Bij Booifsfthaanen doen, geen PUROL vergelen. kan op zichzelf niets doen en advi- peert alleen maar aan B. en W. Déze begrooting wordt daarna vast gesteld. t# Bn de begrooting voor Ji-et Electri- piteitsbedrijf, merkt ae hoer ten Car it e Brouwer op, dat hij gaarne zou zien dat door het bedrjjt niet de kleine artikelen, als strijkijzers enz. toerden verkocht. Dit moet aan den middenstand worden overgelaten. De heer Herngreen zegt dat het bedrijf hier prgsregelend opteedt. De verkoop heeft overigens weinig te be- teekenen. De heer den Hertog zou willen dat de winst van de bedrijven meer ten goede kwam aan verschillende dee len van de gemeente, die nog van «etectricïbeit verstoken znn. Dit zal do boeren zeer ten goede komen. De Voorzitter wijster op, dat successievelijk het electriciteitsnet zich Uitbreidt. Echter hebben in den Gnep- ihoek, waar thans ook gelegenheid is voor aansluiting, slechts drie personen zich daarvoor aangemeld. Dat is toch (Wel zeer ontmoedigend en daarom (moeten B. en W. toch een weinig •voorzichtig zijn in deze zaak. De heer Ten Cate Broiuiwlar .vraagt of er niet bij Leiden kan aan gedrongen worden op het tot stand 'komen van een regeling, waarbij aan sluiting wordt verkregen met de om liggende groote centrales, opdat bij eventueele storingen toch .stroomwordt verkregen. De begrooting wordt daarna vast gesteld. f Daarna worden zonder bespreking vastgesteld de begrootingen- op het Waterleiding- en Grondbedrijf, en d? begreoting van 't Burgerlijk Armbestuur en die van de Gezondheidscommissie. Alvorens aan de gemeentebegrooting te beginnen, wordt eerst een half uur gepauzeerd. TER AAR. Een belad?n vrachtauto van de fa. Bonda, geraakte bij het uithalen ts ver in den kant en verzakte. Na lan gen tijd vergeefs beproefd te heb ben de auto er weer uit te krijgen. felukte het ten slotte met behulp van en tractor van Gebr. H. de auto weel op den beganen weg te brengen. Naar wij vernemen, hpopt op een nog nader te bepalen datum, ie (December Dr. K. Dgk van Den Haag, hier op te treden voor de Jeugd or ganisatie. Door de N.V. Zuivelfabriek ii vergunning aangevraagd voor een ver andering in de fabriek, bestaande ir bijbouw van een ketelhuis voor de stoomketels van genoemde fabriek. Op 3 December kunnen de bezwaren wor den ingebracht. Op 16 Dec. a.s., des v.m. u uur, zal te Roelofarendsveen in het Gemeentehuis de inlevering moeten plaats hebben van de RjjKSgoederen. De Kring-tentoonstelling van de Pluimvee- en Kongnenvereen. te Al phen a. d. Rgn, waartoe ook deze gemeente behoort, is vastgesteld op 5, 6 en 7 Jan. a.s. In een gehouden vergadering van ingelanden van den Noordeind en Geer polder, werd voor een paar jaar be- rloten door de ingelanden van do afd. Geerpolder, van het aige- Wltimde gedeelte over te gaan tot slooping der kleine molen en tot uit- bemaling door electrische kracht in het Aarkanaal. Tot uitvoering kwam het nog niet. Thans wil men de mo len behouden. Anderen weer niet. Wie lost deze kwestie op? De arbeider J. V. kwam tenge volge van de gladheid, zoodanig op den rand van een vaartuig te vallen, dat hij eenige ribben brak. Door landbouwer Kempenaar i;- de hulpmotcr, welke dienst deed tol spoedig uitmalen van het land, dat bij de woning