DAG-AGENDA. Zondag 23 Oct., 's morg. tien uur en 's avonds zeven uur. Vrije Evang. Gem., Middelstegracht 3: Samenk. Spr. de heer v. d. Horst. Dinsdag 25 Oct., 's av. acht uur. StadsgehorzaalSymphonie-Concert door de Haarl. Orkest-Vereen. Sassenheim. Dinsdag 25 Oct., 's av. half acht: Feestelijke Jaarvergadering v. d. A.-R. Kiesvereen. lederen Woensdagavond 8.309.30, Middelweg 28. Zitting v. h. Bur. v. Aang. en Voorlichting inzake Crediet- verschaffing. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 October a.s. waargenomen door de apotaeek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Telef. 552. De Zondagsdienst der Huisartsen te Leiden zal morgen worden waarge nomen door de doctoren: Hovens Gréve, Kors, Seret en Simons. De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Timmermans, Tel. 390. wijzen, dat schriftelijke mededeelin- gen aan het parlement uiteraard een langduriger voorbereiding eischen dan mondelinge inlichtingen aan de pers in een tafelrede. In elk geval is het nuttig, dat de Minister indien zich daartoe de gelegenheid voordoet, door middel van de pers omtrent voor open baarmaking vatbare internationale ge beurtenissen inlicht. Zulks kan niet dan ten goede komen aan de zoo wen schelijke publieke belangstelling op dit gebied. LUCHTVAART. TERUGTOCHT VAN DE POSTDUIF. Luitenant Koppen te Calcutta. Reuter zond twee telegrammen, waaruit blijkt, dat de Postduif her steld is en luitenant Koppen zijn .vlucht heeft kunnen hervatten. Uit Rangoon werd geseind, dat men geloofde, het vliegtuig van luitenant Koppen te 9.30 urn* boven de stad ge zien te hebben. Later een telegram uit Calcutta, meldende, dat Koppen daar des mid dags te 3 uur uit Bangkok was aange komen. De United Press meldt d.d. giste ren; Om drie hedenmiddag, gelijk al kort gemeld, arriveerde tot ieders verba zing luitenant Koppen met zijn een- dekker boven Calcutta, ofschoon nie mand hem had verwacht. Na zijn daling deelde luitenant K. mede. dat hij een non-stopvlucht van Bangkok had gemaakt en dat het zijn bedoeling is, hedenochtend weer door te vliegen. Luitenant Koppen seinde nog aan het Haagsclie Aneta-kantoor. dat de vlucht van Bangkok tot Calcutta tien uur duurde. Hij had een goede reis. Heden wordt de tocht vervolgd naar Allahabad. STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag 20 Oct. De VOORZITTER deelt mede, dat de Curagaosche begrooting a.s. Don derdag in de afdeelingen zal worden onderzocht, voorts dat op 8 November zal worden begonnen met de behan deling van de staatsbegrooting. Aan de orde zijn de ontwerpen tot goedkeuring van de overeenkomst met de Maatschappij De Schelde te Vlissingen in verband met het ver schaffen aan die werf van een rui- jnen uitgang naar zee en/of onteige ningen daarvoor noodig. De heer KRIJGER (C.-H.) acht het contract van 1913 buitengewoon on gunstig voor den staat en stelt als voordeel van het nieuwe contract in het licht, dat de staat nu zijn ver plichtingen kent. Spr. heeft tegen eenige onderdeelen verschillende be swaren, doch het algemeen belang zal hem doen voorstemmen. De heer KNOTTENBELT (V.B.) zegt, dat groote financieele belangen door aanneming van het ontwerp zul len worden gebaat. Spr. acht het een onschatbaar voordeel voor den Staat, dat hij van het oude contract afkomt. De heer VAN AALTEN (V.D.) stelt de vraag, welke strop voor den Staat het kleinst is, het oude of het nieuwe contract. Spr. zal met bloedend hart het nieuwe contract aanvaarden om van het oude af te komen. De heer KERSTEN (Ger. Stp.) merkt op, dat het ontwerp een les is voor den Staat om voorzichtig te zijn met het afsluiten van contracten. Gezien het belang van Vlissingen