DOORLOOPENDE AGENDA. Oct, 31, Ds. Rullman, Luth.av. Nov, 1, 2, Dankstond v. gewas 3, 4, 5, Nov. 7, Cursusav. Patrim. 8. 9, Dr. Dijk, Jcugdorg. 10, Patrim.enVrouwenb. 11, 12. Nov. 14, Cursusav. Piatrim. n 15. 16. 17, 18, Cursusav. Patrim. 19. Nov. 21, 22, n 23, 24. 25, Winterlezing. 26, Nov. 28, Cursusav. Patrim, 29. 30, Dec. 1, m 2, Kunst. v. Allen. Cursusav. Patrim. 3. Dec, 5, S 6. 7, Evangelisatie. 8, 9, 10, Dec. 12, 13. 14. 15. 16. 17, Dec. 19. 20. 21. h 22. - 23. 24. Dec. 26, 2e Kerstdag. 27. 28, 29. 30, 71, Oudejaarsavond. Jan. 2, 3. 4. 5. 6. - 7. Jan. 9. 10. n 11. 12, Vrouwenbond, 13. 14. Jan. H 1 19, 20, Winterlezing. 21. UIT DE OMGEVING, fr4-\ RB AAR. Het geven van een cursus van» den Plantenziektekupdigen Dienst uit Aalsmeer, is in voorbereiding. Vrrjdag- ftVHxnd wordt de eerste les gegeven. T- Door de N.V. Zuivelfabriek ta 'AJandam, is aanvrage om vergunning! gedaan tot oprichting van een oenzirie» installatie aan de Zuivelfabriek voor noemd. [Bevolking. Ingekomen: E. del dager van Rilland Bath; N. Meyer, van Lichtenvoorde; M. A. W. Dijk man van Alphen a. 'd. Rijn* A. S. iWinter van Amsterdam; A. Wille van, (Koudekerk. Vertrokken: C. v. d. Haven naar JAlphen a. d. Ryn; L. N. Heems kerk en gez. naar Leimuiden. BODEGRAVEN. Bij die behandeling van de be- grooting voor 1928 in den gemeente raad, stelde de heer Oldemans S.D^ yoor, een gemeentelijk badhuis te stich ten. Deze hygiënische maatregel wad volgens hemy een bedrag van f40.000 waarop de kosten werden beraamd, waard. De Voorzitter adhtte een en ander in theorei juist, doch in de practjjk! zou het z.i. tegenvallen. Er is nog veel te doen inliet belang der volks gezondheid, en een badhuis moet vol gens hem niet het eerst aan de beurt komen. Het voorstel werd met op één na, felgemeene stemmen verworpen. Een voorstel- 0Idemans om f 30.00a op de begrooting te schrappen eiri de inkomstenbelasting te vernoegen, piet een gelijk bedrag kreeg slechta twee stemmen. Het voorstel Jongenee] A. R., om de begrooting met f 10.000 ta verlagen, om later daarvoor eerl lequevalent te vinden, werd eveneens' verworpen met 9 tegen 2 stemmen. Ten slotte werd de begrooting yrij- wel ongewijzigd aangenomen. Bij de rondvraag, brak de heer 01- jdemans een lans voor het verzoek van de plaatselijke afdeeling ^ler S. ffX A. P., om nachtvergunning vooiï vergaderingen dezer party. De voorzitter weigerde hierop ta (antwoorden, omdat deze zaak uitslui tend behoort bij den burgemeester als hoofd der politie. BOSKOOP. Bij de politie is aangifte gedaaa dat uit een damesmantel, iiangende in de gang van de Chr. Bewaarschool aan de Nieuws traat, een portemonnaiel met inhoud is ontvreemd. Donderdagmiddag had er aart ide Ridderbuurt alliier, -een ongeval plaats, wat betrekkelijk goed afliep. De petroleumventer Versluis, stond aan. genoemden weg mot zijn wagen geladen met bussen petroleum. Vari ae tegenovergestelde richting moest een wagen met ©en paard bespannen, en bestuurd door zekere K. uit Ha- zers.woude, passeeren. Bij het voorbij rijden raakte laatstgenoemd voertuig de pétroleumkar aan, met het gevolg dat deze' met den bestuurder in da Gouwe terecht kwam. V. werd spoedig door hulpvaardige! handen gered, doch die horna die on der de kar