UIT DE OMGEVING. KATWIJK. Gemeenteraad. CïsteTanmorgen vergaderde de Raad Üezer gemeente. Voorzitter de Burge meester. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering en leest het gebed! 1. Ingekomen stukken. Ingekomen is een verzoek van mej MeijvogelZuijderdurjn, om bn haar woning in de Kerksteeg een se nuttin?, te mogen verplaatsen. De vrijkomende groDd wil zij aan de gemeente overdoen voor f20.Na toelichting door weth. Ouwehand, waarbij bleek aat het hier over slechts een naive M. ging, werd het aangenomen. Van den heer J. v. Dujjn is een voorstel ingekomen tot wijziging van d9 verordening op het baden in verband met het gesprokene in een vorige ver gadering. Wordt in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. Verder is ingekomen het proces-ver- baal van kasopname van den Gemeente ontvanger. Van den Keuringsdienst van Waren en Vleesch is ingekomen het versi-ag van da werkzaamheden van 1 Tuni tot 30 Sept. Hieruit blijkt o.a. dat van de 340 monsters versche visch in deze gemeente 63 afgekeurd zijn. Zal tel visie worden gelegd. 2. Benoeming van 2 leden in de Commissie voor Plaatselijk toezicht op het L. 0., in de vacatures Jac. Wasse naar en B. Dubbelaar. De heer Dub- belaar komt niet voor een herbenoe ming in aanmerking. De volgende dub beltallen worden voorgesteld: 1. Jai Wassenaar en'2, P. Slingerland; en i, Corn. v. Zijst en 2, A. Kuypers. De Nos. 1 worden gekozen. 3. Banoerr.ing van een Brugwachter B. en W. bevelen aan: 1, C. v. Duy venbode; 2, M. Hoek en 3, P. v. Leeu- weh. De heer v. d. B en t vraagt waarom er geen oproeping voor sollicitanten heefó plaats gehad. De Voorzitter antwoordt dat B en W. gemeend hebben, dat door hei bekend maken van de vacature genoeg zaam gelegenheid tot sollicLeeren is gegeven. De heer Wou da zou eveneens graag zien dat B. en W. in den vervolge een officieele oproeping van sollicitanten plaatsten in dergelijke gevallen. Daarna wordt tot stemming 0verge gaan. Benoemd wordt de heer C. v. Duyvenbode. 4. Benoeming Commissarissen Gem Spaarbank. Benoemd worden deheeren W. J. Geednk, J. Dubbeldam en A Iiorpelshcek. 5. Voorstel tot het aanbieden van een Spaarbankboekje aan de ouders van ds 15000ste inwoonster der g-o msente. Deze inwoonster, genaamd Griet je Guyt, is 22 Oct. 11. geboren en B. en W. stellen voer haar een spaar bankboekj© met f25,aan te bieden Aangenomen. 6. Vocrstel met betrekking tot het maken van twee toegangswegen van d.- Zuidslr. naar de aangekochte Do meingronden ten Zuiden van Katwrjk a. Zee. B. en W. stellen voor met de hoeren J. P. Haasnoot en W. J. v. d Horst ten r: geling te trefien, waaxuij oen ruiling van grond plaats heeii, waardoor de twee genoemde toegang*., wegen tct stand kunnen komen De Raad gaai in geheime zitting. Na opening d r deuren vraagt de heer v. Duyvenbode of de sohuür die onlangs omgewaaid is ook nog oi-d.r de bebouwde grond fcenoort, in verba d met het feit dat de bebouwde grond, die overgenomen wordt, niet Betaald wordt. De heer Ouwehand antwoordt dat <ÜL niet ender de bebouwde grond van Het voorstel word. daarna aange nomen met 14 tegen 1 stem, die vao den heer Wouda. 