het weghalen van grint voor de wo ning van Verkley. De voorzitter zegt met deze zaak op de hooete te zijn. Het grint lag op den openharen weg en de wegwerkers hebben dit wat ingehaald. Nu de weg ter sprake k'omt, vraagt spr. den Raad machtiging om waar ïtbódig het paardenspoor uit te bre ken. Binnen enkele dagen zal het paar rtonspoor te Rijpwetering worden uit gebroken. De Raad verleent hiertoe machtiging. De heer Rietbroek bespreekt de sloot »bij de woningbouwvereeniging. De jeugd verontreinigt deze sloot, doch de gemeente, welke langs den kant afval stort, draagt ook aan deze verontreiniging bij. Spr. vraagt of de gemeente deze sloot niet wat kan op knappen. De voorzitter zegt de zaak met de wethouders te zullen be spreken. De voorzitter brengt vervolgens aan den Raad dank ook namens zijn echtgenoote voor de gelden welke zijn toegestaan voor de verbouwing van zijn ambtswoning. De woning is thans opgeleverd en ziet er netjes uit en spr. hoopt dat de verbeteringen door den Raad aangebracht in de toekomst zullen blijken goede verbeteringen te zijn geweest. Een bijzonder woord van dank richt spr. tot de commissie, die thans haar taak beëindigd ziet. Bin nenkort zullen de heeren der commis sie nog in de gelegenheid worden ge steld het gerestaureerde huis te be zichtigen. Tot slot richt de Burgemeester een afscheidswoord tot den heer Rodewijk, Behoudens buitengewone omstandig heden is deze vergadering de laatste, welke door den Raad in zijn oude sa menstelling zal worden gehouden. Van af 2 September 1919 heeft de heer Ro dewijk zitting gehad in den Raad en spr. kan met genoegen constateeren, dat de voorstellen gedurende deze pe riode door den heer Rodewijk ter ver gadering gedaan, steeds een gewillig oor hebben gevonden bij zijn medele den en bij den voorzitter. Spr. dankt den heer Rodewijk hartelijk voor de aangename en prettige samenwerking van hem ondervonden. Het spijt hem, dat de heer Rodewijk niet meer terug komt in den nieuwen raad, doch we moeten de uitspraak der stembus eer biedigen. Spr. hoopt dat het den heer Rodewijk in 't verder leven wel moge gaan en hij steeds een warm hart zal hebben voor de belangen dezer ge meente. Spr. zegt de tolk der verga dering te zijn, indien hij ook namens de overige leden van den Raad den heer Rodewijk nogmaals hartelijk dank zegt. De heer R o d e w ij k dankt den voor zitter voor de waardeerende woorden tot hem gesproken. Veel is er in deze acht jaren veranderd. We hebben een andere burgemeester en secretaris ge kregen, ook andere leden zijn in die acht jaren in deze zaal gekomen, en met voldoening kan spr. constateeren, dat hij allerprettigst met den voorzit ter en zijn medeleden heeft, samenge werkt. Hij betuigt dan ook aan de overige leden zijn oprechten clank en hoopt dat het de gemeente goed moge gaan. Verder brengt de voorzitter nog dank aan de leden voor den steun in de afgeloopen 4 zittingsjaren ontvan. gen. Hierna sluiting. HAARLEMMERMEER. Burgerl. stand. Geboren: Goo& ren. «jb.v. J. Koolhaas en W. van Eraak. Anna Elisabeth d.v. P. Bou- erse en Ph. Bokhorst. Adrianus z.v 11. Zomer en A. van Roon. Pic-terne 11a d.v. P. Minnes en C. de Ridder. Wil ly, z.v. H. van Egmond en W. Mo leman. Willem z.v. B. Luimee .en G de Jong. Maria d.v. J. O. Kempe naar en M. A. Marbus. Aafje Jean- nette, d.v. C. M. Broekhoven en M. Rijn. Johannes z.v. L. Visser en G M. J. Keijboer. Joseph Maxie z.v W. de Boer en A. L. Nyssen. Teun- tje Pieternella d.v. J. van Heuko Jom en 0. Havelaar. GerarfcLus z.v. L. van Loon en A. O. Tiramers. Helena Maria d.v. J. Robijn en M. Laarman. Adrianus Fend rik us z.v. H. Braak en M. M. Sander. Ondertrouwd: Arie Wijnhout 28 j. en Albertha Schaap 20 i. Getrouwd: Theoaorus Petrus Adriar nus Snlelders 28 j. en Theodori Huvs- mans 22 .i. Jacobus Romeijn 20 j. en Antonr» Fendrikn H^xtsprink iq j. Krijn de Regt, 32 j. en Maart je Roos 28 jaar.' Overleden: Geradus Theodoras Breu- ring. 86 j. wedr. van