Slotconclusie Zendingsrapport. Ds. J. G. Gunst rapporteerde over het geheele rapport van Zendings- deputaten. De Commissie stelt u voor inzake het Zendingsrapport: lo. alle handelingen van de depu- taten onder heidenen en Mohamme- lanen, voor zoover zij nog niet door le Synode mochten behandeld zijn, 'oed te keuren 2o. den warmen dank der Synode 'e betuigen aan de Deputaten voor de vending onder heidenen en Moham medanen voor hun veel omvatten ien arbeid; 3e. de genoemde Deputaten te dé- hargeeren. Aldus beslóten. De voorzitter richtte woorden van lank tot Ds. Breukelaar en de andere deputaten en daarna tot Ds. J. D. v. d. Munnik die geen herbenoeming als deputaat wenschte. Spr. bad Ds. v. d. Munnik die nu volkomen in ruste gaat toe dat God hem in de jaren die Hij in Zijne goedheid hem nog schenken wil, geven moge dat hij steeds van de kerken het goede moge vernemen en dat Hij het voor hem ten tijde des avonds licht doe zijn. Ds. v. d. Munnik, dankend voor dit vriendelijke woord, wees er op hoe het tot weemoed stemt als men zelve nog in het leven staat, dit leven zich ziet ontglippen. Maar wat ook ver gaat, God blijft en Hij zet, waar allen misbaar zijn, Zijn arbeid voort. Spr.'dankte den voorzitter voor de gegeven gelegenheid om dit woord te mogen spreken en bad de kerken Gods nabijheid in Jezus Christus toe. Afscheid Ds. Goeree. Ds. Goeree, die voor het laatst aan wezig is, neemt afscheid van de Syno- de. De voorzitter dankte met een enkel woord. De zitting werd verdaagd tot des avonds 8 uur. Alsdan werd in comité vergaderd. BARTIMEUS. Ds. J. D. 'Wielenga. secretaris van het bestuur der Vereen. ..Bartimeus doet door middel van de Ghr. pers een oproep, waarin hij voor de blinde kin deren van „Bartimeus" speelgoed vraagt, of geld om het te koopen. De blinde kindertjes kunnen hetzelfde speelgoed gebruiken, waarmede zien de kinderen zich vermaken, mits het maar sterk is. .Met den brand is veel speelgoed verloren gegaan; bovendien is èr ook veel versleten. Gelijk men weet is „Bartimeus" gevestigd te Zeist rectoraat-overdracht. Op Maandag 19 September, des nm. 3 uur, zal de rector-magnificus der Landbouwhoogeschool te Wageningen in een openbare vergadering verslag uitbrengen van de lotgevallen der Hoogeschool in het afgeloopen studie jaar en vervolgens het rectoraat over dragen aan zijn opvolger. Prof. Ir. J. W. Dieperink. samenwerkende zendings corporaties Moeilijke dagen. De Zending beleeft weer moeilijke dagen. September is altijd een der zwaarste maanden. In vacantietijd wordt de Zending door velen verge ten. De Samenwerkende Zendingscor poraties ontvingen b.v. in de maand Augustus slechts Vk (een vierde) gedeelte van hetgeen volgens de ra ming van uitgaven noodig is. Omdat alle betalingen geregeld door moeten gaan en vóór 1 October een bedrag van 70000.— voor de credie- ten in Indië noodig is brengt deze tijd van het jaar buitengewoon veel zorg. De vrienden der Zending lieten het Zendingswerk nog nimmer in den steek; op veler finantieelen steun wordt dan ook nu weer gerekend, 't moet toch ook dit jaar weer mogelijk zijn dat 1 October de Zendingsarbei ders in Oost- en West-Indië worden voorzien van hetgeen zij behoeven? UIT DE OMGEVING, alkemade. Gemeenteraad. De raad dezer gemeente ver,r -derié Dinsdagmiddag te 3 uur. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burgemeester. Na opening dier vergadering met1 het gebruikelijke gebed wordt over gegaan tot beëediging en installatie der nieuw benoemde leden van deni Raad. Nadat door de leden in handen vari den Voorzitter de vereischte eeden zijn afgelegd, wenscht d'e Voorzitten hen geluk, en hoopt, diat zij de belan gen van de gemeente naar waarde zullen behartigen. Spr. vertrouwt opi een prettige samenwerking tusscheit Voorzitter en leden, want al doet de burgemeester nog zoo zijn best om de Belangen van de gemeente voor ie staan, als hij» op tegenwerking stuit kan hij natuurlijk niets bereiken- Een bijzonder woord van welkom' richt spr. tot den heer Heemskerk, die voor het eerst zijn intrede in den raad! doet. Spr. hoopt, dat het den heer Heemskerk gegeven moge zijn, vele jaren in den raad zitting te hebben, daarbij de belangen behartigende niet van Rijpwetering alleen, doch van heel de gemeente Alkemade, er te vens op wijzende, dat men niet met alle kleine zaken in den raad behoeft te komen, doch dat veel meer te be reiken valt in de kamer van den bur gemeester. Hierna verklaarde spr. de raad al3 geïnstalleerd. De notulen worden hierna gelezen! en onveranderd goedgekeurd. Aan de orde benoeming twee wet houders. Allereerst wordt gestemd over jdfe' vacature De Jong. Deze wordt bijl eerste stemming benoemd met 9 st. en 2 st. blanco. Op een desbetreffende vraag van! den Voorz.. verklaart de heer De; Jong, zijn benoeming aan te nemen. De heer De Jong dankt de leden voor het in hem gestelde vertrouwen, en hoopt voor de volgende vier jaren! wederom zijn beste krachten te wij den aan de belangen dezer gemeente. De Voorz. wenscht de heer Dé Jong van harte geluk met zijn herbe noeming. Het doét spr. genoegen, hent weer als wethouder gekozen te zien, omdat de heer De Jong van den vroe gen morgen tot den laten avond steeds' voor de gemeente klaar staat, en hij hoopt op een vruchtbare samenwer king in de toekomst tot heil der ge meente Alkemaide. Vervolgens leest spr. een schrijven voor van den heer Koning, waarbij hij mededeelt, niet meer in aanmerking! te willen komen voor een herbenoe ming als wethouder. Spr. zegt, dit besluit te moeten eer biedigen, en brengt aan hem hartelijk dank voor al hetgeen hij' in deze vien jaar als wethouder heeft gedaan.. Hetgeen ik van den heer De Jong heb gezegd1, aldus spr., is ook op ui van toepassing. De heer De Koning dankt den Voorz. voor de waardeerende woor den tot hem gesproken. Ondanks ver schil van meening, kan hij hier open lijk verklaren,- dat hij steeds zijn Des- te krachten heeft gegeven, niet om' plaatselijke belangen te behartigen, doch voor het algemeen belang «dert gemeente Alkemade. Vervolgens werd overgegaan tot de benoeming van eén tweeden wethou der. Vacature De Koning. Hiervoor werden 3 stemmingen gehouden- Bij de eerste stemming verkregen de heeren van der Geest 5, de Vette 2, en Bontje 3 stemmen mét 1 sten* blanco, zoodat een vrije stemming vol gen moest. Na deze vrije stemming! werd hetzelfde resultaat bereikt, zoo dat een herstemming moest volgen lus schen Bontje en an dér Geest. Na gehouden stemming verkreeg de heer van der Geest 5 stemmen, en C. Boqt je 4 stemmen. De beide candidaten onthielden zich van medestemmen, zoo dat de heer v. d. Geest is benoemd., i Deze verklaarde zijn benoeming aan te nemen, waarop cle ,Voörz. hem! van harte geluk wenscht, hem er op wijzende, dat het college van B. en W. er een is van vertrouwen, respeo teerende elkanders meeningen om zoo doende te komen tot