Purol bil Huiduitslag en Huidverwonding RECLAME Aan het einde der Week Sinds wij ons vorig overzicht schre ven zijn er in ons land een tweetal gebeurtenissen voorgevallen, die wel niet van wereldhistorische beteeke- nis zijn doch die desalniettemin van groot belang zijn voor de ontwikke ling van ons volksleven en beide ver band houden met den vooruitgang der techniek in de laatste jaren. Vooreerst is de Zender te Huizen geopend, die de uitzendingen der Christelijke en der Roomsch-Katho- lieke Radiovereenigingen de lucht in zal slingeren, om den technischen term te gebruiken. Ondanks alle tegenwerking en ver dachtmaking van „neutrale" en vrij zinnige zijde is deze zender tot stand gekomen, en dit is een feit van groo- tc beteekenis, al blijven er nog tal van moeilijkheden te overwinnen en is het o.a. zeer de vraag of de radio conferentie te Washington Huizen in het bezit van zijn huidige golflengte zal laten of het een nieuwe, korte golf zal aanwijzen. Tegelijk brengt het bezit van den nieuwen Zender een groote verant woordelijkheid met zich, zoowel fi nancieel als moreel. Het is daarom maar té hopen, dat het Christelijk volksdeel zal toonen, dit eigen geluid in den aether op prijs te stellen. Het andere succes op technisch ge bied dat de afgeloopen week wist te boeken is de terugkomst van „De Postduif" te Amsterdam. Binnen een maand heeft Luitenant Koppen alzoo den tocht naar Indië vice-versa vol bracht. Wie had voor eenige jaren kunnen denken, dat zoo iets mogelijk was? Doch wié zal zeggen welk een mogelijkheden de luchtvaart nog in haar schoot bergt! Het is voor ons 'n verheugend feit dat zoowel op radio- als op luchtvaart gebied meerderen onzer landgenooten aan den voortgang der techniek een werkzaam aandeel hebben. Wanneer wij nu voorts den blik naar het buitenland wenden, dan den ken wij allereerst aan de groote scheepsramp bij de Braziliaansche kust. Door tot dusver onbekende oorzaak is het dubbelschroefstoomschip „Principessa Maf aid a", groot 12.000 tons, van de Genueesche stoomvaart maatschappij Navigazione Generale Italiana verongelukt en in enkele uren gezonken. Gelukkig bleken de aanvankelijke berichten, die spraken van een 800 dooden overdreven. De overgroote meerderheid der passa giers kon gered worden. Dit danken wij mede aan een nieuwe technische vinding. De „Mafalda" had n.l. ee.i z.g. direction finder, een radiopeilin- richting, aan boord. Daardoor seinde het schip niet alleen het S.O.S.-teeken' en gaf het daarbij de lengte en de breedte op van de plaats der ramp. maar het kon ook aan de zich in de nabijheid bevindende schepen direct aangeven, welk© richting zij moesten varen door onderling „peilen". In den toestand in China komt, blij kens de nieuwste berichten, eenige teekening. Er heeft zich daar een nieuwe combinatie gevormd, die al thans dit goede heeft, dat er thans minder machten tegenover elkaar st^an. f In Roemenië daarentegen wordt de toestand steeds verwarder. Er worden daar voortdurend complotten ge smeed ten gunste van een ingrijpen van den ex-kroonprins Carol. Thans schijnt de toestand wel uiterst critiek te zijn. Te Boekarest is de staat van beleg afgekondigd en tengevolge v. de strenge censuur weet de buitenwereld niet precies wat er gaande is in dit land. In Duitschland was de afgeloopen week de financieele positie des Rijks aan de orde, in verband met het