7. Voorstel tot verkoop van grond in da Varkevisserstr. aan v. Duiin ter groette van 295 M. h 1,75 Vs1 vrij geld bestemd voor den bouw van twee woningen onder conditie dat de ze woningen binnen 1 jaar gebouwd zullen zjjn. Aangenomen, 8. Voorstel tot verhuur van grond De aannemer der verbouwing aan de Leidsche Buitenschool heelt eenigen tijd gemeentegrond in georuik gehad voor het bergen van materialen en moet hiervoor f97,betalen, wat de teannenter wel wat veel lijkt. B. en iW. hebben geen recht ontheffing te geven, doch adviseer en hem het nog benoodigde te huur te vragen voor f50,wat dan totaal fi47>wordt Hiermede gaat de raad accoord. Dan is aan de orde het voorstel van den heer J. v. Dujjn om voortaan de vergaderingen van den Raad des 's avonds te zeven uur te houden of zooveel later of vroeger als de voor zitter het noodig oordeelen zal De heer J. v. Dunn zegt, dat het Reglement van orde dateert van 1851 en is herzien in 1916. Als het getij verloopt moet men de bakens verzen- ten. Zoo ook hier. Vroeger waren mis schien de Raadsleden voor een groot gedeelte renteniers, die zich afvroe gen hoe het hun het gemakkelijkst was te vergaderen. En begrijpelijk dat dit 's morgens was. Thans is dit an dera. De bedoeling is B. en W. be kend. Spr. durft ae laatste alinea in •het voorstel er gerust in te later,, vertrouwen stellende in den Voorzit ter. die hier geen misbruik van zal |mgtW>n De heer Meerburg acht den meest vruchtbaren tijd voor te vergaderen ia de morgenuren. Dan is men ook. het meest rrisch. Die beer Grimbergen wijst erop jdat andere beeren ook des avonds moeilijk zullen kunnen komen. Do Voorzitter licht het stand punt van B. en W., die tegen het voorstel zijn, toe. Er kunnen zichb.v. gevallen voordoen dat men 's avonds niet klaar zal komen, en ook omdat er dan geen secretariepersoneel be schikbaar is. Meerdere leden verklaren z'ch voor afschaffing van da presentiegelden, zoo dat het argument dat het kostbaardei zal zijn. komt te vervallen. De neer Lodder verklaart zich voor avondvergaderingen, idem de heer Hueting. De heer Wouda zegt dat men het gemeentebelang vooral in het oog dient te houden en dat is des avonds verga deren. Zoo vele vergaderingen worden 's avonds gehouden, doch spr. zou niet gaarne beweren dat dan de zaken niet frisch behandeld worden. Dat men in een avondvergadering niet klaar komt, zal sporadisch voorkomen. Na nog enkele opmerkingen, wordt besloten voortaan te vergaderen, als regel te 7.30 uur. Tegen stemden de wethouders Kruijt en Ouwehand, de heeren Meerburg, Grimbergen en Dub beldam. Dan komen enkele verordeningen betreffende de bedrijven in bespreking in verband met gewenschte wijzigingen Hierbij vraagt de heer P. v. Dui- ven bode of door de bedrijven ook Radio-materialen verkocht worden. Weth. Kruqt is zulks niet bekend In verband met het verkoopen vau electriciteit of gasbenoodigdheden dooi de bedrijven, waarbij de bekende gat» lucht dreigde te gaan hangen, spro ken meerdere leden zich uit te<ren deze verkoop, omdat dit h.i. de Afidi- denstand benadeelen is. Over enkeie met name genoemde gevallen waren B. en W. en enkele leden het er niet over eens of dit wel of niet toelaav- baar is, of de bedrijven deze hande lingen of zaken verrichten of het per sonee-i. Echter de noodzaak zaï goed onderzocht worden, en B. en W. ^ra ken zich duidelijk uit voor het nie\ benadeelen van de handelaars. Volgens de Voorzitter bleek het straks genoemde dan ook na deze discussie geen beschuldigingen te zijn, doch op merkingen. De heer Wouda zal in de commissievergaderingen ook verschil lende feiten bespreken. D© middenstand kan tevreden zijn. Besloten wordt nog tot geheele of gedeeltelijke sluiting van enkele wegen voor het verkeer met alle voertuigen of rijwielen. Na een opmerking hierover door den heer Grimbergen, zeide de Voorzitter dat ten alle trjde ont heffing kan worden gevraaga. en B en W. zullen hierin zoo billijk moge lijk zijn. Een kleine wijziging