NIEUWE LEIDSCHE COURANT Hiefs mëiis&ieiijjiis vreemd van WOENSDAG 7 SEPT. 1927 TWEEDE BLAD. BINNENLAND. BEZOEK VAN DE KONINKLIJKE FAMILIE AAN LEEUWARDEN. H. M. de Koningin, vergezeld door Z. K. H. den Prins en H. K. H. Prinses Juliana, zal zich morgenochtend met den trein van 6.48 uur Hollandsche Spoor naar Leeuwarden begeven. Gisteren heeft de Koningin-Moe der met gevolg, bestaande uit de hof dames baronesse Van Ittersum en baronesse Van Tuyll van Seroosker- ke, den hofmaarschalk baron Van Tuyll van Vletiten en I-Ir. Ms. particu lieren secretrais, baron Sixma van Heemstra, een bezoek gebracht aan Leeuwarden, voornamelijk met het doel, de zilvertentoonstelling, welke in verband met het eeuwfeest van het Friesch Genootschap voor Geschied-, Oudheid- en Taalkunde in het Friesch Museum gehouden wordt, te bezich tigen. H. M. kwam met den trein van 11.46 uit de richting Zwo'Ie aan en ging di rect per auto naar het museum-ge bouw, waar zij bij den ingang door den directeur, den heer M. W. Vieweg, en in de bestuurskamer door het be stuur van het Genootschap, onder voorzitterschap van mr. P. A V. ba ron van Harinma thoe Slooten, ont vangen werd. De Koningin-Moeder bezichtigde het museum, voorgelicht door den heer Vieweg en, wat de archeologi sche af deeling betreft, door mr. P. C. J. A. Boeles, in de ceramische afdee- ling door mr. U. Ottema. In de porce- leinkamer werd koffie aangeboden, waarna. H. M. door den heer Boeles in het mvmtenkabinet werd rondgeleid en door de afdeeling der oude winkel bedrijven door den heer Vieweg. Na het noenmaal bij den commis saris der Koningin gebruikt te hebben keerde de Koningin-Moeder om half drie terug om de zilvertentoonstelling te bezoeken, waarzij door de commis sie van voorbereiding van die ten- toonsteUng, de heeren Vieweg. Otte ma en Draaisma, werd voorgelicht. De Koningin-Moeder zou daarna nog e?n bezoek brengen aan de land bouwtentoonstelling en met den snel trein van half-acht uit Leeuwarden vertrekken. j TIEN BUJT3GÏJER3 OVER BE GRENS. Gisteren z^jn onder Kerkrade 10 Duitschers, leden van de Rote Front Kampfer-organisatie, over de grens gekomen. Zij droegen de uniform van hun boud, en werden door de militai re politie te Kerkrade* gearresteerd. iTer uAigeleiding zijn zij eer beschik king van den grens-commissaris te Heerlen gesteld. DE CORRUPTIE IN DE GASWERELD De hoofdbesturen der bij het mo derne comité ter behartiging van de algemeene belangen van Overheids personeel aangesloten honden hebben naar aanleiding van de publicaties betreffende corruptieve handelingen van verschillende gasdirecteuren, als hun meening uitgesproken, dat een scherp justitieel onderzoek naar de juistheid der geuite beschuldigingen zoowel in het belang van het Over heidsbedrijf en daarin werkzame per soneel als van dat der gemeenschap noodzakelijk is, en geprotesteerd te gen het pogen van reactionnaire ele menten, welke in sommige persorga nen naar aanleiding van deze corrup tieve handelingen een ongemotiveer- den aanval richten op het Overheids- belrijf in het algemeen. DE UITVOERING VAN DE BIOSCOOPWET. De Gemeentelijke Bioskoop-com- missie te Amsterdam heeft, naar Het Volk meldt, Maandag een vrijwel vol ledige vergadering gehouden ter be handeling van het gepubliceerde ver- volg-verslag met betrekking tot de uitvoering der Bioscoopwet, uitge- FEUILLETON. Een episode uit de geschiedenis van de Christenen op het Sinaïtisch Schiereiland omstce'&ks het jaar 300. 