Op de Raadstribune. Een agenda van slechts zeven punten en toch nog niet klaar komen, dat moet wijzen op een of meer zeer, zeer ingrij pende voorstellen. Toch was er bij alle zeven nu eigenlijk geen, waar een b ij- zonder belang bij betrokken was, of waar de gemoederen als 't ware warm bij moesten loopen. Integendeel, een tamme agenda van één tot zeven. Geen onberekenbaarder college dan een gemeenteraad. Houdt de Leidsche raad zich doorgaans vrij van „kleinigheden", 't was Maandag een dag der kleine dingen bij de verorde ning op het rijden. Niet dat ook kleine opmerkingen geen waarde hebben, maar 't ging hier als in menige dorpsraad, over betrekkelijk kleine dingen met een ge wicht alsof het millioenplannen gold. Maar onze burgemeester weet wonder wel met een' zacht vaderlijk vermaan, de al te legislatieve allures van de edelacht- baren in te toornen. Maandag is nog al een enkele opmerking die tot een amen dement, of wat soms nog erger is tot een motie zou ontwikkeld zijn, in den schoot der wetgevende commissie terecht gekomen. Daar zijn ze bij het drietal meesters in de rechten ook wel zoo veilig. Op korten termijn zijn een tweetal schoolartsen benoemd. Zouden ze na over eenkomst van dien termijin weer „inger huurd" worden, of krijgen wij dan een af zonderlijke „dienst" van het geneeskun dig schooltoezicht? Indien wij een oogen- blik vooruit mogen loopen, dan willen wij wel even opmerken, dat wij al de ellen de van een topzwaren nieuwen dienst in dat „dienst"- tusschen aanhalingsteekens voorzien. Afgescheiden van de principi- eele bedenkingen tegen de bedenkelijke inmenging in hetgeen der ouders is, mee- nen wij dat ieder bevreesd moet zijn voor het daarstellen van een nieuw instituut, dat nog niet noodzakelijk, zelfs nog niet als algemeen gewenscht, is aangewezen. Maar het laatste woord is daarover nog niet gesproken. Met buitengewoon groote eenstemmig heid werd de nieuwe directrice van de H.B.S. voor Meisjes gekozen. Is dat een bewijs van de groote liefde die onze raadsleden deze onderwijsinrichting toe dragen? Wij vertrouwen dat menig edel achtbaar gemoed zich niet in Bien zin zou luchten als men de veiligheidsklep afsloot. Men zit aan dat instituut nog vast, omdat de localiteit en de mentaliteit van sommige ouders nu eenmaal noopt om niet al te radicaal te zijn, maar anders, dan zou op paedagogische grondenme nig raadslid gaarne deze inrichting om hals brengen. De heer Meijnen krijgt z'n zin, een uit spraak in hoogste instantie over de vraag of aan een bijzondere school ook zal wor den vergoed een boventallige leerkracht die wordt benoemd in de plaats van een dergelijke kracht, voordat de twee jaren van art. 100 tweede lid der wet om zijn. .Vriendelijk en toegevend was het college, ofschoon noch B. en W., noch een groot deel der leden dien zonderlingen aan drang noodig vonden. Dat de onderwijs man, par excellence, de duidelijke be woordingen van art. 100 eerste lid, dat spreekt van een aantal onderwijzers en niet op de personen den nadruk legt, niet begrijpen zou, is toch wel een tikje vreemd. Nu de stormwind de gong slaat op on ze vensters en straks het natuurijs met karrevrachten in onze graphten komt, zal cp Patrimonium's verzoek het slaan op ae gong door ijsco-menschen, binnen 50 M. van de kerken, verboden worden. Wij zullen er dan tenminste twee jaar na de indiening van het verzoek de vruchten van kunnen plukken. Als twee hetzelfde zeggen dan bedoelen ze nog niet hetzelfde, met deze wijziging wat dat spreekwoord ook toepasselijk op hetgeen de heer Groeneveld en de wet houder Goslinga betoogden omtrent het gemeentelijk waschbureau. In het betoog van den heer Groeneveld duidelijk de S. D.A.P.