Bij Scheren PUROL BINNENLAND, EEN NIEUW BANKBILJET VAN 25 De directie van De Nederlandsche Bank maakt, overeenkomstig art. 17, lid 1, der Bankwet 1919 in de Staats courant bekend, dat zij een bankbiljet van 25 in omloop zal brengen, het welk op vele punten afwijkt van het thans in circulatie zijnde biljet, waar van de uitgifte i9 bekendgemaakt in de Staatscourant van 13 Oct. 1921. DE WEGENBELASTING. Volgens de September-aflevering van het Maandschrift van het Cen traal Bureau voor de Statistiek zijn sinds de invoering van de Wegenbe lasting op 1 Mei j.l. tot en met 30 Juni door de ontvangers der directe belas tingen in totaal 99.930 belastingkaar- ten uitgereikt, waarvoor in het totaal 4.886.798,77 aan wegenbelasting werd ontvangen. Dit aantal wordt hieronder gespeci- ficieerd naar de verschillende soorten motorrijtuigen. Rijwielen, waarop of waaraan een hulpmotor is aangebracht 543. Motorrijwielen op twee wielen, geen rijwiel met hulpmotor zijnde 28,344. Motorrijtuigen op meer dan twee wielen: geen rijwiel met hulpmotor zijnde en ingericht voor het vervoer van niet meer dan 7 personen 44.791, meer dan 7 personen 3023, niet inge licht voor personenvervoer 23.229. To taal 99.930. BEN LANGDURIG VOORARREST. Door den heer Van Zadelhoff zijn aan den minister van Oorlog de vol gende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat Kees Vóórhaar, voor herhalingsoefeningen onder de wapenen, sedert 21 Augustus j.l. zich in arrest bevindt in afwachting van zijn verschijning voor den krijgsraad omdat hij als militair heeft deelge nomen aan de landelijke demonstra tie, uitgaande van het Nationaal Ar- beids-Secretariaat, bij welke organisa tie zijn vakbond is aangesloten? 2. Zoo ja, is de Minister dan niet met ondergeteekende van meening, dat aan dit arrest van nu al ruim 5 weken onmiddellijk een einde moet worden gemaakt? 3. Wil de Minister de onmiddellijke invrijheidsstelling van Vóórhaar ge lasten, of, indien Zijn Excellentie daartoe de bevoegdheid mist, wil hij dan al zijn invloed aanwenden, dat behandeling voor den krijgsraad on verwijld plaats vindt? MIDDELBARE EXAMENS 1927- Naar het Hbld. verneemt, zijn de aantallen candidaten, die hebben deel genomen aan het schriftelijke gedeel te van de examens voor de akten mid delbaar onderwijs voor de letterkun dige vakken, welke examens dezer da gen zijn begonnen, de volgende. Ter vergelijking geeft het blad daarbij de aantallen van de beide voorgaande jaren. 1925 1926 1927 Staath.houd.k. en Statist. 75 72 53 Nederl. taal en letterk. 90 88 105 Geschiedenis 82 84 63 Aardrijkskunde 34 30 26 Staatsinrichting 123 109 74 Totaal.... 404 383 321 Het aantal candidaten voor elk de zer akten loopt dus terug, met uit zondering van dat voor de akte Ne derlandsche taal- en letterkunde. Dit laatste moet verklaard worden uit het feit, dat voor deze akte, die een studie eischt van ongeveer vijf jaar, jaarlijks slechts een gering percentage der can didaten (ongeveer 20 pet.) slaagt, zoo dat een groot aantal recidivisten het totaal aantal gegadigden doet stijgen. Van de candidaten voor de akten Staathuishoudkunde en Staatsinrich ting begeeren slechts zeer enkelen deze akten voor onderwijsdoeleinden. De meesten hunner zijn werkzaam in administratieve of sociale betrekkin gen, waarbij het bezit