70. j— Terwijl hij met den ouden Amele- kietischen bootsman onderhandelde, die met zijn zwartoogigen zoon de net ten in orde. bracht, naderden twee ruiters in snellen draf al meer en schip voor antoer lag, door kleiner© meer de bocht, waar een groot vrach- schuitjes omgeven. De visschfer wees op het schip en zeide: „Dat wacht op de karavaan v. Petra. Die daar op de drommedaris zit is de groote keizerlijke krijgsman, die bevel voert over de Romeinsche bezetting in Pharan". Hernias zag Phoebicus hier voor het eerst, en hij verschrikte toen deze op "hem en den visscher aanreed. Ware hij de eerste opwelling van zïjn binnenste gevolgd, dan had hij rich omgekeerd en was op de vlucht gegaan. Doch reeds had zijn helder oog den matten en onderzoekenden blik van den centurio ontmoet, en, zich schamende over zichzelven bleef hij staan, sloeg de armen over elkaar en verwachtte den naderenden Galli er trotsch en onbeschroomd. Talib had den jongen man vroeger aan zijns vaders zijde gezien, en her- bracht door de in 1918 ingestelde Sta atscommisise. Naar wordt medegedeeld, was de. Bioskoopcommissie unaniem ver nietigend in haar oordeel over de door de Staatscommissie ontworpen maat regelen van bestuur. Zij kwam tot de conclusie, dat het verslag der Staatscommissie tal van onduidelijkheden/onjuistheden en on billijkheden bevat. Het ligt in de bedoeling van de Ge meentelijke Bioskoopcommissie al hare bezwaren, welke zoowel van principieelen als van technischen aard zijn, samen te vatten in een rapport, dat dezer dagen het licht zal zien. KERK EN SCHOOL. NED. HERV. KERK. Beroepen, te Made: J. Warners, candidaat te Haarlem. Te Ooster- wolde (G.): D. E. J. Hupkes, te Wans- werd. GEREF. KERKEN. Beroepen, te Hoek van Holland: L. E. Smilde, te Haastrecht. Te Waardhuizen: P. Mei les, cand. te Gro ningen. Te Aiidel: E. Douma, te Oostkapel] e. Bedankt, voor Houwerzijl: J. H. Beumee, te 2de Exloërmond. CHR. GEREF. KERK. Tweetal, te Baarn: D. Driessen, te 's-Gravenzande; en P. Zwier, te Pa- pendrecht. Bedankt, voor Nieuwe Pekela: H. Biesma, te Groningen. VRIJE EVANG. GEMEENTEN. B dankt, voor Bussum: W. Veld kamp, te Oude Pekela. BEVESTIGING, INTREDE EN AFSCHEID. Zondagmorgen is Ds. C. M. B r i t door Dr. F. W. A. Korff in de Ned. Herv. Kerk te Heemstede bevertigd. met een predikatie over Matth. 4 19. In den namiddag deed Ds. Briët zijn intrede in de kapel Nieuw Vre- denliof met een predikatie over het laatste vers van II Cor. 1. Nadat gezongen was Gez. 48: 5 sprak Ds. Briët woorden van dank tot zijn bevestiger en tot kerkeraad en ge meente. Ten slotte sprak het oudste lid van den kerkeraad den predikant toe, waarna de gemeente zong Gez. 91 3. Reeds een en andermaal werd aan de gemeente bekend gemaakt, hoe hef na de operatie met den ge zondheidstoestand van den door de Geref. Kerk van Hoorn beroepen pre dikant Ds. S. E. W e s t b o n k ging. De ze is steeds vooruitgaande en gevoelt zich beter dan ooit te "oren. In verband met een en ander fcal de datum van bevestiging en intrede in stede van 18 Sept, vermoedelijk plaats hebben op Zondag 2 October a.s. Zondagmiddag nam Ds. G. E n kelaar, na 4-jarigen