j. j. c. van dijk. Jan Politiek schrijft in De Houten Pomp: Een „jong Kamerlid", d.w.z. een, die als Kamerlid nog niet veel dienst- jaren heeft. Hij is langer minister geweest dan Kamerlid, al wordt natuurlijk zijn diensttijd als volksvertegenwoordiger nu steeds meer. Hij is een der vijf bewindslieden uit het kabinet-Ruys, die thans lid der Kamer zijn. In dit Kabinet beheerde hij een zeer belangrijke portefeuille, n.l. die van Oorlog, en ook een poosje van Marine. Als minister was hij gevreesd bij alle afbraak-propagandisten en bij al le knabbel-politici. Want hij had een groot ding voor bij haast alle mili taire ministers, die voor hem ge weest waren: hij was een uitstekend redenaar. Een die het zeggen kon en die wat te zeggen had. Hij hakkelde of stamelde niet wat, maar hij zei wat. De heer van Dijk was dan ook meer semi-militair. Zijn carrière was een mooie, maar zij liep meer dan in het leger. Hoe het zij. als minister heeft de heer van Dijk aan ons land groote diensten bewezen. Het was te verstaan, 'dat de Anti- Rev. Partij hem een plaats inruimde onder haar mannen in het parlement. Daar werd hij een harer militaire specialisten. Wij hopen echter zeer, dat hij het bij de militaire vraagstukken alleen niet zal laten. Het zou jammer zijn van de talenten, die deze oud-minister onte genzeggelijk heeft. Omdat het bij de fensie tegenwoordig maar al te zeer gaat over 'n stelsel, en omdat vooral ook daar evenals trouwens bijna overal. de deskundigen het vaak zoo hopeloos oneens zijn. Daarom hopen we ten zeerste, dat het Kamerlid van Dijk niet alleen zijn aandacht alleen aan de militaire vraagstukken zal blijven besteden. De heer Duymaer van Twist heeft er immers ook nog zijn Zuiderzee, z'n binnenscheepvaart en zijn zalmvis- scherij bij. De heer Van Dijk. een man van studie en onderzoek. Zijn intrede in de Kamer is in meer dan één opzicht een aanwinst geweest. De partij als zoodanig moet daar ook het grootst mogelijke rendement van hebben, daar heeft ze recht op.' Vooral ten opzichte van een ,.jong'' Kamerlid als de heer van Dijk. Jong in ervaring en wijsheid is hij niet. Hij heeft volop gelegenheid gehad om het glibberige politieke pad zeer van nabij te bezien. Voor hij Kamerlid werd. kon hij tot de ingewijden gerekend worden. Daar om staat hij in de Kamer ook niet als een vreemde, in zekeren zin is hij er als kind in huis. Dat heeft groote voordeelen. Dat blijkt ook wel, dat de heer van Dijk zich even goed in de Kamer-atmos feer thuis voelt als zijn oud-collega's. Men heeft het recht om van hem nog veel te verwachten. Zijn werkkracht en zijn kennis staan daarvoor borg. Ook de anti-revolutionaire partij, wier vertrouwen hem in zoo groote mate getoond is. verwacht nog veel van hem. Aan mannen van toewijding, die be schikken over kennis en over welspre kendheid, is in dezen tijd zeker meer dan ooit behoefte. Stelle de toekomst ons dan niet^te leur in onze verwachtingen ten op zichte van dezen oud-bewindsman, die thans tot de jongere Kamerleden behoort. GEMENGD NIEUWS. DRAMA OP HET REMBRANDTPLEIN TE AMSTERDAM. De dader pleegt zelfmoord. Zaterdagavond om 8 uur heeft zich in het Plantsoen op het Rembrandtplein te Amsterdam een vreeselijk drama in en kele seconden afgespeeld. Er vielen daar op dat uur drie schoten en toen een aan tal schoten achter elkaar. Een toesnellend