LAMBOOY, zegt dat de geest, op de scholen goed is. Ook Spr is tegen op leiding van jongelui die blijk geven niets daar voor te gevoelen. Dat zwa re eischen worden gesteld acht hij noodig omdat 90 pet. der officieren verlofsofficieren zijn. De heer TILANUS (C.-H.) stelt een amendement voor dat een wintercur- sus in plaats van opkomst in werke lijker! dienst al let n in sommige ge vallen mogelijk ïaaakt. De heer J. J. C. VAN DIJK (A.-R.) meent dat een intermitteerende op leiding niet kan worden gemist niet tegenstaande de bezwaren. Overigens constateert hij een bedenkelijke ach teruitgang van de waarde der herha lingsoefeningen. De MINISTER neemt het amende- ment-Tilanus ever. Daarna wordt de vergadering ver daagd tot Donderdag 1 uur. Uit het Sociale Leven. DE OPZEGGING DER C. A. O. IN HET BOEKDRUKKERSBEDRIJF. De gezamenlijke hoofdbesturen der werknemersorganisatiën in het boek- drukkersbedrijf hebben een schrijven d.d. 4 October, aan de Federatie van vrerkgeversorganisatiën gezonden, dat aldus luidt: Mijne- Heeren, Het aangeteekend schrijven, bevat tende de opzegging van het collectief contract, werd door ons ontvangen. Reeds tev-oren was door de gecom bineerde hoofdbesturen vergaderd en daar de vraag besproken of opzegging thans gewenscht was. Verschillende hoogst noodzakelijke verbeteringen deden die vraag beves tigend beant'woorden, doch de invoe ring van het Pensioenfonds meenden wij als een ernstig motief daartegen over te moeten plaatsen. Men kwam dan ook tenslotte na breedvoerige besprekingen tot de con clusie, dat het beter/ was, zoo moge lijk, de bestaande overeenkomst met een jaar te verlengen, waardoor in middels het Pensioenfonds in werking kon treden. We veronderstelden, dat ook Uw bestuur de overtuiging zou hebben, dat, waar thans met kracht wordt ge werkt en geijverd om het Pensioen fonds doorgevoerd te krijgen, dit niet door onderhandelingen -over een nieu we C.A.O. en de daaruit mogelijk voortspruitende moeilijkheden, moest worden belemmerd. Hierin blijken we ons dus te hebben vergist. Natuurlijk zullen wij aan de onder handelingen over een nieuwe collec tieve overeenkomst gaarne deelne men en zullen tijdig onze wenschen hieromtrent formuleeren. UIT DE TEXTIELNIJVERHEID. In de gistermiddag gehouden con ferentie te Hengelo tusschen de direc tie van de bontweverij Insulinde en de arbeidersorganisatie met den rijks bemiddelaar, den heer Van IJssel- steijn inzake het hangende conflict bij genoeilide firma is door den rijksbe middelaar het volgende voorstel ge daan: „De directie der bontweverij ver klaart zich bereid het gegeven ontslag aan de arbeiders ter Balkt en We- gink in te trekken indien de arbeiders bereid Zijn gedurende 14 dagen, in gaande 24 October eiken dag eën half uur overwerk te verrichten". De directie verklaarde zich bereid dit voorstel te accepteeren. De arbei- 'dersorganisaties konden zich niet binden, doch verklaarden zich bereid het voorstel in een vergadering met de arbeiders te hespreken. UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. Alhier is opgericht een af dea ling van den Bond „He. Mobilisat.e- kruis". Dezer dagen heelt de inschrii- ving plaats gehad voor de onderiiouds- weiken van de Droogma^er^poider. Het werk is opgedragen aan J. v. d. Lijn. Het verven van 2 molens aan J. Steenvoorden. KATWIJK. Een ernstige aanvaring. Hedennacht omstreeks twaalf uur is nabij den mond van de haven te IJmuiden de