voor stel tot verhooging der ambtenaars salarissen, die een belangrijke ver zwaring der lasten beteekent. De ge allieerden interesseeren zich voor de ze zaak vooral in verband met de vraag of Duitschland in de toekomst (volgend jaar treedt de Dawes-rege- ling in volle werking) in staat zal zijn aan zijn verplichtingen te vol doen. Daar komt dan voor het bin nenland bij dat zooals b.v. de pres. van het Duitsche Chr. Vakverbond in een rede te Paderborn uiteengezet heeft de ambtenaren reeds veel beter salarissen en gunstiger arbeids voorwaarden h'ebben dan de overgroo te meerderheid der werklieden en kantoorbedienden in particuliere be drijven, zoodat de thans voorgestelde salarisverhooging de bevoorrechting- van het overheidspersoneel nog groo- ter maakt. Het is vooral in onzen tijd wel een zeer moeilijke taak waartoe de re geeringen geroepen zijn: alle standen en belangen gelijkelijk recht te doen wedervaren. UIT DE OMGEVING. OEGSTGEEST. Door het W oningbureau Proper is het laatste gedeelte bouwterrein, groot 5400 M2„ gelegen aan de Frederik Hendriklaan, alwaar 24 heerenhuizen zullen verrijzen, verkocht. Coii.csrtavond Wijkverpleging in Irene Fovenvermelde nuttige vereeniging tracht steeds zich in het teeken der algemeene belangstelling te plaatsen, want steeds blijkt, ondanks haar nut tigheid welke dagelijks wordt bewe zen. dat hiervan nog niet ieder door drongen is en het actieve Bestuur zal niet rusten alvorens de laatste be langhebbende als lid is toegetreden. De opkomst was bevredigend, alhoe wel nog plaatsen over waren. Oorzaak zal geweest zijn cle entreeprijs, ad. 0.50, wat voor arbeidersgezinnen nog wel wat hoog is. Intu.sschen is er genoten en de dames Cor Selle (viool) Cor Blad (Cello), Geert Kooine (Piano) en Coo Selle (zang), hebben in adem- looze stilte de verschillende nummers verdienstelijk.uitgevoerd .en een warm applaus alsmede een schat van bloe men viel hun ten deel. Het zóu ons te ver voeren het program nader' te vol gen alleen zouden we ieder willen aanraden In 't vervolg present te zijn. In de pauze sprak het bestuurslid Dr. Blok een woord van dank tot de dames, Deze avond, ald.us Spr., heeft tweeledig effect t.w, het werkt in op ons gehoor, op ons gevoel, op ons ge moed en ten tweede komt tot uiting de innerlijke gave doorernstige stu die tot een zoo groote ontwikkeling gebracht als hedenavond wordt ver tolkt door zang en muziek. Hij spoor de ieder in eigen kring aan te ijveren voor de Vereeniging, wijzend op haar .grootsch doel, n.l. hulo verleenen, daar waar hult) ontbreekt. Hij stonf even stil bij het. werk van Wijkzuster Viëtor, die dagelijks van den vroe ;en morgen tot den laten avond met lief de en toewijding een taak vervuld welke ons met deernis vervult, een taak welke bovenjmenschelijke krach ten eischt. Noodig, hoog noodig is een tweede zuster, doch financieel is de vereeniging hiertoe nog niet in staat. Ieder in eigen kring dus. aan het werk tot het werven van leden of tot het inzamelen van vrijwillige bijdra gen. Eindvergadering Oegstgeester Winkelweekcommissie 1927. Onder matige belangstelling hield bovenbedoelde commissie een verga dering in het Hotel „Het Wapen van Oegstgeest". De heer Averdieck, voor zitter clier commissie heette allen hartelijk welkom, verheugde zich over het feit, dat de opkomst, gezien het vorige jaar, zoo groot was. Na een en ander