in de begrooling 1927 is nocdig. Waartoe wordt be sloten. Na ©enige beraadslaging over de Igd dat de> vergadering, ïnverbana met de behandeling van de begrooting zal worden voortgezet, wordt beslo ten, om des n.m. te 2.30 uur aan da gemeentebegrooting en de be°roo ting vcor de bedrijven te beginnen In de middagvergadering komen aller eerst in behandeling de begrootingen voor de bedrijven. De heer v. Duyvenbode maakt de opmerking dat ten opzichte van de be drijven verschillende firma's, welke spr. bij name noemt, heel gul zijn met het ge ven van procenten, zooals dat den laat- sten tijd uit de couranten wel blijkt. Spr. zou, wanneer het wordt ondersteund, wel een voorstel willen doen, zulke firma's van de levering van verschillende pro ducten uit te sluiten. De heer Hueting i^ het geheel met den vorigen spr. eens, dat de fout hier bij de firma's ligt en dat de gemeente aan zulke firma's moet laten blijken dat dit uit den booze is. De voorzitter maant aan tot voor zichtigheid in deze, omdat wel enkele fir ma's bekend zijn, doch niet alle. Het is zeer moeilijk om daarin een lijn te trek ken. De heer v. Tongeren is het daar mede eens. De heer Ouwehand wijst er nog op, dat de zaak niet te eenzijdig mag worden bezien. Het kan voorkomen, dat een eer lijke fa. van de levering is uitgesloten, wanneer zij geen procenten gaf. De com missie zal met de opmerkingen rekening houden. Daarna heeft artikelsgewijze bespreking plaats. Bij de behandeling van de begrooting voor het electriciteitsbedrijf vraagt de heer Hueting of het niet mogelijk is, dat de loonen voor los werk van de be grooting worden afgevoerd en men voor dat bedrag wanneer het noodig is, bij den raad aanklopt. De heer v. Duyvenbode ondersteunt dit. De heer Kruyt zegt, dat het bedrag voor de loonen niet gebruikt wordt als het niet noodig is. Spr. geeft in overwe ging dit bedrag op de begrooting te laten staan. De voorzitter wil het cijfer niet be strijden of verdedigen maar vindt dat de vrije hand moet worden gelaten aan de bedrijven. De heer v. D u y n zegt dat enkele arbei ders bij de bedrijven meer verdienen dan op de begrooting staat. De heer Kruyt antwoordt, dat dit een toeslag is, een soort gratificatie, die voor meerder werk gegeven wordt. De heer v. Duyn vindt het een vreem de gratificatie, die elke week precies het zelfde is. Spr. zou het beter vinden, dat de arbeiders een vaste opslag kregen en dat dit op de begrooting verantwoord zou worden. De heer Kruyt zal deze zaak verder onderzoeken. De heer v. Duyn vraagt daarna of het meerdere werk, dat de gemeente-opzich ter doet voor de bedrijven, niet betaald kan worden door die bedrijven. De heer Ouwehand is het hiermede in principe wel eens en gelooft dat dit voortaan wel gebeuren kan. Bij de begrooting voor het gasbedrijf, merkt de heer Hueting op, dat in an dere gemeenten met een gelijk aantal in woners als Katwijk het gas goedkooper is of meer winst gemaakt wordt. Spr. toont met verschillende cijfers aan, dat in an dere gemeenten meer gas wordt gehaald uit de kolen dan in Katwijk, hoewel het gas hier een veel hooger caloriëncijfer heeft, maar het de vraag nog is, of dat wel waarde heeft. De heer Kr u y t wil op het technische gedeelte hiervan niet ineaan. Wat. de gas- prijs betreft, zegt spr. dat Katwijk bene- dpn het gemiddelde is. De voorzitter zegt toe. dat de zaak in onderzoek zal worden genomen. De heer v. Duyn stelt voor, om de gas- prijs in de maanden Juni. Juli en Augus tus met twee cent te verhoogen en in de wintermaanden de prijs 2 cent te verla