Knagende pijnen Sanapirin-tabletten. in den voormiddagkerkdienst van 2 Octo ber in de Nieuwe kerk door Ds. B. C. Koolhaas op hartelijke wijze toegesproken waarna de gemeente Dr. Woudstra vers 4 van Psalm 121 toezong. GESLAAGD ALS PROPONENT. Voor het Proponents-examen der Remon- strantsche Broederschap is geslaagd de heer W. H. van Nooten. NED. HERV. GEM. TE BEERS. De Ned. Herv. Gemeente te Beers (Fr.) sinds lang vacant, heeft thans besloten den aanslag van den Raad van Beheer t° betalen en is met het beroepswertc be gonnen. GEESTELIJK VERZORGER DER VERPLEEGDEN. De Kerkeraad der Ned. Herv Gem. te Rotterdam, heeft met ingang van l Jan. 1928 als geestelijk verzorger der verpleeg den dier gemeente in het ziekenhuis aan den Bergweg aangewezen Ds. J. J. Stam. BINNENLAND. HET WEGENVRAAGSTUK IN HET WESTLAND. „Het wegenvraagstuk is een economisch vraagstuk". Deze woorden vormden de leidende gedachte in de rede, waarmede Prof. Ir. S. G. Everts het Eerste Neder- landsche Wegencongres opende. Dat was in 1920 en thans in 1925 zullen er maar weinigen zijn, die de waarheid hiervan niet erkenenn. Deze week hadden we het genoegen deel te nemen aan een excursie naar het Westland, om den toestand van de we gen aldaar te leeren kennen, terwijl daar teven» aan verbonden was de bezichtiging van verschillende veilingen, van een drui- verkweekerij en last not least een lunch in een hotel te Naaldwijk. Het geheele W estland werd met auto's doorkruist en we hebben niet alleen aan den lijve gevoeld den toestand van de we gen, we hebben ook gezien dat het zeer groote verkeer in die streek geleid moet worden langs wegen die in geenerlei op zicht voldoen aan de eischen die redelij kerwijze eraan gesteld kunnen worden. Over het meerendeel zijn ze veel te smal, kronkelig en met zeer gevaarlijke hoe ken. Dat er niet meer ongelukken gebeu ren in die streek is onbegrijpelijk. Aan de lunch werd het woord gevoerd o.a. door den heer Barendse, voorzitter van den Bond Het Westland en door den heer Th. P. J. Eisen, burgemeester van Naaldwijk. De eerste gaf een overzicht van de geschiedenis van den tuinbouw in deze streek, die zeer interessant was. De cijfers die spr. aan het eind van zijn betoog gaf, bewezen hoe geweldig groot de productie momenteel is en wanneer men er dan rekening mede houdt, dat deze productie in 7 maanden moet wor den weggewerkt, behoeft het geen betoog dat er geweldig veel verkeer is, vooral wanneer men bovendien nog rekening houdt met het feit, dat als gevolg van de toenemende drukte er steeds toevoer moet zijn van verwarmingsinstairaties, pijpen, ketels, kolen en andere brandstoffen, hout, ijzer, ledige emballage enz. De burgemeester van Naaldwijk wees er speciaal op, dat alles wordt gere geld en geleid door de tuinders zelf, zon der eenige inmenging der overheid. Héél de schitterende organisatie van het vei lingwezen, die den buitenstaander bij el ke nadere kennismaking nieuwe bewon dering afdwingt en die haar minutieus regelende hand uitstrekt vanaf den tuin tot op de markt in binnen- of in 't ver re buitenland, wordt verzorgd door de tuinders zelf en door hen alleen. I-s het teveel gevraagd, dat van haar kant de overheid alles in het werk stelt om te zorgen, dat ons kostbare product over goede wegen te water en te land kan worden weggevoerd en dat ook het over de grenzen liggende afzetgebied er voor open blijft? Verder toonde spr. aan met verschillen de