PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. (Vervolg van gisteren). De Keer VON FISENNE, lid van Ged. Staten, deelde mee, dat inzake de vaaft- verbetering in 't Westland een bijdrage is gevraagd van het Rijk van 600.000. Daar omtrent is nog geen bericht ingekomen van den Minister van Waterstaat, doch dit bericht zal zich vermoedelijk niet lang meer laten wachten en dan eerst is er een basis voor onderhandelingen met de gemeentebesturen en het hoogheemraad schap Delfland. Omtrent de wegenpolitiek wilde spr. niet vooruit loopen op het wegenplan, dat bier spoedig behandeld zal worden. Inzake de verbetering van den Haas- trechtschen dijk hebben Ged. Staten geen afgerond standpunt ingenomen tegenover provincialen steun. Maar van de localiteit Ktvamen daaromtrent geen verzoeken in en spr. meende, dat de localiteit groot be lang bij dezen weg heeft. Ged. Staten hebben ernstig overwogen den weg, die 10 jaar voor het autover keer gesloten is geweest, weer te sluiten, maar de localiteit had daartegen ernstige bezwaren. Ged. Staten hebben toen van de sluiting afgezien onder voorwaarde, dat de weg verbeterd zou worden. Er is toen overeengekomen, dat de' provincie voorloopig den weg zou verbeteren, waar bij Ged. Staten hoopten, dat Prov. Staten dit goed zouden keuren en dat zij ook dezen weg op het wegenplan zouden plaat sen. In de zomerzitting heeft de heer van Muiswinkel gesproken over verbetering van den spoorweg tusschen Zwammerdam en Bodegraven. Deze kwestie is nog bij Ged. Staten in behandeling. Spr. brak hier zijn rede af. De vergadering werd te 1 uur verdaagd tot hedenmorgen 11 uur. UIT DE OMGEVING, HAZEKSWOUDE. Tusschen Boskoop en Hazerswou- de is gisterenavond een vrachtauto van d.3 fa. Verdugn uit Leiden bij het achteruit rijden in een sloot ge treden. Hoewel men getracht heeft al hier den wagen uit ae sloot te halen, is dit niet gelukt. De fa. v. d. Ameele uit pegsigeegt werd ontboden en heeft den wagen uit de sloot gehaald. HEEMSTEDE. Alhier is ingebroken in een twee tal perceelen, bewoond door de fami lies V. en P. aan de Molenlaan. Door verbreking van ruiten is men binnen- (gekomen. In het eene perceel wordt niets vermist, in het andere heeft men een fiets en een bedrag van 8c gulden ontvreemd. KATWIJK AAN ZEE. Gouden ambtsjubileum. Ds .J. J. Impeta. Morgen hoopt de Emer.-Pred. der Geref. Kerk alhier, Ds. J. J Impeta* die jl. Zondag zijn gouden huwelijks feest vierde, zijn 50-jarig ambts]ubi- lleum te herdenken. Ds. Impeta, 30 April 1850 te Mo di mblik geboren, heeft eerst op den „Klokkenberg" te Nijmegen voor on derwijzer gestudeerd. Daarna werd hij aan de Theol. School te Kampen voor het predikambt opgeleid en werd ei 13 Juli 1877 candiaaat in de Theolo gie. Op 18 Nov. 1877 werd hij door nu wijlen Ds. A. H. Gezelle Meerburg bevestigd in den dienst desWoordsbg de Chr. Geref. Kerk van 's-Graven- deel. In 1880 nam hij een beroep naar Schiedam aan, in 1888 deed lig zgn intrede te Alphen a. d. Rijn, in 1893 te Leeuwarden (hier werden in twee i'aren trjds tientallen bejaarden dooi iem gedoopt), in 1895 te Sneek (A) en in 1898 te Katwijk a. Zee. Hier ter plaatse heeft hij 28^ jaar met veel zegen gearbeid. Om zijn uit nemend heldere en practische pree* ken was hij zeer geliefd. Behalve eenige afzonderlijke preo ken gaf hij twee preekenbundels uit. ^Tiental Feest- en Gelegenheidsprec ken", en Alles is uwe, zevenpreeken'V Hg schreef voorts een breede reeks A'an meditaties in „De Friesche Kerk» bodn", het Gereformeerde Volksbl." „jLeidsche Kerkbode", en „I>e