nog te hebben gereleveerd werd door den Secretaris, Jorigenee- len, zijn keurig verzorgd verslag ge lezen waarbijwe als t ware weer midden in de winkelweek leefden. Zijn verslag bezorgde hem dan. ook den welverdienden dank des voorzitters en der vergadering. Hierna was Duy1 verman als penningmeester aan hét woord. De ontvangsten hebben bedra gen 246, de uitgaven 236,84, alzoo een1 batig slot van 9.10, wat na on derzoek der heeren Gaspari en Hil- lenaar m orde werd bevonden en de penningmeester onder dank decharge werd verleend. Hierbij bleek ook nog hoe sommigen oogensc'hijnlijk z.eer sympathiek tegenover de winkelweek zich met groote spontaniteit beschik baar stellen om tenslotte niet zuinig te declareere.n. Voor het ophangen van drie doeken met opschrift 7.50 te berekenen is wel wat al te kras. De heer M. C. W. van Gent wed nog bij zondere hulde gebracht voor zijn be- langlopze hulp. Hierna kwamen de tongen los over de toekomst. Bestuurslid Meijer wil de een permanente commissie, terwijl de heer Duiverman -een - Winkeliers- vereenjiging wenschte; wat de heer Overvliet bestreed. De heer Averdieck trad hierover in nadere beschouwing waarbij de tentoonstelling ;,Oud Oegst geest", in handen v. 'n deskundig co mité gekomen, ook ter sprake kwam. Het comité en allen die hebben deel genomen aan de winkelweek hebben zich en bloc beschikbaar gesteld voor hulp aan laatstbedoelde commissie zoodat we in dezen gerust kunnen zijn want met zoo'n staf van hulp wordt het zeker iets grootsch. De heer Jongeneelen was intusschen sterk tegen een Winkelweekcommis sie in vast verband of anderszins want volgens hem beweegt men zich dan op Tiet Terrein"van-den midden stand en de pr.incipieele middenstan der zal zeker in verzet komen. De meest gewenschte toestand is dat de middenstand hier samenwerkt en uit deze groepen een comité wordt ge vormd om plannen uit te werken in het belang der winkeliers, bij even- tueele tentoonstellingen, wedstrijden, ene. De Voorzitter werpt nog de idee op van een Vereeniging ter bevordering van Vreemdelingenverkeer in welke richting inderdaad wel iets valt te be reiken en waarbij dan niet alleen de neringdoenden behoeven te worden vertegenwoordigd doch op de meest breede basis kan worden gewerkt. Be vordering vreemdelingenbezoek betee kent bevordering Oegstgeester alge meen en vooral ook Oegstgeester mid- denstandsbelang. K0UDEK2RK Dond -rdagavond werd in de O. L School alhier een propaganda-avond gehouden van de afdeeling van den Vrijw. Landstorm en „het Mobilisatie- kruis". Deze, vergadering stond onder lei ding van den Edelachtb. heer Kwint Burgemeester dezer gemeente, die te ruim half acht ure de vergadering opende met een welkomstwoord aan de talrijk opgekomenen, inzonderheid ook aan Luitenant Verleun van Al phen aan den Rijn. Spr. begon met te zeggen dat het er den laatsten tijd v el vvat op geleek dat de Vrijw. Land storm zoon beetje aan t Kwijnen is en dat waarschijnlijk bij enkelen do meening heeft post gevat of de Vrijw. Landstorm eigenlijk nog wel reden van bestaan heeft. Als wij, aldus Spr. echter de laatste meening zijn toege daan, dan zijn wij blind voor de wer kelijkheid. Als bewijs daarvoor noem de Spr. de feiten welke den laatsten tijd in ons land zijn voorgevallen met de Indonesische Studenten, het geen wel getuigt, dat men van com munistische zijde niet stil zit. Het