STATEN-GENERAAL. TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag 22 Sept. De VOORZITTER houdt de volgende rede, die staandé wordt aangehoord: - Geachte medeleden. Hare Majesteit de Koningin genoem de mij op uwe voordracht tot voorzitter der Kamer voor de aangevangen zit ting. Voor die benoeming moge ik Hare Ma jesteit de Koningin mijn'eerbiedigen dank betuigen. Gaarne geef ik uiting aan mijn gevoelens van erkentelijkheid voor het, oewijs van vertrouwen, dat ik van u mocht ontvangen. Het is mij een voorrecht u te begroeten in deze verneiuwde vergaderzaal. Door de voor treffelijke zorgen van den Rijksgebou wendienst is net schilderwerk thans Weder als in vroeger dagen in witten fc>on gehouden. Ongetwijfeld, komt dit (É9 verlichting ten goede. Meubiileering en stoffeering ondergingen een gTodige vernieuwing. Den heer H. P. Mutters komt de eer toe eeen stijlvol en waar dig geheel te hebben gemaald: van onze uit architectonisch oogpunt zoo schoo- ne zaal. Het verdient gewis vermelding, dat dit alles voortbrengselen zijn der Nederl. nijverheid. Het beeld van onze verjongde vergaderzaal, waarvan de groote stijl zoo is doorgevoerd, dat hij ook in de onderdeelen is te herkennen, zq ook het beeld van ons werk. Ook dit zij stijlvol tot in de onder dooien. De opvotting, dat tot den groe ten stijl in ons werk ook behoort het bewaren van den goeden toon en het in acht nemen van die beknoptheid, die de degelijkheid niet schaadt, zal u va nuwen vooratter niet bevreemden. Indie nhet meer en meer daarheen wordt geleid, dat in de verslagen ook over de begrootingen de beperking en d ekortheia, waarvan art. 29 van het reglement van orde gewaagt, wordt be tracht, zal dit in belangrijke mate bij dragen tot een vlotte behandeling van zaken. Moge onder Gods zegen onze ar eb id strekken tot heil van land en volk. Met een beroep op uw aller me dewerking en steun bij oe leiding uwer werkzaamheden, die ik in de twee voor gaande rittingen in ruime mate mocht ondervinden en waarvoor ik u allen dank zeg, aanvaard ik het voorritter- BENOEMING COMMISSIES. De VOORZITTER benoemt tot leden der commissie voor BuitenL Zaken de hoeren Heemskerk, Nolens, Marchant, Sc. hok king, Vliegen en Knottenbelt; tot l'eden der commissie voor de Staats uit- ven de heeren van Vuuren, Vliegen, v. (Rijchevorsel, Oud, Schouten, v. Gijn en van Boetzelaar v. Dubbeldam. Op voorstel van den VOORZITTER wordt besloten het voorstel tot het we- derinstellen van het Kort Verslag naar de afdeelingen te verzenden. Hiierna gaat de Kamer over tot het trekken der afdeelingen. De VOORZITTER benoemt voorts tot leden der commissie voor Privaat en Strafrecht de heeren HeenEkerk, Mar chant. van Sasse van Ysselt, Dnys, van Schaik, Mej. Katz en Knottenbelt; tot leden der commissie voor belastingen ds heeren van Vuuren, Snoeck Hemce- mans, J. ter Laan, Oud, J. B. van Dqk de Wilde, en van Gijn; tot leden der commissie voor Qpeub. Werken, ver- d9 heeren van Ryckevorsel, Bomans, v. der Waerden, J. 0. van Dijk, Ebels, Krijger en Droogleever Fortuyn. Besloten wordt de wetsontwerpen tot wijziging yan enkele artikelen van de Gemeentewet, betreffende de plaatse lijke belastingen en tot verlaging van het tarief der inkomstenbelasting en wijziiging van art 243 a der Gemeente wet en van art. 126 quinquies der Provincialewet te verzenden naar de