Gemeentelijke Aankondigingen B. en Ww van Leiden brengen ter apenbare kennis, <lat zij uitsluitend ten Aanzien van den verkoop van artike len op 10 en ii dezer op de door de Installeurs-vereeniging van Leiden en Omstreken te houden tentoonstel ling in de Stadsgehoorzaal ontheffing hebben verleend van het sluitingsuur vpor winkels. Leiden, 3 Nov. 1927. A. VAN DE SAND F BAKHUYZEN Burgemeester. VAN STRTJEN. Secretaris. 'k Hoorde oogenblikkelijk een Vlaming vragen: Wat zou hij da-irmee willen zeggen!? De sergeant riep nog wat harder, de re kruten meenden zeker dat zulks het sein was om nog harder te moeten loOpen, de e?ne liep „rechts", de andere „links" en heel 't peleton lag overhoop! Men vertel de mij, dat het sergeant je zoo al veertien dagen bezig was en de Vlaamsche rekru ten daar alle nachten liggen te droomen van het „droitschen en gauchen" arm. Deze tafereelen zijn werkelijk naar het leven geschetst, en zij bevestigen ons in de overtuiging, dat het met het huidige gemengde legerstelsel niet langer gaat. Elke legerhervorming, die deze toe standen niet opruimt, kan dan ook on mogelijk beschouwd worden als zijnde van aard om onze landsverdediging wer kelijk te verzekeren. Niet genoeg kan daarop gewezen worden nu de kwestie eerlang in het parlement moet komen. KORTE BERICHTEN. In Ierland wordt onder de spoor wegmannen in verband met een voor genomen loonsverlaging een actie ge voerd. die de mogelijkheid van een staking niet uitsluit. Charles Humbert, de bekende Fransche politicus en journalist, is overleden. In verband met den moordaan slag op den directeur van de Portu- geesche Landsdrukkerij zou de regee- ring de vakbonden met ontbinding bedreigen. De 23e partij van den schaakwed strijd CapablancaAljechin is na den 40en zet afgebroken. In Syrië zijn vijandelijkheden uitgebroken tusschen Syrische stam men, naar aanleiding van rivaliteit der stamhoofden. Naar uit Weenen gemeld wordt, zijn in Sterzing (Tirol) zes jongens in hechtenis genomen, omdat zij een pa rodie op het fascitisch lied gezongen hadden. KERK EN SCHOOL. CHRIST. H. B. S. EN MARNIX- GYMNASIUM. Gisterenmiddag is het nieuwe gebouw, aan het Henegouwerplcin te Rotterdam, waarin de Chr. H.B.S. <-*n het Marnix- gymnasium thans beidt- gehuisvest zijn, officieel geopend. Onder de genoodigden merkten wij o.a. op den heer W. de Boer, chef van de af- deeling M. O. van het departement van onderwijs, als vertegenwoordiger van den minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen, den rijksinspecteur der Gymnasia, dr. Vinkesteyn, de wethouders L. de Groot en Mr. A. de Jong, het raads lid en 2de Kamerlid J. Schouten, leden der commissie van toencht op het M. O. van den bond van besturen van Chr. H.B.S.en en gymnasia van kerkeraden, van schoolvereenigingen, van de R.K. H. B.S. enz. De plechtigheid vond plaats in de aula van het kloeke gebouw. De voorzitter van de vereeniging voor M. O., Handelson derwijs en Voorbereidend H. O. op Geref. grondslag, dr. Hekman, opende de bijeen komst met het gezamenlijk zingeii van een psalm, het lezen van een bijbeltekst en gebed. Daarna hield spr. een lange openings rede, waarin hij na de aanwezigen te hebben welkom geheeten, een overzicht gaf van de geschiedenis van H.B.S. en Marnix-gymnasium, wees op de vrijwel onhoudbare huisvesting, welke déze bei de scholen jarenlang hadden en o.a. me dedeelde, dat de H.B.S. nu 264, het gym nasium 212 nieuwe leerlingen telt, welke in dit prachtige nieuwe gebouw hun op-, voeding genieten. Voorts wees spr. na drukkelijk op de religieuze opvoeding, welke door het onderwijs op beide scho len in de eerste plaats moet worden na gestreefd. Tal van sprekers hebben hierna op ver schillende manieren hun ingenomenheid