opgemerkt, dat door de School een bod is gedaan van 50 per M2. Dat wijkt af van de vraagprijs en de waar de. Niet daarentegen van de andere perceeltjes. Is er wel moeite gedaan om in der minne te koopen. Wethouder Reimeringer deelt mede, dat B. en W. de prijs te hoog vonden. De heer Huurman (A.-R.) geeft in overweging om, nu cijfers genoemd zijn. dit punt uit te stellen. Wethouder G o s 1 i n g a deelt me de, dat inderdaad de vraagprijs verre uitgaat boven de waarde. Aangenomen. 15. Voortzetting van de behandeling van het voorstel: a. inzake het verleenen van een voor schot aan de Woningbouwvereniging De Goede Woning, ten behoeve van de voltooiing van haar gebouw aan de Gasstraat, oorspronkelijk bestemd voor Badhuis en van een bijdrage in het exploitatietekort van dat gebouw; b. inzake het huren van het sub a bedoeld gebouw, teneinde daarin het tijdelijk Gemeentelijk Waschbureau te vestigen; c. tot vaststelling van den desbe- treffenden begrootingsstaat. De Voorzitter zegt, dat het College niet in staat is den Raad thans volledig in te lichten, waarom hij voorstelt dit punt tot nader order aan te houden. De heer Groeneveld (S.D.) vindt het vreemd dat B en W. thans met dit voorst, komen. In de vorige verga dering meenden B, en W.. dat het onnoodig was er nog langer over te spreken. De mededeelingen zullen van politieke beteekenis zijn. Spr. heeft zoo den indruk, dat men aan de over zijde zoekt naar een gelegenheid om het waschbureau om hals te bren gen. De Voorzitter deelt nader me de, dat eerst enkele uren geleden het College mededeelingen bereikten, die het noodig maken uitstel te verzoe ken. Wat dit betreft kan Spr. geen mededeelingen doen. Het voorstel wordt afgevoerd van de agenda. De agenda nu afgehandeld zijnde stelt de Voorzitter voor thans een spoedvoorstel aan de agenda toe te voegen, n.l.: 15a. Aankoop van gronden. B. en W. stellen voor aan te koopen eenage perceelen ten Zuiden en ten Noorden van de trambaan naar Was senaar voor respect, den prijs van 38.997.— en 15200,50. Voorts eenige perceelen op een ander© paats (ach ter het voormalig Posthof naar wij meenen) voor resp. 41.250,en J 71,182,50. De eerste aankoop wordt aangeno men zonder hoofdelijke stemming. De laatste met 25 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de hr.: Sijtsma, Wil- mer, Spendel, Heemskerk en Parmen- tier. Daarna zijn aan de orde de vragen van den heer Van Es. inzake inenting tegen diphtherie, vanwege den Gem. Geneesk. Dienst bij leerlingen y^n be waarscholen te dezer stede. De heer Van Es (A.-R.) licht de vragen toe met de mededeeling, dat hij meent dat de instructie van den Directeur en van de Schoolartsen ge richt is op een hygiënische verzorging maar niet op 't terrein van de eigenlij ke geneeskunde. Spr. vond daarvoor in de instructie ten/minste geen steun. Nu heeft de vaccinatie tegen pokken ons genoegzaam geleerd, dat er droe vige ervaringen mee opgedaan wor den. Wanneer dan ook inenting tegen besmettelijke ziekten noodig zou zijn dan moet de Geneeskundige dienst daarvoor een instructie hebben op dat achter deze handeling de Gemeen teraad sta. Wethouder Reimeringer deelt mede op de eerste vraag, dat het in derdaad B. en