UIT DE OMGEVING. ALPHEN AAN DEN RIJN. Burgerlijke stand. Geboren: Ja- teoba Maria d.v. 45. van Goc en J Grasman. Cornelis z.v. A. B. Mulder en A. Buitenhuis. Thomas Cornelis z.v. J. Bunnik en M. F. Kempen. Neeltje d.v. ,W. van Egmond en L. de Groot. Jan z.v. J. .Verheul en Verboom. Gertar- Idus z.v. P. de Heij ien J. de Bruin. Gehuwd: P. Zuidam jm. 27 j. en N. Jteijneker jd. 25 i. Overleden: G. Koonman echtgen. y. H. Melissen 65 j. T. H. B. Vis jm. 8 rond. M. Binnendijk wedr. van B. Ver- laan 73 j. -P. Verkerk wed. van S. Smits 81 j. Ingekomen van: Voorschoten. Chr. S. do Graaf, diens tb., Hoogedijk 11. 's- Gravenhage, Tr. Keldeifcnan, echtgen. v. G. de Jeu, Oudsh.weg 2. Willeskop, A. N. Budding, dienstb., Steekfcerweg 9. (Voorburg, P. van Muijen, koopman, v. Mandersioostr. 3. Boskoop, A. Broker, lechtgen. van J. N. van der Born. Em- faialaan 46. Wamel, L- W. van der i>luqs, arb., Nieuwesioot 1.4. Gouderak, kinderen Pronk, Raadhuisstraat 44. fiwammerdam, J. M. Markx, Hooftstrl 7. Driebergen, G. Veenhof, echtgen. van W. Oomen, Dwarsstr. 5. Bodegi ri ven, A. Knikman, echtgen. van A. Schouten, Mauritsstr. 27. Boskoop, J. Zwaanenbeek, wed. van H. Stapper, C. de Vlamingstr. 7. Boskoop, E. P.van (Kersbergen echtgen. van J. J. Moo rings, Hesse 12. Koudekerk, M. Zon der op en gezin, arb. Julianas tr. 7. Uit hoorn, Q. Wortman, arb., Oudsh.weg 130. Barneveld, P. van Wens veen en gezin, van Reedsstr. 15. Valburg, K. 0. iWes ter brink, Hooftstr. 244. Vertrokken naar: Rceuwqk, J. Oos- terwqk, dienstb. Duitschland, H.Kamp- schulte, winkelbed, Zwammerdam, C. H. Oostdam. Hazerswoude. W. Muller, huishoudster. Monster, A. Dillo, chauf feur. Bergschenhoek, G. M. van Omme ren, broodb.kn. 's-Gravenhags, Hoefka- de 476, N. J. Bunnik, caféhouder. Dalf- een, A. M. Jacobs, modiste. Zeist, Kit- fcinegerlaan 106, M. de Jong. Geffen, N. Br., kinderen Enthoven. Bloemendaal, M. C. Withof Keus .Nijmegen. Klokken- 'berg. H. J. Verdonk. 's-Gravenhage, Kijkduin. J. Rekker, arb. Worimerveer C. Brak. Amersfoort. R. K. Kostschool kinderen die Bruijn. Beverwijk, J iRanke. ALKEMADE. Burgerlijke stand. Geboren: Corne lia Petrcnella Bartholomea d.v. J. Loog- jman en A. van der Hoorn. Maria. C,or- ineliad .v. J. J. Zoet (an B. B. P. Verhaail. Ondertrouwd: Daniël' Johannes Vas tenhout jm. 27 j. ;en Anna Maria Strui- ve jd. 24 j. Johannes Gerardus Cas- telyn jm. 42 j. en' Maria Johanna Jan sen jd. 25 j. Petrus Geraildus Hoogen- 'hfoom jm. 31 j. en Catharina Johanna iHoogenboom jd. 26 j. Overleden: Jacob van Nieuwkoop 79 j. Wouter Warmerdfam echtgen. van P. van der Meer 51 j. BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Geboren: Geer- tyuijda Levina d.v. M. Nagelkerke en L. J. Dees. Philippus z.v. Ph. Jongeneel en L. van der Boon. Petronella Jacoba d.v. G. J. van Kampen en J. Kroon. Getrouwd: E. van den Berg 22 j. en H. Vianen 19 j. H. Oostveen 26 j. en A. de Lange 21 j. Ingekomen van: De Bilt, R. J.Zwiers (onderwijzeres. Kollumerland, L. Oege- ma, tuinman. Nieuwveen, A. van Vliet. Zwammerdam, M. van Muiswinkel. Vertrokken naar: Utrecht, J. M. Ooms. 