Gewijde en Ongewijde Historie. JOZEF DOOR ZIJN BROEDERS VERKOCHT. Jozef was de lievelingszoon van va der Jakob; Israël had Jozef lief bo ven al zijn zonen, zegt Gen. 37 3. Hier voor bestonden verschillende oorza ken, o.a. het kwaad gerucht over Ja- kobs andere zonen, doch vooral ook het feit, dat Jozef de zoon was van Jakobs lievelingsvrouvv Rachel. Als een bewijs van zijn bijzondere liefde voor Jozef placht Jakob voor hem een veelvervigen rok te laten ma ken. Althans zoo zegt het de Staten vertaling, in navolging van de Sep tuagint. Een juistere vertaling zou evenwel luiden: een lang gewaad. Blijkens den Hebreeuwschen tekst is de bedoeling: een onderkleed dat de onderste gewrichten der handen en voeten bedekte. Een dergelijk gewaad werd door de edelen gedragen. Tha- mar, Absaloms zuster, droeg volgens 2 Sam. 13 18 ook zulk een kleed. Dit getuigenis van Jakobs voorkeur voor Jozef wekte de jaloezie zijner broeders op. Daar kwam bij, dat hij de ongunstige geruchten die over hen liepen aan hun vader overbracht, als mede dat hij hun zijn beide drocxmen verhaalde, die zijn toekomstige groot heid voorspelden. Toen die „droomer", zooals zij hem noemden, hen ver van het vaderlijk huis, in de vlakte van Lothan kwam opzoeken, namen zij dan ook het besluit zich van hem te ontdoen. Dothan lag 4 mijlen ten Noorden van Sichem. Oorspronkelijk heette het Dothajin, d.w.z. „de beide putten" iater weder deze naam tot Dothan sa mengetrokken. Dothan was voor Jozefs broeders een Lij uitstek geschikte plaats om de kudden te laten weiden. Het was er zeer vruchtbaar en men vond er tal rijke putten. Een reiziger beschrijft deze putten aldus: „De talrijke, in de rots uitgehouwen putten, die men overal te Dothan vindt, moesten aan de broeders van Jozef een geschikte gracht verschaffen om hem er in neer te laten, en aangezien deze putten den vorm van een flesch met een nauwen hals hebben, was het onmogelijk, voor wie er in opgesloten was, om er zon der dat hem hulp geboden werd weer uit te komen. Die putten zijn tegen woordig in slechten staat en kunnen niet gebruikt worden". Toen Jozef bij zijn broeders kwam. lieten zij hem zijn kleed, het lange gewaad, dat hij aan had, uittrekken, en wierpen hem in den put, die op dat moment droog was, om hem daar van honger te doen sterven. Vele putten in Palestina zijn gedu rende den zomer droog, vandaar dat in de Oostersche talen het woord voor „put" ook „gevangenis" kan betee nen. Toch as er op den bodem van den put altijd nog wat slijk en mod der overgebleven, die het verblijf er ongezond en onprettig maakten. Men denke in dit verband b.v. aan Psalm 4o 3: („Hij heeft) mij getrokken uit den put van den ondergang, uit modder en slijk, en mijne voelen op een rots gezet: Hij heeft mijn treden vastgemaakt". Terwijl Jozef op den bodem van den put den dood afwachtte, gingen zijn broeders zitten om hun maaltijd te gebruiken, maar eigenlijk hadden zij geen vrede met hetgeen zij gedaan hadden. Toen zagen zij een karavaan van Ismaëlieten, die de vlakte door trokken, om zich naar Egypte te be geven. Zij kwamen van de bergen van Gilead, waren tegenover Bethsan de Jcrdaan overgestoken en volgden nu den gewonen weg die uit deze streken naar het Nijlland voert, evenals dit hun nakomelingen thans nog doen. De kemelen dezer Ismaëlieten droe gen als koopwaar: „specerijen, bal sem en mirre", zooals onze Vertaling zegt. Eigenlijk zijn het drie verschil lende soorten van kostbare hars. De eerste soort was het traga- kanthhars, dat uit een 60—80 c.M. hoogen struik, Astragalas verus of tragacantha, in Klein-Azië en Syrië