Radio-Programma. Wat er vanavond te hooien la. HUIZEN, (N.-H.>, 1840 M. Na 8 uur n.m. 1950 M. Nederl. Draadl. Omroep. Katholieke Radio-Omroep. 6.30 Esperanto. 7.00 Instituut Schoevers. Cursus Engelsch beginners. 7.30 Kerklatijn. 8.00 Lezing- en Muziekavond. Hierna persberichten van Vaz Dia2 I HILVERSUM, 1060 M. Alg. Ned. Radio-Omroep. 5.30 Concert. 7.15 Engelsche les. 7.45 Politieberichten. Ned Omroep-Vereeniging. *8.10 Lezing door deen heer Henn Eorel. Ord rwerp: „Oostersche invloe iden in onze literatuur". Alg. Ned. Radio-Omroep. 9.00 Muziek en zang. 10.00 Pers- en nieuwsberichten. 10.15 Muziek en zang. (Vervolg). Ntd Omroep-Veree liging. 10.30 N. 0. V. Kamerorkest. 1115 Populair concert. KüNIGWUSTERH., 1300 M. 7.50 Muziek en zang. LANGKNKEKU 4''8 8 M. 5.20 Vesper o.l.v. Eysoldt. 7.30 Vroolijke avond. Daarna laatste berichten, sportbe richten en muziek. DAVEN'i'RY, 1600 M. 6.20 Muziek. 7.05 Muziek. 7.35 De grondslagen der muziek. 8.05 Zang. I0.00 Kamermuziek. 11.00 Muziek. PARIJS (Radio) 175° £.05 Concert. 8.50 Concert. Vrijz. Protest. Radio-Omroep. In de deaer dagen te Utrecht gehouden algemeen? ledenvergadering van dan Yrrjz. Protest. Radio Omr. is met algemeene stemmen de volgen- da motie aangenomen: De algemeene ledenvergadering van dan V. P. R. 0. enz., draagt aan het beduur van den V. P. R- O. op, krachtige pogingen in het werk te stellen tot het verkrijgen van meer zenduren, zoowel voor de naas te toekomst, als voor het vervolg, zulks in overeenstemming met de beteekenis van het vrijz. protestan tisme in Nederland en met het aan tal personen, welke als contribuee- rende leden van den V. P. R. 0. instemming hebben betuigd met de beginselen van den V. P. R. 0. In dezelfde vergadering werd het dagelijksch bestuur van den V. P. R.O. dat uit drie personen bestond, uit gebreid met de heeren: Prof. Ir. W. fcichermerhorn, Hoogl. aan de Tech nische Hoogeschool te Delft, en E. Eennink Bolt, cand.-notaris te Amster dam. Tramstoringen. Naar be; „Volk" meldt, heeft men in Ams.erdam na lange proefnemingen een sleepstuk voor de tram in gebruik genomen, dat redelijk voldoet en de tramstoiingen tot e n draaglijk mini- laum terugbrengt. Naar het blad ver neemt, heeft de tramdire-tle besloten, thans niet verder tijd te verspillen n.e; proefnemingen, maar geleidelijk ade tramwagens te voorzien van deze nieuwe sleep* tukken, zoodat over eeni- ge.i tijd, als de oude s leegst ukken ver sie. en z(jn, de tramstoringen automa tisch zijn opgeheven. raat. Ne Katwqksche installateurs zijn hierdoor niet benadeeld. het is niet juist dat reeds vele iareu de twee bazen een vasta toeslag Doven hun loon is uitgekeerd. Op groi.d van bijzonder opgedragen werk als magazijn;, dminisóratie en meter3 ijken, is sedert begin 1926 overwerk {•Ltetaald. Alle overwerk wordt zoo veel mogelijk wekelijks uitgekeerd. Een voors.el omtrent de loonen, is bij de commissie in bewerking en zal zoo spoedig mogelijk worden aangeboden Tegen he t stellen van den gasprijs op 2 ct. meer per M3., in de zo mermaanden, en 2 ct. minder in de wintermaanden, bestaat bij de commis sie ernstig bezwaar. Terecht zou de V.V.V. daartegen protesteeren, daar het voorstel elke redelijke grond mist in verband met de kosten der fabri catie Daarbij komt dut een prijsver- hooging van 2 ct. belemmerend zal werken op het gebruik van kookgas dat' juist zoo mooi toeneemt. Juist die toename helpt aan een meer gelijkma tig belaste fabriek, iets wat zeer eco nomisch is. 