politieagent en publiek vonden daar drie personen. Deze personen, een dame en twee heeren, werden naar den politiepost op 't Rembrandtplein gedragen. De twee heeren stierven daar onmiddellijk. Het bleken de acteurs Tjakko Kuiper, vroe ger verbonden aan de troep van Pisuisse, de beide andere zwaar gewonden waren de bekende conferenciers Jean Louis Pi- suisse zelf en zijn vrouw Jenny Gilliams. Zij waren zwaar gowond, maar bij ken nis. Zij verklaarden beiden, dat Kuiper de schoten had gelost.' De heer Pisuisse geraakte spoeJ'". nadat hij nog naar den toestand van zijn vrouw had gevraagd, bewusteloos. Onmiddellijk was de genees kundige dienst gewaarschuwd. De dok toren Keizer en Kindermans waren wel dra ter plaatse, maar Pisuisse overleed reeds voor geneeskundige hulp kon wor den verleend. Jenny Gilliams werd naar het Binnengasthuis vervoerd. Toen prof. Noordenbos operatief zou ingrijpen, trad ook bij haar de dood In. Nader wordt nog gemeld, dat de heer Pisuisse en diens vrouw in hotel Schiller logeerden, zij hadden daar den maaltijd gebruikt. De heer PisuPse ontving daar t^dens den maaltijd een briefje van Kui per, hem door een piccolo gebracht. Op dit briefje heeft Jenny Gilliams ge schreven: „geen antwocrd". Om 8 uur hebben ze beiden het hotel verlaten, pm naar „Mille Colonnes" te gaan, waar zij zouden optreden. Ze gingen door het plantsoentje. Daar onder het beeld van Rembrandt stond Kuiper. Hij had een re volver in de hand. Toen Pisuisse dit zag, riep hij, terwijl hij zijn vrouw beetpakte: „Politie, politie, hij schiet. Daarop vielen de schoten. Toen Pisuisse viel, trachtte zijn vrouw hem nog verder te beschermen. Nadat een 5-tal schoten waren gelost, zette Kuiper het wapen tegen de borst en loste een schot op zich zelf. Op het politiebureau bleek, dat Kuiper zich door het hart had geschoten. Pisuisse was door drie kogels getrof fen. Hii had een schot onder het hart, een in de rechterzijde en een in den linker arm. Jenny Gilliams had een schotwond links boven het hart. De dader van dezen tweevoudigen moord, de heer Kuiper, die 29 jaar oud is, was tot voor enkele weken verbonden aan het gezelschap Pisuisse. De aanleiding tot deze verschrikkelijke daad zou een liefdesverhouding zijn. Op het Rembrandtplein veroorzaakte dit drama groote ontsteltenis. Toen in „Mille Colonnes" bekend werd gemaakt, dat de voorstelling niet kon doorgaan, omdat den heer Pisuisse een ongeluk was overkomen, begreep men daar, dat het even te voren afgespeelde drama hiermede in verband stond. Als een loopend vuurtje ging het ont zettend bericht door de stad. Het verwek te groote deelneming. Om het standbeeld van Rembrandt stond den geheelen avond een groote menigte. De heer Jean Louis Pisuisse, die onge veer 50 jaar is, werd geboren te Middel burg. Hij begon zijn loopbaan als verslag gever van het „Alg. Handelsblad". Hij werd daar chef-verslaggever en later cor respondent van het blad te Londen. Na zijn terugkeer maakte hij met Max Blokzijl als liedjeszanger een reis door ons land. Deze reis is aanleiding geweest, dat zij zich beiden aan het tooneel gingen wijden. Ze deden een reis fi£&r Indië. La ter is de heer Max Blokzijl tot de jour nalistiek teruggekeerd, terwijl de heer Pi suisse het tooneel getrouw bleef. Een vreemd geval. In een stal te Be- melen heeft zich, naar de Limb. K. meldt, een zeer