's-Gravenhage, A. v. Beek. Voor burg. W. Kcrtenoeven en gez., koopman. KATWIJK. Het bericht dat bg de komst van de Kon. Familie te dezer plaatse op Za terdag jl'. een eerswacht stond opge steld oestaande pit een compagnie In fanterie uit Den Haag behoeft verbete ring. De Eenewacht was gevormd door de Afd. Katwijk van den Bijz. Vrqw. Land storm en werd gecommandeerd door den Reserve ie Luitenant L. van Pelt Secretais der Gew. Landstoilm Commis sie Zuid-HollandWest". De Oranjeverenigingen te dezer plaatse hebben de volgende proclama tie verspreid: Aan de Burgers van Katwijk. Medeburgers Het heeft Hare Kon. Hoogheid Prin ses Juliana behaagd om gedurende Haar studietijd te Leiden Katwijk als woon plaats ie kiezen. Dit is voor onze Gemeente eenhooge eer en verheugt ons ten zeerste maar legt ons tevens de verplichting op ,te 'zorgen dat het verblijf van H. K. H. alhier ten volle beantwoord aan de ver wachtingen die daarvan gekoesterd worden. .Hare Koninklijke Hoogheid wenscht hier vrq en ongestoord te kunnen ver toeven. 1 Welnu dan medeburgers van Katwijk maakt dat in alle opzichten mogelijk. Hindart H. K. H. niet door Haar te volgen en houd u' niet onnoodig op in de nabijheid van haar woning. Stand der Werkeloosheid: arbei ders 1; grondwerkers 2; timmerlieden 2; scheepmakers 1; straatmakers 1, to taal 7. KOUDEKERK. De Burgemeester dezer g^nvec-u- fcö de heer Kwint, is aangewezen voor laidviseur van den kring Leiden en Om streken voor de afgifte van bewijsstuk ken van rijvaardigheid ingevolge de nieuwe Motor- en Knwielwet. In den ouderdom van 93 jaren, is alhier overleden de heer A. de Jong oudste inwoner onzer gemeente'. LEIDERDORP. De Comm. der Chr. Volks-Bibliro- theek in vergadering bqeen besloot om de bibliotheek weder open te stellen (voor de Iez?rs(essen) op Vrijdag 16 September des avonds van 7—8.30 uur in Irene". Er is weer veel lectuur bij gekomen 60 nieuwe boeken zijn aange schaft. Tevens zijn er nieuwe catalogi gedrukt die verkrijgbaar zqn voor 25 cent. De voorzitter sprak in de vergadering zijn split uit dat er no$ zoo veel boeken bi] de lezers zqn en hoopte dat delge nen die nog boeken in hun bezit hebben die zoo spoedig mogelijk terug zullen brengen brj de Commissie. Bij 'het Gemeentebestuur is inge komen een verzoek va n de Anver. Petiri- lleum Company Den Haag, voor vergun ning tot het oprichten van een onder- er ondsche bewaarplaats voor 2000 Liter benzine met aftapinrichting voor het perceel' van den heer W. Schneider Dorpsstraat 78. NOORDWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Adri- aan Johannes z.v. Th. v. d, Weijden en A. H. Klqn. Leendert z.v. ,C. Dubbe- laar en A. Vink. Maria Alida d.v. J. v. Steqn en A. v. d. Haas. Grietje Paulina d.v. J. H. Hegeman en P. Koel. Getrouwd: H. .J Caspers 46 j. en C. A. Remming 36 j. Overleden: Theodorus AdrianusBoot 35 j- geh. met A. A. v. Nieukerk te Noordwijkerhout. OEGSTGEEST. Nabij het Groene Kerkje is een luxe Fiat auto, komende uit Amsterdam tengevolge van het springen van een der' banden op zij gevallen en ernstig beschadigd. De inzittenden werden door de glasscherven bloedend verwond. De Fa. v. d. Ameele met haar vak kundig personeel bracht de auto welke niet op eigen kracht meer voorluit kon, naai' Haar weikplaats ter reparatie. SASSENHEIM. Burgerlijke stand. Geborien: Cecilia Johanna Adnana d.v. P. W. Noorder- meer en G. Th. van Yelzen. Joanna Bar bara d.v. W. Krom pn H. J. Mlunk. Tonia d.v. E. de Boer en A. Dekker. Ondertrouwd: Sybrand Cornelis Bulk 33 j. en Catharina Star ,35 j. Willem Lornelis van der Reijden 23 j. en Elisa beth Stoute 25 j. Gehuwd: Petrus Gerandus Warmer dam 27 j. en Maria Hillegonda van de> (Kamp 24 j. P Overleden: Cornelia Guldemond 60 j. echtgen. van G. van Ider Wiet. Eduard Petrus Ar noldus van Hoekelen 83 j. wedn. van A. C. Leenheer. Gevestigd: Mej. M. A. L. Hogendorp, Keerweexiaan 17. van Aikemade. J. Koo geboom en gezin, Hoofdstr. van Hasker- land. L. van Dijk en gezin, Hoofdstraat 1248b van Alkmaar. Mej. R. H. Hof, Hoofdstr. 