ping had dc S.D.A.P. op meer plaat sen recht gehad. Niettegenstaande dat is de S.D.A.P. geweerd uit de commis sie voor Fabricage en Grondbedrijf. Naar spr. meent op uitdrukkelijke uit spraak van de drie gecoaliseerde recht sche partijen. Spr. protesteert daarte gen. Maar ook wil spr. er op wijzen, dat het onverstandig is met het oog op de toekomst en met het oog op het heden. Voor de toekomst omdat de rechterzijde ook hier in de minderheid kan komen. In dat geval wordt het voor de linkerzijde wel moeilijk om niet met gelijke munt te betalen. Maar ook voor het heden is het dom want een zoo sterke minderheid als de S.D.A.P. heeft rechtmatige rechten. Spr. wil waarschuwen en meedeelen, dat de S.D.A.P. naar middelen zal zoe ken om zich bij voortgaande achter uitstelling te verweren. De heer Wilmer (R.K.) merkt op. dat van achteruitstelling geen sprake mag zijn zoolang de S.D.A.P. weigert (practisch tenminste) om in het Dag. Bestuur zitting te nemen. De S.D.A.P. heeft in andere commissies wel haar zin gekregen alleen in twee comm. niet. Deze twee comm. moeten op zeer intifeme wijze samenwerken met het college van B. en W. Omdat de S.D.A. P. in dat College geen zitting wil ne men is het moeilijk om dan wel haar een oppositieplaats te geven. Spr. wil er op wijzen dat in het ver leden de rechterzijde nimmer een zoo royale plaats heeft gehad als de S.D. A.P. hier. De heer van Eek (S.D.) zegt dat hierdoor de zaak nog erger wordt, om dat hieruit blijkt, dat men het be schouwt als gunst. Spr. wil dat niet; het is geen gunst maar recht. Spr. wil niet te veel zich laten leiden door het gevoel, anders zou hij zeggen: houdt de zetels, maar de S.D.A.P. zal het commissiewerk aanvaarden. Dat de S.D.A.P. meent op principi- eele redenen geen zitting te moeten nemen, dat mag niet op deze wijze als straf behandeld worden. Eén lid in een talrijke commissie is nog niet in overeenstemming met de fractiesterkte. De commissie heeft slechts 2 leden met een rechtsche wet houder als voorzitter. Juist daarom moest er de minderheid in. Wat nu door de Rechterzijde gedaan is, is de publieke zaak belachelijk maken. Spr. blijft protesteeren nu nog sterker dan zoo even: De S.D.A.P. duldt geen mis- bij fabricage en grondbedrijf. De heer Baart (S.D.) zegt, dat in de redeneering van den heer Wilmer eenige inconsequentie ligt. Vroeger was het omdat de S.D.A.P. geen ge schikt lid had. Nu om deze reden. De heer Wilmer (R.K.) zegt, dat het onwaar is, dat de S.D.A.P. steeds zou geweerd worden. Dat was alleen fabricage. Spr. heeft noch het woord noch re deneering gebruikt om de S.D.A.P. als gunst een plaats te geven. Spr. meent, dat de aandacht er op moet gevestigd, dat de S.D.A.P. geen plaats wil in het college. Spr. herhaalt dat de samenwerking moeilijk is tus- schen een college dat de verantwoor delijkheid draagt en een kleine com missie met een sterke oppositieplaats. Er is nu niets veranderd sedert ver leden jaar. Toen is nooit gebleken, dat de S.D.A.P. achteruit gezet werd. De heer van Eek (S.D.) noemt het steeds erger worden. Nu wordt het zelfs zóó, dat de Partij geen plaats waardig wordt geacht. De voorzitter stelt voor de dis cussie uit te stellen tot later om niet meer het gevoel te laten spreken. 28b. Voorstel om de Commissie van Beheer over de gestichten „Endegeest" „Voorgeest" en „Rhijngeest" te mach tigen tot het doen aanleggen van eene electrische verlichting in de paviljoe nen C. en D. voor mannen en vrouwen zoomede op het terrein in de omge ving van de gebouwen van „Ende- geest". De kosten van dit werk worden door B. en W. geraamd op 20.000. Aangenomen. 