Ba zuin". Hij 'leefde voor den preekstoel, en door degelijke Schrift- en Homile- tische studie, door langdurige oefening en ervaring wist hij de gedachte de: Schrift goed te -vatten en levendig «n aanschouwelijk voor te stellen. En niet alleen als prediker heeft hij groote verdienste, maar hij heeft ook in d?n schoolstrijd krachtig meda- Igewerkt door de vele Unielezingen en toespraken. Ook toonde hij als be stuurslid van het Prov. Weeshuis te Middelharnis, als voorzitter van Beth- igaida (de vereen, der Zeekerken tot verzorging der belangen onzer vit» schers) en als Zendingsdeputaat, hot hij een warm hart had voor de be langen der weezen, voor onze visschers en voor de Zending. Het was dan ook ©en welverdiende onderscheiding, dat onze Koningin bij zijn 45-jarige amb's (jubilé hem tot ridder benoemde in de orde van Oranje-Nassau. Het is een rijk voorrecht geweest van Ds. Impeta, dat hij gedurende de ze lange ambtelijke loopbaan nooit door ongesteldheid (éénmaal uitgezoiv dard) verhinderd is geweest, en zelfs inu zijn jaren zoo hoog geklommen zijn ©n de rust hem werd geschonken, nog •eiken Zondag "kan uitgaan om höc (Woord te bedienen. Wij wenschen den grijzen Ddenaa? dss Woords van harte geluk met zijn goudsn ambtsjubileum en hopen dat net hem gegeven moge worden, nog tal van jaren overeenkomstig de be geerte zijns harten, des Zondags het Évangelie te bedienen. NIEUWKOOP. Alhier maakt men zich bezorgd )dat, wanneer het Haagsche vuil wordt aangevoerd tot demping der plassen, men van typhusgevallen zal hoorer. Een 10-tal leerlingen van da Mathesius-School te Leiden, maakto de reis naar hier om tegenwoordig te zijn bij het rechtzetten v. d. toren Edoch, de reis was vergeefsch, daar dit reeds gedaan was. In ds gehouden Raadvergadering is met 7 tegen 4 stemmen afwijzend beschikt op net verzoek van verschil lende vereenigingen alhier, om he\ •dansverbod op te heffen, zoodat hdt dus blh'ffc bestaan. Burgerlijke stand. Bevallen: M J. Smit Sibinga geb. Smidt. 2 zoons', H. O. Vork geb. de Heg, d. Ondertrouwd: P. L. Kok, O. Amstel 27 i. en W. Leliveld 22 j.; J. A. dacooi, Bodegraven 24 j. en C. W. Zimmerman Gd. 20 j. OORDWIJXERHOUT. Door de kinderen der Ned. Her v School m©t den Bijbel,hoofd de heer T. K. Noy, is in de Zendingsweek een bedrag van £24,051/2 bgeen gebracht voor de Zending. Voorwaar een voorbeeld dat na volging verdient en de liefde der kinderen voor de Zending aanwakkert Na een ernstige ongesteldheid mocht Ds. Hofstede gisterenavond we der voor zijn Gemeente optreden in de Dankstond voor het Gewas. Burgerlijke stand. Geboren: Quiri- nus Petrus z.v. Q. Wannenhoven en 'M. J. van Lierop. Johanna Maria d.v. N. van den Berg en A. C. van Veen; Maria Gerarda d.v. C. Meijer en G. •Th. Steenvoorden; Johannes Cornelis z.v. J. van Elk en M. Hoogkamer; Jo hannes Hendricus z.v. J. N. Siecker en C. J. Hardebil. Ond3rtrouwd: Jacobus Verburgt 27 j. :en Alida Okkerse 23 j.; Adrianus Warmerdam 24 j. en Adriana Corne lia Maria Koot. Gehuwd: Paulus Johannes Arts 22 en Wtlhelmina Petronella Bakker 23 i Lambertus Gorstiaan Bouwmeester 26 ,.j. en Theodora Afriana Wassenaar 27 jaar. Overleden: Petrus Heemskerk 68 wedr. van Maria Nulkes; Maria Zoii- derop 73 j. wed. van M. Geer ling?. NOORDWIJK BINNEN. Gisterenmiddag werd met betoog op de verkeersveiligheid een oude lindeboom op het Lindenplein alhier afgekapt. Deze viel echter in ©en ver- beerde richting en kwam tegen een huis te hangen. Persoonlgke ongelukken kwamen niet NOORDWIJK AAN ZEE. In de Ned. Herv. Kerk sprak gisterenavond op uitnoodiging van de Chr. J. V, „Volg Mij", Ds. Ekéring van Amsterdam over ;,De Bestormers Na g emeenschap pelrj k gezang van Ps. 119:53 en 33 en het lezen van Matth. 