H. SIMONIS VOOR SCHOENWERK IS HEDERLANDSCH FABRIKAAT HET BESTE Schoenen met ingebouwde Steunzolen Schoenen voor knokvoeten Schoenen voor gevoelige voeten. GROOTST en GOEDKOOPST SCHGENMHGAZIJN i1. J. KAMPENHOUT Radio-Programma. Wat er vanavond te hooran Is. KöNIGWUSTERH., 1300 M. 1 5.206.50 Muziek. 8.50 Concert. 10.5012.50 Muziek. I LANGENBERG 468,8 M. 5.506.50 Muziek. 8.30 Muziek, zang en 'declamatie. 1,10.2011.00 Gedichten. Daarna muziek. HILVERSUM, 1050 M. 6.00715 Diner-Concert. 7-157-45 Causerie door den heer ,W. Vogt. Onderwerp: Ambon en de lAmbonneezen". 7.45 Politiebericht. 8.10 Muziek. 10.30 Persberichten. DAVENTRY, 1600 M. 6.40 Muziek. 7.05 Zang. 1 7-35 Orgelmuziek. 7.50 Muziek. 9.55 Muziek. 10.50 Muziek. TOULOUSE, 392 M. 5.50 Muziek. 9.05 Concert. van een miUioen nond sterling voor de vlbotb°sis van Sir»gor>ere goedgekeurd De Belgische Min. va^ Londsv^- ld»digïns ,zou voornemens zijn een mili tairen diensttijd van acht maanden voor te stePen. De Ween^che hooM-ïotrnnips^r's van politie Schobpr vraagt ontslag het geen de Oostenniksehe regeering hem weigert te verleenen. Prins Carol van Roemend he^ft d^ geldigheid van het testament zijns vd-r? betwist. GEMENGD NIEUWS. De melkweg. Door het aan slaan van een motorfiets sloeg een vijftal paaiden 00 hol gespannen voor een ze'fde getal melkwagens, die bij de koasfabdek te Ke nsmerbrug onder Zij' e melk aanvoerden. tn woeste vaart ging het langs den we', als go'd het een harddraverij. Het gevolg was, dat 70U L. melk ver loren ging. Er kwamen geen persoonlijke on gelukken vóór. Het revolverdrama. De Haagsche politie is er thans in ge slaagd iemand aan te houden,, te gen wien ernstige vermoedens bestaan iaat hij de medeplichtige is geweest van den gearresteerden inbreker, die eenige weken geleden den inspecteur van politie. Paul, met- twee revolver 'schoten verwondde, dat men gerui- men tijd voor zijn leven vreesde. Het had de aandacht getrokken, dat iemand uit den vriendenkring van den aangehoudene, een 22-jarigen man, korten tijd na. het voorgevallene was .verdwenen. Later is gebleken dat hij zich naar 'Antwerpen had beveven. Dezer dagen werd hij weer in Den Haag gezien. Maandagavond werd hij op den hoek van de Hoefkade en Koning straat gegrepen en geboeid naar het hoofdbureau overgebracht. Gisteren is hij met de verschillende getuigen geconfronteerd; allen verkla ren pertinent, dat de aangehoudene de gezochte persoon is, doch hij ont kent iets van den inbraak en den daar op gevolgden moordaanslag op den in specteur af te weten. De toestand van inspecteur Paul is bevredigend, de doktoren zijn tevre den. S takings ine id ent. Dezer dagen werd bericht, dat personeel van de asbestplatenfabriek Martinet" in staking was gegaan. De directie had eenige werkwilligen van buiten de stad aangenomen. De mannen kwamen gistermiddag aan het Centraal Station aan en zouden per bootie naar de fabriek worden ge bracht. Vele stakers stonden aan den kant en liepen de werkwilligen al'er'.ei vrien idelijkheden toe. Een sterke politiemacht zorgde er voor, dat het niet tot erger kwam. Een paar schippers van de motor- booties weigerden de werkwilligen te ve' voeren. Na eenig heen en weer gepraat zijn de. mannen daarop naar hun haard steden teruggekeerd." Sc he eve toren. Te Zunder dorp, waar op 15 April 1925 de spits van den toren afbrandde, zal vanwege de gemeente Amsterdam een nieuwe spits worden gebouwd. Daar de toren eenispzins scheef stond, werd voor enkele dagen een kuil gespit aan de eene zijde, om de oorzaak der verzakking op te sporen. Daardoor is hij thans opnieuw gaan overhellen. De