arbeid, afscheid van de Nèd. Herv. Kerk te Ter Aar met een predikatie over Hand. 20 32. Aan 't einde der predikatie richtte Ds. E. enkele woorden van dank en persoonlijk afscheid tot kerkeraad, kerkvoogdij, consulent, ambtsbroe ders en voorts tot verschillende cor poraties en personen. Ds. van der Wal, van Rijnsaterwou- de, consulent, was de tolk van kerke raad en gemeente, toen hij den ver- trekkenden predikant woorden van dank en waardeering toesprak voor allen arbeid hier verricht. Er werd ge zongen Ps. 20 1. De heer De Rooij, hoofd der Herv. Chr. School, sprak den scheidenden leeraar toe, hem dankende, vooral, voor het vele werk, dat Ds. Enkelaar verricht heeft op het terrein van het vereenigingsleven, en op het gebied der school. Op verzoek van den heer De Rooy werd gezongen Ps. 121 4. Ook de heer Blijleven, van Nieuw koop, sprak nog eenige woorden van hoogachting en vriendschap, waarna Ds. E. dankte voor de hartelijke toe spraken. Het afscheid van Ds. J. Ooster veen, predikant bij de Geref. Kerk te Wilnis is bepaald op 2 Oct. a.s. en de intrede te Barendrecht op 16 Oct. d.a.v. Als bevestiger treedt op Ds. H. R. Nieboer, van Heerjansdam. kende hem. Hij vroeg hem dus of hij reeds lang hier was, en of hij regel recht van den berg kwam. Hermas antwoordde overeenkom stig de waarheid, en wist nu, dat de centurio het niet op hem gemunt had Op dit punt geheel gerust gesteld, zag hij den Galliër niet zonder nieuwsgie righeid aan, en er speelde een lachje om zijn mond, toen hij zag, hoe zich die magere, oude, door den langen rit afgematte man, nauwelijks meer op zijn beest in evenwicht kon houden, en hij daarbij bedacht, dat deze arm zalige grijsaard de echtgenoot was van de jeugdige levenslustige Sirona. Wel verre dat hij tegenover dezen man berouw zou gevoelen over de in braak in zijn huis, gaf hij gewillig toe aan de overmoedige luim, die zich van hem meester maakte. Toen Phoebicus zelf hem nu vroeg, of hij op zijn weg niet een blonde vrouw met een hinkend hazewindje was tegengekomen, gaf hij ten ant woord, terwijl het hem moeite kostte om niet in lachen uit te barsten: „Wel zeker! Zulk een vrouw heb ik gezien, en ook haar hazewindje; maar ik geloof niet, dat het lam was. „Waar hebt gij haar aangetroffen?" vroeg Phoebicius haastig. Hermas kreeg een kleur, want nu werd hij gedwongen een onwaarheid te zeggen, en het zou kunnen zijn, dat hij met een valsch bericht Sirona be nadeelde. Daarom gaf hij geen be paald antwoord, maar vroeg: „Heeft Zondagmorgen nam Ds. R. van Reen en, wegens vertrek naar Sleéuwijk, afscheid van de Geref. Kerk te Putten. Hij verzocht bij den aan vang de gemeente, dezen dienst niet te beschouwen als een die aanleiding gaf tot gevoelsuiting, maar als een waarin het Woord werd bediend. Daarom hoopte hij ook, dat er geen toespraken zouden worden gehouden Naar aanleiding van 1 Petr. 5 10 en 11, sprak hij daarop een bezielend woord over den Bewerker, de bewer king en het einddoel der volmaking. Aan het einde der predikatie richtte hij een enkel woord tot den Burge meester, tot den consulent, Ds. Hoe- neveld, van Nijkerk, tot de genabuur- de Kerken, welke waren vertegen woordigd, en eindelijk tot kerkeraad en gememte. Ouderling Sonnonberg wenschte zich niet te houden aan het verzoek om geen toespraken te houden