UIT DE OMGEVING. I HAZER3WOUDE. Vergadering van den Gemeenteraad op Dinsdag 14 November 1927, des voor middags te 10 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Onderhandsche verhuring voormalig tolhuis. 3. Onderhandsche verhuring van de wo ning bij het Raadhuis. 4. Voorstel tol Gemeeneweg weder voor een jaar in eigen beheer te houden en be noeming tolgaarder voor 1928. 5. Vaststelling jaarwedde van den keu ringsveearts. 6. Behandeling en vaststelling begroo ting voor. 1928. 7. Behandeling en vaststelling begroo ting waterleidingbedrijf voor 1928. 8. Verlenging en verhooging opstalrecht brandspuithuis Groenend. 9. Publieke verpachting van het visch- water bij het station. 10. Aanvraag van de R.K. school a. d. Groenendijk, om gelden voor het aan schaffen van schoolbanken. 11. Aanvraag van de Chr. schoola. d. Rijndijk om gelden voor de gedeeltelijke overkapping van de speelplaats. 12. Benoeming commissies tot wering van schoolverzuim. NIEUWKOOP. Gedurende de maand October werden ter Secretarie aangegeven 9 kinderen. 15 Personen vestigden zien in de gemeente, terwijl er 3 naar elders werden afgeschreven. 1 Huwe lijk werd voltrokken. B. en W. hebben aan de Gebr. Bodegraven alhier, vergunning verleend tot uitbreiding harer smede rij, door bijplaatsing van een ruwolie motor van 810 P.K. Onder het vee van den veehou der J. Yoorend is een geval van scha- penschurft geconstateerd. B. en W. maken bekend, dat bij hei -eer. verzoek is in gnomen van j. Hesseling, smid, om vergunning tot het oprichten van een smederij. Bezwaren kunnen worden ingebracht Maandag 14 Nov., v.m. 10 uur ten Gemeentehuize 1 NOORDWIJK. 1 In de Vrijdag gehouden raadsver- Igadexing werd van U.K. zijde aange drongen ophet aanstellen van eea. (onderwijzeres aan de openbare school dnplaats van de assistente, die trou wens ook de acte van onderwijzeres ■bezit, opdat ook aan de andere groio- tere scholen, vier, bijzondere, een bo ventallige leerkracht zou kunnen wor den benoemd. Thans profiteert alleen de Wilhelmniaschool van de aanstel ling van oen assistente aan de open bare school. Als motief gold liet feit, dat do lagere klassen overvol zijn en •de leerlingen, die niet vlug zijn, niet tot oen hoogere afdeeling kunnen woe den bevorderd, een euvel, waarop ook d© Comm. van Toezicht op het lager onderwijs de aandacht had. gevestigd JDe A. R. Weth. wénschte er echter niet toe mede te werken het openbaar ..derwijs duur te maken. Indien de bijzondere schoolbesturen van cordeei waren, dat het onderwijs niet goed was, dan moesten zij zelf maar over- g:a ot de aanstelling van boventalli ge rkrachten. B. en W. becijferden, dat' L.e- maatregel op ongeveer f9000 sou komen te staan. Ten slotta werd een voorstel aange komen om met de commissie van toe- zacht te overleggen in hoever aan de wensohen van R. K. zijde kan worden tegemoetgekomen. irOORDWIJKERHOUT. De Chr. J. V. „Timotheüs" hield hare eerste^ openbare vergadering in üit seizoen Vrijdagavond in de Gemeente- woning. De voorzitter L. G. Bouwmeester opende de vergadering, verzocht te fctitagen Ps. 25:2 .en. 6 en ging voor in gebed en las Ps. 103 voor. In zijn openingswoord riep hij alle Jaanwezigen een nartelijk welkom toe in het Dij zonder aan den he er J. v. Z u ijlen, vertegenwoordiger Tervereeni- ging