's Winters verkoopt de fabriek meer dan 's zomers. Van fa- brieksstai dpunt bezien, zou dus het :nn.erverbruïk eer bevorderd dan be- enmrrd moeten worden. Dat de financïeele uitkomsten van de Katwiiksche fabriek minder zou den zijn clan eenzelfde fabriek en ge- ïr.eente als Katwrjk, is wel geze-gdj, maar niet aangetoond. Spr. raadt de leden aan, eerst eens een studie te 111a! e i van hun ei^en fabriek. Hierna toont weth. Kruit met vele cijfers tian de gunstige conditie, waarin het tedrijf verkeert, en welke prachtige uitkomsten de laatste jaren zijn be haald. Zoo is b.v. de gasprijs van 1920 tot 1927 verlaagd van 20 tot 12 ct.; e'.ectriciteit van 50 ct. op 34 ct., bovendien nog de verlaging dei- bijzondere tarieven. Zeer groot? vedtT.gen werden als winst aan de emc e..te uitgekeerd. Andere gevallen zijn in commiss'e vergode ring besproken, en naar ik meen tot volle tevredenheid beant woord. Ee Raad heeft en commissie, èn Directeur veel onprrd ict'ef werk aorgd!b doch spr. is altijd bereid alle ge- wenschte inl'chtingen te geven. Spr. leest een gedeelte van een raadsver- slag uit Boskoop voor, waarin waar deering uitgesproken wordt voor Di recteur en Commissie. Spr. zegt, M. de Vocrz., een dergelijk woord van waardecring had ik uit onzen Raad verwacht aan het adres van onzen Directeur, dei heeer E. A. v. Daalen De cijfers, door mij genoemd, zijn allen te danken aan zijn bekwaamheid en e conomisch beheer. Nog een kerte bespreking volgt op deze rechtzetting, waarna de verga dering met gebed wordt gesloten. NOORDWIJKERHOUT. Heden is de door de N.V. Ma chinefabriek J. en H. W. van der Pleeg te Apeldoorn geleverde auto- brandspuit aangekomen, en voor B. en W., en leden van den Raad ge- dfetmonstreerd. Het is een spuit op Fort-Chassis (Truk) met afzonderlijke motor voor de van der Ploeg's spe ciale brandweer-oentrifugaalpomp, 4 cylinder machine, met een capaciteit van 800 a 1000 Liter per minuut. Bij matige wind kan met 26 m.M. straal- idfikte 20 M. verticaal en ^6 è.38 M. horizontaal gespoten worden. Bij m.M. straal resp. 34 e n 40 M.,;bjj 2 stralen van 18 m.M. per minuut 35 en 32 M. en bij 3 stralen van 15 m.M. naar verhouding. De wagen biedt plaats voor 9 man schappen en chauffeur, en is in roodie lak afgeschilderd; verder is de wagen voorz'en van brandladder, brandhaken en schijnwerper voor teireinverlich- iing op statief met 25 M. kabel. De 12 brandweerlieden en chauffeur (droegen hun verstrekte nieuwe olie- jas en leerenpet met het merk B in een cirkel. Burgerlijke s'and. Geboren: Qui- rinus Pe'rus z.v. Q. Warmenhoven en A. J. van Lierop; Geeriruida Wilhel- mina dv. Pe'rus H. Geerlings enM. de Rijk; Petrus Adrianus Antonius Fran eiscus z.v. A. J. Wijnekus en M. W. C. Oomes; Wilhelmus Petrus z.v. J. W. van der Klugt en A. Duivenvoor den; Abraham Hermanus z.v. J. Pas- schier en M. v. d. Niet; Petronella Maria d.v. T. Remmerswaal en G. A. A. M. Berkhout. Ondertrouwd: Willem Bol 61 j. en Bar'elina C. Pickhard. Gehuwd: Adrianus Warmerdam 24 j en Adriana C. M. Koot 24 j. Overleden: Joannes J. du Main 72 j. te Amsterdam; Victor A. Neve 39 j. te Rotterdam. NIEUWVEEN. In de Geref. Kerk had een ver gadering plaats van den Geref. Bond voor Drankbestrijding (Af. Z.-H.). Ds. J. D. Speelman opende de ver gadering. Daarna werd het woord ver leer d aan den heer W. T. C. Scheps, uit I en Haag, over het onderwerp: „De Heilige Oorlog''. In den breeze stcd de spr. stil bij de drankellende. Aan he ';inte d r vergadering gavi zich eik'len ah begunstigers van den Bord op. Door cht- de heer En zing ernstige bezwaren hrd om op de rijst voor verkiezing van ouderling in ae Geref Kerk voor te komen, heeft de Ker- keraad in zijn plaats gesteld de heer A. Hooge-doorn. De verlenging van den termijn van de onbewonhaarverklaring van wo ningen in de Muggenlaan, is