t WiÈH Is geopend DAG-AGENDA. Oegstgeest. 2023 Sept. Trene". Kerkbou w-bazaar. Geopend: Dinsdag ZVs5 en 710 uur; overige dagen 10 12, 2—5 en 710 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 19 tot en met Zondag 25 September waargenomen door de apotueek van den heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, Telef 552. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. deze vergadering ontmoeten elkander de vertegenwoordigers van de opvoe ders van het kind en de vertegenwoor digers van de litteratuur. Deze ont moeting zal spr. in het oog houden en verder zal spr. zich alleen houden bij de actueele Ned. litteratuur. De belangstelling voor het kind kwam een halve eeuw geleden nog slechts zeldzaam voor. Woutertje Pie- terse en de Kleine Johannes zijn een zame figuren. Thans echter staat het kind midden in de belangstelling zoo wel van de litteratuur als van het pu bliek. De oorzaak daarvan is. dat men iets bijzonders ziet in het kind. Tus schen de Kleine Johannes en Droom koninkje is een essentieel verschil. Het kind dat van Eeden beschrijft is het kind in zijn algemeenheid. Maar in onzen tijd heeft het kind de be langstelling om het kind zelf. Dat is een verbazend groot verschil. Het bijzondere van die tegenstelling is, dat het kind dus met ons leeft in dezelfde wereld. Het kind is daarin een klein men-sch, dat niet allereerst gezien wordt in zijn ontwikkeeling, maar in zijn eigen wereld. Er is nog een andere oorzaak dat 't kindmotief zoo gaarné gebezigd wordt in de litteratuur. Men heeft in het tijdperk van de Nieuwe Gids zich ver loren in ontleding van aparte men- sohenpsychen en die litteratuur ging ook naar het kind om de kinderziel te analyseeren. De litteratuur is tot het kind gegaan om te zoeken het verbij zonderd geval. En men heeft in dat kind gevonden het algemeen mensche- lijke. Nu het kind niet meer gezien wordt als een wordend mensch, maar als le vend in een eigen wereld, heeft men ontdekt een groote mate intuitie bij het kind. Spr. herinnert aan een paar episo den uit Droomkoninkje van Heijer- mans, waaruit blijkt dat het kind es sentieel geheel anders is dan wij. Een van de eigenaardigste verschillen is, dat het kind de kleine dingen groot ziet en de groote dingen in alle een voudigheid aanvaardt. Het kind heeft een zeer groote zin voor realiteit, het kind is nuchter in zekeren zin. Spr. haalt een voorbeeld aan uit J. van Looy's „Jaapje". Verder is een eigenaardigheid in de kinderziel deze: Dat het kind zijn ziel niet openbaart. Bij de volwassen mensch is dat juist andersom. Spr. geeft een prachtig voorbeeld uit het boek van Theo Thyssen: Jan de Jonge. Hier kan de opvoeder leeren van de litteratuur. De volgende eigenschap van het kind is de snelle wisseling van stemming. Ook hiervoor noemt spr. een voorbeeld uit de litteratuur. Een nieuwe eigenschap die samen hangt met alle vorige is de onnoozel- heid. de heilige onnoozelheid. De kin derziel, als het werkelijk een kinder ziel is. heeft geen vermoeden van slechtheid: „Een kind. dat over rein heid spreekt is al niet meer rein'', en dit schijnbaar paradoxaal gezegde is volkomen waar. De verhouding van het kind tot den volwassen mensch is het volgende punt waar spr. over wil spreken. Het kind ziet ons als de muur die het scheidt van het leven en dat kan zich uiten in eerbied maar ook in spot. Het kind ziet onze fouten, maar ziet nog niet de leelijkheid van onze bedoeling. De moderne litteratuur heeft ons ge leerd hoe het kind ons beschouwt. En dit legt ons een zware taak op ten aanzien van de kinderen. En daarbij mogen we niet vergeten dat het gezag niet gesteld wordt door de opvoeders, maar door het kind zelf. We kunnen zooveel* leed doen aan de kinderziel, omdat het lfind vertrouwen in ons stelt. Ten slotte zegt spr'. dat, waar wij het kind hebben leeren