DOORLOOPENDE AGENDA. Oct 17. Oct 24. Oct. 31, Di, Rullman, Luth.a v 18. 25. Nov. 1. 19, Orgelconc. Kruithof 26. 2, Dankstond v. gewas 20, Vrouwenbond. 27. 3, 2Ï. 28. 4. 22, 29. 5. Nov. 7, Nov. 14. Nov. 21, - 8, - 15, n 22, 9, Dr. Dijk, Jeugdorg. 16. 23. 10, Patrimonium. - 17. 24. ,11, Vrouwenbond. 18. 25, Winterlezing. 12. 19. 26, Nov. 28. Dec. 5, St. Nicolaas Dec. 12, 29. 6. 13. 30. H 7. n 14, Dec. 1, 8. 15, 2, Kunst. v. Allen. 9. 16, n 3. 10. 17, Dec. 19, Dec, 26, 2e Kerstdag. 1 Jan. 2, 20. 27, 3, - 21. 28. 4. 22. 29. 5, 23. 30. H 6. 24. 31, Oudejaarsavond. 7. BINNENLAND. DE VRIJE UNIVERSITEIT. In een openbare zitting van den Se naat der Vrije Universiteit hoopt de Rector Magnificus, Prof. Dr. A. A. van Schelven, ter herdenking van den Stichting9dag een rede te houden. De ze plechtigheid zal plaats hebben Don derdag 20 October a.s., des namid dags te 4 uur, in het Gebouw van de Maatschappij voor den Werkenden Stand, (Kloveniersburgwal 8789), te Amsterdam. AMSTERDAMSCHE UNIVERSITEIT- Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der Gemeentelijke Universi teit te Amsterdam, welk feit verleden week luisterrijk is gevierd, heeft de Koninklijke Begeer te Voorschoten een bronzen penning doen slaan in twee grootten, n.l. 41 en 60 m.M. mid dellijn. De fraaie penning vertoont aan de voorzijde het wapen der stad met kei zerskroon, twee lauriertakken en het randschrift: „Univ. Amst. Lustrum X 18771927". Aan de achterzijde vin den' we een afbeelding van de ingangs- -poort der universiteit, met daarom heen de zegespreuk: Vivat, crescat. floreat, Alma mater. HET S.S. „PATRIA". Men meldt uit Hoek van Holland, dat het stoomschip Patria, van den Rotterdamschen Lloyd, Zaterdagoch tend van Batavia in den Nieuwen Wa terweg is aangekomen met de qua- rantainevlag in top enj de natievlag halfstok. Naar verluidt, is tijdens de *eis een der opvarenden overleden, en enkele personen van de bemaning wa ren ziek. De Patria is daarna doorge varen naar de Lloydkade. Bij informatie bij den gemeentelij ken geneeskundigen dienst bleek dat uit voorzorg, aangezien zich een paar ziektegevallen aan boord voordeden en een der opvarenden gedurende de reis overleden was, de quarantaine- vlag was geheschen. Het onderzoek van den geneeskundigen dienst beeft uitgewezen, dat de gestorven patiënt kanker had; er zijn drie patiënten naar het ziekenhuis gebracht met on schuldige, in elk geval niet besmette lijke ziekten. Voor den geneeskundi gen dienst was er dan ook geen enkele reden, verdere maatregelen te treffen DE SOCIALE VERZEKERING. De „Voorwaarts" was voor eenige dagen van leer getrokken tegen de conclusies waartoe gekomen do com missie-Van IJsselsteyn was, welker opdracht luidde: „gegevens te verzamelen, die zullen kunnen strekken om na te gaan, of, hetzij binnen liet kader der tegen woordige sociale verzekeringswetten, hetzij door een wijziging daarvan, blij vende binnen de grenzen van een no velle, vereenvoudiging en daardoor bezuiniging in de thans geldende wij ze van uitvoering van de beginselen dier wetten verkregen kan worden". Volgens de „Voorwaarts" zou deze commissie zeer radicale wijzigingen hebben voorgesteld die in dezen heel het bestel der uitvoering van onze so