-theorie, in dat van den heer Gos linga het overleg tusschen het beginsel en de tijdelijke noodzaak om een anderen weg te volgen. Al zal ook misschien in 'n volgende ver gadering de Raad besluiten om het voor stel van B. en W. toch maar aan te ne men, het heeft z'n nut, dat de heer Wil brink en anderen hun consciëntie ont lastten. Ook wij zouden geneigd zijn hun zijde te kiezen, hoewel aan de andere zij de dit een tijdelijk ongerief voop een groo- ten kring van belanghebbenden brengt. Maar kan hier nu geen particuliere hulp geboden worden, of is de organisatie der bleekers zoo sterk, dat alleen de gemeen te die breken kan? M.a.w. zullen de blee- .kers een particulier, die dezelfde bemid deling verleent als nu de gemeente, niet ter wille zijn? Met de beantwoording van die vraag was een groote moeilijkheid opgelost en de gemeente van een dure tegemoetko ming aan de woningbouwvereniging af. UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. - De heer G. Luiben alhier, had( Vüoor middel van een broedmachine» van 2i8 eieren, 193 kuikens. Het onderhoudswerk van den; polder Nieuwkoop is gegund aan £L iWl <CL yeigunst voor f1693,—. TER AAR. 'Alhier is opgerichteen vereenii ging van oud-leerlingen van landbouw winfcercursussen met 25 leden. In het café van den heer G. D [Verhoef, is Vrijdagavond met 29 per- Bonen de tuinbouwcursus vanwege den ï*Jantenziektelrundigen Dienst geopend) Leeraar van dezen cursus is dc heer Augustan te Aalsmeer. Alhier was de vrouw van P. R bezag den zolder af te nemen. Opeen trap. ©taande, js zij uitgegleden en evallen, waardoor zij geruimen trd ewusteloos is gebleven. De inmiddela ontboden geneesheer constateerde her senschudding. De schietoefeningen van de Land storm, zullen gehouden worden in het Bondscafé. Alhier had een aanrijding plaatst tusschen een auto en een dnewieligi kar, waarvoor een paard. Het beestl schrok, en sloeg op hol, waardoor cta voerman er af viel. Het gerij werd bij Schevejaagbrug tot staan gebracht. Een groote verbetering is aan gebracht, doordat men nu naar het veilingsgebouw kan varen met groenten De begrooting van den Blokland- schen Polder is f 1.038,38Va. Omslag f4,per H. A. Geslaagd voor het Godsdienston- derwrjs-diploma A, te Beverwijk, de heeren J. Wassenburg en J. Zwirs alhier. Door Ged. Staten is aan G Koppenol, toestemming verleend tot het onderhouden van autobusdiensten. Het vermenigvuldigingscnfer voor de gemeentelijke inkomstenbelasting, werd vastgesteld op 1.8, evenals het vorige jaar. KATWIJK AAN DEN RIJN. We maken de lezers alhier er, in de omgeving attent op een in dit blad voorKomende advertentie, waarin de heer W. Gaspers aankon digt de opening van zjjn naar de eischen des tijds ingerichte zaak. De heer Gaspers toont hiermede met "zijn tijd mede te kunnen gaan. Zonder andere zaken in de schaduw te wil len zetten, meenen we toch te mogen •zeggen, dat Katwijk tot heden een dei*gelijke zaak niet kende. En al had de zaak van dén heer C. altijd een beste naam, de tijd heeft ook zijiv eischen, es*, dit inziende, heeft