Gemeentelijke Aankondigingen De Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat door den Raad dier gemeente, in zijne vergadering van den 31en October 1927, is vastgesteld de volgende verordening: Verordening, houdende wijziging van de verordening van 23 Mei 1912 (Gemeenteblad No. 18) op het rijden, laatstelijk gewijzigd bij Veror dening van 20 Juni 1927 (Gemeenteblad No. 6). Artikel I. Achter artikel 1 van bovengenoemde verordening wordt ingevoegd een nieuw artikel Ibis, luidende: „Burgemeester en Wethouders kunnen paden, in beheer bij de gemeente, onge acht of zij deel uitmaken van een weg, op de wijze als in artikel 1 der Motor- en Rijwielbeschikking bedoeld, aanduiden als rijwielpaden in den zin van artikel 1 sub 3°. der Motor- en Rijwielwet". Het opschrift boven artikel 1 wordt ge lezen als volgt: „Algemeene Bepalingen". Artikel II. Artikel 7 wordt gelezen als volgt: „Het is den bestuurder van een voer tuig verboden daarmede te berijden: 1. de Karnemelksbiug in beide rich tingen; 2. het Gangetje in beide richtingen; 3. het Kort-Galgewater in d© richting naar de Beestenmarkt; 4. de Maarsmanssteeg in de richting naar de Vischbrug; 5. de Donkersteeg in de richting naar de Haarlemmerstraat; 6. de Mooi-Japiksteeg in de richting naar de Breestraat; 7. de Vrouwensteeg in de richting naar de Kippenbrug; 8. de Lange Vrouwensteeg in de rich ting naar de Breestraat; 9. de Mandenmakerssteeg in de rich ting naar de Breestraat; 10. de Hooglandsche Kerksteeg in de richting naar de Hooglandsche Kerk gracht; 11. de Mare Oostzijde in de richting naar de Oude Vest; 12. de Koddesteeg in de richting naar de Claraoteeg; 13. de Kerksteeg in de richting naar de Vestestraat; 14. de Hooglandsche Kerkkocrsteeg in de richting naar de Hooigracht; 15. de Stille Mare in de riph.ing naar de Haarlemmerstraat; 16. de le Groenesteeg in de richting naar de Hooigracht; 17. de 2e Groenesteeg in de richting naar de Middelstegracht; 18. de 3e Groenesteeg tusschen de Ves testraat en de Uiterstegracht in de rich ting naar de Uiter3tegracht; 19. de helling van de Vischbrug in de richting naar den Nieuwen Rijn; 20. de Morschpoort in de richting naar den Morschweg; 21. den weg benoorden de Morschpoort in de richting naar de Morschstraat. Het verbod van het eerste lid geldt ook voor kruiwagens, waarop een last wordt vervoerd van meer dan 1 Mr. breedte. Het verbod van het eerste lid sub. 1 en 2 geldt ook voor ruiters. Burgemeester en Wethouders kunnen van de verboden, in het eerste, tweede en derde lid gesteld, schriftelijk ontheffing verleenen." Artikel III. Artikel 7bis vervalt. Artikel IV. Artikel 8 wordt gelezen als volgt: „Het is den bestuurder van een rijtuig Verboden daarmede te berijden: 1. het Rapenburg Westzijde tusschen de Nonnensteeg en het Noordeinde in de richting naar het Noordeinde; 2. het Rapenburg Oostzijde tusschen de Breestraat en de Kloksteeg in de richting naar de Kloksteeg; 3. den Ouden Rijn Noordzijde tusschen de Donkersteeg en de Hooglandsche Kerk steeg in de richting naar de Hoogland sche Kerksteeg; 4. den Ouden Rijn Zuidzijde tusschen de Hooglandsche Kerkgracht en de Hoog straat in de richting naar de Hoógstraat. Burgemeester en Wethouders kunnen van het verbod, in dit artikel gesteld, schriftelijk ontheffing verleenen". Artikel V. Artikel 9 vervalt. Artikel VI. Artikel 17 vervalt. Artikel VII. Artikel 23 wordt gelezen als volgt: „Het is den bestuurders van motorrij tuigen en rijwielen verboden binnen de bebouwde kom der gemeente op den open baren weg met een grootere snelheid te rijden dan van 25 K.M. per uur, hetgeen op nader door Burgemeester en Wethou ders aan te geven plaatsen op de