vreemd geval voorgedaan. Bin nen acht da ?n zijn daar 8 paarden ge storven of a jmaakt moeten worden. De paarden werden ziek, gingen liggen en binnen de twaalf uren waren ze dood, zonder verschijnselen van pijnen of kram pen te vertoonen. Er waren er zelfs bij, die stierven met het voer in den bek. Vier dieren konden nog tijdig worden afgemaakt en aan een paardenslager ver kocht. Men vreesde eerst voor vergiftiging, en zelfs is er een hoogleeraar van de veeart- senijkundige hoogeschool te Utrecht aan te pas gekomen, maar het onderzoek van hart, longen en lever bracht niets aan 't licht, dat die vermoedens kon bevestigen. Omtrent de oorzaak van deze plotselin ge sterfgevallen tast met nog volkomen in het duister. Van een of andere besmettelijke ziekte schijnt ook geen sprake te zijn. Auto-ongeluk. Gisteravond is in de Mathildelaan te Eindhoven een auto-on geluk gebeurd; dat nog betrekkelijk goed is affteloopen. Een zespersoonsauto, waar in vier personen gezeten waren, reed in genoemde laan, doordat de chauffeur blijkbaar het stuur niet meer meester was, tegen een ijzeren paal van de elec- trische geleiding. De schok was zóó hevig dat de man, die naast den chauffeur zat, de 22-jarige bankwerker H. v. H., door de glasruit werd geslingerd en ernstige ver wondingen kreeg aan het gezicht boven de oogen. De overige personen^ kwamen met den schrik vrij. De gewonde werd in het portiershuisje van Philips glasfabrie ken door dr. van Anrooy verbonden. Daarna is hij op diens last overgebracht naar het ziekenhuis. De chauffeur, de 25-jarige A. S., die on der invloed van sterken drank scheen te zijn, bekende ten overstaan van den com missaris van politie, met een vaart van c.a. 40 K.M. te hebben gereden. De man is na verhoor vrijgelaten. De totaal verniel de auto is in beslag genomen. De ijzeren paal is geheel verbogen, zoo dat de draden afgeknipt moesten worden. Er is intusschen een noodleiding aange legd. De onbewaakte overwegen. Men meldt uit'Uithuizen: Zaterdagmorgen geraakte op den onbe- waakten overweg aan den Usquerter- straatweg de vrachtauto van den heer H. Maring uit Warffum in aanraking met den trein, die hier 8.24 uit de richting Groningen passeert. De auto werd op een stuk land langs de spoorlijn geslingerd, waar hij op de wielen terecht kwam. De eigenaar, die bestuurde, en een inzitten de, de heer N. Vissel, kwamen er met den schrik af. De oorzaak is vermoedelijk de mist, die het uitzicht heiemmerde. Mislukte poging tot berooving. Vrij dagavond om 7 uur is op de Westerpoort- schen dijk te Arnhem de looper van de Veluwsche Handels Mij. die een niet on belangrijk bedrag bij zich droeg, door een onbekend persoon aangevallen. De looper was op weg naar Arnhem, toen hij plot seling met een hamer een klap op zijn hoofd kreeg. Hoewel de klap zeer ernstig aankwam, had de man nog de tegenwoor digheid van geest, om aan zijn belagers te ontkomen en zich naar het ziekenhuis te begeven, waar hij verbonden werd. De politie stelt een onderzoek in. Door de tram overreden en gedood. Zaterdagavond te half negen heeft de stoomtram uit St. Oedenrode op een ge vaarlijken bocht op den Boschdijk te Eind hoven, een aldaar wandelend paartje overreden en een 20-tal meters meege sleurd. De jongen, de 24-jarige v. D„ uit Gestel, werd vreeselijk verminkt opgeno men en overleed spoedig daarop. Het