goede, in het be lang der gemeente te nemen besluie ten. Hierna werden "de gekozen wethou ders bekleed met het teeken, hunner waardigheid, bestaande uit het ambts lint met wapen ,der gemeente. Tot leden van de commissie tot het nazien van de rekening en begrootingl werden benoemd de heeren C. Bontje, C. Horsman en W. Rietbroek. Bij punt 4: wijziging van de alg,e- meene politieverordening, deelde de V oorz. mede, dat het B. en \V. wen- schelijk is gebleken, deze verordening te wijzigen, door een bepaling op tq nemen, waarbij het verboden is aan bestuurders van rijwielen, kruiwagens, handkarren, öf eenig ander voertuig, te rijden op de trottoirs, gelegen langs de wegen in de gemeente. De heer van Dooren vraagt der* Voorz., of hieronder ook valt een kin derwagen. Spr. acht het eewenscht, dat kinderwagens wel op de trottoirs mogen komen. De Voor z. zegt, dat deze wagens bij wijze van proef kunnen worden toegelaten. Blijkt echter, dat deze hin derlijk voor anderen zijn, 'dan houdt hij nog altijd het recht, zul'ks te verbie den. De heer Los vertrouwt, dat bij overtreding niet onmiddellijk proces verbaal zal opgemaakt worden. De V oorz. zegt, dat de verordening gemaakt is voor de onwilligen, zoodat hij op een royale toepassing van de verordening lean rekenen. Verder bespreekt de heer Hors man de wenschelijkheid tot het aan brengen van bordjes, met het oog op vreemdelingen. De V oorz. merkt op, dat de vreem Idelingen wel degelijk weten, dat zij; niet op de trottoirs met een fiets mo gen rijden, want in de stad mogen zij; zulks ook niet. Spr. zal voor de noö dige publiciteit zorg dragen. Te heer Horsman vraagt voorts, den Voorz., of het geoorloofd is op het trottoir te komen met een fiets aan de hand. Dc Voorz. antwoordt, dat zulks wel geoorloofd is, Hierna wordt de wijziging zonder hoofdelijke stemming vastgest ïl'd. Ook de wijziging der begro Tings- dienst 1927 en eenige reclames hon denbelasting en schoolgeld saan zon! der eenige opmerking onder- den ham mer door. Tot de ingekomen stukken behoor den o.m. het verzoek van de Geweste lijke landstormcommissie om voor het jaar 1928 een subsidie te ino ren ont vangen van f 50, op welk verzoek overeenkomstig voorstel van B. er* „W. afwijzend wordt beschikt. Verdei was ingekomen een ven van den inspecteur van de volks gezondheid te Bloemendaal houdende verzoek te overwegen, of dézé gemeen te zou kunnen overgaan tot aansluiting bij de drinkwaterleiding der gemeen te Boskoop. i De Voorz. leest het schrijven voof benevens een afschrift van het schrij ven, gericht aan de raden der gemeen ten Leimuiden en Rijnsaterwoude, om eveneens zich bij de Boskoopsche wa terleiding aan te sluiten. B. en ,W. stellen den raad voor, dit schrijven weder naar hen te ren- voyeeren, teneinde de mogelijkheid hiérvan nader te onderzoeken, oml vervolgens met eventueele voorstel len bij den Raad te komen. Alleen! heef he£ Iden Voorz. verbaasd, waar om de inspecteur, nu zoo'n gewichJ tig© zaak ter sprake komt niet een^ is wezen praten met de drie gemeen ten in zijn schrijven genoemd. De heer De Vette merkt op. 'dal? hel best mogelijk zou kunnen zijn. dat de inspecteur aandeelhouder - is van/ de Boskoopsche waterleiding. Hierna werd besloten het schrijven naar B. en W. te renvoyeeren. Tot slot doel de Voorz. nog vooif lezing van een schrijven van heeren1 Ged. Staten, waarbij zij berichten, dat binnenkort aan de Staten een ont wen) provinciaal wegenplan ter vast stelling zal worden aangeboden endaft uit die stukken zal blijken, welke plani nen Ged. Staten ten opzichte van dé wegenverbetering in idéze gemeente koesteren. Rondvraag. De heer ^Rietb-roek merkt op,! 