vloeit en bij de Egyptenaren hoofdza kelijk tot het balsemen der lijken ge bezigd werd. „B a 1 s e m" was het uit in de schors van den Mastixboom gemaakte insnij dingen vloeiende hars, In olie opge lost, werd zij gebezigd tot bereiding van een wondheelende zalf; onver mengd diende zij voor parfum. De landstreek van Gilead was bekend om haar balsem. De derde harssoort was het 1 a d a - n u m, afkomstig van de bladeren der Cistusroos. Het is donkerrood, vet en zeer welriekend. Deze drie soorten van hars, die de Ismaëlieten verkochten, waren in Egypte zeer gezocht. Iedere Egypti sche tempel had zijn laboratorium, waaraan een drogist verbonden was. En ook tegenwoordig vormen deze drie soorten van hars een van de voor- naajnste handelsartikelen tuschen Egypte en het Oosten. Behalve in parfums dreven de Is maëlieten of Midianieten (zooals ze ook genoemd worden als het zoo uitkwam, ook handel in slaven. Zoo kwamen de broeders van Jozef op het idee, hem niet te laten verhongeren in den put, doch hem voor slaaf te verkoopen. Als prijs voor hun broe der ontvingen zij twintig zilveren sik kelen, in ons geld ongeveer dertig gul den. De slaven waren zeer talrijk in Egypte; men ziet ze in grooten getale op de monumenten afgebeeld; zij zijn van beiderlei sexe en van iedere kleur: negers, Bedoeïnen, Syriërs, Libyers, be woners van de eilanden in de Middel- landsche Zee, Etrusken en Grieken uit Klein-Azië. Bijzonder gezocht waren, evenals later in Griekenland en Rome, ook in Egypte, de slaven uit Palestina. Zij bevonden zich in grooten getale in het Nijlland; zelfs werd het Semieti- sche woord „abata" (van het He- breeuwsche „ebed", dienaar) gebruikt om slaven aan te duiden. Bij hun komst in Egypte verkoch ten de Ismaëlieten Jozef aan Pótifar, een eunuch van Farao, overste der scherprechters. waarschijnlijk is een dezer na men synoniem met „kooplieden" en ziet dus niet op de stamverwantschap. SCHAAKRUBRIEK Probleem van J. Hartong te Rot terdam. Eerste prijs in een wedstrijd van T Italia Scacchistica. Wit begint en geeft mat in twee zetten. Oplossing volgt hieronder. Uit den wedstrijd te Londen. Wit: H. Weenink, Amsterdam. Zwart: B. Kostitsch, Joegoslavië. Spaansche opening. 1. e2e4 e7e5 2. Pgl—f3 Pb8c6 3. Rflb5 f7f5 Meer verrassend dan sterk. De ver dediging is zwak en wordt weinig aan gewend. Men moet de eenige voortzet ting, die haai* wederlegt, 4. Pc3! echter goed kennen om er voordeel tegen te behalen. 4. d2d3 PgS—f6 5. Pblc3 Rf8b4 6. e4Xf5 0—0 7. 0—0 d7d6 Dat Wit den pion f5 niet kan be houden behoeft geen betoog. 8. Rel—g5 Rb4Xc3 9. b2Xc3 Rc8Xf5 Zwart staat het best. Er dreigt Rg4. Wit had nu Ph4 moeten spelen en daarna f4. Anders wordt de open f- baan hem noodlottig. 10. Pf3d2 Dd8e8 11. Ddl—f3 Ook nu verdiende f4 de voorkeur. 11Rf5d7 Met het oog op het kasteel f8 staat de witte koningin nu niet goed. 12. Tal—el De8—g6 13. Rg5Xf6 Tf8Xf6 14. Df3—d5f Kg8h8 15. Tel—e3 Ta8—f8 Wit mag nu niet Pe4 spelen wegens Re6 en Zwart wint de koningin. 16. Dd5b3 Ter voorbereiding van Pe4. De witte koningin staat, ver verwijderd van de bedreigde rochadestelling, nu slecht. Het is echter moeilijk nog een bevre digende voortzetting te vinden. Op 16. Tg3 volgt Dh6, 17. Pf3 Pe7 enz. 16Dg6h6 17. Tfl—el Pe4 was nu het beste geweest. Stand na 17. JTel. 1 7Tf6Xf2 18. Pd2—f3 Weenink wint nu dé kwaliteit doch verliest de partij. Kostitsch rekende verder dan hij. 1 8Tf8Xf3! Sterker dan 18Tf2Xf3 want dan kan Wit gf3: spelen zonder dat Dh2: mat volgt. 