ciale verzekering in den grondslag 2ouden aantasten. Naar dè „Standaard" meldt heeft de commissie nog geer. rapport vast gesteld. Het moet worden uitgebracht aan de Bezuinigingscommissie, die volkomen bevoegd is met het rapport te doen wat haar goeddunkt. Het is dan ook allerminst zeker, of tot pu blicatie zal worden overgegaan. NAT. CHR. GEH. ONTH. VEREEN. Tot propagandist van de Nat. Chr. Geheelonthouders-Vereeniging is be noemd de heer F. P. de Haan, thans vertegenwoordiger der Egyptezending en godsdienstonderwijzer te Wormer- veer. DE DOUANECONFERENTIE. De Nederlandsche regeering zal op de conferentie inzake de afschaffing van in- en. uitvoerverboden, welke op 14 October te Genève zal aanvangen vertegenwoordigd zijn door Dr. F. E. Posthuma, voorzitter van den Nijver- heidsraad; de heeren F. M. Wibaut, lid van de Eerste Kamer, en S. de Graaff, oud-Minister van Koloniën. HET RADIOVERKEER NEDERLAND NEDERL-INDIë. Het radioverkeer NederlandNe- derlandsch-Indië (rechtstreeks en via Amerika) heeft, voor zooveel het aan Nederland toekomende aandeel be treft, over het 3de kwartaal van 1927 opgebracht, rond 291.000, tegen rond 193.750, over hetzelfde kwartaal in 1926. MENGELBERG IN AMERIKA. Een telegram van den muziekcor- respondenit van de N. R. Crt. te New- York meldt: Mengelberg heeft het muzieksei- zoen alhier geopend met een concert waarmee hij als gewoonlijk een enor- men. bijval oogstte. Er was geen plaats in de zaal onbezet. Vooral de vele nieuwe muziek, die het programma bracht, wekte groote belangstelling. CHR. VERZORGING VAN ZENUW LIJDERS. De door het plotseling overlijden van den secretaris, Ds. A. v. Andel, te Hilversum, uitgestelde jaarvergade ring van de vereeniging tot Chr. ver zorging van zenuwlijders in Neder land zal nu Dinsdag 15 Nov, a.s onder presidium van Prof. Dr. H. Visscher. te Utrecht m het Jaarbeursgebouw worden gehouden. De morgen/vergadering is aan huis houdelijke zakem gewijd. In de mid dagvergadering zal Dr. L. v. d. Horst, van Amsterdam, refereeren over „Suggestie". Overleden. De oudste inwoner van Veenendaar, Mathijs Diepenveen, verpleegde in het oudeliedenhuis, is overleden in den ouderdom van 102 jaar en 6 maanden. Uit het Sociale Leven. HET VRAAGSTUK VAN DE LOSSE AR BEIDERS OP DE VERGADERING VAN DEN R.K. BOND ST. DEUS DEDIT. Dezer dagen heeft te Lisse plaatsge vonden een bijeenkomst van Bloemist arbeiders, daartoe bijeengeroepen door den R.K. Bond van Bloemist-, Tuin- en Landarbeiders „St. Deus Dedit". In het orgaan dezer organisatie „De Volkskrant" vinden wij daarvan een uit voerig verslag, waaraan wij ontleenen. „dat het doel der bijeenkomst was om middelen te beramen om een einde te maken aan den ongezonden toestand, wel ke bestaat in het bedrijf in de gemeen ten Hillegom en Lisse. Daarmee wordt bedoeld de toestand, dat steeds meer de patroons de vroegere winterwerkzaamheden dlepspitten en planten laten verrichten vóór dat de verzending is afgeloopen, waardoor het winterwerk hoe langer hoe schaarscher wordt en er werkloosheid bestaat. De R.K. Bond zoo lezen wij acht zulks niet alleen een ramp voor de werk nemers, maar tevens verkeerd begrepen eigenbelang van de werkgevers, waardoor zij ook worden benadeeld en