binnenkomende logger Katwijk 165, schipper Haasnoot door een tot nu toe onbekend gebleven stoomschip aangevaren. De logger kon ondanks de averij de haven nog bin nenkomen, doch zonk nabij Semo- phore. De bemanning werd gedeelte lijk door vletterlieden, gedeeltelijk door het personeel van een sleepboot gered. De kok wordt echter nog ver mist, zoodat die vermoedelijk is ver dronken. SASSENHEIM. De Zending in China. Woensdagavond sprak Ds. J. P. Leynse voor de afd. van den Ned. Chr. Vrouwenhond over de zending 'in Chi na. Wij dachten, dat waar China tegen woordig zoo veel van zich doet spre ken, en Ds. Leynse zelf gedurende 6 jaar in China is werkzaam geweest, de belangstelling wel zoo groot zou zijn dat de kleine Fröbelschool veel te klein zou wezen. Maar we hebben ons vergist en zijn geneigd te vragen: Waarvoor loopen de tegenwoordige Christenen eigenlijk nog warm? Degene die wel gekomen waren, hebben een mooien avond gehad. Na dat de vergadering door Mevr. Wes terbeek geopend was, kreeg Spr. het woord, die in Chineesch costuum op trad. Ds. Leynse vhrtelde uat hij met zijn vrouw in Amerikaanschen Zendings- dienst jaar in China had doorge bracht. In de afscheidsbijeenkomst, waar 1500 mensehen tegenwoordig waren had een Chineesche vrouw hem kostbare geborduurde Chineesche gewaden aangeboden, met het ver zoek om in Holland in deze gewaden op te willen treden, om zoo als ver tegenwoordiger va i de Chineesche Christenen, de Hollandsche Zendings vrienden te danken voor hun liefde, en steun. Spr. heeft echter van Holland wei nig steun ondervonden. Hij deelt de Christenen in herfst-christenen, win- ter-christenen, lente-christenen en zomer-chrLtenen in.. Herfst-christenen zijn als de herfst bladeren, ze zien er mooi uit, maar zijn dood. Winter-christenen zijn zoo koud en onverschillig, dat alles be vriest wat met'ze in aanraking komt. Lente-christenen hebben hun mooie warme dagen, die echter helaas maar al te veel dóór de koude dagen wor den afgewisseld. De zomer-christenen zijn de menschen die vervuld zijn met liefde en warmte, en met geest drift bidden: Uw Koninkrijk kome! Spreker heeft in China veel ellende gezien, en meermalen in levensgevaar verkeerd. Maar hij heeft ook heerlij ke zegen ervaren wat het weggaan moeilijk maakte. China is als een edelsteen, onder stof en vuil bedekt. Het is het slecht ste land en het vuilste land, maar ook het heerlijkste land, als slechts de wantoestanden en het vuil wegge vaagd worden door Christus' bloed. Gode zij dank komt er in China een wonderlijke opleving. Ds. Leynse vertelde het een en an der van de buitengewone moeilijkhe den die bij de studie der Chineesche taal worden ondervonden. Een klein verschil in klank geeft aan een woord een gansch andere beteekenis. Zoo kwam een zendeling, die zijn kok had uitgezonden öm een kip te koo- pen, tot de ontdekking dat de jongen verstaan had dat hij een „bijvrouw" voor zijn heer moest zoeken. Vervolgens deelde spr. mee hoe de zending reeds in 1900 in China grooten invloed had. Toen is echter door de oude keizerin al het werk verwoest. Bijna alle zendelingen werden gedood met hun vrouwen en kinderen, en eveneens duizende Chineesche Chris tenen. Reeds één jaar later keverden de zendelingen echter weer naar China terug. In 1911 toen de oude keizerin haar einde voelde naderen, werd haar zoon door haar vergiftigd, omdat deze onder den invloed van de zending stond. Na den dood der keizerin