19. Te3Xf3 Tf2Xf3 20. g2Xf3 Dh6d2! Dit is de verrassing. Zwart dreigt nu Del: en als Wit het kasteel redt, volgt Rh3 met de bedreiging Dg2 mat. Zie ook 21. Te4 Rh3, 22. Tg4 Del mat. 21. Db3—f7 Dd2Xelf 22. Kglg2 Deld2f 23. Kg2—hl Dd2—elf 24. Khlg2 Del—g5t 25. Kg2—f2 Dg5d8 Wit gaf het op. Oplossing van den tweezet: 1. Pd7. UIT DE OMGEVING. BOSKOOP. „Jachin". Woensdagavond Iialf acht had in het gebouw der Chr. Bewaarschool N'euwstraat alhier, de herdenkings samenkomst plaats van het 50-iaihg bestaan der Geref. Zondagsschoólver- eeniging „Jachin". De voorzitter, de heer C. van Veen Gz., opende de vergadering door te laten zingen Ps. 150:1, las Psalm 103, en ging voor in gebed, Daarna heette hij alle aanwezigen harteli'k welkom, en gaf een korte oe- scnouwing over dit 50-jarig jubileum, herdacht hierbij tevens den persoon van wijlen Ds. Sluiter, als eerste pio- n'fcr vooi dit voortreffeliik werk en stelde de vraag: „Gaat er vruent uit van den Zondagssc-hoolarbeid, ,a. ot neen. en zegt, daarover maar niet tc willen twisten, maar laat Gods getui genis hierover gaan. Hierna herdenkt spr. nog enkele ar- bf ioers, die in den laatsten tijd door dc-n dooci zijn weggenomen, in het bijzonder den heer van der Paauw, wel ke de laatste 30 jaren met hart en ziei vooi de school gewerkt heeften m de kracht van zijn leven werd wes; gerukt. Hij -ging heen in volle wapen rusting en juicht voor den troon Gods Sr>r komt tot de getuigenis, dat de Heere ons ruimte heeft gemaakt, en beslui: met het: Marnnatha, Jezus komt. De secretaris geeft vervolgens een hisiorisch overzicht over de laatste 50 jaren, waardoor hij de aanwezigen a hei wel en wee laat zien, welke de verttniging heeft moeten doormaken. Hij wijst ook op de tegenwerking van sommige personen, welke zeggen, dat de Zondagsschool een noodzakelijk kwaad is, maar wekt op tot voortvaren en herinnert aan het woord des Ilee- ren: „Hetgeen gij aan één van -leze minste hebt gedaan, dat hebt ge ook? Mij gedaan". In de pauze werden eenige vei ver se hinger aangeboden, en zorgden or gei. viool en zang voor de noodige ge zelligheid. Voorts werden door enkele oud- leerlingen eenige voordrachten ten beste gegeven, welke goed in oen smaak vielen, en waardoor ook de lachspieren nogal in beweging wer den gebracht. 1 Ook werd gelegenheid gegeven tot spreiken door oud-onderwijzers en be stuursleden. waarvan door velen op voortreffelijke wijze werd gebruik ge maakt: het geheel stond in het teeker» van: Gode alleen de eer. Tenslotte worden gezamenlijk eeni ge liederen gezongen, en worden door 'den voorzitter alle aanwezigen harte lijk dank gezegd voor hun aanwezig heid, ook voor de intusschen gehou den collecte, waar Alexander den ko persmid niet in gevonden was, waar na de vergadering door den heer E. Guldemond met dankgebed werd ge sloten GEMENGD NIEUWS. In puin gereden. Gistermor gen om kwart over tien is op de Ko ninginnegracht, bii de Javabrug in Den Haag, een melkwagen van de Sierkan ondersteboven gereden door een ijs- voerenden Ford-viachtauto der lirma A. J. van S. in de Van Gelenstraat. oor perceel 49 aan de Koninginne gracht stond de melkwagen, no. 41. Uit de richting Scheveningtn kwaml de Witte Ford aan, greep eten wagen bii de krik en sleurde hem 15 M. meo Her eerst vloden de flesschen melk er al, toen de eieren en room en ten- slcue werd ur wagen ondersteboven getild. De melk vloeide uit ae Koperen bussen. 