van deze akten promotiekansen geeft. STATEN-GBNERAAL. TWEEDE KAMER. Interpellatie-Weitkamp. Aan de orde is de behandeling van het verzoek van den heer WEITKAMP (C. H.) om verlof tot het richten van vragen aan den Min. van Waterstaat over de afwatering van Overijssel, voor al wat betreft de afwatering van de rivier de Overijsselsche Vecht en het met de atwatering van den bovenloop der Regge en Schipbeek, in nauw ver band staande Twente-Rijnkanaal. De VOORZITTER herinnert er aan, dat hij verleden jaar mededeelde zijn voornemen om het toestaan van inter pellaties niet te bevorderen indien het onderwerp, dat men wenscht te be spreken, binnen niet te langen tijd in de Kamer aan de orde komt. Het door den heer Weitkamp bedoelde onder werp kan bij de a.s. behandeling der Waterstaatsbegrooting ampel besproken worden. In verband met deze omstan digheid stelt de Voorzitter voor, dit verzoek niet toe te staan. De heer WEITKAMP (C.H.) zou zich alleen bij dit voorstel kunnen neerleg gen, als hij bij het betreffende hoofd stuk verlenging van spreektijd zou krij- gen. Dr. DE VISSER (C. H.) meent, dat over eventueele verlenging van spreek tijd later moet worden beslist. De heer HIEMSTRA (S. D.) meent, dat het verkeerd zou zijn, die spreek- tijdverlenging toe te staan, omdat dit het misbruik met zich zou kunnen bren gen om een interpellatie aan te vragen teneinde verlenging van spreektijd te verkrijgen. De VOORZITTER zegt, dat van hem geen voorstel te wachten is zooals de heer Weitkamp zou wenschen. De heer WEITKAMP handhaaft zijn voorstel. Bij stemming verklaren 41 leden zich vóór, en 41 zich tegen het voorstel van den voorzitter, zoodat in een volgende vergadering opnieuw zal worden ge stemd. Regeling van Werkzaamheden. De VOORZITTER deelt mede, dat de Centröle afdeeling heeft besloten de belastingontwerpen te verwijzen naar de vaste commissie voor de belastingen. Aan de agenda wordt toegevoegd het z.g. haringwetje (bestrijding van mis bruiken bij den uitvoerhandel van ha ring). De arrestatie der Indonesische studenten. De heer CRAMER (S. D.) zegt, dat de arrestatie van eenige Indonesische studenten aanleiding zou zijn om een interpellalie aan te vragen. Intusschen heeft de heer L. de Visser reeds een interpellatie aangevraagd over de huis zoekingen. Spr. zou willen voorstellen, die interpellatie aan de agenda toe te voegen. De VOORZITTER antwoordt, dat een gelijk verzoek hem reeds bereikte van den heer L. de Visser. Hij moet met dezen echter nog van gedachten wisse len over de formuleering van eenige vragen, die eenige wijziging behoeven. Bij de eerstvolgende regeling van werkzaamheden zal spr. dienaangaande een voorstel doen. De vergadering wordt hierop gesloten. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. H. J. Heymans. 1902 5 November 1927. Den 5den November a.s. zal het 25 jaar geledèn zijn, dat de heer H. J. Heymans als veldwachter onzer ge meente in dienst trad. Vóór dien tijd was de heer Hey mans 7 jaren in dienst bij de Haven dienst te Leiden. Het zal den plichtsgetrouwen amb tenaar op den 5den November a.s., naar wij vertrouwen, aan bewijzen van belangstelling niet ontbreken. Coöp. vereeniging „De Bpskoop- sche veiling". Veiling van 1 October. Rozen per bos: Ophelia, 0.63—1.08, Golden Ophelia 0.500.68, Marcel- Royer 0.20—0.60, Hadley 0.89—1.45, Butterfly 0.681.15, Columbia 0.79 1.21, ClaUdius-Peruct 11.35, Ro- salandia 0.56, Wells Kordes 0.60 0.89, Mac. Keiler 0.60—1.10, Joh. C. Mensing 0.300.48, Gemengde rozen J 0.190.33, Chrysanten per stuk J 0.16—0.27. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Corne- lis, z. v. Hubertus Oudshoorn en Adriana Petronella Maria Tetteroo Nicolaas Maria, z. v. Johannes Ho- genboom en Louisa Johanna van der Meer Apolonia Barbara Ignatius, d. v. Wilhelmus Johannes Rodewijk en Mathilda Clazina Volwater. Ondertrouwd: Hubertus Koot, jm., 32 jaar en Wilhelmina Adriana van Haestrecht, jd., 22 j. Gehuwd: Petrus Gerardus Hoogen- boom, jm., 31 j., met Catharina Johan na Hoogenboom, jd., 26 j. Johannes Gerardus Castelijn, jm., 42 j., met Ma ria Johanna Jansen, jd., 25 j Daniël Johannes Vastenhout, jm., 27 j., met Anna Maria Struive, jd., 24 j. Overleden: Johannes Jacobus Coert, wedr., 68 j. Cornelia Petronella Hoogenboom, 4 weken. Johannes Anthonius van der Klugt, 19 j. In den loop der maand September zijn ter Secretarie aangegeven de vol geude slachtingenbedihjfsslachtingen 8i koeien, 20 varkens en 2 schapen. Huisslachtingen: 1 varken. Noodsiach tingen 7 varkens, 8 biggen, 1 graskaJf, 1 nuchter kalt', 1 schaap, 1 iam en 1 geit. Ingevoerd, werd 562 K.G. vieesch. Het bedrag aan ontvangen keurloon is f254,75. in den loop der miaand Septem ber zqn door de politie 22 processen- verbaal' .opgemaakt. 1 TER AAR. Een man die tijdens de blijkbaar belust was op een palinkje en de bun ledigde van den visscber v. d. Z. te Langeraar, werd opgespoord en zal er later wel meer van hooren. Bevolking. Ingekomen: W. M. Jansen, van Lichtenvoorde A. G. H. Engels, van Amsterdam B. H. Sie- verding, van Amsterdam H. Ro- bertz, van Venray T. A. v. d. Kleij, van Mijdrecht P. v. Veen, van Al phen aan den Rijn. Vertrokken: J. Rodenburg, naar Voorbrug. A.s. Donderdag zal er kostelooze inenting plaats hebben door Dr. Lind ner te zijnen huize. Aan het bestuur van den Tuin- dersbond „De Hoop geleid ons" is ver gunning verleend tot het bouwen van een emballageloods nabij het voor malige Papenveer. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. Vork geb. Wolvers, z. J. v. Vliet geb. de Bruyn, d. Overleden: L. J. v. d. Hoorn, lm. W. J. Dieben, wed. v. H. G. Waanders, 81 j. M. A. Akerboom, 4 d. Ondertrouwd J. v. d. Jagt, 29 j. en A. Winter, 22 j. LEIDERDORP. Aan onzen Burgemeester, den heer G, v. cL Valk Bouwman, is eervol ont slag' verleend ais corresp. der Utrecht- sche Brandwaarborg Mij. In diens plaats is thans benoemd onze plaatsgenoot de h er J. G. Meerburg, geme - ute-opzichter. Kwaadwillige honden hebben een bezoek gebracht bq den heer R. aan den Zijlweg. Bi] het eten geven werd ontdekt, dat er £en aantal lappen ver scheurd in het hok lagen. NOORDWIJK AAN ZEE. Zaterdagmiddag werd hier geoe fend met de reddingsboot, welke oefe- mng goed geslaagd mag heeten. Er was geval veel belangstelling. Bi] het plaatselijk Ar be ids be midde- ](lngsbureau zijn vorige week 24 per sonen als werkzoekende ingeschreven, ;.w.: 9 losse arbeiders, 1 landarbeider, visschers, 4 timmerlieden, 2 stuca- icors en 1 kok. in de Ned. Herv. Kerk werd £911- dagavona de laatste Godsienstoeiening gehouuen vóór de verbouwing. A.s. Zen- lag zal in