en Zeeland zal Spr. voorstemmen. Minister VAN DER VEGTE acht het noodzakelijk het onereuze con tract van 1913 op te heffen. De maat schappij De Schelde had de macht in handen en kon met haar mede-con tractant doen wat zij wilde. Spr. kan niet zeggen, dat de maatschappij van haar positie een onbillijk gebruik heeft gemaakt. De ontwerpen worden z. h. s. aan genomen. Bij de voortzetting van de behan deling der wettelijke regeling van den Hoogen Raad van Arbeid wijst Minis ter SLOTEMAKER DE BRUINE op velerlei onderwerpen, die de raad be handelt. Wordt het ontwerp aange nomen, dan kan de raad ook eigener beweging adviseeren. Bij een vacatu re zal de Minister rekening houden met een opmerking van den heer Stenhuis, dat onder de wetenschap pelijke leden maar één sociaal-demo craat is. Na het sluiten van de algemeene beschouwingen stellen de heeren STENHUIS (S.D.) en VERAART (R.K.) amendementen voor; de eerste om den Raad ook het recht van peti tie tot de volksvertegenwoordiging te geven en de tweede om aan den Raad een veel uitgebreidere bevoegdheid te geven. De VOORZITTER stelt voor deze amendementen ontoelaatbaar te ver klaren omdat ze het karakter van den Raad zouden omzetten. Ook Dr. DE VISSER (C.-H.) be strijdt de amendementen omdat dan een schriftelijke voorbereiding noodzakelijk zou zijn. Nadat ook nog de heeren MAR- CHANT (V.D.), HEEMSKERK (A.-R.) en v. RAPPARD (V.B.) hun bezwaren hebben geuit wordt het voorstel van den Voorzitter aangenomen met 42 tegen 29 stemmen. De heer STENHUIS trekt zijn amendement in. De heer KORTENHORST (R.-K.) stelt een amendement voor om dege nen die ambtshalve lid zijn een advi- seerende stem te geven. De MINISTER en de heeren VAN DEN HEUVEL (A.-R.), VAN DEN TEMPEL (S.D.) en SNOECK HENKE- MANS (C.-H.) bestrijden het amen dement omdat dit tot onzuivere be slissingen zou kunnen leiden. Hot wordt verworpen met 54 tegen 14 stemmen. Een amendement-STENHUIS om den Raad over eigen inkomsten te doen beschikken wordt na bestrijding door den Minister verworpen met 31 tegen 27 stemmen. Het ontwerp wordt zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Nadat nog eenige conclusies zijn aangenomen wordt de vergadering verdaagd tot Dinsdag 1 uur. BUITENLAND. DE STAKING IN HET DUITSCHE BRUINKOOLGEBIED. De scheidsrechterlijke uitspraak. Inzake het loongeschil in het Mid- den-Duitsche bruinkoolgebied heeft de bemiddelingskamer een uitspraak gedaan, waarbij het gemiddelde loon volgens 't collectieve contract voor de arbeiders in het centrale gebied van Mk. 5.20 tot Mk. 5.30 wordt verhoogd. De nieuwe loonregeling kan niet voor 31 Augustus 1928 opgezegd worden. De partijen moeten voor hedenmid dag vier uur verklaren of zij de uit spraak wenschen te aanvaarden. Ten aanzien van het hervatten van liet werk en het weer in dienst ne men. van de stakers zijn beide partijen voor de kamer tot overeenstemming gekomen. De actie der communisten. De Duitsche bruinkolenindustrie- vereeniging deelt mee, dat van com munistische zijde getracht wordt om de leiding der staking in handen te krijgen. Vooral is dat in Halle het ge val. Het doel der communisten in het district Halle is vooral daarop gericht de stakingsbeweging op de chemische industrieën, de electrische centrales en het transportbedrijf over te bren gen. ENGELAND EN DE ONTWAPENING Een rede van Lord Cecil. In een rede, gisteravond te Londen voor de League of Nations-Union ge houden, heeft Lord Cecil of Chelms ford gezegd, dat de politieke gevolgen van, of vragen naar zijn ontslagne ming uit het kabinet in het Lager huis thuis hoorden en daar gesteld moesten worden. Eén der niet-poli- tieke redenen was geweest dat hij zich na zijn