commissie van_ voorbereiding. In die commissie worden benoemd bot leden de heeren van Vuuren, Snoeck Henkemans, J. ter Laan, Oud, J. B. van Dijk, de Wilde en van Gqn. De heeren Beumer en Vliegen wor den herkozen als leden der Huishoude lijke commissie. In de gemengde commissie voor de stenografie worden herkozen de hee ren Marchant, van Vuuren, Dr. de Vis ser. De VOORZITTER bepaalt als tijd tot het doen van vragen overeenkomstig art 112 van het Reglement van Ordle 's Vrijdagmiddags te kwart voor 4 uur Tot leden van de commissie voor de verzoekschriften worden benoemd de heeren Suring, Droogleever Fortuyn, Langman, Cramer en Weitkamp. DE AFDEELINGEN. De Kamer begeeft zich in de afdeelir? gen tot het benoemen van voorzitters en oqder-voorrifcbers. Na heropening der vergadering deelt de VOORZITTER mede, dat benoemd zqn tot voorzitters der afdeelingen de heeren: Marchant, Heemskerk, Dr. de Visser, Alberda en Nolens, en tot on der-voorzitters de heeren Schaper, Droogleever Fortuyn. Aalberse, J. J. C. van Dijk en Schokking. Voorts deelt s©r. als besluit van de Centrale afd. mede, dat Dinsdag 4 October in de afdeelingen zal worden onderzocht het wetsontwerp, regelende den kleinhandel in alcoholhoudende dranken en Woensdag 5 October en volgende dagen de Staats begrooting en eemge andere wetsontwerpen. De VOORZITTER deelt mede, dat de Centrale Afd. heeft besloten enkele in gekomen wetsontwerpen te verzenden naar de vaste Commissiën. Voorts stelt de VOORZITTER voor, op 18 October pm 1 uur o.m. aan de orde te stellen de wetsontwerpen be; treffende instelling van een Postraad, (overeenkomst met de Rott. Bankvcr- ©eniging wettelijke regeling van den Hoogen Raad van Arbeid, de interpel latie van den heer L. de Visser (C. P.) betreffende veroordeeling en massa-in- terneering vain ooammuniisten in Indi en het wetsontwerp tot wijziging van do Provinciale Wet. Aldus wordt besloten. AFWATERING IN OVERIJSEL. De beer WEITKAMP (C. H.) vraagt verlof tot interpellatie over d? afwate ring in Overijsel, vooral van de rivier de Vecht en over het met de afwate ring van de Boven-Regge en de Schip beek in het allernauwste verband staan de Twe n te-Rij nhan d el. Op dit verzoek zal nader worden beslist. De vergadering wordt te 2.35 ver daagd tot 18 October. UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. Het ledental van de afd. Mobili- gatiekruis is gestegen tot 25 ledm. De contributie is 25 ct. HAZERSWOUDE. Burgerlqke stand. Bevallen: A.M. van Aalst geb. Oppelaar, d. Ondertrouwd: J. van Tol' 31 j. en M. Matze 26 j. Gehuwd: J. Voets 25 j. en A. Qualm 24 j.; C. F. van Lans 28 j. en W. E. G. Zwetsloot 25 j. KOUDEKERK Na ruim 29 jaren werkzaam te zqn gieweest op de Zondagssch. alh., heeft mej. R. van Wens veen wegens huwelijk en vertrek naar elders. Zondag van de kinderen der Zondagsschool afscheid ge nomen. Dat deze taak niet zoo gemak kelijk door haar werd neergelegd, laat rich best begrijpen. Nadat de kinderen haar op hartelij ke wijze hadden toegezongen, sprak Ds. Israël haar w. erdeerende woorden toe en dankte haar voor de vele jaren van trouwen arbeid onder de kinderen. Door de kinderen werd haar een fau teuil geschonken, terwijl de kerkeraad haar eveneens een klein geschenk aan bood. De kinderen kregen daarna van mei. Wensveen allen een zakje bruid suikers, waarna zij, zichtbaar aange