Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren ls. HUIZEN, (N.-H7, 1840 M. Na 8 uur n.m. 1950 M. Nederl. Draadl. Omroep. Ned. Chr. Radio-Vereen. 6.00 Cursus Pacdagogiek (eerstcur sus B, diarna C) les IV, door Proi Pr. J. Water ink. 7.00 Instituut Pchoev^rs. Cursus Boekhouden voor beginnen 7.30 Cursus Paedigogiek. Cursus A djor Prof. Dr. J. Waterink. 8 00 Lezing- en Muziekavond. Spreker: Ir J. P. dGaay Fortman •Leeraar a. d. ie Chr. H. B. S. te 'e-Gravenhage. Onderwerp: Natuurbe schouwing en natuurbescherming". Verdere medewerking van: L'xrdrieht's Fanf.corps „Oud-Over*; Hi?rna persberichten van Vaz Diaz HILVERSUM, 1060 M. A'g. N(d Radio-Omroep. 5.30 Concert. 7.15 Engel che les. 2e le; voor meergevorderden. 7.45 Poli ieh-richten. 8.10 Concerk In d pa 1 e lezing door den heer Henr. van Bu \ei (schrijver van „Tro penwee"). Onderwerp: „Herman Gor ter ah 11 e isch". IQ.30 Per. berichten. KöNIGWUSTERH., 1300 M. 7.30 Muzi.k e.i zang. 9.50 Muziek. LANGEN BERG 4' 8.8 M. 5.206.20 Vesperconcert. 7.25 Li. deravond. 9.05 Vroolijk uurtje. Daarna laatste berichten, sportbe richten en muziek. DA-V EN Ut 1600 M. 6.40 Muziek. 7.05 Muziek. 7.35 De grondslagen der muziek. 8.05 Muziek. 9.40 Concert. ,10.50 Muziek. -PARIJS (Radio) 1750 M. 8.50 Concert. schouwen als een voorlooper der Hervor ming. Hij behoorde tot de mystieken. Hij wil de zwelgen in de zaligheid, niet op pan- theistische wijze, doch hij zocht den ver borgen omgang met Christus. Naar aanleiding van zijn oproep tot den tweeden Kruistocht, zou ik ook de hand op hem willen leggen voor ons. Wij hebben niet te maken met Turken, maar met de vijanden van het ongeloof. Ik wenschte wel, dat er een man als Ber nard v. Claisvaux opstond, om ons tegen die geduchten vijand aan te vuren onder den kreet: God wil het. God wil het. dat ons Vaderland gezui verd worde van communisten, socialis ten. Rome zoekt zijn kracht in machtige ka thedralen. Wij hebben onze kracht te zoe ken in den machtigen kathedraal van den levenden tempel van Chrisius. Wij moeten onder den uitroep: God wil hetl aan de kranke wereld het medicijn van Christus' Kruis brengen. Geven wij ge hoor aan dien oproep, dan kunnen wij er zeker van zijn. dat deze „Kruistocht"' zal uitloopen op de overwinning van allen, die Zijn verschijning hebben liefgehad". Na dit opwekkende woord bracht de voorzitter Ds. Boeijinga dank en werd de vergadering, nadat de heer J. Wiepkema in dankgebed was voorgegaan, gesloten. KATWIJK. De ke kvoogd-penningm- e..ter, D. P., die verdacht wordt van \erduista- ring van onge\ eer f 20.000, is Dins- dig in het Huis van Bewaring te 's- Gravenhage ingerloten, nadat de rech- ter-commissaris een bevel tot voorloo- pige gevangenhouding tegen hem had afgegeven. Als verdediger van P. treedt op Mr. Tj. Mobecn. VOORSCHOTEN. 7de Jaarfeest Geref. M. V. „Trifena". Nog zelden hebben we een Chi jeugdavond iree gemaakt die zoo hoog stord als deze. Van het openingswoord van de pre sidente af, tot het slotwoord van Dt Wie'enga was alles tot in d; puntjes ■verzorgd. (Het electrisch licht uitge dord erd dan). Op verzoek van de presidente, mej J. Alting, zongen de talrijke aanwe zigen Ps. 150 :1. Hierna ging zij in feled voor, en las vervolgens Ps. 150 'anaf het smaakvol versierde podium riep zij alle aanwezigen een hartelijk welkom toe, inzonderheid de afgo vaardigden van den Kring Leiden van den Kerkeraad en van de plaatse lijke Chr. Jeugdver enigingen. Uit het overzicht dat c;e spr. van het vei-eenigingsleven gaf, vernamen wij met genoegen, dat liet vereeni- ghi'jsieven bloed. Het aantal leden bedraagt 29, de inleidingen worden op u.'