11 :i15, ging spr. voor in Z.Eerw. noemde als uilu Matth. 11 12, en vond hierin Vwee gedachten, alleerst zulks naar aanlei ding van de Grieksche tekst, dat het Koninkrijk der Hemelen zich dringi met geweld vooruit. Hiervan geeft d- Schrift vele voorbeelden. Ten tweede wordt gesproken over de geweldigen die het Koninkrijk nemen met geweld Dat_ zrjn zij die niet buiten God eü Christus kunnen. Die geweldig jagen in 't geloof, naar 't wit, naar dia prijs. Na de ernstige rede gaat spr. vooi in gebed, en wordt gezongen Ps. 84 vers 6. Gisterenavond werd in het Ver enigingsgebouw een vergadering ge houden, waartoe waren uitgenoodigd ouders van jongens van pl.m. 13 of 14 jaar, om met elkaau overeen te komen een Geref. Knapenvereeniging op te richten. RIJNSBURG. Gisteravond had in Concordia een vergadering plaats van Geref. ouders, met het doel een Jeugdvereeniging onder de knapen op te richten. Ds. E. H. Broekstra trad als spreker op en betoogde de noodzakelijkheid der op richting eener Knapenvergadering, daar bij de aanwezige ouders tbt krachtige medewerking aansporend. Hierna had de oprichting plaats en werd een beduidend aantal jongens als lid door hun ouders opgegeven. Voor verdere aanmelding kan men zich wenden tot de leiders: C. van Egmond, Smidsteeg; H. d, Mooy, Koestraat, en P. G. J. van Leeuwen, Santlaan. RIJPWETERING. Gisterenmorgen had alhier een aanrijding 'plaats tusschen een luxe auto van den heer v. d. St. uit Was senaar en een vrachtauto van den neer v. St. uit Nieuw-Vennep. Het ©ngeval is te wgten aan den be stuurder van de vrachtauto, die hoe wel op het door hem bereden gedeelte van den weg een ander voertuig sth hield, toch nog wilde passeeren. Het spatbord van ae luxe auto werd eenigs zins ingedeukt en gedeeltelijk uitge scheurd. De vrachtauto had nagenoeg geen averij. Sedert 8 November il. wordt idoor den heer A. H. B. alhier een ziwart geteerde eikenhouten roeiboot vermist. Hoewel van politiewege reeds £en ernstig onderzoek is ingesteld as de boot nog niet opgespoord, ZEVENHOVEN. Aan de beurt van aftreding als Ouderling en Diaken bij de Gerei Kerk zgn de heeren 0. Couprie en A. Groene weg. De gevolgen van het inenten te gen pokken, hebben Wij vernomen uit verschilleed" deelen van ons land.Oo1: hier waren een tweetal kipd ren er ziek van. waarvan één nogal ernstio. Het ergste werd gevreesd. Doch g Lukkig voor d?> ouders, nam het een euns'igen keer, en trad langzamei hard nsterschap in. De collecte in de Geref. Kerk voor d> Theologische School bracht f 9.4711 op. GEMENGD NIEUWS. De menschelijke kogel. Te Maastricht heeft, naar wij in de „L. K." lezen, een Duitscher terechtgestaan wegens diefstal van een rijwiel, waarmee hij nog een on geluk had gekregen ook. De man bleek de menschelijke kogel te zijn, die uit het kanon van het circus Gleich werd afge schoten. Hij is deze „betrekking" thans kwijt, zijn bezittingen zijn bij«Bleich in Engeland en als politiek veroordeelde kan hij niet naar Duitschland terug. Den eisch vinden wij niet vermeld. Verstekeling en nog wat. De Rotter- damsche rivierpolitie heeft aan boord van een naar Engeland vertrekkend vaar tuig aangehouden een Duitscher, die de reis als verstekeling wilde meemaken. Op hem zijn aangetroffen: een nieuw leeren, bruine actentasch, een blauw gestreepte das, eèn paar sokkenhouders, 1 broche, gemaakt van een gouden tientje, 1 bron zen