kennen in zijn eigen wereld, dat die eigen we reld moet worden gerespecteerd. Wij moeten met ons intellect afblijven van die kinderziel. Met ons intellect, maar niet met ons hart. Ons hart moet uit storten een stroom van liefde en wij moeten naar het woord van Jezus worden gelijk de kinderkens om het Koninkrijk Gods binnen te gaan. Hierna werd pauze gehouden tot 's middags 2 uur. Bij d?n aanvang: der middagvergade ring daelde de voorzitter mede, dat de nos. i alle gekoze-n zijn. Daarna sprak Dr. W. G. N. van der Sleen uit Haarlem, over Kijkjes in de natuur". Spr. begint met er op te wijzen, dat natuurkennis natuurgenot geeft en dat voor de onderwijzers de mpoie taak is weggelegd antwoord te geven op meni ge kindervraag, waaarop moeder het antwoord schuldig moet blijven.^ _En daarbij kan een enkele vraag aanleiding geven tot een meer uitvoerige uiteen zetting over dieren of planten, wanneer tenminste de onderwijzer zelf daar iets van weet, wat hem helaas door de ge brekkige opleiding, niet steeds mogelijk is. Dari verschijnen een reeks afbeel dingen op het doek van lentebloemen en voorjaarsvogels, zomerweelde en vlii> dervreugd, waarbij de spreker telkens weer gelegenheid vindt aardige bijzon RECLAME Ziet de schitterende étalage's en de voordeelige aanbiedingen bij de deelnemers aan de Winkelweek. Neemt deel aan den Keurwedstrijd, waarvoor prachtige prijken beschikbaar zijn (ziet étalages: Vischmarkt 14), en vraagt een gratis formulier bij één van de volgende adressen H. Simonis, Haarl.straat 138. Joh. Geijtenbeek, Breestr&at 79. K. Wielinga, Haarl.straat 256. T. F. Vlieland, Nieuwe Rijn 50. Th. van Kamp, Hooigracht 88. N. Kwestroo, Hoogewoerd 131. derheden max eiigen waarnemingen mee te doelen. De bijzonder mooie lichtbeelden, met de hand gekleurde foto's meest, maakten naast de gezelli ge en toch leerzame causerie, dat dit deel van "het programma den meesten veel te kc-ri duurde. De voorzitter dankte met enkele woor den, en ging over tot de rondvraag, waarna hij de vergadering sloot. GASLEVERING AAN WASSENAAR- B. en W. geven den Raad in over weging een overeenkomst aan te gaan met de gemeente Wassenaar omtrent levering van gas en gros aan die ge meente. De op 90.000 geraamde kosten van den aanleg van een hoogedrukgasbui- zennet met toebehooren en van een hoogedrukgaspompinstallatie kunnen voorshands uit de aanwezige mid delen der Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit bestreden worden. Uit een begeleidenden brief van commissarissen der Stedelijke Licht fabrieken blijkt, dat zij er in geslaagd zijn, behoudens nadere goedkeuring door den Raad een contract voor de levering van gas en gros af te sluiten met de gemeente Wasseenaar. welke gemeente tot dusver zelf gas produ ceerde, doch thans haar gasfabriek zal opheffen. Het ontwerp-contract. De overeenkomst wordt aangegaan voor den tijd van 20 jaren, ingaande 1 Januari 1928. Wassenaar betaalt jaarlijks ter za ke van den aanleg der persleiding met toebehooren een vast recht v. 10.800 en voorts 3 >2 cent per M3.; zij ver bindt zich jaarlijks tenminste 800.000 M3. gas af te nemen; de verwachting is, dat de werkelijke afneming nog aanzienlijk boven dit cijfer zal stijgen. De monopoliepositie van Leiden is beperkt tot gas, aangezien voor de le vering van electriciteit een door Was senaar reeds eerder aan de N.Y. Elec- triciteits-Maatschappij „Wassenaar" verleende concessie loopende is, welke Maatschappij, de electriciteit, die zij aan Wassenaar levert, reeds sinds 1917 en gros van Leiden be trekt. Ook gas uit Den Haag? Voorts is in de-overeenkomst de mo gelijkheid opengelaten, dat Wasse naar met goedkeuring van Leiden ook van anderen dan Leiden gas be trekt, hetgeen voortspruit uit de mo gelijkheid, welke Wassenaar vrorziet, dat zou blijken, dat het gedeelte der gemeente