.d gehouden, het bestuur werkt ■te isgezind. Mej. v. d. Horst, de pen- ningm c,ieresse, gaat eerlang do ve-r- 1 e iging verlaten, wegens huwelq.k lank werd genacht aan c.e lieeren v. d Horst en Verrips, die deicn ave d hiel, en vooroer-iaen. Bij d«. Meisje ver^e iging bestond de vrees, du "«-it wellicht dei laatsten avond zou zijn, dat Dr. Wielenga de vep g d ring zou leiden; door het be- d .aken van Dr. Wie enga voor het be roep naar Hilversum, is deze vrees wegge omen. Mej. Alting sprak den wensch uit, dat onder Go«3 gunst Dr. W. nog veie jaren in hun midden mag z\jn. (Applaus). Epr. gaf hi:ma de leiding over aan Dr. W., bij wion zij in gcede handen bl.ea te zijn. De leden der vereeni- f' ïg zongen onder leiding van den er Verrips hem een zegenbede ton die voor dit blijk van genegenheid hartelijk dank zegde. De secretaresse, mej. N. Bakker, las hierna haar welverzorgd jq^rvr- slag en dat van c"e enriagnr ester s- se voor, waarna wij werden vergast op het „Meisjeslied", dat de leden or.dar leiding van den heer Verrips heel goed uitvoerden. Met veel genoegen luist: rd -n we ook naar het goed be studeerde on derwerp Gew. geschiedenis over „De Kanaannitische vrouw", door mej. van Egmor.d. De luimige voordracht „Onder moe- der's Kreabn" oogstte veel bijval. De gelegenheeid dat een gec!e?lte van het licht een kuur kreeg door uit te gaan. werd voor pauze benut, waar in do dames hun gasten een kop kof fie aanbeden. De heer J. Doek es, d.e als afgevaar digde van de Geref. J. V. geen ge legenheid kreeg z'n rede tot midder nacht uit te strekken, ILek toch ge niaal te zijn in het vinden van varia ties op het thema „Trifena". Een mooi opstel kregen we hierna te hoeren van mej. A. Doek es over „Herdrik de Cock", de vader der afscheiding. De geheele vereeniging trad nog eens voor het voetlicht met het lied „Troost". Iets leuks was de raadselwedstrijd Ieder offerde gaar e een kwartje om te raden hoeveel steenen er in de door den heer v. d. Horst fraai ge- teekerde voorgevel van het te stich ten Bondsgebouw bevond. Mej. J. Rood- voets was de gelukkige winster van de Tulband. Eenige afgevaardigden voerden nog het woord; namens den Kerkeraad de heer J. W. Bakker. Een woerd van lof voor het Lin- fcenspel en Tableau dat we nu te zien kregen; het succes is de in spanning ten volle waard geweest. Alweer zoo iets moois dat wezelden te hooien krijgen, was de voordracht van mej. M. de Bruin: „Rachel de bloemenverkoopst r". Dat was nu eens werkelijk voordragen, waar hetpubliek or.d.r groote stilte naar luisterde. Hartelijk gelachen werd om de goed gespeelde keukenidylle. 't Was al laat toen Dr. Wielenga de vergadering op de gebruikelijke wijze sloot, en de aanwezigen danküaar naar huis gingen. ZOETERWOUDE. Verdwijnende Molens. Tegen het advies van B. en VV. in besloot gisterenmorgen de gemeente raad met 9 tegen. 