voor evangelisatie in West-Vlaan deren welke zoo bereidwillig is om tdezen avond ons -het een en ander over den arbeid te vertellen. De heer van ZuijLen, het woord ver- krijger.de, begint met zijn blijdschap uit te spreken, dat hij voor de J. "V „/Timotheüs" mag optreden. „Timothe- üs" is zoo'n mooien naamGcdvreezen- de, en Timothe-üs had tot taak het pand hem toebetrouwd, zuiver te btwaren. Spr. hoopt dat de loden dezer vereepi- ging ook Godvreezenden zuilen zijn, en dat zoover zij het pand nog niet be zitten, zij ernstig zullen zoeken, opdat dit hun deel worde. Hij wil spreken over de evangelisa tie in België en West-Vlaander en. Wij hebben hier zoo'n groot voor recht, wil kunnen hier vrij over on zen Bijbel spreken, en in onzen Bijbel lezen, in België is dat zoo niet, in zeer groote kringen is daar de Bijbel on bekend. Moeder Maria en het misoffer zfijn daar voor velen bet een en het al Zj; mogen nooit rechtstreeks tot God gaan, doch altijd door tusschen- përsonen, men kent en leert daar niet van „uit genade", maar door goede werken zult gij zalig worden. Depries ter is daar voor de groote massa het middelpunt, en de macht der priesters is bijna onbeperkt. Vlaanderen is vroegjer rijk geweest, Üpeh het is er nu foeurig gesteld. Twin tig jaar na het optreden vanDr. Maar- 'tein Luther, nl. in hert, jaar 1539, was Vlaanderen reeds sterk Protestantsch. Vele gemeentebesturen waren teen overwegend Protestant. Toen stond Vlaanderen aan de spits der beschaving, Idoch België de Zuidelijke Nederlanden, is ©en speelbal geweiest van de macht hebbers in Europa, daardoor ook hun slagveld en daarvan hedt Belde ontzag lijk geledenen is erg verarmd. De Spanjaarden nebben de Hervorm den te vuur en te zwaard vervolgd, daar door zijn groote massa's gevlucht en kon den de kloosterheeren voor ecil appel ■en een ei zich van veel eigendommen meester maken. De ^.enschèn :n Belgu zijn dom gehouden, de onkunde is er groot >en daardoor is het geloof aan toó verijen en bezweringen groot. Drie honderd duizend vluchtelingen uit België vestigden zich in Nederland en dit kwam ons land ten goede, want door die vluchtelingen heeft ons land vele •nog heden ten dage eroed bekeide figu ren gekregen, zooals Marnix van Sr, Awe gonde, clie ons onvergetelijk Wilhelmus heeft- gemaakt, Petrus Datheen, die onze Psalmen heeft overgezet en ook bek T c' is door de Catechismus; een Joost van den Vondel, den grooten dichter die uit Zuid-Nederlandsclie ouders geboren is, en Frans Hals, den beroemden schil der. Van onze Bijbelvertalers waren ei 7 van Belgischen bodem, aan onze Hoo- geschool in Leiden waren de eerste Hoog leeraren Zuid Nederlanders. Ook waren zij de stuwkracht voor ae oprichting der Oost-Indische Compagnie De bloei v$n Amsterdam is mede voor een groot deel fte danken aan hen. Ne derland heeft dus aan België veel ver plichting. Voor het geloof is in 1502 in België het eerste slachtoffer levend verbrand en in 1597 het laatste slachtoffer, An neke Uittenhove, levend begraven. Wij leven hier onder groote voor rechten, wij mogen Gods Woord vrij liezen wij hebben hier onze Kerken en Scholen voor lager- en honger on derwas. onze boeken en tijdsein ïL en, wij zrjn hier van alles ruim* voorzier, doch in België heeft men weinig van dit alles, daar