de geheele streek ernstige schade lijdt. Men wenscht een betere indeeling van de werkzaam heden en niet, dat door een verkeerde bedrijfspolitiek de wantoestand kunstma tig tot onmogelijke hoogte wordt opge voerd. Ook verlangt men dat de overheid de noodige maatregelen zal treffen om de onnoodige kosten van een onzedelijke bedrijfspolitiek (dit zal onredelijk moe ten zijn Red.) door het bedrijf zelve te laten betalen". De heer A. J. Loerakker, voorzitter van genoemden bond heeft het woord gevoerd. Na het doel der meeting uiteengezet te hebben en nagegaan te hebben wat door de georganiseerde arbeiders in de bloem bollenstreek met medewerking van de werkgevers reeds is bereikt (collectief contract, loonsverbetering, vrije dagen, kindertoeslag ehz.), deelde spreker ver der mede, dat een der wenschen is de vrije Zaterdagmiddag. Deze acht spr. on eindig veel beter voor het bedrijf. „Het is verkieslijker dat het volk ordelijk blijft en dat het bedrijf hooger wordt opgevoerd al kost het opoffering, dan dat een ver keerde mentaliteit onder de arbeiders wordt aangekweekt. De verruiming van den Zaterdagmiddag is wenschelijk om den eigen grond te kunnen bewerken, tot onderhoud van eigen gezin. Op een conferentie is zulks niet zoo goed tot uit drukking te brengen," z?o zeide de heer Loerakker, dia vervolgens stil staat bij de wijze waarop het bloemboUenbedrijf wordt geëxploiteerd. Deze noemt bij niet de juiste, al is het economisch misschien mogelijk om kunstmatig het werk te concentreeren op enkels maanden, waar door bet een seizoenbedrijf wordt. Is er dan voor het groot getal arbeiders geen werk? zoo vraagt apr. Omdat men wat land kan uitsparen? \Yat moet er dan van ons bedrijf terechtkomen, als er in den winter geen werk is? .Spreker waar schuwt de werkgevers, dat als ons bedrijf slechts geëxploiteerd moet worden met losse arbeiders, het onherroepelijk te gronde gaat. Zeker, het is een uitermate moeilijk vraagstuk, dat niet op een con ferentie kan worden opgelost. M$ar als er geld te krijgen is om verschillende be langen te behartigen om b.v. de teeit van sommige bollensoorten te voorkomen dan is hier ook een weg te vinden. Laten patroons en werknemers daarom te zamen de noodige maatrgelen bespre ken. Wij staan op het standpunt, dat de patroon, patroon moet blijven; wij den ken er niet aan de leiding te willen ne men, doch wij ontkennen, dat de patroon de alleenheerscher moet zijn in zijn be drijf. Er moet bedrijfsorganisatie komen om den werknemers medezeggenschap te geven." Het verdere gedeelte van de rede van den heer Loerakker richt zich tot de ge meentebesturen te Lisse en Sassenheim, die verzocht worden om werkgelegen heid te scheppen en tot de arbeiders zelf die opgewekt worden om hun organisatie te versterken. Aan het einde, der door een paar dui zend arbeiders bezochte vergadering werd medegedeeld, dat de Bond thans 8000 leden telt met een weerstandskas van bij na een kwart millioen gulden. SLAPTE IN HET MIJNBEDRIJF. De bekende steenkolenmijn Nordstern te Herzogenrath zal binnenkort worden gesloten. Met ingang van 1 Januari zijn alle mijn beambten ontslagen en men verwacht, dat dan 1300 mijnwerkers, die in deze mijn werkzaam zijn, eveneens ontslag