wijze, cis in artikel 7 van de Motor- en Rijwiel- wet bedoeld, zal worden aangeduid." Artikel VIII. Artikel 24 wordt gelezen als volgt: „Voor het berijden met alle motorrij tuigen worden, in het belang van de vrij heid en veiligheid van het verkeer daar over, gesloten verklaard: 1. het PaterStraatje in beide richtingen; 2. de Huigstraat in beide richtingen; 3. de Huigbrug in beide richtingen; 4. de Stille Mare in de richting naar de Haarlemmerstraat; 5. het Rapenburg Westzijde tusschen de Nonnensteeg en het Noordeinde in de richting naar het Noordeinde; 6. het Rapenburg Oostzijde tusschen de Breestraat en de Kloksteeg in de richting naar de Kloksteeg; 7. den Ouden Rijn Noordzijde tusschen de Donkersteeg en de Hooglandsche Kerk steeg in de richting naar de Hoogland sche Kerksteeg; 8. den Ouden Rijn Zuidzijde tusschen de Hooglandsche Kerkgracht en de Hoog- «traat in de richting naar de Hoogstraat." Artikel IX. Artikel 24bis wordt gelezen als volgt: „Voor het berijden met alle motorrij tuigen en met rijwielen worden, in het belang van de vrijheid en veiligheid van het verkeer daarover, gesloten ver klaard: 1. de Maarsmanssteeg in beide richtin gen van 6 uur v.m. tot 11 uur n.m.: 2. de Donkersteeg in beide richtingen van 6 uur v.m. tot 11 uur n.m.; 3. de Watersteeg in beide richtingen van 6 uur v.m. tot 11 uur n.m.; 4. de helling van de Vischbrug in de richting naar den Nieuwen Rijn; 5. de Morschpoort in de richting naar den Morschweg; 6. den weg benoorden de Morschpoort in de richting naar de Morschstraat." Artikel X. Artikel 25 wordt gelezen als volgt: „Voor het berijden met motorrijtuigen op twee wielen en met rijwielen worden, in het belang van de vrijheid en veilig heid van het verkeer daarover, gesloten verklaard: 1. de Karnemelksbrug in beide richtin gen; 2. het Pieterhuibertshof in beide rich tingen; 3. de Groote Havenbrug in beide rich tingen van 7 uur v.m.. tot 7 uur n.m.; 4. de Schapensteeg in beide richtingen van 6 uur v.m tot 11 uur n.m.; 5. de Korte Pieterskerkkoorsteeg in bei de richtingen van 6 uur v.rp- tot 11 uur n.m.; 6. de Lange Pieterskerkkoorsteeg in bei de richtingen van 6 uur v.m. tot 11 uur n.m.; 7. de Ketelboeterssteeg in beide richtin gen van 6 uur v.m. tot 11 uur n.m.; 8. het Gangetje in beide richtingen van 6 uur v.m. tot 11 uur nm.; 9. de Hoogstraat in beide richtingen op Zaterdag van 1Ü uur v.m. tot 10 uur n.m.; 10. de Vischbrug in beide richtingen op Zaterdag van 10 uur v.m. tot 10 uur n.m.; 11. de Vischmarkt in beide richtingen op Zaterdag van KJ uur v.m.- tot 10 uur n.m.; 12. de Koornbrug in beide richtingen op Zaterdag van 10 uur v.m. tot 10 uur- n.m.; 13. de Botermarkt in beide richtingen op Zaterdag van 10 uur v.m. tot lü uur n.m.; 14. den Ni?v»wen Rijn tusschen de Hoogstraat en de Hartesteeg in beide richtingen qp Zaterdag van 2 uur n.m. tot 10 uur nm Artikel XI. Achter artikel 25 wordt ingevoegd een nieuw artikel 26, luidende: „Voor het bèrijden met allei motorrij tuigen op meer dan twee wielen worden, in het belang van de vrijheid en veilig heid van het verkeer daarover, gesloten verklaard: 1. de Mooi-Japiksteeg in beide richtin gen; 2. de Korte Dief steeg in beide richtin- gen; 3. de Vrouwensteeg in beide richtingen; 4. de Lange Vrouwensteeg in beide richtingen; 5. de Koddesteeg in beide richtingen; 6. de Mandenmakerssteeg in beide rich tingen; 7. de Hooglandsche Kerksteeg in beide richtingen; 8. de le Groenesteeg in beide richtingen: 9. de 2e Groenesteeg in beide richtingen; 10. de 3e Groenesteeg tusschen de Ves testraat en de Uiterstegracht in beide richtingen; 11. de Kerksteeg in beide richtingen; 12. de Mare Oostzijde in beide richtin gen; 