telegrammen!^ Gemeentelijke Aankondigingen HINDERWET. B. en W. van Leiden brengen ter openbare kennis, dat door hen ver gunning is verleend aan de N. V. Leid- sche Meubelindustrie en rechtverkrij genden. tot het uitbreiden van de fa briek voor het vervaardigen van meubelen in het perceel Utrechtsche Jaagpad, No. 44,' kadastraal bekend gemeente Leiden, Sectie M Nis 3763 en 3667. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden. 31 Oct. 1927. HOUDERS VAN VARKENS. B. en W. van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat op Maandag 7 November e.k., des namiddags te 3 uur op het raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren in te brengen tegen de verzoeken van A. Teske, en W. Kraal om vergunning tot het houden van varkens, resp. in het perceel Hooge Rijndijk no. 206 en op het perceel in den Bosch- en Gast huispolder, kad. Sectie O, no. 669. Gedurende drie werkdagen voor het tijdstip hier genoemd, kan op de Se- icretarie kennis worden genomen van de stukken, die omtrent de verzoeken mochten zijn ingekomen. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN. Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. Leiden. 31 Oct. 1927. len, is door B. en W. afwijzend be>- pchikt. Tot commandeur aan de brand spuit no. q aan den Rijndijk alhier, is benoemd de heer L. A. v. Noort. Gemeenteraad Leiden. De burgemeester, mr. A. van de Sande Bakhuijzen opent te 2 uur de vergade ring. Afwezig met kennisgeving de heeren Bosman en Vallentgoed. De notulen worden ongewijzigd vast gesteld. Ingekomen: Eenige 'disposities van Ged. Staten. Een mededeeling van den heer T. S. Goslinga dat hij ontslag neemt als lid- voorzitter van de PI. Schoolcomm. Voor kennisgeving aangenomen onder dankbe tuiging voor de belangrijke diensten als zoodanig bewezen. Eenige verzoeken worden in handen van B. en W. gesteld om prae-advies. Het adres van den Chr. Besturenbond wordt bij de andere soortgelijke gevoegd Daarop zal door B. en W. eerstdaags prae- advies worden uitgebracht. 1. Benoeming van een Directrice van de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. Benoemd wordt Mej. Dra. J. L. van Hoorn met algemeene stemmen. 2. Benoeming van twee schoolartsen voor het tijdvak 1 November 19271 April 1928. De heer Wilbrink (C.H.) merkt "op, dat het verzoek van Dr. Poortman on gezegeld is. De voorzitter antwoordt, dat voor deze betrekking, waaraan een bezoldi ging van minder dan 1000 verbnndpn is, geen gezegelde sollicitaties noodig zijn. Benoemd wordt in de vacature Wee- bers de heer W. J. E. M. Simnns. In de vacature Blote de heer A. J. B. Poortman. 3. Praeadvies on het vprzoek van Mevr C j VV Wisse-Verborgt.om eer vol ontslag als lid van het College van Vrouwpn-Kraammoeders. Aangenomen. 4. Verordening tot wijziging van de verordening van 2 Mei 1912 (Gem. blad No 171, op de Straatpolitie. Algemeene beschouwingen worden niet gehouden. Bij art. 1 vraagt de heer Goslinga weth., (A.R.) of het proefondervindelijk bewezen is dat de afstand die nu bepaald wordt, voldoende is. De voorzitter deelt mede, dat de afstand van 50 M. is aangenomen op ad vies van de politie en op grond van een dergelijke bepaling in de Rotterdamsche verordening. De heer Wilbrink (C.H.) had liever gezien een algemeen verbod, waar ook blijkbaar de Com. van Politie in kon mee gaan. Spr. meent, dat het reclame maken met. deze klinkende gong niet noodig is. Voort meent spr. dat in Rotterdam, ook op dagen buiten den Zondag, dat kerken en scholen gebruikt worden het verbod geldt. De voorzitter meent, dat gereede- lijk kan worden toegegeven, dat de ijs- co's hinder veroorzaken. Spr. meent, dat verder te gaan dan hier gedaan wordt, een treden op den weg van de Zondags wet zou zijn. Spr. meent dat 50 M. een behoorlijke afstand is. De heer van Eek (S.D.) geeft in over weging eerst eens te zien of 50 M. vol doende is. Meer belemmering moet z.i. de menschen niet in den weg gelegd worden. Een absoluut verbod op Zondag is spr. tegen. Ook andere dingen maken hinder. De verdere artikelen en de geheele ver ordening worden goedgekeurd. 