ontslag met grooter vrij heid van beweging aan het werk zou kunnen wijden dat hem, door zijn functie te Genève lief geworden is, n.l. de ontwapening. Het was Spr. steeds duidelijker ge worden, dat zonder vergaande beper king der bewapening geen duurzame vrede in Europa zou kunnen heer- schen en Spr. herhaalde dat alle le den van den bond door ernstige be loften gehouden waren tot die beper king mee te werken. De beperking maakte een onderwerp uit van het verdrag van Parijs, het was een der yeertien punten van Wilson, waar door de Duitsche onderhandelaars zich lieten geruststellen om het ver drag van Versailles te teekenen en het was daarom een der voornaamste paragrafen geworden in het verdrag van Locarno. Desniettemin zit in de beweging nog niet voldoende schot en spr. wenschte zijn toehoorders hier in herinnering te brengen dat van élke 20 shilling die aan belasting werden betaald er 14 werden aangewend tot delging van schulden uit vroegere oorlogen of ter voorbereiding om pa raat te zijn voor aanstaande oorlo gen. In geen enkel land, behalve mis schien in Rusland, waarover betrouw bare gegevens ontbraken, waren deze cijfers en verhoudingen zoo ongunstig als in Engeland, dat dezen last on mogelijk verder dragen kon, en dat door dezen last zich nooit finantieel zou kunnen herstellen. Wij -zijn trouwens de eenige natie, wier budget voor krijgstoerustingen hooger is dan in 1913, ondanks het groote staande leger van Frankrijk waarover men wel spreekt en de toe rustingen van Amerika. Wij moeten dan ook de kosten van onze bewape ning zeer aanzienlijk beperken en wij moeten tevens andere volken overtuigen dat een beperking over de geheele wereld het bestaan van ande re naties niet bedreigen zal. De militairen spreken steeds van toekomstige gevaren en ik laat hun goede trouw daarbij volmaakt gelden maar het zijn niet de toekomstige ge varen, maar de huidige lasten die ons volk verlammen, de werkloosheid doen toenemen en het herstel van handel en industrie tegenhouden. Wat het werk van Chamberlain te Genève betrof, daarvoor had spr. de hoogste lof en achting, maar hij hoop te alleen, dat Sir Austen niet zou toe laten dat een groep bureaucraten en diplomaten van den ouden stempel, thuis, tegen het werk van den Vol kenbond zouden kunnen intrigeeren, om het groote en eenig noodige werk van de beperking der bewapening te doen mislukken. POLEN EN LITAUEN. Een nienw Litausch protest. Den 19den October heeft de Litau- sche regeering een nota gericht aan den voorzitter van den Raad van den Volkenbond om verzet aan te teeke- nen tegen de uitzetting van elf Pool- sche onderdanen uit Polen naar Li- tauen. De Litausche regeering verklaart, dat zij de uitgezetten niet kan opne men en verzoekt haar mee te deelen, waarheen zij de menschen zenden moet. GEMENGD NIEUWS. Een zilvervos ontsnapt. Een lezer deelt aan het Handelsblad mede, dat hij gistermiddag in den trein naar het Gooi zittend, heeft waargenomen dat nabij een hoenderpark bij de brug over het Merwe- dekanaal een kip door een zilvervos be sprongen werd. Vergiftiging. Omtrent het geval te Jubbeea vernemen we het volgende: Het was bekend, dat de 28-jarige thans aangehouden vrouw, in betrekking stond tot den weduwnaar. Het was een publiek geheim; ook haar man wist dat en had daarover zijn vrouw onderhouden. Met bet gevolg, dat het een tijdje goed ging, maar later werd de intieme verstandhou ding weer aangeknoopt en rijpte bij de gelieven het plan den man der vrouw door vergiftiging uit den weg te ruimen. Door een toeval kwam dit uit. Men vond n.l. een briefje van den weduwnaar aan de vrouw, waarin over dit plan ge schreven werd, welk briefje aan de po