verheugt Spr. dan ook, dat zoovelen aan den onroep, voor deze vergadering die bedoeld is als een propaganda- avond voor de afd. Koudekerk, heb ben gehoor gegeven. Spr. hoopte, dat allen, die nog geen lid zijn van den Vrijw. Landstorm, zich thans daar voor dezen avond zullen opgeven. Op deze openingsrede volgde een luid applaus. Vervolgens had door Spr. met een toepasselijk woord, de uitreiking plaats van het Mobilisatiekruis aan allen, die het nog niet te Alphen aan den Rijn haddén ontvangen. Door Luitenant Verleun werden daarna enkele belangrijke mededee. lingen gedaan van de laatst te Utrécht gehouden jaarvergadering van den Bond van het Mobilisatiekruis. Daarna had de schietwedstrijd plaats, waarvan de uitslag is als volgt: J. J. Hoogeboom, le prijs; H. Verbaan. 2e pr.; G. Verbree, 3e pr.: C. van Veen, 4e pr.; J. v. d. Sluis. 5e pr.; A. Tempelman, 6e pr.; B. Uithol 7e pr.; A. v. Velzen. 8e pr.; A. van der Voorst, 9e pr.; W. Hoogeboom, 10e pr.; J. C. v. Eginond, lie pr.; G. v. Eg- mond, 12e pr.; P. Bervoets, 13e pr; J. C. Ketel. 14e pr.; T. Molema Wzn., 15e pr..; N. v. d. Ploeg. 16e pr.; en C. van Leeuwen, 17e prijs, Door den Burgemeester werden daar na de prijswinners bekend gemaakt en deze in de gelegenheid gesteld hun prijzen achtereenvolgens uit te kiezen. Met een woord Van dank werd deze goed geslaagde en gezellige propa- gandaavond door den Burgemeester gesloten. Jammer dat 'Luitenant van Pelt. door tot nog toe onbekende re denen niet tegenwoordig wras tot het houden van een rede. £3.9==uge i Ons Babbelhoekje. J te=g=$r.a g Beste Jongens en Meisjes. De briefjes wachten op antwoord, dus ga ik maar gauw beginnen. „Piet Hein". Ja, het weer is nog! zacht. Je .kunt nop'heelgoed buiten spelen. Maar niet'zoolang als in do zomer want het is al heel vroeg don ker. Dat' spreekt vanzelf. In huis kun je niet zoo spelen als buiten. Dat zou wat te erg worden voor moeder. Toch zijn er wel leuke spelletjes voor in huis ook. Kun je dammen en dominee- ren en kienen? Of houd je van zulke spelletjes niét? Ho©: komt het dat je vriendje bij jullie naar den dokter moot' en niet in Alphen?. Nee, als jij niet» thuis bant] is het niet zoo aardig voor hem. „Rie". Als jjj dit leest ben je dus jarig meisje. Hartelijk gëfelici- teerd hoor en 'k wenscli je een echt gezellig dagje toe. Zaterdag is anietj zoo'n prettige dag omjarig te zijn, vind je wel? Maar ik 'dénk dat ja het Zondags^ nog wel een beetje over doet. Dat zijn mpoie en nuttige din gen die op je verlanglijst''staan. Ja Bent zeker wel erg nieuwsgierig waar- je nv# verrast zult wórden. Nu, vol gende week vertel je er mij zeker! wel allss van. „Lathyrus". Dat .zal wel een ge zellige avond geweest zijn, hé. Ja, ik' heb er ook wel eens wat van gezien maar toch nooit een heelen avond achter elkaar. Maar 't zou me nietsi vervelen hoor, want ik vind het ook een prachtig gezicht. Leuk, dat je nu naar de Meisjesverteniging gaat. Q doen ze het bij jullie om beurten? De eene avond naaien, en de andere opstellen maken. "Wat vind jij het) prettigst? -Hier is het altijd opstellen maken, maar zjjn het toen ook heel gezellige avonden. „Vergeet mij nietje". Zoo, is de» tollentijd weer. voorbij En nu weer druk aan het touwtje springen? Wati vind Tij gezelliger? Dus naar de ba zaar ben ie geweest. Je .zult er wel! pret gehad, hebben,toen je aan heti grabbelen wa.s. Wat is zoo'n grabbel ton toch leuk hé. 