BENDEIR Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den; gezien het verzoek van: a. de N.V. Fa briek van Verduurzaamde Levensmidde len, v.h. L. L. Nieuwenhuizen, om vergun ning tot het uitbreiden van de fabriek voor verduurzaamde groenten in het per ceel Morschweg No. 60. kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie L. No. 1213; b. J. A. Speel, om vergunning tot het uitbrei den van de broodbakkerij in het perceel Maarsmanssteeg no. 2, kadastraal bekend Gemeente Leiden, Sectie G. No. 164; c. de N.V. Boekdrukkerij v.h. L. van Nifterik Hzn., om vergunning tot het uitbreiden van de boekdrukkerij in het perceel Kai- serstraat no. 9. en Kolfmakerssteeg no. 10—12, kadastraal bekend Gemeente Lei den, Sectie F. No. 1277; gelet op de artt. 6 en 7 der Hinderwet; geven kennis aan het publiek dat ge noemde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie ge legd zijn; alsmede, dat op Zaterdag, den lOen De cember e.k. des voormiddags te half elf Uren op het Raadhuis, gelegenheid zal Worden gegeven om bezwaren tegen deze verzoeken in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, dat niet tot beroep gerechtigd zijn, zij, die niet overeenkom stig art. 7 der Hinderwet voor het ge meentebestuur of één zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Lelden, 26 November 1927. 1 A. VAN DE SANDE BAKHtTYZEN, Burgemeester. VAN STRiJEN. Secretaris. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Leiden brenigen ter openbare kennis, dat M. E. Groenewegen te Leiden, een Verzoek heeft ingediend ter bekoming V.an verlof voor den verkoop van al coholhoudenden drank, anderen dan sterken drank, voor gebruik ter plaat se van verkoop in het perceel Hooge- woerd No. 49. Leiden, 24 November 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. ,(veilen) verzenden, expor.eereo, en wat verder er mede samenhangt. Onder leiding van het bestuur van jH.B.G. en B.E.C. werd de vergade ring geleid door den voorzitter, dern heer W. van der Zwet. Er waren 38 trekkers aanwezig (de vorige bijeen komst 20), daarom gaf de voorzitter een kort resumé van het de vorige •maal besprokene, waarna de oommis sie bjj monde van den heer C. Huig sloot rapport uitbracht van de ver- {richte werkzaamheden. Op een zeer Uitgebreide wijze werd de vergade ring ingelicht over de gehouden con ferenties met veilings-directies en han delaars. Na elk punt werd van ge dachten gewisseld, en kwam ieder in de gelegenheid vragen te stellen en zijn meening te doen hooren, waardoor het geheel een zakelijk verloop had. De vergadering ging er volkomen omede accocrd toen de voorzitter de commissie, en in het bijzonder den heer Huigsloot dank bracht voor de duidelijke uiteenzetting van het ge houden onderzoek. Zonder uitzondering pam men aan om eenparig samen te werken, in het a.s. seizoen, waaruit na eenige bespreking volgde dat een vereeniging van trekkers moest wor den opgericht. Hiertoe traden allien (tot de vereeniging toe. De niet ter vergadering aanwezigen zullen alsnog in de gelegenheid worden gesteld tot deze nieuwe vereeniging toe te treden Bij eerste stemming werden de vol gende heeren tot het voorloopig bestuur gekozen: P. L006 met 36, P. Huigsloot met 