behoorde, vervangen door electrische kracht. Het uitgevoerde plan blijkt wel te voldoen, en is voorden landbouwer een groote verbetering ge worden. KATWIJK. De verduistering van Kerkgelden. De 3 e Kamer der Hangsche Rechtbank heef. de voorloopige gevangenhouding van den gewezen kerkvoogcf D. P. te Katwijk a. d. Rgn, die verJacht wordt van verduistering van f 20.000 ten na- deele van de Ned. Herv. Kerk, met 30 d:gen verlengd. Ds. H. Ph. Ingwersen, die Zon dag 1 Januari afscheid neemt van de Geref. Kerk te Nijkerk (G.), zal op Zondagmorgen 8 Jan. '28 D.V. be vestigd wopden te Katwjjk aan Zee^ door Ds. H. Metering van Katwijk a. d. Rijn, om .des avonds intrede te «doen. Tot en met 6 Dec. a.s., mogen Ida winkels tot des avonds 11 uur geopend blgven voor het publiek in verband met het as. St. Nicolaasfeest. KOUDEKERK. Vergadering van den gemeenteraad op Vrijdag 2 December a.s. des namid dags 2 uur ten Raadhuize. Onderwerpen ter behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. Mededeelingen. 3. Benoeming onderwijzeres aan de O.L.- school. Voordracht 1. Mej. M. E. de Ruij- ter, te Amsterdam; 2. Mej. H. J. de Vos, te Groede; 3. Mej. J. G. Musschenhage, te Zwolle. 4. Wijziging Reglement Burgerlijk Arm bestuur. 5. Benoeming lid Burgerlijk Armbestuur en Burgerlijk Wees- en Armhuis. (Perio dieke aftreding de heer Ant. v. Egmond). Aanbeveling: 1. Ant. van Egmond; 2. G. v. d. Bijl Azn. 6. Adres anti-vloekverbod. 7. Comptabele besluiten. 8. Vergoeding art. 101 der L.O. wet 1920 over 1925 aan bet bestuur der Ned. Herv. school alhier. 9. Intrekking toeslag op pensioenen. 10. Bespreking Koudekerkscbe brug. RECLAME U kunt het bekomen bij Apoth. en Drogisten in doozen van 30 en 60 ct. en in tuben van SO ct. LEIMUIDEN. Aan de Geref. Kerk alhier, werd door wijlen Mej. J. G. Duyser te Alphen aan den Rijn gelegateerd ƒ500, aan de Geref. Diaconie 300, en aan de Chr. School 250. Door het uitbreidingsfonds der Vrije Universiteit werd door het desbetreffend Locaal-comité onder voorzitterschap van Ds. Ringnalda ƒ231.75 ingezameld, ter wijl nog meerdere giften te wachten zijn. Het comité blijft actief. Gedurende de maand November wer den ter secretarie dezer gemeente inge volge de vleeschkeuringswet aangegeven: Voor bedrljfsslachting twee koeien, voor huisslachting 20 varkens, voor noodslach- ting vier schapen en één varken. Afgekeurd werden 3 schapen en een varken. Van buiten den Keuringskring werd 275 K.G. rundvleesch ingevoerd. In totaal werd aan keurloon 75 ontvangen. Bij de Geref. Kerk werden 'ot ouder lingen gekozen de heeren Ph. Muys en P. Rietdijk en tot diaken d<- heer J. Baa.tse. Loop der bevolking gedurende de maand November 1927. Gevestigd uit Rot terdam: G. Hillebrand; uit Doornspijk: R. Lieuwerink en gezin; uit Ter Aar: J. Fransen. Vertrokken naar Alphen aan den Rijn: Pietertje van 't Wout; naar Haarlemmer meer: Wilha. Clara van Velzen; naar Kou dekerk: A. van Lei uwen, geb. van Haas ter, en gezin. OEGSTGEEST. Bazar en eerste-steenlegging Chr. Vereenigingsgebouw. Gistermiddag had in tegenwoordigheid van een grooten kring van genoodigden in de Chr. school aan den Hoogen Morsch de opening van den bazar ten behoeve van het Gebouw voor Chr. Belangen en de eerste-steenlegging van dit gebouw plaats. De heer T. van Egmond, opende de bij eenkomst, liet zingen Ps. 138 1, ging voor in gebed en heette daarna de aanwezigen hartelijk welkom, in 't bijzonder Mevr. Groot uit Delft. We zijn samengekomen, aldus spr., om hier den bazar te openen en straks nog bij een andere plechtigheid tegenwoordig te zijn, die daarmede nauw verband houdt. Het is een reeds 35 jaar gekoesterde wensch om hier aan den Morsch een eigen gebouwtje te hebben voor onze Chr.