'dat het hem gebleken is. dat langs het trottoir van Oude Wetering huizen ge vonden worden, waarvan de buiten luiken bij het openslaan een gevaar voor den voorbijganger blijken. Spr. verzoekt dien .Voorz. maatregelen te ■willen nemen om dit te verhinderen De Voorz. antwoordt, dat in de politieverordening weliswaar een be paling voorkomt, waarbij, zulks kan verboden worden, doch'wie zal zeg gen, dat het trottoir geheel op gemeen: tegrond is gelegen. "Spr. zegt echten toe met de bewoners eens te zullen praten, wellicht .kan een goede op lossing gevonden worden- 1 Hierna sluiting/ leiderdorp. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente kwam Dins dag in vergadering bijeen. De Voorzitter--opende de vergade ring met gebed, waarna de nieuwe ilaad de eeden aflegde. Aan de orde is' nu de benoeming van Wethouders. Bij opening dei* briefjes blijkt, dait in de vacature de Bruijne zijn uitge bracht 6 stemmen op den heer G. A. de Bruijne. en i op den heer Splinter». 'Benoemd is alzoo de heer G. A. de Bruijne. Voor de vacature M. P. Splin ter worden uitgebracht 6 stemmen op den heer M. P.: Splinter en i op den heer C.. da Graaf. Benoemd alzoo de heer. M. P. Splinter. Daarna worden de notulen der vo- jïgö vergadering gelezen en goedge keurd. Wordt ter tafel gebracht en gelezen een verzoek van 'jan de Lange om schadeloosstelling voor zijn minder waardige hand. B. en W. stellen voor afwijzend daarop te beschikken; met alg. st. wordt hiertoe besloten. Vervolgens worden eenige wijzigin gen aangebracht in de begrooting van 1927 én'het betrekkelijk besluit model D. vastgesteld. Daarna heelt de vaststelling plaats van het.kohier hondenbelasting tot een bedrag van f 402,50, en wordt bepaald, dat do belasting moet worden voldaan voor of op 18 October a.s. Op voorstel' van. B. en W. wordt ba- sloten als lid toe ta treden tot de Hin- derwetyereen., welk lidmaatschap f5, per jaar kóst B. en W. stellen daarna voor aan den dcor hen te benoemen persoon voor het toezicht op de gemeentelijke nood- slachtplaats en hpt verrichten van we gingen een belooning toe te ken nen van f6 per maand. De rondvraag leverde niets op; dan volgde shriting der vergadering. lisse Gemeenteraad. Dinsdagavond vergaderde de Raad. Na voorlezing van liet gebed opende de Voorzitter, de heer Benhuis, Bur gemeester. de zitting, waarna hij de Eedsformule voorlas, waarna de leden de vereischie eeden aflegden. Aan de órde was daarna de benoe ming van Vasthouders. Herkozen werdén de heer G. Tromp imet 10 stemmen en de heer P. War merdam met 11 sternen. Beiden namen de benoeming aan en werden door den Voorzitter gelukgewenscht. Aan de orde is hierna benoeming; van de verschillende commissies. In de'Gais- e-ommissie werdenbenoemd de heeren Pijnacker, Verduyn, A. H. Schnama en A. Th. vain Kesteren. Tot leden van de Commissi© voor het Grondbedrijf werden gekozen de hee ren Lange veld, G. Schrama, J. Kuiper en J. P. Seijersa. In de Sociale Commissie werden be noemd de heeren L. Onderwater, A. Verduyn Jr., C. Schnama en H. Ph. 