ten Zuiden, van de spoor baan der Zuid-Hollandsche Electri- sche Spoorweg-Maatschappij bet' r van Den Haag uit van gas kan worden voorzien. Het komt commissarissen voor, dat deze opvatting gebillijkt moet worden; door het vereischte van Leiden's toestemming bestaat vol doende gelegenheid voor de rechtma tige belangen van Leiden in deze te waken. Uit de concept-overeenkomst blijkt o.m., dat bij mindere afneming dan de gecontracteerde 800.000 M3., Was senaar 3 cent per M3. aan Leiden zal betalen voor eiken minder gebruikten M3. Leiden levert het voor Wassenaar benoodigde gas in één of meer gas houders van zoodanige capaciteit, dat ten minste 25 pet. van het maximum etmaalverbruik te Wassenaar kan worden geborgen. Dr. J. H. HOLWERDA. Bij de viering van het 75-jarig be staan van het Duitsche Romeinsch- Germaansche Centrale Museum te Mainz is Dr. J. H. Holwerda, directeur van het Museum van Oudheden alhier benoemd tot „Ehren-Förderer" van dit Museum. Hij ontving d© jubileum plaquette. VREEMDELINGEN. De Commissaris van Politie alhier brengt in herinnering de Verordening, regelende, het toezicht op in Leiden vertoevende Vreemdelingen, waarbij is bepaald, dat een ieder, dit een Vreemdeling in zijn inrichting, huis of woning opneemt, binnen 24 uur verplicht is daarvan kennis te geven aan genoemden Commissaris van Po litie (bureau Vreemdelingendienst, Zonneveldstraat alhier, geopend van 9—12 uur, van 24 uur en van 79 u.) Door aangifte aan het bureau van de bevolking en den Raad van Arbeid vervalt bovengenoemde verplichting niet. Verzuim is strafbaar gesteld. Deze bepaling geldt niet alleen voor dienstpersoneel, doch ook voor logé's. waarschuwingen. De Commissaris van Politie te Wa- geningen waarschuwt leveranciers, geen goederen zonder betaling te ver strekken aan Meyer Platvoet, zich noemende Max Meyer, geboren 10 De- cèinber 1901, te Amsterdam, koopman en Petronella, geboren 20 November 1895 te Amsterdam, handelaarster in dames-modeartikelen, alvorens in lichtingen te hebben ingewonnen. De Commissaris van Politie te Zutphen deelt mede betreffende zijn bekendmaking, voorkomende in het Alg. Pol.blad van 25 Augustus 1927, omtrent Johannes Hermanus Peters, wonende te Zutphen, dat bij nader on derzoek is gebleken, dat de klachten, als zoude Peters zich vervoegen bij hotelhouders voor het Lveren van ta riefkaarten, waarvan in den regel niets komt, hoewel hij de kosten der advertenties int, niet geheel gegrond blijken te zijn. De Commissaris van Politie te Deventer verzoekt opsporing, aanhou ding en voorgeleiding van een onbe- kend persoon, zich noemende Frans van Dam. Signalement: 22 23 jaar, lengte 1.70 M. 1.75 M„ schraal pos tuur, donkerblond haar, schraal ge laat, op het rechteroog een witte vlek of vlies, gezond uiterlijk; gekleed met grijs colbert costuum van grove stof, lichtgrijze pet, gestreept, licht over hemd met slappe boord, roodachtige das (zelfstrikker). zware schoenen. Hij gaf voor brievenbesteller te zijn bij de" Nederlandsche posterijen van Utrecht overgeplaatst te zijn naar Deventer en verschafte zich op die wijze kost en inwoning, doch ver dween na één dag spoorloos. BINNENLAND. bezoek van h. m. de koningin moeder. H. M. de Koningin-Moeder, verge zeld van Freule van de Poll, Freule van Tuyll van Serooskerken en Jhr. de Jongh van Zwijnsbergen, heeft een bezoek gebracht aan het clubhuis Jong Utrecht, aan het Paarden veld. Bij den ingang hebben de talrijke aanwezigen HT M. hartelijk toegejuicht. H M de Koningin-Moeder werd ont vangen door den directeur. Het bezoek had een particulier karakter. Na anderhalf uur vertrokken de hooge bezoekers weer. „vergissingen", .verkwisting 1ü dó Telegraaf vonden we een merkwaardig staatje van vergissingen en verkwistingen, die we piet kunnen nalaten even te noemen. Ze zijn ont leend aan hqu jaarverslag van de Alge- meene Rekenkamer. 