bovenkant wijkt nu eenige centi meters van de loodlijn af. Onder de omwonenden heerscht groote vrees voor omvallen. Daarom is ae omgeving eenige dagen en nachten door politie bewaakt. Daar de toren het eigendom der ge meente Amsterdam is, neeft de afdee ling Publ'eke Werken hem thans doen stut en. Voor omvallen bestaat thans geen gevaar meer. Groote steur. De stoomtreiler IJM. 5 heeft té IJmuiden een steur aangebiacht met een gewicht van bij kans 400 pond. Het dier werd voor f 306 verkocht. A v e r ij. Het Russische stoom schip Rosa Luxemburg, met een la RECLAME. In groote sorteering voorradig in het Haarlemmerstraat 138 - Teleph. 699 LEIDEN P.S. Sp^iaal adres voor ijzersterke Schoollaarzen ding hout uit Archangel afkomstig, heeft tijdens het slechte weer op de Noordzee ernstige averij gekregen. Aan weerszijden is de verschansing gescheurd. Een groot deel van de lading is over boord geslagen. Het schip is gisteren in de Amster- damsche haven binnen gekomen en is naar de Rietlanden gesleept. Zij wilden er niet uit. Te Haarlem is de werklooze C. O., uit een noodwoning, die hij zonder mach tiging aan de Gedempte Schalkbar- geikade betrokken had, gezet. Dit gat veel opschudding, omdat O. weigerde het huis te verlaten. Zijn vrouw hield zich ziek, maar n geneesheer constateerde, dat zij niets mankeerde. De vrouw is toen in haar ledikant op een auto gezet en naar net verrem var. de reiniging gebracht. Gisternacht Leeft de iamilie O. bij een kennis vertoefd. Nu is iiun een noodwoning in het Stadhui3fcwa.:'iec aangewezen. Honderden kijklustigen waren van de uitzetting getuige. Aangehouden. Te Delft ver voegde zich gisterochtend op het po litiebureau een inwoner \an Overschie, die mededeelde, dat i.l. Zaterdag ten nadeele van zijn broeder een fiets was gestolen. Tevens, deelde hij :de, dat hij den fietsencncr van aanzien kende, en hem even te voren in de Oranje- plantage te Delft op een motor had) zien rijden. Terstond werd door de recherche in die omgeving een onderzoek ingesteld In een rijwielherstelplaats aan den Oostsingel werd daarop aangetroffen een persoon, die overeenkwam met 't opgegeven signalement, en die bezig was te onderhandelen over den koop van een motor. Leze persoon bleek te zijn de 29- jaitige C. v. B., afkomstig uit Den Haag, wiens aanhouding voor verschil lende rijwieldiefstallen en verduisteriii gen werd verzocht. Van B., die reeds 6 jaar in de ge vangenis heeft doorgebracht en nog) geen jaar op vrije voeten is, werd ter beschikking gesteld van den burge meester van Overschie. STADSNIEUWS. OPENING WINKELWEEK. Hedenmiddag kwart over drie had in de Stadsgehoorzaal in tegenwoor digheid van autoriteiten en genoodig- den. w.o. de burgemeester Mr. A. van de Sande Bakhuijzen, de officieele opening der Winkelweek plaats. De voorzitter der Winkelweekcom missie. de heer H. Simonis, sprak de volgende rede uit: Het is een uiting van saamhoorig- heidsgevoel van de drie Middenstands- vereenigingen en de L.A.W.E.T. om ge zamenlijk op te trekken voor een zoo'n practisch werk als het organiseeren van een winkelweek. Als bekend, mag verondersteld wor den, dat een commissie is benoemd door de drie Middenstandsvereen. en de L.A.W.E.T.. met het doel een win kelweek te organiseeren. Met veel genoegen hebben de leden de hun opgedragen taak aanvaard, en met niet minder opgewektheid, de voorbereidende werkzaamheden ver richt. Het is voor de commissie zeer be moedigend. U in zoo'n groote getale aanwezig te zien. en voor mij een groot voorrecht U welkom te mogen heeten op de bijeenkomst. Tot enkelen der ve len. die ons