brak in China de revolutie uit. De militairisten kregen de macht in handen en brachten ellende en ver derf over 't geheele land. Thans is de toestand droevig. Alleen rondom de zendingsposten komen iedere maand ongeveer 350 menschen van honger en ellende om. Veelal staan de zen delingen machteloos om te helpen omdat het geld ontbreekt. Bij deze lichamelijk© ellende komt de geestelijke ellende. China verwacht hulp van het westen. Alleen Rusland heeft aan dezen roep om hulp gehoor gegeven en stelde verleden jaar 100.000 dollar beschikbaar vopr anti christelijke samenkomsten. Dat is de sombere wolk, men tracht China voor de wereld-revolutie te winnen. Spreker wekt de Christenen op den tijd te verstaan. In Japan heeft men den geschikten tijd om dit land voor liet Christendom te winnen, voorbij laien gaan. In Peking zijn thans 16 kerken en 12 Evangelisaties. Dikwijls zijn in de kerken 4 of 5 diensten noodig om de menschen te kunnen bergen. Nadat spr. nog uitgebreide mede- deelingen over het zendingswerk in China had gedaan, waarbij hij enkele warme woorden wijdde aan den be kende Christen-generaal Feng, wek te hij met klem alle aanwezigen op dit groote moeilijke werk door hun geld, maar bovenal door hun gebed te steunen. Mevr. Westerbeek dankte Ds. Leyn se voor het gesprokene en verzocht de vergadering hem, met het oog op zijn spoedig vertrek naar China toe te zingen: De Heer zal u steeds gade slaan. Voordat Ds. Leynse in dankzegging voorging werd. nog voor het werk in China gecollecteerd. y Ook in Sassenheim blijkt voor het Consultatie-Bureau voor zuige lingenverzorging heel wat belangstel ling te zijn. Vijftien moeders waren Woensdagmiddag met haar kindertjes naar het Bureau gekomen en gaven den dokter met de zusters druk werk Vergadering van den gemeente raad op Maandag 24 October, nam. 7.30 uur. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken en mededee- lingen. 2. Bepaling rente voor gelden in re kening Gemeente tot Bedrijven. 3. Verzoek De Visscherschool om crediet voor 8 schoolbanken. 4. Verzoek Pluimveevereeniging eereprijs voor tentoonstelling (wissel- bek<;r). 5. Verzoek 200 subsidie voor tuin- bouwwintercursua. 6. Comptabiliteit 1927 7. Verzoek Oudshoorn-Bisschops breedte weg op Postwijk zuidzijde Zandsloot op uitbreidingsplan te be palen op een breedte van 8 Yi Meter. 8. Verzoek N.V. Bloembollenbedrijf v./h. E. Kruyff, om uitstel verplich ting tot het afmaken van een weg vqlgens uitbreidingsplan over haar terrein naast de Chr. Geref. Kerk. 9. Verzoek G. Vlasveld om wijziging op ontwerp uitbreidingsplan van het gedeelte weg vanaf Beukenlaan tot Sassen heimervaart. 10. Voorloopige vaststelling ont- vyerp-uitbreidingsplan. Burgerlijke Stand. Geboren: Ma- rijtje, d. v. W. Kuijt en J. de Vreugd. Margaretha Maria, d. v. J. C. Ver- degaal en M. H. M. Hendrickx. Wil helmus Johannes Gerardus, z. v. G. M. van der Ploeg en A. C. Beijk. Gehuwd: Hendrik Leonardus van der Horst, 36 j., wedr. van M. Hooger- vorst en Geertruida Haver, 33 j. Gerardus van der Meij, 23 j. en Alber- tina Molenaar, 19 j. Jan Johannes den Boer, 24 j. Geertje Jannetje Molenaar, 21 j. Gevestigd: J. P. A. Kiebert, Oude Haven 3, van Nieuwveen. Mej. T. Kattenberg, Rijksstraatweg 8, van Leiden. T. F. A. de Lincel, Hoofd straat 209, van Noordwijk. L. D. Mudde, Hoofdstraat 30a, van Goes. D. Seijdell en gezin, Hoofdstraat 263, van Leiden. Vertrokken: A. van der Voet en ge zin, van Van Heemstrastraat 24 naar Noordwijkerhout. WOUBRÜGGE. Nu in medische kringen het vraagstuk van ine'ten tegen pokken aan de orde is geste d, wil.en wij een blik werden in ons dorp, toen oe pokken hier heeischten. 