- ac tie. Door een prachtig legaat van wijlen den heer Boon alsmede door het plaat sen van rentelooze aandeelen zijn we in staat ons gebouwtje bijna zonder schuld te plaatsen. We komen echter nog een 1000 tekort en daarom werd besloten een bazar in e.lkaar te zetten. In de tijden van den schoolstrijd heeft een in deze school gehouden, bazar meermalen uit komst uit den nood gebracht, en al is er thans geen kwestie van nood, het is er wel een van noodzaak. Op milde wijze heeft men bijgedragen tot dezen bazar en spr. dankt namens het comité de milde en blijmoedige gevers hartelijk, 't. Komt er nu maar op aan, dat over drie dagen alles verkocht is, waartoe spr. een beroep doet op de aanwezigen. Spr. hoopt, dat hier een vroolijke, gepaste bazarstemming mag heerschen. De andere plechtigheid is de eerste steenlegging voor het gebouw, die heden middag eveneens zal plaats hebben en waartoe spr. Mevrouw Groot, vroeger echtgenoote van wijlen den heer Boon, thans uitnoodigt, zulks in voortzetting van de traditie en opdat haar naam hier aan den Morsch altijd in dankbare her innering zal blijven. Vervolgens begaven de aanwezigen zich naar buiten, waar Mevrouw Groot den eersten steen legde en de heer van Eg mond daarnaast den tweeden steen met selde. Weer in de zaal teruggekeerd, voerde de heer van Egmond nogmaals het woord en verklaarde met een enkel woord den bazar voor geopend. Na afloop van den bazar aldus spr. ho1 en we binnen enkele weken het ge bouw te openen (applaus). Weldra was de bazar in vollen gang en werd er druk gekocht, verkocht, geloot, geraden enz. Gaarne bevelen we onzen lezers zoowel Leidenaars als Oegstgeesters, een bezoek aan dezen bazar aan. Er is een zeldzame voorraad artikelen van de meest uiteen- loopende soort, te veel om op te noe men. We vermelden slechts de afdeelin- gen groenten en banket, die hier ruim vertegenwoordigd waren, de bloembollen (typisch Oegstgeestsch!) doch ook tal van mooie luxe- en gebruiksvoorwerpen, boe ken, speelgoed, enz. enz. Natuurlijk ont breken de attracties niet, terwijl men te vens onder het genot van een kopje thee -een stukje muziek kan beluisteren. In één woord: 't is er zeer gezellig; wie dezen bazar bezoekt, bezorgt zich zelf een genoeglijk' halfuurtje en steunt bovendien een zeer nuttige zaak. De bazar is vandaag en morgen geopend van 2 tot 6 en van 7 tot 11 uur. De tentoonstelling op Voorgeest toont de goede resultaten der arbeidstherapiezij heeft veel belangstelling ondervonden. Het was dan ook heusch de moeite waard. Dr. Querido met zijn helpsters en helpers komt alle lof toe. Door het gemeentebestuur is over gegaan tot verlichting van den Rijnzicht- weg en Rijnsburgerweg en ieder juicht zulks van harte toe. Toch gebeurt het nog dat de lantaarns