litie werd gegeven. Op dat oogenblik was reeds met de uit voering van het boosaardig plan begon nen. De weduwnaar had in een naburig dorp arsenicum gehaald en de vrouw had dit op de boterham van den r^an gedaan. De man werd onwel en de dokter ge haald, die vergiftigingsverschijnselen con stateerde. De toegediende dosis bleek gelukkig te klein geweest te zijn om den dood ten gevolge te hebben; althans de geneesheer heeft hoop op volledig herstel gegeven. De politie i\am direct het tweetal in verhoor, en beiden jnoeten een volledige bekentenis afgelegd hebben. Zij werden gearresteerd en ter beschikking van de justitie gesteld. Het echtpaar heeft vier nog jeugdige kinderen. Paard en rijtuig te water. Vrijdag morgen reed de landbouwer Zwambach onder Jutfaas doordat door onbekende oorzaak een moet van het lemoen van 't rijtuig was gegaan, met zijn rijtuig, waar in behalve hij zelf, ook zijn echtgenoote mej. Zwambach en mej. Peek zaten, in de Wetering. Het rijtuig kwam op zijn zijde in het water te liggen, zoodat de inzittenden er niet uit konden komen, meldt het „U. D." Werklieden, die juist aan het schaften waren, snelden toe en braken t rijtuig aan den kant open, om zoo de drie inzit tenden van een wissen dood te redden. Nadat de passagiers op het droge wa ren gebracht, bleek, dat de landbouwer Zwambach ernstig aan hoofd en arm ge wond was en dat mej. Peek een groot gezwel van de zenuwen aan de keel had gekregen, waardoor men vreesde, dat ze zou stikken. Nadat mej. Peek van de H.- II. Sacramenten was voorzien, is zij naar het St. Antoniusziekenhuis te Utrecht vervoerd, waar haar toestand gistermid dag nog zeer ernstig werd gevonden. Mej. Zwambach kwam er met den schrik en een nat pak af. De politie stelde terstond een onder zoek in naar de oorzaak van het ongeval en heeft het lemoen van het rijtuig in beslag genomen. Been afgeknepen. Gisteren had de stuurman Domenie, aan boord van het s.s. „Telegraaf 5" bij het invaren van de kleine sluis te Hansweert het ongeluk, met een zijner beenen tusschen een staal draad bekneld te raken, waardoor dit lichaamsdeel tot de knie werd afgekne pen. Na voorloopig te zijn verbonden is de ongelukkige naar het ziekenhuis te Goes vervoerd. Noodlottige vergissing. Dezer dagen werd zekere N. te Steenbergen geplaagd door hevige kiespijn. Om de pijn te ver- dooven, gebruikte hij een middeltje, dat hij reeds lang in huis had. Ofschoon het echter voor uitwendig gebruik was be stemd, nam hij het bij vergissing in, met het gevolg, dat hij hevige inwendige pij nen kreeg. Geneeskundige hulp, welke terstond werd ingeroepen mocht helaas niet meer baten. Gisteren is hij aan de gevolgen overleden, meldt het D. v. N.B. Overreden en gedood. Te Rinsuma- geest (Fr.; is een man uit Akkerwoude ten gevolge van een val van de fiets bij de nadering van een autobus daaronder geraakt en overreden. Hij werd in beden- kelijken toestand naar het Diaconessen- huis te Leeuwarden vervoerd, waar hij spoedig aan de gevolgen overleed. Motorongeluk op den Loosduinscheweg. Op den Loosduinscheweg in Den Haag is gisteravond halfzeven een motorrijwiel met zijspan in botsing gekomen met een wagen. De twee passagiers uit het zij span werden tegen den grond geworpen en moesten met verschillende verwondin gen naar het Ziekenhuis aan den Zuid- wal worden overgebracht, vanwaar zij na verbonden te zijn huiswaarts konden keeren. Het motorrijwiel werd beschadigd. Voor een kat. Kenneth Long, een koorknaap van de St. Mary-parochiekerk te Sydney, heeft zijn leven gewaagd om een kat te redden. De jongen had gezien, dat een kat aan den top van een kerktoren verward zat in het klimop. Hij is toen naar boven ge klommen tot op de torenspits en heeft het dier het leven gered door het uit het klimop los te maken en vervolgens naar beneden te klimmen, waarbij hij met zijn tanden het beest in het nekvel vasthield. UIT DÉ OMGEVING. ALKEMADE. Vergaderingvan den gemeente raad op Maandag 24 October 1927, des namiddags te 2 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Vaststelling gemeentebegrooting dienstjaar 1928. 