't Was het iaar 1865, dat hier 90 ingezetenen aan die gevreesdé jziék- te )&gen, onder behandel van Dr. Ouwe een; de oude dok er Gerbrand Swart had reeds rust genomen. Van die 90_patiën ei st erven er 7, het waren: Nic. Bins, Corn, de Knijf Teunis en Tacoba Grouwelman, "Jo hanna Strookman, M. van Geest en de huisvrouw van Johannes van der Boon. Onder de herstellenden vonr'en wgj den ouden heer G. V., thans 93 jaren; hij was ingeëënt. In 1866 kwamen nog 25 patiënten voor, waarvan drie stierven, o.a. Klaas Wittebol, we'.ke ook ingeënt was, ds meeste herstellenden wa.en échtér gé- vaccineerd. Tot in 1872 kwamen nog gevallen ,voor, en stierf oa. Aagje Kersbsrgen. Wtj zullen hier onzegenees'teerén laten \olgen, welke de laats.e 1UU ja ren onze kranken- hier hulp verleen den. let waren: Gerbrand Swart 18221865; J. J. Romb^ch 18361839; H. van Lee 1843 1845; J. K. ^Schoor 18501856. In 1850 vestigdez'cfh voor 't eerst te Hoogmad© een geneesheer n.l. de héér L. P. Koning. Van 18551860 ves tigde zich ae heer P. K. Jongeneel, Woubrugge met Hoogmade hadden toen. behalve de vroedvrouw, vier ge- neesheeren. In 1860 kwam Maarten Ouweleen opgevolgd in 1881 door Dr. 'F. M. van Deventer, en in ?396 <doorT)r. W. A. Asman, en in 1811 door omen tegen- woordigen Arts, Dr. L. E. Loth. Vanat 1827 oefenden de volgende vroedvrouwen hier hun practg'k uit, nl. Catharina Albe*s, Jannigie Boer, Geertje Schuitenmaker, A. M. Mil- tenbergBerends, S. F. W. Schouten W. F. djs Best, E. Welland, D. Ma ters en de laatste in 1885, de Semiti sche jufirouw van Goor. GEMENGD NIEUWS. Auto-dieven aangehouden. Op ver zoek van de politie te Verden (bij Bre- men) zijn te Groningen aangehouden de Duitschers D. B. en F. G. als verdacht van diefstal van een auto. Zij waren drie weken geleden te Groningen gelogeerd en worden ook verdacht van den diefstal van den auto van den burgemeester van Vries, den heer A. Jongbloed. De gestolen burgemeestersauto terecht. De gestolen auto van den burgemees ter der gemeente Vries, den heer A. Jong bloed, is te Rotenburg (Duitschland) aan getroffen en door den eigenaar herkend. De beide In Groningen aangehouden Duit schers hadden den wagen verkocht. Op hen werd nog 300 gulden gevonden, welke in beslag genomen zijn. Zij worden ter beschikking gesteld van de justitie te Assen. Kinderen aan mazelen overleden. Men meldt uit Ravesteijn: Tengevolge van de in deze gemeente heerschende mazel-epidemie zijn reeds 4 kinderen tot nu toe bezweken. Kinderverlamming. In de gemeente Haarlemmermeer doet zich een geval van kinderverlamming voor en wel in het ge zin van den arbeider A. D. te Nieuw Ven nep, alwaar een lJ4-jarig dochtertje aan deze besmettelijke ziekte lijdende is. Auto-ongeluk. Gistermorgen is te Eindhoven bij het elkaar voorbijrijden van tram en autobus een 15-jarig jon getje T. in de verdrukking gekomen tus schen trottoirband en autobus. De knaap bekwam ernstige wonden aan hoofd en ruggegraat en werd per auto naar buis vervoerd.' Door een auto aangereden. Gisteren avond omstreeks 9 uur wilde de heer S. uit Rotterdam met een luxe auto een op den Rotterdamschen weg te Delft voor bem uitrijdéhden vrachtauto passeeren. Op het oogenblik dat hij voorbij wilde gaan, kwamen'de