35, C. Huigsloot met 31, N. Koek met 31 en E. Koek met 22 stemmen. Het definitieve besluit waar en hoe geveild zal worden zal alsnog latei worden genomen. Intusschen hebben de trekkers, geziec de eenparige houding, de zekerheid, dat hun belangen, zoowel bijzondere, als algemeene, zullen worden behar tigd. en in elk geval t?r gelegenertgd in behandeling zullen komen. HAZERSWOÜDE. Bij de gehouden verkiezing van gemachtigden in het kiescollege der jsed. Herv. Kerk, werden uitgebracht 298 siemmen. Gekozen werden de heeren: S. Huisman met 292, T. J de Kort 288, G. Jjindenburg it>8, K, Raveusberg 167 en J. A. Brinks 166 siemmen. Op de candidaten A. A Maue, Jac. van Beek JSzn., N. v. d Bosch br. en L. van Klaveren wer den resp. 128, 124, 124 en 121 st. uitgebracht. In de vacature A. J. Dék- ker werd gekozen de heer P. de Leider met 167 stemmen. Tot notabelen der Ned. Herv Kerk werden herkozen de heeren G W. Oppeiaar met 111 en A. A. Matze net 103 stemmen. In de vacature, ontstaan wegens bedanken van den beer A. Qualm, wer d gekozen deheei A. van der Lelie met 72 stemmen, verwijl op den heer Jac. van Pijlen siemn en werden uitgebracht. Alhier is opgericht een Neutc Cem. ZangKoor, d a. zich zal aanslui te 1 met 1 Jan. a.s. bij de Ned. Koor- vereeniging. Tot directeur is benoemd - de heer T. v. d. Meulen, hoofd dei L e.b. School. Het bestuur bestaat uit de dames: B. Kersbergen en M. Dors man en de heeren J. v. d. Meulen, M. D. van Vliet en A. Erkelem. KATWIJK. Doordat de 11-jarige scholier J. v. Duijn aan de Meerburgkade me' carl'id speelde, en dit in brand vloog, waarbij hij werd gewond, mocht De Lmeienboom toch gelukkig ponstatee- RECLAME Geen mooier Geschenk dan 'n blijvend Geschenk Als ge de Uwen verrast met een instrument uit onze keur-collectie, dan is dat eene mooie en blijvende verrassing, waarvan ook de schenker zélf, z'n leven lang genot heeft. Ge koopt bij ons in iedere prijsklasse het meest vol maakte instrument, dat ge wenschen kunt en de voorwaarden komen wij zoodanig met U overeen, dat er geen aanleiding meer Is, den koop tot later uit te stellen. Neemt vandaag nog Uw besluit, opdat Uw ge. schenk reeds op den Sinterklaasavond zelfbij, drage tot een volmaakte feestvreugde. Plano-Prllzen Orgel-Prijzen .af Fl. 630.- v.a? Fl 145.. N. S. F. RADIO VOX ORAMOFOONS LEIDEN: Hoogewoerd 90. A'DAM ARNHEM BREDA ROTTERDAM ren, dat hij het gezichtsvermogen nisi had verloren. Ouders en kinderen wees voorzichtig De stand der werkloosheid in deze gemeente was aldus: 103 Arbeiders, 18 grondwerkers, 1 stoker 7 opperlieden, 4 visschers, 1 nettenboetster, 2 kuipers, 1 straatma ker, 2 varensgezellen, 2 metselaars, 1 timmerman en 1 scheepmaker, teza men 143 personen. LISSE. Gisterenmorgen maakte Ds. H A. Minderman na afloop van de Gods dienstoefening van de Geref. Gem. be kend, dat h(j bedankt heeft voor het beroep naar Aagtekerke. Hij werd door ouderling Masten broek toegesproken, die d© blijdschap der gemeente over c L besluit ver tolkte; waarna Ds. Minderman de ze genbede uit Ps. 134 werd toegezon gen. 