't Zakje met kraleni kwam zeker wel goed te pas voor dei kleintjes. Of draag je ze zelf ook wel? „Ligeetje". Zdo, Jen jij zoo vlug mee handwerken, dat je het eerst van allen je werk af had. En heb je dan een ander werkje om in dien tusschentijö te doen? Hebben jullie» geen licht i» het lokaal, zoo-dat je alleen maar overdag kunt handwerken 't Is niet prettig om kiespijn te heb ben en in vanaelen heb je dan geen lust, dat spreekt vanzelf. Wat heb je toen die Zondagmiddag gedaan? Spelletjes? „Gustaaf Acjolf". Dat begrijp ik, dati jij Maandag niet veel tijd had omi te schrijven. Zag ie er nog teg?en op? Leuk; dat moeaer en A. gingen kijken he. Jammer dat vader niet mee kon. Maar daar was niets aan te doen. Dus volgende week krijg ik een lange brief, waarin je mij allea vertelt? Afgesproken dus. Dank voor je anecdote. „Walerxclie". Dat z'.jn jachtige ca- deaux aie opoe en opa gekregen heb ben. Maar het is dan ook een grooti feest wat zij beleven. Hebben jullie» dat nu gelijk al gevierd. Of gebeurt' dat pas in November? Hoe komt het' dat er van Bosch viooltje geen brief bij was? Ze is toch niet ziek? Of hebben iuTe «»oms ^rgeten het in de env loppe te doei? „Theeroosje en Woudlelie". Als jul lie de oplossingen van de vorige wceW lezen, dan zul je zien dat jewcrkelüV alle raadsels goed had. Van het vie* de hebben jullie wel iets anders, ma :r dat antwoord is toch eigenlijk ook' seed. Zoo, hebben ze bii Woudleli?' thuis Radio? Ik begrijp best. dat z© het kinderuurtie heel gezellig vond. Wat zou het fijn voor jullie zijn, als' opa het ook nam. En voor cpa zelf ook hé? Houdt tante ook veel van Radio? Wat zijn jullie een mooie pop- peniurken aan het naaien, 'k Weet naast niet welke ik het mooiste vind 'k Denk dat ze beiden even keurig zullen zijn. „Alpenroos en Gentiaan", 't Is wel een Beetje stil, zoo met ie beidjes thuis. Maar toch ook wei gezellig hé. Je hebt die plaatsnaam toch ge vonden hé. Ik kan uit die teekening heel goed begrijpen hoe ie iurk wordt A. 'k Heb wel even gelachen hooï, maar heusch niet om cie jurk, alleen maar om 't grappige gezicht. De kleu ren lijken me ook heel mooi bij elkaar Is dat kindergoed dat jullie naaien voor je zelf of voor de school? 'k Heb dat boek nooit gelezien, maar wel vaak gehoord dat het heel grappig is Ja, dat verhaal heb ik zelf geschre ven. Waarom wou je dat zoo graag weten? „Cornelis de Wit". Zoo, heb j<i weer eens een raadsel bedacht? 'k Wil het wel eens plaatsen, maar dan moet je mij eerst de oplossing zen den. Ik heb heusch geen tijd om. diö eerst zelf te zoeken. En dan zou ik toch nog niet weten of het goed! was. „Moeder's Meisje". Is D. ziek? Daü spijt me voor haar. Gelukkig, dat heil althans iets beter met haar is, dan verleden week. Nee hoor, als je ziek bent is het maar veel beter om niet te schrijven. Als ze dan weer beter is, is het dubbel prettig, 'k Hoop volgende week wel weer eei\ briefje van haar te krijgen, of an ders bericht dat ze goed opknapt Dat was laat voor je, dien avond hé? Had je niet te veel $laap om te schrijven? „Seringentak en Pioenroos". Vinden juILe de raadsels zoo makkelijk. Wel leuk zoo'n middagje naai- de stad. Maar 't was geen erg mooi weer, ge loof ik. Wat zijn die kleintjes aar dig als ae zoo gaan loopen. Praat hij! ook zoo'n gebroken taaltje? Zoo, bij S. al heelemaal klaar met ue schoonr