en uit te namens de gemeente de beste wen- schen voor den vertrekkenden leeraar en zijn gezin, hun allen dank bren gende voor wat zij voor de gemeente geweest zijn. Op zijn verzoek werd hun toegezongen Ps. 121 4. HULDIGING Ds. A. J. A. VERMEER. Gistermiddag is Ds. A. J. A. Ver meer ter gelegenheid van zijn 40-jarig predikantschap b'j de Ned. Herv. Kerk van Den Haag. te zvnen huize aan de Van Blarikenburgftraat aldaar gehul digd door een daartoe gevormd comi té, onder voorzitterschap van jhr. mr. G. C. von Weiier. Ds. G. J. v. d. POL. In den leeftijd van bijna 80jaar is te Werkendam overleden Ds. G. J. v. d. Pol, emeritus predikant der Ned. Herv. Kerk. PEAEPARATOIR EXAMEN. De classis Rotterdam der Geref. Kerken heeft gisteren praep. geëxa mineerd en met algemeene stemmen toegelaten tot de bediening des Voords en der Sacramenten, cand A Mout te' Charlois. HET KERKELIJK PROCES TE NIJEMIRDUM. Naar het „Friesch Dagblad" ver neemt zal de rechtzaak van de Geref. Kerk te Nijemirdum contra Ds. Ver meer die weigert de pastorie te vér- laten, niet behandeld worden op Don- derd. 9 dezer, maar is &e behandeling uitgesteld tot een nader te bepalen datum EVANGELISATIE-ARBEID. Te Stoinpetorui ;N.-H.). is door het kerkbestuur der Ned. Herv. Gem. be sloten de Ned. Herv. Kerk op avonden in de week beschikbaar te stellen voor Rechtzinnige predikanten, uit te noo- digei' door de Ned. Herv. Evangelisa tie a daar. Deze jonge Evangelisatie werkt met vesi.zegen INGEBRUIKNEMING GERESTAUREED KERKGEBOUW. Het gerestaureerde kerkgebouw van de Geref. Kerk van Nieuw-Loosdreclit zal hedf-navor 1 weder in gebruik worden genomen, waarbij de pastor- loei, Ds. E. Vonk, hoopt voor te gaan. Gemeenteraad Leiden. (Vervolg zitting van gisteren). 9. Benoeming van twee leden van de Commissie voor de Strafverordenin gen, (vacatures: de H.H. Mr. D. A. van Eek en P. P. Deumer). Benoemd worden de heeren Mr. D. A. van Eek en Mr. A. J. Romijn. 10. Benoeming van vier leden van de Commissie voor het Onderwijs. Bij de eerste stemming worden geko zen de heeren Th. B. J. Wilmer, J. B. Meijnen en M. G. Verweij. Voor de vierde plaats is geen meerderheid ver kregen. De heer V e r w e ij meent dat de stemopneming onjuist plaats heeft. Het stembureau neemt plaats voor plaats op. Ware dit niet gebeurd, dan zou Ds. van Es gekozen zijn. De raads leden hebben zich blijkbaar niet ge houden aan de volgorde van de vier vacatures. Bij de daarop volgende stemming wordt gekozen de heer J. G. van Es. die vrouw misschien een misdaad be gaan, dat gij haar vervolgd?" „Een zware misdaad", antwoordde Talib. „Zij is de vrouw van dezen beer en heeft. „Wat zij misdreven heeft gaat mij alleen aan", viel Phoebicus zijn bege leider bits in de rede. „Ik hoop, dat die daar beter gezien heeft dan gij, daar gij die huilende weduwe uit A- ila met haar kind op den arm, die de karavanen achterna liep, voor Sirona hebt gehouden." „Hoe heet gij, knaap?" „Hermas", antwoordde de aange sprokene. „En wie zijt gij?" De Galliër opende de mond tot een heftig antwoord, maar hij hield het terug en zeide: „Ik ben de centurio des keizers en vraag u. hoe de vrouw er uitzag, die gij gezien hebt, en waar gij haar hebt aangetroffen?" De booze blik van den krijgsman en de woorden van zijn geleider hadden Hermas overtuigd, dat de gevluchte Sirona niets goeds te verwachten had als men haar in handen kreeg, - en daar hij volstrekt niet genegen was hare vervolgers de behulpzame hand te bieden, zoo antwoordde rij spoedig terwijl hij zijn moedwil den vrijen teugel liet: „De vrouw die ik ontmoet heb is zeker niet die gij zoekt. Die ik zag was stellig niet de echtgenoot van dezen man, want zij kon eerder zijn kleindochter zijn! Zij had blond haar en een blozend gezicht en het hondje dat haar volgde noemde zij Jambe". 