worden vernield, wat zeer te laken is. De politie had het ge noegen twee belhamels W. Z. en W. v. E., uit Rijnsburg op te sporen, die zich hier aan schuldig maakten. De politie maakte verscheidene ver balen wegens het niet hebben van een rood achterlicht of reflector op het rij wiel. Oppassen is dus gewenscht, en .daarom je karretje conform de wet in orde gemaakt. Oegstgeest wordt steeds meer en meer gemoderniseerd. Dit gebeurt o.m. ook door afbraak van het oude. De oude huisjes op het terrein van Endegeest ge legen langs de Geversstraat, worden ge sloopt. Uit historisch oogpunt bezien is dit te betreuren, daar ze werkelijk een aardig aanzicht gaven, wat temeer tot zijn recht kwam door de moderne omge ving. De laatste postbestelling is vanaf he den met een halfuur vervroegd, terwijl de lichting van de bussen in de parken het laatst geschiedt des avonds om 7 39 uur. De laatstp buslichting aan den Warmon- derweg is 10 uur 's avonds en de eerste postopzending vanuit. Oegstgeest. 's mor gens om 5 uur, zoodat. bij spoed het, best na 10 uur 's avonds gepost kan worden aan liet kantoor in het Wilhelminapark. Met ingang van 1 Dec. a.s. wordt de laat te pcstlichting een half uur vervroegd. Ook de bussen zullen dan 's avonds een half uur vroeger gelicht worden. rijnsburg. Aan de veiling „Flora" alhier zijn deze week de eerste Scarlet Due's geveild, die 8 cent per stuk opbrachten. De prijzen zijn op heden, wat bij een steeds minder wordende aanvoer begrij pelijk is. zeer goad. Rosgrvsanthen vari- eeren van ƒ0.24 tot 0.70 naar gelang van kwaliteit. Eenbloemige brengen van 0.15 tot 0.18 op. Anjers van 0.85 tot 0.95. Er zijn al vroege tulp Scarlet due in den han del gebracht. De kwaliteit was niet om over te roemen. Ze brachten van 6 tot 6.10 op Het is voor dit artikel nog wat vroeg. Volgende week komen hiervan groote partijen. Burg. Stand. Geboren: Anna Marga- retha, dv. J. Wijsman en A. J. van den Berg: Lysia, zv. C. de Mooii en A. van Eg mond; Arie, zv. C. van Delft en E. M. Heemskerk. Getrouwd: J. H. Glasbergen, 21 J. en C. de Mooij, 21 j.; J. E. Oudshoorn, 27 j. en J. A. van Egmond, 26 j. Ondertrouwd: J. van der Meij, jm. 25 j. en Lena Hoek, jd. 22 j. te Katwijk. Overleden: Jan van Egmond, 77 j. wedr. van I. Cath. van der Kwaak. OUDEWETERING. Gisterenavond had in café Klein alhier de jaarvergadering plaats van de IJsclub „Prins Hendrik der Neder landen". Ruim 70 leden waren aan wezig. De voorzitter, do heer J. H. Ves- seur opende te klokslag half acht de vergadering en heeite allen welkom. Het was spr. een genoegen, dat zoo vele leden waren omgekomen. Hg hoop te, dat we dezen winter eens mooi ijs zouden krijgen, opdat de vereeni- ging haar taak zou kunnen vervul len en ijsfeesten zou kunnen organi- seeren. De notulen, welke bij afwezigheid van den secretaris, door den 2 den isecretaris, den heer J. Zoet Wzn. werden voorgelezen, werden onveran derd vastgesteld. Uit het verslag van den penningm.. dat dan volgde, bleek, dat de re^ kening over het vereenigingsjaar 1926 '27 sloot met een batig saldo van f285,73. De rekening en bescheiden werden nagezien door de heeren J. Schoenmaker Azn. en P. H. van den Bosch, en volkomen in orde bevonuen. De aftredende bestuursleden werden