gesp met groene, roode en blauwe steentjes, aan welke broche een kaartje hangt waarop staat: 5324 en ƒ1.90, 1 ge brand zilveren broche met 10 groene en 7 roode steenen, aan welke gesp een kaar tje was bevestigd/5457 en ƒ3.80, 1 gouden damesring met diamanten steen, 1 paar oorbellen, met 2 groote en 7 kleine steen tjes, 1 zilveren horloge, gemerkt 29085 en F. Kling, 1 gouden horloge, gemerkt Brussus no, 81848, 1 doublé ketting met 1 miniatuur mijn werkers-werktuig en 1 medaillon met mansportret, zwart leeren portemonnaie, 3 bruin leeren portemon- naies, waarin sleuteltjes, 1 brillendoos, waarin 1 gouden lorgnet. De rivierpolitie, die vermoedt, dat alle artikelen van diefstal afkomstig zijn, ver zoekt hen, die inlichtingen kunnen geven, zich aan haar bureau, Parkhaven, te ver voegen. Duizenden guldens aan een „sterk me dium" gegeven, Het was de politie te Rotterdam al sinds eenige maanden op gevallen, dat een bekend waarzegster, me vrouw L., aldaar, herhaaldelijk uitstapjes naar verschillende plaatsen, zooals Tiel, Nijmegen en Utrecht maakte, die om meer dan één reden nog al opvallend wa ren. In de eerste plaats vond het vertrek van mevrouw L., die zich liet vergezellen door den man met wien zij samenleeft, herhaaldelijk in het holst van den nacht plaats, terwijl het ook al gauw ruchtbaar werd, dat op de plaats van bestemming op de meest royale wijze geleefd werd, alsof het geld uit een ruime bron vloeide. Het eerste vermoeden was, dat mevr. L. haar inkomsten uit smokkelarij van opium of cocaine betrok, hetgeen ook de verklaring zou zijn voor de geheimzinni ge nachtelijke autotochten. Dit vermoeden scheen bevestigd te zullen worden, toen het bleek, dat mevrouw L. een ontmoe ting had met twee dames, die haar een pakje overhandigden, dat door zijn lang- werpigen vorm gedachten wekte aan een fleschje of iets dergelijks. Vorige week Woensdagavond vond de politie het oogenblik gekomen om in te grijpen. Het pakje, dat overhandigd was, bleek niet opium te bevatten, maar geld, een bedrag van ƒ200. Waartoe dit geld diende? Dat blijkt uit de volgende geschiedenis. Een schoonzuster van de dames, die na de scheiding van haar man te Vlaardin- gen was gaan wonen, was aan spiritisme en soortgelijke occulte verschijnselen gaan gelooven en maakte het haar familie nu voortdurend lastig met allerlei sombere voorspellingen, waarbij de voorspelling van den aanstaanden dood van nu eens dezen, dan weer dien bloedverwant sche ring en inslag was. Dit minder aangename vooruitzicht werkte zoo sterk op de verbeelding van deze menschen, dat zij geen beter middel wisten dan ook maar van occulte mach ten gebruik te maken om het dreigend doodsgevaar af te wenden. Zoo kwamen rij te land bij mevrouw L. Deze zou wel helpen. Haar aanwezig heid op de plaats waar de gevaren dreig den zou de geesten wel bezweren. Daar mee waren de reizen reeds verantwoord. Maar de schoonzuster, zoo heette het, beschikte over een „sterk" medium en dat moest men met nog sterkere medi ums verslaan. Sterke mediums zijn echter duur, doch de familie bleek voortdurend bereid om het de contanten daarvoor be schikbaar te stellen. Zoo liepen de bedra gen, die zij betaalde weldra in de dui zenden. De politie heeft hieraan nu een einde gemaakt. De familie heeft den raad ge kregen haar geld op een betere manier te gebruiken. Wat mevrouw L. en haar vriend betreft, het is niet met zekerheid komen vast te staan, dat zij tot het doen van de groote uitgaven uitlokten en er was dus geen grond om hen wegens op lichting te vervolgen. Zij zijn