11. Benoeming van vier leden van de Commissie voor de Stedelijke Fa brieken van Gas en F.lectriciteit. (va catures: de H.H F. Eikerbout. Mr. D. A. van Eek. B. J. Huurman en H. W. Spendel). De heer Hu u r m a n verzoekt geen stem op hem uit te brengen. Benoemd worden de heeren F. E!- kerbout, D. A. van Eek en J. Wilbrink. Voor de vierde plaats is geen meer derheid verkregen. De heer Spendel 16, Baart 10 en Bosman 5 stemmen. Bij de daarop volgende stemming wordt benoemd de heer H. W. Spendel. 12. Benoeming van vier leden van de Commissie van Beheer over de ge stichten „Endegeest". „Voorgeest" en „Rhijngeest" (vacatures: de H.H. B. J. Huurman, M. Dubbeldeman, Th. B. J. Wilmer en Mevr. H. W. B. van Itallie van Embden). Aanbevolen zijn: Vacature-B. J. Huurman: lo. B. J. Huurman. 2o. J. G. van Es. Vacature-M. Dubbeldeman: lo. F. Kooistra. 2o. T. Groeneveld. Vacature-Th. B. J. Wilmer: lo. Th. B. J. Wilmer. 2o. Mr. A. F. L. M. Tepe. Vacature-Mevr. H. W. B. van Itallie van Embden: lo. J. Wilbrink. 2o. Ir. A. G. Bosman. Benoemd worden de heeren Huur man, Kooistra, Wilmer en J. B. Meij nen. 13 Benoeming van twee leden van de Commissie van «Beheer over het Grondbedrijf (vacatures: d.e H.H. H. W. Spendei en A. J. Schoneveld). Benoemd worden de heeren Spendel en D. Parmentier. 14. Benoeming van vier leden van de Commissie voor den Geneeskundi gen Dienst en den Keuringsdienst van Waren, (vacatures: de H.H. B. J Huur man. Th. B. 3Wilmer, T. Groeneveld en Mevr. H. Dietrichde Rooy). De heer Huurman wenscht geen herbenoeming. Benoemd worden de heeren J. G. van Es, Th. B. J. Wilmer, T. Groene veld en A. van Rosmalen. 15. Benoeming van drie leden van de Commissie van onderzoek der be zwaarschriften tegen aanslagen in 't Vergunningsrecht en uit dezen van den voorzitter, (vacatures; de H.H. Dr. B. D. Eerdmans. E. J. Coster en A. J. Schoneveld). Benoemd worden de heeren A. G. Bosman, C. J. van Tol en A. J. van der Reijden. Als voorzitter wordt benoemd dc heer Bosman. 16. Benoeming van vier leden van de Commissie voor het Stedelijk Mu seum „De Lakenhal", (aftredend: dc H.H. Dr. J. A. J. Barge en Dr. G. J. Boekenoogen; vacatures: de H.H. J. A. van Hamel en B. J. Huurman). Aanbevolen zijn; a. voor de vacature Prof. Dr. J. A J. Barge: Prof. Dr. J. A. J. Barge en Prof. Dr. L. Knappert. b. voor de vacature Dr. G. J. Boe kenoogen: Dr. G. J. Boekenoogen en Ir. M. C. F. J. Cosijn. c. voor de vacature J. A. van Ha mel, die zitting had als lid van den Gemeenteraad, de H. H. Ir. A. G. Bos man en Mr. A. J. Romijn. d. voor de vacature B. J. Huurman, de H.H. B. J. Huurman en T. S. Gos- linga. Benoemd worden de heeren Barge, Boekenoogen, Bosman en Huurman. 