29. Verdeeling van den Raad in Sec tiën. De sectiën worden getrokken. De voorzitter deelt nog mede, dat de raadsleden een regeling vinden voor de aanwijzing van de zetels. In dien daaromtrent afwijkende wen- schen mochten bestaan dan zal hij gaarne daarvan tijdig voor de volgen de vergadering bericht ontvangen, op dat indien mogelijk met die wenschen rekening kan worden gehouden. Voorts is door de wethoudersbenoe ming uitgemaakt dat de heer Meijnen niet meer aan de bestuurstafel zitting zal nemen. Spr. meent dat het daarom in den geest van den Raad zal zijn, in dien hij den heer Meijnen dank zegt voor al hetgeen hij vier jaren als wet houder heeft gedaan. Men mag het eens of oneens geweest zijn met de opvatting van den heer Meijnen, ieder zal moeten erkennen, dat hij op voor beeldige wijze naar beste weten de be langen van het onderwijs heeft ge diend. De onderwerpen waren door hem goed bestudeerd en voorbereid. Daar voor past een woord van warmen dank. Applaus. De heer M e ij n e n dankt den voor zitter voor diens waardeerende woor den en den Raad voor de betuiging van instemming. Wederkeerig wil spr. dank betuigen voor de wijze waarop men hem door groote welwillendheid de taak heeft verlicht. Spr. betuigt de ambtenaren dank voor de trouwe hulp Bij de rondvraag vraagt de heer V e r w e ij (S.D.) inlichtingen over de toepassing van de wet van 23 Juli 1927 Stbl. 269, betreffende aanstelling van wachtgelders bij het L. O. Door B. en W. is een advertentie geplaatst in de ..Vacature" het algemeen onderwijs blad voor vacante betrekkingen. Daar in wordt de schijn gewekt alsof alleen wachtgelders kans hebben voor benoe ming tot hoofd eener school. Spr. meent dat het meer juist is om hét voorbeeld van andere steden te volgen en voor hoofd een keuze te doen uit het in dienst zijnd personeel en die plaats weer aan te vullen door wacht gelders. Hierdoor voorkomt men onte vredenheid. De voorzitter acht deze aange legenheid van zooveel gewicht dat hij belooft, deze in het college te zullen ter sprake brengen. Indien de wet toe laat de toepassing zooals de heer Ver- weij aangeeft, dan acht spr. die ook De heer van Eek (S.D.) vraagt wanneer de behandeling van de be grooting in de sectiën is te verwach ten. Spr. stelt er wel prijs- op een rui men tijd te mogen ontvangen. Ook vraagt hij nogmaals (reeds vroeger kwam dat ook ter sprake) een ruime ren tijd tusschen het te ontvangen sec tie-rapport met memorie van ant woord en de openbare behandeling. De v o o r z it t e r- zegt zooveel mo gelijk, ook in verband met de voorge schreven termijnen, met deze wen schen rekening te zullen houden. De sectievergaderingen zijn ongeveer te gen 20 tot 25 Sept. te verwachten. De heer Baart (S.D.) vraagt in lichtingen over de behandeling van "t adres van de afd. Leiden van den Ne- derl. Blindenboad. Deze organisatie wilde een collecte houden. De heer Sanders, destijds wethouder, zegde hulp toe. Toestemming voor een bloempjesdag werd gevraagd en ver kregen. Later echter werd die ver gunning weer ingetrokken en opnieuw verleend onder voorwaarde dat de gel den bij Mevr. Sanders ter controle af gedragen moesten worden. Door een en ander was de vereen, ontstemd en heeft nadeel geleden. De voorzitter zet uiteen dat de heer Sanders voor de blinden veel ge daan heeft en tot een practischer wer ken medewerking verleende. Toen de