dus weer op vrije voeten gesteld. Waterleidingbuis gesprongen. Op den Dam bij het Plantsoen te Amsterdam, is een waterleiding-buis gesprongen. Het op borrelende water spoelde het zand weg, waardoor een gat in de straat ontstond. De politie hield daarbij toezicht. Werklie den van de waterleiding kwamen later de buis herstellen. Ernstige aanrijding, Gisteren is de heer H. v. d. W., uit de Jacob Catsstraat, die op den Parallelweg in Den Haag fietste, door een auto aangereden. De heer v. d. W. week plotseling naar links uit, waardoor hij tegen den auto op botste. De geneeskundige dienst ver voerde het slachtoffer, dat een zware her senschudding bekomen had, naar het zie kenhuis. Zijn toestand is zorgelijk, hoe wel levensgevaar Biet aanwezig geacht, wordt te zijn. De politie, heeft hem nog geen verhoor kunnen afnemen. Schaking. Door eenige rechercheurs is gisteravond in een hotel in de omge ving van het Hollandsche Spoorstation in Den Haag aangehouden de 27-jarige C J. v. D., wonende in de Hobbemastraat, aldaar, verdacht van schaking van het minderjarige meisje F. v. W-. eveneens wonende in de Hobbemastraat, Omtrent deze schaking wordt nog het volgende gemeld: Reeds in de maand September deed de vader van het meisje, dat eerst 16 jaar oud is, klacht van schaking v^n zijn dochter en verzocht aan de poiitie haar opsporing. Inderdaad bleek, dat zijn doch ter met den 27-jarigen v. D. naar het bui tenland was vertrokken. Na ongeveer 10 dagen kwamen beiden weer in Den Haag terug. Van D. vergezel de het meisje tot aan dé deur van de wo ning harer ouders, maar vond het toen het veiligste zich te verwijderen. De po litie zocht hem échter op en arresteerde hem terzake van het ontvoeren van een minderjarige met hare toestemming, doch zonder de toestemming van hare ouders of voogden. Op dit misdrijf is een gevan genisstraf van ten hoogste zes jaren ge steld. De gearresteerde werd - ter beschik king der Justitie gesteld en in het huis van bewaring ingesloten. Na eenige dagen werd hij door den offi cier van justitie, hangende het onderzoek op vrije voeten gesteld. In plaats echter nu van zijn vrijheid een goed gebruik te maken, keerde hij weer tot zijn vriendin terug. Eenige da gen later vertrokken zij weer naar het buitenland. Opnieuw deed de vader van het meisje klacht van schaking, zoodat tegen v. D. nu twee processen-verbaal aan hangig zijn. Het meisje vertoeft nog steeds in het buitenland. Van D. moest eenige dagen in Den Haag zijn om zijn zaken te rege len. Door rechercheurs werd hij- echter herkend en gearresteerd. Van D. is sinds eenige jaren gehuwd en vader van twee kleine kindertjes. Bekneld geraakt. De 22-jarige J. de K., wonende in de tweede Bijsingstraat te Rotterdam is aan boord van het s.s. „City of Worcester" bekneld geraakt tusschen twee dwarsliggers. Hij kreeg een ernstige verwonding boven de linkerknie en is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Woest rijder. Na eerst op den Hout- kampschen weg te Doetinchem een voor bijganger te hebben overreden, reed op den hoek van de Verlengde Heerenstraat gisteravond de heer H. J. v. d. P. uit Zut- fen met zijn auto in razende vaart tegen het tuinhek van den heer N. op en ver nielde dat grootendeels. De auto sloeg om en werd zwaar beschadigd. De drie inzit tenden bleken na bevrijding ongedeerd. Tegen den bestuurder die onder den in vloed van sterken drank verkeerde, werd proces-verbaal opgemaakt. Van 10 Meter hoogte gevallen. De 53- jarige P. L., wonende in de Boschlaan, is toen hij gisteren in de Jonker