2. Wijziging van de begrooting, dienstjaar 1927. 3. Reclame schoolgeld. 4. Ingekomen mededeelingen. LISSE Gisterenmiddag had onder bui tengewone beiangste.ling de begrafe nis van wijlen slager Spruyt plaats. Daar hij jaren deel had uitgemaakt van het bestuur der Chr. School aan de Schoolstraat, de laatste jaren als voorzitter, werd de kist door he: school bestuur en een gedeelte der onderwij zers grafwaarts gedragen. Het woord werd gevoerd door ouder ling Kool en door een vriend namens het personeel vaij den overledene. KATWIJK AAN DEN RIJN. De handel had deze week een ge woon verloop. De bloemkool bleef in prijs varieerend van 1423. Alleen voor uien komt meer vraag. Iedere vei ling loopen deze op, zoodat de prijs nu al best genoemd kan worden. Het gewas is echter over het algemeen slecht, zoodat nog moeilijk van goed loonend gesproken kan worden. Ook roode en gele kool bleef in prijs hangen. Van dit artikel komt meer, terwijl de aanvoer van bloemkool gaat verminderen. Ook van dit. product was het gewas slecht, zoodat over het algemeen de uitkomsten niet best zijn. te noemen. Goede bospeen gaat vlugger, maar de kwantiteit is niet groot meer. Op Dinsdag a.s. hoopt voor de A. R. kiesvereeniging op te treden, de heer R. A. den Ouden van 's Graven- hage. met het onderwerp: „Na een halve eeuw". Dit is de eerste vergadering die de kiesvereeniging in dit winterseizoen houdt, die, zoo het bestuur hoopt, door meerderen zullen worden gevolgd. Een rijk program voor de winter- campagne is door het bestuur opge maakt. Dezen winter hoopt de kiesvereeni ging haar 40-jarig jubileum te herden ken, ook hiervoor heeft het bestuur al plannen in overweging, maar dat is nog geheim, later komen we daarop nog wel eens terug. Het knechtje van C. H. viel al varende met zijn schuit met bloem kool in de vaart bij de veiling. Door het toewerpen van een vaarboom kon hij worden gered. Een koud en onge- wenscht bad. KOUDEKERK. De gymnastiek-vereeniging „As- pasia", directeur de heer G. \V. de Jong, te Alphen aan den Rijn, zal op Maandag 24 October a.s., des avonds te half acht. in de O. L. school alhier haar eerste openbare uitvoering geven. De alhier gehouden bazar van de muziekvereeniging „Kunst na arbeid" heeft bruto 395,66 opgebracht. Bewoners van de nieuwe straat in den Hoogewaard en den Hondsdijk worden er op attent gemaakt, dat er gedurende een half jaar streng zal worden toegezien, op het schrobben van de voetstraat op die gedeelten, waar deze vernieuwd of verhoogd is. Deze maatregel wordt voorloopig getroffen, totdat de voetstraat vaste- ren vorm heeft verkregen. SASSENHEIM. Gisterenavond vergaderde alhier het V. U. Comité, met'het oog op het bijeenbrengen van de benoodigde gel den voor de uitbreiding van het kapi taal van de V. U. De opkomst was niet zoo groot als gehoopt en ver wacht mocht worden, maar de aanwe zigen Teten zich niet ontmoedigen ien besloten den arbeid met kracht aan te vatten. Door Ds. Boeijinga werd een uiteen zetting gegeven van de groote betee- kenis rn de Geref. Wetenschap voor het geheele volksleven. Verschillende vragen werden ge steld en beantwoord. Ten sTotte wer den de werkzaamheden versdeeld en werd ove-eenrekomen om over drie weken weder te vergaderen om ds re- sulfaten te bespreken. Radio-Programma. Wat er vanavond te hooren is. HUIZEN (N. H.), 1950 AI. 8.10 Volksconcert te geven door bef K.R.O.