13. de Hooglandsche Kerkkoorsteeg in de richting naar de Hooigracht; 14. het Kort Galgewater ip de richting naar de Beestenmarkt." Artikel XII. Artikel 27 wordt gelezen als volgt': „Burgemeester en Wethouders kunnen, met inachtneming van het bepaalde in de artikelen 8 tot en met 11 van het Mo tor- en Rijwielreglement, in het belang van de vrijheid en veiligheid van het verkeer daarover, wegen, geen Rijks- of provinciale wegen zijnde en niet gelegen buiten de bebouwde kom, geheel of ge deeltelijk tijdelijk gesloten verklaren voor het berijden in eene of in beide rich tingen, hetzij met alle motorrijtuigen, hetzij met all? motorrijtuigen en met rij wielen, hetzij met motorrijtuigen op twee wielen en met rijwielen, hetzij met rij wielen. hetzij met alle motorrijtuigen op meer dan tw?e wielen, hetzij» met motor rijtuigen op meer dan twee wielen, welke bij de verklaring te bepalen afmetingen te boven gaan, hetzij met motorrijtuigen, waardoor een of meer aanhangwagens worden voortbewogen, of waardoor aan hangwagens worden voortbewogen, wel ke bij die verklaring te bepalen afmetin gen te boven gaan." Artikel XIII. Artikel 27bis vervalt. Artikel XIV. Artikel 28 wordt gelezen als volgt: „Burgemeester en Wethouders kunnen met inachtneming van het bepaalde in art. 36 van het Motor- en Rijwielregle ment wegen,- geen Rijks- of provinciale wegen zijnde, en niet gelegen buiten de bebouwde kom, naar gelang van hunne geschiktheid voor het verkeer met zware motorrijtuigen indeelen in een der klas sen, als genoemd in artikel 36, le lid Van het Motor- en Rijwielreglement." Artikel XV. Achter artikel 28 wordt ingevoegd een nieuw artikel, 28bis, luidende: „Burgemeester en Wethouders kunnen met inachtneming van het bepaalde in art. 47 van het Motor- en Rijwielreglement wegen, geen Rijks- of provinciale wegen zijnde, en niet gelegen buiten de bebouw de kom, gesloten verklaren voor motor rijtuigen en aanhangwagens, waarvan 't gewicht met inbegrip van de lading of de grootste wielbelasting een bij die ver klaring aangegeven maximum over schrijdt." Artikel XVI. Artikel 29 wordt gelezen als volgt: „Burgemeester en Wethouders kunnen met inachtneming van het bepaalde in artikel 48 van het. Motor- en Rijwielregle ment voor het rijden over bruggen, in be heer hij de gemeente, met een motorrij tuig of een aanhangwagen van een daarbij te bepalen grootste wielbelasting boven 1200 K.G. een in acht te nemen maximum-snelheid vaststellen." Artikel XVII. In artikel 30 vervalt: „8". Artikel XVIII. In artikel 33 wordt gelezen in plaats van „1 Meter": „70 c.M." Artikel XIX. Achte artikel 33 wordt ingevoegd een nieuw artikel, 33A, luidende: „Het is bestuurders van rijwielen ver boden daarmede, op den openbaren weg, naast twee of meer andere bestuurders van rijwielen te rijden." Artikel XX. Artikel 62 wordt gelezen als volgt: „Overtreding van de bepalingen dezer verordening wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste vijf en twintig gulden." Het opschrift boven artikel 62 wordt gelezen als volgt: „Strafbepaling". Artikel XXI. Artikel 63 vervalt. Artikel XXII. Artikel 64 vervalt. Artikel XXIII. In het tweede lid van artikel 65 verval len de woorden: „en doet, onverminderd de daarop gestelde straf, de vergunning of ontheffing zelve vervallen" Artikel XXIV. Het tweede lid van artikel 66 vervalt. Artikel XXV. Het tweede lid van artikel 67 wordt ge lezen als volgt: „Deze verplichtingen rusten mede: a. op den Directeur en den Adjunct-di recteur van den Markt- en Havendienst, de havenrechercheurs en de brugwach ters, voor zooveel betreft de artikelen 18 litt. a. en 19, en 30, voor zoover dit de ar tikelen 18 litt. a. en 