de heer C. ongetwijfeld goed gedaan met aan die eischen van den tijd te vol doen. Een dereglijke vooruitstrevenct- heid moet ongetwijfeld het aantal clien tèle uitbreiden. Men ga Donderdagavond eens zien, en daarna koopen. Want daar gaal het toch in hoofdzaak om. NIEUWVEEN. De Geref. Manhenzangvereen.be- sloot om in de komende wintermaart den 2 maal per maand te vergaderen waar dan behandeld zal worden' één keer liturgie, de andere maal het Bij belboek „Daniël". Van de gelegenheid om op dc receptie van den heer Quelle, Dii. der Johannes tichtine, een laatsten! groet tot af scheid t;3 brengen, is druk gebruik gemaakt. Hét bestuur was te genwoordig bij deze gelegenheid. Een huldeblijk zal later worden overhan digd. Van gemeentewege is het bordi met opschift half spoor te rijden, nu vervallen, en gevraagd wordt nu geen. half spoor meer te rijden. Dé rollenl zijn nu omgekeerd. Burgerlijke stand. Bevallen: O. S. Kamp fens geb. de Water, z Tot wethouder .inplaats van dsn heer Schetters is benoemd de he<* C. Hoogervorst. De opbrengst van den Bazaar voor de Evangelisatie was f950,—. De Raad besloot de oude prijs voor electrische stroom te behouden, en reductie bij meerder verbruik toe te staan. NIEUWKOOP. De muziekvereen. „Eensgezind"1 is voornemens het a.s. jaar op He melvaartsdag wederom een muziekcon cours te houden. l De Burgemeester heeft reeds zijn toestemming daartoe gegeven. Door B. en W. zijn verleend de bouwvergunningen aan J. Hesse- ling voor een smederij, aanT. van Leeuwen voor een broeikas. r Het stembureau voor de verkie-: zing van de leden van de Kamer van Koophandel en fabrieken voor Rijn land te Leiden, is voor de gemeenten; Nieuwkoop, Ter Aar, Nióuwveen en .•Zevenhoven, samengesteld als volgt: voorzitter: P. 4. T. v. d. Heijden,, plaatsvervangend voorzitter, P. G. Over vliet; leden, P. Augustinus, A. J. den Hartog en I. J. Kool©; plaatsver vangende leden: J. Bon; M. J. v. d., Weijden en N. Bodegraven. De besturen van de Wilhelmina- vereeniging Je Noorden, het Fanfare corps „Eensgezind", de Gem. Zang-1 vereeniging „Amieitia" de Gvmnas- tiekvereeniging en de IJsclub, hebben) aan den Raad een request gericht, waarin wordt verzocht net dansverbod' op te heffen. Het rapport van Prof. Visser betreffende de waterleiding^ is ver-' schenen. Een plan betreft de gemeen ten Nieuwkoop, Nieuwveen, Ter Aar1 en Zevenhoven, terwijl een ander plan tien gemeenten omvat, nl. Alkemade, Kamerik, Leimuiden, Nieuwkoop, Nieuw veen, Rietveld, Rnnzaterwouae, Ter Aar, Zegveld en Zevenhoven. Aan ae N.V. Bodegraafsche Water leiding is verzocht een plan op te maken van drinkwatervoorziening voor de tien gemeenten. Na ontvangst daari van zal werdén bes'ist of voorziening vanuit Bodegraven zal geschieden o£ dat men een eigen bedrijf zal opzet ten. Alhier speelde de voetbalveree- niging N. V. V. II tegen Hollandia I van Aarlanderveen. Resultaat 44. De georganiseerde landarbeiders hebben besloten bij den Raad eert verzoek in te dienen om de werk- loozen, zoowel verzekerde als met- verzekerde, niet langer dan 3 dagen per week bjj de werkverschaffing td werk te stellen. De verzekerden kun nen alsdan bjj werkloosheid geduren de 12 weken uitkeering ontvangen van hun verzekering, tenviil de overi gen hierin een pikkel zulllen vinden om zich eveneens tegen werkloosheid te verzekeren. Dit zal de spaarzaam heid onder