beer en mevrouw Per- quin uit Delft per rijwiel van den tegen overgestelde richting aan. Beiden werden door de luxe auto gegrepen en over den weg geslingerd. De beer P. werd vrij ernstig aan een arm en een been ver wond, zijn echtgenoote bekwam geen let sel. Beide fietsen werden vernield. In specteur Roelofsen, van den Tecbniscben Dienst te Delft, die met den politieauto spoedig ter plaatse was, heeft den heer P. verbonden en naar huis vervoerd. Overreden. Gisteravond is het vijf1 jarig zooritje van den heer J. Mast op den Peizerwog te Groningen door een auto aangereden. Het kind werd ernstig ver wond in het Ziekenhuis opgenomen. Liefdesvuur. Met vrij korte tus- schenpoozen luidde acht maal ach tereen de brandklok in het dorpje Lo Bugue in Dordogne. De eerste zeven keer hadden de vlammen het begre pen op de boerderijen van de familie Emery, eerst toen kozen zij een ander Slachtoffer. Waaraan dankte de fa milie E.nery deze bezoeking? Anony- me brieven zinspeelden op een zeke ren Maris, die tenslotte gearresteerd werd. Een voortgezet onderhoek leidde er echter toe Maris weer te laten loo pen, en daarvoor in de plaats de hand te leggen op de lieftallige 17-jarige dochter der familie Emery, Elina ge heeten en haar even jonge „verloof de 1" André Lostes. Elina toch bleek de anonieme brie ven geschreven te hebben. Waarom? Wel. Maris dong even eens naar de hand der jonge dochter. Bus,Wij laten Maris achter slot en grendel zetten, en dan trouwen wij samen!" zoo overwogen zij in de „boosheid" hunner jonge harten. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Kedactie.) Verslag van den Evangelisatie-arbeid in het Woonwagenkamp. Zondagmorgen 25 September gingen mijn vrienden eji ik op stap naar de Woonwagens. Ons plan was om met de menschen kennis te maken en te vragen of we de kinderen een paar uurtjes bezig mochten houden. Vreemdelingen waren we niet," daar in de week daarvoor de Nieuwe Leidsche er geregeld bezorgd was. De ouders beloofden hun kinderen mee te geven naar het zaaltje en zelf in de tent te zullen komen. Maandagavond werden de kinderen ge haald en weggebracht. Dat geschiedde el- ken avond. Aanwezig waren reeds den eersten avond zestig kinderen. Zelf had ik eiken avond de leiding. lederen avond werd gezongen. No. 1 „Opent uwen mond", no. 2 „In den hemel is het schoon" no. 3 „Daar ruischt langs de wolken". Dien avond vertelde Mej. van Stralen óver „Jezus" geboorte". Tractatie: choco lademelk met koek en aan den uitgang elk een stukje cake. In het Woonwagenkamp werd een autotent gebouwd. Een zangkoortje liet zijn liederen klinken over de wagens. En kele leden der comm. gingen wagen af wagen aan om de menschen naar de tent te halen. Spreker voor dien avond was de heer Teeuwen over „Onrust". De tractatie bestond eiken avond uit koffie met koek, de mannen bovendien sigaren. Er werd bekend gemaakt, dat men gratis een Bij bel kon bekomen bij een der comm.