cijfers de zeer toenemende drukte van het verkeer en dat spoedige verbetering der wegen dringend noodig is. De ge meenten kunnen, waar ze toch al zoo zwaar belast zijn, de kosten van de noo- dige verbetering aan de intercommunale verbindingen niet op zich nemen. Daar om vragen de gemeenten van het West land dat Rijk en Provincie de groote be- teekenis van deze streek zullen erken nen en het hunne zullen doen in verhou ding tot hetgeen de Westlander zelf ge presteerd heeft. In verband met het plaatselijk karak ter van ons blad kunnen we op deze zaak niet breeder ingaan. Het is echter een zaak niet van belang voor het Westland alleen, maar ook zijdelings voor de geheele provincie en het land, waarom wij dan ook gaarne de actie van het Westland ondersteunen en onderstreepen hetgeen de gemeente De Lier als haar de vies schijnt te hebben: Spoedige hulp is dubbele hulp! BEZWAREN TEGEN DE NIEUWE DRANKWET. Door het Bestuur der Chr. Werkgevers vereniging is aan de Tweede Kamer een verzoekschrift gezonden, waarin wordt gevraagd het nieuwe wetsontwerp drank wet niet ongewijzigd aan te nemen. In het verzoekschrift wordt in de eer ste plaats aangetoond, dat een wet op den kleinhandel alleen geoorloofd is, als een of andere nationale nood dit vordert. Al leen dus om openbare dronkenschap of drankmisbruik tegen te gaan is een drankwet geoorloofd. Gemeend wordt, dat ook andere factoren hebben medegewerkt tot een verminderen van het drankge bruik, met name de regelmatige actie van de drankbestrijdersorganisaties. Voornamelijk gaat het bezwaar tegen het tevergaand karakter van dit ontwerp, dat ook den handel in zwak alcoholischen drank wil beteugelen. Gevreesd wordt, dfit het brengen van dezen handel bij wijnhandelaren en slijters juist verkeerd zal werken. Een gunstvergunning buiten RECLAME in gewrichten en ledematen, alsmede hoofd- en kiespijn, worden zeer snel verdreven door In buisjes van 75 en 40 ct.proefbuisje 25 ct. deze eigenlijke vergunninghouders wordt principieel veroordeeld. Het beteugelen van dit soort drank, die de sterker alcoholische dranken ver drongen heeft, wordt geacht een belem mering te zijn van een nuttige industrie. Ten slotte wordt opgekomen tegen de voorgenomen opheffing van de scheiding tusschen tapperij en slijterij-vergunning. DE ZAAK MERTENS. De heer A. Mertens. tandarts te Den Haag, deelt aan het Vaderl. mede, dat hij naar aanleiding van zijn bij de Commissaris der Koningin in deze provincie tegen den burgemeester van 's Gravenhage ingediende klacht, gis teren een onderhoud met den commis saris heeft gehad. Deze zeide, dat hij daaraan weinig kon doen, daar de positie van den burgemeester niet is die van een aan hem ondergeschikt ambtenaar. Thans zal de heer Mertens, naar ons gemeld wordt, zich met een adres wenden tot de Koningin. LAND- EN TUINBOUWONGEVALLEN- WET 1922. De minister van Arbeid, Handel en Nij verheid heeft benoemd tot plaatsevrvan- gend secretaris der commissie v. scheids lieden te 's-Gravenhage mr. W. H. B. Over- bosch, te 's-Gravenhage. DAGBLAD „HET VOLK Naar wij vernemen, heeft het hoofd bestuur der S.D.A.P. met ingang van 1 Januari benoemd tot algemeen directeur- technisch hoofdredacteur van het dag blad „Het Volk" den heer IJ. G. v. d. Veen thans hoofdredacteur-directeur van het dagblad „Voorwaarts" te Rotterdam. UIT DE OMGEVING. SASSEN HEIM. In de Woensdagavond gehouden lidmaten vergadering 'der Geref. Kerk