'Jout «ui ijzer zat dooreen ge vlocntci.. Geen twee pwuKiies zaten meer m goede harmonie naast elKaai. He' spatbord boven het -eehtervcoi wiel van de Ford werd als een zijden doekje opgevouwen. Een lantaarn was verbrijzeld. Onmiddellijk was de politie ter plaat se en werd een onderzoek naar de stuurinrichting en de remmen inge steld. G e v a a r 1 ij k. Een onbewoon- veiklaarde woning aan de Vleeschhou wersstraat te Nijmegen, dreigde gis teren in te storten. Een deel der muren kwam reeds in beweging. Door pet bouw- en woningtoezicht! zijn onmiddellijk beveiligingsmaatrege len voor de omwonenden getroffen; het gevaarlijke pand wordt afgebro ken. Botsing. Gistermiddag half drie zijn op den hoek van het Lange Voorhout en de Parkstraat te Den Haag een bijwagen van lijn 8 en een luxe auto met elkaar in botsing ge komen. De bestuurder van den auto meen de, dat een enkele motorwagen den hoek om zou komen. Hij wilde hier langs glippen. Deze had echter ook! nog een bijwagen, waar de auto dan ook tegen aan reed. Een wiel en een spatbord werden vernield. De tramwagen kreeg eenige schade aan de verf. Door het gebeurde ontstond een kleine tramvertraging. Nadat aan den auto een nieuw wiel was bevestigd, kon hij zijn weg ver volgen. Het geval trok zeer veel belang stelling. PREDIKBEURTEN. AARLANDERVEEN. Herv. Kerk: v.m. 10.30 uur Ds. Klomp Geref. Kerk v.m. 10.30 en 's avonds 7.30 uur Ds. H. Moolhuizen. Chr. Geref. Kerk v.m. 10.30 en des avonds 7.30 uur Preeklezen. NIEUWVEEN. Geref. Kerk v.m. 10 uur en n.m. 7 uur Ds. Speelman. Ned. Herv. Evangelisatie: v.m. 10en 's avond3 7 uur de heer de Jong. NIEUWKOOP. Predikbeurten. Ned. Herv. Kerk v.m. 10.T,o en 's avonds 7.30 uur Ds. W. J. Keiler. Geref. Kerk v.m. 10.30 en 's avonds 7.30 uur Preeklezen. NOORDEN. Ned Herv. Kerk: n.m. 2.30 uur Ds. J. T. H. Klomp van Aarland?rveen. Geref. Kerk v.m. 10.30 en 's avonds 7.30 uur Preeklezen. TER AAR. ~r* Ned. Herv. Kerk: v.m. 10.30 uur Ds. J. R. Wolfensberger van Zevenhoven. Geref. Kerk v.m. 10.30 en 's avonds 7.30 uur Ds. G. van Heiningen. ZEVENHOVEN. Ned. Herv. Kerk: n.m. 2.30 uur Ds. Wolfensberger. Geref. Kerk v.m. 10.30 en 's avonds 7-3° uur Dr. Ubbink. BOSKOOP. Geref. Keqk: v.m. 10 en n.m. 6 uur Ds. P. v. Hoven van Honselersdijk. Evangel.lokaal Dwars-Nieuwslr. v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Bieshaar uit 's-Gravenhage. Gebouw „Salvatori" v.m. 9.30 en n.m 6 uur Ds. Pras uit Klundert. HAZERSWOÜDE. Ned Herv. Kerk: v.m. 10.30 uur de heer Kammeijer van Amsterdam, Zen deling onder Israël, en 's avonas 7.30 uur d? heer de Witt van Noordwjjk. Geref. Kerk y.m. 10.30 en 's avonds 7-3° uur Ds. Gispen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Bollee. Geref. Kerk vm 9.30 en n.m. 6 uur Ds. Metering. NOORDWIJK AAN ZEB. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Hospers. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Tazelaar, Emer.-Pred. teWeesp. NOORDWIJK BINNEN. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m. 2.30 uur Ds. v. Haaf ten. Bed. H. Doop. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. N. H. Koers van Noordwijk a. Zee. H. Avondm. en Nabetrachting. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. v. .Dijk van Lisse. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 en n.m. 7-3° uur Ds. Krjne. Gerei Kerk v.m. 10 en 's avonds 7_ uur Ds. Nauta. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Mondt en a.m. 6.30 uur de heer de Jon ge, van Boskoop. Geref. Kerk: v.m. 9.30 uur Ds. J. H. Landwehr, Emuer. Pred. te Voor buig, en n.m. 2 uur Ds. W. Bouwman van Leiden. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk v.m. 10 en n.m. 6.30 uur Ds. Israël. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 7 uur Ds. Has pers. WASSENAAR. Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur Ds. Groot Jünzerink van Leiden en n.m. 2.30 uur Ds. Wartena van Scheveningen Bed. H. Doop. Kievitskerk: v.m. 10 uur Ds. Riemeos van Leiden. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. v. d. Heyden. VOORSCHOTEN. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5 uur Dr. Wielenga. SASSENHEIM. Geref. Kerk. Concordia: v.m. 9.30uur Ds. Boeijinga en n.m. 5 uur Ds. Gunst. Noodkerk: v.m. 9.30 uur Ds. Gunst en n.m. 5 uur Ds. Boeijinga. Collecte voor de Evangel, in Noord- Brabant en Limburg. Chr. Geref. Gem.: v.m. 10 uur Lees- dienst en n.m. 5 uur de heer Aangeea- brug. OEGSTGEEST. Geref. Kerk: v.m. 10 en n.m. 5.30 uur Ds. Schilder. Voorber. H. A. Leidsche Penkrassen, Amice, Wanneer ik deze week, als naar ge woonte, je iets van het Leidsche leven ga vertellen, bekruipt mij toch waar lijk de lust om me niet te bepalen tot de stad onzer inwoning, doch ook iets van wat deze week van nationale be- teekenis was, mee te deelen. Je hebt natuurlijk met zeer veel be langstelling de troonrede woord voor woord gespeld, zooals een echte poli tieke rot betaamt, maar ook gelezen wat de bladen daarvan schreven. Het was wel opmerkelijk dat bijna alle bladen de zinsneden die handelden over ons economisch leven met zoo bij zondere attentie lazen. De een meende dit, de ander dat er in te lezen. Nu was het gebrek van deze zin sneden, dat men niet precies kon ra den (van lezen was geen sprake) wat bedoeld werd. Wat wil de Regeering nu? Wil ze in de richting van ac tieve handelspolitiek, of wil ze ons la ge heggetje, het stoepje in vergelijking met de hooge en hechte muren van andere landen, maar zoo laten? Ook voor Leiden en omgeving is dat een vraag van groot gewicht. Blijft de Regeering werkeloos toezien, dan gaat het met onze tuinbouw, met onze vee teelt en handel in zuivelproducten, en ook met veel van onze industrieën, achteruit. Wat het jongste bericht te beduiden heeft, n.l. dat bedoeld zou zijn een dubbel tarief in te voeren, is voor mij absoluut onbegrijpelijk, om dat is niet kan aannemen dat de Maas bode gelijk zou hebben, die meent dat de Regeering over stag zal gaan. Een troost, wij zullen, straks bij de begrotingsbehandeling er wel meer van booren. Wat nu nog onduidelijk is komt dan wel aan het licht. Is de derde Dinsdag van September een nationale dag, de derde Maandag is een dag van gewicht voor onze Uni versiteit en onze stad. Op deze derde Maandag had ook nu weer de over dracht van het rectoraat plaats. De afgetreden rector magnificus, Prof. E. M. Meijers. heeft de lotgevallen der Hoogeschool meegedeeld. Er zijn in die rede heel wat klachten ver nomen. Daarbij waren klachten over de inrichting van gebouwen. Daarbij waren ook heel ernstige klachten over gebreken in de meer huishoudelijke gang van de school, o.a. de administra tie. Maar er waren ook klachten over meer vitale belangen der wetenschap. Een ernstige klacht is b.v. deze, dat aan onze school (wij mogen als Lei- denaars toch spreken van onze) te wei nig aandacht wordt besteed aan de studie in de moderne talen. In philo- logisch opzicht is de Hoogschool bier, die vroeger zulk een naam op dit ge bied had, geweldig achteruit geboerd. Prof. Meijers gaf cijfers, die dit duide lijk aantoonden. Scherp, maar juist heeft hij dit kwaad gegeeseld. Zal het hebben geholpen? De Prof. maakte reeds de opmerking dat gewoonlijk zoo'n rectorale opmerking weinig po sitiefs vermag uit te richten. Maar dan kunnen wij als burgerij toch onze Professoren bijvallen. De bloei van de Universiteit is een Leidsch belang! Je hebt natuurlijk ook Woensdag de geweldige stroom bezoekers van de ge hoorzaal gezien. Het Christ. Militair Verband heeft eer van