Fransstraat te Rotterdam op een 10 M. hooge ladder aan het werk was, uitgegleden en geval len. Met een gebroken linkeronderbeen is hij naar het St. Franciscus-gasthuis over gebracht. Voet afgekneld. Te Oostkapelle is de arbeider J. J. met zijn been in een dorsch machine bekneld geraakt. Een voet werd hem afgeknepen. Hij is naar het zieken huis te Middelburg overgebracht. Beide beenen gebroken. Gisterochtend is de 89-jarige mej. J. den D., geboren S. in haar woning aan de Groote Markt te Rotterdam van de trap gevallen. De onge lukkige brak beide beenen en werd in zorglijken toestand naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebracht. Hoog water. Op Waal en Rijn heeft de val doorgezet, Lobith, Arnhem en Nij megen constateerden gistermorgen resp. 33, 18 en 20 cM. Het natte weer der laatste dagen dreigt de Maas opnieuw flink te doen stijgen. Maastricht meldde gistermorgen reeds weer een was van 6 cM. Venlo had nog 61 cM. val, Grave 19. De schoenendiefstallen te Doetinchem. In aansluiting op vroegere mededee- lingen inzake de aanhouding van de die venbende, die zich aan diverse diefstallen van schoenen heeft schuldig gemaakt, wordt nog gemeld, dat alsnog in verschil lende plaatsen, o.a. te 's-Heerenberg, Et^ ten en Dinxperlo partijen van het gesto- lene in beslag zijn genomen. Deze schoenen waren door zekeren H. uit Etten, als tusschenpersoon van den aangehouden B. aan den man gebracht. Moord per telefoon ontdekt. Toen de advocaat Peter Olde te New York een te lefonisch onderhoud had met een zijner clienten, hoorde hij plotseling een vreemd geluid. De cliënt liet plotseling niet meer van zich hooren, maar wel klonken er twee schoten door de telefoon. Olde belde toen een ijzerhandelaar op, die op zeer korten afstand van den cliënt woont, en deze haastte zich naar de woning, waar hij den heer Herbert Weisterknecht de telefoon nog in de hand, dood op den vloer vond liggen. Het was juist lunch tijd en al het overige personeel was af wezig. De ijzerhandelaar heeft blijkbaar echter geen aandacht geschonken aan een dwergachtig mannetje, dat hem bij den ingang passeerde en in een auto wegreed. Een der buren verklaarde, dat dit de zwager van den vermoorde moet zijn ge weest. Van hem is nog geen spoor ont dekt, doch Mrs. Meisterknecht is in ar rest gesteld. Tanden van staal. Volgens den „Dai ly Mail"-correspondent te Berlijn zijn de Krupp-fabrieken begonnen met de fabri- katie van kunsttanden, vervaardigd van roestvrij staal. Deze tanden zouden meer tegen „de tand der vernieling".., bestand zijn, dan eouden en zouden een heele omwenteling breneen in de kunsttandenfahricage. 't. Ts overigens een heel wat vredelie vender werk, dan het maken van dikke Bprtha's. De moordaanslag op de Boomnies. Hoewel de toestand van Frieda Memseïi. die iDnsdagavond op de Boompjes door den opperman Neys met. een dolk werd verwond, nog zeer zorgelijk is, heeft, de politie haar gistermiddag aan een ver hoor onderwerpen. Zij vertelde dpn om gang met Neys te hebben verbroken, om- dat hij het geld dat zij hem geleend had toen hij werkloos was. niet terug gaf nu hij weer werk had. Naai- aanleiding van jiaar besluit is tusschen hen oneenigheid Ontstaan. N. heeft, haar verscheidene ma len geslagen. Eens toen zij buiten werkte bij het Maushotel, hseft hi5 getracht haar wederom te mishandelen, maar het per-.' soneel is toen tusschcnbeiden gekomen. Aan zijn lot overgelaten. -— Zooals de zer dagen werd gemeld, heeft onlangs een rijksveldwachter, in opdracht van een gemeentebestuur, een krankzinnige naar