door Ged. Staten goedgekeurd. Uit het Sociale Leven. HET COLLECTIEF CONTRACT VOOR DE BLOEMBOLLENSTREEK. Naar wij vernemen is dit contract van arbeiderszijde tegen 1 Maart opgezegd. Verleden jaar werd voor het eerst sinds enkele jaren het collectieve contract stil zwijgend verlengd. Waar de opzegging vóór 1 Dec. plaats moest vinden, en men tot nu toe niet9 van opzegging hoorde, scheen het alsof dit ook dit jaar zou ge beuren. Gistermorgen ontvingen de Be sturen der Patroonsorganisaties echter bericht, dat de arbeidersorganisaties van meening zijn dat het bestaande contract niet pngewijzigd kan worden gehand haafd. Er zal nu over een nieuw contract worden onderhandeld. Land- en Tuinbouw. BLOEMBOLLENCULTUUR. Ter gelegenheid van haar algem. vergadering op 19 Dec. a.s. te Haar lem, stelt het hoofdbestuur van de Algem. Vereen, voor Bloembollencul tuur voor te worden gemachtigd, om zich tot de regeering te wenden met een adre', waarin wordt aangedron gen op het nemen van maatregelen teneinde zich te kunnen verweren te- pen landen, die aan den invoer van Nederland che Ho^mbcl en belemmerin gen in d?n weg leggen. De kans op verwezenlijking van dezen v/ensch is thans gunstig, nu de regeering voor nemens is een dubbel tarief in te voeren, teneinde daarmede hij de on dierhandelingen met andere landen te. kunnen werken. Ook bij het afsluiten van handelstractaten zal een dubbel tarief goede diensten kunnen bewij zen. Vjjf jaar geleden werd een besluit van V*T?nge-,telde strekking .genomen maar dit geeft thans niet meer de meening van de overgroote meerder heid der vakgenooten weer. Fe.n kl?ine minderheid in hoofd bestuur is togen het voorstel, omdat het h.i. tot voLTagen protectie voert. R7CLAME Ruims keuze VESTEN PULL-OVERS SHAWLS HANDSCHOENEN SLOBKOUSEN voor Dames, Heeren en Kinderen HET KOELEN VAN TUINBOUW PRODUCTEN. In een dezer dagen gehouden verg. van gadering van de 's-Gravenhaagsche Tuinbouwvereen., heeft de administra teur van het Openbaar Slachthuis, de heer J. Polder, een lezing -gehou den, waarin hij eenige medede^iingen deed omtrent het stichtên en exploi- teeren van genoemd slachthuis en uit eenzette hce men tot het koelen van tuinbouwproducten was gekomen. Hij schetste de resultaten daarvan en wenschte, gezien de vooruitgang van da koeltechniek en het verkeer, een aantal artikelen, waarmede nog geen koelproeven zijn genomen, aan te be velen voor opslag in een koelhuis, om langs dezen weg meer voordeelen voor (de tuinders te behalen. UIT ONZE INDIEN. VOLKSTELLING 1930. Bij gouvernementsbesluit is inge steld een commissie voor de volkstel ling 1930, welke tot taak heeft het verrichten van den voorbereidenden arbeid voor de in 1930 te houden volkstelling; het ontwerpen van gefor muleerde voorstellen nopens de be ginselen die aan die volkstelling ten grondslag zullen liggen, zoomede de wijze, waarop die zal gehouden wor den en ten slotte het maken van een raming van de kosten. Benoemd tot lid. tevens voorzitter van deze commissie: J. van Gelderen, hoofd van het Centraal Kantoor voor Statistiek; tot leden: dr. B. J. Haga, hoofdambtenaar ter beschikking van den directeur van Binnenlandsch be stuur; P. A. aMndagie, lid van den Volksraad en het college van gedele geerden van dien raad; J. W. Meijer Ranneft, as. resident van Pati; A. Mühlenfeld, resident ter beschikking van den gouverneur van West-Java; prof. dr. B. J. O. Schrieke, hoogleeraar aan de rechtshoogeschool te Welte vreden; R. A A. Soejono. lid van den Volksraad en van het college van ge delegeerden van dien raad; dr. Ch. W. F. Winckel, inspecteur bij den dienst der Volksgezondheid. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) DE DELINQUENT. Nu in Ned. Indië wederom maatregelen tegen de pers worden beraamd, moet even een oude herinnering worden opge haald. Persdelicten waren op Java nooit zoo schaarsch en vooral gedurende de oorlogs jaren zaten om zoo te zeggen de journa listen even vaak op hun bureaux als bij rechter-commissaris en officier van justi tie. Het was toen een rell .tje geworden en gedingen tegen slagvaardige redacteu ren vormden vaak een evenement. Een hunner h_d geheel oriopz .-ttelijk 'n scheepsbeweging gemeld en drardoor de neutralit.it der kolonie in gevaar ge vaar gebrachtDus kwam hij voor de vierschaar. Plechtig stelde de president de vraag: „Beklaagde, is u wel eens meer met de justitie in aanraking geweest?" „Nooit, antkoordde gedaagde, „maar eens heb ik twee cent boete gehad omdat ik een boek uit de leesbibliotheek te lang had g.-' luden. Een antwoord, dat dergelijke terechtzit tingen juist typeerde. KORTE BERICHTEN. Van de 196 communisten uit Batavia, die nog op berechting van hun zaak wach ten, komen er ongeveer 90 voor opzen ding naar Digoel in aanmerking, terwijl de rest voor den landraad zal verschijnen of op vrije voeten wordt gesteld. Den 17dcn October heeft het op Boe- mi Djawa in het Cheribonsche zwaar ge hageld en wel tusschen 3 en 5 uur 's mid dags! Deze hagel ging gepaard met een krachtigen wind; de hagelsteenen hadden gemiddeld een doorsnede van meer dan een centimeter. Het Hooggerechtshof bevestigde het vonnis van den raad van justitie te Ba tavia waarbij A. Weeber, hoofdredacteur van De Coyrant wegens persdelict tot een boete van 300 veroordeeld werd. (Ongecorrigeerd). Laatste Berichten. GEBROKEN. Vanmorgen is een voedingsdraad van het electrische spoorwegnet over een spoorbrug tusschen Delft en Den Haag door de mast van een passeerend schip stuk geslagen. Hierdoor is eeni ge vertraging in het verkeerontstaan, die echter door het spoedig herstel niet lang heeft geduurd. BOEKAREST, 29 Nov. V. D. Vintil- la Bratianu heeft aan de Boerenpartij concrete voorstellen gedaan tot samen werking. Hij verklaarde tot een wer kelijk verbond met de politieke partij en te willen komen en daarvoor alle mogelijke offers te willen brengen, die in het belang zijn van de natie. Hij voegde eraan toe. dat hij niet zal toestaan, dat opnieuw een periode van opwinding in het land zal ont staan. De laatste woorden van Brati anu zouden, naar gemeldt wordt, wij zen op zijn voornemen om, wanneer de onderhandelingen over de samen werking niet slagen, het parlement te ontbinden en nieuwe verkiezingen uit te schrijven. WEENEN, 29 Nov. V. D. De „Neue Freie Presse" meldt uit Boekarest, dat gisterV avond op het station Titu een ernstig spoorwegongeluk heeft plaats gehad. De sneltreinen uit Temesvar en Boekarest reden, even nadat de extra trein met de Koninklijke fami lie uit Florica, waar de teraardebe stelling van Bratianu had plaats ge had, was aangekomen, op het station op elkaar in. De botsing was zoo hevig, dat beide locomotieven en zes wagons grooten- deels verwoest werden. Twee perso nen werden onmiddellijk gedood. Er is een groot aantal gewonden, van wie zes ernstig. WEENEN. 