17. Benoeming van vier leden van het Bestuur der Stedelijke Werkinrich ting, uit de leden van den Raad, (va catures: de H.H. K. Sijtsma, E. J. Cos- ter, Mevr. H. Dietrichde Rooij en de heer J. J. van Stralen). Benoemd worden de heeren K. Sijts ma, P. Heemskerk, M. H. de Reede en J. J. van Stralen. 18. Benoeming van een lid van» het Bestuur der Stedelijke Werkinrich ting, buiten de leden van den Raad, (aftredend: de heer A. Bisschop). Aanbevolen zijn; 1. A. Bisschop, 2. A. de Koster. Benoemd wordt de heer Bisschop. 19. Benoeming van een Commissaris der Gemeentelijke Bank van Leening (vacature: de heer Th. B. J. Wilmer). Benoemd wordt de heer Wilmer. 20. Benoeming van een lid en van een plaatsvervangend lid van de Com missie van onderzoek, bedoeld in art. 22 van het Reglement voor de werk- „Waar hebt gij haar ontmoet?' zoo schreeuwde de centurio. „In het visschersdorp aan den voet van den berg", antwoordde Hermas. Zij steeg in een bootje en voer weg. „Naar het Noorden?" vroeg de Gal liër. „Ik geloof het wel antwoordde Hermas, ,„maar ik had haast en kon haar niet nakijken". „Dan zullen wij beproeven haar in Klysma te vangen", riep Phoebicus den Amelekiet toe. „Waren er maar paarden in deze vorwenschte woes tijn". „Vier dagreizen 'antwoordde Ta lib bedenkelijk, „en achter Eliin vin nen wij tot aan de Mozesbron geeo water. Waarlijk, uls wij goede drom- medarissen kunnen krijgen ..En al gelukte dit", viel Hermas hem in de rede, „dan moogt gij u, c enturio, niet te ver van de oase ver wijderen, want aan de overzijde zegt men, verzamelen zich Ble-mmyers, en ikzelf vaar als verspieder over, zoo- ura het donker wordt". Phoebicus zag, vervuld met som bere gedachten naar den grond. Ook tot hem was Je tijding gekomen, dat de zonen der woestijn zich gereed maakten tot een nieuwen strooptocht, en knorrig, maar op vasten toon riep hij den Amelekiet toe, terwijl hij zich van Hermas afkeerde: „Gij reist al leen naar Klysma en tracht haar te vangen. Ik mag en kan voor zulk een lieden in dienst van de eemeentc Lei den. (vacatures: de H.H. P. Heems kerk en F. Elkerbout). Benoemd wordt dc lieer Heemskerk als lid c-n de heer Eikerbout als pl.- verv. lid. 21. Benoeming van een voorzitter en van een plaatsvervangend voorzitter der Commissie van advies, bedoeld in art. 35 van de verordening, regelende den rechtstoestand van de ambtena ren der gemeente Leiden, (vacatures: de H.H. K. Sijtsma en P. Heemskerk). Benoemd wordt tot voorzitter de heer K. Sijtsma. en tot plaatsvervan gend voorzitter de heer P. Heems kerk. 22. Benoeming van vijf leden en vijf plaatsvervangende leden der Commis sie, bedoeld in art. 2, le lid, sub. 3. der verordening, houdende Reglement voor de Commissies van Advies be treffende de arbeids- en dienstvoor- waarden van het personeel in dienst van de gemeente Leiden, (vacatures: de H.H. F. Eikerbout, J. Wilbrink. P. Heemskerk. Dr. B. D. Eerdmans en H. J. Baart, en de H.H. B. J. Huurman. J. Splinter Gzn„ Th. M. W. Bergers, K. Sijtsma en F. Kooistra). Benoemd worden tot leden: a. F. Eikerbout. b. J. Wilbrink. c. P, Heemskerk. d. K. Sijtsma. e. H. J. Baart. Tot plaatsvervangende leden; a. D. Parmentier. b. J. A. van der Reijden. c. Th. M. W. Bergers. d. A. J. Romijn. e. J. J. Vallentgoed. 23. Benoeixiing van twee leden van het Bestuur der vereeniging tot in standhouding van het Leidsch Mu ziekcorps, (vacatures: de H.H. K. Sijts ma en Dr. B. D. Eerdmans). Benoemd worden de heeren K. Sijts- ma en H. W. Spendel. 