1. Huurprijs postkantoor Heemstede: In 1923 groot £700; in 1926 f7620. 2. Sittard: Bouwvoorschot bedraagt f14.482. Gezonden wordt het dubbele 3. Het Rijk wendde pogingen aan om bouwvoorschotten te innen, groot 350 duizend gulden. Het bleek, dat deze reeds geïnd waren. 4. Een natuursteenen brievenbusplaat te Haarlem kostte het Rijk f 1900. Bord jes waarop Posterijen en Telegrafie" f 1400. Voor lampen in de hal werd be haald f229,50 per stuk, waarbij nog f 1500 voor glas in lood in die lampen en eenige buitenlantaarns. 5. Voor het ontwerpen van een zegel voor den consulairen dienst betaalde het Rijk f 500. 6. 4 gemeenten kregen f13.000 subsi die te veel voor het L. O., andere ruim een ton te veel, omdat bij de vaststel ling der bedragen verkeerde kolommen werden geraadpleegd. .7 Voor het bewaren van rijwielen bij het Centraal Bureau voor de Statistiek werd f1560 's jaars uitgetrokken. Toen op bezuiniging werd aangedro» gen, kregen de bewaarders per week 1.meer. 8. Bij een accountantsonderzoek naar het beheer van het Rijkspaspoortenkan toor, werd een tekort vastgesteld van f37.000. De Rekenkamer kwam tot de conclusie, dat het tekort door oneer lijkheid moet zijn ontstaan. Kasopnemingen waren achterwege ge bleven. 9. De Rekenkamer constateert, dat pLm. f7500 aan collegegelden aan de Leidsche Universiteit niet in 's Rijks schatkist zijn gekomen. De inschrij vingsgelden werden niet geboekt en bij de stortingen door de pedellen ontbrak elke specificatie. 10. Het Rijksbureau voor onderzoek van handelswaren bcekte in 1924 aan inkomsten f3000 en uitgaven f 30.000, voor het keuren van 662 monsters, waarvan 373 tegen betaling. 11. De leerlooierschool te Wagenin- gen kost per leerling f 3000. WIJZIGING INVALIDITEITSWET. De in de Troonrede aangekondigde wijziging van de Invalititeitswet zal niet net" karakter eener algeheele her ziening dragen. Naar men verneemt, beoogt het des betreffende in voorbereiding zijnde wetsontwerp hoofdzakelijk een verhoo ging van de loongTens welke thans f 1200 bedraagt tot vermoeidelijkl f 2400. I Voorts zullen nog eenige veranderin gen worden voorgesteld, o.a. het on der de wet brengen van personen, dia in aangenomen werk arbeiden. NOG EEN GESPREK MET NED.-ÏNOIë. Dinsdagavond heeft opnieuw een kruiseesnVek Holland-Indië plaats ge vonden, doch thans snrak de heer Holtzaprel, hoofd van den radiodienst in Indië, uit hotel Centraal te Den Haag, met verschillende aangeslote nen Je Bandoeng, zoodat d -s aan beide zijden van een gewoon telefoontoestel' werd gebruik gemaakt. Evenals de vorige malen werd da Philips kortegolf-zender gebruikt om de gesprekken uit Holland naar Indië door te zenden. Van ongeveer 6 tot 7 uur 's avonds bleef de verbinding staan, terwijl dei proef over het algemeen uitstekend; geslaagd mocht heeten. Tusschen de Philips-studio en Üie te Bandoeng werd gesproken, als wa re men slecnts enkele meters van el kander verwijderd. Als bewijs, hoe de afstanden thans niet meer meetellen, moge het volgen de gelden: Bij 'het tot stand; brengen van da doorverbinding van de telefoonlijn van Den Haag via Amsterdam met Iden Philipszender, vroeg de Philips-om- rOeper: „Hallo, spreek ik met Am- steidam?" Waarop hem met een lach geantwoord werd: „Neen, u spreekt} met Bandoeng". De ontvangst van den Indischen zender was bij deze proeven ook zeer; goed. S T ATEN-GENERA AL. eerste kamer. Samenstelling van commissies. Aan de orde is de benoeming van twee leden der huishoudelijke com missie. In de vacature-De Vos van Steen- wijk worden uitgebracht 30, waarvan 23 op den heer De Vos van Steenwijk, 5 op den heer Polak. 