eerste vergunning verleend was, bleek dat er bezwaar bestond omdat de van een. niet op de lijst voorkwam en ook omdat het twijfelachtig was of de afd. zonder medewerking van de hoofdor ganisatie, die geen collectes wil, col- lecteeren mag. Met de afd. is toen over leg gepleegd, ook omtrent eventueel toezicht op het collecteeren. Spoeds halve is toen Mevr. Sanders met die controle belast. Tegenover de meening van den heer Baart, dat de afd. van deze oorzaken niets afwist, deelt de voorzitter mede, dat juist het bestuur van alles op de hoogte is gesteld. Daarna wordt de vergadering te 6.20 uur gesloten. UIT DE OMGEVING. HAZERSWOUDE. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad der ge meente van gisteren. Aanwezig alle Lden. Voorzitter Bur gemeester van der Meuten. De Voorzitter gaat allereerst over tot beëediging van ae nieuwbenoemde le den van üen Raad. Ai de leden leggen in handen van den Voorzitter de veit eischte teden af. Hierop spreekt de Voorzitter ongeveer het volgende: „Mijne Hec-ren, Zoo is het oogenblik aangebroken dat gij weer voor een vier-jarige periode uw iii.ai-daat hebt aanvaard. Brj liet aan roepen van den Naam des Heeren hebt gij op u genomen de belangen der ge meente Hazerswoude te zullen behar tigen. Moge Gcd u geven dat gij met dc-aelfde ijver pn trouw, die door u in de vorige 4-jarige peijiode is betoond, weer voort inoogt gaan. en bij mogelijk verschil van gedachten, ook weer - el kanders gevoelens zullen worden gere specteerd. Moge daarbij de aangename en prettige toon. die steeds onze verga deringen kenmerkte, blijven bestaan, en ten alle tijde de belangen der genieën- te door u worden voorgestaan. De vraag dringt zich. bij een cogenblik als wij thans beteven, naar voren, wat zal de toekomst ons brengen? De toestan den zijn over het algemeen niet roos kleurig. inzonderheid wat het landbouw bedrijf betreft in verband met de afna me onzer producten naar het buitenland Duidelijk zichtbaar is tevens dat wij, wat de financiën betreft, in dalende riclning gaan. en daarom ook is groote voorzichtigheid geboden om niet te veel te bezwaren de lasten voor de gemeen te. Mcge Gods zegen echter rusten op lolken tak van handel en bedrijf in on ze gemeente in de komende periode, en schenke God u in welstand te mo gen werken aan liet belang der gemeen te Hazerswoude". Namens de leden van den Raad bracht d:- hoer D. de Brfuijn den Voor zitter e *n woord van hartelijken dank voor de gesproken woorden, en voegt daarbij den wensch dat het den Voorzit ter door God worde geschonken in de komende 4-jarige periode met den Raad de belangen als voorheen te kunnlen behartigen tot welzijn der gemeente. De Voorzitter opent daarop de verga dering met gebed. De Secretaris leest de notulen, die onveranderd worden goedgekeurd en vastgesteld. De Voorzitter stelt daariop aan de orde de verkiezing van twee Wethou ders. Bij gehouden «temming worden uitgebracht negen stemmen op den heer D. de Bruijn Yzn., een op den heer D. Buitenhuis, en een blanco; vervolgens tien stemmen op den heer P. F. Vee- ïenturf. een blanco. Alzoo werden bei de Wethouders herkozen, die zich weer opnieuw bereid verklaarden de functie te aanvaarden. De Voorzitter wenscht de herjkozen Wethouders van hart? geluk met hun herbenoeming. De beide Wethouders danken voor het vertrouwen in hen gesteld. Hierna komt aan de orde: Rapporto der commissie1 tot onderzoek van de re keningen der gemeen te en van het wa terleidingbedrijf. dienst 1926. De commissie