moet het meeste van ons inkomen. Na het zingen van Ps. 68 10, gaat de spr. verder, en stelt de vraag: Wai wordt er nu gedaan om aan Vlaande ren het Evangelie terug te geven. Uit den tijd der Hervorming waren er nog een paar kleine gemeenten overgebleven, o.a. in Maria Roorebeeive en het merkwaardige is dat men daa. aan het spreken kan hooren of men met een Protestant of met een R. K te doen heeft. In Brussel heeft Ds. van Hees van ■Maasdijk, die priester is geweest, veel gedaan voor de verspreiding van het (Evangelie. Ds. de Jonge bij allen w el- bekei.d door do oprichting van „De Blijde Boodschap" heeft dien arbeid voortgezet. In 1880 bij de greoté Wereldtentoon stelling in Brussel kwamen Engelsche Evangelisten mat een groote tent. Ooiv Ds. de Jonge, hoewel eerst geen voor stander, heeft daarin medegewerkt en later dezen arbeid voortgezet, 's Zo mers in een tent, 's. winters .iri eén schuur, doch later, in 'een solied stee- nen gebouw. Hij heeft in dezen arbeid veel armoede doorgemaakt, doch is er ook rijk in gezegend geworden. Nu zijn er in Brussel 3 vaste posten, i/s er eén eigen school en ook een drukkerij. Be paalde Ds. de Jonge zich hoofdzaW- lijk tot Brussel, zijn opvolger, Ds. Laan heeft er een landelijke zaak van ge maakt, en thans zijn er in 7 groove plaatsen flinke Evangelisatieposten. Spr. was j.l. Zondag nog te Ron- sen, en had het voorrecht daal' wel 20 personen aan den disch van het Heilig Avondmaal te zien. Doch er is nog heel wat te doe!?L Van de 1250 gemeenten in België wordt er nog slechts in 35 des Zondags ge regeld het Evangelie gebracht. Er wor den heerlijke vruchten op dit werk gezien; zwaar drinkende menschen zijn nette nuchtere Protestanten geworden. Het Evangelie van Jezus Christus verheft de mensch. Verbreiding van het Evangelie zal ook de verhouding tusschen Nederland en België ten goe de komen. Helpt onzen arbeid met u\\ gebed, met uw liefde en ook met uw gaven. De voorzitter brengt den heer van Zurjlen hartelijk dank voor het gespro kene, en hoopt op goede vruchten ook van liezen avond. Hierna droeg J. Haasnoot vcor„Erik de Russische Koetsier; D. PaMpciiier eqn opstel getiteld: „Schoonheid"; J. Vvesseling een voordracht: „Een sa menzwering" en C. Wassenaar eenop- stel: „Zor.der vlijt geen succes". Na het zingen van Gez. 441 en een kort slotwoord, ging de voorzitter voor in dankgebed. RIJNSBURQ. (Wegens een te betreuren ge brek aan belangstelling, kan de Land en Tuinbouwwintercursus dit jaar met gehouden worden. Er meldden zich Liechts twee liefhebbers aan. Burgerlijke' stand. Geboren: Abra ham, z.v. C. Paauw en G. de Mooy; Jacobus z.v. J. v. d. Meg en M. da Rijke: Leendert z.v. J. Heemskerit en G. Hogowoning: Mattheus z.v. W. Zandbergen en A. O. J. Woerlee; Ger- rit, z.v. C. van Klaveren en G. Van Zuylen; Jan z.v. A. Zandbergen en N. Noort; Anthonia d.v. A. de M00J en L. Ba velaar; Janus z.v. M. Kage- naar en C. D. van der Meyden. Onderbouwd: Joh. E. Oudshoorn jm 27 j. en. Janna A. van Egm,ond j'd. 26 j.; Jacobus H. Glasbergen jm. 2t j en Carolina de Mooy jd. 21 j. Gehuwd: L. de Mooy jm. 22 j. en H. Glasbergen jd. 22 j.; P. Bekooy jrn 31 j. en J. C. v. d. Anker jd. 24 j.; P. van der Sleet jm. 25 j. en Jon. van Egmond jd. 24 j.; M. H. de Nie jm. 28 j. en L. de Koning jd.