meisje, juffrouw M. v. d. Gevel, uit Woensel, bekwam ernstige kwetsuren. Het staat vast, dat de machinist signa len heeft gegeven. Hij heeft de beide jon ge menschen niet gezien, omdat hij links op de locomotief stond. Wederom Poolsche emigranten verwacht. Steeds meer worden de Poolsche emi granten, die met de stoomschepen van den Kon. Holl. Lloyd naar Zuid-Amerika worden verscheept rechtstreeks van Po len over zee te IJmuiden aangebracht. A.s. Maandag en Dinsdag worden de Brit- sche stoomschepen Baltara en Baltriger van de Oostzee aldaar verwacht met een aantal van deze Poolsche landverhuizers. Noodlanding. Het postvliegtuig Pa rijsAmsterdam, dat in de mist ver dwaald geraakte, heeft Zaterdag een nood landing moeten doen tusschen Monceau en Saint-Vaast nabij Aulnoye. De bestuurder werd licht gewond. De postzakken zijn per spoor doorgezonden. Doodelijk mijnongeluk. Vrijdagmor gen is de 33-jarige P. F. F. Goossens uit Heerlen op Staatsmijn Emma bekneld ge raakt tusschen een kolentransportband en de rol, waarover deze loopt. De man was vrijwel op slag dood. Hij laat een vrouw met 5 kinderen achter. Door een straatlantaarn getroffen. Mph meldt uit Zwolle: Terwijl werklieden van 'de gasfabriek bezig waren met het nazien van een gas lantaarn, die midden boven de Diezer- straat. hangt, brak plotseling de staaldraad en stortte de lantaarn naar beneden. Een heer uit Bussum, die juist passeerde, kreeg zulk een klap, dat hij met hevig bloedende hoofdwonde werd neergeslagen. De getroffene werd overgebracht naar 't ziekenhuis, waar de diepe snijwonden op voorhoofd en neus zullen worden gehecht. De geknapte staaldraad was geheel door geroest. Inbraken in de grensstreek. Te Brun- sum is op 5 plaatsen ingebroken. Ont vreemd werden kleedingstukken en geld. Te Vaals is Woensdagnacht ingebroken bij den hoofdonderwijzer R. De laatste da gen werd te Vaals in totaal op 12 plaat sen ingebroken. Rangeerlokaal te Heerlen afgebrand. Op het spoorwegemplacement te Heerlen is Zaterdagnacht een houten rangeerlo kaal vermoedelijk door vlam vatten van het hout bij 't sterk stoken geheel afge brand. Persopeel van de Oranje Nassaumijn bluschte den brand. Het wrak van de IJselmonde. Het wrak van het stoomschip IJselmonde, dat in den nacht van 9 op 10 September in den Nieuwen Waterweg ter hoogte van Poortershaven, na in aanvaring te zijn geweest met de Ellerdale, is gekapseisd en gezonken, is thans met behulp van een zandzuigmachine, zoover in den bodem weggezonken, dat de kleilaag is bereikt. De stukken van het wrak, welke nog bo ven den bodem uit steken, zullen met be hulp van dynamiet worden verwijderd. Deze opruiming heeft de rijkswater staat opgedragen aan de firma L. Volker, Azn. te Slie^recht. UIT DE OMGEVING. ▲LPHEN AAN DEN RUN. De Raad dezer gemeente zal morgenmiddag vergaderen te 2 uur Agenda 1. Voorstel van B. en W. tot vast stelling van de vergoeding ingevolge art. ioi der Lager Onderwijswet 1920 aan texturen van Bgz. Scholen over jaar 192^5. (Dit punt is in de vorige vergadering aangehouden). 2. \oorste; van B. en W. tot vast- s'zelling etn.r verordening, regelend* het v rhaal an pensioen bij 'rag na g bed.ekj in art. 156, ie lid, tweernen volzin, der Pensioenwet 1922. 5. voorste van B. en W. naar aan leiding van het adres van het bestuur van den Zuid- en Noordeinderpolder houdende verzoek om een gemeente lijk subsidie te verleenen in de kos- lei van herstel nabij het stoomgemaa. „Keptunus". 