's Middags werden de nieuw ge kozen ambtsdragers bevestigd. De collecte voor Dorcas" heeft opgebracht f125, RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN (Zitting van hedenmorgen). In de eerste plaats stond terecht K. L. te Leiden, terzake dat hij een hond, die kreupel was, had laten trek ken. De verbalisant was van meening, dat de hond, in tegenstelling met an dere honden die voor den wagen lie pen. hoewel er nog maar een klein eindje gereden was, zeer moe was, waaruit hij heeft opgemaakt, dat de hond zeer veel last van het trekken ondervond. De getuige Holsheimer, die de hond had onderzocht, zei, dat de hond in- derdaar kreupel was. Het was echter het gevolg van een oude. reeds ge heelde breuk of aanrijding, of wat dan ook en getuige meende, dat het nog zeer de vraag was of het heest er pijn van had. Getuige Eeltjens, Inspecteur van Dierenbescherming, kon evenmin uit maken, of het heest al dan niet pijn heeft gehad, maar merkte op. dat de verdachte hekend staat als zeer goed voor zijn honden te zijn. De ambtenaar overwoog in zijn re quisitoir, dat hier geen sprake was van dierenkwelling, alleen van over treding van de trekhondenwet. Spr. eischte 4 of 4 dagen. Uitspraak 2 sub. 2 dagen. J. H., te N o o r d w ij k e r h o u t had in zijn autobus geen dienstregeling aanwezig gehad. De verbalisant verklaarde, dat hij met den chauffeur de bus had onder zocht, maar de dienstregeling niet had gevonden. De chauffeur, die als getuige was opgekomen, zei, dat toen hij thuis kwam zijn baas hem de dienstrege ling had aangewezen. Het was moge lijk. dat ze niet gezien was, omdat de deur naar binnen open gaat en de dienstregeling er zoodoende achter komt. De verbalisant zei, dat dit allemaal smoesjes waren. De ambtenaar vroeg 3 sub. 3 da gen. Uitspraak over 14 dagen. Daarna werd uitspraak gedaan in de volgende zaken. VV. V.. overtreding Boterwet 25 sub. 10 dagen. W. J. R., overtreding Arbeidswet 3 sub. 3 dagen. H. \V. J. idem 2 maal 1. J. M. v. Z., overtre ding Invaliditeitswet 5 sub 4 dagen. P, v. H., overtreding verordening op de keuring van waren 3 sub. 3 dagen II. B. te Leiden, een handwagen op verboden wijze laden 1 sub. 1 dag. P. v. d. B., na middernacht in een café zitten 1 sub. 1 dag. M. VV. M., burengerucht maken 3 sub. 3 dagen. M. E.. met een rijwiel zonder licht en zonder bel en valschen naam opgeven 2 maal 1 en 3. N. L., met een rij wiel zonder bel 2 sub 2 dagen. Clt. H., met een rijwiel zonder licht rijden 2- sub. 2 dagen. J. P., idem 3 sub. 3 dagen. L. F. C.. idem 2 sub. 2 da gen. M. M. v. d. S., idem, idem. J. K.. idem, idem. A B, idem, idem. H. v. R.. idem. idem. H. M., idem, idem. H. M. te Oegstgeest idem, idem. J. B. te Oegstgeest, idem, idem. A. M. G., rij den door een verboden steeg 1 sub. 1 dag. M. B. te Warmond, idem 0,50 sub. 1 dag. W. W. H. te Amsterdam, rijden met een auto door verboden steeg 3 sub. 3 dagen. A. A. P. te Zoe- terwoude, rijden met rijwiel op de Vischbrug 1 sub. 1 dag. S. K., wate ren buiten de bak 2 sub. 2 dagen. J. S. te Pijnacker, rooken in een auto bus 3 sub. 3 dagen. N. E., overtre ding IJkwet 0,50 met verbeurdver klaring. W. v. d. K., vr. A., idem, id. C. G. H., wed. S., idem, idem. A. P., idem. idem. C. P., idem 64 maal 0,50 idem. C. B. V., idem 0,50 idem. J. H., idem, idem. W. Z. v. d. M, 6 maal 0,50 idem. A. B. T., idem 0,50 idem. J. v. N„ idem, idem. S. S., idem, idem. J. P., idem. 3 of 3 dagen idem. J. B., Rijnsburg, idem 0,50 sub 1 dag idem J. v. T., te Noordwijk, te Noordwijk rijden met een rijwiel zonder licht 2 sub. 2 dagen. D. P. te Rijnsburg. idem, idem. N. J. v. d. M. te Boskoop, in water van Rijnland varen zonder ver gunning 5 sub 5 dagen M. H. V., woonplaats onbekend, idem, idem. J. V.. Leidschendam, te snel varen. idem. B. S. te Den Haag, idem, idem. P. L., Ter Aar, idem, idem. M. V. woon plaats onkekend, varen in water van Rijnland zonder vergunning, idem. M. G. v. H., te Kortenhoef, idem, 10 sub 10 dagen. A. v. d. W. te Nieuwkoop, idem 5 of 5 dagen. L. B. S. te Noord wijkerhout, loopen op verboden grond 3 sub. 3 dagen. A. H. en H. H., idem 1 sub. 1 dag. C. K.. te Noordwijker- hout, idem, 3 sub 3 dagen. N. A. J. te Voorschoten, overtreding der IJk wet 3 maal 0,50 rnet verbeurdver klaring. G. v. E., Haarlemmermeer, met een autobus rijden zonder licht, 4 sub. 4 dagen. C. tó. te Valkenburg met een rijwiel rijden zonder licht 2 sub. 2 dagen. J. H. te Noordwijker- hout, met een auto rijden zonder ach terlicht 4 sub. 4 dagen. G. J. H. W., auto op een weg onbeheerd laten staan, vrijgesproken. J. v. R. te Kat wijk aan Zee. rijden met een rijwiel zonder licht 2 sub. 2 dagen. N. v. E. te Rijnsburg, idem, idem. J. W. N. te Noordwijk, rijden met een rijwiel zon der rood achterlicht 2 sub. 2 dagen. J. S. te Noordwijk, idem. idem. N. v. d. B. te Noordwijkerhout. openbare dronkenschap 1 sub. 1 dag. H. P. v. J. te Katwijk, idem, idem, D. v. D. te Noordwijk, met een auto rijden zon der licht 5 sub. 5 dagen. D. K., open bare dronkenschap 1 sub. 1 dag. J. F. te Haarlem, idem 3 of 3 dagen, J. V., idem 1 sub. 1 dag. A. B. te Noord wijkerhout, met een rijwiel rijden zonder licht 5 sub. 5 dagen. Bij deze laatste straf zij opgemerkt, dat de ver dachte in een brief aan den ambte naar had onderteekend met „minach tend". Waar geen plaatsnaam is vermeld is deze Leiden. Uit het Sociale Leven, DE SAMENWERKING TÜSSCHEN DE MIJNWERKERSBONDEN. Het Hoofdbestuur van den Protestant- schen Christelijken Mijnwerkersbond heeft verleden week den volgenden brief aan 't hoofdbestuur van den Nederlandschen Mijnwerkersbond gezonden: Uit een gisteren in de bladen versche nen bericht hebben wij vernomen, dat door u geen enkele daad wordt gesteld om de bedreigde samenwerking te behou den. Eerlijk gezegd: na de ervaring, die wij den laatsten tijd bij het lezen van verschillende artikelen in uw orgaan heb ben opgedaan, hebben wij niet anders ver wacht. Andere met uw organisatie sa menwerkende bonden, en met name de Christe!|jke, moesten zich een bestrijding uwerzijds laten welgevallen, die o.i. niet in overeenstemming is te brengen met een behoorlijke samenwerking. Thans echter, nu wij buiten u om kennis kunnen nemen van het vreemdsoortige standpunt ingenomen op de vergadering van uw hoofdbestuur, gehouden op 22 November j.L, heeft het hoofdbestuur van den Pro- testantschen Christelijken Mijnwerkers bond besloten, maar liever zonder samen werking met uw organisatie te trachten de belangen der arbeiders te dienen. De Nederlandsche gezant te Kopenha gen, W. L. F. C. Ridder van Rappard, is met