W. bekend is geworden dat enkele inentingen hebben plaats gehad. De Directeur van den Genees kundigen dienst vond daartoe aanlei ding in een voorgekomen diphtherie- geval. Op de vraag of de Geneesk. dienst machtiging daarvoor had, antwoord den B. en W. ontkennend. In 1925 is, op voorstel van den Dienst, door B. en W. machtiging verleend om gedu rende een jaar met toestemming der ouders inentingen te verrichten, maar daarna niet meer. Indertijd drong ook de Inspecteur op die inentingen aan. YVat betreft de vraag of de ouders toestemming gaven, deelt Spr. mede, dat de ouders alle schriftelijk instem den. De geneesk. dienst ging zelf tot deze inentingen over omdat de huis artsen onvoldoende met de techniek van deze inenting bekend waren, daar om was deze inenting ook in het alge meen belang van de medische weten schap. Op de vraag wat B. en W. zullen doen in dezen antwoordt Spr., dat het College nog nader overweegt wat hun te doen staat. Zij zullen een en ander ernstig overwegen. De heer Van Es dankt voor de ge geven inlichtingen. Spr. meent echter te moeten blijven bij zijn meening, dat dit niet het terrein is van den Geneesk. Dienst. Dat de Geneeskun dige dienst hier een opvoedende taak zou hebben, betwijfelt Spr. In elk ge val is de ervaring met de vaccinatie tegen pokken van dien aard dat voor zichtigheid geboden is. Sedert 1913 kende men de gevaren. Men hield ze geheim omdat men nog steeds hoopte ze te overwinnen. Dat is verkeerd ge weest. Een groote vrijheid voor den Geneesk. dienst werkt dat in de hand. Wat de schriftelijke toestemmingen aangaat, deze moeten met de noodige reserve genomen worden. Deze toe stemming werd menigmaal onder in vloed van den dienst op school gege ven. Hiermede wordt de interpellatie gesloten. RECLAME. Lijstenmakerij „De Concurrent" heeft groote prijsvermindering van Spiegels, Schilderstukken, omlijsten van platen, foto's. HAARLEMMERSTRAAT 62 - LEIDEN. Let op 't adres. Daarna is aan de orde het voorstel- Huurman e.a., betreffende het sa laris van den Burgemeester. De Voorzitter verlaat de ver gadering en draagt de leiding over aan Wethouder Reimeringer. De heer Huurman (A.-R.) meent dat het voorstel met de schriftelijke toelichting geen mondelinge toelich ting meer behoeft. De heer Van Eek (S. D. wil een verklaring afleggen namens de Soc. Dem. fractie. Los van de waardeering die Spr. en zijn partijgenooten hebben voor den persoon en het werk van den heer Van de Sande Bakhuyzen, zijn zij tegen dit voorstel. Toen inder tijd het voorstel tot verlaging van het salaris van den Burgem. genomen werd. waren de Soc.-Dem. daartegen, omdat tevoren een amendement, waarbij werd uitgesproken dat deze verlaging geen invloed op andere sa larissen zou hebben, verworpen was. Zij achtten dit toen in den tijd van be zuiniging een te gevaarlijk voorstel. De Soc.-Dem. fractie stelt zich op het standpunt, dat het salaris een maximum van 6.000 niet overschrij den mag. Voor de enkele gevallen, dat een salaris daarboven uitgaat ver zetten zij zich tegen het bestaande niet. De S.