betuigd met het fraaie nieuwe gebouw, de waarde van het Chr. onderwijs geschetst en de beste wenschen voor de toekomst uitgesproken. Wij noemen: Ds. J. H. Landwehr; dr. G. W. v. Bleek, rector Gymnasii; dr. J. F. Reitsma, directeur der H.B.S.; dr. A. Kuyper, voorzitter van het Curatorium, dr. B. J. F. Ba inck, torz7ter van de commissie van Toezicht, den heer W. de Boer, dr. Vinkesteyn wethouder de Groot enz. enz. De toespraken werden onderbroken door een orgelvoordracht door den heer J. H. Bescelaar Jr. Ds. J. van Duyvenboder sloot de sa menkomst met dankgebed. Daarna was gelegenheid het nieuwe gebouw gebouw te bezichtigen. BOND VAN PROT. CHRISTELIJKE KWEEKSCHOLEN. Bovengenoemde bond houdt dit jaar zijn vergadering op Woensdag 28 De cember in hotel de Pays Bas te Utrecht. GEMENGDE HUWELIJKEN. Het vraagstuk van de gemengde huwe lijken tusschen R.K. en protestanten, hoe wel van kerkelijken aard. zal binnenkort in den Beierschen Landdag ter sprake komen. De R.K. afgevaardigde Stezner, heeft n.l. bij het presidium van den Land dag een motie ingediend, waarhij aan de regeering verzocht wordt: „om den Hei ligen Stoel te verzoeken om voor Beieren de toepassing van de regelen omtrent het gemengde huwefïjk milder te doen we zen". Het zou n.l. gebleken wezen, dat de strenge uitvoering der voorsciiriften in de praktijk tot minder gewenschte toe standen zoowel voor de R.K. als voor de protestanten heeft geleid. Maar ook op de provinciale Synode der Evang. Landskirche van Oost-Pruisen zal het gemengde huwelijksvraagstuk wor den besproken. In Oost-Pruisen doet zich een eigenaardige afwijking voor: de kin deren uit gemengde huwelijken worden daar meestal R.K. De gemengde huwe lijken keeren zich daar dus tegen de pro testanten. De Synode zal nu beraden, wat daarte gen te doen is. UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. Het bestuur van de e.erenveiüng besloot den Rijks^laimveeieelt-consu- lent uit te nooaigen tot een lezing. Een hengeLar ving uezer dagen een 4-tal snoeien, w.o. een paai'van 6 pond en 7 pond. BODEGRAVEN. Alhier is in het kerkgebouw der N-d. Herv. Gem dpjr de ta. VaLv.» nier en De rtaas ;te Rotterdam, een installatie voor luchtverwarmmg ge plaatst. De lucht wordt verwarmd dooi een electrische installatie. Onder den vloer is een kanaal gemaakt, dat in verbinding staat met de installatie en de koude lucht door een rooster uit het kerkgebouw zuigt. De kerk kan in 3 uur verwarmd worden. Er heelt reeds een proef ver warming plaats ge had, die goed heeft voldaan. Door dit systeem kan des zomers de overtolli ge warmte worden weggenomen en voor een frisch kerkgeoouw worden gezorgd BOSKOOP. Vergadering van den Gemeente raad op Vrijdag 4 Nov. a.s., des n.m om zeven uur. Onderwerpen ter behandel.ng. 1. Opening. Trekking van nummer vo(?r stemming en rondvraag. 2. Vaststelling der notulen der open bare vergadering van 6 kept. 1927. 3. Ingekomen stukken. 4. .Mededeelingen. v 5. Mededeeiing van B. en W., naar (aanleiding van ten. verzoek van den heer A. Brand, om een voors.ei W doen tot het insle.len van e^n raads commissie voor ae gemeeut^-uedrijVor. O. Meuedeeiing van B. en W., beLrei- fencie doortrekking van den ei-ctuscnen kabel in Laag-t-oskoop' en oe ruttekade 7. Mededeeiing Van B. en W naai aanleiding van een opmerking van den heer Brand, betreffende den toestand van de sloot achter zijn woning in Reij- erskoop. 8. Mededeeiing v«n B. en W-, betref fende het georuik van tvve- schoollo kalen, voor het geven van tuinbouvv- onderwQs. 9. Voorstel van B. ^n W., om een bijdrage uit da gemeent-kas te ver kenen in de kos.en van r ioolaanleg. IQ. Voorstel van 8. en VY'., om een. crediet te verkenen voor de aanschdi- ting van 2 pohderijwielen. 