gespannen was, moest'höi leven er bij inschieten. Mede ging een belangrijke partij petroleum verloren De schade zal vergoed worden. Op de bloemenveiling van 26 October, werd door een koop rozen, gedrukt door den heer W. Paling uiij Den Haag, het bedrag van 100.000 gulden voor dit jaar overschreden. Door het veilingsbestuur werd aani genoemden heer, alsmede aan den verkooper der rozen, den heer J. Streng alhier een geldelijke beloo ning uitgereikt. De raad dezer gemeente zal, op Vrijdag 4 November, n.m. 7 uur ia openbare vergadering bijeen komen. De Schaakclub „Inter Nos" al hier, heeft een match gespeeld tegenl de Schaakclub uit Leiderdorp. De uit slag was 95, in 't voordeel van Boskoop. Aan de fa. P. «y. Noort en Zónen alhier, is naar een ontwerp van, en in teekening gebracht doofl den heer v. Noordt Jr., opgedragen het aanleggen van een rozentuin, ge flankeerd aoor coniferen, waar tusschen Azalea's en Rhododendrons, voor re kening van den ex-Keizer van Duitsch- land te Doorn, in het hem toebehoo- rende deel van de Gerichtslaan, dat aan het IJskelderbosch grenst. Voor Predikant bij de Rem Gem. Boskoop-Waddinxveen, is het volgende viertal opgemaakt: mej. A Frevel, hulppredikant© te Rotterdam mej. A. S. G-unter, predikante te Does burg, de heer W. N. v. Nooten, pro ponent te Leiden en mei. A. E. A. ae Vring, proponent© te Alphen a. d Rtjn. Aan de Zuidkade en Emmakade zrjn ten huize van de families v. H. en B. gevallen van roodvonk ge- pons tateetrd. HAZERSWOUDE. Alhier is opgericht een afd. van de Vereen, voor Hooger Onderwija op Geref. Grondslag. Een comité werd gevormd om gelden in te zamelen voor de uitbreiding der Universiteit, noodig voor een vierde faculteit van Wis- en Natuurkunde, Jter voorberei ding voor de Medische Faculteit. Een zoon van den heer v. G. G., bezeerde zijn handen bij heiver; richten van werkzaamheden, aanprik keldraad, met gevolg dat - bloedver giftiging ontstond. Gaarne willen we even de aan dacht vestigen op het feit, dat dirt Bijbellezingen, wélke om de 14 dagen door Da. Luuring aan den Rijndijk op Vrijdagavond gehouden werden, voortaan op denzelfden tijd en plaatii op Woensdagavond zullen plaats heb ben. 2 November a.s. zal de eersta Bijbellezing worden gehouden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Voor liet eerst in dit winterseizoen, hield Donderd.avond de A.-R. Kiesver eeniging een vergadering) Als spreker trad op de heer R. A. den Ouden. adj. Secretaris van het Centraal Comité. Precies te half acht uur opende ile heer W. van Veen, voorzitter der hies- vereen de vergadering door te laten zingen Psalm 99 1 en het lezen van Psalm 99. Na gebed hield hij een ern stig en pittig openingswoord waarin hij nog even aanroerde de plaats ge had hebbende stemming, maar waar bij hij de aanwezigen opwekte niet ontmoedigd te wezen want de Heere regeert. Hierna gat hij het woord aan don heer Den Ouden, om te spreken over: „Na vijftig jaren". Met herinnering aan het feit, dat wij in het volgend jaar het halve eeuwfeest der organisatie van onze partij zullen herdenken, meent Spr. dat er reden is tot groote dankbaar heid. De A.