allen bg acclamatie herkozen. Hierop had de verloting plaats. Als steeds be stemd hiervoor groote belangstelling. De prijzen werden door den voorzitter aan dj gelukkige winnaars uitgereikt. Bg de rondvraag vroeg de heer C Los, of er, indien er geen gsfeesten kortten worden gehouden, er dan niet een zaalfeest zou kunnen worden ge- géven. De voorzitter antwoordde, dat de vereeniging uit prinoipe geen zaalfees ten geeft. Als dat een hoogst enkele keer al eens gebeurd is, dan is steeds het initiatief genomen door eenige le den of bestuursleden. Deze zijn dan ook aansprakelijk voor het feest. De heer B. van Graas oordeelde, dat het onnoodig was om aan de ver eeniging een boda verbonden te heb ben voor het bezorgen der convocation en het innen der kwitanties. De voorzitter toor,do op overtuigen de wijze aan, dat gizon de verre af- star.den, die mee len werden afgelegd het geenszins een overbodige weelde is om een bode disponibel ie hebben. De vergadering werd daarna door den voorzitter op de gebruikelijk;* wijze gesloten. SASSENHEIM. Dinsdagavond vergaderde de A.R. Prop. Club „Groen van Prinsterer" onder leiding van haren voorzitter den heer A. Vogelaar. In zijn openingswoord herinnerde deze er aan, dat de Prop. Club onlangs was ge noemd de dochter der Kiesvereen. Als de zaken zoo staan spreekt het vanzelf, dat de minder prettige verhoudingen bij moe der thuis aan de dochter niet onopgemerkt voorbij zijn gegaan. Een lid van het be stuur bedankte wegens vertrek naar el ders, terwijl twee andere leden zich om de bekende oorzaken terugtrokken. Dat alles is ontmoedigend. Het werk der Prop. Club blijft noodig. Wij hebben behoefte aan mannen, die hun beginselen kennen en liefhebben, die weten wat ze willen. Daarom zien we niet in de allereerste plaats op het getal. En met een dankbaar hart voor ontvangen zegeningen, willen we in een vast vertrouwen op God verder gaan. Hierna sprak de heer Hollander van 's- Gravenhage over: Politieke verhoudingen. Spr. begon met uit te spreken dat we in politiek opzicht in geen opgewekten tijd leven. In velerlei opzicht is de dood in de pot. En dat ofschoon we leven onder de zegeningen van algemeen Kiesrecht, evenredige vertegenwoordiging en de stemplicht. Dan was Wet vroeger onder de z.g. volmaakte Kieswet van Van Houten, die allesbehalve volmaakt was, toch een heel andere tijd. Op zeer onderhoudende en pakkende wijze toekende spr. de strijd zooals die in vroeger dagen werd gevoerd. Het kweeken van kiezers, het controlee ren der lijsten en ten slotte de actie bij de politieke strijd zelf. Nu is alles zooveel anders geworden. Aan allen kant wordt ons afbreük ge daan. Maar hiertegenover moeten wij- vasthouden dat vvij gelooven dat de A.R. beginselen in hun wezen en werken, ook in de practische politiek, tot heil van land en volk zijn. De kiezersvrees is een gevaarlijke ziekte. Men is dikwijls, mis schien ook wel eens bij ons, maar al te bang van verliezen van stemmen en ze tels, het verspelen van invloed. Maar dat mag nooit voor ons de waardemeter in de politiek zijn. Wanneer we meenen dat ons beginsel iets van ons vraagt, hebben we daarvoor te ijveren met al onze macht Daarom is snr. zoo'n vurie bewonderaar van C.oliin De man die de smaad