gen. De heer Kruyt zegt toe, dat het voor stel in de commissie behandeld zal wor den. De heer v. Duyvenbode: Da's mak kelijk. De heer H u e t i.ng is hiertegen. Spr. gelooft, dat dit het vreemdelingenverkeer zal tegenwerken. De heer v. Duyn handhaaft zijn voor stel. De heer v. Tongeren gelooft niet, dat het mogelijk is, dit zoo maar een, twee drie te beslissen. Er kpmt heel wat voor kijkeni De heer Meerburg is het hiermede eens. De heer v. Duyn.wil het dan wel aan de commissie overlaten. De heer Hueting vraagt, hoe 't komt dat de contributie voor een vereeniging van gasdirecteuren, waarbij de gasdirec- teur te dezer plaatse aangesloten is, moet worden betaald door de bedrijven. Spr. zou in de gegeven omstandigheden geen lid van zulk een vereeniging willen zijn. De voorzitter antwoordt, dat het hier een vereeniging voor technische voorlichting betreft en dat als zoodanig het lidmaatschap aan de bedrijven ten goede komt Bij de gemeentebegrooting houdt de heer v. Tongeren eenige algemeene be schouwingen. Spr. wijst .er op, dat het nog niet zoo lang geleden is, dat het fac- torcijfer is verlaagd van 2)4 op 2 en dat cijfer handhaven is een eerste eisch. Ver der hoopt spr., dat de uitbouw van de ge meente dit jaar goeden voortgang zal heb ben. Overigens bespreekt spr. de benoe ming van den voorzitter als burgemees ter van Katwijk, in verband waarmede hij vooral wijst-op de combinatie burge meester-Tweede Kamerlid, waar veel te gen is, maar toch ook veel voor is. Verder bespreekt spr. nog eenigszins uitvoeriger de uitbouw 'van de gemeente, waarvoor hij verschillende 'mógelijkheden aangeeft. Spr. maakt ook- eenige opmerkingen over den toestand van het raadhuis, wat ook welhaast een noodtoestand kan genoemd worden. Spr. doétdaaromtrent een voor stel, - inhoudende, dat de raad aan het gemeentebestuur in overweging geeft om met voorstellen daaromtrent te komen. De heer Wouda gelooft, dat de be grooting er nog minder uitziet dan bet vorige jaar en dat d§ plannen omtrent een nieuw raadhuis van den heer v. Ton geren wel wat optimistisch zijn. De v.q o r z i 11 e r beantwoordt het ge sprokene dpop- den .'beer v. Tongeren en sluit zich aanbij de opmerkingen om trent de financieelepositie van de ge meente. Wat het visscherijbedrijf betreft, merkt spr. op, dat dit bedrijf zeer wisse lend is, maar mómêhTeéT geen reden voor al te groot pessimisms bestaat. Het is ech ter noodig, dat de bevolking zich reken schap geeft van het feit, dat er moet ge zocht worden naar rationalisatie van het bedrijf. Daarbij zal vooral moeten gelet worden op de jeugd. Onder veel goede dingen, die spr. gevonden heeft, is in de ze gemeente het groote pak van school verzuimen een treurig -verschijnsel. Daar moet wel degelijk op gelet worden. Hier worden we gehandicapt door de toestand der financiën, die de noodige verbetering van het vakonderwijs bijna niet toelaat. Spr. doet een beroep op allen om niet on verschillig te staan tegenover het schoo- ne van de gemeente, en dat te beschermen en ook op verschillende andere dingen het oog te houden om de menschen naar Katwijk te trekken. Spr. wijst ook nog op de opkomende bloementeelt, waarin ook wel perspectief ligt. Ook het badbedrijf moet zooveel mogelijk tot bloei gebracht worden door een goede exploitatie. Wat een nieuw gemeentehuis betreft, is spr. den heer v. Tongeren dankbaar voor zijn opmerking en spr. gelooft, dat over weging van dit punt niet te verwerpen is. Hiermede zijn de algemeene beschou wingen afgeloopen. Bij de artikelsgewijze behandeling merkt de heer Wouda op, dat de post voor het politiepersoneel verhoogd is, door de uitbreiding van dit personeel in verband met het verblijf van prinses Ju liana in deze gemeente. Spr. wil hierbij gevoegd zien het woordje tijdelijk, omdat z.i. 