daan, de kinderen, Ds. Israël en het verdere personeel der Zondagsschool dankte voor deze onvergetelijke oogen- blikken. De bestrating van den Hondsdijk en Hoogewaard afnier, begint haar vol tooiing te naderen. Nog ongeveer een 200 M. lengte in die Hoogewaard en de straat ligt er „in", tot groote voldoe ning van de bewoners aldaar, die den laatsten tijd door de aanhoudende vele regens groot ongerief hebben ondervon den. LISSE 2<p Sept. a.s. herdenkt de hard draverij vereen. „Lisse" haar 25-jarig bestaan. Het bestuur heeft besloten er dit jaar op dien datum een grootsch paardensportfeest van te maken. Aan prijzen wordt f 1400,uitgeloofd. Des morgens om half elf vangt een draverij van meet aan en des middags om twee uur een handicapdraverq. De kortebaandraverij te Lisse kan tot een der beste van het geheele land gere kend worden, en naar men ons me dedeelt zqn de beste kortebaan paarden uit het geheele land ingeschreven. NIEUWVEEN. In de Ned. Herv. Kerk heeft zich tijdens den dienst een koor van dames en heeren uit Oudshoorn laten hooren. Het doel' is om zelf ook zulk een koor zang te organiseeren. NIEUWKOOP. Alhier is een afd. van het Mobili- •satiekruis opgericht. NOORDWIJK AAN ZEE. Naar .we vernemen, zal de Ned. Herv. Gem. alhier, haar Godsdienstoe feningen houden in de auto-garage van den heer A. Verloop in de Achterweg. Deze garage biedt ruimte genoeg, om tijdelijk gebruikt te worden. NOORDWIJKERHOUT. Met ingang van 22 Sept. is de Openbare School in onze Gemeente op geheven, wegens onvoldoend aantal leerlingen. NOORDEN. De balans en rekening der Coöp. Boerenleenbank over 1926 is versche nen. Aan spaargelden werd ontvangen f 154.836, terwijl aan spaargelden werd afgeschreven f160.257,55. Aan aflos singen van voorschotten werd ontvan gen f25.945. Aan nieuwe voorschotten werd f6200 verstrekt. Ontvangen werd in loopende rek. in totaal f139.603,18, waarvan f 55.847,70 van medeleden. OEOSTGEEST. Midden op de Kanaalbrug had een aanrijding plaats tusschen de autobus „De Sleutelstad", gemerkt H 51272 en een luxe auto H 56089. De oorzaak lag hierin, dat de chauf feur van de autobus midden op de brug stopte, zonder een of ander teek en te geven van het voornemen dit te willen doen. De achter oprijdende luxe auto beschadigde de autobus aan de achter treeplank. De luxe auto twerd aan de beide voorspatborden beschadigd en bo vendien brak van deze nog een oliedop. Woensdagavond werd de politie opgebeld voor een vreemdsoortig geval. Er zou nl. in het tramhuisje dier H. T. M. nabij de witte paden zich een man bevinden, die geheel' ontkleed was. En van een hittegolf was geen sprake. De politie er op af. en inderdaad vond men de feiten volgens het telefo nisch bericht. Aanvankelijk meende men met een krankzinnige te doen te heb ben, doch al spoenig bleek, dat het een tegenstander was van plaatselijke keuze, en zelfs zoo diep in net glaasje te hebben gekeken, dat hij niets meer zag. Het bleek te zijn H. B. uit Leiden, die dan ook door de politie weer warm werd ingepakt, waardoor hij intusschen weee-r ontnuchterd wprd. Procesverbaal volgde, aJzoo een muisje met een staar tje.' De Bazaar loopt schitterend. Naar we vernemen, is reeds voor 2000 gl. gekocht, of liever verkocht. Beladen gaat men er heen (gevulde portemon- naie). en beladen gaat men huiswaarts, t.w. huishoudelijke artikelen van