van den tegenstan der wist, te verdragen, die zich niet liet weerhouden om zijn plicht, te dopn. door dat menig politiek vriend de schouders over hem ophaalde, maar die welbewust, en vast op zijn doel afging. Wij hebben noodig menschen die het btginsel -uitdragen, maar vanzelf brengt het terrein der practische politiek ons in aanraking met andere groepen. Daarom hebben we te onderzoeken wel ke groepen ons het dichtst nabij staan, er. het best dienstbaar kunnen worden gemaakt, om mede onze beginse'en uit te dragpn. Wij mogen niet alleen getuigen. Begin selen moeten in daden worden omgezet Waar geen enkele partij zelf in staat :s een meerderheid te behalen, moet gezocht worden hoe een parlementaire meerder heid kan worden gevormd. In verband hiermede besprak spr. uit voerig de vroegere coalitie, en alle an dere pogingen die in den loop der tijden waren aangewend om tot een andere groepeering te komen. De geschiedenis heeft duidelijk aangetoond, dat voor te rugkeer tot normale parlementaire ver houdingen noodig is terugkeer, herstel van de coalitie. In de Eerste Kamer is trouwens geluk kig van het verbreken der Coalitie nooit veel gemerkt. En in de Tweede Kamer zijn er teekenen die er op wijzen, dat men bezig is de Coalitie te herstellen. Het zal noodig zijn, dat we voor 1929 onze uiterste krachten inspannen om te behouden wat we hebben. Met een vurige opwekking om ons met vernieuwde liefde te scharen onder de oude A.R. banier, eindigde spr. zijn rede. Een zeer gezellige discussie volgde. Wij vertrouwen dat er of op de Kiesver. of op de Prop. Club nog wel eens gelegenheid zal zijn om op verschillende van de aan geroerde kwesties nog eens nader terug te komen. Nadat de heer Hollander in dankzeg ging was voorgegaan, werd de vergade ring door den voorzitter gesloten. Burg. Stand. Geboren: Leendert, zv. W. Heijns en E. L. Kieboom; Johanna en Wijnand Willem, d. en zv. J. D. Heijns en A. Keijzer; Cornelis, zv. S. de Vries en A. de Jong; Laurentia Maria, dv. P. Caspers en A. Caspers. Overleden: Josephus Antonius van der Horst, 16 mnd. zv. J. H. van der Horst en A. C. Hoogland; Adriana Speekenbrink, 62 j. wed. v. J. van der Steen; Maria Jo hanna Wassenburg, 85 j. echtg. v. F. van der Wallen. Gevestigd: Mej. H. de Mooij. Hoofdstr. 28 van Leiden; A. J. P. van der Wilden, geb. van Doorn, Burchtstraat 13 van 's- Gravenhage. Vertrokken: M. de Ridder van Zand- slootkade b naar Alphen aan den Rijn. Het inleveren van rijksgoederen door de dienstplichtigen der lichting 1912 zal voor deze gemeente plaats hebben op a.s. Dinsdag 6 December des voormiddags te 1Ü uur ten Raadhuize alhier. Chr. Geref. Gem.: a.s. Donder dagavond 7 uur, Ds. J. B. G. Croes van Gouda. In de vacature van mej. Sla is aan de „De Visser School" alhier be noemd mej. B. J. Meeuwenberg, thans werkzaam aan de School met den Bgbel te Culemborg. ROELOFARENDSVEEN. Gisterenmorgen is mej.B. van N. Wetering, doordat zij een voorbijgang ster aam-eed, meft fiets en al te water gereden. Door den heer Th. l'A. werd haai- do behulpzame hand gereikt, en werd zij weer op het, droge gebracht Het was intusschen een koud bad. VOORSCHOTEN. Dinsdagavond hield het Geref. Jeugdverbana een huishoudelijke ver gadering in de Geref. Kerk. Hoewel