30a van Zevenaar. Mej. M. O. Verkleij, Rijksstraatweg 16a van Lei derdorp. C. SchiBima geb. Engel, Klin kenberg 3 van Alkemade. Mej. A. M. Rcmpe, Hoofdstr. 30a van Wassenaar. Mej. A. P. Quinten, Hoofdstr. 119 van Boxtel. Vertrokken: C. J. van Kesterjen van Rijksstr.weg 26a n. Maasbree. Mej. H. van Erkhoven van Hoofdstr. 247 naar Hillegom. TER AAR. Zaterdagavond enstond in deze gemeente brand in den hooiberg 'van den landbouwer B. Dank zij het actie ve optreden van de brandweer, wist men da belendende gebouwen te be houden. Denzelfden avond brak .even eens brand uit in een korenschuur van den landbouwer V. Hier werd ook de woning doorliet vuur aangetast. Beide gebouwen brandden af. Omtrent de oon- zaak werd nog geen zekerheid ven- kregen. Nader meldt men nog: Zondagmiddag om vier uur is opnieuw brand uitgebroken, thans in zeven voer haver, welke de brandweer bij het blus- schingswerk uit de boerderij van V. had verwijderd. Van hieruit sloeg het vuur over naar den hooizolder welke geheel met hooi was gevuld. Het klteihvee kon worden geréd. De landbouwmachines zijn vernield. De politie vond aanleiding V. en diens zoon in verzekerde bewaring to stellen. Het vorig jaar zijn bij V. eveneens drie hooibergen afgebrfand. V. was ver zekerd. Gisterenmorgen heeft de politie' V. dood in het arrestantenlokaal gevonden. Hij bleek zich door ophanging van het leven te hebben beroofd. Het parket uit Den Haag is er heen vertrlokken. Toon op een avond een jongen uit Woubrugge een meisje hier had thuis gebracht, is hij in den polder blijkbaar door .eenige personen opgewacht, die hem ernstig mishandelden en een bloe dige hoofdwond toebrachten. Alhier had een vriendschappelij ke voetbalwedstrijd plaats tusschen „S. D. O." en „K. D1. O.", die eindigde met gelijk spel, 2—2. Burgerlgke stand. Bevallen: C. v. d. Sluis geb. v. Bemmelen, z. W. H. Lek geb. Valentqn, z. W. C. Lezurk geb. Boxe. d. C. J. Koeieman geb. Hooger- vorst, z. O. M. v. 'd. Geest, geb. de Jong, d. Overleden: A. v. Rgn 75 j. wedn. van O. Rietveld. G. J. Otto 5 m. A. v. Leeuwen 85 j. wed. van C. Oomen. WASSENAAR. Burgerlijke stand. Geboren: Fran- ciscus Gerardus z.v. H. Koranhof en E. M. Uiterdijk. Maria d.v. A. J. Jong1- kind en C. M. v. d. Does. Johanna Christina d.v. A. J. v. d. Kroft en M. G. v. d. Kroft. Gijsbertha Boudiena d.v. C. J. Gardien en L. Kobus. Eugenia flhërèse Marijke d.v. G. Fr. W. v. Kuijk en A, M. Borghuis. Ondertrouwd: C. v. Wissen on A. A. Vis. K. D. Dekker en N. J. dsn Boer. Overleden: E. v. Wijk 71 j. echtgeno. van C. R. Rgnenberg. H. v. d. Kleg 64 j. echtgen. van P. Kl. J. Borsboom. J. M. v. Driel 41 j. echtgen. van H. Ulrich. WOUBRUGGE. De te houden landbouwcursns. on der leiding van den heer Zijdeveld, zal d? volgende maand aanvangen. Tot he den hebben zich 18 leerlingen aanga- meld. GEMENGD NIEUWS. Moordaanslag. De 45-jarige expeditieknecht hl. K.. wonende