-D. erkennen de represen tatieve uitgaven, maar kunnen toch daarvoor niet wijken. Noodig is demo cratische eenvoud. Een burgemeester heeft het recht om in eenvoudigheid te leven overeenkomstig de mogelijk heid die zijn inkomen hem laat. Spr. verklaart nogmaals voor de persoon lijkheid en de ambtsvervulling allen eerbied te hebben. De heer S ij t s m a (V.D.) kan zich in hoofdzaak aansluiten bij het be toog van den heer Van Eek. Ook Spr. heeft alle respect voor den persoon en het ambt, maar hij acht 10.000 voor een gemeente als Leiden vol doende. Leiden moet de zuinigheid be trachten en moet daarom niet begin nen met den eersten ambtenaar in de gemeente te verhoogen in inkomen. De heer W i 1 m e r (R.-K.) zegt, dat wanneer het een salaris verhoo ging betrof er nog eenige reden zou zijn voor bezwaar. Echter niet hier waar het alleen geldt eén terugbren gen op het bedrag, waarop het oor spronkelijk was. Het was op uitdruk kelijk verzoek van den heer De Gijse- laar, dat het salaris verminderd werd. De heer Van Eek verliest een oogen- blik de realiteit uit het oog, omdat het ambt nu eenmaal een bezoldiging vraagt. De Soc. Dem. houden zich zelf niet aan den norni van 6000, omdat verschillende ambten hier en elders, ook door Soc. Dem. bekleed, hooger bezoldigd worden. De heer Huurman (A.-R.) had gehoopt dat dit voorstel zonder be spreking zou worden aangenomen. Bijzondere omstandigheden hebben hier alleen gebracht wat wij nu heb ben. Spr. is indertijd meegegaan met het verzoek van den heer De Gijselaar om hem genoegen te doen. Dat de Soc. Dem. dat niet deden blijkt nu om politieke redenen te zijn geweest. Spr. noemt enkele gemeenten van onge veer gelijke beteekenis als Leiden, zooals Groningen, Arnhem, Nijmegen en Tilburg, waar ook 't salaris 12000 bedraagt. De hr. B e r g e f s (R.-K.) sluit zich aan bij het betoog van den hr. Wilmer De heer Heemskerk (R.-K.) wijst eveneens op de wijze waarop het sa laris indertijd verminderd werd. Spr. was er toen tegen. Thans is Spr. er voor. Mocht het later noodig zijn dan kan vermindering worden ingevoerd. De heer Van Eek (S.D.) komt op tegen de opmerking van den heer Wil mer, dat Spr. geen rekening houdt met de realiteit. Ja dat gebeurt meer, dat de Soc. Dem. ingaan tegen de kapitalistische realiteit. De Soc. Dem. acht zich daartoe sterk genoeg en zal geleidelijk winnen. Het standpunt der Soc. Dem. is dat iedereen Burg. moet kunnen worden, maar dan moet men ook de eischen van representatie niet opvoeren. Wat een Burg. uit liefda digheid doen wil moet hij zelf weten. Spr is niet inconsequent als hij 6000 als maximum stelt. Wanneer andere Soc. Dem. hooger gaan is meermalen van Leiden daartegen geageerd. Spr. wil nog meedeelen. dat het indertijd uitsluitend de vrees voor de gevolgen voor andere ambtenaren is geweest, die noopte om tegen salarisverlaging te zijn. De heer Parmentier (A.