die hulpkerk de Dienst wor den g r houden. Dat het een bij zo a der e Jienst was, is te begrqpen. I's. Hospers leidde de^e Dienst, en beklom onuer het zingen van Ps. 122 ren kansel. Na vooriering der Geloofs artikelen en Ps. 92 ging Z.Lerw. roor in gebso. Als tekst was voor dezen ge- wicüt.gen Dienst gekouen: Ps. 115 12a, „.De tic-re is ons gewichtig geweest' opr. wilde handelen over: de heenge gane Predikanten; de geslachten van voorheen; en de gezouten van thans. De Ned .Herv. Kerk, „..dus spr., on danks hare fouten, staat nog tot op dezen aag. De predikanten welke zijn neeng-gaan, zijn tea bewqs dat N ooru- wqk vooral in die dagen bevoorrecht was met ue zuivers .eer. Hen predikant Dij de ouderen nog wei beaend, werd aoor spr. genoemd, ni. Ds. Lazonder, oie jeugdig, herder, rijk begaafd rede naar, welke soms a 7 bVoepen m een maand ontving. aangehoord, wanneer Ds. \ran WaUssm Mot bijzondere slide wordt de spr. nog woruc genoemd, de man die hier een geslacht heert geleid en getroost, en 111 alle stiliieja en oprechtheid de oere Gods hoog hield. De heengegane geslachten, wat heb ben ze hi r gezongen, en gebeden in moeilijke dag-ü. En ook ae geslachten van thans, wat moeten de gedachten zich met verm-nigvuldigen. Velen nnmers zi.tsn nu nog op de plaats van vader pï moeder, zingen en lezen uit hunne boeken. Velen ook heb ben hier belijdenis des geloofs afge legd, zijn 't e-rst hier toegetreden tot het Heilig Avondmaal en wier huwelijk hier wera bevestigd. Hoe velen zochten in dagen van rouw, ais de woeste zee ilach toners had geëischt, 'troost enbe- Uok in verband met het tekstwoord denkt spr. er aan, hoe in de da-gen van '86 het ongeloof juichte, omdat het nu met de Ned. Herv. Kerk wei was ge daan; wat een steenen werden er geslin gerd, maar de Hoe-re is ons gedachtig geweest, en de Kerk is er nog tot op dezen dag. Nog even besprak Z.Eerw. de veie bezwaren oio zich eerst aandienden voor kerkvergrooang. fkt besluit is echter genomen, en toen de kleine luiden en meer g-goeuen met nun inschrijvingen kwamen, hebben. de kerkvoogden hierin gehoord de stem Gcds, als eenmaal, tot Gideon. Met de opwekking om te blij ven bidden, en le blijven offeren, be sloot Z.Eerw. zijn ernstige predikatie. Ais laatste gebod oer gemeente* werd het „Onze Vader'' opgezonden, <?n zong de gemeente als laatste lied Ps. 72 11, Zijn Naam moet eeuwig eer ontvangen, waarna, allen, zeker wel onder den in druk, het gebouw ver neten, nadat da zegen was uitgesproken. OEGSTGEEST. Wij vestigen er de aandacht op dat het i'ost- en Telegraafkantoor alhier vanaf heden is geopend van 8 uur v.m. tot 16.30 (4.30p.m. en van 18 uur (6.n.m. lot 1930 uur (7.30n.m. Er is tot 22 October a.s. gelegen heid zich bij de hoofden der O. L. 8. aan te meiden voor Vervolgonderwijs gedurende November tot en met Pe- Druan en wel dn de vakken Lezen, Nederlandsche taal, Kekenen, Aardrqks kunde en Natuurkunde en wei van 6 tot 8 uur op Maandag tot en met Vrij dags. Voor meisjes, tevens ook hand werken, van 4.306uur, en wel Maan dag en Woensdag ,in de Leïdsche Buurt en Dinsdag en Donderdag aan den Morsch. Het hangt nu aan de deelname af of er vervolgonderwijs zal zijn. Gezien het groote nut, laat ieier die hiervoor in aanmerking komt, zich ten spoedigste aanmelden. Het vervolgon