11. Voorstel van B. en W., om te besluiten tot verkoop van bouwgrond aan de Buttakade aan den he-r M P. Loef. 12. Aanbieding door B. en W., van een voordracht ter benoeming van 2 leden van het Burgerlijk Armbestuut 13. Aanbieaing door B. en W., van een aanbeveling ter benoeming Yari twee leden der Commissie van Toe zicht op het algemeen vormend lager onderwijs. 14. Aanbieding door B. en W., van een aanbeveling ter benoeming van leden der Commissie tot wering van schoolverzuim. 15. Advies van B. en W., op een verzoek om een renteloos voorschot uit de gem.kas le veneanen van f io.qqo, voor uitbreiding van de bestaande bad en zweminrichting. 16. Voorstel van B. en W., betref fende te.chikbaarstelling van schoollo kalen aan de Vereen, tot stichting en instandhouding van Chr. Ned. Herv Scholen. 17. .aanbieding door B. en W., ter vaststelling van een conceptwijziging van het Reglement van het Burger! Armbestuur. 18. Aanbieding door B. en W.. ter vaststelling van een conceptbesluit, strekkende tot wijziging der gemeente- begrooting voor den dienst 1927. 19. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot wijziging van het raads besluit van 26 April 1926, strekkende tot het aangaan van een rekening courant-overtenkomst met ce Nationale JBankvereeniging. 20. Voorstel van B. en W. om ver gunning te verleenen tot het exploi- teeren van radio «dktributiecentrales k deze gemeente. 21. Rondvraag. 22. Sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN. De bloempjesdag ien bate van ,,Het Wit Gele Kruis bracht f43,65 op. Een mooie prestatie van de jonge dames, die zich met den verkoop be lastten. RIJNSBURQ. -- H:t ii dezer dagen al zeersle'-ht voor de blo -mkwte ats D- pnjzeizgn zoo laag, ah men di. z lden aantie.t De aanvoer bestaat bijna geheel ud Grysanthen. voornamelijk bosgrvsnn- then met kleine partijtjes cenblóemig? Dez^ laatste gaan ook niet duur, zeer mooie gaan .yan 0,150,19; Bosgry- ranthen in verschillende kleuren uit de kassen, gaan van 0,150,25, ter wijl konden grond niet mee- dan 0,10 0,18 opbreng, n. Anjers van 0.80 1,10. VOORSCHOTEN. Gisterenmiddag omstreeks 4 uur had er ain h?i Haagsche Schouw een janrtj i'ng pcats. Le motorberiider H 22524 stopte op het oogenblik dat de auto H 15074 vlak achter hem was, waardoor het motorrijwiel ond r de auto terecht kwam, en tctaal vernield werd. De berijder kwam doordat hij van het moterrijwiel afsprong, met enkele ont vellingen vrij. De politieagent O., van Voorscho ten, stelde een onderzoek in. De sch - de werd onderling geregeld, en de motor bij v. R. opgeborgen. Op de vergadering van aandeel houders der Kon. Ned. Edelmetaalbe- drijven v. Kempen, Begeer en Vos^ is besloten tot stichting van de Bouw vereeniging Berbioe" e©n crediet van f 30 qod werd to'gestaan. Naar wij uit goede bron vernemen, ligt het in de bedoeling, villabouw toe te passen, waarbij al het mooie geboomte gespaard kan blijven. Intus- schen zal getracht worden, uitbreiding aan het grondkapitaal te geven. WASSENAAR. Dinsdagavond trad voor de J. "V Dient den Heer met blijdschap* ai- hier op Ds. Langman van Voorburg Lid der 2e Kamer, met het onder werp „Uw Go d lijk bercep" Nadat d vergadering was geopend op gebruikelijke wijze door Jen voo.