Westervoort gebracht en daar aan den weg gezet. De ongelukkige hoorde daar niet thuis, maar hij werd door de- zorgen van den burgemeester van Westervoort en de medewerking van het Arnhemscho gemeentebestuur in het gemeente-zieken huis teArnhem opgenomen. Thans is hij- in het gesticht te Venray geplaatst. Van de zijdf van den minister van Bin- nenlandsche zaken zijn inlichtingen over dit geval verzocht. Een oderzöek is door de Arnhemsche recherche ingesteld, en dit heeft aan het licht gebracht, dat de krankzinnige oorspronkelijk is aangetrof fen in de gemeente Ede. Het gemeentebe stuur van Ede heeft niet de eerste kosten voor de krankzinnigenzorg op zich geno men, doch den geesteszieke naar Wester voort doen brengen. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN, 16 Nov. Heden aan gekomen aan de rjjksvischafslag 13 stoomtrawlers en 27 kustvislacherto. De aanvoer en prijzen voor trawlvisch wa ren: 86 kn. tarbot 22—67,50, 19 kn. griet 2340, 15 kn. gr. schol 4147 15 kn. middelschol 4351, 54 kii. aetschol 4349, 65 kn. schar 5 '4,5°, 3 in. tongschar 55, 73 kn. pieterman poontjes 816, 18 kn.gr. sehelvisch 3655, 46 kn. middelschel- visch 2843, 182 kn. kleinmdddel echelvisch 2028, 145 kn. kl. sehel visch 1120, 92 kn. gr. gullen 15— 2ij; 308 kn. fel. 7,5012, 120 in. 411, 4V2 kist makreel 26 alles per 50 K.G., 1788 st. gr. tong 1,401,50; 8925 st. middel tong 1,3a 1,60, 15.863 st. kl. tong 1,201,35 per K.G., 48 kn. rog 1524 per 20 St., 70 st. vleet 1,60—3, 59 St. leng 1,252,88, 283 st. koolviseh/0,53 1,80, 1 kreeft 2,20, alles per st., 43 kn. kabeljouw 5170 p. k. van J25 K.G. Van dj IJm, Stoomtrawlers kwa men er heden 12 aan de markt. lit besommingen waren: IJM. 39 met6997 IJM. 155 met 3009, IJM. 5 met 4045 IJM. 80 met 3910, IJM. 261 met 2433 IJM. 58 met 4318, IJM. 432 met 2968 IJM. 153 met 2734, IJM. 189 met 4679, IJM. 26 met 2290, IJM. 41 met 12142, IJM. 146 met 4353- Heden kwam hier binnen da Duitsche stoomtreiler Heinz J enevkti HH 65 met 6019 besomming. De besommingen der naringscha- pen waren heden LT. 53 met 2439 aan versche haring. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJM. LEERDAM Rott. n. N,-Orl 16 te Antw. EDAM 15 v. Rott. te N.-Orleans. BURGERDIJK 15 v. Newport News naar Rotterdam. NOORDERDIJK Rott. n. Vancr. 12 Cristobal. EEMDIJK Vancr. n. Rott. 15 te San Francisco. MAASDAM Rott. n. N.-Orl .16 te Ha vana. RI1NDAM Rott. n. N.-York p. 16 Kaap CARDIGANSHIRE Seattle n. Rott. 15 van Vancouver. NEBRASKA 14 v. Rott. te Vanen HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RANDFONT'EIN tbr. p. 16 Ouessant HEEMSKERK thr. 16 te Zanzibar. RIETFONTEIN thr. 15 v. Kaapstad GRIJPSKERK thr. 15 v. Mars. SUMATRA uitr. 15 v. E.-London. HOLLANDWEST-AFRIKA-LIJN. HELDER thr. via Hamb. i6v. Aarliuua REGGESTROOM uitr. 15 v. Amst. KON. HOLLANDSCHE LLOTD. GELRIA 16 v. Amst. n. B.-Ayres. ORANIA B.-Ayres n. Amst. 16 van Oporto. HOTTERDAMSCHE LLOTD. KEDOE 16 v. Bat. te Soerabaja. TABANAN 16 v. Rott. n. Bat MED AN 16 v. Bat. n. Rott MODJOKERTO thr, 16 v. Singapore TAMBORA thr. 18 4 n.m. te Mar» verwacht. REMBRANDT uitr. p. 15 Suez. PATRI A uitr. 16 v. Pt. Said. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. KOT A INTEN uitr. p. 15 Gibraltar RIOUW ui r. p. 15 Perim. BALI thr. 16 te Amst. iBATOE charter 16 v. Vladivostock SOEMBA uitr. 16 v. IJm. RADJA 16 v. Amst. n. Hamb. P. C. HOOFT thr. 16 v. Bat. BORNEO thr. p. 16 Perim. PRINSES JULIANA thr. p. 16 Perin* KON. PAEETVAAKT MIJ. HOUTMAN 14 v. Singapore n. Bat

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6