zal worden aangezegd. De oorzaak wordt gezocht in het feit, dat de exploitatie van de mijn niet loo- nend is, ondanks het feit, dat vele tech nische verbeteringen werden aange bracht UIT ONZE INDIEN. AAN DE GEVOLGEN OVERLEDEN. Mevr. De Jaeger, te Batavia, die door de tram werd overreden en wier toe stand, zooals gemeld, zorgelijk was, is Vrijdag overleden. INSPECTEUR M. O. Met 2 Januari is benoemd tot In specteur van bet Middelbaar Onder wijs Dr. ir. P. N. Degens, directeur van de Algemeen Middelbare School tt Djokjakarta. BEVEILIGING VAN DOCUMENTEN. Ingediend is een ordonnantie die de Regeeringsbescheiden, bedoeld in de artikelpn 553 en 554 van het Wetboek van Strafrecht uitbreidt tot alle amb telijke documenten. (Deze artikelen stellen strafbaar hem, die, zonder verlof afschrift maakt of uittreksels neemt van Re geeringsbescheiden, geheime Regee ringsbescheiden, of die deze beschei den! onder zich houdt of bekend •maakt). Verder is ingediend een ordonnan tie tot definitieve regeling van de uit gifte van schatkistpapier. VERDUISTERING VAN 38 000. Een onderzoek heeft uitgemaakt, dat de gearresteerde boekhouder, bij het waterleidingbedrijf te Cheribon, de heer C.„ 38.000 verduisterd heeft. ERNSTIG AUTOBUSONGEVAL. Een autobus is bij kampong Pintoe- Besi bij Makassar tegen een boom op gereden. De commies der Posterijen, de heer Brouwer, de commies bij 's Lands kas, de heer Trouerbach, de as pirant opzichter bij B.O.W., de heer Hartman Kok en de chauffeerende heer Bruggeman werden gedood. De toestand van de zes anderen, waaron der drie inlandsche vrouwen, is hope loos. (De naam van den vierden doode is geseind als Leruggeman, doch ver moedelijk is bedoeld Bruggeman). GEMENGD NIEUWS. Ongeluk bij een militaire oefening. Zaterdagmorgen is te Waalsdorp een ongeluk gebeurd, dat zeer ernsti ge gevolgen had kunnen hebben. Bij de oefeningen in een overdekte loop graaf werd de kapitein Nijland van het regiment Jagers door een schot, dat in zijn onmiddellijke nabijheid werd gelost, in het gezicht getroffen. Aanvankelijk liet de toestand van den kapitein zich ernstig aanzien, men vreesde voor zijn gezichtsvermo gen, doch na onderzoek door den ge neesheer bleek gelukkig, dat geen der oogen was geraakt, doch dat alleen de linkerzijde van 't gelaat verschillende kleine vleeschwonden vertoonde. Naar men mededeelde, is hier van een fout in de constructie van het schietwapen geen sprake, maar moet het ongeluk worden toegeschreven aan de in dè loopgraaf heerschende duisternis, ten gevolge waarvan men de zich daar bevinden personen zeer moeilijk kan onderscheiden. Inbreker gesnapt. Zaterdagavond omstreeks half elf bemerkte de 62-ja- rige P. B. in de Ursulastraat te Haar lem, dat twee mannen in zijn zaak waren binnengedrongen. Toen hij bin nenkwam duwden zij hem op zij en namen de vlucht. In de Zoetestraat werden zij door. eenige personen te gengehouden. Een van hen wist even wel te ontkomen. De andere, die later zekere G. F. uit Amsterdam bleek te zijn, werd aan.de politie overgeleverd. Op hem werd een portret van zeke ren J. R. uit Amsterdam bevonden, die na onderzoek door de Amsterdam- sche politie, de andere inbreker bleek te zijn. Hoewel de oude man den eersten