-R.) noemt nog enkele voorbeelden van Soc. Dem.. die toch wel boven de 6000 gaan. De heer Albarda heeft 3500 pensioen en geniet nog 5000 als Ka merlid. Daarna wordt het voorstel aange nomen met de stemmen van de Soc. Dem. en den Vrijz. Dem. tegen. De heer Drees, geen burgemeester, doch Wethouder te Den Haag. geniet een salaris van 7000.De heer Wibaut, te Amsterdam genoot als Wethouder een salaris van circa 8500,en heeft nu een pensioen van 4000 per jaar. Spr. acht het noodig hierop de aan dacht te vestigen, nu de heer Van Eek zulke naïeve mededeelingen deed De heer De R e e d e wil nog gaar ne in bespreking brengen de door hem gestelde vragen, maar stelt dit uit tot de volgende vergadering. De heer Groeneveld (S.D.) in formeert waarom de verbetering van de Jan Vossensteeg niet wordt uitge voerd. De Voorzitter deelt mede, dat gewacht moet worden op materialen. Daarna wordt te half zes de verga dering gesloten. GEMENGD NIEUWS. Gevolgen van dronkenschap. Men meldt, uit Groningen: In den nacht van Zaterdag op Zondag omstreeks 1 uur. heeft de 20-jarige typo graaf C. B.. die te veel gedronken had in de Oude Ebbingestraat ruzie gezocht met. een daar passeerend gezelschap. Zonder dat daarvoor eenige aanleiding bestond, trok hii zijn mes en zwaaide daarmee als een wildeman in het rond. Het gevolg was. dat. hij zichzelf daarmee in het rech terdijbeen stak. waardoor een slagader werd geraakt. Hij verloor dadelijk een groote hoeveelheid bloed en werd door voorbijgangers opgevangen. Per politiebrancard werd hij naar het Academisch ziekenhuis vervoerd, waar hij tengevalge van het groote bloedverlies gisterenmorgen omstreeks 6 uur is over leden. Een dierenbeul. Te Vlissingen is door de politie procesverbaal opgemaakt tegen een kippenkoopman en poelier die een vrij groot aantal kippen zonder eten of drinken liet, terwijl bij een inval door de politie in een krat 14 uitgehongerde kip pen en 10 doode kippen werden aangetrof fen, voorts lagen in een kist 10 halfver gane kippenlijken met honderden maden bedekt. De legerstede van den man bleek te bestaan uit een ijzeren ledikant, waar in wat oude kleeren lagen. In de berg plaats hing een verpestende lucht. 50-jarig jubileum, -r Men meldt uit Maastricht: De heer J, Fryclal, heeft j.l. Zaterdag zijn 50-jarig dienstjubileum als secreta ris bij de N.Y.- „De Snhinx" herdacht. Te een uur werd de jubilaris in de prachtige versierde monsterkamer der fa briek geleid, alwaar een groot aantal vooraanstaande personen, meest indus- trieelen, de burgemeester der stad Maas tricht, door hunne tegenwoordigheid blij ken van waardeering gaven. Het eerst voerde de heer Janssen het woord namens den Raad van Beheer. Dan volgde de bur gemeester, die den jubilaris de heuglijke tijding meedeelde, van zijne benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Talrijke geschenken waren aanwezig, waaronder een door den heer Lint ont worpen vaas, voorstellende den geheelen levensloop van den 70-jarigen jubilaris vanaf zijn indiensttreding tot den dag van heden. De heer. Frydal dankte de diverse spre kers in korte goedgekozen bewoordingen. Een ongeluk, dat vrij goed is afgeloopen. Men meldt uit Nieuwer-Amstel: De 24-jarige G. S., in dienst bii den landbouwer K., te Oostwinde, keerde Za terdagavond tijdens een dichte mist met een door hem bestuurden wagen huis waarts en moest daarbij tusschen de hal ten Iverkweg en Oosteinde den onbewaak- ten overweg van den locéal-spoorweg Am sterdam—Aalsmeer passeeren. De wagen was slechts met een paard bespannen, ter wijl een paard naast het voertuig was ge spannen en een er achter. Op het moment dat wagen en paarden zich midden op den spoorweg