alhier, werden verkozen tot ouderling de heeren A. Bergman, J. Moolenaar (en Herm. van Zonneveld, en tot diaken de heeren A. te Cercq en C.Jansen. De Sassenheimsche Pluimveever- eeniging stelt zich voor op 13, 14 en 15 Dec. a.s. een groote tentoonstel ling te organiseeren, waarvoor reeds ve'.e prijzen zijn toegezegd. De Unie-collecte alhier heef; om gebracht f 220, Naar wij vernemen, zal door het plaatselijk comité de actie voor het bijeenbrengen van het fonds dat noo dig is voor uitbreiding der Vrije Uni versiteit, krachtig worden aangevat. We vertrouwen dat .Geref. Sassen- heim ook in deze zijn plicht zal ver staan. Donderdagavond had de officieele opening plaats van de door de Algem. tVereen, voor Bloembollen Cultuur ge organiseerds Rijkstuinbouw win tercur sus. Aan de bestuurstafel me,kien we, behalve het bestuur der afd., op de Burgemeester en Weth. Bader, den leider v. d. cursus, den heer Alers van Leiden, en de leeraren, de heeren Brongers van Den Haag en van Kla veren, van Lisse, benevens den heer Dolk, vertegenwoordigend den Rijks- .tuinbouwconsulent. Een groote schare van jonge weet gierige Sassenheimers had in de zaal plaats genomen. Het gtoo'e aantal deelnemers (pl.m. 50) heeft het noodig gemaakt de cur sus in tweëen te splitsen. De lessen zul'.en gegeven worden in de „De Vis ser School", des Maandags-, Dinsdags-, Donderdags- en Vrijdagavonds. De voorz., de heer G. Plas veld Jr., opende de vergadering en heette de aanwezigen welkom .Hij sprak zjjn blijd schap uit over de groote deel'name, waaruit blijkt dat h;er aan een tuin- bouwcursus behoef re we d gevoeld. Reeds in vroeger jaren heeft men dik wijls kunnen constateeren dat ijverige leerlingen der tuinbouwcursussen flin ke vakmenschen zijn geworden. Spr. hoopt dat ook deze cursus een succes mag worden, en dat leeraren en leer lingen er steeds met genoegen aan zul len kunnen terug denken. De Burgemeester, hierna het woord verkrijgende, onderschrijft de goede wenscnen door den voorz. geuit. Hij wijst er op, dat deze tweejarige stud.e alleen dan vrucht zal hebben, als niet slechts met ijver wordt begonnen, maar ook volgehouden. Er is verschil in gaven, maar dit hindert niet, als men maar volhoudt en werkt. Sassenheim bewijst 'dat met gvor en volhaiiding wonderen worden gewrocht. Volharden doet overwinnen. Spr. brengt hulde aan den voorz. voor zijn veelzijdige ac- tivi eit, en zegt zijn steun toe om te trachten van de gemeente eenige f - nancieele steun voor dit mooie doel los te krijgen. De heer Dolk prijst de belangstel ling van Sassenheim's Gemeentebe stuur, en spreekt eveneens zijn blijd schap uit over de groote deelname. Het 'Rijk wil zaken als deze gauw financi eel' steunen, maar kan niet meer doen. Daarom juicht spr. de actie van het bestuur toe en 'dankt dit voor het genomen initiatief. Weth Bader spreekt als oudste be oefenaar van het Vak ook eenige kern achtige woorden. Het gevaar van den tegenwoordigen tijd is onverschillig heid voor ons mco'e vak. De arbeiders lijken soms maar al te veel op machi nes. Daarom verblijdt het hem dat hier zooveel ernstige jonge menschen zijn, die het vak be er willen leenen 'kennen en intensiever willen beoefe nen. De heer Allers hoopt dat het ver trouwen in de leeraren gesteld, niet zal worden beschaamd. De medewerking van he. bestuur geef. veel moed. Spr. en de heer Brongers zullen de theo're- lische vakken onderwijzen, terwijl de heer van