- zitter der vereeniging, en deze een kort openingswoord gesproken had, kreeg Ds. Langman gelegenheid zijn onderwerp te behandelen. De vraag wat wij hieronder hebben te verstaan, werd door den geachten spreker op drievoudige wijze beant woord. Spr. hard ld? allereerst over wat dat- m zich sluit, ten tweede wat dat buiten sluit, en ten derde wat daaruit voortvloeit. Deze schoone en bij uitstek leerza me God© verheerlijkende rede naar waarde weer te geven, zou ons zoo ver voeren, dat, zoo we niet te kort wilden doen aan een der drie boven genoemde punten, we veel te veel plaatsruimte zouden nocdig hebben, wilden we hieraan voldoen. We wil len dus met een enkele opmerking vol staan. Wat dat in zich sluit, volgens spr. dit: dit de waardij van ons werk niet bepaald wordt door hetgeen wat we doen, doch wel hoé we het doen, en wij bij alles wat we doen of niet doen hebben te bedenken, dat God de Heere als Hemelsche werkgevei alles ziet en hoort, en wij eenmaal rekenschap zallen moeten afleggen niet alleen voor hetgeen wat we g-gtfaan hebben, doch &ok op welke wijze w® het hebben °edaan.A Wat het uitsluit Het sluit uit Bet Marxistisch standpunt waarbij de mensch niet verantwoorde lijk wordt gesteld voor hetgeen hij doet, doch het alles op de omstandighe den geschoven wordt, waarin de rnensch verkeert. In dit stelsel is voor een Souverein God, en een verantwoor delijke mensch geen plaats. Wat daar uit voortvloeit, 4 dingen, ten eerste getrouwheid in ailes, verantwoordelijk heid voor den mensch, tevredenheid, en een God verheerlijking. Met grocte aandacht werd deze si'hoo- ae lezing door een vrij talrijk gehooi gevolgd, en keerden d_-z? uiterst vol daan "en met dankbaarheid huiswaarts INGEZONDEN. (Buitan verantwoordelijkheid der Hedactie.) BEROEPSKEUZE-VOORLICHTING. Onze Christelijke Besturenbond heeft, zooals ook uit Uw blad is ge bleken, een adres aan den Raad dezer Gemeente gezonden inzake Beroeps keuze-voorlichting. Blijkens het verslag van de Raads zitting van Maandag 31 October, is dit adres met toelichting reeds op de ze vergadering ter sprake gebracht. De Voorzitter moet toen zoo ongeveer gezegd hebben: „dat dit adres niet anders was dan een open deur intrap pen omdat het ons bekend zou zijn dat het Gemeentebestuur een zooda nig bureau voorbereidt en een rap port spoedig kan worden verwacht. De werkelijke toedracht is, voor wat onzen Besturenbond betreft, wel even anders. Ik zoude het op hoogen prijs stellen wanneer Uwe Redactie mij voor deze zaak eenige plaatsruimte wilde afstaan. Onze Besturenbond is reeds gerui- men tijd werkzaam om, indien dit mogelijk was, te komen tot het vor men van een Bureau voor Beroeps keuze-voorlichting. Het zoude ons te ver voeren, en ongetwijfeld te veel van Uwe plaatsruimte vergen, maar ook hier niet terzake doen, wanneer wij gingen beschrijven al hetgeen de laatste jaren hiervoor is vericht. Wel is noodig iets te zeggen over het geen den laatsten tijd is gedaan, om dat daarmede wordt bewezen dat de opmerking van den Voorzitter, voor wat onze Besturenbond betreft, niet juist was. Onze Chr. Besturenbond nam het initiatief om verschillende organisa ties aan te schrijven, hen uitnoodigen- de eens met elkander te spreken over de noodzakelijkheid van het vormen van een Chr. Bureau voor Beroeps keuze-Voorlichting. Aangeschreven werden: de Chr. Middenstandsver- eeniging, de Geref. Oudervereeniging, alle bestaande Chr. Jon elingsverec li gingen, de Chr. Nat. Werkmansbond en Patrimonium. Deze organisaties kwamen bijeen op Maandag 13' Dec. 1926. Namens onze Chr. Besturenbond werd een inleiding gehouden, wharop eene bespreking volgde met dit resul taat, dat uit dien kring een kleine commissie werd benoemd. Deze commissie verzocht, als ge volg van de verkregen opdracht, meerdere personen om zitting te wil len nemen in deze commissie. Da eer ste zitting van deze uitgebreide com missie kwam 15 Februari 1927 bijeen. De commissie bestond toen uit de na volgende heeren: Ds. Goedhart, Dr. van Es, Bakema, Hoofdonderwijzer, Hüner, Hoofdonderwijzer, G. F. E. Kiers, Ziegelaar, Questro, Slegten- horst en ondergeteekende. O.m. werd aan enkele commissie leden opdracht gegeven in een vol gende bijeenkomst een