-R. Partij was een zegen voor ons zeiven, maar wij mogen ge- looven ook een zegen voor Land en Volk. Als richting" in de worstelstrijd van ons Nederlandsche volk om de vrijheid van consciëntie, is ze als po litieke partij opgekomen in een ande ren strijd van geestelijke vrijheid en heeft ze voor het recht des volks in dien geestelijken kamp mogen voor aan staan. Spr. herinnert er voorts aan, dat en voor den tijd van den grooten wereld oorlog èn in de dagen van revolutio naire dreiging de A.-R. Partij weer-_ stand bood aan het verdwaasde lied van „Vrede, vrede en geen gevaar", en krachtig stuur gaf aan het verzet tegen de omverwerping van het gezag en de orde. Daarbij miskent hij den steun van andere partijen niet. Is er alzoo reden tot groote dank baarheid, toch verheugen wij ons met beving. In den laatsten tijd werden onder ons kiezersvolk en in ons par tijleven ernstige symptomen van een ziekteproces ontwaard. Drie dingen wil Spr. t. a. d. onder de oogen zien. Ie. de propaganda van de S.G.P. en H.G.S., onder wier invloed zooveel duizenden kiezers zijn gaan twijfelen aan de Waarachtigheid van het begin sel der geestelijke vrijheid, dat de A.- R. P. sedert 1878 in haar program schreef 2e. de in onze Chr. arbeidersbewe ging wel voorkomende verlangens om van den Staat meerite eischen dan de Overheid geven kan en mag en da,artegen de nog hier en daar ge koesterde meening, dat de Overheid zich van de bemoeiing met het Maat schappelijk leven heeft te onthouden; 3e. de binnen de grenzen onzer or ganisatie opduikende begeerten van splitsing door te voeren naar kerke lijke onderscheiding. Spr. beschouwt al deze dingen in den breede, en verwijst telkens naar Dr. Kuyper's Gemeène Gratie, waarin ons zoo duidelijk het onderscheid der verschillende levensterreinen is uit eengezet. Bij de intree van de tweede halve eeuw moeten we deze beginselen weer opnieuw overdenken en tot ons eigen dom maken, want gebrek aan kennis is de grootste oorzaak dezer verwar ring stichtende beschouwingen. Dan al ware het, dat, gelijk Co- lijn te Leeuwarden zeide. het snoei mes zou moeten ter hand genomen worden zal de A.-R. - Partij een tweede halve eeuw ten zegen zijn voor ons zeiven en voor Nederland ?n Oranje. Als niemand op deze mooie rede iets heeft te vragen, brengt de. voor zitter dank aan den spreker voor hot gesproken woord. Hierna werd door den Spr. de ver gadering met dankgebed gesloten. Het bestuur kan met genoegen op dezen avond terug zien, daar de op komst meer dan de verwachting over trof. Het 14-jarig zoontje van J. v. d. P. viel bij de groentenveiling in de vaart, doch werd door rapp© handen uit zijn netelige positie gered. Tot en met Woensdag bleef het met het hoofdproduct van heden, n.l. de bloemkool, vrij goed gaan, vooral gezien de niet zware gewassen, was de prijs goed. Vrijdag kwam hierin wel eenige verandering. Wat extra was ging nog goed weg, doch de an dere «enigszins afwijkenden bleven onder een loonenden prijs. Voor bos- peeni is de laatste dagen meer vraag, waarschijnlijk omdat de aanvoer af neemt. Uien gaan nog graag weg voor prijzen varieerend van 7.50 tot 8.10 per 100 Kg. Men verwacht nog hooge- re prijzen en bewaart ze op de zol ders. De tijd zal 't leeren! Roode en gele kool blijven in dezelfde prijzen als vorige week. De aanvoer neemt toe. Met boonen is het