de arbeiders In de hand werken, en de taak van de overheid! verlichten. De 4e Kamer der Amsterdam- sche. Rechtbank, heeft met gesloted deuren behandeld de zaak van dert 39-jarigen D. M. M. de R., voorhoed arts alhier, verdacht van het mis drijf bedoeld in art. 251 bis van het Wetboek van Strafrecht. Het 0. M., Mr. Overbosch, eischte veroordeeling van verd. tot 4 jaar ge vangenisstraf, en ontzegging uit het ambt van arts. NOORD V/IJK. Bij het plaatselijk bureau voor arbeidsbemiddeling, stonden de vori ge week 18 personen als werkzoeken de ingeschreven, t.w. 1 Losse arbeider, 2 visscherls, 3 tilmmetriieden, 2 opperlieden, 3 stu- cadoors, 1 houtbewerker, 1 dienstbode, en 5 jongens beneden de 18 jaar. NOORDWIJKERHOUT. In de maand October werden bij de Rijkspostspaarbank 55 inlagen gedaan, met oen totaal van f2.077,04 en 31 uitbetalingen met een totaal van f2.179,84. OEGSTGEEST. In de plaats van J. van Noord die bedankte, is benoemd tot voorzit ter der R. K. Ziekenhuisverplegingl de heer B. J. Averdieck. De heer J. Rood©, ie Luit. Veld. Art. te Leiden, wonende alhier, is overgeplaatst naar 's-Hertogenbosch. In het Patronaatsgebouw hield de Geitenfokvereeniging een buitengewo ne algemeene vergadering, in verband met de trekking der loterij. De op komst was buitengewoon groot De voorzitter, de heer C. v. Djjk, opende op de gebruikelijke wijze dc vergadering, en zeide met vreugde te oonstateeren, dat zoo talrijke perso nen blijk hunner belangstelling gaven Spr. brengt zjjn dank aan het Ge meentebestuur, dat zijn goedkeuring gaf voor de te houdenloterij, en voor de subsidie, die de vereeniging voor het volgende jaar wederom is toe gezegd; verwelkomde vervolgens den heer van der Aar, die namens het hoofd der politie hier bjj de trek king der loterij tegenwoordig is. De notulen werden voorgelezen en goedgekeurd; De voorzitter bracht ver slag uit van de te Leiden gehouden bondsvergadering, waarna de Geiten- verzekering ter sprake kwam. o Verschillende personen namen aan die bespreking deel, en betoogden al len het nut dier instelling. Bij het sterven van een natuurlijken dood krngt men 80 pet. uitbetaald. Wanneer brj ziekte de bond de geit overneemt 90 pet. Bij een gewelddadigen dood door ongeluk, ioo pet. Tot afgevaardigden naar de a.s bondsvergadering werden benoemd de heeren C. v. Dijk en D. den Hollan der. De trekking der loterij bracht nude vergadering in spanning. Met uitzon dering van de nummers 127 en iój vielen alle prijzen J)ij de ter ver gadering aanwezig zijnde personen. Bij de Rondvraag bracht de heer Zandvliet het hóuden 'van een propa- ganda-feestvergadering ter sprake. De voorzitter zeide, dat op een vo rige vergadering ook reeds een der gelijke vraag is gesteld, doch dat het bestuur een weinig huiverig is hei organiseeren van een dergelijke avond ter hand te nemen. Het bestuur meen de echter uit de vergadering een com missie te benoemen, die nadere plan nen kan uitwerken. In die commissie zou ook een bestuurslid kunnen fit ting nemen. De beer Cornelissen is de meening toegedaan, dat het bestuur zelf zoo'n vergadering meet organiseeren. De ver gadering zou nu het bestuur kunnen machtigen die personen te assumee- ren, aie het denkt noodig te hebben. Verschillende leden voerden daar over nóg het woord, doch nadat jde voorzitter had medegedeeld, dat zoo'n propaganda feestavond geheel