de eer bewijzen, van hun grootelijks gewaardeerde tegenwoor digheid, moge ik in 't bijzonder het welkom toeroepen. Hartelijk welkom aan U, mijnheer de Burgemeester. Het verheugt ons in hooge mate, dat gij gehoor hebt willen geven, aan onze uitnoodiging. om deze winkelweek te willen openen. Wij zijn U daar bijzonder dankbaar voor; U bewijst daarmede groot be lang te stellen in den Leidschen Win kelstand. Wij hopen en vertrouwen dat U nog vele jaren het gezag moge voeren in onzè zoo geliefde Sleutelstad, en dat door een aangename samenwerking tusschen Gemeenteraad en Midden stand veel goeds moge bereikt worden voor Stad en Middenstand. Het is voor de Commissie een bui tengewone eer. U, mevrouw v. d. San- de Bakhuijzen, een hartelijk welkom te mogen toeroepen, vooral omdat, voor zoover ons bekend, dit de eerste officieele bijeenkomst is, waarop U als Burgemeesters-Vrouwe, tegenwoordig zijt. Wij kunnen U verzekeren, dat de Leidsche Middenstand deze attentie zeer apprecieert. Hartelijk welkom, heet ik ook U, mijnheer de voorzitter van de Kamer van Koophandel, Uw aanwezigheid be wijst alweer, dat Uw belangstelling voor den handeldrijvenden en indus- trieelen Middenstand zeer groot is, terwijl U reeds zooveel tijd besteedt, om jiet belang van handel en indus trie te dienen, hebt U toch gelegenheid kunnen vinden, om hier tegenwoordig te zijn. Zeer verheugt het mij, ook een har telijk welkom te mogen toeroepen aan de heeren Wethouders en aan den se cretaris dezer Gemeente. Wij zien hier uit Uw levendige belangstelling voor het streven en "wenken van den Mid denstand. Vervolgens is het mij aangenaam het welkom toe te roepen aan de on der-voorzitter en secretaris van de Ka mer van Koophandel en de besturen van de Alg. Middenstandsvereen., Chr. Middenstandsvereen, en de R.K. Mid denstandsvereen. de „Hanze" en de L.A.WE.T. Vooral mag ik ook niet vergeten, aan de pers het welkom toe te roepen. En van deze gelegenheid maak ik gaarne gebruik, vriendelijk dank te zeggen voor de groote medewerking van de drie plaatselijke Dagbladen on dervonden. Dames en Heeren. De opzet van de ze winkelweek, U zult heGallen reeds bemerkt hebben, is sober. Dit in over eenstemming met de niet rooskleuri ge toestanden. Maar daarom is zij niet minder belangrijk. En wel, omdat door de meeste van Leiden's Middenstands winkeliers aan deze winkelweek deel genomen wordt. Het is te bejammeren dat een klein percentage dat saam- hoorigheidsgevoel niet eigen is, en zich die kleine onkosten, die het or ganiseeren van een winkelweek met zich brengt, niet heeft willen getroos ten. terwijl het er toch de vruchten van mede wil plukken. Nu zal wellicht de vraag opkomen: Is het noodig dat in Leiden een win kelweek gehouden wordt. En het ant woord daarop zou kunnen luiden: Het moest eigenlijk niet zoo zijn. omdat het algemeen bekend moest zijn. dat in Leiden alles te verkriigen is. wat men wenscht, en dat tegen concurree- rende prijzen. Ik zou de stonte bewe ring wel aandurven, dat er geen stad in ons vaderland is, waar een beter geoutilleerde winkelstand bestaat dan in onze goede sleutelstad. Maar he laas, is deze overtuiging nog niet al gemeen. En nu is een winkelweek bij zonder geschikt om voor de zooveelste maal te bewijzen, dat in de Leidsche winkels zeer uitgebreide keuze arti kelen van prima kwaliteiten tegen la ge prijzen te verkrijgen zijn. Dames en Heeren. In wezen is deze winkelweek al zeer weinig verschil lend met de vorige; alleen is de be oordeeling van de etalages nu opge dragen aan een vakkundige jury. op ons verzoek samengesteld door de Haarlemsche