maak? En bq P. scheelt het toch zeker ook piet veel meer? Dus Fr had voor de grap ook maar tandpij i| Moesten jullie er niet om lachen? „Mei tak je". Je hebt toch nog tijd over gehouden om mij te schreven, al moest je eerst je orgelles studeer ren. Gelukkig maar, want anders had ik vast gedacht dat er iets aan scheel de, ornaat je ver lede-en week ook) niet geschreven had. Vind je hetgeen leuk werk, om die mooie kinder jurkjes te maken? Wat e»en grappig ding, om te denken dat ze uitger teekend moest worden. Hé, ik heb niets van die reciteer wedstrijd ge hoord. en ik kan toch meer meisjes van de Meisjes vereeniging. Ja, ik heb Zondag wel Inet A. W. geloopen, maar niet met haar alleen. Wat jam mer, dat ik jou niet gezien heb want ik ken jou ook wel, al dacht je misschien van niet. „Reseda en Rozenknopje". Ja. ieder een vond het raadsel nogal makkelijk. En als er maar één foutje in zal* is het toch wel op te lossen, viodjtj niet? O ja, wonen jullie allebei zoo ver van school af? Hoe lang moet ja wel loopen? Maar je went er aan, dat is zoo. Ik dacht dat jullie allebei op Zondagsschool gingen, maar nu hoor ik dat Reseda er alleen op gaat. Ga jij niet graag naar Zon dagsschool Rozeknopje? Gezellig is dai zoo om de beurt bij elkaar op visito te gaan. „Goudblondje". Je hebt zeker wel begrepen dat je briefje verleden wéék te laat was? 't Was erg -jammer, maai) er was niets aan te doen. M. en A, gaan op de dagschool. Nee dat sprecktl dan zie jij ze nooit. Zoo, gaat het} (met kleine Jan nog niet zoo erg goed? Vertel je mij volgende weea wat de dokters van hem gezegd heb ben? Moeder is lang met hem weg gebleven hé? Dat zal wel heel aardig bjj elkander staan, die blouse metdall blauwe rokje. Prettig dat de schoon maak weer achter den rug is. Ga je graag naar catechisatie? 't Is dan wel een drukke middag voor je» De oplossingen van de vorige week zijn: 1. Wien de schoen past, trekt hem aan. Onderdeelen: Schoen, Dina, Es ther, Adam, Kaper, Weiden Tom, Tent. 2. Boeg, Boef, Boei. 3. Rozendaal. 4. De pennen van een vogelvlerk Het schip van een kerk. n hier volgen de nieuwe raadsels: i. Mgn geheel bestaat uit 25 lettera die tezamen een spreekwoord vormen. 13 8 7 12 21 is een wapen. In iedere kamer vindt men een 9 10 14 17 22 20 18. Een 16 2 3 7 gebruikt de tim merman. Een 1 6 5 is een paard. Een 25 11 24 4 is een hond. 23 15 is een ander woord voor koel Een* 19 12 21 is een boom. Ingezonden door Piet Hein. 2. Wélke ziekte heerscht in geen enkel land? 3. Welke mol graaft niet? 4. Welke koning heeft geen kroon? Ingez. door Pioenroos en Sering nLak 5. Mijn g h-el is een plaats v..n 11 letters in Friesland. Een 1 7 3 4 is een trouw dier. Met een 9 10 11 schrijft men. 62 5 3 is een verkorte meisjes naam. Een 6254 worit gezongen. Anecdote ingezonden door Pioenroos en Seringentak. In de klasse. De juffrouw heeft Nederland op het bord geteekend en de grenzen dcor een stippeltje aangeduid. Nu stelt ze de vraag wat die stip pels beteekenen, en Krijgt van een der kinderen het antwoord; „O juffrouw, ik weet het. Dat b een bord dat de pokken heeft". Ziezoo jongelui, tot zoover is de» babbelhoek gereed. Nu mogen iulPei weer gaan beginnen, 'k Wensen io veel succes met het oplossen van de raadsels. Vele groeten van je TANTE FRANCIEN. bertha. door TANTE FRANCIEN. Maar uur op uur verliep, en vader kwam maar niet. Juist had