24. Benoeming van een lid van het Bestuur der vereeniging „Kennis is Macht", (vacature: de heer K. Sijtsma) Benoemd wordt de heer Sijtsma. 25. Benoeming van een lid der Com missie van Toezicht op het Middel- haar Onderwijs (aftredend; de heei Mr. H. M. A. Coebergh). Deze Com. beveelt in de vacature Mr. H. M. A. Coebergh aan behalve den aftredende Mr. C. J. M. H. Bol- sius. Benoemd wordt de heer Coebergh. De heer van E c k heeft het woord gevraagd, maar wil het aanhouden tot na de stemmingen. Ten aanzien van punt 28a vraagt de heer Groene y el cl inlichtingen waarom slechts één persoon is aan bevolen, waarop de voorzitter ant woordt dat dit een wachtgeldster is en B. en W. daarom meenden haar alleen te moeten voordragen. 26. Eenoeming van een learares in de oude talen aan het Gymnasium, voor dén cursus 1927—192S. Hiervoor worden dcor B. en W. tei benoeming voorgedragen: 1. Docts. A. J. Koster te Boskoop. 2. Docta. J. B. Zwaardemaker te Amsterdam. Benoemd wordt de heer Koster. 27. Benoeming van een leerares in de aardrijkskunde aan hc-t Gymna sium, voor den cursus 19271928. Door B. en W. wordt ter benoeming aanbevolen Mej. Dr. C. H. Kool. Be noemd wordt daarna Mej. Dr. Kool. 28. Benoeming van een leeraar in do wiskunde aan het Gymnasium, vooi den cursus 1927192S. Door B. en W. wordt ter benoeming aanbevolen Dr. J. D. A. Boks. Be noemd wordt Dr. Boks. 28a. Benoeming van eene onderwij zeres aan de school Schuttersveld B. Als zoodanig wordt voorgedragen Mej. C. M. Hoekstra te Katwijk aan den Rijn. Benoemd wordt Mej. Hoekstra. De voorzitter wijdt een woord van dank aan het Stembureau, temeer, waar dit een proef betrof voor stem mingen aan blok. Het stembureau lieeft zich loffelijk van die taak ge kweten. De heer van Eek (S.D.) zegt, dat cle S.D.A.P. vroegtijdig haar wenschen heeft kenbaar gemaakt met liet oog op vertegenwoordiging in de commis sies. Naar evenredige vertegenwoordi- ellendige vrouw mijn dienst niet ver zuimen". Hermas lachte eens vroolijk uit, toen hij de mannen, die zich verwij derden, in een herberg zag verdwij nen. Alvorens de zee over te steken, leg de hij zich in de visschersboot, die hij van den oude voor een der goudstuk ken van den Alexandrijn gehuurd had. op de netten neder, en versterk te zich, door eenige uren vast aaneen te slapen. Bij het opkomen van de maan werd liij, zooals hij verlangd hacl, gewekt, en hielp den knaap, die hem geleiden zou, en met zeil en roer wist om te gaan, het op het zand lig gend vaartuig in zee te trekken. Weldra schoot het, door een zachte koelte gedreven, over de gladde, en glinsterende wateren voort, en Her mas gevoelde zich daarbij zoo levens lustig, en vroolijk te moede, als een jonge adelaar, die het nest verlaat en voor het eerst de krachtige vleugels ontplooit. Hij had in het ongekend en zalig gevoel zijner vrijheid wel wil len juichen en de knaap aan het roer schudde verwonderd het hoofd, toen hij Hermas, wel wat onbeholpen maar toch met stevige slagen de rie men besturen zag, die hij hem had toevertrouwd. „De wind is goed", riep hij den A- nachoreet toe, terwijl hij met het touw, dat hij in de hand hield, het zeil naar de andere zijde haalde. (Wordt vervolgd).

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 5