2 stemmen do Zweimolen in den Zwetpolder af te breken, en deze te vervangen door een molen met electrlsche bemaling STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag 23 Nov. De motie-Stenhuis inzake onverwijl de ratificatie van de Conventie van Washington en toepassing van de Ar beidswet op alle bedrijven wordt ver worpen met 52 tegen 21 stemmen. Voor alleen de S. D. A. P. Voortgezet wordt de behandeling van de begrooting van Binnenland- sche Zaken en Landbouw. De heer LOVINK (C. II.) bespreekt de belemmering van den invoer van onze producten in de Vereenigde Sta ten en bepleit internationale overeen komsten ter bestrijding van de plan tenziekten. De heer LEENSTRA (A. R). meent, dat de landbouw alleen gediend is door sobere agrarische wetgeving. Spr. acht een landbouwraad onge- wenscht en vraagt maatregelen tegen wilde concurrentie in het koopen en pachten van landerijen. De lieer HIEMSTRA (S. D.) vraagt spoed te maken met de wettelijke re geling van het pachtvraagstuk en ver dedigt de instelling van een landbouw raad, die z.i. practisch werk kan doen. De heer AMENT (S. D.) bepleit een betere samenwerking tusschen rijks consulenten en organisaties. De heer BIEREMA (V. B.) wijst op den weinig bevredigenden toestand van den landbouw, die den export al leen kon opvoeren door geweldige prijsconcessies. Dien toestand acht spr te wijten aan de verbreking van het evenwicht tusschen de landbouw en industrieprijzen. Hij dringt aan op internationale regeling van de produc tie en uitbreiding hier te lande van de lagere landbouwscholen. De heer DECKERS (R. K.) hoopt, dat de minister spoedig met een ontwerp van wet tot regeling van het pacht stelsel zal komen. Spr. vraagt een on derzoek naar de verhouding tusschen grondprijzen en bodemopbrengst. De heer VAN VOORST TOT VOORST (R. K.) prijst den minister voor diens activiteit op landbouwgebied, hij zou alleen wat sneller uitbreiding van het aantal landbouwscholen wenschen. Ook deze spr. dringt op regeling van het pachtvraagstuk aan. De heer EBELS (V. D.) wenscht de landarbeiderswet uit te breiden tot meer bevolkingsgroepen. De leeftijd van 25 jaar, moet verlaagd tot 21 jaar. De heer VAN DER SLUIS (S. D.) be spreekt ook het pachtvraagstuk, voor namelijk om de achterlijkheid van de organisatie van de arbeiders. De heer WEITKAMP (C. H.) wijst er op, dat een deel der gelden, uitgetrok ken voor het Middelbaar en Hooger Landbouwonderwijs feitelijk thuis hooren onder Koloniën. Met de regeling van het pachtvraag stuk alleen, zijn de moeilijkheden in den landbouw niet op te lossen. Spr. heeft geen bèzwaar de parht- kwestie te ontdoen van allerlei uit wassen. Men moet echter bedenken, dat de lage loonen en hooge pachten een gevolg zijn van schaarschie aan grond. Deze natuurlijke oorzaak 1* niet kunstmatig op te heffen. De heer VAN DEN HEUVEL (A. R.) bestrijdt den heer Van der Sluis. Ver der meent hij, dat de Troonrede den toestand van den landbouw nog te gunstig voorstelde. Voorts pleit ook deze spr. voor een goed landbouwon derwijs. De heer VAN RAPPARD (V. B.) dringt aan op de handhaving van den afzon derlijken voorlichtingsdienst. Minister KAN zegt gevoelig te zijn voor den lof hem gebracht. Hij zal Don derdag antwoorden. De vergadering wordt daarop ver daagd tot Donderdag 1 uur. PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. (Zitting van hedenmorgen.) In de zitting van hedenmorgen werden dg algemeene beschouwingen over het provinciaal wegenplan voortgezet. De heer C WARNAER brengt 'n woord woord van hulde aan Ged. Staten en den technischen dienst. Spr. spreekt daarna zijn leedwezen uit over de ongesteldheid >'an den