inbreker herkent, blijven beide ont kennen, het huis te zijn binnengedron gen. Brand. Dóór onbekende oorzaak is de behuizing van den landbouwer J. Kanon te Midlaren een prooi der vlammen geworden. De bewoners konden zich ternauwernood redden. De inboedel verbrandde ook. Verzeke ring dekt de schade. Autodieven Te Winschoten is de auto van den burgemeester Jonkbloet uit Vries gestolen. Noch te Foxhum, noch te Hoogezand, n'och te Winscho ten kon de politie den auto doen stop pen, waarmee wellicht via Bellingwol- de over de grens is gereden. Branden. Door tot nu toe onbe kende oorzaak is te Zwollenkerspel, naar de „Zw. Crt." meldt, brand ont staan in het vroegere bijgebouw van de havezathe Zuthem, aan den Deven- terstraatweg, even voorbij den zijweg naar het station Laag Zuthem. In het bijgebouw waren vooraden hooi en zaad geborgen, toebehoorende aan den landbouwer P. Spruit, terwijl een gedeelte was ingericht als woning voor den boerenarbeider W. Woest- maat en diens gezin, bestaande uit vrouw en twee kinderen. Het gebouw met huisraad brandde geheel uit, evenals de 70 voer hooi en de 26 voer gerst en haver van den landbouwer Spruit. De bewoners van het uitgebrande huis zijn gelukkig ongedeerd geble ven en ook het vee kon worden ge red. Verzekering dekt de schade. Gisternacht is door onbekende oorzaak dè achter de visscherijschool te IJmuiden staande vischrookerij van de firma Br. aldaar tot den grond toe afgebrand. UIT DE OMGEVING, KOUDEKERK. Evenals in 1925 oroaniseerjcLen cle 3 aföeeilngen der te Hazerswoude en omgeving bestaande landbouworga nisaties. wederom een kaasdag, welke dezer dagen in café de Bruin alhier ge houden werd. De keuringscommissie, bestaande uit de Heeren Ir. ,W. J. Huisman, Rijks; zuivel consulent, K. Jongert, Techn. Ambtenaar van het Kaascontrolestd- tion Zd.H. en J. v. d. Vlist te Gou da, kenlde aan de ingezonden kazen de volgende punten toe (maximaal ie bellaren aantal punten 84): 84 p., 1 kaas; 82 p., 1 kaas; 81 p., 5 kazen; 80 p., 2 kazen. 9 Kazen best, ie sOoVt. 75 tan. 79 p., 16 kazen- goed, 2e soort. '70 t.m. 74 n 14 ka.en, \ri] goed; 3e soort. Minder dan 70 p., 10 kazen, afwijkend. Het aantal afwijkende kazen was dus vrij bel&ngrqk. Terwijl twee.jaren terug de afwijkingen hun oorzaak groo- t endeels vonden in te weinig bewenc rig der kaas, met als gevolg daarvdn' een e hoog vochtgehalte van het zuivel, waren dit jaar de 'gecöilstateerde ge breken voor het overgroote deel een uitvloeisel van het toepassen van te hooge nawarmtetemperatuur of oo'c wel, doch bij uitzondering, van een overmatige wrangelbewerking. Men zal dus nog moeten loeren het. juiste mid den te kiezen. Een kwestie waarover tijdens de bezoekuren door de aanwe rf ge belangstellenden natuurlijk druk gesproken is met de heéren 'der Tech nische voorlichtingsdiensten. Voor een deel ook zal de minder goede kwaliteit der kaas zijn oorzaak hierin hebben gevonden, dat de dag van bereiding juist in een periode van proote hi:te viel. Intusschen is het al- ïerminst noodig .om op een .kaasdag in hoodfzaak prima kaas aanwezig te hebben. Immers heeft de Kaasdag juisc ten doel meerdere kennis op te d'oen r inzake de bestrijding van dè geb^e- xken. En dit doel is ongetwijfeld ten volle berekt. Want niet alleen dat een groot ge al bezoekers was opgekomen maar ook werd door dezen een ruim gebruik gemaakt van de ge.egenheid tot het bekomen van inlichtingen. Des avonds werd idoor den heer Huisman een goed bezochte lezing ge houden, waarbij vooral de gebreken .