de vergadering ook voor belangstellen den toegankelijk was, hadden maar enkelen hiervan gebruik gemaakt. De voorzitter, de heer C. Kooy, verzocht de aanwezigen te zingen Ps. 119:3 en las voer de 101 sJje en 100ste Psalm, om vervolgens in gebed voor te gaan. De voorzitter heette de spreker van den a vond de heer Huinink van Leiden Red. van de N. L. Courant, van harte welkom, en gaf hem het woord over „Het communisme in Indië". Spr. begint met een schildering vaa de schoonheid van Indië. Gaat ver volgens na de eenheid van taal en volkszeden van verschillende volkeren van Indii. Vervolgens welke beteekenis Java heeft ten opzichte van de overi ge eilanden, om dan in den breede de politieke rijping van Indië te schil deren. Achlervolgens worden de fei ten der jongste onlusten verteld om eindelijk stil te staan bij den tegenwoor digen stand der beweging. Ten slotte wekt g£r. op om de kennis van Indië te verrijken. Dat is noodig om onze nationale taak te kunnen volbrengen. Dat is ook noodig om de zendings roeping, die wij nebben, te kunnen volbrengen. Op de rede van den heer Huinink volgde een interessante bespreking, waaraan verschillende der aanwezigen deelnamen, en die de kennis, ervaring en liefde voor Indië van den spreker helder deed uitkomen. De voorzitter dankte den heer Hui nink voor zijn van zooveel' liefde en kennis getuigende rede, waardoor wij veel omtrent Indië geleerd hebben. De heer Huinink sloot met dankzeg ging. ZOETERWOUDE. Gevallen. Alhier is een schipper op de steekkdder van zijn schip gevallen, waardoor hij ernstig werd gewond aan den buik. Hij werd naar he» Elisabethsgesticht te Leiden overge bracht. Zijn toestand is levensgevaar lijk- ZEVENHOVEN. De Arr. Rechtbank te Utrecht veroordeelde W. K. aan de Kromme Mijdrecht tot 2 jaar gevangenisstraf met aftrek van prev. hechtenis wegens hef misdrijf genooml in avt 249 van het WetVek van R'rafeecht. Bij den Rand de^r orem^nfe ingekomen van God S'aten om ad vies. ooi ontwerp s la"isr?g ling voor Burgemeesters, Sec veterissen en Ont vang T3. Ongewijzigd is dit aangenomen De heer B. S. Wielenga, Hoofd d r 0. L. S. alhier, heelt een benoe ming ontvangen aan een der M.U.L.O. Scholen te Len Haag. Uit het fin. verslag der Wilhel- minavereen. bleek, dat er ruim f42 in kas was. De Burgem- es'erswoning met Raadhuis nadert haar voltooiing. Men is begonnen te kappen, zoodat aevlag in top staat. Met het po t t tion wordt men alhier, toch wel wat stiefmoederlijk be deeld van 's Rijkswege. Bij de stati- onhouder, tevens kruidenier is een gleuf in de muur aangebracht en klaar is Kees. 't Vermakel jkste is van-deze historie, dat er boven deze glouf een reclamebordie prijkt van Erual. Nog bijna dagelijks passeeren aan den Amstel verjcnil'.encle motor schuiten, al of niet met andere schui ten op sleeptouw, met ruigt geladen van de Nieuwkoopsche plassen voor de bollenstreken waar het als dek king voor do bloembollen, hyacintheo. enz. dienst doet. VISSCHER1JBERICHTEN. IJ MUIDEN, 30 Nov. Heden aange komen aan den rijksafslag 26 stoom trawlers, 2 drijfnetvaartuigen en 32 kustvisschers. De prijzen waren: Tar bot 1860, griet 1937 p. 50 K.G. gr. tong 1,361,50, dito middel 1,10 1,40, kl. tong 1,101,25 p. K.G, gr. schol 