4. Voorstel van B. en W. tot aan koop van een perceeltje grond aan de Hortensiastr. van de bouwvereen. „Vollks belangalhier. 5. Voorste; van B. en W. om aan S. Schellingerhout en C. Lepelaar te •verhuren de noodwoningen aan de Verlengde Aarkade nos. 10 en 2. 6. Voorste van B. en W. tot ver huur van de boerderij „Florahoeve" en van de boerderij „Bijdorp" en van enkele perccelen weiland. 7. Voorstel van B. en W.^ tot ver huur van een perceeltje weiland aan de:i heer P. van Leeuwen Rzn. 8. Voorstel van B. en W. tot ver ier iging met drie maanden van de met de Coöperatieve Boerenleenbank „Al phen aan den Rijn en Omstr." aangjga r.e kasgeldleening. 9. Voorstel van B. en W._ tot wij ziging van de Gem.begrooting, dienst 1927. 10. Voorloopige vas'stelling van: a. de rekeningen van de Water-en Lichtbedrijven, dienst 1926; b. de rekeningen van het Grondbe drijf, cienst 1926; c. de rekeningen van het Waar borgfonds inzake woningbouw, dienst 1925 en 1926; d. de gemeenterekening, dienst '26 11. le-oeming van een lid van de Commissie van Plaatselijk toezicht op het Middelbaar Onderwijs; Aanbevolen worden de heeren: 1. Ds. J. de Bruin; 2. Ds. J. J! H. Klomp. 12. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen eener verordening op de heffing en invordering van belasting op tccreelvertooningen. en andere ver makeliikheden. 13. voorstel van B. en W. om af- wijzerd te beschikken op het adres van vertegenwoordigers van vako"g n- saties van werknemers in deze ge meente, t.w. de R.K. Volksbonchde Alphensche Besturenbond en de Chr Ee:tr.renbond, waarbij gevraagd wordt om een steunregeling voor uitgetrokker werkloozen. 14. Vaststelling van de gemeente- begrooting voor 1928. boskoop. Vrijdagavond is de groo'.e pak- en tuinbouwloods van den boomkwee ker JL J. Kersbergen alhier door brand verwoest. Een groote voorraad tuinbouwartike- len ging mede veroren. De ooorzaak moet gezocht worden in het achteloos wegwerpen van eer brardcnde sigaret in de houtwol, die in da loods aanwezig was. Assurantie dekt gedeeltelijk de scha de. Door de politie zal van een en and r reces verbaal opgemaakt worden De heer H. G. Mathot alhier, is gekozen tot bestuurslid van de R. K. Lioc. Haarl. Tuindersbond, als mede tot lid van het hoofdbestuur van L. T. B. Op 14, 16,21 en 22 Dec. a.s. telkens aanvangende v.m. 10.30 uur, zullen er in het veilingsgebouw speci ale beshulst-veilingen gehouden wor den. Wcensdag 30 Nov., n.m. 2.30 tot 5 uur, zal de Meisjes vereen. „Febe' in een lokaal van de evangelisatie DOORLOOPENDE AGENDA. Nov. 28, Cursusav Patrim. 29. 30. Dec. 1, 2, Kunst. v. Allen. Cursusav. Patrim 3. Dcc. 5, St. Nicolaas 6. 7, Evangelisatie. 8. o 9, 10. Dec, 12, De beer FuyVsc' o* Chr. Best. Bord - 13. H 14. 15, Ds. Schilder, Ring Leiden J.V. op G.G. 16, 17, Dec. 19. 20. 21. - 22. 23, Ds. Schilder Patrim. 24. Dec. 26, 2e Kerstdag. 27. 28. N 29, Sursum Corda. 30. 31. Oudejaarsavond. Jan. 2, Week der gebéden. 3, 4, 5 6, Filmav.Chr.Best.Bond. 7, Week der gebeden.,'" Jan. 9. io. U. 12, Vrouwenbond. 13. - 14. Jan 16, 17. 18. 19. 20, Winterlezing. n 21. Jan. 23, 24 o 25. 26. -7, 28, Jan, 30, 31, Febr. 1, 2, 3. 4, Febr. 6, M 7, 8, Uitvoer, D. O. S. - 9. 10. 11. Febr. 13, 14. o 15, Kunst v. Allen 16. 