rapport uit te brengen op welke wijze, naar hunne meening, een Chr. Bureau voor Be roepskeuze-voorlichting zou kunnen worden gevormd. In de bijeenkomst, gehouden 1 Juni 1927 werd het rapport ^esproken Vastgesteld werd dat een Chr. Bureau voor Beroepskeuze-voorlichting, wilde het behoorlijk worden ingericht, de financieele draagkracht onzer bewe ging te boven ging. Besloten werd, na de nieuwe samenstelling van den Raad. een adres te zenden, ongeveer van den inhoud als ons adres dato 28 October. Om begrijpelijke redenen werd besloten dit adres te doen ver zenden door den Chr. Besturenbond. Uit deze mededeelingen blijkt, dat het onjuist was hetgeen de Voorzit ter van den Raad omtrent dit adres mededeelde. Door deze mededeeiing, waardoor onze Chr. Vakbeweging in een be lachelijk daglicht werd geplaatst, maar meer nog door bet feit, dat al onze Christelijke Raadsleden deze voor onze Chr. Vakbeweging zeer compromitteerende uitdrukking zon der een enkele opmerking lieten pas- seeren, zijn wij ernstig gegriefd. Ge- voet dan niet één der ons verwante Raadsleden behoefte in zoon geval het voor onze Chr. Vakbeweging op te nemen. Onbekendheid kan niet worden voorgewend. Aan de Rechtsche Raads fracties werd een afschrift van het adres gezonden, terwijl wij mogen aannemen, dat zulk een adres toch in de vergadering van de fractie wordt besproken. Is dit het geval geweest dan moet met name in de A.-R. Raads fractie, het besluit tot verzending van dit adres, welk besluit reeds 1 Juni werd genomen, bekend geweest zijn, terwijl de Commissie van Advies voor Sociale Zaken, op welk rapport de Voorzitter zinspeelde, eerst dato 24 Augustus 1927 besloot tot uitbrengen van een rapport. Bovendien, zou onze Chr. Vakbewe ging, stel dat het adres gezonden was omdat wij de wetenschap hadden dat binnenkort bedoeld rapport den Raad zou bi-eik en. niet het recht hebben van eigen inzicht in deze aangelegen heid te doen blijken? Is het nu waarlijk te veel gevraagd van de ons verwante Raadsleden, dat zii het voor de eer en goede naam van o/:ze Chr. Vakbeweging opnemen? Daar was toch in dit geval alle aan leiding toe. Dat dit niet gedaan is, daarover gevoelen wij ons, zooals ge zegd, ernstig gegriefd. J. B. H. GROTENHUIS Voorz. v. d. Chr. Besturenbond. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: Haarlem. 1 Nov., A. van Smeerdijk, groentenhandelaar, Haarlemmermeer. Rechter-comm.: Mr. Th. Maassen; cur.: Mr. Dr. A. F. H. Schreurs. Laatste Berichten. LIEFDESDRAMA. In de Brabantsche gemeente Hoe ven heeft zich een liefdesdrama afge speeld. Een raadslid, vader van zeven kin deren, bracht tijdens de afwezigheid van den gehuwden arbeider van S., een bezoek aan diens echtgenoote. Van S., die echter argwaan koester de, had zich, inplaats van zich naar zijn werk te begeven, met zijn vader verdekt achter zijn woning opgesteld. Toen het raadslid binnen was, gin gen beiden naar de woning, waarvan intusschen de deuren waren gesloten. Er werden een paar ruiten stuk ge gooid en zoo drongen de beide man nen de woning binnen en betrapten het paar. Het paar nam ijlings de vlucht, na- nagezet door den bedrogen echtgenoot Van S. gelukte het het raadslid te achterhalen en stak naar hem met zijn mes, zoodat het raadslid een die pe wond in zijn rug kreeg. De man moest per auto naar huis worden gebracht en onder geneeskun dige behandeling worden gesteld. Zijn toestand is ernstig. Van een en ander is proces-verbaal opgemaa-kt. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) DE KAMPONGVERBETERING. BATAVIA, 3 Nov. Aneta-V. D. Cohen Stuart heeft bekend gemaakt dat hij in Januari een conferentie zal houden met de gemeentebesturen ter bespreking van de kampongverbete ring. DE HISPANO FILMFABRIEK. BATAVIA, 3 Nov. AnetaW. D. Hedenmorgen is alhier het Indische filiaal van de Hispano filmfabriek on der zeer groote belangstelling geo pend. WARSCHAU, 3 Nov. V. D. De zit ting van heden van de Poolsche Sejm wordt in parlementaire kringen met eenige spanning tegemoet gezien. Het is evenwel niet aannemelijk, dat de Sejm de oppositie tegen de re geering zoover zal laten komen, dat een onmiddellijke ontbinding of ver daging van dit lichaam het gevolg zou zijn. De vice-premier Bartel en de minis ter van financiën zijn voornemens de zitting bij te wonen. Beiden zullen voor de opening der debatten 't woord nemen om een uitvoerig exposé te geven. ROME, 3 Nov. V. D. Naar gemeld wordt, is de koning van Spanje te Na pels gearriveerd. MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 2 Nov. Ons Belang. Bloem kool 10.1019, andijvie 1.102.20, sla 1.40 —3.80, peen 8.30—12. selderij 1.90—3.40, pieterselie 4.105, roode kool 10.4012 90, savoye kool 11.10—14.10, groene kool 2.70 —6.40, kroten 2.10—3, prei 3.505, alles per 100 stuks. Spruiten 1319, snijboonen 69—71, heerenboonen 60—64, spinazie 15 —17, uien 8.10—9.40, boerenkool 6—8, was- peen 5.10—7, kroten 7.10—9, kroten (gek.) 11—13, alles per 100 K G. GOUDA, 3 Nov. Veemarkt. Aangevoerd totaal 2537 stuks, waarvan 10 vette run deren, 601 magere varkens, 276 vette var kens, 54 bokken of geiten, 1178 biggen, 388 schapen en lammeren, 29 nuchtere kalveren. Prijzen koeien 175275 per st., magere varkens 3040 per stuk, vette varkens 31—32^ per pond. Londen- sche 25—27, zouters 27—29; levend 2 korting. Bokken of geiten 3—7 per stuk, biggen 810 per stuk, schapen er lam meren 1824 per stuk. Nuchtere kalveren 1017 per stuk. GOUDA, 3 Nov. Kaasmarkt. Aanvoer 261 partijen. Prijzen le kw. 5254, 2e kw. 4851. met rijksmerk le kw. 5457, 2e kw. 4953. Zware 60, Handel matig. Boter aangevoerd 755 pond. Handel vlug. Goeboter 1.101.20, wei^oter 1.00 1.10. Eieren aanvoer 121 partijen. Prijs kip peneieren 11—13, eendeneieren 7—8 -lies per 00 stuks. Handel vlug. KATWIJK a. d. RIJN, 2 Nov. Tuin- bouw vereen. Katwijk en Omstr Uien p. 100 K.G. 7,507,8o; Peen per 100 K.G. 3,10—4,40; Poen per 100 bos 5,108,40; Bloemkool 1 p 100 14,1020 50; Roode Kool p. ioq 10,2013; Gele Kool p. ioo^ 10,40— 13,50. Aanvoer 2400 K.G. uien; 500 bos peen; 11300 bloemkool. AARLANDERVEEN, 2 Nov. Kippen eieren 10,3011; Eendeneieren 7, Per 100 stuks. Kaas 4047 ct.Boter 1,05; Appe len 310 ct., Peren 45 ct. Alles per pond. KOUDEKERK-RIJNDIJK, 3 Nov. Eierenveiling. K:ppenerren 11,1013; Eendeneieren 6,807,30. AMSTERDAM, Oliën. 3 Nov. Notee ring per 100 K.G. Raapolie: vliegend g2,75. Lijnolie: vliegend 36,25, Nov. 32,25, 32,75, 32.50. Dec. 33. 32,75, 33. Jan.-A- pril 33,25, 33,50, Maart-April 33,50, 33.75, 33.50. Mei-Aug. 34, 33,75, Sept.- Dec. 34.25. Stemming prijshoudend. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 3 Nov. 1927, medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. Hoogste brm.stand 774.5 Zurich. Laagste brm.stand 742.5 Thorshaven. Verwachting tot den avond van 4 No vember: Meest matige, zuidelijke tot zuid westelijke of westelijke wind. •'waar be wolkt tot betrokken met tijdelijke opkla ringen, weinig of geen regen, weinig ver andering in temperatuur. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 7.67. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Donderdag 3 November 1927: 4.56 nam. LUCHT ^MPERATUUR. Hedenmiddag 3 u r: 15.0 gr. C. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.26 Londen 12.087» New-York 2.48'/., Parijs9.73V* Brus-el34.577t Züricb 47.87 Praag7.35»/, Rome13.56 Madrid 42.40 Oslo65.52*/» Kopenhagen 66.51 ,j Stockholm 66.81 Weeoen JW/ij

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3