'Bobels. In de WaterTidingcommissie dehee- iren Verduyn, Segers en A. H. S<jira- ima. In de Commissie Pompstation werd benoemd de heer Verduyn en als plaatsvervanger de heer J. G. de Haan. In de '-Commissie Tewerkstelling Werkloozan de heeren L. Onderwater en J. Kuipers. Aan de orde Is hierna het advies van God. Staten tot vaststelling van de jaarwedden van Burgemeester, Secre taris en Ontvanger. Er werden geen aanmerkingen gemaakt. Bij het geven van namen aan stra ten. werd besloten de nieuwe straat welke aaasluit op de Wilhelminastraat te noemen de Enimastraat. en het nieu we gedeelte langs de sloot Willemkade en vervolgens de straat welke op Meer en Hout komt uit te loepen, Prins Hen- drikstr. Op voortstel! van A. H. Schrama zal de volronde straat Nic. Damenstr. worden genoemd. Aan de orde is een voorstel van 3- en W. om de gemeente garant te stel len voor een gedeelte jer door het N.V. Electriciteitsb drijf II. L. S. te .sluiten leening van f200.000. Werd aangenomen. Medegedeeld werd dat in de vacature Timmermans als employé aan de Gasfa briek is benoemd de heer Kok to Goes. De Voorzittter deelde mede dat deze voor de benoeming heeft bedankt. Bij de rondvraag vrjoeg de heer So gers in de nieuwe straten gas. electifi- citeit en waterleiding aan te leggen. De Voorz. zeid-, dat dit de volle aan dacht heeft der commissie. De heer Kuiper drong aan op her ziening van den Achterweg, daar deze in slechten toestand is. Voorts vroeg hij betere verlichting aan de Haven, vooral in d:n tijd van het bollenver- voer. De Voorz. zou dit onderhoeken. Hierna sluiting. WOUBRUGGE. Gemeenteraad. Dinsdag vergaderde de Kaad dezer go ïneente. Voorzitter de Burgemeester, welke de vergadering opent met gebed. De leden legden de vereischte eeden ai, de heer Boot de beloften. Bij de verkiezing van .Wethouders werd gekozen in de vacature Van 'tKiet de heer Boot mieit 6 van (de 7^ stemmen; 111 de vacatur's Lieverse werd gekozen de heer Lieverse, eveneens jnéu 6 van de 7, stemmen. Beide heieren dankten voor het in hen gestelde vertrpuwien. Bj de instailaue der nieuwe leden hield dagvoorzitter een kortte rede, waarin hij de leden van den Raad ge:- lukwenschte met hun benoeming, en den wensch uitsprak dat de leden on derling elkanders meeningen zouden eer biedigen. Eenige ingek. stukken werden voor kennisgeving .aangenomen, o.a. Rege ling saiaris Burgemeester, Secretaris en Ontvanger. B. en W. stellen voor, Ged. Staten te melden, dat de Raa<d geen bezwaren daartegen heeft. Aangenomen. Het voorstel tot vaststelling eener verordening op slachtuechten, werd breedvoerig besproken! waarna met al- gem&ene stemmen de verordening werld (goedgekeurd. De Voorzitter brengt het verzoek van de heeren Bos en Zn. te Alfiben a. d. R jn ter tafel', nl. om een nieuwe hjjsch- kraan aan den Molenaarsweg te mogen plaatsen. In 1925 was reed9 vergun ning verleend. Thans is de zaak bij bestek en teekening breeder omschre ven. Besloten wordt het verzoek in te wil ligen. Het verzoek van den heer Zijdervelt, hier een landbouwcursus op te .mogen richten, kwam daarna ter tafel. De Voorzi tter licht het plan toe. Door het Rijk is alles in bijzonderheden bepaald en omschreven, en het Rijk betaalt ook de kosten er aan verbonden De heer v an Dam is meer voor een Landbouwschool, daar is de op leiding volkomen en vollediger. Spr. verwacht van een Cursus niet veel nut. Do heer Tonder en ook de heer Baak zijn voof dezen cursus, vooral' nu het van de gemeente geen bijzondere kosten eischt. Het voorstel wordt aangenomen. De heer van Dam wordt geacht tegen te hebben gestemd. Bij