hoofdingenieur. Vervolgens be handelt spr. het urgentieplan en vraagt aan Ged. Staten of in de localiteit iedere aanvraag onmiddellijk zal voldaan wor den. Ten slotte spreekt hij nog over de kwestie of het werk in eigen beheer ge nomen of aanbesteed zal worden. Spr. stelt zich voor, dat verschillende dingen in massa zullen worden aangeschaft door de gemeenten en overigens de geheele reconstructie zal worden aanbesteed. Spr. is er niet voor zooals de heer Ter Laan, om het werk geheel in eigen beheer te ne men. De gedeputeerde VON FISENNE brengt allereerst een woord van dank voor de hulde, .die aan Ged. Staten is gebracht door de verschillende sprekers en sluit zich volkomen aan bij de hulde, die is gebracht aan den technischen dienst, en speciaal aan den hoofdingenieur. Spr. zegt voorts, dat de opbouwende critiek veel goeds belooft voor de toe komst. Wat de tijd van voorbereiding be treft. waaromtrent is opgemerkt dat de ze tijd niet lang genoeg is geweest, merkt spr. op. dat de termijn niet langer was te stellen door verschillende omstandig heden, wat de opmerker trouwens zelf heeft toegestemd. Op de vraag of de vaart- verbetering in het Westland met dit we genplan niet gecombineerd kan worden, zegt spr., dat omdat van de regeering nog geen definitieve plannen zijn vernomen en gezien het korte tijdsbestek, de behan deling van deze twee dingen niet gecom bineerd kan worden. Betreffende de behandeling van de cen tra waarbij men wel tevreden was over de centra Leiden, Gouda, Rotterdam en Dordrecht, maar niet wat betreft het cen trum 's-Gravenhage, merkt spr. op, dat dit centrum door de geographische lig ging niet met de andere centra te verge lijken is. Overigens gelooft spr. dat Den Ilaag niet misdeeld is wat hij met. ver schillende voorbeelden aantoont. Ged. St. gevoelen niet de noodzakelijkheid van een weg van Scheveningen door de dui nen naar Katwijk of Noord wijk, daar dit bovendien vele moeilijkheden zou ople veren. Een vergelijking met een weg van Catzand langs de Belgische kust gaat hierbij niet op. èpr. komt thans tot de kwestie van de breedte van de wegen" Toegestemd is, dat de breedte van de nieuw aan te leggen wegen royaal genoeg is. liet gaat hier hoofdzakelijk op de reconstructie van de bestaande wegen. Men heeft vergelijkin gen gemaakt met andere landen, maar dan moet men toch rekening houden met het feit, dat er in ons land het verkeer te water veel grooter is dan in andere lan den, wat ook weer blijkt uit het voorstel van de vaartverbetering het Westland. Ged. Staten hebben overigens reeds toe gezegd, dat waar het niet met al te groote kosten gepaard gaat, de wegen op 6 M. breedte zullen worden gebracht. Wat be treft de kwestie één of twee rijwielpaden, gelooft spr., dat twee rijwielpaden de vei ligheid van het verkeer zeer ten goede zullen komen. Spr. komt dan tot het urgentieplan. Hoe spr. daartegenover staat, is niet ge heel juist te bepalen. Spr. gelooft dat ver schillende wegen in aanmerking komen om op een urgentieplan te worden ge plaatst, maar zou toch momenteel nog geen juiste lijn weten te trekken. Wat betreft een gedetailleerd plan waar in vervat zou worden welke wegen elk jaar tot stand zouden komen, zegt spr. dat gaarne gedeeltelijk aan dezen wensch zal worden voldaan, voor zoover het moge lijk is Betreffende een eventueele uitbreiding van den technischen en adrninistratieven