adviseerae beide reke ningen voorloopig vast te stellen. B. en W. stellen voor. overeenkomstig het ad vies der commissie de rekening der ge meente voorloopig vast te stellen in gew. ontvangsten op f 135.921,34; gew. uitgaven op f125.904,79, met een batig saldo van f 10.016.55. Kapitaaldienst lontvangsten f83.200.41; uitgaven op f 83.920.41, nadeelig saldo f720, Waterleidingbedrijf Ontv. en uigaven cp f 14.538.20, waarbij een saldo voor do gemeente van f60 61. Met algemeene stun men worden beide rekening 11 voorloopig vastgesteld. Goedgevonden wordt wijziging der be grootte? dienst 1927 Bij de rondvraag vestigt de heer L. Noordam de aandacht van B. en W. op een woonwagen, waarvan_de bewoners reeds enkele dagen verblijf houden op de Zijde. De Voorzitter belooft hiervan nota te zullen nemen, en sluit daarop de ver gadering. KOUDEKERK Gemeenteraad. Gistermorgen vergaderde 'de raad 'dezer gemeente. Voorzitter de Burgemeester. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent de vergadering* met gebed. Inhanden van den Voorzitter wor den door de leden de vereischte eeden afgelegd, waarna de Voorzitter een enkel woord van waardeering spreekt over de beide leden van den Raad, die niet in den nieuwen Raad terugkeer den. Vervolgens heet 'de Voorzitter de oude en nieuwe leden van den Raad welkom en hoopt, dat de samenwer king in de vierjarige periode die, wacht, aangenaam moge zijn. Tot wethouders woorden herbenoemd! de heeren D. Dorrepaal en J. v. d. Berg. Deze beide heeren danken 'den Raad voor het vertrouwen in hen gesteld. De notulen van de vorige vergadev ring worden gelezen en goedgekeurd1. Ingekomen stukken: E en verzoek van de Landstoimcom- missie om een subsidie van f 50 wordt terzijde gelegd^ als te zijn gesteld1 op ongezegeld papier. Van Ged. Staten is ingekomen id es verduidelijkte regeling van de jaar wedden van burgemeesters, secreta rissen en gemeente-ontvangers, welke geheel is volgens de bestaande rege ling. Wordt goedgekeurd. Bij de vaststelling van de gemeente- rekening 1926 worden ae door de commissie van onderzoek gestelde vra gen door den Yoorzitter Geantwoord'. Met algemeeiie stemmen wordt de rekening voorloopig vastgesteld in ont vang op 'n bedrag van f 39369,97, in uitgaaf van f 367/1,68, alzoo met een batig saldo van f 2598,39. Eveneens wordt goedgekeurd de rekening van het waterleidingbedrijf in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f 5600. Hierna vindt plaats de voorloopige vaststelling van de begrooting, dienst 1928. De commissie had enkele nummers aangestipt, waarover B. en W. nadere mededeelingen 'doen. Volgno. 100. Straatverlichting. Dit bedrag kan niet worden verminderd, daar het onderhoud van lantaarns elkl jaar toeneemt. Volgno. 198. Bij dit volgno. is een voorstel van een lid der commissie om. het salaris van den gemeentegenees- kundige met f 200 te verlagen. Na breedvoerige bespreking wordt besloten dit bedrag te handhaven. Volgno. 191. Deze post van f 155 wordt met f 100 verminderd, zijnde :de vergoeding voor de onkosten, ver bonden aan de arbeidsbemiddeling. De begrooting 1928 wordt vastge steld in ontvang en uitgaaf op de somi van 38344,75. Na de rondvraag, die niet veel bij zonders oplevert, volgt sluiting. OZGSTGEEST. Gemeenteraad. Gisterenavond kwam do nieuwe Raad in vergadering bijeen. Voorzitter do Burgemeester. Do heeren hebben plaats genomen volgens anciënniteit. De Voorzitter opent de vergadering, waarna allereerst plaats heeft do beëe diging der