aller lei aard. „zelfs blomkool" hoorden we zeggen. Intusschc-n het Bazaar-comité heeft schitterend .succes, en deze Ba zaar zal zeker „haar steentjes" voor het nieuwe kerkgebouw bijbrengen. Hier door zijn we al weer nader tot de ver wezenlijking van het plan, een tweede Ned. Herv. Kerk. Ondanks het koude weer kan het nog gebeuren, dat jonge paartjes gaan verpoozen in de bermen van de wegen. Ook gisterenmiddag was dit weer het geval, en veldwachter Koot, die juist passeerde, herinnerde even aan de des betreffende verordening, waarbij zulks verboden is, en deswege verbaal volgde Een ieder zij dus gewaarschuwd, en verwezen naar de idyllische ritjes op de van gemeentewege geplaatste banken in de parken. TER AAR. Door den Raad dezer Gemeente werd besloten voor de j^itgetrokkenen bij de werkloosheidsteun fo.60 per kind, te beginnen bij het 3e kind be neden de 13 jaar, en f 1,40 aan hoofden van gezinnen, welke geen zoons hebben boven de 20 jaar, uit te keeren. Alhier is een persoonlijke veiling opgericht. In de gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van de Noord eind- en Geerpolder, bleek uit het financieel verslag over 1926 dat de ontvangsten bestuursposten hadden be dragen f1812, uitgaven f1987, nadee- lig saldo f174, De Rijksveldwachter P. Nugteren is overgeplaatst naar Den Haag. Voor nocdslachting is de slacht plaats van v. d. Pql aangewezen door ZEVENHOVEN. Tot secretaris-Penningmeester van den Buitendqkschen Oosterpolder is be noemd de heer F. J. A. Veltman, hoofd der R. K. School alhier. Tot Heemraad van den Nieuw- koopschen Polder is in de plaats van den heer J. de Groot Azn. aftr., ge kozen de heer G. Domburg. De aftr. Heemraad, de heer B. J. Straathof, werd herkozen. Aan C. G. Ryneveld aan den Hoef, is vergunning verleend tot bet bouwen van een vleeschwinkel voor rekening van den heer J. Hakker. Dat de Amstelkade aan voortdu rende verzakking onderhevig is, blqkt telkens weer. Ook nu weer is een ge deelte, liggende tuusscben de R. K. Kerk en de spoorbrug, opgehoogd. Aan het schoolbestuur aan den Hoef zijn gelden vanwege de gemeente Mqdrecht verleend voor .aanschaffing van schoolbanken. GEMENGD NIEUWS. V e rd uistering. De politie aitresteerde den broöd- en kxanteiv bezorger H. R. uit Den Haag, die ten nadeele van een Haagsch dagblad f 42» aan kwitantiegeld zou hebben verduis terd. De man is in bewaring gesteld. Onder e e n t r e i n. Gisternacht! te ongeveer half drie is de 35-jarige Noor, K. Siegert Andersen geboren! te Frederikshald, verblijf houdende in een logement in de Wijde Nieuw- steeg te Kotteildam, op het rangeer terrein der Ned. Spoorwegen door een trein aangereden. Zijn rechteronderbeen werd nage noeg afgereden, bevondien bekwam hijl ernstige inwendige kneuzingen. Door den Geneeskundigen Dienst! wend hij naar het ziekenhuis aan den! Coolsingel overgebracht, Idoch bleek bij aankomst reeds overleden. G e v a a r 1 ij k g o e d j e. Te ,Wesü kapelle is op het strand aangespoeld een vat, wegende ongeveer 25 K.G. inhoudende een als eiernootjes samen geperste stof. Na scheikundig onderzoek is geble ken, dat de inhoud van bedoeld vat bestond uit een mengsel van cyaanka- lium en cyaannatrium. 1 Gelukkig dus maar, dat dit vat met zijn zeer giftigen inhoud veilig en wel in handen van den burgemeester- strtandvonder is beland. 