't politiepersoneel weer tot het vorige aantal kan worden teruggebracht, wan neer de prinses deze gemeente gaat ver laten. De voorzitter vraagt positief er oog voor te hebben dat de politie over een ze ker personeel moet beschikken, dat haar taak kan volbrengen door voldoende krachten. Spr. gelooft, dat deze verster king van het personeel zeer noodig is. Omtrent de post: kosten van de burger wacht van 300 wil de heer v. Duyn de ze post splitsen in 250 voor de Burger wacht en 50 voor de Bijz. Vrijw. Land storm. De heer v. Duyvenbode stelt voor, de geheele post te schrappen. Het laatste voorstel wordt verworpen met 10 tegen 4 stemmen, (Wouda, van Duyvenbode, Hueting en v. d. Bent). Het voorstel van den heer v. Duyn wordt verworpen met 13 tegen 2 stem men (Guyt en v. Duyn). De heer Guyt wil een verhoogde sub sidie voor het muziekcorps, speciaal voor de boulevard-concerten. De heer Wouda is het daarmede eens en wil een subsidie van 50. Op voorstel van den heer Ouwehand wordt de post gebracht op ƒ100. De heer Meerburg maakt een op merking over den slechten toestand en inrichting van het Post- en Telegraafkan toor. Spr. verzocht het college van B. en W. dringend om bij het Rijk aan te drin gen op verandering. De voorzitter zegt, dat B. en W. aan deze zaak hun aandacht zullen schen- ken. De heer Hueting klaagt over de be stelling van brieven in Katwijk aan den Rijn, die dikwijls eerst naar Katwijk aan Zee gaan, wat zeer onaangenaam is. Ook deze zaak zal de aandacht van B. en W. hebben. De heer Parlevliet vraagt, of het niet mogelijk is, dat de aanslagbiljetten van de belasting op tijd komen en niet in den winter wat voor vele menschen erg lastig is. De voorzitter zal deze zaak te ber de brengen. De begrooting werd daarna vastgesteld op een eindcijfer van ƒ465.029.19, voor den gewonen dienst, terwijl van den ka- pitaalsdienst de inkomsten 189.545.21 en de uitgaven 197.119.39% bedragen, zoodat deze sluit met een nadeelig saldo van 7.574.39. Op de begrooting is voor hoofdelijken omslag gerekend op ƒ163.000 én voor on voorzien 11.240.97 uitgetrokken. Nadat bij de rondvraag de heer Meer burg gevraagd had om maatregelen te gen woest rijden in de gemeente en de voorzitter had toegezegd, hierop te zullen letten, sloot de voorzitter de vergadering. GEMENGD NIEUWS. Aap doodt Bataksch kind. De i.Deli Crt." verneemt, naar Aneta uit Medan seint, dat in een Batakschen kampong, nabij de Gouvernements-onderneming Ma- jang, een Lampongaap een anderhalf ja rig kind doodbeet, terwijl de moeder op een afstand van vijftig meter op een la- dang werkzaam was. De veldpolitie legde den aap neder. Een jongetje overreden. In de Pre- toriusstraat te Amsterdam is gistermid dag een jongetje van zeven jaar overre den en gedood. Het jochie liep achter een wagen aan, liet deze plotseling los en holde naar links de straat over, waar het onverwacht voor een vrachtauto kwam en overreden werd. Omstanders ver klaarden, dat het ongeluk slechts aan de onvoorzichtigheid van het.kind te wijten was. Het mag ouders en opvoeders nogmaals een reden zijn kinderen de gevaarlijke sport van achter wagens aan te bunge len, te verbieden. Auto-ongeluk. In_ de nabijheid van Celle, ten Noorden van Hannover is een auto door een. brugleuning gereden. Het voertuig stortte -in de rivier de Ortzë, waarbij