17, 18. aan ce Dwars-Nieuwstr. een tentoonstel ling houden van alle door haar ge maakte kledingstukken. Ex heeft zich hier ter plaatse een comité gevormd tot oprichting van een Tennisvereernging. Men kan zich als lid opgeven bg den. heer H. G. Dekens, L.ag-Bcskcop 2. Ingevolge de politieverordening, mogen de winkels van 29 Nov. tot en met 6 Dec., en van 17 tot eo met 24 Dec., met uitzondering van de Zondagen tot 11 uur n.m. voor het publiek geopend blijven. Burgerlijke stand. Geboren: Jo hanna Metta Theresia d.v. J. v. Lm1 en H. J. Steenbergen; Antonius z.v. J Streng en W. K00L nieuwkoop. De inlevering der Rijksgoederen der Dienstplichtigen der lichting i9I2i moet geschieden op Vrijdag 10 Dec. v.m. 10.30 uur Je Roeloiareiidsveen in het Gemeentehuis. Door den Raad is afwijzend be schikt op een verzoek van J. Vlas- tuin, om een tegemoetkoming, ingevol- fe art. 13 van' de L. O.-wet in de osten, verbonden aan het bezoeken van de Chr. school aan den Uitweg onder Wilnis, op grond dat deze school meer dan 4 K.M. van zijn woning verwijderd is. In den leeftijd van 36 jaar loverleed alhier mej. W. Wolfs uit Berkel, hoofd der R. K. Bewaarschool alhier. P. Zwart, geraakte door den mist misleid, bij de Kwakel met de vrachtauto te water. Hij wist zich uit zijn benarde positie te redden, zoodat alles me; materieel© schade afliep. nieuwveen. Aan den Vrouwenakker geraak te door den mist misleid, een vracht auto in het water. De inzittenden kon den zich met eenige moeite geluk kig nog redden. De molenaar P. G. Walraven had het ongeluk uit te gigden bij de Veekoekenbreek-machine. Hg kwam met z'n linkerhand met de machine in laanraking, met het gevolg dat er door de scherpe punten ruim 2ovleesch •worden in zgn hand ontstonden. Geneeskundige hulp werd ingeroe pen. Een sportman, die te veel kun sten op zgn fiets vertoonde, ^reed in het water, kopje onder. Of er nog moer kunsten gemaakt zullen wor den? Met een nat pak en de schrik kwam hg vrij. De begrooting 1927 van deze gemeente is door Ged. Staten dezer Provincie goedgekeurd. Burgerlgke stand. Bevallen: J.K. v. Dgk geb. Jonker, d. noordwijkerhout Door da afd. Noordwgkerhout van dan Ned. Chr. Land- en Tuinbouw arbeidersbond is te dezer plaatse een afd. van het T. B. C.-Fonds „Draagt elkanders lasten" van het Chr. Nat. Vakverbond, opgericht. Tot bestuurs leden zgn gekozen: P. Barnhoorn, voorzitter; C. v. d. Voorst Cornelia- brug, secretaris en A. v. d. Niet, penningmeester. oegstgeest. Donderdagavond \ergaderde de Oudercommissie van de school Leid- sche Buurt. Ongeveer 50 ouders wa ren aanwezig. De heer Rene, hoofd der ^school, heette allen welkom, in 't bijzondeT Dr. Horst, Dir. van de Gezondheids dienst te Leiden, en drukte zgn spgt uit, dat voorzitter van der Worm wegens ongesteldheid verhinderd was jaanwezig te zgn. Hierna kreeg Dr. Horst het woord, die sprak over het Instituut Schoolarts en de schoolhygiëne in 't algemeen. Hij trad in beschouwing over ver schillende kijjiderziekten, vervolgens de taak van den sphoolart3, de school- verpteegster, het werken van het in stituut enz. Hierbij wee3 hii op de taak van „Het Greene Kruis', waarin door samenwerking veel is te bereiken. Samenwerking achtte hij ook gewenscht tusschen de gemeenten on- dsrling, om z.g. districtsgezondheids- idiensten in het leven te roepen of voor wfit Oegstgeest betreft