middenstandscentrale. Daarnaast is er een beoordeeling door het publiek; er zijn prijzen be schikbaar gesteld voor hen. die de mooiste etalage aanwijzen in overeen stemming met de vakkundige jury. Tenslotte, mijne Dames en Heeren, aan U allen dank. hartelijk dank. voor Uw aanwezigheid en belangstelling. En nu verzoek ik U, Mijnheer de Burgemeester, gaarne, deze winkel week te willen openen. Met een korte toespraak voldeed de Burgemeester aan dit verzoek. Wij ko men hierop morgen nader terug. Ter inleiding van de Winkel week zal hedenavond een muzikale rondwandeling worden gehouden door het Muziekgezelschap „Perost". Afge gaan wordt te 8.15 uur van het R.-K. Volksgebouw aan de Steenschuur. BURGERWACHT „KRING LEIDEN". Uitslag der 1.1. gehouden onderlinge Schietwedstrijden der Leidsche Bur gerwacht, die ondanks het slechte weer bijzonder gunstige uitslagen bracht. Afdeeling A: le prijs: P. v. d. Drift; 2e prijs: J. v. Staveren; 3e prijs: D. de Gunst; 4e prijs: J v. Leeuwen. Afdeeling B.: le prijs B. Hageman; 2e prijs: J. Neijenhuis. Veteranen-afdeeling: le prijs: P. Gadri; 2e prijs: v. Bergen Henegou wen. Personeele Baan: le prijs: v. Stave ren Jr., 2e prijs: Bergman, 3e prijs: Haverkorn. Vrije Baan: le prijs: v. Staveren Jr., 2e prijs: de Gunst. 3e prijs: Haver korn; 4e nrijs: v. d. Drift; 5e prijs: Barendse. Al de hierboven aangehaalde prijs winnaars, behalve Vrije Baan, schie ten a.s. Zaterdag 5 uur n.m. op de ba nen te Katwijk om de Pijncker Hor dijk-wisselbeker (thans in het bezit v. den bekenden Schutter J. v. Stave ren Jr.), aangevuld met de volgende heeren: Zwetz, Rijnbende, v. d. Vel den, v. Staveren Sr. en de Gunst; ter wijl om 2.30 uur reeds een aanvang wordt gemaakt met het afleggen van de Schietvaardigheidsproef voor den Weledelgestrengen heer Kapt. Snij ders, toegevoegd a. d. Inspecteur dor Burgerwachten. De proef waaraan voldaan moet worden bestaat uit het schieten van 15 patronen in 3 houdingen, het beha len van 115 punten binnen kring 6 (schijf B.W.). Bij het voldoen aan deze proef ontvangt de schutter een Diplo ma met een in brons uitgevoerd kruis BELANGRIJKE AANWINST. Het historisch museum van Na tuurkundige instrumenten alhier, heeft van Prof. Dr. E. C. van Leersum te Amsterdam een belangrijk ge schenk ontvangen, bestaande uit 12 oude microscopen, waarvan 9 uit de 18de en 3 uit het begin der 19de eeuw. Voorts eenige photographische came ra's, een thermometer een stereos- coop en eenige andere instrumenten. WEDSTRIJD VOOR KINDEREN. De tabaksfabriek Louis Dobbelmann te Rotterdam heeft iets aardigs be dacht on^ de kinderen der verbruikers van haar nieuw merk rooktabak Faam op nuttige en aangename wijze bezig te houden. In het tijdvak OctoberDcember a.s zullen in dit blad een aantal plaatjes advertentiën over Faam verschijnen, welke uitgeknipt, naar eigen vinding gekleurd en opgeplakt, gezonden kun nen worden aan de Reclame-afdeeling van genoemde firma, onder bijvoeging der bons van 1 pond Faam-tabak. Er zijn 500 prijzen, w.o. als hoofd prijzen: een radio-toestel, een jongens- en een moisjesrijwiel, een gouden en een zilveren horloge, speelgoederen, sport artikelen, huishoudelijke- en rookers- benoodigdheden, foto-toestellen etc. Inderdaad een wedstrijd, waaraan ieder kind kan deelnemen en welke e\ten amusant als leerzaam genoemd kan worden. Heden wordt alhier de jaarlijk- sche vergadering gehouden van des kundige hoofden van gemeentelijke beplantingen in Nederland, onder lei ding van den heer J. L. Bouwer, uit Haarlem. Door de politie is in beslag ge nomen het rijwiel van A. W., dat niet van een