Klaveren de oraclische vak ken voor zijn rekening krijgt. Vakken als natuu.kur.de en scheikunde lijken allicht wat droog, en niet direct zal men er de groote waarde van inzien. Maar hoe verder de leerlingen komen hoe beter ze zullen gevoelen dat ze deze theoretische ondergrond niet kun nen missen, om vruchtoaar practisch werkzaam te kunnen zijn. A.s. Maandag zullen de lessen reeds aanvangen. Spr. hoopt dat er tusschen leeraren en leerlingen een prettige samenwerking zal zijn. Nadat nog verschillende pracrisOhe dingen waren geregeld, wérd de ver gadering gesloten. Burge.lijke stand. Geboren: Guurtje Maria d.v. G. C. van Goeverden en Mi. C. Bouwmeester. Ondertrouwd: Rutger van der Neut 28 j. en Cornelia Johanna Hockx 22 j. Jan Johannes den Boer 24 j. en Geer tje Jaiine.je Molenaar 21 j.; Gerardus van der Meij 23 j. en Albertina Mole naar 19 j. Gehuwd: Martinus Herreur 21 j. en Maria Cornelia Steenvoorden 19 j.; Ni- colaas Stoute 24 j. en Trijntje Kips- sche'il 23 j. Over.eden: Pi ster Ouwehand 13mnd z.v. G. J. Ouwehand en G. Koning; Adrianus Johannes Beijk 3 mnd. z.v. A A. Beijk en M. v. d. Voort; Johanna Marga etha Maria Borst 13 d. d.v. C. Bor^t en M. M. van Nobe'en. Gevestigd: Mej. M. J. van Dijk, Hoofdstr. 160 van Voorhout; mej. W. ,G. Verheijen, Hoofdstr. 30a van Mil- linge.i; G. Lascar s, Hoofdstr. 152 van Heemstede; mei. A. Moolenaar, Hoofd straat 79 van Haarlem; mej. H. Hockx Tijloostr. 30 van Lisse. Vertrokken: Th. B. va.n Galen, van 'Kerkelaan 19 naar Voorhout; mej. G. du Croix van Mole.astr. 15 naar Oegst- geest; mej. M. M. Lange'aan van Nieu we Haven 21 naar Alphen a. d. Rijn; J. P. Olijslagers van Bqdorpstr. 34 n. Wassenaar; J. Rotteveel geb. Korpers- hoek van Bijdorpstr. 12 naar Antwer pen; G. J. Nijhuis van Hoofdstr. 192 naar Hengelo (o.J. Door Ged. Staten is aan den .dienstplichtige G. J. Vos, lichting 1928 voor goed vrijstelling van den dienst plicht verleend wegens broederdienst. GEMENGD NIEUWS. Inbraak. Des nachts heeft men zich door een tuimelraam, toegang verschaft tot de Geref. Kerk aan den Westzeedijk te Rotterdam. Het zilveren Avondmaalstel heeft men laten staan, doch de offerblokken zijn leeg gehaald. Weer een nieuwe trnc. Gister mogen kwam aan het woonhuis van Mevr. H. aan de Schietbaanlaan te Rotterdam een tot nog toe onbe kend persoon aanmelden, als zijnde gestuurd door den huiseigenaar, om het pand eens in oogenschouw te ne men in verband met eenige restauratie De man werd toegelaten en door kruiste de geheele verdieping. Na een half uur van nauwkeurig op nemen, verliet hij het pand met het gezegde, dat de zaak in orde kwam. Voor hem was de zaak reeds in or de, want mevr. H. miste een portemon naie, inhoudende ongeveer 10. De Commissaris van politie waar schuwt een ieder op zijn hoede te zijn voor een dergelijk individu. Verdwenen. Door 'n firna in Den Haag is Zaterdagmiddag per post een aangeteekende brief me 1000 naar iemand te Bloemendaal verzonden. De brief kwam daar Maandag wei aan, maar het bleek, dat het bank biljet van 10C0 gestolen was. De politie onderzoekt de zaak. Een particulier rechercheur. De Commissaris van politie te Cu- lemborg, vestigt in het Algem. politie blad de aandacht der politieautoritei ten op een zekeren H. M. J. Leyser, geboren te Maastricht 8 Febr. 1880 en wonende aan de 2de Hoogewoerd- dwarsstraat 3 te Haarlem, zich noe mende particulier rechercheur, die be zoeken aflegt bij heeren