>,taai en los" werden behandeld. Voorts was nog aanwezig een inzen ding van de fa. Coster te Gouda, als mede van de fa. van 't Riet te Aar- lanidieiveen, welke eveneens Idé noo dige belangstelling hadden. Ook de beide Burgemeesters van Hazerswoude en Koudekerk, toonden, hun beangstel- ling door hun tegenwoordigneid. Alles bijeengenomen, is deze kaas dag uitstekend geslaagd en vecdienen zij, 'die liem organiseerden, daarvoor jflank en hulde. NIEUWVEEN. Vrijdagavond vergaderde de A. R. kiesvereen., meer in 't bijzonder om een afscheidswoord te richten tot den heer G. Quelle bij zijn vertrek van hier Ongebruikelijke wijze werd de ver gadering geopend, waarna de voorzit ter, de heer Spreij, den scheideode toe sprak. Vervolgens spraken nog Üiehee- ren Vossepoel en Burgemeester ,Gee- sink. De heer Quelle dankte voor de goede wenschen en zei, dat het hem niet zoo gemakkelijk valt heen te gaan er waren banden gelegd, die niet zoo gemakkelijk waren te breken, terwijl de Stichiing, een stuk levenswerk, nog ai de liefde zijns harten bezit. Hij wenscth te, dat de vereeniging in bloei en méér en meer in kracht moge toenemen. Ds. Speeiman eindigde met gebed. In de gehouden vergadering van het bestuur van het Rood© Kruis, is tot opheffing der afd. besloten. De nog in kas zijnde geiden zullen gedeeltelijk besteed worden tot aankoop van ma teriaal. Dit was nog een voorstel van onzen oud-burgemeester, de heer Baud. 0EG6TGEEST. De Zaterdagmiddag op de Kat wijksche schietbanen gehouden schiet wedstrijd der Oegstg. Burgerwacht, had tot resultaat: le pr. en rozenprijs, 114 p., H. ,W. Collee; 2e pr. 110 p», N. Breedijk Jr.; 3e pr. 107 p., Dr. Tim- Jmermans4e pr. 10b p., P. M. de Wit 'w(de goede schutters heikennen we nu weer), 5e pr., 105 p., Q. v. Druten (de ze ster schijnt te verbleeken), Be pr. A. J. Bakker, 103 p. Het maximum te behalen punten was 120, nl. schijf 1 tot 12 en 2 series van vijf. ZEVENHOVEN. Uitsl'ag aanbesteding van Polder .Nieuwkoop van ophoogen van 550 M3 kade langs den Hoekschen Aar. Hoogste inschrijver, K. de Hartog, Ter Aarx f2475; laagste inschrijver T. v. d. Ster, itii. f 1296. Gegund ean laatst genoemde. Als laagste inschrijver is het smidswerk van de nieuw© bouwmans woning van de Wed. Rodenburg te Ter Aar opgedragen aan den neer C. v. d. Akker, Mr. Smid alhier. Op Donderdag 20 Oct. a.s. zal er ten nuize van den heer J. Smit een algemeene ledenvergadering wor den gehouden van de afd ,,Het Groe ne Kruis". Slaat «.een aardappelen in, zoo hoort men aflerwëge. Door 'dia velé re gens van den laatsten tijd en d© vele klei welke zich aan de aard appelen bevindt, zoodat de patatten iuet hebben kunnen d.oogen, is rot ting en ziekte veroorzaakt, zoodat het aanbeveling verdiend, nog geen winter- rardappelen-pr,ov s e öp :e doen VISSCHEHi JBEK1CHTEN. IJMUIDEN, 15 October. Heden aange komen aan den Rijksafslag 16 stoomtrei- lers, 9 drijfnetvaartuigen en 23 