19 toepasselijk ver klaart; b. op den Directeur en den Adjunct-di recteur van den Markt- en Havendienst, vpor zooveel betreft artikel 5 litt. b.; c. op de plantsoenwachters, voor zoo veel betreft de artikelen 4, 10, 21, litt. a., b. en c. en 31, eerste lid." Artikel XXVI. Deze verordening treedt in werking op 1 November 1927. Vastgesteld door den Gemeenteraad van Leiden in zijne openbare vergade ring van den 31en October 1927. De Burgemeester, A. VAN DE SANDE BAKHUIJZEN. De Secretaris, VAN STRIJEN. Zijnde deze verordening aan de Gede puteerde Staten van Zuid-Holland in af schrift medegedeeld. En is hiervan, krachtens het Raadsbe sluit van 31 October 1927 tot het doen af kondigen van deze verordening onmid dellijk nadat zij is vastgesteld, afkondi ging geschied, waar het behoort, den len November 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. GEMENGD NIEUWS. Lijk aangespoeld. Gisteren werd te Vlieland in verren staat van ontbinding aangebracht het lijk van een Nederland- schen marine-matroos. Door marineper soneel uit Helder is het herkend te zijn van den in April over boord geslagen matroos le klasse Tieken. Rattenweek. Maandag is in heel En geland en Wales de „rattenweek" begon nen, d.w.z. dat overal de plaatselijke auto riteiten met de particulieren samenwer ken om een klopjacht op groote schaal op ratten en muizen te houden. Eigenlijk wordt het geheele jaar door in Engeland en Wales op ratten en muizen geloerd. Van de 680 plaatselijke bestuurslichamen hebben er n.l. 637 z.g. „ratofficers", die met de voortdurende jacht op het onge dierte belast zijn. Hetgeen wel noodig is, als men bedenkt, dat volgens een offiei- eele raming jaarlijks voor een bedrag van minstens negentig millioen pond sterling aan graan en ander voedsel in de magen van ratten en muizen terecht komt. „Asschepoester". Naar gemeld wordt heeft in een café nabij Chicago een bru tale roofoverval plaats gehad. Een twaalftal bandieten, op elegante wijze in gelatoilet gekleed, trad onder aanvoering van eene als „Asschepoester" verkleede blonde jonge dame de zaal binnen, waar aan den vooravond van Al lerheiligen een gemaskerd bal werd ge geven. Toen het feest in vollen gang was, ruk te „Asschepoester" tijdens een apachen- dansbaar masker af en gaf haar partner een klinkenden kus op de wangen. Dit wasi een afgesproken teeken. Eén der bandieten loste een schot in de lucht en zijn metgezellen gaven den aanwezi gen dames en heeren bevel, zich langs den muur te scharen. De heeren werden van hun geld èn horloges beroofd, terwijl „Asschepoester" de dames van haar ju- vveeleh ontlastte. Een politiebeambte, die per motorfiets te hulp snelde, werd neergeschoten, en „Asschepoester" vluchtte met haar vroo- lijke vrienden in twee auto's met mede neming van 15.UÜU dollar aan geld en ju weeien. KLACHTEN OVER HUIZEN. De omroeper van de Ned. Chr. Radio Vereeniging. zoo zegt de Rotterdam mer, heeft een en ander gezegd naar aanleiding van ingekomen rapporten over de werking van den zender te Huizen. Deze rapporten loopen, zooals hij zeide, nogal uiteen. De een is erg te vreden. de ander is minder voldaan. De omroeper deelde ter geruststelling evenwel mede, dat de technische dienst van d enHuizer-zender nauw keurig weet, welke de oorzaken van de minder goed geslaagde uitzendin gen zijn. voorzoover die aan den zen der liggen en dat zij voortdurend werkzaam is om die oorzaken op te heffen. Overigens wees hij er op, dat bezitters van minder goede ontvang toestellen geen recht hebben om over den zender te klagen om de eenvoudi ge reden, dat zij daartoe niet compe^ tent zijn. De N. C. R. V. vraagt ook verder rapporten over de ontvangst, maar