geestelijken, teneinde onder onware voorgevens gelden te verkrijgen. Leyser, die zich te Culemborg Jan sen noemde en voorgaf te Geldermal- sen woonachtig te zijn, is in het be zit van een spoorwegabonnement 3de klasse, geldig gedurende October '27. Signalement: ongeveer 1.78 M., ma ger, zwart, achterover gekamd haar; droeg een groenkleurigen gleufhoed en donkere demi saison en een wandel stok met gebogen handvat. Botsing.Gistermorgen is aan den voet van den Wintrakersberg bij Sit- tard een vrachtauto van het Paters- klooster aldaar gegrepen door een tram van de lijn Heerlen-Sittard. De vrachtauto werd totaal vernield. Een tramwagen werd uit de rails geworpen. Een op den vrachtauto zittend per soon werd door de tram ongeveer 4 meter meegesleurd, doch bekwam geen letsel. Trap van een paard. Het 13-jarig zoontje van den landbouwer S., te Musselkanaal, heeft een zoodanigen trap van een paard tegen het hoofd gekregen, dat hij bewusteloos neer zeeg. De dokter constateerde een hersen schudding. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Voor den kantonrechter stond Woens dagmiddag als eerste in de rij van verdachten terecht L. de J., koopman te K a t w i j k aan Zee, wien ten laste werd gelegd, dat hij te Katwijk met een auto onvoorzichtig had gere den. Hij zou bij het passeeren van een klein paadje geen signaal hebben ge geven. met het gevolg, dat een klein jongetje van 6 jaar, die op de fiets uit het zijpaadje kwam. werd aange reden. Verd. was niet verschenen. Als eerste getuige werd gehoord het 6-jarig jongmerisch van D., die keurig gesteven en gestreken met een smet teloos wit kraagje ten tooneele ver scheen. Onbevangen antwoordde de jongen op de hem gestelde vragen. „Was je gewond?" vroeg Mr. Klein. „Ja. daar aan de Beeklaan", ant woordde de knaap. De kantonrechter herhaalde zijn vraag en nu begreep de kleine hem en zeide: „O, aan mijn been". ,.Ik kon nog een beetje loopen", ver klaarde bij, „en ik kon ook den vol genden dag weer naar school, maar mijn fiets was heelemaal kapot. Ik had ook wel afgestapt, maar die auto blaasde heelemaal niet". Een andere getuige, J. de G., vér- klaarde pertinent, dat verd. geen sig naal had gegeven. De verdediger, Mr. Nord Thomson, gaf een uiteenzetting van de situatie ter plaatse, waarna de zaak werd aan gehouden tot 21 Dec. tot het hooren van den vader van de knaap. H. v. d. S. te Haarlem was even eens een aanrijding ten laste gelegd. Op den bitumenweg naar Noord- wijkerhout wilde hij een met paard bespannen wagen inhalen, terwijl van den anderen kant ook een auto na derde. Verd. had tusschen beide wa gens door willen rijden, waardoor de hem passeerende auto tegen een boom terecht kwam. Verd. gaf toe snel gereden te heb ben, maar hij had direct geremd, wat volgens hem de andere chauffeur ook had moeten doen. De verdediger,, Mr. de Clercq merk te bovendien op, dat de stuurinrich ting der beschadigde auto onklaar ge raakt was, dóórdat de getuige de wa gen plotseling van den harden weg op het zand had gereden. De schuld lag volgens Mr. de Clercq bij dien chauffeur zelf. De ambtenaar eischte 10 of 5 d., waarop verd. op vrijspraak aandrong. De heer L. werd beticht in zijn werkplaats geen arbeidslijst aanwe zig te hebben gehad. Uit het getuigen verhoor bleek echter, dat L. geen meu belwerkplaats had, maar wel een werkplaats had verhuurd aan een meubelmaker, die op eigen risico werk te. De amb. achtte dit