel werd Zaterdagnacht op twee plaatsen ingebroken, waarbij eenig geld, sieraden en levensmiddelen werden ont vreemd. Te Kessel bezochten de dieven de wo ning van het hoofd der school, die nota bene, gelegen is tusschen die van den .Rijksveldwachter en den gemeenteveld wachter. Hier werden slechts eenige si garen meegenomen. Ondanks de ijverige nasporingen is van de dieven geen spoor te vinden. In kokend water gevallen. Te Val- kenswaard zijn twee meisjes, van onge veer 6 jaar bij het spelen in aanraking gekomen met een ketel kokend water, waardoor beiden ernstige brandwonden opliepen, meldt het „Hgz," Het 6-jarig meisje van B. is aan de bekomen won den overleden. De toestand van het an dere meisje van W. is vrij ernstig. Onbewaakte overwegen. De afsluit- boomen aan den overweg bij wachtpost 6, onder Dorst, tusschen Breda en Gilze-Rij- en zullen eerlang worden verwijderd, waardoor de bewaking van den overweg wordt opgeheven. Bloedvergiftiging. Zekere vrouw H. te Venray had de onvoorzichtigheid een puistje in haar gezicht open te krabben. Ze kreeg bloedvergiftiging en overleed kort daarna aan de gevolgen. De vrouw laat zeven kinderen achter. Hersenontsteking na vaccinatie. Door dr. van Pelt, is in Kerkdriel een geval van hersenontsteking geconstateerd, den tien den dag na de laatste openbare vaccinatie, l p advies van de Rijks-studie-commis- sie, welke voor deze gevallen de vorige week werd ingesteld, ia bet kindje opge- Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren ls. HUIZEN, (N.-H7, 1840 M. Na 6 uur n.m. 1950 M. Nederl. Draadl. Omroep. Ned. Chr. Radio-Vereen. 6.15 .Vijfde lezing van de serie Li teraire Voordrachten door Dr. Ph. Lansberg. Onderwerp: Onderwijzend} literatuur i> de 17e en 18e eeuw"'. 7.00 Instituut Schoevcrs. Berde les Engelsche Conversatie. 7.30 Mcdedeelingen. S.co Muziekavond. Hierna persberichten van Vaz Diaz HILVERSUM, 1060 M. Alg. Ned Radio-Omroep. 4.405.55 Kinderuurtje. 6.00 Muziek. 7.15 Engelsche les. 7.45 Poli ieh richten. 8.10 Pint Nicolaasavond. 10.00 Pers- en nicuwsberich'en: - KüN 1GWUSTERH1300 M. 7.50 Vioolconcert. 9/50 Muziek en zang. LANGENBERG, 469 M. 5.20 Muziek en zang. 7.35 St. Nicolaasfeest. 8.05 Westfaalsche avond. 9.50 Muziek. 10.20 Muziek. DAVLNTRY, 1604 M. 6.20 Muziek. 7.05 Muziek. 7.35 De grondslagen der muziek. 8.45 Concert. 9.55 Muziek en zang. 11.20 Muziek. PARUS (Radio) 1750 M. 5.05 Littérair en muzikaal programma 8.50 Concert. Antennes op huurhuizen. Nu het aantal antennes op huizen en daken met den dag toeneemt; is het niet te verwonderen, dat er in tdit jaar in Genève op een Intern. Juridisch Congres over draadlooze te legrafie een to^rt conclus e is aangeno men, waarbij de rechter tusschen ver huurder en bewoner van éen huis be palingen inzake het aanbrengen van antennes heeft vastgelegd. De voc.rnaa.mste regelen komen hier op neer, dat de huurder de goed keuring no dig heeft van den eige naar voor het plaatsen van de aQ- tenne en alles wat daarbij behoort. De eigenaar heeft dan het recht .om te bepalen, hoe hij de antenne \Vjl geplaatst z e i, mits er rekening hnd- wordt gehouden dat een goede ontvangst mogelijk is. Ais da eigenaar weigert, moet de huurder het recht heb ten 0111 den rechter over het geichii in. dj zen een uitspraak te Ja ten doen. .De eigenair mag geen huur*, erhooging vragen, om dat d». huurder een antenne geplaaLt heeft. De huurder is verplicht om de-an tenne goed te onderhouden én alle 6chf.de, die door het hebbe.i van da antenne ontstaat, te vergoeden en is bovendien verplicht, bij het verlaten van de woning de installatie te ver wijderen en aüe schade daardoor ont staan, te herstellen. Hoewel deze conclusie slechts op een congres aangenomen is, kan het zijn nut hebben met somm ge puntei rekening te houden bij het plaatsen van antennes of bij het opmaken van huurcontracten. nomen in de barakken in Den Bosch. Het geval is niet van ernstigen aard, en her stel is gelukkig zeer waarschijnlijk. Deze vaccinatie geschiedde in Driel den ganschen» zomer niet en werd express in November gedaan, omdat in deze maand in 1926 in heel Nederland geen enkel ziek te-geval opgemerkt was. Rangeerder gedood. Op het rangeer terrein van het station KerkradeRolduo onder Haanrade is een doodelijk ongeluk gebeurd. Tijdens het rangeeren hoorde de machinist van den trein plotseling geen signalen meer, waarom hij een on derzoek ging instellen. Hij vond toen den rangeerder P. H. B. kermend tusschen de rails liggen, met een wonde aan den rech terslaap, terwijl hij bovendien ernstig bloedde uit neus en mond. Na enkele mi nuten stierf hij. Men vermoedt, dat de man van een der wagens een slag tegen het hoofd heeft gekregen. B., die 30 jaar oud was en afkomstig uit Weert, was ge huwd en vader van een kind. Verdronken. In een onbewaakt oogen- blik, terwijl de moeder zich in de schuur bevond om brandstoffen te halen, wist een kind van het echtpaar C. Boon te Moordrecht al kruipende de woning uit te komen, met het gevolg, dat de kleine in de achter de woning gelegen slcrot te recht kwam en jammerlijk verdronk. 101-jarige overleden. De oudste In woonster van Veenendaal, mej. C. van Zanten, die verpleegd werd in het Oude- liedenhuis aldaar, is gistermorgen in den ouderdom van lül jaar overleden. De hooge hoed. In de „Times" komt aangehaald uit „The Hatter's Gazette", een amusante beschrijving voor van den indruk, dien de verschijning van den eer sten hoogen hoed in de straten van Lon den op de bevolking van Engeland hoofdstad maakte. Het was op 16 Januari 1797, dat een winkelier in heeren-nouveauté's, genaamd John Hetherington, wonende aan het Strand, voor den lord-mayor wérd ge bracht op de beschuldiging, dat hij de orde verstoord en een oploop veroorzaakt had en 5UU pond cautie moest geven. Hei kwam vast te staan, dat de heer Hethe rington, iemand van goede familie, zich op de openbare straat bad, yertoond, dra-

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2