op den Srhiedamschen Dijk te Rotter dam, heeft Zaterdagavond1 te halt tien in 'de 2de Diergaardestraat een ge lukkig mislukte moordaanslag ge pleegd op zijn vrouw, de 43-ja.rige C. De man, die 'de laatste 15 jaar werk loos was, mede tengevolge van het) feit, dat hij 17 jaar geleden in het ruim van een schip' was gevallen, waar door zijn verstandelijke vermogens ge leden hadden, werd, tot voor ongeveer één jaar door 'de vrouw onderhouden. Hij' was bijzonder achterdochtig en j.aloersch van aard en had de merk waardige gewoonte, des nachts een bijl en een revolver bij zich in bed te nemen. I Volgens verklaringen had de vrouw1 het slecht bij hem. Verleden jaar mng ?ij bij hem van daan en woont thans in de 2de Dier gaardestraat. Toen de vrouw gisteravond uit een bioscoop op den Coolsingel kwam, stond de man haar op te wachten en liep mee naar haar woning. Onderweg hadden zij een woordenwisseling daar de man wilde, dat zijn vrouw bn' hem terug zou komen, hetgeen de laatste weigerde. Vlak bij* de woning greep K. da vrouw plotseling bij de pols, trok een revolver en loste twee schoten, we Ik a echter beide misten. De vrouw wist zich los te rukken en vluchtte gillende in de richting der Kruiskade, waarop de man nogmaals zijn wapen op haar richtte en haar een schot nazond, dat evenmin raak mas. Door het lossen der schoten waren voorbijgangers en eenige surveilleerem de agenten komen toesnellen. De vrouw, die inmiddels bewuste loos was geraakt van schrik, werd! verzorgd:. De man. die in overspannen toe stand bleek te verkeeren, kon bijna om middellijk worden gearresteerd. Hij is terstond in verzekerde bewaring ge steld. Uit het verhoor, dat aan de vrouw, is afgenomen blijkt o.a., dat de man misschien niet als toerekenbaar kam werden beschouwd. Hen geneesheer, die hem indertijd- behandeld heeft, zou als ziin meening e fceu te kennen gegeven, dat K. aan eivoigingswaanzin leed. Het voorval wekte in de buurt een groot o opschudding. Drama in een auto Vuster- Jjt cht te halt een is een noodlottig .-ongeluk gebeurd tusschen .Wiihe en (Dist. L'-e chauffeur, de heer ten Koppel uit Zwolle, die den heer er. rr.cviouw li. l. ide Groot uit Zwove ver voer de, wilde halfweg ,Wij! c--( 1st benzine bij vielen. Mcvi de .Groot verliet den ^agen, haar echtgenoot bleef in den \ieroer- •soonswagen achter. 't erwijl de chauffeur het reservoir vulde, heeft 'de heer De Groot voor bij licht: lig vermoedelijk een lucifer ont stoken, waardoor de benzine vlam atte. Ci:middellijk stond de auto m hente laaie. Dé chauffeur kon zich nog bii- tijds redden, doch de heer De o-. kón met zoo snel den Avagen verlaten, me de: door de opstaande rugstukken vanl de vocrste zitplaatsen. De fel oplaaiende vlammen belem merden iedere poging tot redding, 100 dar de heer de G. voor de oogen van zijn vrouw en den chauffeur verbraria- de. De marechaussee uit Wijhe was spoedig ter plaatse. Na een ingesteld onderzoek werdi het lijk naar Olst overgebracht. Het slachtoffer was ongeveer vii.ftig! jaar. Windhoos. Zondagmiddag on geveer 12 uur trok er een windhoos1 over de tuinen tusschen het dorp Loosi Iduinen en de zee. Op haar tocht nam de hoos iionder den broeiramen mee. 1 Een vijftal tuinders leed groot e schade, want slechts eenigen hunner: zijn tegen hagel- en hoossohade ver zekerd. Bij P. v. Dam werden