-le- den. Enkelen maakten van het aanbod gebruik. Daarna werd te tent opgebro ken en op de auto geladen. Alles werd in het zaaltje geborgen. Deze arbeid her haalde zich eiken avond. Wie iets meer van onzen arbeid wil weien, leze de stuk jes, die ik in de Leidsche Kerkbode hoop te schrijven onder den titel „Om en in het Woonwagenkamp". Zie hier een kort overzicht van eiken avond. Dinsdagavond. Kindersamenkomst. Aan wezig 63 kinderen. Verteld door Mej. v. Tractatie 2 kopjes limonade met koek; 1 stukje kwatta; 1 appel en aan den uit gang een exemplaar4 van „De blijde bood schap". Groote samenkomst. Aanwezig 65 per sonen. Spr. Ds. D. K. Wielenga van Voor schoten. Tractatie als Maandagavond. Woensdagavond. Kindersamenkomst. Aanwezig 60 kinderen. Verteld door Mej. Zwijnenburg van Voorschoten over „Een klein meisje en een groote klok". Trac tatie: 2 kopjes chocolademelk met koek, 1 krentebroodje en tekstje». Groote samenkomst. Tent geheel ge vuld. Spr. Ds. Boeijinga van Sassenheim over „Het is hier geen blijvende stad". Tractatie als te 'voren; verrassing: de mannen een pakje tabak, de vrouwen een pakje koffie. Donderdagavond. Kindersamenkomst. Aanwezig 56 kinderen. Verteld door den heer Verschoor van Leiden over „Achter de schermen" met lichtbeelden. Tractatie: 2 kopjes chocolademelk; 1 banaan, 1 krentebroodje en tekstjes. Groote samenkomst. Tent goed bezet. Spr. Ds. Broekstra van Rijnsburg over „Teleurstelling". Jammer, dat het ging regenen. Tractatie: koffie met koek; de mannen 2 sigaren; de vrouwen 1 pakje thee en een zakje koek. Vrijdagavond. Aanwezig 82 kinderen. Verteld door Mej. Maas over „De geraak te". Tractatie: 2 kopjes chocolademelk met koek; de meisjes een peer, de jon gens 1 banaan, allen krentenbroodje, een stukje chocolade en tekstjes. Groote samenkomst. Daar er veel wa gens bij gekomen waren, was het moei lijk een geschikte plaats te vinden. De auto reed daarom het land in, doch bleef weldra steken. Op die plaats werd toen de tent opgesteld, die heel wat grooter was dan de vorige avonden. Niettemin was de tent spoedig geheel bezet. Spr. de heer Baars van Amsterdam. Tractatie: als tevoren; verrassing: de vrouwen een snijkoekje. Er werd een foto van de tent genomen; een paar onder het opruimen en een bij het zaaltje. Besloten werd den volgenden avond de groote samenkomst ook in het zaaltje te houden. Zaterdagavond. Vele kinderen en groo ten waren op het Schuttersveld. Kinder samenkomst. Aanwezig 53 kinderen. Ver teld door Mej. Veenendaal over „Naa- man". Tractatie: 2 kopjes limonade met koek en kaakjes; een stukje chocolade en een appel; aan den uitgang een boekje. Groote samenkomst. Aanwezig 35 per sonen. Spr. de heer Goudswaard over „De blind i aan tien weg". De voorzitter sprak een afscheidswoord tot allen, die voor Woensdag zouden vertrekken en noo- digde de anderen uit op de slotsamen» komst van Woensdagavond 0111 6 uur. Traelqtie a's te voren. Zondagmorgen gingen we met z'n twee- en naar de Woonschuiten. Met vreugde werden we door de kinderen en ouders ontvangen. Het was een gezellige mor gen. Slotsarnenkomst. Op deze samenkomst waren zoowel grooten als kleinen aanwe zig. Ongeveer een ÜU-tal. Voor dien avond was de heer Verschoor uitgenoodigd met zijn lichtbeelden. Zijn onderwerp was: „Moeders laatste woorden". Tractatie: chocolademelk met koek. voor de man nen sigaren, voor de vrouwen en kinde ren een stukje chocolade; bij den uit gang tractaten en teksten. Mijne vrienden en vriendinnen, allen hartelijk dank voor uw medewerking. Wij hebben gezaaid en natgemaakt. Mo ge God de wasdom geven! Eén ding we ten wij zeker, n.l. dat Zijn Woord nooit ledig tot^ Hem wederkeert. Namens de Woonwagencomm., M. KRAAN, Zoeterwoude. 