1 op den heer van der Hoeven en 1 op den heer de Gij- selaar. Gekozen is dus de heer De Vos van Steenwijk. In de vacature-Rink worden uitge bracht 32 stemmen, waarvan 25 op den heer Rink, 5 op den heer Polak en 2 blanco. Gekozen is dus de heer Rink. A^n de orde is de benoeming van 3 leden in de gemengde commissie voor de stenografie. In de vacature-Haffmans worden uit gebracht 32 stemmen, waarvan 30 op den heer Haffmans, 1 op den heer Po lak en 1 op den heer Janssen. Gekozen is dus de heer Haffmans. In de vacature-Polak worden uitge bracht 33 stemmen, waarvan 32 op den heer Polak en 1 blanco. Gekozen is dus de heer Polak. In de vacature-Slingenberg worden uitgebracht ?1 stemmen, waarvan 30 op den heer Slingenberg en 1 op den heer Janssen. Gekozen is dus de heer Slingenberg. Adres van Antwoord. De VOORZITTER deelt mede, dat de commissie voor het adres van ant woord op de troonrede met haar ar beid gereed is gekomen en dat dit adres thans in de afdeelingen behan deld zal worden. Spr. wijst aan tot leden der com missie voor de verzoekschriften de heeren Fransen, Ossendorp, de Gijse- laar, de Vlugt en Koster. De Kamer gaat in de afdeelingen. De vergadering wordt verdaagd tot Donderdag 11 uur. BUITENLAND. de 'volkenbondsvergadering. Ontwapeningsresolutie aangenomen. De ontwaoen i ngs moti e van Paul Boncour, ter Volkenbondsvergaldering is in een gemeenschappelijke resolu tie van Frankrijk, Duitschland: en Ne derland omgezet. Dit voorstel is door het redactie-co- mité der derde Volkenbondscommissie met eenparigheid1 van stemmen aange nomen. De ontwapeningsresolutie berust op de volgende drie aanbevelingen: 1. Progressieve ontwikkeling van het Instituut van Arbitrage door het slui ten van afzonderlijke en collectieve verdragen en wel tusschen leden van den Volkenbond met het doel, het we- derzijdsch vertrouwen, 'dat voor het definitieve resultaat der Ontwapening^ conferentie onontbeerlijk is. 2. De plenaire vergadering herinnert aan het besluit der Volkenbondsver gadering van 24 September 1926, waar in de bijeenroeping der voorbereiden de ontwapeningscommissie geischtwasl en verzoekt den Volkenbondsraad de ontwapeningsconferentie binnen den kortst mogelijken termijn bijeen te roe pen. 3. De Volkenbondsvergaldering doet een beroep op den Raad, om aan 'de voorbereidende ontwapeningscommis sie de noodige aanwijzingen te verstrek! ken tot oprichting van ëen comité, be staande uit vertegenwoordigers van al le bij den Volkenbond aangesloten lan den. waarbij dient te worden vastge steld, dat de werkingssfeer der ont wapeningscommissie niet beperkt is' tot het verrichten der voorbereidende werkzaamheden eener eerste ontwa peningsconferentie, doch integendeel zich uitstrekt tot de verwezenlijking! van haar einddoel. Dit comité zal tot taak hebben, vol gens de aanwijzingen der voorbereiden de ontwapeningscommissie, de midde len te onderzoeken, die er toe kunr.en leiden de veiligheid' en arbitragemose- lij'kheden van alle staten te verzekeren, 'daar dit noodzakelijk is om de n-r,'rt der ontwapening zoo groot mogeiük te 'doen zijn en zulks in de toekoms'iee I nt ernati on al e Ontwap eningsov erecu- komst vast te leggen. Jhr. Loudon aan het woord. Bii de bespreking der resolutie ovp*- 'den toekomstigen ontwapeningsari 1 van den Volkenbond, ver«linkse "V. Loiittoft, 'dat de Nederlandse bp VV- gatie de resolutie met groote instem ming begroette. Daardoor is de wensch der Neder landsche delegatie uitgesproken door minister Beelaerts in de voltallige ver gadering volkomen vervuld. De bedoe ling van de motie-Beelaerts was sreeds' geweest nieuw elan te geven aan de beginselen van arbitrage, veiligheid en ontwapening, de grondslagen van heï Geneefsche protocol van' 1924. Dit doel is thans geheel bereikt. Bij de verdere discussie sprak Oos tenrijkss gedelegeerde er zijn vreugde over uit, dat de roepstem van den Ne- derlandschen minister in de Volken bondsvergadering niet pnverhoord is gebleven. D© voorbereidende commissie in