^4 3 Overleden: Pieter van der "Valk j. wedr. van Cath. de Mooy; Janne tje Boekee 21 mnd. d.v. J. Boekee en A. Zwaan; Pieter van Nieuwkoop 77 i. wedr. van Kaatje Noort; Aafje de Moog 6° J- W€d- va>h B,. van aw VOORSCHOTEN. Ontving Dr. WPbn^a éea beroe naar Hilversum, d' Ned. Hrv.Leeraar Ds. Fortgens, werd beroepen naar Am stèlveéen. Wij hopen er voor bride Kerken het beste van, zoodat zij hun Leeraars mo gen behouden. Het R. K. Harmoniegezelschap „St. Laureiitius" alhier, is uit gebrek aan belangstelling opgeheven. m ZOETERWOUDE. Door den veehouder L. P. van Harteveld. is ter Secretarie aangifte gcidoan,- dat onder zijn schapen, loo- J>e;.ds in den Grooten Polder alhie; besmettelijke ziekte (Rotkreupel) is uit gebroken. Door don heer van der S., aan nemer te- Koudekerk, is bij de politie alhier aangifte gedaan, dat hij, terwijl hij een met twee paarden bespannen voertuig, op den Broek weg alhier, per motcrrn^'iei passeerde, door een der paarden ris getrapt, waardoor hij in de grasberm rolde. Zijn motor was deer lijk beschadigd en hg zelf was aan de schondverwond. Bij onderzoek is gebleken, dat het gespan toebehoorde aan den veehou der A. Leune alhier. GEMENGD NIEUWS. Een holbewoner. Te Venlo is gear resteerd, wegens landlooperij, de landloo- per e.11 bedelaar M. F.f bijgenaamd Krom me Mattes, die. zich even boven Venlo in de boschjes een hol gegraven had, van circa 3 Meter in het vierkant en zich al daar huiselijk had ingericht. In het hol werden'gevonden eenige bossen stroo, wat brood, wat zout, wat koffie, wat saccha rine en een hoeveelheid geledigde brand- spiritusflesschen, benevens een tweetal halfgeledigde flesschen met hetzelfde goedje. Zeer waarschijnlijk heeft hij reeds geruimen tijd in dit hol gehuisd. Hij is op transport naar Roermond ge steld. Groeten uit Indië. Bij den caféhou der C. A. B. van den Noordsingel te Rot terdam kwam eenige dagen geleden, op een avond een man, die half Hollandsch, half Engelsch sprak en zeide, Bouchel te heeten. Hij vertelde machinist ter koop vaardij te zijn en des middags met zijn schip uit Indië te Amsterdam te zijn aan gekomen. Van daar. was hij regelrecht per trein naar Rotterdam gegaan en van het station was hij met een" taxi dadelijk naar den Noordsingel gereden, om den café houder dë groeten óver te brengen van diens dochter, die in D.ompit, bij Malang woont. Mijn, zoon is,-zóo vertelde Bouchel, een buurman van uw dochter. Ik heb daar drie weken gelogeerd en in dien tijd ben ik dikwijlsbij uw'dochter op visite geweest. Ik heb daar ook uw schoonzoon leer'en kennen.' Wat is dat een alleraar digste kerel! Op die manier babbelde Bouchel maar voort. Hij zei, hu Ook dadelijk een tele gram te willen zenden aan de dochter in Indië, om haar te zeggen, dat hij zich zoo vlug van zijn taak had gekweten. De caféhouder zei, dat hij dit maar niet moest doen, want zoo iets kost toch al gauw een ƒ20. Maar Bouchel antwoord de, dat hij zich, daar niets van aantrok, want zeelui zijn royaal, als zij aan den wal zijn. Hij vertelde voorts, dat hij nog den Transvaalschen oorlog had meege maakt. Hij was toen zwaar gewond ge raakt en een allerliefst verpleegstertje had hem opgepast. Deze pleegzuster woonde nu in Den Haag en*hij zou haar dolgraag nog eens opzoeken, maar hij had niet vol doende