dienst zegt spr. dat hij dit gaarpe in over weging zal nemen maar dat hij persoon lijk de noodzaak van een aparte afdee- ling van den adrninistratieven dienst niet inziet. Verder is gesproken over het tijdsbe stek van 15 jaar of minder. Spr. merkt op dat alles zal gedaan worden om zoo spoé- dig mogelijk met de uitvoering klaar te zijn. Ook heeft men behandeld het aantal kilometers, dat de minister van water staat heeft toegestaan en het feit dat dat aantal niet is bereikt. De vraag is geop perd, of de minister van waterstaat door dit feit niet de andere provincies meer* dere kilometers zou toestaan. Dit zal ech ter niet het geval zijn, zooals aan spr. na drukkelijk is verzekerd door het betref fende departement. Daarna behandelt spr. het vraagstuk van het nemen in eigen beheer van de uitvoering van het plan. Ged. Staten stel len zich voor elk geval apart te bezien en te onderzoeken of het werk zonder scha de in eigen beheer kan genomen worden. Maar een vaste regel is hiervoor niet te trekken. Spr. gelooft, dat op deze wijze de belangen zoo goed mogelijk worden be hartigd. Betreffende de bijdrage van 600 door de gemeente, waarover vooral de heer Braat geklaagd heeft, zegt spr., dat*zooals hij het ziet, wanneer heelemaal geen bij drage werd gegeven, de plattelandsge meenten daardoor zouden worden bena deeld. Op een vraag of naast het wegenplan ook nog andere wegen zullen worden ver beterd. antwoordt spr.. dat wanneer het Rijk aan de gemeenten meerdere gelden voteert, uit de opbrengst van de wegen belasting de provincie daardoor schade zal ondervinden. Wat betreft de werkverruiming zegt spr., dal Ged. Si&leii dit zooveel mogelijk in de hand zullen werken, zooals reeds marmolen gebleken is. Spr. behandelt dan de kwesties die naar voren gebracht zijn over verschillen de plaatselijke en stedelijke belangen, n.a. de weg Rotterdam—Maassluis, een subsi die voor de Koemarktbrug te Schiedam, de belangen van Gouda, enz. Wat betreft het gebruik van Rijnklin kers zegt spr., dat Ged. Staten de belan gen van de provinciale industrie zooveel mogelijk zullen behartigen. Hiermede gelooft spr. de verschillende sprekers zooveel mogelijk!* te hebben be antwoord en eindtgt met een woord van dank te brengen voor de welwillende op merkingen van de Staten. De gedeputeerde BORGHOLS (R.K.) be spreekt het financieele gedeelte van het plan. Hoofdzakelijk bespreekt spr. de le vensduur van het plan, waarvoor Ged. Staten een tijd gedacht hebben van 25 jaar. Het gaat hierom: Wat zullen we doen? Zullen we de wegbedekking be strijden uit gewone of buitengewone uit gaven? Voor het eerste is veel te zeggen. Momenteel behoeft echter nog niet beslo ten te worden over de leeningsbesluiten. Daarom zal een en ander nog nader on der oogen kunnen gezien worden, wan neer Ged. Staten met voorstellen komen. Hierna wordt de zitting verdaagd tot 2 uur. ACADEMIE -NIEUWS. Geslaagd voor het doctoraal exa men rechten de heer C. P. van der Feltz, Arnhem. STADSNIEUWS. LEZINS VOOR STUDENTEN. Op uitnoodiging van de Leidsche Studenten-Vereeniging voor Sociale lezingen zal op Donderdag 1 Dec. a.s. de heer J. A. E. Verkade in de Socië teit Minerva als spreker optreden met het onderwerp: „Moderne fa- brieksorganisatie. JAPANSCH BEZOEK. De Japansche gezant Hirota heeft hedenmiddag met eenige leden van het gezantschap een bezoek gebracht aan het Rijks