zonder bezwaar voor de vereenigingskas moet gehouden worden, werd besloten een commissie te benoemen. Hierna sluiting. Wedstrijd Fiks IV. E. S. I 73 „Fiks" probeerde een andere op stelling, die wel heeft voldaan. „V. E. S." verscheen met 5 dames #n 5 heeren, waarop „Fiks" liet uit vallen. Reeds binnen 20 minuten ledckrt „Fiks" met 2o;. de rust ging echter met gelijken stand in, 22. Na de rust pakken beide partijen goed aan, met „Fiks" iets in de meerderheid, vooral in den aanval „Fiks" weet den stand dan ook op te voeren tot 73. Voor den wedstrijd heeft de foto- handel „Labor" nog een foto van „Fiks" met haar nieuw clubhuis ge maakt. ROELOFARENDSVEEN. -— Rectificatie. In de vermelding van de namen der heeren, die zich tot een commssiie hebben gevormd in zake onderzoek voor de verwerking van de in het a.s. winterseizoen te trekken bloemen, heeft een vergissing plaats gehad. De commissie bestaat uit de hee ren P. Hujgsloot, P. Loos, N. Koek, O. Huigsloot en E. Koek. Binnenaf- zienbaren tijd ,zal van de commissie een advies verwacht kunnen worden, inzake de te volgen werkwijze. WASSENAAR. Geen schijndoode. Het Zondagavondbl. „Cetem" spreekt het bericht omtrent een schjjndoode aihier, als volgt tegen. „Dr. de Haan, de bekende geneesheer te Wassenaar, naar dit geval vaii den schjjndoode in zijn gemeente on dervraagd, verklaarde van iets der gelijks niet te weten. Toeft wij daarna bij de politie tot tweemaal toe óp informatie gingen, vernamen wij even eens, dat van zooiets ter plaatse niets was vernomen. Door ons ondervraagde inwoners van Wassenaar, wisten even min iets van een schijndoode in hun gemeente af. De bewakingsdienst, die in deze gemeente vijf wakers heeft loopen, wist niets. Dr. Duets even min. Dr. Louwerse gaf ons als zjjn meening, dat bjj den huidigen stand der wetenschap een geval, als in de kranten vermeld, wel ondenkbaar is\ ZEVENHOVEN. Door den polder Zevenhoven ia een kleine electnsche bemaling in het werk gesteld nabjj Blokland, De huurders van de boerderijen van wijlen Baron van Heemstra, ge legen in Blokland, welke door da huurders konden gekocht wérden, zijn door deze niet gekocht. Deze boer derijen zullen nu publiek worden ver kocht, uitgezonderd die van den vee houder Bujjs Jr. Bij het correspondentschap den arbeidsbemiddeling staan als werk- zoekenden ingeschreven, een handels reiziger, een letterzetter, een oppeav man, een graanhandeiaarsknecht eü een bedrijfschef voor veehouderij. Door den Raad dezer gemeente is afwijzend beschikt op het verzoek van den heer Dr. A. Lucardie, om de vergoeding als armendokter tever- hoogen metf 150,—. De Amsjei wordt door. de ge meenten Mijdrecht en Zevenhoven niet overbrugd. Een in de Gèref. Kérk gehou den collecte voor de Zending ppSoloi bracht f30,— op. Herkozen werden als bestuurs leden van den Zeyenh. Polder dé hee ren J. Bulk en A.' P. d. Weijden In de plaats van den' heer A. Os kam werd gekozenG. v. Tol. In, dé gehouden vergadering van de aid. van '„Hóé Groène Kruis"^ bleek uit 'het financieel' verslag dat er een saldo van ca. 500,was in kas. Als nieuwe leden van het bestuur werden gekozen de heeren G. Dom burg. en J. M. Chardon. De heer v. W. 