1 Verpletterd, .Gisternamiddag is op den Oppenerverberg, onder de gemeente Oirsbeek, zekere O. uit Lijenbroefc, door een auto gedood. De man was achter een auto gaan! hangen en werd, toen deze voor een anderen auto plotseling uitweek, op zij geworpen, waardoor zijn hoofd te gen den passeerenden auto verplet terd werd. O. laat een vrouw en 4 kinderen achter. Hij was ongeveer 37 jaar oud. Verdronk en. .Gistermorgen was de 22-jarige monteur A. J. Blom jners, gewoond hebbende in de ,Wil- helminastraat no. 2G te Zwijndrecht, aan het werk aan boord van de aan de Boompjes in de rivier liggende motorboot „Ideaal". De Ideaal lag naast de Neptunus I die tegen den wal lag en te ongeveer negen uur de rivier opging. Blommers wilde de motorboot toen. naar den wal trekken, doch gleed hier bij uit en stortte in de rivier. Hij kwam niet meer boven. Een boot der rivierpolitie, die juist aan kwam varen, maakte het mogelijk dat ieeds vier minuten, nadat B. te water was geraakt, met dreggen kon worden begonnen. Men heeft tot half twaalf gedregd, doch zonder resultaat. Vermoedelijk is tie man tusschen he' nog in aanbouw zijnde kadewerk onder water beklemld1 geraakt. Het tragische gebeuren verwekte een rroot en toeloop van menschen op tie kade. Te Gorinchem is het 3-jarig Üochl terije van V. in een sloot bij de ouder lijke woning geraakt en verdronken. Gepakt. De scharenslijper H. H.. zonder vaste woonplaats, die te' Rijsoovd' een fiets had gehuurd en deze in 'de Zandstraat te Rotterdam tracht te te verkoopen, weid daarbij' gear resteerd. Trap van een paard. Giste rten heeft C. v. S.. wonende in de Oranieboomstraat te Rotterdam op tie Binnenhaven een trap van een paard Met een gebroken rechterbeen is) hit naar het ziekenhuis aan den Cool singei gebracht. Ongeval. De 18-jarige meubel- makersleerling, J. v. W., wonendd Benthuizerstraat te Rotterdam, heefti zich, toen hij' gisterten in een huis aan! tien Pompenburgsingel aan het werk was, met een beitel vrij ernstig aan! zijn linkerpols verwond. I In het ziekenhuis aan 'den Coolsin gei werd1 de jongeman verbonden. I Diefstal. Ten nadeele van de slagerij van v. K. in de Korte Gouid- sclie Wagenstraat te Rotterdam is 'ni handwagen gestolen. Ten naideele van den monteur J- V. uit de Schelf straat te Rotterdam,, is op tien Gouldsche Singed een fiets! gestolen. 3 De politie arresteerde de elec- triciens A. D. en v. E. de GP, verdacht] van diefstal van auto-onderdeelen en- instrumenten ten naideele van de fir ma 'N,. van den Nieuwen Binnenweg] te Rotterdam. I Na verbaliseering zijn de mannen weer op vrije voeten gesteld. Onbewaakte overwegen. De redactie van Üe Volkskrant heeft uit haar kolommen een optelling ge maakt van het aantal ongevallen bij tie onbewaakte overwegen sinds 1 Janu ari 1925. Zij komt tot een totaal van 53 Idooden, 51 gewonden, terwijl 34 per sonen zich nog, zonder gewond te wor den, konden redden of ongedeerd ble ven. Het aantal ongevallen, dat kon wor ld en nagegaan, oedtrOeg in 1925 19, in 1926 36 en in de eerste 9 maanden van 1927 39. I B lind geslagen. Te Nieuw! Vosmeer kreeg tie landbouwersknecht L'. ruik een hevigen slag van een paaijcfi tegen het gezicht, dat hij' volkomen blind is geworden. O ve rieden. .Te Biervliet isl een 3-jarig kind overleden aan 1de ver wondingen, toen ide kleine in een pot kokend water viel. Branden. In den nacht vani