stapels broei ramen, die stevig vastgelegid waren, iu hun geheel opgenomen en de lucht ingevoerd. Wij zagen nog rietmatten, che even eens werden opgezogen en meege voerd in de richting van den Haag. Razzia in café's. Den laatstem tijd zwerven in de mijnstreek nogal on gure elementen rona, diein het be zit zijn van vuurwapenen. Zondagavond heeft de politie t«a Heerlen in verschillende café's een inval gedaan, bijgestaan door mare chaussees, en ide aanwezigen gefouil leerd. Er werden echter geen vuur wapenen aangetroffen. De actie stond onder leiding, van den commissaris, den heer Eskens. Een zeldzame vondst. Nogi steeds is de politie er niet in geslaagd! om den eigenaar te vinden van dq twee portefeuilles, tezamen bevatten de f 14000, Idie dezer dagen in het Von del park te Amsterdam zijn gevonden. De commissaris van politie, waar nemende de 3de Sectie, bureau Leid- scheplein, verzoekt hun, die meenen hun 'rechfen hierop te kunnen laten gelden, zich ten spoedigste aan zijn bureau te vervoegen. Inbraak. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag hebben inbreker^ beproefd hun slag te slaan in het ge bouw van gemeentewerken op het Valkhof plein te Nijmegen. De dieven hebben de buitendeur ge forceerd en eenige binnendeuren door geslagen. Daarna beproefden ze de safe in het gebouw te forceeren. Een gedeelte) van den muur bij "de brandkast werd vernield. Zij slaagjden er evenwel niet in de kluis, waarin een deel van het voor de werklieden bestemde loon ge-, borgen was, open te krijgen. Vermoedelijk zijn ze 'door onraad1 verrast, temeer, waar dit gemeentege- •bouw 'dicht bij het hoofdbureau van: politie is gelegen. De inbrekers hebben, het hazenpad gekozen met achterlating van eenige beitels. Natte dagen. Zaterdag en Zondag is er in ons land veel regen' gevallen. 1 Voor die twee etmalen meldt De Bilt 45. Vlissingen 38, Amsterdam 34, Maastricht 26, Helder 22 en Gronin gen 11 m.M. A an rijdi n g. Zon'dagmiddagl heeft in de Javastraat in. Den Haag een; ernstige aanrijding plaats gehad. De wielrijdsters P. P. uit de van de Spieghelstraat en L. de V. uit de Atjenstraat werden, terwijl zij rustig naast elkander fietsten, aangereden door een veel te hard rijdende auto, bestuurder J. M. van R. Met een gebroken linkerbeen en een schouderbreuk moest Mej. P. in her Gemeente-ziekenhuis aan den Zuid wal worden opgenomen, Mej. de V. 'kreeg gelukkig slecht9 een schaafwond aan het linkerbeen. Bij het politieonderzoek bleek, dat ae hand- en voetremmen van den auto in het geheel niet in orde waren, zoo dat de politie den wagen in beslag nam. De chauffeur werd aangehouden en naar het hoofdbureau overgebracht. B o t s i n g. Door de motorbriga de te Den Haag werd gisteren een auto achtervolgd', die de maximum-snelheid .overtrad. Op den hoek van de Conradkade en de .Weimarstraat toen de Indian den auto bijna ingehaald had stop te de laatste plotseling voor tegemoet komend verkeer, waardoor de politie motor in flinke vaart tegen den wagen reed. Beide voertuigen werden bescnar digd, terwijl de agent, die den motor bestuurde, een kneuswond kreeg aani het rechterbeen, gelukkig niet van ernstigen aard, zoodat hij zijn dienst weer kan waarnemen. INGEZONDEN. (Buiten verantwooroelljkheld der Redactie,) Aan de leden der Christelijke Radio-vereenigingen te Leiden en Omstreken. Het