verzoekt daarbij aan te geven over welken dag en welk uur het rap port handelt. Onze eigen algemeene indruk is, dat de zender te Huizen niet voor Hilver sum onderdoet wat de kwaliteit en de sterkte van het geluid, zoowel mu ziek als spraak, betreft. Alleen komt het ons voor, dat de sutdio te veel re- sonneert, wat vooral bij een uitzen ding van solozang hinderlijk kan zijn. Voor het overige is onze ervaring, dat de golflengten waarop Huizen zendt, niet zoo vrij zijn van hinderlijke tele grafische storingen als de 1060 M. golf van Hilversum, terwijl de zakelijke omroep van Scheveningen (1950 M.) zeer lastig kan zijn, ook als Huizen op 1840 M. zendt. Dit laatste merkten we Maandag nog op onder het door Mej. Ingwer- sen op zoo loffelijke wijze verzorgd kinderuurtje. De „zakelijk omroeper" kwam er opeens met zijn forsche stem middenin vallen. Gelukkig duurde dit slechts kort. Maar een langdurige toe spraak van Scheveningen kan alle po ging om Huizen te ontvangen verhin deren, want geheel uit elkander hou den van deze twea krachtige en zeer in elkanders nabijheid liggende tele- fonie-stations zal zelfs met het meest selectieve toestel wel ondoenijlk zijn. AANBESTEDINGEN. Bij de door het Gemeentebestuur van Leiden gehouden aanbesteding van: a. 't leveren van schoolbehoeften ten behoeve van verschillende inrichtingen van on derwijs, werd dit werk gegund, deels aan: W. J. Breemen te Delft, W. F. Kors te Leiden, Th. Mulder te Vught, Bureau „Nes-torte Helmond, N. Samson te Al phen aan den Rijn en de fa. L. F. Ser- vaas te Leiden. b. de levering van handwerkbenoodigd- heden werd gegund, deels aan: de fa. Wijnnobel en Chevallier, de fa. wed. W. Overduin, B. de Koning en de N.V. v.h. Waals allen te Leiden. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken: J. M. van Dorp, metselaar tg Leiden, Waardgracht 9. Rechter-comm. mr. G. Schoten; curator, mr. F. D. L. Gunning, te Leiden. P. J. den Ambtman, koopman te Lei den, Heerenstraat 48. Rechter-comm. mr. F. J. A. Hijink; cur. mr. H. R. Goudsmit, te Leiden. Opgeheven: S. Staal, te Leiden. Laatste Berichten. LUITENANT-OENERAAL QUACK OVERLEDEN. In den afgeloopen nacht is in den ou derdom van 70 jaar te Utrecht overleden luitenant-generaal J. C. H. A. Quack. Luitenant-generaal Quack trad op 1 December 1878 als tweede luitenant in mi litairen dienst en doorliep de verschil lende rangen in het leger. In 1913 werd hij benoemd tot lid van het Hoog Mili tair Gerechtshof, terwijl hij op 1 Mei 1918 bevorderd werd tot luitenant-generaal. In het begin van het jaar werd hij ter gelegenheid van zijn 70sten verjaardag gehuldigd. De overledene was officier in de Orde van Oranje Nassau. De teraardebestelling zal Zaterdag a.s. plaats vinden. LIJK HERKEND. De politie tast nog geheel in het duis ter hoe het vrouwenlijk, dat Maandag morgen zwaar verminkt op de spoorbaan OldenzaalHengelo is gevonden, daar is gekomen. Nadat twee dagen naar de identiteit was gezocht, is het lijk door familie aan de kleeren herkend. Het slachtoffer is mej. H. S., dienstbode, 45 jaar, die den laatsten tijd bij haar familie te Deurnin- gen (N.-B.) verbleef. Zij is Zondagmiddag met haar rijwiel uit huis gegaan om een bezoek aan kennissen te brengen, doch zij is daar niet geweest. Bij het lijk werd een nog onbeschadigde mantel gevon den, terwijl het rijwiel verdwenen is. Om deze redenen en temeer daar het lijk niét op den overweg, doch ver daarvandaan werd gevonden, twijfelt de politie aan een ongeval. De Justitie uit Almelo is heden aange komen om sectie op het lijk te verrichten. TELEGRAMMEN. (Draadlooze dienst.) Dr. TJIPTO. BATAVIA, 2 Nov. (Aneta-V.D.) De vra gen, die aan Dr. Tjipto