A. Rozekröns. Jan Willem Roubos 36 j. geh. met G. P. M. Vermunmcnfc. HAZERSWOUDE. Door het bestuur van de Hazers- woudsche Droogmakerij zal Maandag 29 Augustus a.s. schouw worden ge houden volgens artt. 5 en 21 der ver ordening. KOUDEKERK. Ingekomen: van Sassenheim, Hendrik Corts; van Nijmegen. Gerrit v. Ivuik en gezin; van Gameren, An- thonie van der Meijden; van Kamerik, Gerrit Duiker; van Noordwijkerhout, Johanna Bruines; van Oegstgeest, Eli sabeth van der Ham; van Haarlem mermeer, Anna Maria Roos; van Rot terdam, Dirk en Sara Zeeuw. Vertrokken: naar Hazerswoude, Ger ritje Boer; naar Oegstgeest, Elisabeth Theodora Koek; naar Hazerswoude, Aria van Diggele en gezin; naar Al phen aan den Rijn, Arie van Klaveren; naar Vresewijk, Elisabeth van Voorst; naar Alphen aan den Rijn. Su sanna Smit (wed. H. Boer) en gezin; naar Wassenaar, Leonardus Erberveld en gezin; naar Hazerswoude, Johanna Bruines; naar Winterswijk, Jan Snip pen. LEIDERDORP. Voor het ophalen van vuilnis in deze gemeente zijn twee inschrijvin gen binnengekomen t.w. van: J. de T.nnee voor fP75 en W. Blom voor 449. De gunning is aangehouden. NIEUWE WETERING. De brug over de ringvaart te Nieuwe Wetering is wederom aange varen en wel door de Stoomboot Mij. Varekamp te Den Haag. De schade was evenwel gering; een tweetal de len van het bovendek zijn gespleten. De maatschappij zegde betaling der schade toe. ZWAMMERDAM. De gemeente-rekening over het dienstjaar 1926 werd aangeboden met de navolgende eindcijfers: gewone dienst: aan ontvangsten 78658.89, en aan uitgaven 68110.33 H, derhalve sluitende met een batig saldo van 10548.55^. Kapitaaldienst: aan ont vangsten 1043.95, en aan uitgaven ƒ8179.67, sluitende alzoo met een na- deelig saldo van ƒ7135.72. Alle nieuwgekozen raadsleden wer den tot den Raad toegelaten, zoodat, zoowel wat de personen als de poli tieke schakeering betreft, de raad in zijn nieuwe samenstelling geen veran dering zal ondergaan. Adhaesie werd betuigd met 'n adres vanwege de Federatie van Vereenigin- gen voor Ziekenverpleging in Neder land, gericht tot den Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, om de verpleegprijzen in de verschil lende Academische Ziekenhuizen niet te doen verhoogen. GEMENGD NIEUWS. V o o r-h i s t 0 r i s c h e grot. 10 K.M. buiten Pietermaritzburg in Na- tal is onlangs een grot ontdekt, dia thans de Zuid Afrikaansche geleerder* bezighoudt. Vooral Prof. Dart, de ontdekker van het beroemde Taungs-been, schijnt zich voor deze grot te interesseeren. Volgens zijn meening is zi] door men schenhanden gegraven en wel door een ras, dat eeuwen voor het Bantoe ras Zuid Afrika moet bewoond heb ben. De grot is gegraven hoog in een haast loodrecht oprijzenden rotsmuur en groote moeilijkheden worden thans bij net uitgraven ondervonden. Assegaaipunten en dierenbeenderen zijn dient bij den ingang gevonden. Rubber. Tot welke merkwaar dige toepassingen het materiaal rub ber aanleiding geeft, moge blijken uit een product van de Garvenswerke te Hannover-Wü If el Deze fabriek heeft namelijk daarvan kussenblokken gemaakt, die uit een koperen buis bestaan, dat met rubber van 3 tot 6 m.M. dikte gevoerd is. En d£twel voor asdiameters van 15 tot 120 m.M. Aangezien rubber door vet of olie aangetast wordt, kunnen in dit kussen- blok niet de gewone smeermiddelen gebruikt worden, de smering geschiedt aoor water onder druk. Gevaarlijk. Te Arbino, een, berg bij Bellinzona in het kanton fes sino, waarvan de top reeds verscheide) ne jaren in lichte beweging is, is meer werking gaan vertoonen, zoodat de re geering, mede naar aanleiding van 'n recent geologisch onderzoek, Besloten heeft, aat een aantal dorpen aan den voet van den berg ontruimd moeten worden. De top van den berg, door een pla teau van bijna 100.00'J vierkante meter gevormd wordt, is gevaarlijk onder mijnd. Langzaam aan schuift hij elk, jaar een duim weg; 'dit jaar is echter ide afstand vier duim geweest, waar- Idoor kloven en