November weer bijeen. Uit de beste bron wordt gemeld, dat Jhr. Loudon, in verband met de een stemmige aanneming der resolutie, be treffende den ontwapeningsarbeid van den Volkenbond, thans besloten is de commissie ter voorbereiding der ont- waDenmgsconferentie in November weer te doen bijeenkomen. HET CONFLICT TUSSCHEN DE POOLSCH EREGEERING EN HET PARLEMENT. Ook de Senaat verdaagd. Nadat Dinsdag de Poolsche landdag reeds was verdaagd, is op last van maarschalk Pilsoedski gisteren ook de Poolsche senaat verdaagd. BEVRIJDING VAN SLAVEN AAN DE WESTKUST VAN AFRIKA. De Daily Mail meldt dat tusschen de 200.000 en 300.000 slaven voorgoed in vrijheid gesteld zullen worden krach tens een nieuwe verordening, die de Wetgevende Raad van Sierra Leone, de Britsche kolonie in West-Afrika, stellig zal aannemen, wanneer hij op drie gend verzoek van het departement van koloniën morgen bijeenkomt. De verordening zal' met 1 Januari van kracht worden en heeft betrekking op het protectoraat Sierraa Leone, niet op de kolonie van dien naam, waar alle slavernij reeds is afgeschaft. NOODLOTTIGE DROOGTE IN AUSTRALIë. Meer dan 7.000.000 schapen gestorven. Vetweiiders schatten, dat meer dan zeven millioen schapen gestorven zijn tengevolge van de langdurige droogte in Queensland. Vele boeren zijn geruï neerd. DE VERSPREIDING DER JODEN. Het aantal Joden over de heele we reld in bijna 90 staten verspreidt, be draagt ongeveer 14.600.000. Het leeuwenaandeel, 9.500.0CO valt Europa te beurt. Polen is het sterkst door Joden bewoond: 2.850.000 of 10 pet. der totaal bevolking; dan volgen Oekraine met 1.795.540, West Rusland met 115.613, Wit Rusland met 395.104, de Oost- en Noord Republiek met 304.000 en de Krim met 51.565. Naar verhouding is de Joodsche be volking ook in Roemenië zeer sterk: 900.000 of ongeveer 6 pet. In Tsjecho- Slowakije leven 354.342 Joden, of 2.5 pet.; in Duitschland 615.000 of 1 pet., Oostenrijk telt er 350.000 van wip al leen meer dan 200.000 in Weenen. In Hongarije zijn er 473.000, waarvan 217.000 te Boedapest. Engeland telt er ongeveer 300.000, Frankrijk 165.000. Holland 150.000, Italië slechts 50.000, België 44.000 en Zwitserland 21.000. De Joden zijn schaars vertegenwoor digd in Spanje (400), in Zweden (64001 in Finland (1600), in Noorwegen (1450) en in Portugal (1000). In de Baltisch© randstaten is de Joodsche bevolking echter dichter: Litauen: 96.000; Let land: 155.000; Estland daarentegen telt er slechts 4500. In de Zuid-Amerikaansche staten wonen ongeveer 230.000 Joden, waar van alleen in Argentinië reeds 200.000, In Canada hebben zich 126.000 Joden gevestigd. Azië herbergt ongeveer een half millioen Joden, waarvan er 150.000 in Palestina wonen ,87.000 in Irak. 70.000 in Turkije, 40.000 in Perzië, 35.000 in Syrië en Lybië, 25.000 in Arabië, 21.000 in Indië en 12.000 in China. In Afrika zijn ongeveer 580.000 Ja den, waarvan 200.000 in Fransch-Ma- rokko, 85.000 in Algiers, 65.000 in Tu nis ,60.000 in Egypte en 50.000 in Abes, synië. In Australië zijn er hoogstens 25.000. KORTE BERICHTEN. Op den Duitsch-nationalën partij dag heeft graaf Westarp een gTpote pro gHamredie gehouden, waarin hij o.m. verklaarde, dat de Locarno-politiek Duitschland niet die voord eelen heeft gebracht, waarop het daardoor recht had. Volgens de „Matin" eischt Frank rijk, vóór onderhandelingen over een non-agressiepact, terugroeping van Ra- lofski en nauwkeurige voorstellen in zake de schuldenregeling. De tweede commissie der Volken- bondsvergadering besluit tot stichting van een nieuw economisch orgaan voor de verwezenlijking der besluiten van de economische conferentie. In verband met de kinderverlam- mings-epidemie zqn te Leipzig alle scho len gesloten. De Kamer van Afgevaardigden van NieuwZeel-and heeft de bijdrage

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2