belastingmerk was voorzien. Mej. M. P. heeft bij de politie aan gifte gedaan, op het Rapenburg te zijn mishandeld door H. L. Bij W. V. op de Lammermarkt is de muntgasmeter geledigd, waarin zich het geld van 2 maanden gas be vond. In de afgeloopen nacht is op de Lammermarkt een wagen van G. G. verdwenen. CORRESPONDENTIE. Tot onze. spijt moest het overzicht van de Staatsbegrooting voor 1S28 en enkele berichten tot morgen overstaan MARKTBERICHTEN. LEIDEN, 22 Sept. Ons Belang. Bloemkool 15.1031.80, komkommers 3.10—6, andijvie 1.40—2.60, sla 1.40— 4 50, peen 5.807, rabarber 0.801.40, selderie 1.102, pieterselie 1.403, roode kool 11.1013, savoye kool 11.80 13.80, grpene kool 3.806, kroten 2.103.80, perziken 412, prei 3.10 5, alles per 100 stuks. Spruiten 15—21, snijboonen 16—G2. heerenboonen 15 35, postelein 6—12. spinazie 914, uien 5.107, aardappelen 5.107, kro ten 3.104, idem gek. 911, alles per 100 Kg. GOUDA, 22 Sept. Veemarkt. Aange voeld totaal 2962 stuks, waarvan 6 vette runderen-, 5 vette en graskalve ren, 661 magere varkens, 360 vette var kens, 53 bokken of geiten, 1324 biggen, 76 schapen en lammeren. Prijzen: Koeien 200325, vette en graskalveren 5090, magere varkens 2540, per stuk; vette varkens 0.31 0.32, Londensche varkens 0.250.28, zouters 0.290.30. per half Kg.; bok ken of geiten 48. biggen 1016. scha pen en lammeren 18—25, nuchtere kal veren 1019, per stuk. levend 20 pet. korting. Overzicht: handel in slachtvarkens vlug, overige soorten matig. GOUDA, 22 Sept. Kaasmarkt. Aan gevoerd 272 partijen, le kw. 5256, 2e kw. 4751, met rijksmerk le kw.-53 58, 2e kw. 4853, zware 63, extra zware 65. Handel matig. GOUDA, 22 Sept. Beier. Aangevoerd 795 pond. Handel vlusr. Prijs: Goeboter 11.10,weiboter 0.95—1. AMSTERDAM, 22 Sept. Oliën. Raap olie vliegend 52Yi. Lijnde vliegend 38^2, Oct. 34K, 35. 34JL 35* Nov Dec. 35K, 35, 35H: Jan./April 35K. 35'4: Mei/Aug. 35H, 35K. Stemming flauw. KATWIJK AAN DEN RIJN. 21 Sept. Aanvoer 420 maal 25 Kg. gr. aardap pelen, 1800 Kg. uien, 1600 bos peen, 15300 Bloemkoolen. Prijs: eigenhei mers 1.402.60 per 25 Kg.; uien 4.70 5.10, peen 44.10 per 100 Kg.: peei; 3.50 6,20, per 100 bos; bloemkool 24 10 31.20, roode kool 11.10—12.80, gele kool 1210—14, per 100 stuks. Telegrafisch Weerbericht. Volgens waarnemingen verricht in den morgen van 22 Sept., medege deeld door het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut te De Bildt. H. B. 761.1 te Janmayen. L. B. 744.7 ié Blaavandshoek. Venv. tot den avond van 23 Sent,: Meest zuidelijke to; westelijke wind, zwaar bewolkt of betrokken met tijde lijke opklaringen, waarschijnlijk regen-, of onweersbuien, iets koeler. Barometers, tand. De stand van hedenmiddag 3 uur is aangegeven door den wijzer. Stand van gistermiddag 3 uur: 7*57. LUCHT TTRD^ATUUR. Hedenmiddag 3 uur: IS.4 gr. C. LICHT OP VOOR FT rRS e.o. Donderdag 22 Sept.: 7.28 nam. GEM. ZWEMINRICHT' a. d. ZIJL Hedenmorgen 7 uur: 16 gr. C. Ik d- uni cl v; 12 uur: Hedenmiddag 3 uur: 16 gr. C. LEIDSCHE ZWEMINRICHTING (HOOGE. RIJN^TJK). Hedenmorgen 7 uur: 14.5 gr. C. Heddiimiodag 12 uur: 13 gr. l'. Hedenmiddag 3 uur: 15te gr. C. 11 1 1 4 Wisselnoteeringen. (Amsterdam'. Berlijn 59.42 Londen 12.13% New-York 2 49 Parijs9 78% Brussel34.74% Ziirich 48.11 Praa 7 39% Rome 13.59% Madrid 43 66 Oslo65 91 Kopenhagen 6b 79 Stockholm 6 7.11 Weenen 35.18 "f HHna Goud. Sport. Diamant. Steeds Nouveauté's Groote keuze. Lage prijzen. Zie onze Etalages. A*1/ Sport. Sport. Edelsmid en Juwelier Haarlemmerstraat 125 Leiden - Telefoon 1744. Zilver. Sport. j Horloges.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 3