zij hel kleintje haar fleschje gegeven van de laatste melk die zij had, toen d\a andere kinderen thuis kwamen. Voor ieder één sneedje brood dat was al wat ze had. En zelf nam ze niets Cato vroeg niets, want zij zag wel aan moeder's gezicht dat er niet meer was, maar de kleintjes vroegen 0. meer. Maar moeder nad niet meer Telkens keek zij aan de deur oi vader misschien niet kwam, dan kon er nog gauw wat gehaald worden, maar 't werd haast kwart voor twee- en, vader was niet gekomen. Gaan jullie maar naar school kinderen, 's is gauw vier uur, dan heb ik mis schien wel wat voor jullie", troostte ze haar meisjes. Maar Cato, toen de kinderen weg waren, toen kon za niet meer. Ze viel op een stoel neer liet haar hoofd op haar handen zak ken en snikte het uit. Zoo. erg all nu, was het nog nooit geweest. En' ze had toch al zoo vaak gebeden. Z01 God haar niet verhooren:" Daar werd op de deur geklopt, eiv bijna tegelijkertijd kwam juffrouw Rijs- dam binnen. Elven keek moeder op? maar haar verdriet was te groot, zij kon zich niet bedwingen en snikt# ai maar door. Juffrouw Rijsdam zeide niets, plaatste een stoel dicht bjj moe--. en ging zitten. Stil liet ze moede» uitweenen. Maar eindelijk toen hei snikken wat bedaarde, zei ze, terwij ze moeder's hand greep: „Kom1, ver tel mh nu maar eens wat er aai. scheelt En o, wat was moeder blij haai» hart eens te kunpen uitstorten. Zij vertelde juffrouw Rijsdam alles. Van vroeger, toen haar man nog niet aar. den drank was, en zij met elkander zoo gelukkig warén. Maar hoe he'S vanaf dien eersten keer al maar erger en erger was geworden. Soms gina het weer eens een paar weken 01 een maand goed, en dan begon dei hoop in haar hart te herleven. Maar dan werd zij weer zoo wreed teleur gesteld. Zoo ook nu. Zoolang het klein tje er was, was alles al goed gegaan. Haar man had niet gedronken en kreeg ook weer wat werk. (Wordt vervolgd.) Scheepstij dingen. HOLLAND— AHURIKA-LIJN. BEEMSTERDIJK, Galveston n. Rott, 27 W. v. Scilly. PARANA Vancr. n. Rott., 25 te Part land (O.) DINTELDIJK, Rott. n, Vancr.. 27 van BURGERDIJK, 27 v. Rott. te Boston. KINDERDIJK. Vancr. n. Hamburg en Rott., pass. 2S Kaap Wrath. PARANA, 26 v. Seattle n. Rott, BREEDIJK. Rott. n. New York, 27 O. v. Land's End. HOLLAND—ArRIKA-LIJN. HEEMSKERK, uitr., 27 te Pt. Natal. GRIJPSKERK, thuisr., 26 v. Mom- bassa. KLIPFONTEIN. thuisr., p. 27 Ouess. GIEKERK, 23 v. Rott. n. Kaapstad. BILLITON, thuisr., 23 v. Beira. RIJPERKERK, uitr., 28 v, Kaapstad. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. EEMSTROOM, thuisr., 27 v. Saltpont. HAARLEM, thuisr., 27 te Sherbrb. TEXEL, uitr., 28 te Seccondee. KON. HOLLANDSCHE LLOTD. DRECHTERLAND, uitr., 28 te Pernam buco. en zet 29 de reis voort. FLANDRIA, uitr,, 26 v. Las Palmas. ORANIA, thuisr.. 27 v. B. Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOTD. TAB AN AN, 28 v. Batavia te Rott. TOBA, uitr., 27 v. Suez. BLITAR. thuisr., p, 27 Finisterre. BUITENZORG. Rott. n. Batavia, pass. 28 Sagres. INSULINDE, uitr., 28 v. Marseille. SIANTAR, thuisr., 28 v, Londen. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. MANOERAN. thuisr., 27 te Calicut. BINTANG, uitr... 26 v. Singapore. BORNEO, 28 v. Batavia n. Amst. KARIMATA, uitr., 28 te Sabang. ENGGANO, Montreal n. Antw., pass. 27 Belle Isle. GROTIUS, thuisr., 28 te Genua.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 7