het voorstel tot verhuring of ver koop van het gemeente-bouwland werd pveheens het voor en tegen van allo kanten bezien. Ten slotte wordt beslo ten het land te verhuren. De motorspuit bij den brand Den Hertog defect geraakt, moest hersteld. Verschillende plannen werdeq, bespro ken, na door den heer Boot te zijn toe gelicht. Een voorstel (van Gebr. van Luiing wordt goedgekeurd. B. en W. vragen f 765, om al die "kosten te be strijden. Wordt toegestaan. Het laatste agendapunt Vfas: aanvul ling van de verordening op de door vaart van de bruggen. De V oorzitter licht een en an der toe. Het gaat er om, om de kosten te kunnen verhalen indien schade wordt gevaren aan een brug. Na eenige bespreking stelt de heer Tondu voor, gesteund door den heer v an Ruiten, het voorstel in te trek ken. Aldus wordt besloten. De Voorzitter sluit hierna de vergader ring. zoeterwoude. Gemeenteraad. Dinsdagmorgen om 10 uur vergader de de Raad dezer gemeente onder voort ztiterschap van den Burgemeester. AH© leden zijn aanwezig als de Voorzitter de vergadering opent. Allereerst wordt overgegaan tot de beëediging der .leden, die allen de ver eischte eeden afleggen. Hierna spreekt de Voorz. een welkomstwoord, waarna door den secretaris de notulen worden (gelezen. Vervolgens wordt overgegaan tot ver kiezing .der Wethouders. Allereerst wordt gestemd voor de vacature-Kom pier. Uitgebracht wonden 8 stemmen op den heer Kompier, een op den heer van Bennekcm en een op den heer de Graaf, terwijl een stem blanco is uit gebracht, zoodat dus benoemd is de neer Kompier. d!e verklaart de benoe ming te aanvaarden. In de vacature (De Boer worden uitgebrfacht 6 stem men op den -heer Noordman, 2 op den heer Los. 1 óp dén heer de Grfaaf en 2 blanco, zocdat benoemd de heer Noordman, die eveneens verklaart de benoeming te aanvaarden. De heeren Kompier en Noordman spreken hierna een woord van dank voor het in hen gestelde vertrouwen, waarna de Voorz. (beiden hartelijk welkom heet. Vervol gens wordt overgegaan tot verkiezing van drie leden van de commissie van beheer van" het waterleidingbedrijf. Na herstemming worden gekozen de hee ren G. v. Leeuwen, A. van BennekOm •en Stadhouder. Een verzoek van' de Gew. Landstorm1- (commissie om subsidie wordt aX> on gezegeld zijnde ter zijde gelegd. Hierna worden behandeld een tweetal verzoe ken om ontheffing, van schoolgeldbe lasting. Ac:oord wordt gegaan met hat besluit van B. en W. tot invoering van het ver.de leerjaar aan dd O. L. School alhier. Vervolgens wordt voorge* Hozen h.°t rapport van de commissie van onderzoek der gemeenteltekening 1026. die tot onveranderde vaststelling adviseert Met algem. st. goedgekeurd. Aangebeden wordt vervolgens de be- greoting van het waterleidingbedrijf en d? gemeen te-begrooting 1928. De eer ste sluit in den gewonen dienst in en tv. en uitgaven met f 12.522,651/2, (waarender een verlies van f 1.462,781/2. en in den kapitaaldienst met f4.314.13. (De gemeente-begrooting sluit {jn dien gewonen dienst met f 123.527,131/2' en in den kapitaaldienst op f 79.807.82V2. (Besloten wordt beide begrootingen té stellen in handen eener commissie van tnderzoek, bestaande uit de heeren. Tijssen, G. van iLeeuwen en J. van Leeuwen. Hierna wordt conforfm het voorstel van B. en W1. met alg. st. besloten om aan d? Kroon andermaal voor den tijd van 2 jaren vrijstelling te vragen van het geven van onderwijs in net vak lichamelijke oefening" aan de