2939, middel schol 33 38, zetschol 3239, kl. schol 726 tongschar 516, p. k. van 50 K.G., rog 1122 p. 20 st., vleet 0,50 £2,o 7 p. st., gr. schel vise h 31,50 41, middel scnelvisch 2532, fclein- middel dito 1826, kl. schelvisch 9 18 ,qo, p. k. van 50 K.G., kabeljauw 3700 p. k. van 125 K.G., gr. gullen 10,5017,50, kl. gullen 6,50—10,50 p. k. van 50 K.G., leng 0,972,60, heilbot 1,90 p. st., wgting 4,809,50 p. k. van 50 K.G., koolvisch 1 p. st., kreeft 92 ot. p. st., steur 2746 p. st. 40 manden versche haring 6,50- 12, 9 mandon gez. haring 6,-50 per mand van 42 K.G. Van de IJm. stoomtreilers kwa men er heden 26 aan de markt. De besommingen waren: IJM. 65 met 2381 IJM. 94 met 3047, IJM. 70 met 1879. IJM. 133 met 2356, IJM. 175 met 2629, IJM. 184 met 2249, IJM. 150 met 2684, IJM. 58 met 5938, IJM. 135 met 2344, IJM. 482 met 3559, IJM. 3 met 4010, IJM. 129 met 2426 IJM. 36 met 2891, IJM. 326 met 3612 IJM. A2 met 3550, IJM. 56 met 3958 IJM. 02 met 1901, IJM. 110 met 2617 IJM. 101 met 2916, IJM. 39 met 5263 IJM. 29 met 2311, IJM. 20 met 2046, IJM. 165 met 1817, IJM. 384 met 2410, IJM. 180 met 2611 en IJM. 46 met 2104. In da week van 24 tot en met 30 November zijn te IJ muiden aan den rgkvtechafsl. aangevoerd: 1.036.887 K.G. treilvisch, 1674 kantjes pekel- haring, 7801 mandan verscne en 306 mar.d jn gezouten haring. De totaalop brengst bedroeg f388.121. De besommingen der haringsche pen waren heden IJM. 406 met 5958 aan pekelharing, LT. 240 met 1347. LT. 53 met 887, LT. 726 met 1068 en IJM. 974 met 2342 aan versche haring. Van de Katwgker haringloggeti waarvan de vangsten naar Katwijk worden verscheept, kwamen in de ha ringhaven binnen de KW. 99 met 145 kantjes, KW. 154 met 379 kantjes, KW. 20 met 153 en K.W. 65 met 60 kantjes pekelharing. De omzet in de riiksvischhallen te IJmuiden bedroeg in November van dit jaar f 1.734,814 tegen 1.770.922 in November van liet vorige jaar. Van di versche hai-ingvisscherj kwam hier binnen de Engelsche stoom- llogger LT. 290 met 160 markleai versche haring. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKALIJN. LOCHKATRINE Rott. n. Vancr. 26 Cristobal. NOORDERDIJK Rott. n. Vancr. 27 San Franciaco. WES'i'EREIJK Rott. n. N.-York 28 10.13 n.m. 100 m. ZW. v.Land'sEnd VOLENDAM 30 v. Rott. te N.-York. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. MELISKERK uitr. 29 2.7 n.m. 45 m. O. v. Niton. KLIPFONTEIN uiir. 29 11.6 v.m. 95 m. Z. v. Lar.d's End. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. CERES thr. 28 v. Seccondee. ALCHIBA 29 v. Hamb. n. Amst. DELFLAND 30 v. Rott. n. Hamburg EON. HOLLANDSCHE LLOYD. WATERLAND thr. 29 v. Montevideo ZAANLAND thr. 29 v. St. Vinoent. ROTTELEAMSCHE LLOYD. MENADO thr. 29 v. Pt. Said. BANDOENG 30 v. Hamb. te Schiedam EOEKABOEMI thr. 30 1 n.m. v. Havre REMBRANDT uitr. 28 v. Sabang. BLITAR uitr. p. 30 12 midd. Finisterre SLAMAT 30 v. Rott. n. Batavia. STOOMVAART-MIJ. „NEDERLAND". PRINSES JULIANA thr. p. 28Gibralt SIMALOER uitr. 28 te Singapore. SALABANGKA thr. 28 te ilingapora RIOUW uitr. 29 v. Padang. BORNEO thr. 30 te Mars. KANGEAN thr. 29 v. Makallah. P. C. HOOFT thr. p. 30 Perim. KAMBANGAN uitr. 30 te Pt. Said. REMBRANDT uitr. 28 te Sabang.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6