't Watertje 36. VISSCHEHIJ BERICHTEN, IJMUIDEN, 19 October. Heden aan gekomen aan den Rijksafslag 6 drijf- netvaartuigen en 3 kustvisschers. De prijzen waren: Tarbot 18,5065, griet 1947. per 50 K.G., groote tong 2,252,40, middel tong 1.252,10, klei ne tong 1,151,20, per K.G., groote schol 45, zetschol 3943, kleine schol 629, schar 515, alles per kist van 50 K.G., rog 11—24. per 20 stuks, vleet 0,812,25 per stuk, pieterman poon tjes 3,6014, groote schelvisch 4250, middel schelvisch 4250, middel schel visch 2638, klein middel schelvisch 1527, kleine schelvisch 817 per kist van 50 K.G., kabeljauw 4267 per kist van 125 K.G., groote gullen 1219 kleine gullen 612 per kist. van 50 K.G., leng 1,062,88 per stuk. wijting 2,407 per kist van 50 K.G., koolvisch 2397 cent per stuk, makreel 8,5016 haring 6,507,50, per kist van 50 K.G. 930 kantjes versche haring 6,508. 1/5CL kantjes gezouten haring 3,904,10 per mand van 42 K.G., In de week van 13 tot en met 19 October zijn alhier aan den rijksvisch- afslag aangevoerd 1.009.324 K.G. treil- visch, 2713 kantjes pekelharing en 22.495 kisten versche haring. De totaalopbrengst bedroeg 494.950 Heden kwam hier binnen de.Duit- sche stoomtreiler H. H. 65 met 7085 besomming. De besommingen der haringsche pen waren heden: IJM. 33 met 6748, aan pekelharing. Engelsche stoomlog- gérs van 11864169 aan versche ha ring. Van de Katwijker haringloggers waarvan de vangsten naar Katwijk werden verscheept, kwamen in de ha ringhaven binnen de KW. 23 met 408 kantjes, KW. 9 met 341, KW. 33 met 357 en KW. 137 met 374 kantjes pe kelharing. Van de versche haringvisscherij kwamen hier heden binnen de Engel sche stoomloggers L. T. 1063 met 325, L. 226 met 250, en IJ. H. 68 met 360 manden versche haring. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 18 aan de markt. De besommingen waren: IJM. 190 met 4864, IJM. 232 met 3418. IJM. 127 met 3157, IJM. 56 met 2860, IJM. 147 met 2861. IJM. 36 met 3018, IJM. 124 met 2576, IJM. 177 met 2778, IJM. 29 met 3628, IJM. 35 met 2069, IJM. 10 met 4374, IJM. 151 mét 2484, IJM. 46 met 2366. IJM. 154 met 2603, IJM. 136 met 1878. IJM. 183 met 1755, IJM. 45 met 809, VL. 9 met 2835. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. DRECHTDIJK, Vancr. n. Rott., 18 t« I,os Angeles. BURGERDIJK. Rott. n. Boston, 18 Z. W. van Valentia. VEENDAM, Rott. n. N. York, 19 van Boulogne. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. KLIPFONTEIN, tlraisr. 19 v. Genua JAGERSFONTEIN, thuisr., 19 te Rott. RANDFONTEIN. thuisr., 18 te Algoa- baai, SPRINGFONTEIN, uitr., 18 te Dar-es- Salaam. GRIJPSKERK, thuisr., 18 te Zanzibar. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. RIJNLAND 19 v. Amst. te Hamburg. ALBIREO, thuisr., 20 te Rott. verw. SCHELDESTROOM, uitr., 18 van Las Palmas. TEXEL, uitr., 18 te Dakar. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. GELRIA, thuisr., 18 v. Rio Janeiro MONTFERLAND. thuisr.. 17 te Rio Janeiro. ORANIA, uitr., 18 v. Santos. ZEELANDIA thuisr., 18 v. Lissabon. FLANDR1A, uitr., 19 v. Amst. ROTTERDAMSCHE LLOYD. SAMARINDA, 19 v. Batavia te Rott. KEDO'E. uitr.. pass. 19 Suez. INDRAPOERA, uitr., 19 te Belawan. TJERIMAI, uitr., 19 v. Port Said. SIANTAR, thuisr.. p. 18 Pantelleria. JACATRA, thuisr., 18 v. Singapore. TOBA, uitr. p. 18. Sagres. TAB AN AN .thuisr., 21 te Marseille verw. BUITENZORG, Rott. n. Batavia, via Antw.. pass. 19 Vlissingen. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. KRAKATAU, 19 v. Hamb. te Amst. SALABANGKA, uitr., 19 te Port Swet- tenham. SIMALOER. uitr., p. 17 Sagres. PRINS DER NEDERLANDEN, thuisr. p. 17 Gibraltar.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6