echter nog niet afdoende en eischte 4 of 4 d. De verdediger M. de Clercq zette bet geval nog eens duidelijk uiteen, waar na de uitspraak werd bepaald over 14 dagen. P. B. L. te Noordwijkerhout die van een zijweg den Gooweg wilde oprijden met een vrachtauto, nam de bocht daarbij te veel naar links, met het gevolg, dat hij een andere auto aanreed. Verd. praatte er wat om heen en een getuige, die bij verd. in de auto had gezeten, verklaarde ook niets te weten, daar hij, een groote struische, vent, wat zenuwachtig was en daar door niets had gezien. De ambtenaar zag toen maar van verdere getuigenverklaringen af en eischte 5 of 5 dagen. A. v. E. en W. v. E., twee gebroeders te K a t w ij k a. d. R ij n, die tezamen zich verheugen in het bezit van één koe, traden voor het voetlicht, wegens het feit, dat dit dier meerdere malen te veel interesse had getoond voor 's buurmans bloemkoolland. Verdachten weten dat aan de slech te afrastering ter plaatse. De ambtenaar eischte tegen ieder der verd. 3 of 3 dagen. G. v. d. B. te Woerden had met een auto. op den Haagweg rijdende, 'n andere auto met een vaart van 50 KM. ingehaald, terwijl er van den anderen kant ook juist een auto naderde. Er was ruimte genoeg en daar verd. toch wilde passeeren, volgde er een aan rijding. Twee getuigen kwamen dit verhaal bevestigen. Verdachte zelf was niet verschenen, maar volgens het verbaal had hij het delict erkend. De ambtenaar eischte toen 10 of 10 dagen. J. v. K., L. N. G. W.. en N. E. te Leiden, vormende het bestuur van de commissie „Rhodé", tot financiee- len steun aan het kinderhuis „Voor dorp", te Leiderdorp, hadden te Lei den een geldinzameling doen houden, zonder hiervoor toestemming te heb ben van den burgemeester. Een 14-jarige knaap, die als collec tant had medegewerkt, en deswege nu als getuige werd gehoord, begon luid te snikken. De voorzitter van het comité, de heer N. Eikerbout, bestreed aan de hand van een wetsartikel de beschul diging, als zou het een collecte zijn, waarvoor vergunning noodzakelijk was, maar de ambtenaar dacht er an ders over en eischte tegen elk der drie verdachten 5 of 2 dagen. Ten slotte diende de zaak tegen A. v. S. te Katwijk aan Zee, die terecht stond wegens het feit. dat hij te Katwijk aan Zee in de Kerkstraat, roekeloos en met slingerende bewegingen zou hebben gereden. Verd. was niet verschenen. Als getuige werd gehoord de heer 'He lens uit Den Iïaag. die de auto heen en weer zag slingeren, waaruit bleek, dat verd. zwaar beschonken was. Bovendien was verd. op signaal van get. links gaan rijden om den heer T. te beletten te passee ren. Een andere getuige was niet Ver schenen. De ambt. vond echter het hooren van dezen getuige niet noodzakelijk, daar de verd. had bekend. Hij somde een aanzien lijk aantal verkeersovertredingen op, die verdachte de laatste jaren had gepleegd en meende dat verd. eens gevoelig moest worden gestraft. De ambtenaar eischte daarom 1 week hechtenis en ontzegging van de bevoegd heid om een motorrijtuig te besturen voor den tijd van zes maanden. VISSCHERIJBERICHTEJf. IJMUIDEN, 1 30ct. Van de IJm. stoomtreilers kwamen er heden 17 aan de markt. De besommingen waren: Ym. 142 met 5788, YM. 22 met 3080, YM. 20 met 2340, YM. 101 met 3730, YM. 34 met 3391, YM. 80 met 2060 YM 81 met 365, YM. 261 met 1817, YM. 67 met 2297, YM. 5 met 1773, 'YM. 159 met 1775, YM. 324 met 1981, YM. 45 me; 2212, YM. 325 met 1886, YM. 51 met 