meuwg-ckozen raadsleden. De Voorzitter west de twee vereischte eeden voer. De leden leggen achtereen volgens de .eden in handen van don Voorzitter ai. De notulen worden gelezen en goed gekeurd. Onder de ingok. stukken merken we |op: Proces-ver baal kasopname Gemeente ontvanger, waaruit bl^kt dat alles jn de beste orde is bevonden. Missives Ged. St., houdende goedkeu ringen raadsbesluiten. Begrooting 1928 van de Gemeente Lei den over don Keuringsdienst van .Wa ren, waarop Oegstgoest voorkomt met een bedrag van f 749,98. Worden allen voor kennisgeving aan genomen. Een adres van do O. L. School alhier, houdende verzoek uitbreiding van dt^ze school, wordt gerenvoyeerd naar B. en W. om prae-advies. De heer Bakker dringt op spoed aan. Daarna had plaats de Wethoudersver- kiezing. In de vacature Rubenkamp R.K. werd gekozen de heer Rubenkamp, met 10 van de 11 stemmen (1 blanco). Inde vacature Spaargaren werd gekozen de heer Zandbergen C. H., met 6 van do 11 stemmen. Op den heer Uittenboo gaard waron uitgebracht drie stemmen en op den heer Bakker twee stemmen. Beide heeren nemen hun benoeming: pan. De Voorzitter spreekt den wensch uit dat de samenwerking in het college van B. en W. steeds aangenaam moge zjjn. Thans komt in behandeling de ge meenterekening over 1926. Bij monde- van don heer de Graaf deelt de com missie van onderzoek mee, dat de re kening in de beste orde is bevonden. De ontvangsten en uitgaven bedragen voor den gew. dienst resp. f246.258,04 en f 207.767,03Va, aldus ©on batig sal do van f638.491,1/2. Deze cijfers be -dragen voor den kapitaaldienst re-sp. 126.654,911/2, f26.206,06 en f448,851.2 Omtrent de regeling van de sala rissen van Burgemeesters. Secretaris?n en Ontvangers, dia ©enigszins verduide lijkt en samengevat is, stellen B. en W. voor doze g-oeü te keuren. Aangenomen. Thans komt' in behandeling de invoe ring van het "7© leerjaar op de O. L. (School ingevolge de wet van. Juli. 1.1. B. en W. stellen voor hieraan ta vol doen om niet t? ilsqueeren dat de ver goeding vervalt. Aangenomen. B. en W.- stelten voor een aanvulling aan te brengen in de verhaals-pensicen- verordening voor ambtenaren. Er zijn indertijd ambtenaren geweest die te kennen hebben gegeven dat ze geen bijdrage willen betalen voor het pensi oen van weduwen en we?zen, waarvoor ze toch niet in aanmerking zullen ko men. B. en W. tellen daarom voor de verordening aldus aan te vullen dat deze ambtenaren bedoelde bijdrage niet behoeven te betalen. 't Is zuiver een formeel© kwestie. Aangenomen. Het volgende punt is' een voorstel tot verhooging der jaarwedde van den plftatseiijken deurwaarder. B. en W. stellen voor de jaarwedde van f 100, op f 150,te brengen. Aangenomen. Een verzoek van de direciie der N. Z. H. T. M. om gebruik van 'grond voor het wachthuisje nalte Endegeest, wordt toegestaan tegen een recognitie van 10 gulden, en tot wederopzegging na een termijn van 10 jaar. Aangebeden word de gemeentebegroo-- ting over 1928. Deze zal in handen van een commissie, bestaande uit de lies- ren de Graaf, .Nrjsen en v. d. Buig, wor den gesteld. Aan ieder lid van den Raad zal een exemplaar worden toege zonden. Nog worden behandeld enkele recla mes schoolgeld. Bij de. rondvraag zegt de heer Ui to ten boog aard, dat h|j graag .enke le woningen aan den Terweeweg, het oude Dorp en.de Morsch, die niet veel beter dan beestenhokken zijn, zou zien onbewoonbaar verklaard. Spr. dringt-er met klem op aan dat in deze spoedig wordt voorzien. De V-oorzitter