Ethnographisch mu seum aan het Rapenburg. Laatste Berichten. DE BRAND IN DE STAATSMIJN EMMA. Het gedeelte der 140 M. verdieping van de Staatsmijn „Emma", dat giste ren werd afgedamd, is thans onder water gezet. Men hoopt op deze wjjze heden het vuur meester te worden. Behalve de ochtendploeg, is ook de namiddagploeg, die heden te twee uur in dienst mee t komen, afbesteld. Ten aanzien van de nachtploeg, die heden avond te tien uur zou opkomen, is nog geen beslissing genomen. DE ONREGELMATIGHEDEN BIJ DE HOLLANDSCHE HANDELSBANK TE HAARLEM. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft heden arrest gewezen in de zaak van 'dan directeur van de Hollandsche Han delsbank te Haarlem, die d$or de Rechtbank aldaar veroordeeld is tot twee jaren gevangenisstraf met aftrek dar preventieve hechtenis wegens valseh heid in geschrifte en twee verduisterin gen. Het O.M., dat drie jaren gevan genisstraf had geëischt, was van dit vonnis in hooger beroep gegaan. Het Hef heeft 'heden het vonnis der Haarlemsche Rechtbank vernietigd en, opnieuw recht diende, verd. alleen schuldig verklaard aan hei. eerste ten laste ge'egde en hem deswege veroor deeld tot twee jaren gevangenisstraf, met aftrek van een jaar preventieve hechtenis. De advocaat-generaal had eveneens vernietiging van het Haar- liemsche vonnis, doen oplegging van drie jaren gevangenisstraf gevorderd. Stroopers gearresteerd. Vier stroo- pers in de Bloemendaalsche duinen scho ten op duinopzichters. Eén van hen werd gearresteerd; de overigen ontkwamen. W. de J. werd bij de achtervolging gewond, doch wist te ontkomen toen zijn kame raden D. en K. begonnen te schieten. Thans is het drietal te Haarlem gear resteerd. De arrestatie ging met groote moeilijkheden gepaard. Een bloemen- daalsch agent werd mishandeld en het gelukte eerst het drietal te arresteeren, toen de hulp van de Haarlemsche politie was ingeroepen. De J., D. en K. zijn te Haarlem opgesloten. TELEGRAMMEN. (Draadloozt dienst.) BOEKAREST, 24 Nov. Y.1). DeRoe- meensche Min.-Pres. Bratianu is he denmorgen le Ó.50 uur op 64-jarigen leeftijd overleden. BOEKAREST, 24 Nov. V.D. Ach? uren voor het overlijden van den Min.-Pres. Bratianu heooen de artsen nog getracht hem dx>r een operatie aan de luchtpijp in het leven te hou den. Woensdagmiddag constateerden zij een ontsteking aan het strottenhoofd, waardoor het e'en patiënt bijna niet mogelijk was ade.n te halen. Tenslotte is getracht op kunstmatige wjjze zuur stof in de longen te brengen, doch het heeft niet meer mogen baten. He denmorgen te tien voor zeven uur ja Bratianu in tegenwoordigheid van zjjn geheele familie overleden. De dood geschhiedde door verstikking. Gedu rende ae laatste dertig uren van zqn leven had hij niets meer kunnen zeg gen. De begrafenis van het stoffelijk overschot zal plaats hebben op het familiebezit „Florica". Hedenmorgen te acht uur is de mi nisterraad bijeen gekomen. BERLIJN, 24 Nov. V.D. De Roe- meensche gezant deelt mede, dat Fin- tilis Bratianu, een broeder van den overleden Min.-Pres.. voorloopig zijn functie heeft overgenomen. BERLIJN, 24 "Nov. V.D. De Rus sische delegatie voor de Ontwapenings conferentie te Genève is hedenmorgen op de doorreis naar Genève aange komen. BUENOS-AIRES, 24 Nov. V.D. AI- jechin heeft de 32ste partij tegen Ca- pablanca na 63 zetten gewonnen. De stand is Thans Aljechin 5, Capa- bla nca 3. BATAVTA, 24 Nov. V.D. De vroe gere hofdame van H. K. H. Prinses Ju liana. Freule Rep laer van Dr el, trad heden in het huwelijk met den heer W. Middendorp, lid van den Volksraad van de fractie van de I.S.D.A.P. BATAVIA, 24 Nov. V.D. TeTard jong-Priok, Batavia en Messter Cor nells, zijn Lt dusver 80.000 personen van overheidswege tegen cholera inge ënt. MADIOEN. 