verlof hier te lande aangekomen. UIT HET MEUBELBEDRIJF. Naar Het Volk meldt, is in de vergade ring van de hoofdbesturen der moderne, roomsch-katholieke en christelijke arbei dersorganisaties in de meubel en aanver wante bedrijven besloten den lecjfin te ad- viseeren, de collectieve arbeidsovereen komst op te zeggen. De officieele datum van opzegging is 1U December. Tusschen du en 10 December krijgen de leden over dit advies te beslissen. DE WERKVERSCHAFFING IN OVERIJSSEL. Het gemeentebestuur van 's-Gravenha- ge zal in samenwerking met het Rijk he den 56 werkloozen uit de residentie naar Zwolle zenden. Naar de Volkskr. meldt, zijn de in Overijsel te werk gestelde Utrechtsche werkloozen Zaterdag naar hun haardste de teruggekeerd, omdat de vorst verde ren arbeid onmogelijk maakte. Gemeenteraad Leiden. De hedenmiddag gehouden vergadering van den gemeenteraad wordt te 2 uur door den Burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuijzen, geopend. Afwezig is met kennisgeving de heer Splinter. Wethouder. De notulen van de vorige vergadering worden vastgesteld. Ingekomen stukken. Eenige disposities van Ged. Staten tot goedkeuring van raadsbesluiten worden voor kennisgeving aangenomen. Aan den Raad worden overgelegd: Een verzoek van den Bond van Wasch- industrieelen en van de Leidsche Midden standscentrale om over te gaan tot op heffing van het gemeentelijk Waschbu- reau. Zal worden behandeld bij punt 15. Een voorstel van den heer van Eek, over te gaan tot verlaging van den prijs van gas en electriciteit. Zal worden behandeld bij de begroo ting voor 1928. Aan Dr. van Es wordt vergunning ver leend om aan B. en W. enkele vragen te mogen stellen in verband met voorgeko men inenting tegen besmettelijke ziekten van wege den Gem. Geneesk. dienst. Zal plaats hebben aan het eind van de agenda. Een verzoek om opheffing van de on bewoonbaarverklaring van een woning in het Elisabethshof wordt in handen gesteld van B. en W. voor prae-advies. Ingekomen is nog een voorstel van de heeren Huurman, Wilmer, Meijnen en Bosman om de jaarwedde van den Bur gemeester weer te brengen op f 12000. zoo als die vroeger is geweest. Zal worden be handeld na afloop van de agenda. Voorts deelt de voorzitter mede, dat het Gerechtshof in hooger beroep beeft be vestigd, het vonnis van de Haagsche Rechtbank waarbij iemand op vordering der gemeente is veroordeeld tot betaling van schadevergoeding voor een gebroken vitrine in het museum De Lakenhal. 1. Benoeming van een Directeur der Gemeentewerken. Alvorens punt 1 der agenda tc behan delen vraagt de heer Huurman in beslo ten zitting enkele vragen te mogen doen. Daarop wordt te 220 uur de vergade ring geschorst. VERKOOPINGEN. Gehouden verkooping in het Nota rishuis te Leiden op Vrijdag 25 No vember 1927, ten overstaan van; Mr. H. M. A. Coebergh, Notaris te Leiden. Stationsweg 3, kooper P. de Jong q.q. voor 27000. Morschstraat 42, C. P. Hoogeveen, q.q. voor 4100. Rijn dijkstraat 36, P. de Jong, q.q. voor 2300 Rijndijkstraat 44. S. P. Ouwer- kerk, voor 2066. Bouwterrein Mari- enpoelstraat, H. Walenkamp voor 389. Langestraat 53, W. Goddijn Hz., voor 2250. Kruisstraat 43. G. de Kier, q.q. voor 1810. Bouwelouwesteeg 36, 38 