zijn werk. Naar ik hoorde heeft men een honderd of honderdvijftig liefhebbers moeten te leurstellen. Wat mij dien avond opviel was dat in verhouding tot het aantal Leidsche burgers het aantal militairen klein was. Zeker er waren heel wat mili tairen opgekomen, maar toch niet zoo als de burgers. In elk geval zullen de niet-Leidenaai's onder deze oefenplich- tigen niet kunnen beweren dat Leiden slecht voor hen gezorgd heeft. Met bui tengewonen ijver heeft het Comité ge werkt en is gelukkig geslaagd. Heeft Leiden zich naam gemaakt in de ontvangst van de militairen, een minder goede naam krijgen wij als stad, waar revolutionaire elementen onder de Indonesische studenten ge vonden worden. Werd voor eenige da gen medegedeeld dat de censuur op de correspondentie dezer heeren was op geheven, Vrijdagmorgen heeft Justitie en politie weer een inval gedaan. Dit maal is men zelfs tot arrestatie over gegaan. Ik heb een stil vermoeden. Amice, dat de Justitie met opzet de lijn liet vieren in de mededeeling van de op heffing der censuur om te zekerder te zijn van den slag die geslagen moest worden. Ondanks het hevig gesputter van deze heeren (en ik zou er bij willen voegen ook van mijn oud-Indische kennis Vleming) ben ik toch maar blij dat er nauwlettend op dat gestook toe gezien wordt. Zoodra Indië naast de Medische en Juridische Hoogeschool ook die voor de andere faculteiten beeft, moesten die heeren maar stil in hun Vaderlanu blijven. Het blijkt dat de Hollandsche cultuur hun Russische allures leert, en daar moet ik niets van hebben. Toen ik gisteravond langs de ver lichte winkels wandelde, werd ik toch even trotsch op onze goede Sleutel stad. Kijk dacht ik, daar komt toch maar een actie in uit zoo spontaan en zoo algemeen als haast in geen enkele stad gevonden wordt. Elders mogen al eens enkele vereenigingen iets doen of mag men bij een bijzondere gele genheid, zooals b.v. de Jaarbeurs in Utrecht, eens wat drukte en samen werking zien, een eendrachtig samen werken aan een jaarlijkscbe winkel week zooals hier, dat ziet men niet. Nu weet ik wel, dat ook hier nog lang niet alles in orde is. Dat er achter deze actie ook nog veel steekt dat de besten onder de leiders met droefheid vervuld, maar er zijn toch resultaten bereikbaar, waar men elders jaloersch op is. Zie, Amice, dat geeft toch den burger moed. Voor mij zit er nog iets anders in, en dat is dat ook veel goede vrienden van ons. die met ons ook alleen den zegen van boven verwachten, daar aan meedoen. Onze Christ. Middenstanders die ook in hun arbeid allereerst bedoe len de eere Gods, maken tusschen al de anderen een goed figuur. Zie, Amice, dat zijn van die voordee- len onzer vaderstad die ik dankbaar geniet. Geve God ook verder daarin Zijn zegen. Ten slotte, Amice, heb ik nog een zaak op rn'n hart. Ik hoorde dat de Redactie van de Nieuwe Leidsche Courant ons dienen wil met bet bijhouden van een door- loopende agenda. Prachtig! Ik heb me verleden jaar meermalen geërgerd dat er soms drie vier belangrijke verga deringen op een avond gehouden wer den. Dat mag natuurlijk niet voorko men, maar ja, doe er maar eens wat aan, als je niet weet hoe anderen op hetzelfde oogenblik bezig zijn je plan nen te bederven met de beste bedoe lingen. Dat kan nu voorkomen wor den. Mitsen ja, daar komt bet nu op aan.... mits dan ook ieder van tevo ren even aankondigt op welken avond men prijs stelt. Ik zou alle vereenigingen willen op wekken: zorg nu spoedig voor plan nen en deel ze dan aan bet bekende adres, Hooigracht 35, mede. VERITAS.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6