24 Nov. V.D. Da heer van Rijn, die den candidaat-notaris, den heer Heyman Cohen clcod schoot, is op vrije voeten gesteld. De Off ei r van Justitie achtte het onn iodig hem in preventieve hechtenis te houden. MEXICO CITY. 24 Nov. V.D. Giste ren zijn vier personen, onder wie oen Roomsch Katholiek Prester, terecht gesteld in verband m^t den jongsten aanslag op generaal Obregon. MARKTBERICHTEN- LEIDEN, 23 November. Ons Bslaug Bloemkool 12.1020, andijvie 1.10 2.40, peen 9,4012.80, selderij 2.404, pieterselie 1.803, roode kool 9,1013, savoye kool 10.4012.90, groene kool 2.106, kroten 2.403, prei G.108, al les per 100 stuks. Spruiten 22—26, spinazie 2535, uien 13,9016, boeren kool 812, waspeen 9.1016, kroten 4.206, id. gek. 1114, alles p. 100 Kg. GOUDA, 24 Nov. Veemarkt. Aange voerd totaal 1945 stukb, waarvan 19 vette runderen, 1 graskulf, 473 magere varkens, 381 vette varkens, 30 bokken of geiten, 851 biggen, 171 schapen en lammeren, 20 nuchtere kalveren. Prijzen: koeien 250350, magere varkens 2540, per stuk; vette var- Lens 0.3031 Yi, Londensche 0.250,27 zouters 0.280.29, ptr Vt Kg., levend met 2 pet korting; bokken of geiten 47, biggen 817, schapen of lamme ren 1822, nuchtere kalveren 1018, per stuk. Overzicht: vette varkens en nuch tere kalveren handel vlug; overige soorten handel matig. GOUDA, 24 Nov. Kaasmarkt. Aan voer' 198 partijen. Prijzen: le kw. 53 54, 2e kw. 50—52; met riiksmerk le kw. 53572e kw. 5052, zware 58. Handel vlug. GOUDA, 24 Nov. Botermarkt. Aan gevoerd 909 pond. Prijs: Goeboter 1.15 1,20, weiboter 1.101.15. Handel matig. GOUDA, 24 Nov. Eierenveiling. Aan voer 91 partijen. Prijs: Kipeieren 11 13, eendeneieren 79, per 100 stuks. Hande lvlug. KOUDEKERK, 23 November. Eieren- veiling. Aanvoer 913 stuks. Prijs: Kipeieren 12—13.80. eendeneieren 6— 8.56, kuikeneierèn 8. per 100 stuks. Hanen 11.25 per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN, 23 Nov. Veiling. Uien 11.10—11,60, peen 4.50— 6, per 100 Kg.; peen 69,10 per 100 bos; bloemkool I 10.1012.20, roode kool 13.9015, gele kool 12.5016.50, alles per 100 stuks; spruiten 14—18, per 100 Kg. Teiegraiisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 24 November medege deeld door bet Kou. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Rildt. Hoogste barometerstd 769.2 Lion. Laagste barometerst. 721.6 Janmayen, Verwachting: mee l mat'gzuidelij ke tot we te.ijke \si d. zwaar bewolkt tot betrokken met t„delijke opklaring, weinig of geen n-eiolag, zariiter. Bar o meier. tand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistemiddag 3 uur: 7.59. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Donderdag 24 Nov. 4.24 uur nam, LUC». CREATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 3.1 gr. C. WisseInoteerlagen. (Amsterdam). Berlijn 59.12*/4 Londen I2.07r/i« New-York2.47*/. Parijs9.737i Brussel 34.56 Ziiricb 47.76 Praag7.34 Rome 13.43 Madrid 41.86 Oslo65.837» Kopenhagen 66.377a Stockholm «6.717» Weenen 34.927,

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3