bevonden, zag de voerman plotseling een personentrein naderen. Door de paarden met groote kracht aan te sporen, raakte het achter den wagen gespannen paard juist los op het moment dat de andere paarden den overweg wa ren gepasseerd. De voerman kon zich red der. dó'or Van den wagen te springen. De wagen werd door den trein gegrepen en ongeveer 100 meter meegesleept en totaal vernield. Als door een wonder bleven voerman en paarden ongedeerd. De trein kwam uit de richting Aalsmeer. Door een 'auto overreden. Te Someren is het 7-jarig zoontje van den landbou wer A. Thüs, al spelende, door een vracht auto van den heer S. uit Maarheeze aan gereden. Het knaapje is onmiddellijk naar het R.K. Gasthuis in Helmond overge bracht. Men vreest voor zijn leven. Den chauffeur treft geen schuld. Branden. Zondagnacht brak in de rij- wielherstelplaats van K. Jansen in de Be- gijnensttfaat te Oss een felle brand uit. De aanwezige rijwielen en onderdeden wer den een prooi der vlammen. De werk plaats brandde totaal uit. Door het krach tig optreden der brandweer bleef het woonhuis en de winkel gespaard. Verze kering dekt gedeeltelijk de schade. Te Belfelt bij Roermond is de groote stroobergplaats van de dakpannenfa- briek van de fa. Janssen-Dings totaal uit gebrand, meldt de „Maandagmorgen De vlammen tastten ook reeds een fabrieks gebouw aan, doch door spoedig aanwezig zijn der fraters van Steyl met hun motor- brandspuit kon hier nog gelukkig veel gespaard worden. Verzekering dekt de schade. Gisterochtend is het huis van het oud-raadslid, den heer H. Jansen aan den Hatertschen weg te Nijmegen gedeeltelijk afgebrand. Het achterhuis brandde ge heel uit. De oorzaak van den brand is ver moedelijk een lek in den schoorsteen. Verzekering dekt de schade. Aangehouden. Te Ni uwenhagen is aangehouden de Duitscher Sch., die ver dacht wordt te Herzogenrath Aretz te heb ben doodgestoken. S. zal Dinsdag door den grenscommis- saris te Heerlen aan de Duitsche justitie worden uitgeleverd. Doodgestoken. Men meldt uit Odoorn: Zaterdagavond is de 20-jarige J. Blank, van Walthermond, doodgestoken. De da der, K. P., is gearresteerd en heeft volle dig bekend. Het parket stelt ter plaatse een onderzoek in. Een vreemde vondst. Uit den sloot die tusschen den Westzeedijk en het Park te Rotterdam loopt, is een paar vrijwel nieuwe geelbruine damesschoenen opge haald. maat 6K- met crèpe-rubberzolen, aan de binnenzijde in zilverdruk de cij fers 84, 74, 168. De commissaris van poli tie in de IVe afdeeling. Witte de VVith- straat, verzoekt inlichtingen daar niet be kend is of hier wellicht sprake is van mis daad. UIT DE OMGEVING. AUKEMADE. Burger.gke ^a..d. G-boren: Nico le as Gudej\dus z.v. Gerardus Jaco bus R.e.uroek en Cornelia roeituin, Maria Cornelia d.v. Petrus Jacobus van Es ea Veronica iScholte; meiesia Ma ria d.v. 1 en:us Koek en Petronelia van Lameren; Quinna Petronelia Maria d.v. Rayi.erius cle jeu en Maria Adria- na Zandvliet; Georgeus Joseph z.v. Gerardus Brederikus Koot en Jacoba Maria Borst. Gehuwd: Jacobus Semp jm. 31 j. en Genrüd johanna Schater jd. 23 j.; jacobus Lverardus Spierenburg jm. 24 j. en Johanna Cathur.na Huigsloot jd. 24 j.; Leunardus Nicolaas van Kins jm. 25 j. en Adelheid Maria Wein- garts jd. 24 j.; theodorus Jacobus Lubbe 24 j. en Nelly Adriana Maria Johanna Wesselman jd. 29 j. Overleden: Mar.ha Zaal eentgen. van Johannes van der Hoorn 58 j. ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgerlijke stand. Geboren: Cor- nelis z.v. P. 0. van Uosihoorn en L. de Best; Willem Pieter z.v. D. Zwaan en M. Hoogendoorn; Adrianus Theo Jan z.v. A. van Meer en J. A. de Kooij; Cornelia d.v. H. van Egmond en K. M. Duysent. Gehuwd: H. J. H. Smit en Th. J. Kuif; L. Reumerman en H. Langejans; P. van Wilgen en W. Blom; W. I. van der Snoek en J. van Staalduinen Overleden: J. Boesveld jd. 7 mnd.; F. C. Bergman wed. van L>. van Duin 77_ j.; Levenl. aangegeven z. van H. Bossemerjer. en J. D. Koog; W. C. van Onselen echtgea. van G. Lujjben 41 j.; H. Brasker wedr. van J.Hooi- Boer 76 j. Ingekomen van: Gouda, H. J. de Zeeuw, eehtgen. van 1Lepelaar, De Ruijterstr. 10; Leiden, W. J. M. Omt- zigt, Pr. Hei.drikstr. 69; Heerde, F. Meere, Raadhuissir. 44;Waddinxveen i. C. Voswjjk, winke.juffr, van Man- •dersloostr. 60; Boskoop, C. A. Ver- kade, eehtgen. van J. Noordermeer, Nieuwesloot 14; Sassenheim, C. van den Boom, broodb.kn., Burg. Bloemstr. 5; Weerden, M. Wilschut, wed. van C. Mulder, Ridderbuurt 45; Koudekerk, G. D. van Leeuwen, arb., Mauritsstr. 25; Leimuiden, A. van Haaster, echt gen. van G .D. van Leeuwen en gez., Mauritsstr. 25; Den Blaag, BI. Wagee- naar, Hedastr. 45; Hazerswoude, J. F. van Veen en gez., Tuinstr. 15; Noordwijk, Chr. M. Koojjman, Pr. Hendrikstr. 75; Den Haag, J. J. Pen ders, Bruggestr. 16. Vertrokken naar: Langerak, T. J. Versluis, wed. J. M. van der Heiden; De Lier, A. Scherpenisse; Haarlem, Maria-Stichting, Allde Streng; Zoeter- woude, KI. van Schaik; Voorburg, Loo- laan 109, A. L. C. van der Sluis en gez., chauffeur; Waddinxveen, C. Wig- rs en gez., spoorwegarb.Weesp, van Asselt; Leiden, Hoogewoerd37, T. M. Hendriksen en gez., bloemistkn. Leiden, Geeregracht 3, M. Dreef, dienst bode; Reeuwyk, C. M. W. van Tel, dienstb.; Groningen, J. van der Helm bankw.; Amsterdam, Sluisstr. 481B. de Kwant, boekh.; Den Haag, Rijswijk- scheweg 656, J. J. M. van Vliet en gez., sigarenfabrikant. TER AAR. Burgerlijke star.d. Bevallen: R. M. Egbert - geb. Evers* z.- Getrouwd: C. Hoogervorst 26 j. en P. v. Veen 21 i.; N. v. Leeuwen 19 j. en J. van Tol 19 j. BODEGRAVEN. Burgerlijke star.d. Geboren: Lena Petronella d.v. N. den Hartog en 1. A. Vrekken; Diedriqh Oebele z.v. Weima en A. Winterfeld; Alida d.v. J. G. Zeilstra en J. M. Rijkaart. Gehuwd: L. Terlouw 24 j. en A. Mulder 22 j.; A. van Leeuwen 25 j. en A. Beens 27 j.; J. A. Jacobi 24 j. en C. W. Zimmerman 20 j. Ingekomen van: Gouda, J. E. Stol wijk, zonder ber., N Z 83; Hoogland, W. A. M. Schut, winkeljuffr., D N 1S6. Vertrokken naai1: Gouda, A. J. Ja cobi, dienstb Velzen, H. C. Molenaar dienstb.; Alpnen a. d. Rijn, M. N. Kranenburg, zonder ber. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Adri anus, z.v. A. de Bruin en J. Mesmaii Willy d.v. W. van der Bijl en J. Brandesrhorst; Theodorus Hendrikus z.v. N. A. de Hejj en G. Scheunha- ge; Cornelia Maria Barbera d.v. J. Goes en C. G. Zwart. Ondertrouwd: Antonius Koridon 31 i. en Daatje van Proogen 444 j-J Jaa Kulk 23 j. en Catharina Elisabeth van Rijswijk 19 j. Gelrouwd: Grjsbertus Johannes Meir- mans 22 j. en Maria Pieters 24 j.; Tohan Griekspoor 24 j. en Geertje Eijk 21 L; Dirk Noppen 20 j. en Cornelia Dirkje van Rjjswjjk 21 j. Tan Abel Kasimier 35 j. en Geertje Boomgaart 31 Overleden: Lamberius Kooijmans 72 i wedr. van J. A. Didde; Cornelis Maliepaard 60 j., wedr. van C. Rood- zant; Anna Alida van der Klugt 22 j., geh. met J. de Jong HAZERSWOUDE. Door den Kerkeraad der Geref. Kerk zgn, wegens periodieke aftre ding van de heeren A. Maaskant, en P. J. Bogaardi als ouderling, en den heer C. van Aalst Jacz. als diaken, car.didaat gesteld voor ouderling de heeren Joh. Bogaards, Jac. Bol, D. de Bruijn Yzn, ei Joh. Hassefras- en voor diaken Y. de Bruijn en C. de Gelder. Burgerlijke star.d. Eevallen: A. M. Kooie.-, geb. van Leeuwen, d.; H. M. Th. Wesriingh geb. Kapiein, d.; J. de Jong g b. Verrierj, a.; K. van Veen gen. Ha:sefras, z.; M. C. Tonij geb. de Lange, z. Gehuwd: 11. J. Straver 37 j. en G. de Graaf 2$ j. Overl.den: A. N. Straathof 7.1 j. eehtgen. van J. M. Streng. - De actie in onze gemeente voor de uitbouw van de A'rije Universiteit heeft als voorloopig resultaat d ,t reeds een bedrag van f300,voor dit doel werd bijeengebracht en kon wor den opgezonden. Bij de gehouden rede van Ds. E^ekenkamp in het belang van de Geref. Zendingsbond, heeft de col lecte voor den Bond opgebracht de som van f114,83. Op uitnoudiging der Chr. J. V. ,,Eere zij God', trad in het lokaal ,^Salvaton" op Dr. W. Lodder van Doorn met het onderwerp: „Het N.- Testament in verband met ae tegen woordige opgravingen". In een gloedvolle rede' toonde de begaafde spreker aan de hand van vele aan het licht gekomen ontdek kingen van de tegenwoordige opgra vingen aan, dat ook Ide historische waar de van dé H. Schrift volkomen be vestigd wordt. Met een opwekkend woord, inzonderheid tot de jongeren, om vast te houden aan het oi5r©ilbaar Woord van God, besloot spr. zijn met stille aandacht gevolgde lezing. Het samenzijn werd door den spr. op de gebruikelijke wijze geopend en gesloten. De veresniging „Trouw. School bezoek", hie'.d een vergadering bij den lieer J. Angenent. Bij de gehouden verkiezing werden de aftredende bestuurs- en commissie den allen herkozen, terwgl in een tweetal vacatures werden gekozen de heeren J. C. Windhorst en A. Yrer- vveij. De rekening van den penning meester sloot met een batig slot van ruim f130, Een ruim 5-jarig dochtertje van den heer v. G. liep achter een melk- auto. Tf.en deze zijn gang versQelde, liet zij de auto los e:i viel, waardoor zij nog door een hondenkar werd overreden. Met enkele verwondingen aan armen en beenen, liep dit ongeval werkelijk nog bijzonder goed af. KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Willem Leendert z.v. W. Schaap en A. Vooijs Cimon z.v. A. Ou welland en D. BroeK- huizen; Nikolcas Maarten z.v. C. Rem- melswaal en M. Kurjt; Elisabeth d.v. C. van Vb.zen en J. de Vreugd; Jacob z.v. P. van Duijvenbode en N. van der Mejj; Arrissina d.v. A. van Rijn en J. van Duij\ enbv.de; Aldert z.v. T. Ouwehand en M. van Duijn; Willem Hendrik z.v. W. H. Kanbier en J. Beer; Leer.dert