open bare lagere school. Vervolgens sluit de Voorz. deze vergadering. VISSCHfiRIJBERICHTEN. Gisteren aangekomen aan den rijks afslag 19 stoomtreilers, 1 kotter, 39 kustvisschers en 1 drifter. Prijzen voor treilvisch: tarbot 22 90, griet 18—47 per 50 kg.; groote tong 2.302.35, middel tong 1.40—2.10, klei ne tong 0.901.25 per kg.; groote schol 3441, middel schol 3138, zet- schol 2839, kleine schol 3.40—26, schar 1.70—14 per 50 kg.; rog 1120 per 20 stuks; vleet 0.652.13 per stuk; pieterman poontjes 3.9015. groote schelvisch 15.5024.50, middel dito 11.50>19, kleinmiddel dito 6.40—14, kleine dito 3.609 per 50 kg.; kabel jauw 22—50 per 125 kg.; gr. gullen 3.90—10.50. kl. dito 1.50—4 per 50 kg.; leng 4075 c., heilbot 6.0819.80 per stuk; wijting 1.302.70 per 50 kg.; koolvisch 0.231, kreeft 2.05 per st.j makreel 915 per 50 kg. 248 kn. versche haring 3.407.50 p. 50 kg. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er gisteren 18 aan de markt. De besommingen waren: IJM 154 met 1637, IJM 176 met 2495, IJM 46 met 1679, IJM 10 met 4798, IJM 482 met 3248. IJM 124 met 2412 IJM 121 met 1808, IJM 201 met 2987, IJM 197 met 2286, IJM 61 met 1843, IJM 27 met 1740, IJM 290 met 2334, IJM 161 met 1647, IJM 2 met 2416, IJM 92 met 1833, IJM 417 met 2731, IJM 183 met 2617 en IJM 365 met 1496. De besommingen der haringsche pen waren gisteren. NW 1 zeillogger met 8996 voor pekelharing en IJH 252 stoomdrifter met 1707 voor versche haring. Van de IJslandvisscheren kwam gisteren aan de merkt de stoomtrei- ler Wilhelmina IJM 35 met ƒ8120 be somming ana versche visch. Van de verschharingvisscherij kwam te IJmuiden gisteren binnen de Engelsche stoomlogger IJH 997 met 250 kisten versche haring. In de week van 1 tot en met 7 September zijn te IJmuiden aan den ï'ijksvischafslag aangevoerd: 921.125 k.g. treilvisch, 63.525 kg. IJslandsche visch, 979 kantjes pekelharing en 2677 kn. versche haring. De totale op brengst bedroeg ƒ248.707. Scheepstij dingen. holland—amerika-lijn. NEBRASKA, Vancr. n. Rott., vial Liverpool, 6 N.W. v. LandsEnd1. DINTELDIJK, .Vancr. n. Rott., 4 v. Los Angeles. j GROOl ENDIJK, Rott. n. Va.ncr„ 4 te Los Angeles. VOLENDAM, Rott. n. N. Yoxfcy 7 v. Boulogne sur Mer. EE MD IJK. 7 v. Rott n. Hambuxgt holland—afrik a-lijn. RIJPERKERK, thuisr., 7 fe AHfc werpen. RIETFONTEIN, uitr., p. 6 iGibfaï tar. 1 GIEKERK, thuisr., pass. 7 Perinl. /JAGERSFONTEIN, thuisr,, 6 té Das es Salaam. NIJKERK, thuisr., p. 4 Dalkiar. RANDFONTEIN, uitr., 6 te Mom-' SUMATRA, thuisr., 6 te Genuai. VEENDIJK, uitr., 6 te E. LondemJ HOLLAND—WEST-AFRÏKA-LIJN. IJSTROOM, thuisr., 7 te Amst. >- CERES, thuisr., 7 te Lome. ALBIREO, uitr., 4 v. Duala. HELDER, uitr., 6 v. Teneriffe. RIJNLAND, thuisa*., 6 te Pt. HarJ court". j TEXEL, thuisr., 7 te Rott. VLIELAND, 7 v. Amst. n. Hambj KON. kollandsche lloyd. FLANDRIA, uitr., 6 v. Santos. ORANIA, thuisr., 6 v. LissaboaJ ZAANLAND, uitr,, 7 v. Rott. potterdamsche lloyd. MED AN, uitr,, 5 Z.'O. v. Lands En!d SLAMAT, uitr., 6 v. Pt. Saidj. BANDOENG, 7 v. Macassar naai! Rotterdam. 1 TOBA, thuisr., p. 7 Gibraltar. stoomvaart mij. nederland. ENGGANO, 4 v. Narvik: te Rott: JOHAN DE -WITT, thuisr., 7 vart Batavia. SEMBILANfc 6 v. Sjanghai te Se- ma rang. KARIMOEN. 4 te Balifc Papan, t BORNEO, uitr., 7 v. Suez. J. P. COEN, uitr., 6 v. Algiers. -v kon. paketvaart mij. OP TEN "NOORT, Rott. n. Bat pass. 7 Pitavos. 1

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6