heuvelties ontstaan e» somtijds zware rotsblokken loslaten en- in hét ravijn storten. De onderliggende rotsmassa's be geven zich, waartegen geen menschen- werk bestand is, en het geheele pla teau zal in het dal storten. Met het oog op den ernst van den toestand wordt er in het geologisch! rapport op aangedrongen? de eigenaars van laiiderijen aan den voet van den berg, zoomede de spoorwegen in het kanton te waarschuwen. Motorongeluk. Gistermor gen plm. 7 uur heeft een ernstige aan rijding plaats gehad op den Maasdijk té Scniedam, tusschen den 20-jarigen motorrijder G. W. te Schiedam, waar bij op de duo zat zijn 36-jarige broer J. W., met den wielrijder J. V., die voor hen uitreedt Toen de motorrijder den wielrijder wilde passeeren, was hij hem reeds ta idicht genaderd om nog links te kun nen uitwijken. W. gaf een schreeuw en reed tegen; een lantaarnpaal op het trottoir. De motor en duorijder sloegen over den kop van den motor en werden| eenige meters verder tegen de straat geslingerd, waar de laatste versuft Bleef liggen met een bloedende won de aan net hoofd. De motorrijder bekwam slechts en kele lichte verwondingen. Dr. Hoogendijk heeft geneeskundige hulp verleend, "waarna de broers naar hun woning zijn vervoerd. Het motorrijtuig was geheel ver nield. Geridderde boerin. Da iFransche regeering heeft het ridder kruis van het Legioen van Eer toe gekend aan een boering van 67 jaar ide weduwe Hamant te Guébestroff in Lotharingen, met de volgende vermel ding zeven en veertig jaar in den land bouw. Moeder van negen kinderen, waarvan er acht landbouwer zijn. Ze heeft bij den dood van haar man, nu een en twinti? jaar geleden, moedig da leiding op zich genomen van een groo te boerderij van 80 TLA.. die zij heeft geëxploiteerd met de hulp van haar twee oudste dochters, en een jongen! van 17 jaar. Zij verdient ten voorbeeld gesteld te worden voor haar arbeid en haar waardig leven. J Paard op hol. Een knecht van den heer S. van G. te Hattem reed met paard en wagen den IJsseldijk naar Wijhe af naar den Veërweg, 'waarbij door het loslaten van een bout in den voorwagen, het paard op hol sloeg. De voerman, die van den wageni sprong, bleef daarbij in het leidsel vast zitten, waardoor hij een eind werd mee gesleept, en ernstige verwondingen, ge lukkig niet levensgevaarlijk, opliep, die door Dr. de Groot werden verbon den. gggggsa RECHTZAKEN. KANTONGERECHT HAARL.MEER. G. K. te H i 11 e g o m heeft een ge vaarlijken hond in de gemeente Hille- gom laten losloopen. In Hillegom mo gen geen honden losloopen. Verdach te laat verstek gaan. Mej. Hoogkamer Plippie getuigt, dat buurmans hond los liep en dat haar zoontje bijna een „beroerte" kreeg van den schrik. Ge tuige Hendrik van 't Hof. slagers knecht te Hillegom, was juist bij juffr. Hoogkamer aan de deur en zag dat de hond het ventje naar de keel vloog; ge beten hacl hij niet. Eisch tegen ver dachte 15 of 15 dagen. Uitspr. con form eisch. G. van Z., bloemenhandelaar te R ij nsburg heeft op de Huigsloter- dijk bij de Nieuweweteringsche brug ,te Haarl.meer me: zijn auto een meis je overreden. Verdachte is ten laste ge legd overtreding van art. 15, 18 en 16 der Motor- en Rijwielwet en regie m-ent. Verdachte ontkent het verkeer in gevaar te hebben gebracht; hij reed kalm eep gangetje van 25 K.M. Getuige Petrus van Leeuwen, brug wachter te Nieuwe Wetering, ver klaart, dat verdachte snel reed en schatte de snelheid op 40 K.M.; er gingen kinderen naar school, de aan rijding liad getuige "niet gezien. Mej. van Nieuwkoop koopvrouw in groenten, had verdachte zien voorbij rijden. Verdachte reed niet woest. Zij heeft de aanrijding niet gezien. Getuige Jacob van Egmond. visscher te Nieuwe 'Wetering heeft verdachte zien rijden en geconstateerd dat het achternummer onzichtbaar was door manden. Verdachte reed direct door. Verdachte verklaart doorgereden te zijn. omdat hij hang was voor een pak slaag. Getuige de 10-jarige Dine Zee- gers kwam methaar vriendinnetjes uit een poortje en liep pardoes tegen de auto op. Haar vriendinnetje werd erg overreden; zij licht gekwetst. Zij zagen niets aankomen. Getuige Peter van Gent, gem.