Nederlandsch geld. Hij had zijn gage uitbetaald gekregen in een chèque, welke hij des avonds niet mèer kon ver zilveren en hij vroeg den caféhouder hem 25 te willen leenen. De caféhouder zei, dit wel te willen doen, mits Bouchel hem de chèque in onderpand gaf. Bouchel meende, dat dit wel wat te veel was ge vraagd. Een chèque van zooveel waarde (wilde hij niet voor zulk een luttel bedrag beleenen. Bovendien vond hij dit blijk van wantrouwen zeer -grievend. Dan had de dochter van den caféhouder hem heel wat wellevender ontvangen. Na een heele scène te hebben gejnaakt, verliet Bouchel diep beleedigd het café. De volgende dagen vertelde de caféhou der aan verschillende bezoekers, dat hij de groeten van zijn dochter had gehad, door middel van zekeren Bouchel, die nu evenwel heel boos op hem was, omdat hij hem geen 25 had willen leenen. Een van de bezoekers vertelde^ daarop dat onlangs bij hem een meneer precies hetzelfde ver haal had gedaan. Ook hij had de groeten van zijn dochter uit Indië gekregen, via een zeeman, die tenslotte ƒ25 te leen had gevraagd, welk bedrag hem evenwel niet was gegeven. Een tweede bezoeker, een onderwijzer,'deelde mee, ook al een zee man op bezoek te hebben gehad, die hem op precies dezelfde manier, de groeten was komen brengen van zijn zoon uit Australië. Ook deze had hem ƒ25 ter leen gevraagd. De onderwijzer had het geld gegeven en nadien nooit meer iets van den man gehoord. De café-houder vond het nu beter, de politie met het geval in kennis te stellen. De politie zoekt nu naar Bouchel. Lijk opgehaald. Vrijdagmorgen is drijvende in den IJsel, op de grens van Gouda en Moordrecht, gevonden het in staat van ontbinding verkeerende lijk van een naar schatting 45 a 50-jarigen man, sjofel gekleed als zwerver. Ongeval op een stoomlogger. Het Duitsche politievaartuig Zieten heeft te IJmuiden aan wal gebracht den matroos H. v. Leeuwen, wonende te Vlaardingen en opvarende van den stoomlogger VL 84, schipper G. Brouwer, van de N.V. Reede- rijkantoor, voorheen firma Joost Pot. Bij ruw weer was deze matroos tegen de ka chel in het vooronder geslagen, waardoor waarschijnlijk inwendige kneuzingen zijn ontstaan en v. L. zijn arm brak. Per auto DOORLOOPENDE AGENDA Nov. .14, Cursusav. Patrim. 15, 16, 17. - 18, Cursusav. Patrim. 19. Nov. 21, n 22. n 23, 24, Kiesvereen. 25, Winterlezing. 26, Nov. 28, Cursusav. Patrim h 29, 30, Dec. 1, 2, Kunst, v. Allen. Cursusav. Patrim. 3, Dec. 5, St. Nicolaas N 6. 7, Evangelisatie. 8. o 9, 10. Dec. 12. ii 13, 14. 15. 16. 17. Dec. 19, 20, N 21. 22. 23, 24, Dec. 26, 2e Kerstdag. 27, 28, 29, Sursum Corda. 30. n 31, Oudejaarsavond. Jan. 2, n 3, H 4, 5, 6. 7. Jan. 9, 10, O 11. 12, Vrouwenbond. 13. 14. Jan. 16, 17. ,18. 19' 20, Winterlezing, 21, Jan. 23, o 24 25. 26. n 27. 28, Jan. 30, «31, Febr. 1, 2, 3, 4, is hij naar Vlaardingen vervoerd en al daar in het ziekenhuis opgenomen. Inbraak. Zaterdagnacht is ingebro ken in het kantQor van Van Stekelen- burg's Graanhandel in Ravensteijn. De brandkast is geforceerd en ƒ500 daaruit verdwenen. Het is duidelijk, dat hier vak lui aan het ^"erk zijn geweest, want de brandkast is totaal opengescheurd. De marechaussee uit Grave bijgestaan door de politie stelde reeds een uitgebreid on derzoek in, echter' tot nu toe zonder re