29 Nov. V. D. Volgens 'n bericht van de „Arbeiter Zeitung" uit Boedapest, heeft hedenmorgen aldaar in het tuchthuis een opstand van poli tieke gevangenen plaats gehad. De gevangenen maakten van bed den, deuren en tafels een barricade en begonnen te schreeuwen, terwijl zij den eisch stelden in vrijheid te wor den gesteld. De politie moest ingrijpen om de gevangenen, meest aanhangers van de Vagi-partij, tot rust te brengen. Een gevangene, die voor een agent van po litie vluchtte, sprong uit de tweede verdieping in den tuin, waar hij dood bleef liggen. CHICAGO, 29 Nov. V. D. Gisteren zijn hier drie muren van een groote garage, die verbouwd wordt, ingestort Dertig personen werden onder de puin hoopen bedolven. Men vreest, dat tien van hen om het leven zijn gekomen. NEW YORK. 29 Nov. V. D. De 34ste partij tusschen Aljechin en Capablan- ca werd na den 30sten zet opnieuw af gebroken. De stand van de partij is zoodanig, dat een overwinning van Aljechin zeer waarschijnlijk is. Indien hij in derdaad deze partij wint, heeft Alje chin den titel van wereldkampioen veroverd. PARIJS, 29 Nov. (V.D.) De correspon dent van de „Excelsior" te Genève weet te melden, dat de Russische delegatie op 30 November zal voorstellen gedurende tien jaar geen verdere bewapening te doen plaats hebben en tegelijkertijd alle oor- logsbegrootingen met de helft te vermin deren. Het initiatief van Rusland zou vol gens den correspondent behalve door Duitschland en de Scandinavische landen, cok door Nederland gesteund worden. LONDEN, 29 Nov. (V.D.) Uit Toronto wordt gemeld, dat bij het ongeval met den sneltrein van Montreal naar Chica go zes personen werden gedood en 26 ge wond. Vier wagons van den sneltrein ont spoorden. Onder de slachtoffers bevinden zich een Duitscher en een Nederlander. HANKOW, 29 Nov. (V.D.) Wuhan, de stad aan de Yangtse, bestaande uit Han kow, Hanyang en Wuchang, welke sinds korten tijd in handen is van de commu nistische regeering van Nanking, is - op het oogenblik zonder civiele overheid. De toestand wordt steeds ernstiger en de chaos neemt toe. De oorzaak van het feit, dat er geen civiel bestuur is, is dat ver scheidene personen in dezelfde positie zijn benoemd, waardoor een groote ver warring is ontstaan. HONGKONG, 29 Nov. (V.D.) Hier arri- veeren vele vluchtelingen uit het Zuid- Oostelijk gedeelte van de provincie Kwan- tung. Zij deelen mede, dat duizeiiden Chi- neezen door de Roode troepen worden vermoord. GENèVE, 29 Nov. (V.D.) De commissie van deskundigen, die het vraagstuk van den handel in vrouwen en kinderen heeft bestudeerd, heeft thans het tweede ge deelte van haar rapport over den omvang van dezen handel vastgesteld. De commis sie heeft naar aanleiding van door ver schillende regeeringen gemaakte opmerkin gen de noodig geachte wijziginen aan gebracht. Het rapport met de daarin aan gebrachte wijzigingen zal aan den Raad van den Volkenbond, die de volgende week bijeenkomt, worden voorgelegd. WILNA, 29 Nov. (V.D.) In een R.K. kerk te Swiencane bij Wilna heeft gisteren een heftig incident plaats gehad. Een gedeel te van de aanwezige Litauers stelde den eisch, dat de preek in de Litausche taal zou worden gehouden. Het kwam tot hef tige tooneelen, waardoor de dienst werd gestoord. De Poolsche politie arresteerde vijf Litausche geestelijken. BATAVIA, 29 Nov. (Aneta-V.D.) Raden Adipati Ariodinoto, regent van Tjeribon. is te Weltevreden overleden. Hij was oud lid van den Volksraad en lid van den Provincialen Raad van West-Java. PROBOLTNGGO, 29 Nov. (Aneta-V.D.) Bij de landing van een vliegtuig is een ongeluk gebeurd. De milicien Harteveld kwam met een arm in aanraking met de draaiende schroef. De arm werd afgesla gen. De toestand van Harteveld is zeer ernstig. BATAVIA, 29 Nov. (Aneta-V.D.) De Ge meenteraad adviseerde de regeering tot de samenvoeging van de gemeenten Mr. Cornelis en Batavia. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 2S NovemL. Ons Bolang Bloemkool 15.1022,40. andijvie 1.40 —2.90, sla 2.10—4, peen 12.10—15, sel derij 2.405. pieterselie 1.903.30, roode kool 9.10—13, savoye kool 11.40 15, groene kool 2.104.10. prei 2.40 3.90, alles per 100 stuks. Spruiten 11 14, spinazie 2025, uien 13.1044, boerenkool 5—7, waspeen 12.10—15, kroten 5.40—0.50, idem gek. 10—12. alles per 100 Kg. LEIDEN, 29 Nov. Vette varkens. Aangevoerd 540 stuks, waaronder 497 vette varkens, 0.610.60, 43 licht soort 0.60—0.58. Handel matig met ruime aanvoer. ROTTERDAM, 29 Nov. Veemarkt Aangevoerd 213 paarden, 8 veulens, .1336 magere runderen. 810 vette run deren. 546- nuchtere kalveren, 209 vet te kalveren, 233 schapen of lammeren 258 biggen, 7 bokken of geiten. 230 graskalveren, 19 overloopers. Prijzen: vette koeien 4952 >4, 42— 45, ossen 47 50, 4045, 38; stieren 4446, 4042. 3536; kalveren 85 76^—7754, 5500. Vet vee: melkkoeien 200430, kalf- koeien 215440. stieren 130470, pin ken 130—160, vaarzen 180—230, werk paarden 200—310, slachtpaarden 100 —170, hitten 100—200, veulens 75—100, fokkalveren 2030, biggen 713, over loopers 18—27, slachtkalveren 1219, biggen per week 125175 graskalve- ren 60100. Overzicht: vette koeien, handel le kw. vlüg, overigens gewoon, prijzen hooger; stieren weinig handel, betere prijzen; kalveren eenigszins stugge koeien kalme handel, oude prijzen; werkpaarden slappe handel, wat eeni- gen invloed had op de prijzen; biggen stroeve handel, prijshoudend; over loopers weinig handel, prijzen statio nair; graskalveren slappe handel, nauwelijks prijshoudend. Jong vee meer vraag, oude prijzen. PURMEREND, 29 Nov. Kaasmarkt Angevoerd 18 kleine fabriekskaas, prijs, met rijksmerk 5.50; 8 kleine boe renkaas, met rijksmerk 49. PURGEREND, 29 Nov. Botermarkt. Aanvoer 950 Kg. Prijs: 1.902,10 PURMEREND, 29 Nov. Veemarkt. Aangevoerd 280 runderen, 0.751,05 per Kg.; 140 melk- en geldekoeien, 125—350 per stuk; 16 stieren; 17 paar den, 100—250 29 vette kalveren, 45— 160; 269 nuchtere kalveren, voor de slachterij, 11—37, voor de fokkerij. 12 28; 811 vette varkens, voor de slach terij, 5658, voor de zouterij, 5557; 61 magere varkens. 2432 260 biggen 12—15; 1212 schapen 28—40, overhou- ders 18—26, per stuk; 54 bokken. BODEGRAVEN, 29 Nov. Kaasmarkt Aangevoerd 200 partijen Goudsche kaas, waaronder 181 met rijksmerk, 7332 stuks, 58656 Kg. Prijs: met rijks merk le soort 5558. 2e soort 5153, zonder rijksmerk 5055. Handel mat. HAZERSWOUDE, 28 Nov. Veiling. Aanvoer 1361 eieren. Prijs: Kippen eieren 12.50—14, eendeneieren 8.50. per 10 Ostuks; hanen 2.50, eenden 1.25 konijnen 2.55 per stuk. ZOT'ERw OUDE, 28 N,v. Eierenyei- ling. Aangevoerd 945 stuks. Prijs: Kip- eieren 13.2014.10 ,kuikeneieren 12.50 13.40, eendeneieren 99.40, per 100. Pluimvee. Kippen 1. hanen 0.65 —2, eenden 1.10—1.20, konijnen 0.60— 1.90. duiven 0.13—0.20, per stuk MSTERDAM, 29 Nov. Oliën. Raap olie: vliegend 55K; Lijnolie: vliegend 33; Dec. 3254, 33 K, 32Jan April 33, 32 33; Mei/Aug. 33 3354. Stem ming prijshoudend. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 29 Nov., medege deeld door het Kon. Ned Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 774.6 te Valentia. L. B. 744.0 te Ingö. Verw. tot den avond van 30 Nov.: Matige noordwestelijke tot weste lijke later wellicht verder krimpende wind, nevelig tot half of licht bewolkt weinig of geen regen, zachter overdag in het oosten. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur; 770. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Dinsdag 29 Nov.: 4.18 nam. LU3A ~?ERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 4.1 gr. C. w isse.noteermgea. (Amsterdam*. Berlijn59.09 Londen I2.077t New-York247'/ Par „s 9.737- Brus«el34.53 Zjinch 47.74 Ir. a 7 34 Rone13.46 Mad H41.30 Oslo- 65 827» t\opeuna en 66 36 Mnckhotu) 66.74 Wee nen 34.93

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3