afgeloopen. Evenzoo met de aardappelen, die be waard worden voor den winter in de hoop op hoogere prijzen. GEMENGD NIEUWS. Onbewaakte overweg. Te Miste is Zaterdagmiddag op den onbewaakten overweg een houtwagen door den uit Doe- tinchem komenden trein aangereden. De machinist zag het gevaar, maar kon ondanks krachtig remmen een botsing niet voorkomen. De wagen werd eenige meters ver weg geslingerd. Nadat de lijn vrij was gemaakt, kon de trein met ruim een half uur vertraging zijn doel vervolgen. Er waren geen per soonlijke ongelukken. Groote brand te Wormerveer. In de bekende oliefabriek „de Engel" van de fiima Crok en Laan aan den Zaandijker- weg onder Wormerveer is Zaterdagmid dag brand ontstaan in het magazijn, ge legen boven te malerij. Het brandde reeds dadelijk fel, zoo.lat de Wormerveersche brandweer, die over een motor- en een stoomspuit beschikt, het geraden achtte de brandweer der Zaanlandsche gemeenten om hulp op te roepen. Dit bleek goed gezien, want het vuur breidde zich snel uit en tastte de naast gelegen pakhuizen „Dacota" geheeten, waarin zeer veel coprah ep lijnzaad was opgeslagen, aan. Tegen 5 uur was het een geweldige vuurzee en hemelhoog sloegen de vlam men uit. Inmiddels waren de motorspuiten uit Assendelft en Krommenie, twee motor spuiten uit Zaandijk en twee uit Koog a. d. Zaan, alsmede drie rijdende motor spuiten en een drijvende spuit uit Zaan dam aangekomen. Al deze spuiten, waar onder er waren van enorme capaciteit, wierpen een enórme hoeveelheid water 'in de vuurzee. Ondanks deze krachtige blusschingsactie, slaagde men er voor- loopig niet in de kracht van het vuur te verminderen. De burgemeester van Wormerveer riep daarom nog de hulp in van de Amster- damsche brandweer, die de drijvende mo-' torspuit „Jan van der Heijden" naar de plaats van den brand dirigeerde. Intusschen stond de fabriek over circa 60 70 meter in brand. Als men rekent, dat de fabriek circa 25 M. diep is, woedde het vuur over een op pervlakte van ongeveer 1500 M2. Met circa 40 stralen werd het vuur be streden. Het blusschingswerk werd eeni- germate vergemakkelijkt door het feit, dat een brandmuur de pakhuizen van het z.g.n. oliepakhuis, waarin nog twee met olie gevulde tanks stonden, scheidde. Het gelukte inderdaad dit zeer brand bare gedeelte te behouden. Het deel van de fabriek, gelegen rechts van het oudste gedeelte werd niet door het vuur aangetast. Op het oogenblik, dat het vuur werd ontdekt, konden de werklieden, ongeveer 80 in getal, het gebouw nog verlaten. Des avonds te 9 uur werd nog met vol le kracht door de Vereenigde Zaanland sche brandweer gewerkt, maar men kon toen wel aannemen, dat het vuur zich niet verder meer zou uitbreiden. Als verloren kunnen worden beschouwd de twee verdiepingen hoven de malerij en het drie verdiepingen hooge pakhuis Dacota. De fabriek is op beurspolis verzekerd. De schade is nog niet te bepalen. De oorzaak is vermoedelijk gelegen in een broeiing in coprah. Valsche munterij. Sedert enkele maanden zijn bij een aantal winkeliers te Rotterdam onechte rijksdaalders en gul dens in betaling gegeven. De centrale re cherche kreeg verdenking tegen den 26- jarigen werkloozen machine-bankwerker J. L. v. B., een bewoner van Katendrecht, die een