sultaat. Lichtgevende huisnummers. Huis nummers zijn vooral in de donkere bui tenwijken vaak moeilijk te lezen. Men heeft daarom reeds voor het schilderen van deze nummers z.g. lichtgevende ver ven gebruikt, zoodat men onder alle om standigheden de op borsthoogte aange brachte nummers lezen kan. De methode zou ook aan té bevelen zijn voor de naamborden van straten, vooral in de donkere buitenwijken. Botsing tnsschen motor en vrachtauto. De motorrijder K. uit Amsterdam, is op den Hoofdweg te Haarlemmermeer in botsing gekomen met een vrachtauto. Ernstig verwond, met een gebroken arm, is hij per auto naar zijn woonplaats ver voerd: De motor was geheel vernield. Felle brand te Beverwijk. In den nacht van Zaterdag op Zondag brak er brand uit in den galanterier en speelgoed winkel van den heer v. V. in de Toren straat te Beverwijk. Het perceel, waarin met het oog op den St. Nicolaas, een groote voorraad speel goed aanwezig was, stond onmiddellijk in lichtelaaie, zoodat de bewoners zich ter nauwernood in nachtgewaad konden red den. De hitte was zoo geweldig, dat de ramen van de tegenoverliggende winkels sprongen. De brandweer, die met twee slangen op de waterleiding werkte, wist de aangrenzende gebouwen te behouden. Het perceel brandde tot den grond toe af. De oorzaak is onbekend. Alles was ver zekerd. Uit den trein gesprongen. Met den trein, die Zaterdagmorgen om 11.15 uit Gorinchem vertrok, werd, onder geleide van een politieman zekere G. de M. ver voerd, wiens aanhouding en voorbrenging door de Justitie te Dordrecht verzocht was, zoo wordt aan de Cour. gemeld. Ter hoogte van Schelluinen, stond ge noemde De M. op en sprong, met het hoofd voorover, uit het geopende portier raam van den snel rijdenden trein. Hoewel de veldwachter de kleeren van De M. nog greep, vermocht hij niet hem tegen te houden. Door middel van de noodrem werd de trein toen tot stilstand, gebracht. De M. werd bewusteloos, met bloedend hoofd, naast de spoorbaan ge vonden, en naar Giessen Nieuwerkerk ter behandeling vervoerd. Zijn verwondingen bleken echter niet van ernstigen aard en des middags kon hij weer op transport naar Dordrecht ge steld worden. Onder kermisgangers. Op de kermis te Meerssen ontstond Zondag tusöchen eenige kermisgangers twist, welke zoo hoog liep, dat den 22-jarigen H. U. een zevental messteken in de borst werd toe^ gebracht. In levensgevaarlijkentoestand is de man door den Geneeskundigen Dienst van Maastricht opgehaald en in het zieken huis aldaar opgenomen. Groote brand bij Eindhoven. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een felle brand gewoed in de gemeente Aalst. Het vuur ontstond omstreeks drie uur in de kapitale boerderij van den landbouwer A. V. d.V. In korten tijd stond de geheele hofstede in lichte laaie. Negen koeien, drie paarden, een hond en veel klein vee kwamen in de vlammen om. Aan redding viel niet te denken, even min als aan blusschen, doordat de brand te laat werd ontdekt. De bewoners kon den zichzelf nauwelijks redden; zij moes ten in nachtgewaad naar buiten vluch ten. De boerderij, alsmede de stallen, wer den totaal vernield. Omtrent de oorzaak tast men in het duister. Naar men aan de Cour. meldt, moet de brand ontstaan zijn in een z.g. „schop" een stalling, waarin de landbouwgereed schappen worden