zegt, dat B. enW. de zaak in onderzoek zullen nemen. Tot nog toe heeft dat college geen ter men aanwezig gevonden om tot onbe- wconbaarverklaring over te gaan. De heer U i 11 e n b 0 0 g a a r d zegt dat volgens zijn meening verschillende wo ningen wel degelijk voor onbewoonbaar verklaring in aanmerking komen. De heer Dr. Varekamp vraagt in hoeverre men thans gevorderd is met de zaak van het gymnastiekonderwijs. De Voorzitter zegt. dat verschil lende maatregelen voor de invoerfing! van lichamelijke oefening zijn genomen. Voor gymnastiekoefeningen echter is nog weinig gedaan. B. en W. hebben nc^ niet in overweging genomen voor stellen te doen. De heer Dr. Vare kamp onder streept nog de opvattingen van den teer Uittenboogaard omtrent de onbewoon baar-verklaring. Daarna sluiting. INGEZONDEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Evangelisatie „Woonwagenkamp". Nog enkele weken en het is 3 Octo ber. Dan viert Leiden feest. Dan zijn de straten versierd en op allerlei wij ze geeft men uiting aan de vreugde, die heel de stad doortintelt. Drie Oct. is een historische feestdag. In de eer ste plaats voor Leiden, maar daarna ook voor de „Omstreken". Uit menig dorp trekken jong en oud naar Lei den heen om deel te nemen aan de feestvreugde. Maar ook zijn er in die dagen te Leiden andere menschen. Menschen, die ei niet gekomen zijn om 't feest en die er toch zijn ter wille van het feest. Ze zijn gekomen om een stukske brood te verdienen. Som migen met draaimolens, schietkra- men, theaters, enz.; anderen met har monica's, marmotjes en weet ik wat al. Ge kent ze wel, de stakkers. Ze zijn diep te beklagen. Ze hebben ook een ziel, die voor de eeuwigheid is -geschapen. Op het terrein aan den Morsch weg staan hun woonwagens; ongeveer een 40-tal. Tusschen de wa gens spelen de kinderen, terwijl de mannen op het Schuttersveld bezig zijn hnn tenten op te slaan. Daar in het „Woonwagenkamp" le ven mannen, vrouwen en kinderen zonder God en Zijnen Christus. Nu heeft zich een commissie ge vormd om d>;>ar in het Woonwagen kamp het Evangelie van Jezus Chris tus te brengen. Deze commissie is voornemens om vanaf Maandag 25 September tot Zondag 2 October el- ken avond een kinder- en mannen- en vrouwen-samenkomst te houden. In 1925 heeft zij zulks ook gedaan. Schrijver dezes heeft toen ook meege werkt en kan U verzekeren, dat het een mooie arbeid is. Den kinderen wordt van Jezus verteld. Tevens wor den zij getraeteerd. Nog zie ik voor mij de tent, gevuld met ruim 100 kin deren. Nog zie ik de stralende ge zichtjes van hen, die trouw hun tekst plaatje bewaard hadden. De mannen en vrouwen worden door een predi kant toegesproken. Ook zij worden onthaald. Lezers en lezeressen wilt gij dezen arbeid steunen? Uw steun hebben wij noodig. Zendt ons iets van wat gij missen kunt. Wij zullep het in dank ontvangen en verzekeren U, dat het ook in dank ontvangen zal worden door hen, aan wie wij het besteden. Benevens geld kunnen wij ook natura gebruiken, zooals lectuur, kleeding, fruit enz. Vriendelijk verzoeken wij U Uw ga ven aan de hieronder vermelde adres sen af te geven. Na afloop zullen wij de giften verantwoorden en iets van den arbeid vertellen. De Heere opene Uw harten en beur zen en stelle ons in staat dezen arbeid te verrichten tot eer van Zijn Naam en tot uitbreiding van Zijn Koninkrijk De adressen zijn voor Leiden: A. Kiel, Musschenbroekstr. 19a (pen- ningm.); J. Kiel, Dahliastr. 