z.v. D. Varkevisser en A. Haasnoot; Willem z.v. Chr. C. v. d. Schee en N. de Klerk; Albertus z.v. J. A. de Vaal en W. Vlieland; Huig z.v. D. van Eeelen en T. Gugt. Ondertrouwd: J. van der Men en L. Hoek. Getrouwd: W. Guijt en J. Sip. Overleden: Willem Guijt 20 j. z.v. P. Gugt e.i A. v. Beelen. KOUDEKERK. Woensdag 30 Nov. a.s., des avonds te 7 uur zal in de Ned. Herv. school al hier een ouderavond gehouden worden. Het programma voor dezen avond belooft veel goeds en gaarne wekker we ouders en belangstellenden op om deze bijeen komst bij te wonen Door de R.K. en Chr. Steenfabrieks arbeidersbond werd Donderdagavond 1.1. een gecombineerde vergadering gehouden in 't café I.ieverse alhier. De vergadering, welke goed was bezócht werd geopend door den heer v. d. Werf, secretaris van ..St. Stephanus", terwijl ook de geestelijk-adviseur der vereeniging aanwezig was. Na de' opening kwam allereerst ter sprake de gevoerde actie bij de steenfa briek van den heer B. alhier, uit welke bespreking bleek, dat door den heer van B. eenige tegemoetkoming was toegezegd. Dat dit noodig is, blijkt wel uit hetgeen we te hooren kregen, dat in de winter- campagne niet meer verdiend wordt dan 12 a 13 gulden per week. Terecht werd uit den boezem der vergadering opgemerkt, dat een dergelijk loon ontoereikend is voor onderhoud van een gezin en dat deze actie dus alleszins billijk en te recht vaardigen is. Door de resp. bestuursleden van der Werf en Oosterbos zal dan ook getracht worden om tot een bevredigende oplossing te komen. Ook kwam nog ter sprake een ontslagkwestie, w aarover door den Chr. bond gecorrespondeerd zal wor den. Besproken werd voorts nog om aan den pannenfabrikant Jac. O. alhier een schrij ven te richten, om den loonstandaard zoo ongeveer in evenredigheid te brengen met 't vorig jaar, daar toch de toestand in de pannenindustrie niet slecht is te noe men. Na nog enkele besprekingen van onder geschikt belang, werd de vergadering door den heer van der Werf op de ge bruikelijke wijze gesloten. Moge de gevoerde actie tot een bevre digend resultaat leiden. Misschien, dat dan ook de blinden ziende worden wat betreft het organisatieleven. Alleen door u allen aan te sluiten zal daar een kracht van uitgaan, welke gevoeld zal worden door hoog en laag. Daardoor alleen zal al een geluid voortgebracht worden, waar naar geluisterd zal worden tot heil van uwen bond en tot heil van u zelf. Burgerlijke stand. Geboren: Wil lem Ccrnelis z.v. C. W. Hoogeveen en .K. C. Batelaan. Overleden: Hermanus iHoogenes79j. NIEUWVEEN. Wij vernamen dat angstige Nieuw veeners naar de secretarie zijn gerend om te iniormeeeren wat er voor kost* baarheden in ons gem.-archief schuileu Ze hadden n.l. in het Nieuws gelezen dat voor het in orde brengen aaarvau niet minder danzesduizend en zes honderd gulden beschikbaar was go ste.d. Of de raad soms op hol wal geslagen? Neen, dat niet, het Nieuwe had zich maar f6000 vergist. Dat het opmaken van roadsversl.» gen lang niet zoo gemakkelijk is, ale net wei lgkt, blijkt uit deze gegevene Le bjjbouw aan de Johannesstich» tingting van een verwarmingslokaal i- ©pgedragen aan de heser en C. V- Dg^.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6