zij ons vergund U allen op deze plaats, mede onder verwijzing naar de betreffende advertentie in dit blad, te wijzen, op de belangrijke vergade ring, welke D.V. gehouden zal wor den op Donderdag 15 September a.s., des avonds 8 uur in gebouw „Predi ker", Janvossensteeg te Leiden. I11 deze vergadering hoopt iemand namens het bestuur der Ned. Chr. Ra- uio-Vereeniging aanwezig te zijn, ten einde besprekingen te houden betref fende te nemen maatregelen om te koonen tot een krachtigen steun voor het Zenderfonds der N. C. R. V. Waar wij allen zeer zeker van de noodzakelijkheid van krachtigen fi- nantieelen steun zijn doordrongen en wij beseffen welke groote belangen voor ons Christenvolk zijn verbonden aan het bezit van een eigen omroep- zender, lijkt het ons schier overbodig U op te wekken tot het bezoeken van deze zéér belangrijke vergadering. Toch mag een woord van opwek king niet ontbreken, gezien, het groote belang dat voor onze Vereeniging, en met haar voör ons Christelijk volks deel, is verbonden aan het welslagen van de pogingen die voor het bijeen brengen van een Zenderfonds wor den gedaan. Waar nu onze Vereeniging, bij uit zondering, tot een vergadering op roept, mogen wij verwachten, dat aan dezen oproep allen gehoor zullen geven, te meer waar tevens deze bij eenkomst gelegenheid biedt tot on derlinge kennismaking der leden te Leiden en omstreken. Geeft dus allen blijk van Uw sym pathie voor het werk van onze Ver eeniging door op bedoelde vergadering aanwezig te zijn. Niemand late zijn plaats ledig! Leidsch Comité voor de Chr. Radio-Vereen.: H. M. VAN DEN BOS, Voorzitter. I. SNOEK, Secretaris. VISSCHERIJBERICHTEN, IJMUIDEN. 12 Sept. Heden aange komen aan den Rgksafslag 29 stoom trawlers ,1 logger, 4 drgfnetvaartui^en en 1 kustvisscher. Prgzen wanen: tarbot 85—16, griet 4617 per 50 K.G.; git tong 2.25—1,93, middel tong 2,051,20 .kleine tong 1.15--095 per K.G.; gr. schol 3528, middel schol 3328,50, Zrst schol 34—25, kl. schol 243,70, fcchar .12—5. tongschar 46 p. k. van 50 K.G.; rog 2113 per 20 st.vleet 3—1,20 per st. pieterman poontjes 16 3»ï°) gr. schelvisch 3023, middel Êchclvisch 2416 klcinmldd 'l schel- vis-ch 14—9.50, kl. schelvisch 10,50 4,50 p. k. van 50 K.G.; kabeljauw 55 —26 pt k. van 125 K.G.; gr. gullen 12 6 ,kl'. gullen 63 p. k. van 50 K.G. leng 1.200,58, heilbot 9,604,80 p. st.; wgting 470—2 p. k. van 50 K.G".; koolvisch 1300,52, kreeft 3—1,40 p. st.; makreel 157,50 haring 13—8,50 p. k. van 50 K.G.; zalm 540 p. st. Haring: 691 kantjes volle haring 24 21,20; 200 kantjes steurharing 23,05 22,50, 18 kantjes gle haring 18,50 ïS; 357 kantjes maatjes hanng 17.20 13,75; *6 kantjes makreeten 108,50 per kantje. Van de treilloggers kwam heden aan den afslag' de logger KW. 129 met 339 besomming. Van de verschharingvisschleprij kwam heden binnen de stoomtreiler J. T. Cremer IJM. 120 met 7.578 besom tmdng. Van de IJ iruuider haringvloot kwamen heden binnen de loggers IJM. 406 met 23 last en IJM. 268 met 26 last pekelharing. De besommingen der haringscha pen waren heden IJM. 208 zeillogger met 7.787 besomming aan pekelharing. Van de Katwijke-r haringvloot kwal men te IJ mui den in de visscnershaven binnen om daar te markten de l'oggeits KW. 146 met 17 üastKW. 21 met icTlast en in de haringhaven de loggers K.W, cA vn.