tijd geleden is veroordeeld we gens het vervaardigen en uitgeven van valsche rijwielmerken. Gisterenmiddag is in zijn woning een inval gedaan. Van B. verzette zich hevig tegen zijn arrestatie. Op zolder bleek hij een heel arsenaal aan wapens, breekijzers, koevoeten enz. te hebben. Er is een huiszoeking ingesteld, waarbij bleek dat een van de voeten van den. schoorsteenmantel in een der kamers was doorgezaagd, en wel zoodanig dat dit op het eerste gezicht niet te zien was. De stukken achter dit voetstuk waren uit gebroken. In de hierdoor ontstane berg plaats stond een blikken doos, die een matrijs voor het vormen van rijksdaalder^ en een stuk antimonium om valsche geld stukken glanzend te maken, bevatte. Verder werden andere materialen voor het vervaardigen van valsch geld in be slag genomen. De valsche geldstukken bleken heel goed te zijn nagemaakt. Zij kostten den vervaardiger slechts ongeveer 15cent en zijn goed van klank. Slechts wegen ze iets minder dan de echte geld stukken en voelen vettig aan.Van B. heeft een volledige bekentenis afgelegd. Het maken der valsche rijksdaalders was, naar hij zegt, geheel eigen werk. Men vermoedt, dat hij bij het uitgeven hulp van anderen heeft gehad. Voor zoo ver men kan nagaan, zijn 30 40 valsche geldstukken in omloop gebracht, vermoe delijk ook in Den Haag en Amsterdam. Van B., die als werklooze werd onder steund, werd opgesloten. Goed afgeloopen. Men meldt uit Sta- verden aan de N. R. C.: Omstreeks 3 uur vanmiddag werd be noorden Staverden van de kust af opge merkt, dat een zolderschuit op zee rond dreef. Onmiddellijk begaven de visschers zich met hun vaartuigen in zee. Bij de schuit aangekomen, bleek hun, dat aan boord was een zekere J. Wiegman, van Wieringen. De schuit was afkomstig van de Zuiderzeewerken tusschen Wieringen en Medemblik en diep geladen met puin, was in den afgeloopen nacht omstreeks 3 uur op drift geraakt, doordat het anker was gebroken. Zij had den geheelen nacht in den hevigen storm rondgedreven. De schuit met den opvarende is gisteravond omstreeks 5 uur door de visschers be houden in de haven binnengebracht. In tusschen was een sleepboot der Zuiderzee werken, uitgezonden om de schuit te zoe ken, de haven van Staverden genaderd. Schadevergoeding. De 6000 schade, die in den nacht van 1 op 2 October door het Duitsche stoomschip Dietrich Bohne- kamp aan een der hoofden van den pol der Walcheren tusschen Westkapelle en Zóutelande is toegebracht, is, naar men meldt, door de reederij vergoed. De aanrijding op het Bezuidenhout. Naar wij vernemen, is de zaak tegen den chauffeur v. d. B.,idie verdacht wordt na de aanrijding op Woensdagavond j.l. op het Bezuidenhout te Den Haag, tenge volge waarvan een 22-jarige dienstbode I ernstig werd gewond en deswege door de justitie gearresteerd werd, in handen van den Officier van Justitie gesteld. Zooals reeds gemeld werd, is v. d. B. hangende het onderzoek, op vrjje voeten gesteld. Aangereden door de tram. De 15-ja- rige L. v. W., wonende aan den Haagweg te Rijswijk, fietste Zaterdagochtend om streeks £alf acht op den Rijswijkschen weg te 's-Gravenhage. Vermoedelijk tengevolge van den hïvi gen wind viel de jongen en werd door een juist naderende tram aangereden. Hij kreeg verschillende verwondingen en moest in het ziekenhuis worden opge nomen. Verijdelde iobraak. De Voorburgsche politie heeft Zaterdagmorgen in den tuin van het postkantoor aldaar een volledig stel nieuwe inhrekuswerktuigen gevon den. Bij onderzoek cleek, dat getracht Is in genoemd kautoor in te breken. Een ruit van de serre was vernield.