2701, YM. 94 met 2655 en YM. 481 met 1,20 (restant). De besommingen der haringsche pen waren heden: YM. 268 met 5836 en N.W 1 met 6747 voor pekelharing terwijl Engelsche haring-drifters van 888 tot 2129 besomden voor versche haring. Van de Ym. haringvloot kwam heden binnen de logger YM. 149 met 34 last pekelharing. Van de verschharingvisscherij kwa men hier heden binnen 20 Engelsoh* stoomloggers met e en aanvoer van 8000 mandei versche haring. Van de Katwijker haringloggers waarvan de vangsten naar Katwijk wor den verscheept, kwamen in de haring haven binnen de KW. 176 met 646. KW. 149 met 340, KW. 160 met 700 en KW. 68 met 510 kantjes pekelha ring. De Belgische stoomlogger Yvon ne bracht h er van Oostende 450 ton haring aan, de zeilvrachtlogger Julie van Yarmouth 661 tonnen en de zeil- trrachtlogger P. J. van Leeuwen van (Yarmouth 771 tonnen. In de week van 6 tot 13 dezer fijn aan den rjjksvischafslag te IJmui- ,den aangevoerd: 797.635 K.G. treil- visch, 332 kant'es pekelharing en 51.370 kisten versche haring. De to- Itale opbrengst bedroeg f573.990. Heden aangekomen aan den Rijks afslag 16 stoomtreilers, 17 drijfnetvaar tuigen en 39 kustvisschers. Prijzen wa ren van trawlvisch: tarbot 1870, griet 2155, gr. tong 2.102,20, middel 1,201,85, k'e'ne 90 ct.1,10 p. K.G. middel schol 41, zet 3341, kl. 3,60 31, schar 1,6015, tongschar 54, pieterman poontjes 3 5017, gr. schel- visch 20 50—33, middel 17.50—27, kl. middel 12,50—18, kl. 4—12, gr. gul len 12,50—17,50, kl. 5,20—7,50. wij ting 80 ct.4,50, makreel 27,5032 p. k. van 50 K.G.; rog 11,50—21 per 20 st.; vleet 1—3,88, leng 50 ct.— 2,50, heilbot 4,95—8.40, koolvisch 60 —90 ct. p. st.; kabeljauw 37—51 per kist van 125 K.G. Van haring waren aanvoer en prn- zen: 284 kantjes volle 16,80—17,20, 258 kantjes steur- 13,60—13,70, 23 kantjes ijle 16,5017 p. kantje: o22J manden versche 2,55 o,40, 93- man den gezouten 2,704,10 p. mand van 42 K.G. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIEA-LIJN. MAASDAM, New-Orleans n. R'dam 12 v. Coruna. KINDERDIJK, Vancouver n. Raam 11 Hampton Roads. BINNENDIJK, Philadelphia n. R'dam 12 te Norfolk. GAASTERDIJK, Vancouver n. Rdam 12 v. Los Angeles. LOCHMONAR, Vancouver n. Rdam 11 te Seattle GROOTENDIJK, Vancouver n. R'dam 11 v. San Francisco. NARENTA, 9 v. R'dam te Vancouver. DINTELDIJK, 13 v. Vanc. te R'dam. EDAM, Rdam n. New-Orleans 12 (v.m.) v. Coruna. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. NIJKERK (uitr.) 13 v. Antwerpen. RIETFONTEIN (uitr.) 12 te Beira. SUMATRA, 13 v. A'dam te R'dam. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. CERES, 13 v. Hamburg te A'dam. ALBIREO (thuisr.) 12 v. Las Palma9. HELDER thuisr.) 13 te Lagos. K1LSTROOM (thuisr.) 13 te A'dam. SCHELDESTROOM (uitr.) 11 v. Bord. VLIELAND (uitr.) 12 v. Lagos. EON. HOLLANDSCHE LLOTD. AMSTELLAND, 13 v. Hamb. te R'dam ORANIA (uitr.) 13 v. Pernambuco. ROTTERE AMSCHE LLOTD. TAPANOELI, R'dam n. Batavia 12 Sabang. TERIMAI uitr.) 13 (v.m.) te Marseille. MODJOKERTO (uitr.) 13 te Belawan. BUITENZORG, 12 (11 (n.m.) v. Ham burg n R'dam. MERAUKE, Batavia n. R'dam 12 (9.20 v.m.) 35 mijl N.O. v. Land's End. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. PRINSES JULIANA, A'dam n. Bata via 12 v. Belawan Deli. RONDO thuisr.) p. 12 Gibraltar. ROTTI (uitr.) 13 te Port Said. GROTIUS (thuisr.) 13 v. Colombo. KRAKATAU, 13 v. Batavia te A'dam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6