derwijs aan enkele bijzondere scholen is ïnmjddels reeds begonnen, en wie zich niet heeft laten inschrijven, kan ook daar nog terecht. SASSENHEIM. Burger!ijke stand. Geboren Marinus Jan, z.v. J. van Nieuwkoop» en A. Heemskerk. Hendrika, d.v. Aw Hoogervorst en J. G. van den Berg. Reinier Johannes, z.v. J. Haver en E. Beugelsdijk. Johannes Gijsbertus z.v. P. M. v.Tol en A. J. van Tol. Johanna Margaretha Maria, d.v. C. Borst en M. M. van Nobel en. Overleden: Aleida Pijpers, 48 echt. van J. Meijer. Ondertrouwd: Marti nu s Herreur, 21' j. en Maria Cornelia Steenvoorfden. 19 j. Nicolaas Stoute, 24 j. en Trijntje Krosschell, 23 j. Hendrik Leonandusi van der Horst, 35 j. en Geertruida Ha- vei- 31 j. 1 .Gevestigd: A. J. Kuhn, Teijlingerlaan 73, van Bennebroek. A. J. de Ligny, Hoofd straat 80, van Monster. Mej. M. M- van Zeist, Charbonlaan 8, van Lisse. Mej. M. M. Oostveen, Hoofdstraat 176 van Oegstgeest. Mej. A. H. Klooster, Hoofdstraat 30a, van Alkemade. Vertrokken: Mej. C. J. M. van Koningsbruggen, van Hoofdstraat 115, naar Culemborg. Mej. A. M. van Werkhoven, van Ho fd traat 247. n ar Hee nstede. Mej. E. J. M. v. Reisen, v. Hoofdstraat 229 naar Culemborg. Mej. M. J. Hooge- veen van Keerweerlaan 19, naar Zoe- terwoude. VOORSCHOTEN. Door den heer W. Valentijn weifdi Zondagmorgen bij de politie aangifte gedaan, dat zijn rijwiel,. hetwelk hij gedurende den dienst, tusschen 7 en 8.30 uur, bij de R. K. Kerk hajd; laten staan, verdwenen was. Nadat alle kerkbezoekers huiswaarts1 waren, bleek, dat een rijwiel, dat minder waarde had dan het verdwene- ne, op het terrein bij de R. K. Keitk was achtergelaten, zoodat aanvanke lijk aan een vergissing werd gedacht, doch in verband met het feit, dat zich niemand bij de po.itie aangemeld heeft wordt het vermoeden van misdrijf te sterker. leder, die eenige mededeeling om trent het vermiste of gevonden rijwiel kan doen, wordt verzocht zich per soonlijk of schriftelijk bij den chef;- veldwachter aan te melden. ROELOFARENDSVEEN. Door Burgemeester en Wethouders van Alkemade zijn wederom een twee tal vergunningen verleend tot het bouwen van een rozenkas, n.l. aan de heeren B. van der Meer en D. van der Zwet. Te samen zullen er dus deze winter drie rozenkassen in gebruik genomen kunnen worden. Tevens is door B. en W. vergunning verleend voor den bouw van het eer ste woonhuis langs den Langenweg naast het café van den Heer Otten. Daar vrij algemeen verwacht wordt dat binnen af-denbaren tijd de Lange- vveg vanaf de Fransche brug tot aan het Raadhuis geheel zal worden vol gebouwd. verdient deze eerste aan bouw wel vermelding. Het huis wordt gebouwd voor rekening van den heer TL van der Meer. RECLAME géén Pijn en naschrijnen of stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 ct, GEMENGD NIEUWS. Onbewaakte overwegen. Gistermiddag ongeveer 3 uur, reed na bij Venlo een luxe-auto van den Gol- tenweg naar Üe Schoolweg, waarbij' een onbewaakte overweg van een Duit schen spoorweg gepasseerd moest wor den. In den auto zaten de heeren J. v. K., verzekeringsinspeeteur te Venlo; G. H., koopman te Heerlerheide; N. H., koopman te Sittard en G. A. H., koop man te Heerlerheide. De auto reed in heel matige vaart. Hij werd door laatst'enoemde bestuurd 15 M. van den overweg zag de chauf feur een trein uit de