-Blijkbaar zijn de daders in hun werk gestoord en met achterlating van genoemde werktui gen op de vlucht gegaan. Slechte harderwijkers. De vischkeur- meester van Culemborg heeft Zaterdag al daar 32 kistjes zoogenaamde harderwij kers in beslag gen mum, welke daarna door een controleur der Warenwet zijn afgekeurd, als zijnde mgeschik: voor de consumptie. Schip in nood. Men meldt van Ter schelling: Het Zweedsche stoomschip Harmonie verkeert in nood 30 mijl west van Bor- kum, vuurschip en vraagt dringend as sistentie. De bergingsbooten Texel en de Volharding zijn uitgevaren,. Op het strand geslagen. Vrijdagmid dag is het ijzeren tjalkje van schipper Galenkamp van Hasselt, geladen met grint op reis van Zwolle naar Oldemarkt, voor Blankenham in de Zuiderzee op het strand geslagen. De opvarenden zijn Vrij dagavond omstreeks 8 uur van het schip gehaald door visschers van Kuinre en al daar binnengebracht. Schip gezonken. Bij het lossen van een lading staf-ijzer uit het 75 ton groote tjalkschip de Dageraad, schipper Kou wens, liggende in de Schiehaven te Rot terdam, is een hijsch ijzer uit een leng geschoten en dwars door den bodem van het schip gevallen. Het schip is daardoor lek geraakt en spoedig gezonken. De ber ging van schip en lading is opgedragen aan De Wit's bergings- en trasportbedrijf te Rotterdam. Van een auto gevallen. Men meldt uit Bergen op Zoom: Toen Zaterdagmiddag 't 13-jarige knaapje D., uit Halsteren, zich naar de Bergen op Zoomsche kermis begaf, vertrok van de zelfde plaats naar Bergen op Zoom de vrachtauto van de firma R. Het knaapje, dat schijnbaarvan het voertuig gebruik wilde maken, om zoo vlug mogelijk te Bergen op Zoom te komen, klom, terwijl de auto reeds in beweging was, langs een van de zijden op den auto. Bij deze po ging echter kwam het ventje met het hoofd op de straatsteenen te vallen De val kwam zoo ernstig aan, dat het ventje in bewusteloozen toestand bleef liggen. Met een ernstige hoofdfractuur werd de 13-jarige D. in een nabijgelegen woning binnengedragen. Nadat geneeskundige hulp ter plaatse was geweest, werd hij naar het Algemeen Burgergasthuia te Bergen op Zoom vervoerd. Naar gemeld wordt, was het kind gis teravond nog niet tot bewustzijn geko men. Doodelijke val. Te Slagharen Is de 80-jarige W. Posthoorn van een ladder ge vallen en aan de gevolgen overleden. De 10.000ste. Vermoedelijk vandaag zal bij de N.V. Philips' Gloeilampenfabriek te Eindhoven het 10.000 lid van het per soneel worden aangenomen. Het gedenk waardig feit, zal met eenige feestelijkhe den worden gevierd. Een spook te Mesch. Het ging van mond tot mond; het spookt langs den weg Gronsveld—Eysden, onder de ge meente Mesch (aldus meldt de „L. K."). Daar werd een witte gedaante gezien, die menig avondwandelaar of fietser reeds den schrik om het hart had doen slaan. De veldwachter van Mesch had al pogin gen aangewend, om het spook te naderen, maar dat was niet gelukt. Het spook bleef er, tot schrik van de vrouwen en kinderen vooral. De rijksveldwachter van Gronsveld trok er toen op uit, om de spookgedaante te begroeten en pakte het spook stevig vast. 