-Symphonie Oikest ond r leiding va.n den heer Martin v. d. Ende, ter gelegenheid van de plechtige opening van den nie.i- wen zender te Huizen. HILVERSUM, 1050 M. 5.00 Duitsche les. 5.30 Concert. 7.15 Tuinbouwhalfuurtje. 7.45 Politieberichten. 8.10 V.A.R.A.-Avond. DAVENTRY, 1600 M. 5.00 Concert. 6.20 Muziek. 6.50 Tijdsein. 7 05 Muziek. 7.35 Pianomuziek. 8.05 Muziek. 8.20 Muziek. 9.55 Concert. 10.50 Muziek. LANGENBERG 468,8 M. 6.20 Muziek. 8.20 Comedie in twee acten. Daarna laatste be.ichi.en en ver volgens muziek. K'tNh'WT'^TFRH., 1300 M. 7.30 Muziek en zang. 9.50 Muziek. PARIJS (Radio) 1750 M. 5.05 Concert. 8.50 Concert. TOTÏLoUSE, 392 M. 8.20 Muziek. 9.05 Concert. ZONDAG 23 OCTOBER. HUIZEN (N.-H.), 1950 M. 8.30 Morgenwijding. Spreker: deJ WelEerw. heer Ds. J. C. iVL MEISCHKE, Emer. Predikant te Hilversum. Onderwerp: „De heerlijkheid van Gods wet Zang van het Luth. Kerkkoor! 10.00 Uitzending van den Kerkdienst vanuit de Torenlaankerk te Hilversum (Geref.). Voorganger Ds. G. LAARMAN, Predikant aldaar. Kort overzicht van den Dienst: 1. Orgelspel. 2. Votum en Zegen. 3. Zingen: Ps. 84 1. 4. Voorlezing van de Wet des Heeren en Ps. 105 111. 5. Gebed. 6. Voorlezing tekst: Ps. 105:4. 7. Zingen: Ps. 66:2, 3. 8. Eerste ged. der prediking. 9. Zingen: Ps. 56:5. 10. Tweede ged. der prediking. 11. Dankzegging. 12. Zingen: Ps. 105:3. 13. Zegen. 14. Orgelsnel. 5.50 Uitzending van den Kerkdienst vanuit de Nieuwe Kerk (Herv.), aan den Apeldoornscheweg te Apeldoorn. .Voorganger: Ds.G. BuLKESTEIN ivl.ljzn., Predi. aldaar. Kort overzicht van den Dienst: 1. Orgelspel. 2. Zingen: Ps. 1:7. 8 3. Votum en Zegengroet. 4. Lezen der 12 Gel.artikelen. 5. Lezen: Rom. 8:3139. 6. Gebed. 7. Tekst: Rom. 8 :35a. 9. Zingen: Gez. 3:4, 5. ff. Inleid ng. 10. Eerste ged. der prediking. 11. Zingen: Ps. 42 7. 12. Tweede ged. der prediking. 13. Dankgebed. 14. ZitigenAvondzang 7. 15. Zegenbede. 16. Orgelspel. HILVERSUM, 1050 M 10.30 Uitzend'ng van den Kerkdienst vanuit het gebouw van d/en N. P.B. te Hilversum. Voorganger: Ts J. VAN DORP, Enschedé. 6.30 Uitzending v n den Kerkdienst vanuit de kerk aan de Zadel straat te Hilversum. (Vrq Evan gelische Gem.) Voorganger: Ds. J. VAN PETEGEM, Pred. al daar. Dinsdagavond houdt onze A. R, Kiesvereen. haar jaarvergadering. In verband met de gunstige uitslag van de laats'e gemeenteraadsverkiezing, waarbij onze dr'e zete's werden behou den, zal deze vergadering een eenigs- zins feestelijk karakter dragen. Onze raadsleden zullen spreken. Laten de leden zorgen, dat Concor dia vol is en ook Ihun vromven mee- brengeir Als de zaal vol is, zullen we ongetwijfeld een mooie avond hebben. WASSENAAR. Op den Rijksstraatweg nabij ld en Deyl, werd een petroleumwagentje van de Kon. Pe'r. Mij. door een vracht auto van de Mij. Wegenbouw TJtrecht aangereden en gedeeltelijk vernield. Gelukkig dat de persoon de met de ze wagen rijdt, op dat oogenblik juist bij een zijner klanten aanschelde, an ders was hij e" zeker nief best afge komen. De oorzaak van deze aanrij ding moet gezocht worden in het fe:t dat de bestuurder der auto om had zittert kijken, en zoodoende het wa gentje in 't geheel niet had opgemerkt In den nacht van Dionderdag op Vrijdag is op den Rijksstraatweg eea luxe auto in brand geraakt en totaal verbrand, zoodat gistermorgen slechts een hoop verschroeid ijzer het nood lottig overblijfsel was van wat den vo- rigen tiag nog een luxe wagen is ge weest. Hoe de inzittenden het er heb ben afgebracht, konden wij niet t»» weten komen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2