6a; Mej. Brink, Aloëlaan 1; Mej. Korenhof, Hooigracht 19; W. v. d. Burg, Pape gracht 14 (secr.j; Mej. Luikenaar, Van Duinstraat 27; C. v. d. Ham, Paul Krugerstraat 15a. Voorschoten: Mej. M. Zwijnenburg, Burgem. Vernèdepark. Leiderdorp: Joh. Dompeling, Van. der Doesstraat 2. Wassenaar: L. Dompeling', Lang straat 17. Hazerswoude: Mej. T. Windhorst, Dorpstraat 207. en ondergeteekende: Namens het Bestuur: M. KRAAN, algem. secr.) t Watertje 36, Zoeterwoude. Mijnheer de Redacteurl Gaarne zou ik een enkel woord schrijven over den toestand van het verkeer op de Lage Rijndijk. Het ver keer is daar van zoodanigen aard, dat het, gezien de ongelukkige toestand van de straat, groote gevaren ople vert. 't Is dringend noodig dat daarin eens verandering komt. Een heele verbetering is het al dat het modderslootje en het hooge brug je verdwenen zijn, maar dat is niet genoeg, er moet meer gedaan worden. De straat is breed genoeg, maar de boomen die in 't midden staan zijn een groote belemmering voor 't ver keer. M.i. wordt het hoog tijd dat al die boomen verwijderd worden, want om de sierlijkheid behoeven ze niet te blijven staan. Het verkeer moet nu steeds langs één kant geleid worden, zoodat al het daar passeerende, el kander maar voorbij moet zien te komen, met gevaar van tegen de boo men of huizen aan te komen. Vooral voor voetgangers is de Lage Rijndijk hoogst gevaarlijk, zij kunnen nergens veilig loopen, want een trottoir is er niet, en het zoogenaamde voetpad moet onvermijdelijk gebruikt worden door voertuigen, bij passeeren en uit halen. En menschen die daar wonen of in de daar gevestigde winkels in- koopen doen en de kinderen, verkee- ren in voortdurend levensgevaar als zij van uit hun huis of winkel op 'straat zich begeven, want de auto's rijden vlak langs hun deur. 't Is een eisch van onjzen tijd om aan zoo'n toestand een einde te maken, want het verkeer wordt steeds druk ker en sneller, daarom moesten de bewoners van den Lagen Rijndijk ge zamenlijk er op aandringen om ver betering van die straat te krijgen, want het gaat om hun veiligheid en die van hunne kinderen. Met een beet je goeden wil is veel tot stand te brengen, de put moet gedempt wor den vóór het kalf verdrinkt. Er moe ten flinke trottoirs komen voor de voetgangers en een ruime straat voor. de voertuigen. Dankend voor de mij verleende plaatsruimte. EEN LEZER. Alphen a. d. Rijn, 6 Sept. '27. RECHTZAKEN. KANTONGERECHT LEIDEN De Rechtbank te 's-Gravenhage heeft in hoóger beroep veroordeeld J. K. W. te Leiden tot 20 subs. 20 dagen hechtenis wegens overtreding motor en rijwiel-reglement, die door Mr. A. J. Fokker, Kantonrechter pl. was vrij gesproken. W. heeft cassatie aangeteekend. HAAGSCHE RECHTBANK. Forensenaanslasjen te Wormer, Op de rol van de burgerlijke Kamer, der Haagsche Rechtbank kwam gis teren voor de zaak van den burge meester van Wormer tegen den Staat betreffende de foa*ensen-aanslagen in die gemeente. De zaak werd 8 weken aangehou den. Het dramla te Zundert. Op de rol van de burgerlijke Kamer der Haagsche Rechtbank kwam heden weer voor de schadevergoedingszaak van de wed. v. d. Meer te Zundert tegen den staat en tegen twee mare chaussees. Zooals men zich herinneren zal, is de man van genoemde weduwe, de caféhouder M., hij een onderzoek, dat 's nachts te zajnen huize door twee marechaussees werd ingesteld, dood geschoten, voor welk feit de weduwe voor zich en voor haar kinderen schadevergoeding eischt. De zaak werd 6 weken aangehou den. j i

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6