't Was donker. Een wit laken fladderde om de spookgedaante. Twee drie medehelpers van het spook kwamen van terzijde gestormd, om den rijksveldwachter men wist niet, dat hij het was van schrik op de vlucht te doen slaan. Maar dat lukte niet. Het spook werd ontmanteld. Hem werd het laken van den kop getrokken. Het bleek een dienstknecht, wonende te Mesch, te zijn. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De rechtbank te 's-Gravenhage heeft de navolgende vonnissen gewezen in hooger beroep: C. V. C., drogist te L e i de n, oVertr. Wet artsenij bereid kun de. Vrijspraak bevestigd. H. J. S., te L e i d e n, overtr. Motor en rijwielwet. Veroordeeld tot 10 subs. 10 dagen. Vonnis bevestigd. A. N. W. V., te N o o r d w ij k e r - bout, overtr. Wetboek van Strafr. Veroordeeld tot 25 subs. 2 dagen. Bevestigd. C. B., te L e i d e n, overtr. verord. tot wering van brandgevaar. Veroor deeld tot 15 subs. 5 dagen. Bevest. J. A. K. te O e g s t g e e s t, overtr. politieverord. Straf verminderd tot 5 of 2 dagen. P. H. te Leiden, overtr. Wetboek van Strafrecht. Vrijspraak bevestigd. Tb. A. v. d. H., te Oud-Ade, over treding prov. verordening, ontsierende reclame (Kaagwaterbord). Vrijgespro ken; bet vonnis vernietigd en v. d. H. veroordeeld tot 3 subs 3 dagen. Cas satie aanbangig. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. RADNORSHIRE, Londen n. Vancou ver, p. 28 Dungenes:. DINTELDIJK, R'dam n. Vancouver, 27 (11,48 n.m.) 80 mijl N.O. v. Land's End. BOSCHDIJK, 29 v. R'dam n. Newport News. MAASDAM, R'dam n. New-Orleans 29 5.30 n.m.) v. Boulogne. BEEMSTERDIJK, Galveston n. R'dam 30 (7 v.m,) voor Waterw. verw. RIJNDAM, New-York n. R'dam 29 (12 midd.) 610 mijl v. Scilly. VEENDAM 29 (v.m.) v. R'dam te New- York. MAASDAM R'dam n. New-Orleans'29 v. Antwerpen en p. 29 Vlissingen. LQCHGOIL, Vancouver, n. R'dam 27 te Tacoma. NARENTA, Vancouver n. R'dam 26 CARDIGANSHIRE. R'dam n. Vanc. 26 te Los Angeles. NEBRASKA, R'dam n. Vancouver 28 v, Colon. MOERDIJK, Vancouver n. R'dam 28 te San Francisco. EEMDIJK, 28 v. R'dam te Vancouver. HOLLAND—ArRIEA-LIJX. ZENADA (uitr.) 28 v. Kilidinl. NIAS, 29 v. A'dam n. Beira. NIJKERK (ultr.) 28 te Port Sudan. KLIPFONTEIN (thuisr.) 29 te Antw. HOLLANDWEST-AFRIKA-LIJN. HELDER (thuisr.) 3 te R'dam verw. REGGESTROOM, 29 v. A'dam te Hamburg. RIJNLAND, 28 v. Hamburg n. A'dam. KON. HOLLANDSOHE LLOYD. GAASTERLAND, 29 v. R'dam n. Ham- brug. AMSTELLAND (uitr.) 28 v. St. Vincent WATERLAND (uitr.) 28 te B.Ayre». ROTTERDAMSCHE LLOTD. TAMBORA (thuisr.) 28 (2 n.m.) v. Sin gapore. SIANTAR, 29 v. Batavia te R'dam. BLITAR (thuisr.) p. 29 Ouessant. BUITENZORG (uitr.) p. 29 Gibraltar KOTA INTEN, 29 v. R'dam n. Hamb. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. JOHAN DE WITT (uitr.) 28 (8.42 v.m.) 65 mijl Z.O. v. Land's End. P.IOUW, 29 v. A'dam n. Batavia, SOEMBA (thuisr.) 28 te Genua. P. C. HOOFT, 29 te Batavia. KON. PAKETVAART MIJ. VAN OUTSHOORN, 29 v. R'dam naar Batavia

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 10