'viel van de zolder, en brak een arm. Heelkundig moest dit lichaamsdeel worden verbon den. Een gedeelte Amstelkade aan den Hoef, tegenover de watermachi ne aan den Kromme- Mijdrechtsqhe 'dijk is opgehoogd, zoodiat met den ko menden noögen waterstand-deze kade goede weerstand kan bieden. Burgerlijke stand. Bevallen: G. M. L. Wels geb. Höfstand, z.; Overleden: M. v. d. Leden, echtgene van J. Rgneker 62 j.; C. v. Harik echtgen. van O. Berkhout 84 j. Het nieuw gekozen bestuur vair* de afd. „Het Groene Kruis", heeft zijn benoeming aangenomen. Het bouwen van een burgerwoon huis voor rekening van H. Janmaat aan den Hoef, is opgedragen aan G v. Scheppingen. - Op een verzoek van de.- afd. Zevenhoven van den R. K. Landarb.- bond, om steun te verkenen aan de z.g: uitgetrokken leden, is gunstig be schikt door' denRaad. De weg het' z.g: Moleneind, is aanmerkelijk verhfée'a, wat het druk ke autoverkeer zeer ten goede komt De heer O. v. d. Graaf verwierf dezer dagen de Aant. van Chr. Nat Schoolonderwijs en Geref. Schoolver band. Wegens verlof van den kan toorhouder aan het- hulppostkantoofr alhier, is tijdelijk aangesteld mej. L Mur van Nieuwkoop. Het echtpaar O. v. d. Akker en Antje Schaap, herdacht dezer dagen hun 50-jarige echtvereeniging. Tal van felicitaties en gelukwenschen mochten de zeer krasse oudjes ontvangen. Een propaganda-avond, uitge schreven door de Chr. Jong el. vereeni ging „Zqt .Getrouw",' is goea geslaagd Deze vergadering had tot doel om ide vereeniging tot meer bloei te brengen; en tot verrijking van het geestelijk leven. Bij den veehouder Wi. P. Omt- zigt aan den Achterweg, is schurft onder de schapen uitgebroken. 11 INGEZONDEN. J (Bulten verantwoordelijkheid der Redaotie.) Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd opname van het volgende: Mijn stem is wel als die eens roependen iri de woestijn, toch wil die stem roepen om rechtvaardigheid en billijkheid, niettegenstaande zij slechts verwacht, .dat de echo door de be staande oligarchische toestanden en intrigues te dezer stede zal worden gesmoord. Waarom gold het beginsel der an- cienneteit hij de benoeming van een gemeentegeneesheer wel en bij die van een schoolarts niet? ja, waarom? Heeft hierbij onbevooroordeeld han delen voorgezeten? Welke intrigues met daaruit voortvloeiende conse- kwenties hebben bij het uitbrengen der adviezen zoowel als der stemmen in het vertegenwoordigend lichaam van alle gemeentenaren hier haar rol gespeeld? Genomen hesluiten zoowel als latere verklaringen worden, zooals bekend, vaak zeer eenzijdig genomen, respec tievelijk gegeven. En zulk een resul taat van willekeur is mogelijk en wordt getolereerd in 1927 in de stad waar men, en terecht, fier op gaat te zijn het bolwerk der wetenschap. der juridische wetenschap en van het intellect 1 Niet als klacht, .doch als een ver wijzing naar bestaande en heerschen.- de wantoestanden verzoek ik U, mijn heer de Redacteur, opname dezer re gelen. Onder dankbetuiging en met hoog achting, L. H. W. JANSSENS. arts, Rapenburg 49. Leiden. 1 Nov. 1927. VISSGHERIJBEBIGHTEir. IJMULDEN, 1 Nov. Heden aangeko men aan den Rijksafslag 18 stoom- treilers, 3 drijfnetvaartuigen en 3 kustvisschers. De prijzen waren voor Treilvisch: tarbot 2067, griet 24 —53, per 50 Kg.; groote tong 1.70 1.80, middel tong 1.651.85, kleine tong 1.601.75, per Kg.; groote schol 53, middel schol 4752, zetschol 43—56, kleine schol 5.50—27, schar 6—15, tongschar 49, per kist van 50 Kg.; rog 1326 per 20 stuks; vleet 0.702.86 per stuk; pieterman poon tjes 3.40—12, groote schelvisch 41 50, middel schelvisch 23.5035, kleinmiddel schelvisch 15—22, klei ne schelvisch 417, per kist van 50 Kg.; kabeljauw 4566, per kist van 125 Kg.; gr. gullen 13—22, kl .gullen 4.204.50 per kist van 50 Kg.; leng 0.80—2.30, heilbot 0.502, per st.; wijting 36 per kist van 50 Kg.; kreeft 0.551.75 per stuk; makreel 1417 per kist van 50 Kg. Haring 715 manden versche haring 4.906; 85 manden gezouten haring 44.10 per mand van 42 Kg.; 348 kisten versche haring 4.706.50 per 50 Kg. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 18 aan de markt. De besommingen waren: IJM 18 met 1213, IJM 151 met 3067, IJM 50 met 2239, IJM 29 met 4100, IJM 130 met 3360, IJM 45 met 2144, IJM 39 met 4273, IJM 28 met 3475, IJM 10 met 1967, IJM 59 met 3882, IJM 481 met 3790, IJM 330 met 2340, IJM 53 met 1865, IJM 107 met 2623, IJM 165 m. 3145, IJM 60 met 4838, IJM 64 met 2312 en IJM 104 met 86. Heden kwam hier binnen de Duitsche stoomtreiler K&rnten SD 116 met 5702 besomming. De besommingen der haring schepen waren heden: KW 127 met 1859, KW 121 met 4188, IJM 266 met 6204, IJM 149 met 4836, IJM 406 met 4550, aan pekelharing. En- gelsche jtoomloggers van 999 tot 2736 aftn versche haring. -Van de versche haringvisscherij kwamen heden binnen 11 Engelsche stoomloggers met een aanvoer van 4690 manden versche haring. Van de IJmuider haringvloot kwam binnen de motorlogger IJM 381 met 50 kantjes pekelharing. Van de Katwijksche haringlog- gers, waarvan de vangsten naar Kat wijk worden verscheept, kwamen in de haringhaven binnen de KW 56 met 238 kantjes, KW 155 met 293, KW 175 met 293, KW 2 met 355, KW 82 met 256, KW 96 met 318, KW 103 met 153, KW 42 met 340, KW 39 met 220, KW 151 met 340, KW 7 met 340, KW 64 en KW 55 zonder vangst, de laatste drie met vleetschade. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJM. JUJDAM 1 v. N.-York te Rott SPAARNDAM N.-Orl. n. Rott. 31 vai. Galvest. EDAM Rott. n. N.-Orl. 31 van Ha vana. KINDERDIJK yancr. n. Rott. 31 Hamburg. DREGHTD1JK Yanor. n. Rott. 30 van Cristobal. EOCHGOIL Yancr. n. Rott. 28 var Tacoma. NAKENTA Yancr. n. Londen 29 t* San Francisco. MAASDAM Rott. n. N.-York 31 te Bilbao. NIGTHEROY Vancr. n. Liverpool en Rott. 30 5.23 n.m. 200 m. van Land's End. ROTTERDAM 1 v. Rott. n. N,-York. HOLLANDAFRIKA-LIJX. KLIPFONTEIN 1 v. Rott. n. HamR RIJPERKERK uitr. 30 te AlgoabaaL VEENDIJK tbr. 1 van Genua BILLITON thr. 31 te Dar-es-Salaani RIETFONTEIN thr. 31 te Pt. Natai GRIJPSKERK thr. p. 1 Perim. HEEMSKERK uitr. 31 te Delagoabaai HOLLAND—WEST-AFRIKA-LUN. IJSTROOM thr. 31 te Burutu. MAASLAND uitr. 31 v. Las Palmas. RIJNLAND uitr. 1 v. Amst TEXEL uitr. 31 te Lagos. iSOHELDESTRÖOM uitr. 30 v. Dakar. KON. H0LLAND3CHE LLOTD. DREGHTERLAND uitr. 31 v. Pernam- buco. KENNEMERLAND thr. 1 vanB.-Ayre# ORANIA thr. 31 v. Santos. - ROTTERDAMSCHE LLOTD. BLITAR thr. p. j. 3 n.m. Gravedelnd uitgaand. REMBRANDT uitr.30 4.51 n.m. 100 m. O. v. Land's End. TOBA uitr. p. 1 Perim. BLITAR thr. 1 12 midxl. v. Londen. BUITENZORG uitr. p. 31 Kaap Bou. SLAMAT thr. 3 4 n.m. te Mars. vem MBRAUKE uitr. p. 31 Ouessant. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. MOENA uitr. 1 te Pt. Said. RIOUW uitr. p. 31 Ouëssant. KARIMOEN uitr. p. 30 Gibraltar. KON. PAKETVAART MIJ. v. VOLLENHOVEN 30 v. Tawao u. Menado. VAN OUTHOORN Rott. n. Bat. p. 31 Ouessant,

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6