zich te oriënteeren in de richting Leiden. Hg achtte instelling van een instituut schoolarts thans zeer gunstig omdat Ged. Staten 50 pet. in de algemoene kosten Lebben toegezegd. Zijn keurig verzorgd betoog vond volie aard^ciii en een warm applaus. De voorzutei uraciit hem dank, waar na verschil.ende vragen werden be antwoord. In de pauze was het „koffie èn theokwartier,'' vervolgens wcrd 'A. Huis man tot secretaris gekozen (vac. C. Bol). De voorzitter deed nog enkele me- dedeelingen, terwgl de unaerwgzeres- sen eenige opstellen van kmdérén Uit vierochiLe..de klassen voorlazen om de ouders een idee te geven van dege- lieideigke ontwikkeling van het kind wat nogal in de smaak viel. De voorzitter sloot dezen nuttigen, literzamen en gezelligen avond on der dank. r1jn8uurq. Ds. A. Altena, Pred. bg de Ned Herv. Kerk alhier, is beroepen te Nunspeet. De Gebr. T. alhier, ontdekten Vrijdagnacht in hun kippenhok een hond die reeds 5 kippen had doodgebeten De hond is door hen doodgeschoten Gelukkig is de vorst weer ge weken, en staat het er weer voor, als of alle bltemen geoogst zullen kunnen wordsn. Wat op neden wordt aangebo den, komt allés uit de kassen. Hier bij is nog van zeer goede kwaliteit, welke ook goede prijzen -opbrengen Wat iets afwijkt, heeft niet-veelwaar de. Bosgrysanthen in 1 e kwaliteit brengen van 0,350,60 op, mindere soorten van 0,180,24, terwgl een- bloemige varieeren van o, 12 o, 16, 2 e soort van 0,070,10. Bg vele kwee kers staan flinke partgen vroege tulp Scarlet Due in de kassen. WOUBRGGGE. Door bemiddeling van het bestuur <ler afdeeling „Het Groene Kruis" al hier, zal van 20 Februari tot én'met 2 Maart a.s. alhier, weder een moe der-cursus worden gehouden door mej. Zuster Hattink. Het bestuur der afd. Kaaspro ducenten, besloot alhier zoo spoedig mogelijk een demonstratie te doen houden door den heer Zuivel-Consulent, om de nieuw ontdekten kaasbereidings- methode te toonen, waardoor kaasge brek kan worden bestreden. Tevens werd besloten in 1928 we der een kaasdag met Hoogmade fe. lorganiseeren. doch voortaan alles al leen voor leden der afdeeling, daar deze toonen, de lusten, maar ook de liasten mede te dragen. Scheepstijdingen. holland—amerika-lijn. LOCHGOIL, Vancouver n. R'dam 25 v. Cristobal. LOCHKaTRINE, R'dam n. Vancouver 25 v. Colon. ROTTERDAM, New-York n. R'dam 27 te .Plymouth verwacht. MAASDAM, R'dam n. New-Orleans, BEEMSTERDIJK,' 25 van R'dam te Boston. RIJNDAM, 26 v. New-York n. R'dam holland—afrika-lijn. BILLITON (thuisr.) p. 25 Kaap del Armi. SPRINGFONTEIN (thuisr.) 26 te Kaapstad. holland—west-afrika-lijn. SIRRAH (uitr.), 25 v. Port Harcourt. kon. hollandsche lloyd. FLANDRIA (thuisr.) 25 v. Bahia. DRECHTERLAND (uitr.) 25 te Rlo Grande. CELRIA (uitr.) 23 v. Las Palma» (verb.) rotteedamsche lloyd. INDRAPOERA (thuisr.) p. 26 Suez. KOTA INTEN (uitr.) p. 20 Perim. TABANAN (uitr.) 25 (n.m.) v. Mars. TJERIMAI (huisr.) 25 (nm.) v. Singap. SOEKABOEMI (thuisr.) p. 26 Ouessant TOBA, 25 v. Batavia te Soerabaja. BONDOWOSO. 26 v. Batavia n. R'dam KOTA RADJA (uitr.) 25 v. Port Said. MEDAN (thuisr.) 25 v. Colombo. PATRIA (uitr.) 26 (nm.) v. Colombo. stoomvaart-mij. „nederland". PRINSES JULIANA (thuisr.) 25 v. Genua. RIOUW (uitr.) 25 te Safcang. kon. paketvaarï mij. TASMAN, 25 v. Brisbane n. Singapore

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6