iWoensdag op Dondeiidag is in da buurtschap Vasse, onder de gemeente Tubbargen afgebrand ide kapitale boer derij van den landbouwer Alferink. Het vee werd1 gered. Oorzaak onbe kend. Zoowel huis als inboedel waren laag verzekerd'. Te Hapert, aan den weg naan Duizel, is Üe schuur en stalling van den landbouwer A. Schilders met den geheel en inhoud1 in vlammen opgegaan Het huis bleef gespaard. Ge pakt. Bij' Nieuwe Schans (GronJ, is gisteren een der gevange- jnen gearresteerd, 'die Dinsdag te |Wies moor (D.) zijn ontvlucht. Een drietal zou ide grens zijn over gekomen. Onveilig strand. Hetstrandl te Scheveningen is onveilig tot Kat wijk op Maandag 26, Dinsdag 27 en Woensdag 28 September, telkens van. 10.302.30 uur, wegens het schieten met geschut. Het strand is onveilig tot Wasse- naarsche Slag op Donderdag 29 en op Vrijdag 30 September, telkens van 9 uur v.m. tot 2.30 nam. wegens het schieten met mitrailleurs. De aandacht wordt er op gevestigd, 'dat het strand eerst 'dan weder voor het publiek toegankelijk is, wanneer 'de roode vlaggen, waarmede de on veiligheid wordt aangeduid, zijn inge- Gestaakt. .Wegens het hooga water zijn de Maaskanalisatiewerken- te Sambeek reeds voor de tweede maal binnen twee maanden gestaakt ■moeten worden. De tweede stuwput dreigde onder te loopen, waarbij net gevaar dreigde, dat Üe damwanden zouden bezwijken Daarom heeft men dien stuwput zelf Idoen volloopen. Jacht op een slang. In Sint Michiels Gestel beweren eenige per sonen een 2 M. lange slang gezien te hebben. In de betrokken buurt is de schrik gekomen onder de bewoners. Reeds verscheidene 'dagen maakt do buurt en de politie met knuppels, rieken en geweren jacht op het on dier, dat tot dusver echter nog niet te vinden was. 1 Gearresteerd. Door de po litie zijn te Blerik aangehouden een: §epensionreerde sDOorwegbeambte, en ièns vrouw en zeven kinderen, als verdacht van het vervaardigen en uit geven van valsch geld. Het had de aandacht getrokken, cfat de laatste dagen, tijdens de kermis, valsche geldstukken in omloop werden gebracht, hetgeen meer in het bijzon der het geval bleek te zijn bij betalint gen, die aan de vischkraampjes ver richt werden. De politie toog op onderzoek uit en toen een vischkooper erin slaagde een vrij nauwkeurige persoonsbeschrij ving te geven van tien man. die werd verdacht, ging zij tot de arrestatie van den verdachte en diens gezin over. Bij tie huis'O-ric'ng. die daarop ver richt werd, trof men onder het bed' een achttal valsche kwartjes aan en op andere plaatsen in 'de woning twin tig valsche guldens en acht valsche kwartjes, een primitieven gietvorm, vervaardigd uit een blikken cigaret- tendoosie. eenige stukken lood, een hoeveelheid gips, een smeltlamp, een houten matrijs en een aantal andera ingrediënten. Na aanvankelijk ontkend te hebben legde de man een volledige bekente nis af en verklaarde door armoede en ellende tot het plegen van tiit mis- dri'f gekomen te zijn. De verdachte, die slechts één arm heeft, is met zijn zeven kinderen in arrest gesteld, en zijn vrouw, die op het oogenblik ziek in haar woning ligt wordt door een politiepost bewaakt. VISSCHERIJBERICHTEJf. IJMUIDEN, 22 Sept. Heden aange komen aan den rijksafslag 18 stoom- treilers, 1 kotter, 1 drijf netvaartuig en 1 drifter. Prijzen voor treilvisch: 65 kn. tar bot f 3185, 17 kn. griet 2866 pets 50 K.G.; 1898 st. groote tong 2,2U— 2,35, 9769 st. middel tong 1,652,30, 22235 st. kleine tang 1,351,60 per K.G.: 4 kn. groote schol 62,50, 5 kn.. middel schol 5860, 11 kn. zetschol 3762,50, 3,87 kn. kleine schol 8— 42. 