richting Venlo Straelen aankomen. Hij wierp het stuur om met zulk een kracht, dat de auto als een tol ronddraaide, waardoor ech' ter niet voorkomen werd, dat het ach terste gedeelte van den auto door den in volle vaart voorbij snellenden treini gegrepen werd. Het geheel e achterste gedeelte van den auto werd afgerukt en een dertig meter meegesleurd. De chauffeur kreeg geen letsel. De overige drie inzittenden werden door de glazen uit den auto geworpen. De heeren J. v. K., en G. H. kwa men in een sloot terecht, waarin 75 c.M. water stond. De cha1 ffeur snelde onmiddellijk toe en redde hen. Beiden kwamen er met lichte verw on dingen af. De koopman N. H., die op het droge terecht kwam, brak een rib en werd! inwendig zwaar gekneusd. Vermist. Sinds gistermiddag 12 uur is de 9-jarige W. J. Bifussee. wonende Hugo ae Grootstraat o3, te den Haag verdwenen. De jongen was op school in de Lom bardstraat en is gistermiddag uit school gekomen en na dien tijd door niemand meer gezien. Hij draagt een donkergrijze trui,_ 'n bruine manchester broek met bruine sportkousen en is blootshoofds. De commissaris van politie, aid. C., verzoekt namens de ouders bekend te worden gemaakt met de verblijf plaats vaii den jongen. Nog inbraken. Men meldt uit Nieuwer Amstel: Dacht men, dat door Ide arrestatie van twee inbrekers op een der stoom booten van de Volharding onder Uit hoorn Zaterdagnacht een einde zou komen aan ide serie inbraken, die de bewoners van Amstelland zeer veront rusten, dan heeft men mis gerekenidl. In een ider afgeloopen nachten is bijna gelijktijdig te Duivendrecht op vier plaatsen ingebroken. Steeds was de buit gering; o.rm werd een heeren rijwiel ontvreemd. Maandagavond zijn op den Amstel dijk uit een gesloten auto, vermoede lijk door twee personen per rijwiel een aamesbontmantel en een heeren- jas gestolen. Aanrijding. 'Gisteravond te ongeveer 7 uur, is op de Regent esse- laan te Den Haag de 52-jarige F. G. E. uit Üe Rottermontstraat door een auto aangereden. Met een beenbreuk is de getroffe ne overgebracht naar het gemeentelijk! ziekenhuis aan den Zuidwal. Aangereden. ln den namid dag te omstreeks 3 uur, is gisteren op de Koninginnegracht te Den Haag ee dame. Mevr. C., M. v. S., die juist van haar rijwiel was gestapt, ter hoog te van de Delistraat door een uit Scheveningen komenden wagen van lijn 9 aangereden. Zij bekwam een hersenschudding en is door iden Eersten Hulpdienst ter verpleging overgebracht naar het ge meentelijk ziekenhuis aan den Zuidwal. RECHTZAKEN. HAAGSCHE RECHTBANK. Gisteren werd o.m. behandeld de vol gende zaak: De metaalbewerker H. R. uit Leiden stond terecht wegens oplichting ten na- deele van de gemeentelijke steunver- leuning voor de werkloozen. Verd. had loonbriefjes ingeleverd, waarop lagere bedragen, als door zijn gezin verdiend, vermeld stonden, dan in werkelijkheid het geval was, om zoodoende een hoo- gere uitkeering te krijgen. Eisch. 