5. Voorstel: a. tot vaststelling van een verorde ning tot wijziging van de verordening van 23 Mei 1912 (Gem. blad No. 18), op het rijden; b. tot afkondiging van de sub a be doelde verordening onmiddellijk na de vaststelling. De voorzitter merkt op, dat een kleine wijziging alsnog noodig is, omdat de derde Groenesteeg reeds een bepaling kende die nu dient te worden overgeno men. De heer Groeneveld (S.D.) merkt op dat de commissie nu zoo ing.ijpende wij zigingen voorstelt, dat de oorspronkelij ke verordening onherkenbaar wordt. Spr. geeft daarom in overwejir j een geheel nieuwe verordening vast te stellen. Een voorstel is moeilijk te formuleerer. daar om stelt spr. een motie daartoe voor. Weth. Goslinga merkt op, dat de verordening straks in nieuwe tekst wordt aangeboden. De heer Huurman (A.R.) had ga ne gezien, dat de Commissie met dit ont werp had gewacht totdat de vragen die bij de begrooting zullen komen, zijn ge daan. Daarom zou spr. er voor z'.n, om de behandeling uit te stellen. De voorzitter meent, dat dit onmo gelijk is, omdat morgen een fatale datum is. Is er morgen jeen verordening dan kunnen verschillende verkeersbepalingen niet worden uitgevoerd. (De zitting duurt voort). STADSNIEUWS. BEZOEK VAN MINISTER LAMBOOY Omtrent het bezoek, dat de Minister van Oorlog heden morgen aan de in richting voor de verificatie van 's Rijks zeeinstrumenten heeft gebracht, vernemen wij nader, dat dit mede ver band houdt met ingrijpende plannen, welke er bij den Minister met betrek king tot deze inrichting bestaan. Om trent den aard dezer plannen wensch- t. men ons vooralsnog geen mededee- lingen te doen. Laatste Berichten. LIEFDESDRAMA. Een vreselijk liefdesdrama heeft zich: hedenmorgen te Steenbergen afge speeld. De 29-jarige van Meel had .gindj eenigen tijd liefde opgevat voor mej. 0. v. d. vv eg er, die deze liefde even wel niet beantwoordde. De jonge mam schijnt hierover zeer gebelgd te zijm geweest, en sinds eenigen tijd met wraakplannen te hebben rondgeloopen. Hedenmorgen te 4 uur heeft hij ge tracht deze plannen ten uitvoer te\ brengen. Hij begaf zich naar de woi ning van mej. v. d. Wegen, gelegen» in het Oudlar.d. Toen hij aan de woning was geko. men, klopte hij met kracht op de deur. De vader van mej. v. d. Wi. en zij zelf gingen naar buiten oml te kijken wat er was. Zoodra zij aan den ingang van deur waren ver schenen, loste v. M. op het meisje) 4 schoten, en op den vader 3 schoten Het meisje werd in de borst, in da zij en het dijbeen getroffen. De vader4 kreeg een kogel in de hartstreek, doch het projectiel ketste op een rib. Een tweede schot ging hem door de wijsvinger vaa de linkerhand. Toen v. M. deze schoten had gelost, richtte hij het wapen op zichzelf en schoot zich door net hoofd. Hij viel onmiddellijk dood neer. De toestand van het meisje en haar vader is vrij goed. De justitie te Breda heeft de zaak in handen. KINDERVERLAMMING, Te Laren zijn twee gevallen van» kinderverlamming geconstateerd. De eene patiënt uit een gezin aam het Mauvezand aldaar, wordt in de ouderlijke woning verpleegd, terwijl' de andere patiënt uit een gezin aan den P. G. v. d. Brinkweg, naar dei Rijksklinieken te Utrecht is overge bracht. DE „ZIJLDIJK" IN AANVARING. Het s.s. „Zijldijk" vah de Holland-Ame- rika Lijn, dat gisterenavond van Antwer pen naar Buenos Ayrès vertrok, is op de Schelde in aanvaring geweest met een voor Antwerpen bestemd stoomschip. Het stoomschip „Zijldijk" kan wegens de opgeloopen schade de reis niet meer voortzetten. (Draadlooze dienst.) TWEE WONINGEN AFGEBRAND. SEMARANG, 31 Oct. (Aneta-V.D.) In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn tijdens de afwezigheid van de bewoners en de bedienden de huizen afgebrand van de heeren A. J. Ililbers, Muloleeraar en J. W. de Vaal. makelaar alhier. Beide woningen zijn totaal vernield. Het be stuur en de politie zijn ervan overtuigd, dat er kwaadwilligheid in het spel is. Vermoedelijk zijn de schuldigen te zoe ken onder de politieke elementen uit de Saediro partij. PARIJS, 31 Oct. D. De bevolking van het dorp Sin le