23 kn. schar f 14,50—26, 6 kn. tongschar 49 per 50 K.G., 32 kn. rog >15.5027 per 20 stuks; 117 st. vleet 0,922,90 per stuk; 48 kn. pieterman poontjes 524, 14 'kn. groote schel- visch 4153, 42 kn. middel dito 33 40, 153 kn. kleinmiddel tiito 2130, 426 kn. kleine dito 7,5018 per 5(J| 55K.G.; 23 kn. kabeljauw 6480, per 125 K.G.; 72 kn. groote gullen 17— 22, 126 kn. kl. dito 8,5014 per oO K.G.; 41 st. leng 1,752,41, 2 stu'ka heilbot 5,40 per stuk; 58 kn. wijting 4.409, 736 kn. makreel 1016, 21B kn. haring 14—16,50 per 50 K.G. Haring: 158 kantjes volle haring 22,5022,85, 12b kantjes steur 30,85' 32,50, 2 kantjes ijle haring 20, ,4 kantjes maatjesharing 15,1015,70, 6 kantjes makreelen 9 per kantje, 55 kantjes versche haring 910, 270 k. gezouten haring 6,50—8 per 50 KG. Van de Katwijker Haringvloot kwam hier binnen om te markten de logger KW. 50 met 12.5 last en in de haringhaven de logger KW. 130 met 375 kantjes pekelharing, welke naar Katwijk werden verscheept. Van de versch haringvisscheriji kwam hier binnen de Engelsche stoom logger LT. 342 met 190 manden ver sche haring. De besommingen der haringsche pen waren heden: stoomtreiler IJM. 130 met f 3548, IJM. 10 met f 4153, IJM. 37 met f 4786, en YH. 263 En gelsche stoomlogger met f 2668, alle aan versche haring. Van tie IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 15 aan de markt. Da besommingen waren: JTM. 503 m. 2064, IJM. 324 m... 2361, IJM. 155 m. 2362, IJM. 161 m. 2884, IJM. 67 m. 2299, IJM. 175 m. 2796, IJM. 150 m. 4396, IJM. 22 m. 3566', en IJM. 65 met f 2926. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. NIEUW-AMSTERDAM, R'dam n. New-York 22 (mm.) v. Souhampton. EDAM, N.-Orleans n. R'dam 22 (v.m.) v. Coruna. VEENDAM, R'daan n. New-York p. 20 (n.m.) Kaap Race. BURGERDIJK, 20 v. New-York n. Bal- timore. BREEDIJK, Baltimore n. R'dam, 21 te Norfolk. NICTHEROY, Vancouver n. R'dam, 20 v. Tacoma. DRECHTDIJK, R'dam n. Vancouver 19 v. San Francisco. NEBRASKA, 22 v. Vancouver te R'dam BOLLAND—AFRIEA-LIJN. KLIPFONTEIN (thuisr.) 22 v. ZanzL bar. GIEKERK (thuisr.), 21 te Marseile. RIJPERKERK, Hamburg n. Adam 22 te Antwerpen. GRIJPSKERK, (uitr.) 21 te Natal. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. HAARLEM (uitr.) 20 ladend Goudkust KILSTROOM (thuisr.) 21 v. Dakar. KON. HOLLANDSCHE LLOTD. WATERLAND (thuisr.^ 22 te R'dam. GAASTERLAND (thuisr.) '8 v. Buenos- Ayres. EEMLAND (thuisr.), 22 v. Rio Janeiro. SALLAND (thuisr.) p. 21 Fern. Nor. ROTTERDAMSCHE LLOYD. PATRIA (thuisr.), 22 (4 n.m.) v. Co lombo. GORONTALO, 22 v. Sjanghai n. Soe ra ba ja. KEDOE, 22 v. Batavia te R'dam. BUITENZORG (thuisr.), 21 v. Pt. Said MERAUKE (thuisr.), 21 v. Port Said, TAMBORA (uitr.) p. 21 (5 nm.) Sueï. SLAMAT (uitr.) 21 v. Belawan. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. KONINGIN DER NEDERLANDEN (thuisr.) p. 22 Ouessant (24 verw.). PRINSES JULIANA (uitr.) 22 te Ge nua. JOHAN DE WITT (thuisr.) 21 Perim. SALAWATI, 22 v. Hamburg n. A'dam. KON. PAKETVAART MIJ. VAN SPILBERGEN, 21 v. Belawan n. Rangoon. OP TEN NOORT. A'dam n. Batavia o. 22 Perim.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6