gesteld zijn, hou den zich uitsluitend bezig met de sym pathie, die hij gehad zou hebben met dê actie van militairen in verband met het plan tot den opstand in dpn na^ht van 17 op 18 Juli te Bandoeng. Dr. Tjipto ont ving toen bezoek van drie Menadonee- sche sergeants en spoorde hen aan met de actie voort te gaan. Hij wekte ^en op de van de Westkust van Sumatra terug- keerende militairen aan te zetten tot aansluiting bij de communisten en advi seerde de leiding en de uitvoering van 't plan van den opstand van uit een cen traal punt te doen geschieden. Hij over handigde hen een bijdrage van 10. Aan Dr. Tjipto is epn week tijd verleend voor zijn verdediging. DE ZEGELVERORDUNING. BATAVIA, 2 Nov. (Aneta-V.-D.) Inge diend is een wijziging van de zegelveror dening, die tot doel heeft ontduiking van het handelszegel op speculatie te voor komen. BERLIJN, 2 Nov. V. D. De rijkskan selier Dr. Marx is hedenmorgen van zijn reis naai' het Rijnland naar Ber lijn terug gekeerd. KOWNO. 2 Nov. V. D. Naar uit Mos- kou wordt gemeld, heeft Tschitscherin gisteren een telegram uit Genève ont vangen, waarin het Secretariaat-Ge neraal van den Volkenbond de deelne ming van Rusland aan de ontwape ningsconferentie met voldoening be vestigt. Heden zou de raad van Volkscom missarissen de houding van Rusland op de ontwapeningsconferentie vast stellen. Tschitscherin zou een inlei ding houden. Men neemt aan, dat de Russische gezant te Berlijn, Krestinski, Rusland op de ontwapeningsconferentie zal ver tegenwoordigen. WEENEN, 2 Nov. V. D. Naar „Der Tag" meldt, is voor eenige weken de landgoedbezitter Paul Sas te Szolnok plotseling gestorven. Daartoe aangespoord door een ano- nymen brief, liet de politie een sectie op het lijk verrichten. Het onderzoek leverde op, dat zich in de maag van den overledene 'n aan zienlijke hoeveelheid arsenicum bleek te bevinden. In verband met een en ander wer den de vrouw en de 15-jarige dochter van Sas in arrest genomen. De dochter bekende haar vader ver giftigd te hebben, terwijl zij boven dien verklaarde 20 vellen vliegenpa- pier in de soep te hebben opgelost. Aanleiding tot deze afschuwelijke daad was. dat de vader haar moeder steeds slecht behandelde. MARKTBERICHTEN. AMSTERDAM, 2 Nov. Veemarkt. Aangevoerd 215 vette kalveren, le kw. 1.051.15, een prima kalf boven noteerinjg; 2e kw. 0.97—1.04, 3e kw. 0.80—0.90, per Kg. levend gewicht; 46 nuchtere kalveren, 14—22 per stuk; 670 varkens, Holl. le kw. 0.750.76, 2ekw. 0.720.74, afloop lager, vette varkens 0.720.74, per Kg. slachtgew. WOERDEN, 2 Nov. Kaasmarkt. Aangevoerd 361 partijen. Prijs: le kw. 5357, 2e kw. 4950, met rijksmerk le kw. 5458, 2e kw. 5053, zware 58 —62. Handel matig. AMSTERDAM, 2 Nov. Raapolie: Nov. 49Ya. Stemming vast. Lijnolie: Nov. 33; Jan./April 33H, 33K; Maart/ April 33Vs. Stemming prijshoudend. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 2 November. Medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 775.3 te Clermont. Laagste barometerstand 738.4 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 3 November: Krachtige later afnemen de Z.W. tot Z. wind, nevelig tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, iets kouder. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 7.71. LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. .Woensdag 2 November: 4.57. LUCïi Vt *3PERATUUR. Hedenmiddag 3 uur: 15.2 gr. C. Wisselnoteeringen. (Amsterdam). Berlijn 59.27V# Londen 12.081'/»* New-York2.484/u Parijs 9.74 Brussel 34.59 Ziiricb 47.87 Praag x 7.35% Rome »V 13.56 Madrid 42.40 Oslo65.521/» Kopenhagen 66.51 Stockholm 66.81 Ween en35.837, V

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3