Noble, nabij Lille werd Zondag tweemaal opgeschrikt c'oor lichte aardschokken. Eenige fa briek,sschoorsteenen stortten in. De aardschokken schijnen het ge volg te zijn van e enaarclverschuiving in een nabij liggende mijn plaats ge had hebbende aardversehuving. RIO DE JANEIRO, 31 Oct. V. D. liet liaal van de „Navigazione Generale Italiana" deelt mede, dat volgens de laatste berichten 296 opvarenden van de „Prinses Mafalda" nog vermist worden. LONDEN, 31 Oct. V. D. Naar de Dai ly Mail verneemt, bedraagt 't aantal bij de stormen van Vrijdagnacht bo ven Engeland en Ierland omgekome nen, de verdronkenen inbegrepen, 50. RIGA, 31 October. V. D. De Sovjcti regeering heeft volgens een bericht uit Moskou medegedeeld, dat de drie> Engelsche spionnen, Vladimir, Kyrill Proves en Korepanoff, die op 24 Oct ter dood waren veroordeeld, gisteren zijn terechtgesteld. ATHENE, 31 October. V. D. In verband met den aanslag op den Griek- schen Staatspresident, is gisteren het Grieksche kabinet bijeengekomen, ter beraadslaging van de maatregelen, die tegen de communisten moeten worden genomen. ROME, 31 October. V. D. Prinses Mafalda, de tweede dochter van den Koning van Italië, die gehuwd is met prins Philip van Hesse, schonk giste) ren het leven aan een zoon. Het is haar tweede kind. MARKTBERICHTEN. AMSTERDAM. 31 Oct. Veemarkt. Aangevoerd 422 vette koeien, le kw. 1—1.08, 2e kw. 0.80—0.93, 3e kw. 0.68 0.80, per Kg. slachtgewicht; 145 melk- en kalfkoeien, 300375 per st.; 86 vette kalveren, le kw. 0.901, 2e kw. 0.750.88, per Kg. levend gew.; 97 nuchtere kalveren, 1422, 48 scha pen, 3040, per stuk; 660 varkens. Holl. le kw. 0.75—0.77, 2e kw. 0.73— 0.74, Holl., Overz. en Geld. le kw. 0.75 0.77, afloop lager, vette varkens 0.730.74, per Kg. slachtgewicht; 72 paarden, 125250 per stuk. ROTTERDAM, 31 Oct. Veemarkt. Aangevoerd 554 vette runderen, 224 vette kalveren, 917 schapen, 1291 var kens. Prijzen koeien 4850, 4044, 30 34; ossen 47 >250, 4244, 38; kalve ren 80—85, 71—75, 52 H—57 V2, scha pen 30—32'lammeren 18R5; var kens 32 Yi, 32. Overzicht: koeien en ossen gewone handel, prijzen weinig veranderd; vette kalveren trage handel, le kw. lager, overigens prijshoudend; scha pen en lammeren iets williger han del, oude prijzen; varkens trage han del. terualoopende prijzen. ROTTERDAM, 31 Oct. Aardappelen. Brielsche eigen h. 4.505.25, Zeeuw- sche blauwen 5.205.70, idem eigen heimers 4.30,4.50. idem bonten 5,50— 6, hl. eigenh. 4.504.70, bravo's 5.40 6, Belg. eigenh. 3.507.50, WestL schoolm. 12. Brielsche 3.253.70. BOSKOOP, 29 Oct. Eloemenveiünp. Ophelia 23—58 ct.. Golden Ophelia 37 52, Marcel Rouyer 4080, Hadley 50 72, Claudius Pernet 6090, Colum bia 70100, Butterfly 2762, Mac Keiler 83100, Wilh. Kordes 6070, Mme Jules Bourlié 2435, Rosalandia 2255, Gemengde rozen 8—17, alles per bos; Chrysanthemum, grootbl. 8 - 13 ct. per stuk. Telegraiiscli Weerbericht. Volgens waarnemingen verrit lit in den morgen van .31 ue.ob x medege deeld door het Kon NM Meteorolo gisch Instituut te De Bil.lt. Hoogste barometersianü 707.8 te La Coruna. Laagste barometerstand 744.5 tc Ler wick. Verwachting: zwakke tot matige zui delijke tot westelijke w.nd zwaar be volkt met kans op rc^eu, la.eiopkl* rend, iets kouder. Barometerstand. De stand van hedenmiddag 3 uur Is aangegeven door den wijzer LICHT OP VOOR FIETSERS E.A. Maandag 31 October: 5.00. LUCHT TER-PER ATUUR. Hedenmiddag 12 uur: 13.2 gr. G Wisselnoteeringen. (Amsterdam'. Berlijn 59.26'/» Londen I2.081#/t» New-York 2.48sj, Parijs7.74 Brussel 34.59 Zürich 47.87 Praaj7.36 Rome 13.551/» Madrid 4-;.46 Oslo65.377» Kopenhagen 66 527» Stockholm 66.827» Weenen35.077, en snellen groei onzer fabrieken danken wij aan de waardeering, die onze producten door bun superieure kwaliteit over de geheele wereld ondervinden. Door de overstelpende vraag naar Philips prodyeten, zoo wel op het gebied der licht- als radio-techniek, werden sinds September 900 arbeiders aangenomen. Met de Dochtermaatschappijen mee verschaft Philips thans werk aan 17000 menschen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3