en 40, D. A. M. Bik, q.q. voor 845. Paradijssteeg 39, G. G. Groenewegen, q.q. voor 90. Barbarastraat 3, C. L. van Dam, q.q. voor 168. Valkenpoort 3, J P. Teske voor 70. De opstallen c.a. Haarlemmerweg 75. P. de Jongh, q.q. voor 475. STADSNIEUWS. ONGELUK OF ZELFMOORD? Zaterdagavond is in het Kon. Mili tair Invalidenhuis aan den Hoogen Rijndijk alhier, een omstreeks 65- jarige Invalide in een W. C. bewuste loos aangetroffen met een diepe won de in de buik, toegebracht met een mes, dat naast hem lag. Hij is naar het Ac. Ziekenhuis overgebracht, waar hij den volgenden dag is overle den. Het is niet komen vast te staan of men hier met een ongeluk of een geval van zelfmoord te doen heeft. WEER WEGGELOOPEN. De twee jongetjes, 'die, zooals we el ders in dit blad melden, van huis zijn weggeloopen naar Rotterdam, en die hedenmorgen door hun pleegmoeder van het politiebureau gehaald zijn, zijn hedenmiddag weer er van door gegaan. De politie alhier verzoekt op sporing. Laatste Berichten. DE BEGRAFENIS VAN TJAKKO KUIPER Het stoffelijk overschot van Tjakko Kuiper, die de moord heeft gepleegd op het echtpaar Pisuisse, zal Woensdag a.s. op de Oosterbegraafplaata worden begra ven. De stoet zal om 12 uur van het Bin nengasthuis vertrekken. AANRANDING TE LAREN. Op den Leemzoolsche weg, dicht hij het dorp, waar het door afwezigheid van ver lichting des avonds zeer duister is, werd mevr. K., die aldaar woont, Zaterdag avond plotseling door vier onbekend ge bleven mannen aangevallen, die tracht ten haar een prop in den mond te stoppen wat hun evenwel niet gelukte. Een der aanranders gaf haar een slag in het ge laat en ontrukte haar een taschje met eenig geld en sieraden. De politie onder zoekt de zaak. AUTO IN BRAND. Zaterdagmiddag geraakte op de stoom- pont tusschen Nijmegen en Lent een auto van den vertegenwoordiger der Michelin- banden-handel te Amsterdam in brand. IJlings werd de auto naar den Lent- schen oever van de Waal gesleept, waar de auto zoo goed als geheel afbrandde. DOODGESTOKEN. Zaterdagavond is de 20-jarige Jan Blank van Valthermond, doodgestoken. De hoofddader Klaas Pasveer is gearresteerd en heeft volledig bekend. Het parket stelt ter plaatse een onderzoek in. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) LONDEN, 28 Nov. (V.D.) Uit Constan- tinopel wordt gemald, dat de Turkache po litie in verschillende groote steden een razzia onder de communisten heeft ge houden. In Adena werden 22 personen en in Smyrna acht personen gearresteerd. Alle gearresteerden zijn naar Constanti- nopel overgebracht. PARIJS, 28 Nov. (V.D.) Alle ochtendbla den wijzen op het vredelievend karakter van het Fransch-Joego-Slavisch vriend- schaps- en arbitrage verdrag, welk verdrag geheel in den geest van den Volkenbond is gesloten. Daartegenover acht men het verdrag tusschen Albanië Italië ge heel in strijd met de Volkenbonds-ge- dachte. Frankrijk en Joego-Slavië ver plichten zich slechts elkaar te helpen bin nen de besluiten van den Volkenbond, en onderwerpen zich bij conflicten aan de uitspraak van arbitrage. WARSCHAU, 28 Nov. (V.D.) Naar het Litausclie Telegraafagentschap uit Riga meldt, werden te Kowno tusschen Wolde- maras en de Tautininkai-partij op