alle inzittenden, twee echtparen, den dood vonden. Waar is mevrouw Prins gebleven? In een hotel te Devénter kwam een keu rig gekleede dame* binnen' met een groe nen mantel en bruinen hoed, die voor en kele dagen pension vroeg, zooals zij be weerde voor een rustkuur. Zij wilde het zich aanniets laten ont breken en bestelde o.m. - „een dubbele rumgroc", dig door een ouden zeerob nog sterk genoeg zou rijn- bevonden. In de nachtlijst stond de dame ingeschreven als te zijn L. Prins, 43 jaar, zonder beroep, afkomstig uit 's-Gravenhage.. De hotel gast maakte belangrijke verteringen en wekte op allerlei manier vertrouwen. Zij zat tusschen de andere gasten aan de kletstafel en sprak over allerlei onder werpen van den dag. Donderdag bleek zij plotseling te zijn verdwenen met haar bagage. De rekening was natuurlijk niet betaald. Als eenig overblijfsel vond men op haar waschtafel een nagelschuier, een doosje tandpoeder, een nummer van de Haagsche Post en een van de Wéltspie- gel. De politie zoekt thans nog tevergeefs waar „mevrouw Prins" gebleven is. De „Potemkin"-film. De burgemees ter van Edam heeft geweigerd vergunning te verleenen voor het vertoonen aldaar van de veel besproken Russische film „Pantserkruiser Potemkin". Degenslikker verongelukt. Een Pool- sche ongehuwde mijnwerker uit het bij de Limburgsche grens gelegen dorpje Hückelhoven, gaf meerdere démonstra ties in hetdegenslikken en had als zoodanig een naam gekregen. Dezer da gen beproefde hij zijn kunststukken weer met een bijzondèr lange en brèede de gen. De artist bekwam zware inwendige venvondingen en is na een hevig lijden aan de gevolgen overleden. De Hembrug aangevaren. Gistermor gen is de Hembrug door het Italiaansch stoomschip „Mpnte Piana" vermoedelijk, doordat het uit het rder liep, aangevaren. Een der pijlers van het vaste gedeelte werd geraakt en de brug schijnt eenigs zins ontzet te zijn. Het treinverkeer had aanvankelijk zeer veel vertraging. Trein no. 428 uit Helder moest ruim drie kwar tier wachten en kon toen eerst met ge ringe snelheid doorrijden. Er wordt door deskundigen een onderzoek ter plaatse ingesteld. De zware mishandeling te Hoensbroek. Naar gemeld wordt, is M. Eggen, die Zondagnacht der vorige week even bui ten een café te Hoensbroek door twee on verlaten werd gestoken aan de gevolgen in bet ziekenhuis te Heerlen overleden. Met een mes gestoken. Door de poli tie te Hoensbroek werd Zaterdagavond in de Nieuwstraat een man badende in zijn bloed gevonden. De man, een zekere H., had een wonde boven 't linkeroog en een steekwonde in de borst en zeide door een medekostganger gestoken te zijn. Hij werd naar het ziekenhuis te Heerlen overge bracht. In verband met deze steekpartij werd door de marechaussee een zekere P. aan gehouden. VISSCHERIJBERICHTEN. IJMUIDEN. 14 Nov. Heden aange komen aan den rijksafslag 25 stoom- treilers en 7 drijfnetvaartuigen. De prijzen waren voor treilvisch: Tarbot 17—62.50, griet 21—45 per 50 Kg., groote tong 1.601.75, middel tong 1.10—1.65, kleine tong 1.10—1.35. per Kg., groote schol 4047, middel schol 3746, zetschol 39—49, klei ne schol 5—£5, schar 713, per kist van 50 Kg.: rog 14r—22 per 20 stuks; vleet 0.782.33 per stuk; pie terman poontjes 6.5013, groote schelvisch 4150, middel schel- visch 2642, kleinmiddèl schelvisch 1827, kleine schelvisch 7.50 20.50, per kist van 50 Kg.; kabeljauw 5070 per kist van 50 Kg.; groote gullen 15—21, kleine gullen 4.90— 11, per kist van 50 Kg.; leng 0.82 1.90, heilbot 1.164.20, per stuk; wijting 3.909 per kist van 50 Kg.; koolvisch 0.402, kreeft 1.403.70 per stuk; makreel 2022 per kist van 50 Kg. Aangevoerd 670 kisten versche ha ring, 7.5010.50 per mand van 50 Kg.; 164 manden gezouten haring 5.405.90 per mand van 4Z Kg.; 1840 manden versche haring, 4.909 per mand van 42 Kg. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 25 aan de markt. De besommingen waren: IJM 197 met 3188, IJM 82 met 5089. IJM 159 met 2397, IJM 325 met 2286, IJM 192 met 3001, IJM 253. met 4495. IJM 48 met 3569, IJM 49 met 5021, IJM 130 met 3170, IJM 187 met 2435 IJM 2 met 5421, IJM 385 met 4938, IJM 43 met 1926, IJM 121 met 3226 IJM 64 met 3510, IJM 52 met 3432, ,IJM 59 met 3884, IJM 93 met 3692, IJM 67 met 2642, IJM 61 met 3604, IJM 327 met 2777, IJM 323 met 2428 IJM 53 met 2436, IJM 75 met 3602 en IJM 165 met 3528. Van de treilvisscherij kwam he den aan de markt de zeillogger ZK 62 met 117 besomming. Heden kwam hier aan de markt de Engelsche haringdrifter LK 682 met 853 besomming voor versche haring. Van de Katwijker haringlogger9 waarvan de vangsten naar Katwijk worden verscheept, kwamen in de haringhaven binnen de KW 169 met 476, KW 132 met 280, KW 18 met 256 en KW 124 met 273 kantjes pekelha ring. Van de versch haringvisscherij kwamen hier binnen de Engelsche stoomloggers IJH 479 met 432 kisten en LT 323 met 275 manden versche 1 haring. Van de treilloggers kwam heden aan de afslag de ZK 52 met 117 be somming. Scheepstijdingen. HOLLAND— AMERIKA-LIJN. VEENDAM, 13 v. N. York te Rott. BEEMSTERDIJK, Rott. n. Philadel phia, pass. 14 Lizard. KINDERDIJK, Rott. n. Vancr., via Londen. 13 v. Antwerpen. NEBRASKA, Rott. n. Vancr., 11 te San Francisco. BREEDIJK, 12 v. New York p. Rott. CARDIGANSHIRE. Vancr. n. Rott., 11 te Tacoma. EDAM, Rott. n. N. Orleans, 12 V. Tam- pico. VOLENDAM, N. York n. Rott., 15 voor- gaats den Watërweg verw. GROOTENDIJK. Vancr. n. Rott., 13 te Glasgow. RIJNDAM, Rott. n. New York, 12 Z. W. van Valentia. DRECHTDIJK, Vancr. n. Rott.. via Liverpool, 11 Z.W. van Fastnet. SPAARNDAM, New Orleans n. Rott, 12 W. van Valentia. HOLLAND—AFRIKA-LIJM. NIJKERK, uitr., 13 v. Zanzibar. GRIJPSKERK. thuisr., 13 te Marseille. HEEMSKERK, thuisr.. 13 te Dar es Salaam. JAGERSFONTEIN, 12 v. Rott. naar Kaapstad. SPRINGFONTEIN, thuisr., 12 te Dela- goabaai. RIJPERKERK, uitr., 12 v. Delagoahaal HOLLAND—WEST-A FRIKA-LIJN. SIRRAH, uitr., 10 van Dakar. ALBIREO. uitr. p. 13 Finisterre. REGGESTROOM, 13 v. Hamb. te Amst. KON. HOLLANDSCHE LLOYD, AMSTELLAND, uitr., 10 v. Dakar. FLANDRIA, uitr., 11 te B. Ayres. GAASTERLAND, 13 v. Hamb. te Amst OR AN IA, thuisr., p. 13 Las Palmas. SALLAND, uitr.. p. 12 Finisterre. ZAANLAND, thuisr., 13 v. Santos ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOTA INTEN, uitr., p. 12 Ouessant KOTA RADJA, uitr., p. 14 Gibraltar. SOEKABOEMI, thuisr., 13 te Marseille. INDRAPOERA. thuisr., 14 v. Sabang. TAMBORA, thuisr., 14 v. Pt Said. MERAUKE, uitr., 12 v. Cantania. TOBA, uitr., 13 te Sabang. MODJOKERTO, 12 v. Bat. n. Rott STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. JOH. DE WITT, uitr.. p. 11 Perim. KRAKATAU, uitr., .p. 13 Dungeness. KANGEAN, thuisr., 12 v. Batavia, SALAWATI, uitr., 13 te Sabang. KON. DER NEDERLANDEN, uitreis, 13 te Batavia. SINGKEP. uitr., 13 te Antwerpen. KAMBANGAN, uitr., 13 v. Antw. RADJA, 13 v. Batavia te Amst. BALI, 14 v. Amst. te Hamburg. J. P. COEN, thuisr., 13 v. Algiers. PRINS DER NEDERL., uitr., pass. 14 Gibraltar. KON. PAKETVAART MIJ. VAN OUTSHOORN, Rott. n. Batavia. 13 v. Suez. TASMAN, 13 Singapore te Melbour ne,

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6