6 maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk, met een proeftijd van 3 jaren en oader de bijzondere voor waarde, dat hij de schade moet ver goeden. V1SSVGHER1JBER1CHTEN. IJ MUIDEN, 4 Oct. Heden aangeko men aan den rijksafslag 15 stoom trawlers, 5 drijinetvaartuigen en 12 kustvissckers. De prijzen waren: tar bot 24115, griet j 2675 per 50 Kg.; gróote tong 2.803.15, middel tong J 2.403.10, kleine tong 1.90 210 per Kg.; groote schol 5364; middel dito 5373, zetschol 5573, kleine schol 646, schar 619, tongschar J 59, per kist van 50 Kg.; rog 3113.50 per 20 stuks; vleet 0.952 per.stuk; pieterman poontjes 1616, groote schelvisch 3851, middel dito 2850, kleinmiddel dito J 1924, kleine dito 917.50, per 50 Kg.; kabeljauw 5772 per kist van 125 Kg.; groote gullen 1419, kleine dito 711 per kist van 50 Kg.; leng J 11.66, heilbot 6.33 per stuk; wij ting 2.909, makreel 1224, per kist van 50 Kg.; Volle haring 19.85 20.20, ijleharing 17.50 per kantje, versche haring 5.508.50 per kist van 50 Kg.; gezouten haring 4.90 6.50 per kist van 42 Kg. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 15 aan de markt. De besommingen waren: IJM 187 met 1181, IJM 107 met 2362, IJM 385 m. 4472, IJM 90 met 3577, IJM 324 m. 3198, IJM 175 met 3278, IJM,' 158 met 3769, IJM 155 met 3057, IJM 135 met 3175, IJM 22 met 3669, IJM 81 met 417, IJM 491 met 4935, IJM 23 met 2267, IJM 432 met 2723 en IJM 130 met £639 besomming. De besommingen der haringsche pen waren heden: IJM 33 stoomlogger met 9061 aan pekelharing; Engel- sche stoomlogers IJH 263 met 1713, IJH 710 met 1714, IJH 734 met 1614, IJH 69 met 4133 en LT 264 met 1559 aan versche haring. Van de versche haringvisscherij kwamen hier heden binnen de Engel- sche stoomloggers IJH 875 met 209 kisten, IJH 174 met 409 en LT 211 met 418 aan versche haring. Van de Kaiwijker haringloggers, waarvan de vangsten naar Katwijk worden vervoerd, kwamen in de ha ringhaven binnen de KW 158 met 3S2 kantjes, KW 67 met 358 kantjes, KW 42 met 378 kantjes en KW 173 met 288 kantjes pekelharing. In de visschershaven kwam binnen om te markten de logger KW 117 met 9 last pekelharing. Scheepstij dingen. HOLLANDAMERIKA-LIJN. GROOTENDIJK. Vancr. n. Rott. 3 te S. Francisco. DRECHTD1JK, Vancr. n. Rott. 2 te Portland (O.) GAASTERDIJIv, Rott. n. Vancr. 3 to Portland (O.). MOERDIJK, Rott. n. Vancr. 3 te Los Angeles. NICTHEROY, Vancr. n. Rott. 30 v. San Francisco. LOCHMONAR, Rott. n. Vancr. 1 te S. Francisco. VOLENDAM, 4 V. N. York te Rott. EDAM, 4 v. Rott. n. N. Orleans. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RIETFONTEIN, uiir., 4 te Dar es Sa laam. KLIPFONTEIN, thuisr., 4 v. Aden. JAGERSFONTEIN, thuisr.. 3 v. Genua. RANDFONTEIN, thuisr., 3 v. Beira. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. SCHELDESTROOM, 4 v. Hamburg te Amsterdam. CERES, thuisr., 4 te Amst. KILSTROOM, thuisr., pass. 4 Ouess. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. GELRIA, uitr., 3 v. Rio Jan. OR AN IA, uitr., 3 v. Lissabon. ZAANLAND, uitr., 3 te Montevideo. MAASLAND, thuisr.. p. 4 Finisterre. ZEELANDIA, thuisr., 3 v. Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KEDOE, uitr., p. 3 Ouessant. MERAUKE, thuisr., p. 4 Finisterre PATRIA, thuisr., 4 v. Pt. Said. TERNATE, uitr., p. 4 Ouessant. TAMBORA. uitr.. 4 te Sabang. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. ROTTI, uitr., p. 3 Ouessant. P. C. HOOFT, uitr., p. 2 Gibraltar. MAPIA, (charter) 4 v. Miike te Vla- diwostock. BIN TANG, uitr., 4 v. Suez. KAMBANGAN, 1 v. Narvik n. Rett. MOE-NA, 4 v. Rot. te Amst. KON. PAKETVAART MIJ. HOUTMAN, 4 v. Bat. te Brisbane

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6