het oogenblik onderhandeling gevoerd met de Christelijk-Democraten over de vor ming van de nieuwe regeering. Het is zeer waarschijnlijk, dat binnen enkele dagen onder leiding van de Tautininkai-partij een nieuw kabinet zal worden gevormd. PARIJS, 28 Nov. (V.D.) Bij de overstroo- mingsramp in Algiers zijn, voor zoover tot nu toe bekend is geworden, twintig Europeanen om het leven gekomen. De catastrophe overtreft die van 1881, toen er door het bezwijken van een stuw bij Perregeaux eveneens 200 personen om het leven zijn gekomen. De stuw, die thans gebroken is, bezweek nadat reeds Zater dagmorgen het water buitengewoon be gon te wassen, den volgenden dag in het midden. Ongeveer zesduizend kubieke Me ter metselwerk van den stuw werd weg geslagen. Het aantal slachtoffers kan nog niet met zekerheid worden vastgesteld, doch bedraagt eenige honderden. MARKTBERICHTEN- AMSTERDAM, 28 Nov. Veemarkt Aangevoerd 510 vette koeien, le kw. 0.96—1.02, 2e kw. 0.80—0.94, 3e kw. 0.640,78. per Kg slachtgewicht; 110 melk- en kalfkoeien, 300—400 per st; 64 vette kalveren, 2e kw. 0.901.05, 3e kw. 0,740,88 per Kg. levend gew.; 76 nuchtere kalveren, 1723, 66 scha pen, 30—38 per stuk; 740 varkens. Holl. le kw. vleeschvarkens 0.730.74 enkele hoven noteering, 2e kw. 0.71 0,73. Overz. en Geld. le kw. 0,74— vette varkens 0.710.73, per Kg. slacht gewicht; 21 paarden, 125240, p st. ROTTERDAM, 28 Nov. Veemarkt Aangevoerd 362 vette runderen, 194 vette graskalveren, 1459 schapen of lammeren. 1345 varkens. Prijzen: vette koeien 47Vt50, 41— 45, 30—34; ossen 473^—50, 41—45, 38; kalveren 8590, 7075, 5560; scha pen 30, 32K; lammeren 1924; var kens 32, 31. Overzicht: koeien en ossen gewone handel, prijzen weinig veranderd; vette kalveren stille handel, prijzen zelfde hoogte; schapen en lammeren slechte handel gedrukte prijzen; var kens redelijke handel, prijzen moei lijk te bedingen. ROTTERDAM, 28 Nov. Aardappelen Brielsche eigenh. 5.205.60, Zeeuw- sche blauwen 5.506; id. eigenh. 4.75 —5, industr. 44,30, drielingen 3.25— 4, Red Star 4.204.50, Zeeuwsche bon ten 5.756.25, Bravo's 5.75625, Blauwe eigenh. 4.805, Westl. 12. ROTTERDAM, 28 Nov. Vlasbouw. Aangevoerd 7210 Kg. Blauw. 140165; 3400 Kg. Holl. Geel, 150—175; 150 vuil baluw, 1120; 50 D.R. geen noteering; 5000 Kg. Gron., 140—160. Telegraiisch WeerberichL Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 28 Nov., medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 772.4 te Weenen. L. B. 738.0 te Janmayen. Verw. tot den avond van 29 Nov.: Matige, later toenemende zuidweste lijke tot westelijke wind, betrokken tot zwaarbewolkt, waarschijnlijk re gen, aanvankelijk zachter. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur U aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 770. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Maandag 28 Nov.: 4.18 nam. LUCri- HPERATUUR. Hedenmiddag 3 uur; 7.4 gr. C. WisseLno teeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.12 Londen 12.07*/, New-York 2.47*/, Parijs 9.737. B rus «el 3t57 Zurich47.73*/, Praag 7.33*/, Rome 13.47*/, Madrid 41.49 Oslo66.87 Kopenhagen 66.37*/, Stockholm - 66.72*/, Weenen 34.91*/%

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3