bewaard. Boerderij met inventaris en het vee wa ren verzekerd. De boerderij ligt nabij bet z.g. Slot te Aalst, dat korten tijd geleden eveneens in vlammen is opgegaan. INGEZONDEN. (Buiten verantwoorüelljkheld der Redactie.) DE ËEN-KWART1ERTJES-BOND. Zooals reeds aan velen onzer stad- genooten bekend is. is in Februari j.l. hier ter stede opgericht de „Een Kwar tiertjes-Bond", ten doel hebbende een kwartier van 'den dag af te staan voor het vervaardigen van een of ander handwerk, die handwerken te verkoo- pen en het ontvangen geld af te dra gen aan inrichtingen ter verzorging van verwaarloosde kinderen te Leiden onverschillig welke godsdienstige rich ting, om zoodoende een steentje bij te dragen, die ongelukkige door de ouders verlaten kinderen te helpen groot brengen. Velen hebben aan onze roepstem ge hoor gegeven, zoodat wij nu zoover ge vorderd zijn, dat er een verkooping kan plaats hebben, die het Comité voorstelt te houden op Dinsdag 22 No vember a.s., des namiddags van 25 uur en des avonds van 710 uur in de Groote Stadszaal op de Steen- schuur. Wij houden ons nog steeds aanbevo len voor meerdere bijdragen, en zullen ook zeer waardeeren giften zooals thee, suiker, melk, versnaperingen, bloemen en planten, die dien dag alle, ten verkoop kunnen worden aangebo den, want het Comité stelt allen in de gelegenheid een kopje thee te gebrui ken, eén bloemetje te koopen, alles te gen'een kleine vergoeding voor het goede doel. We hopen op veler belangstelling; er zijn kemige handwerken Ingezon den, waaronder een groote collectie ba bygoed, dat alles tegen zeer matigen prijs wordt verkocht, omdat alles op een dag weg moet. Alvast een woord van hartelijken dank aan allen, die-ons in staat stel den, dezen dag te houden; verleen© het publiek ons nu zijn medewerking om hem te doen slagen, zoodat wij aan het eind van den avond een flinke som beschikbaar hebben voor het goede doel. De redactie danken wij beleefd yoor de plaatsing van dit artikel. Mevr. MANDERS, Bilderdijkstraat 4. Mevr. v. SILLEVOLDT, Morschsingel 8. Mevr. VERKOREN, Prins Hendriklaan, Oegstgeest. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LUM. BURGERDIJK. Baltimore n. Rot,, 11 te Norfolk. NEBRASKA, Rott. n. Vancr., 9 van VEENDAM, New York n. Rott., p. 1 i BEEMSTERDIJK, 12 v. Rótt., n. Phi ladelphia. HOLLAND—AFRIKA-LUN. VEENDIJK, thuisr.. 12 te Antwerpen. JAGERSFONTEIN, 12 v. Rott. Kaap stad. NIJKERK, uitr., 12 te Zanzibar. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. ALBIREO, uitr., 10 v. Bordeaux. CERES, uitr., 11 v. Cape Coast. DELFLAND, thuisr.. 6 v. Winnebah. EEMSTROOM, thuisr., 6 v. Bisao. MAASLAND, uitr., 7 v. Freetown. REGGESTROOM, 11 v. Hamburg naar SCHELDESTROOM, uitr.. 4 te Free town. SIRRAH, uitr., 8 te Dakar. TEXEL, uitr., 7 v. Duala. VLIELAND, thuisr., 11 te Accra. IJSTROOM. thuisr., 12 te Accra. ROTTERDAMSCHE LLOYD. MiENADO, thuisr., 11 v. Sabang. KOTA INTEN, uitr., p. 11 Dungeness. INDRAPOERA, thuisr., 11 v. Singap. INSULINDE. uitr., 12 v. Colombo. SOEKABOEMI, thuisr., p. 12 Kaap Corse, 13 te Marseille verw. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. J. P. COEN, thuisr., 11 v. Genua. KRAKATAU, 12 v. Amsterd. n. Bat. PRINS DER NED., uitr., p. 11 Oues- «ant

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6