-.;- ->QA -iz-ur Dïr met 386 kantjes KW. 33* met 381 kanties en KW. 144 met 323 kantjes pekelharing welke naar Katwijk werden verscheept. Van de IJm. stoomtreilers kwamen er heden 26 aan de majkt. De beson* •mingen waren: IJM. 126 mot 1381 ITM. 147 met 2444 IJM. 744 met 1733 J M. 175 met 2416 IJM. 26 met 668, I' M. 385 met 2060 IJM. 65 met 2585, T M. 5911 met 1915. IJM. 67 met 1706 IJM. 52 met 1913 IJML 8 met 1106, ITM. 16 met 3995 IJM. 418 met 3897, IJM. 104 met 1801 IJM. 503 met 1933, IJM. 189 (met 3356 IJM. 59 met 4704, IjM. 324 met 1702 IJM. 107 met 1969, IJM. 150 met 3005 IJM. 106 met 1963, ITM. 158 met 2061 IJM. 331 met 1209, IJM. 135 (met 2062 IJM. 196 met 4107, IJM. 7, |met 3981 IJM. 99 met 2472 en VL. 10 (met 1485. Scheepstij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. RIJNDAM, 10 v. R'dam te New-York. EEMDIJK, R'dam n. Vancouver, 11 te Londen. WESTERDIJK, Vancouver n. R'dam, 11 te Hamburg. ROSCHDIJK, 11 v. R'dam te Norfolk. NEBRASKA, Vancouver n. R'dam, 10 v. Liverpool. BREEDIJK, 10 v. R'dam te Philadel phia. KINDERDIJK, Vancouver n. R'dam 11 v. Astoria. BLIJDENDIJK, 11 v. Norfolk te R'dam DRECHTDIJK, R'dam n. Vancouver, 8 v. San Jose (Guat). RIETFONTEIN (uitr.) p. 10 Malta. NIEUW-AMSTERDAM, New-York n. R'dam, 12 (10.30 v.m.) v. Plymouth. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. JAGERSFONTEIN (thuisr.) 12 te Ki- lindini. BILLITON (uitr.) p. 9 Las Palmas. GIEKERK (thuisr.) 9 v. Port Sudan, SPRINGFONTEIN (uitr.) 11 te Antw. HEEMSKERK, 11 v. Antwerpen te Amsterdam KLIPFONTEIN (thuisr.) 11 v. Mozam bique. RIJPERKERK, 12 v. R'dam te Hamb. NIAS (thuisr.) 10 v. Kaapstad. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. ALBIREO (thuisr.) 9 te Libreville. EEMSTROOM (uitr.) 10 te Bordeaux. SCHELDESTROOM (thuisr.) 10 Teneriffe. TEXEL, 11 v. R'dam te Bremen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD, AMSTELLAND (thuisr.) 9 v. Las Pal mas. MONTFERLAND (uitr.) 10 te Buenos- Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD. GORONTALO, 11 v. Batavia te Hong kong. TAPANOELI, 11 v. Bremen te R'dam. ME DAN (uitr.) p. 10 Gibraltar. MENADO (uitr.) p. 11 Suez. TJERIMAI (thuisr.) 11 (12 's midd.) Marseille. DJEMBER (uitr.) 11 v. Singapore. SLAMAT (uitr.) 11 (3 u. v.m.) v. Aden. JACATRA (uitr.) 11 te Belawan. TOSARI (thuisr.) p. 10 Perim. GAROET (uitr.) 11 te Genua. TOBA (thuisr.) via Liverpool 10 (2.15 n.m.) 300 mijl Z. v. Land's End. KERTOSONO (thuisr.) p. 12 (n.m.) Ouessant. MODJOKERTO, R'dam n. Batavia 12 te Londen. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. BATOE (uitr.) 9 te Singapore. KRAKATAU (thuisr.) 10 v. Belawan. SALEIER (uitr.) p. 10 Perim. RONDO (thuisr.) 10 v. Batavia. MAPIA, 8 v. Tegal te Hongkong. BINTANG (uitr.) 12 te Antwerpen. P. C. HOOFT, 11 v. Batavia te A'dam. GROTIUS (uitr.) 10 v. Colombo. KONINGIN DER NEDERLANDEN (thuisr. 12 v. Port Said. KANGEAN (uitr.) p. 9 Gibraltar. MOENA, 11 v. Port Said n. A'dam. RIOUW (thuisr.) 11 v. Marseille. SIMALOER (thuisr.) 11 v. Port Said. SINGKEP (thuisr.) 11 v. Port Said n. Huil. SALAWATI (thuisr.) p. 9 Gibraltar. ENGGANO, R'dam n. Narvik, 11 (2.28 n.m.) 210 mijl O. v. Wiek. KON. PAKETVAART MIJ. TASMAN, 10 v. Batavia te Melbourne OP TEN NOORT, A'dam n. Batavia p. 11 Kaap Bon. BAHUD, 12 v. R'dam te Batavia. V. OVERSTRATEN, 9 v. Belawan DeN

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6