kustvis- schers. Treilvisch. Tarbot 17—67.50, griet 17— 53 per 50 kg.; groote tong 2.25—2.35, mid deltong 1.252.20, kleine tong 1.051.15 per kg.; groote schol 62, middel schol 42, zetschol 3543, kleine schol 3—30, schar 2.9013.50, tongschar 52 per kist van 50 kg.; rog 8—18 per 20 stuks: vleet 1.542 per stuk; pietermanpoontjes 1.50 11.50, groote schelvisch 2630, middel schelvisch 1823, kleinmiddel schelvisch 1216, kleine schelvisch 4.4010 per kist van 50 kg.; kabeljauw 36—60 per kist van 125 kg.; gr. gullen 12—18. kl. gullen 5.50 9.50 per kist van 50 kg.; leng 0.50—1.17, heilbot 19.10 per stuk; wijting 2.20— 7.50 per kist van 50 kg.; koolvisch 0.33— 1.67 per 9tuk; makreel 13—21.50, haring 6.50 per kist van 50 kg. Haring. 689 kantjes volle haring 16.85 17.60, 66 kantjes steur 15—16.25, 24 kantjes ijle 15.50 per kantje; 2230 kantjes versche haring 4.20—7, 495 kantjes gezou. ten haring 3.104 per mand van 42 kg. Van de IJmuider haringvloot kwamen binnen de loggers: IJM 247 met 27 last en IJM 85 met 26 last pekelharing. Van de Katwijkerharingvloot kwamen in de haringhaven binnen de loggers: KW 64 met 500 kantjes, KW 141 met 500, KW 99 met 375, KW 1 met 312 en KW 153 met 443 kantjes pekelharing, welke naar Katwijk worden verscheeDt. Heden kwam hier binnen de Duitsche stoomtreiler S. D. 56 met 8198 besom ming. De besommingen der haringschepen waren heden: IJM 267 met ƒ3595, IJM 266 met 5903 en IJM 406 met 8394 aan pe kelharing; 6 Engelsche stoomloggers van 715 tot 1560 aan versche haring. Van de versch haringvisscherij kwa men hier heden binnen 6 Engelsche stoomdrifters met een aanvoer van 2400 manden versche haring. Van de IJmuidér stoorntreilers kwamen er heden 14 aan de markt. De besommin gen waren: IJM 70 met 2267, IJM 432 met 2885, IJM 153 met 2534, IJM 104 met 1913, IJM 142 met 2584, IJM 184 met 3272, IJM 107 met 1591, IJM 2 met 2878, IJM 491 met 4316, IJM 418 met 4943, IJM 135 2975, IJM 4 met 2286, IJM 193 met 2198 en Z. K. 6 met 1790. Scheepstij dingen» HOLLAND—AMERIKA-LIJN. MAASDAM, N. Orleans n. Rott., pass. 15 Ouesant. GROOTENDIJK, Vancr. n. Rott,. 14 te Los Angeles. LOCHMONAR, Vancr. n. Rott., 13 te Tacoma. LOCHGOIL, Rott. n. Vancr., 12 te Los Angeles. NICHTHEROY. Vancr. n. Rott., 14 Christobal. BURGERDIJK, 15 v. Rott. n. Baltimo re. SABOR, 15 v. Rott., te Antwerpen. ROTTERDAM, 15 v. New York n. Rott HOLLAND—AFRIKA-LIJN. HEEMSKERK, uitr., 15 v. Kaapstad. SPRINGFONTEIN, uitr.. 14 van, Ki- lindini. GRIJPSKERK, thuisr., 15 v. Dar e» Salaam. JAGERSFONTEIN, thuisr., 15 te Ant werpen. BILLITON, uitr., 13 v. Lorenzo Mar ques. HOLLAND—WEST-AFF.ÏKA-LIJN. VLIELAND, uitr., 15 v, Lagos. ALBIREO, thuisr., 17 te Rott. verw. EEMSTROOM, uitr.. 15 te Adda. HAARLEM, thuisr., 15 te Half-Assinië HELDER, thuisr., 15 v. Lagos. RIJNLAND, thuisr., 15 te Amst. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. EEMLAND, thuisr., 14 v. Las Palmas. ORANIA, uitr., 14 v. Bahia. SALLAND, 15 v. Amst. n. Hamburg. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. KRAKATAU, 15 v. Amst. n. Hamburg. SALAWATI. uitr., 15 v. Amst. PRINS DER NEDERL., thuisr., 14 v. Genua. ROTTI, uitr., 14 v. Suez. SALABANGKA. uitr.. 14 te Sabang.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6