-politie te Nieuw Vennep, heeft verdachte op gespoord op de veiling te Aalsmeer en tegen verd. proces-verbaal opgemaakt. De verklaringen van verdachte vindt deze getuige erg twijfelachtig, eer stens omdat hij zich niet te Aalsmeer is komen aanmelden. Verdachte heef- volgens zijn meening zeer roekeloos gereden; hij heeft geheel links van den weg gereden en' dit heeft hij ge daan omdat hij met een te groote snel heid reed. Hij had met die snelheid nooit rechts naar den weg over de op rit der brug kunnen gaan, zonder ern stige schokken en daarom reed hij links lang de huizen, waardoor hij pardoes op de kinderen, die uit hei poortje kwamen, inreed. Het O.M. merkt op. dat de verkla ringen van alle getuigen overeenko men dat snel gereden is, en te snel op een kruispunt temeer nog waar op dit uur schoolgaande kinderen passeereri, dat verdachte wel er mee dient reke ning te houden, dat kinderen geen groote menschen zijn. Spr. acht het feit dat het verkeer in gevaar is ge bracht bewezen en eisebt ƒ150 of 20 dagen en voor het niet zichtbaar heb ben van het achternummer ƒ10 of 10 dagen. De w.n. kantonrechter sluit zich geheel aan bij 't O. M. Verdachte had kalm moeten rijden althans veel langzamer dan 25 kilometer, hoewel hij gelooft, dat veel sneller is gereden en veroordeelt conform den eisch. AVONTUREN VAN DIEP-ZEE DUIKERS. Eenige jaren geleden werd he tl stoomjacht „Calypso", van den heer Holdersen, een Amerikaansch millio- nair, bij' de kust van Florida overva ren en verdween in de diepte. Van de beman nine werden slechts mevrouw Holdersen en een hofmeester gered: de eigenaar zelf verdween met het schip in de golven. Toen de nalatenschap van de millio- nair geregeld zou worden, werd er een testament, hetwelk de weduwe zich herinnerde, dat gemaakt en geteekend was, vermist. En daar een vori<? testament een geheel verschillende Beschikking over het groote vermogen gaf, werd er een nauwkeurig onderzoek naar het ver miste ingesteld. Gedurende meer dan een jaar be streed mevr. H. de rechtsgeldigheid van het oude testament tegen de rech ters. Zij stond op heiLpunt het geding) te verliezen, toen zij zich herinnerde, dat het papier, hetwelk zij noodig ha l zich in het vergane jacht moest be vinden. Niet zoodra had deze gedachte bij haar post gevat, of zij verzekerde zien van de hulp van twee duikers. De twee mannen waren geoefende duikers, waardige collega's van den beroemden duiker Lambert. Zii werden voorzien van onderwa ter telefoon en eleotrische Tampen. l Er weiden geen kosten gespaard' om! hen in staat te stellen 't stuk pariier hetwelk het behoud van een fortuin1 berekende te vinden. Een der duikers zegt in zijn rapport: „Toen ik ten laatste bij' het wrak kwam, had fi'k zeer veel moeite om daarin vooruit te komen, 'daar de deur ingangen en kampaeneladders waren verwoest, óf dooi' de aanvaring, óf door het water en den tijd. Ik zocht veider naar de mij1 van te voren op een schets aangeduide ka;, juit van den heer H. en vond deze ka mer nog in tamelijk goede 01de, of schoon het water het grootste deel van den inboedel had verwoest. Ik was niet in staat de brandkast met den geroesten sleutel te openen„ en besloot dus eerst het vertrek te on derzoeken, en dan, bij de volgende ne- derdaling, terug te keeren met het noo dige gereedschap om de kast open te breken. Opeens ontdekte ik waar ik) naar zocht, want in een hoek van de kajuit lag het lichaam van den heer Holdersen. Blijkbaar had hij naar het dek wil len snellen op het oogenblik, dat de aanvaring plaats vona, doch hij was teruggeslagen door het' indringende water. In zijn armen had hij nog een zwarte effectentrommel, dien ik nu mes naar boven bracht". Deze eenvoudige woorden uit het rapport van den duiker geven slechts een flauw denkbeeld van de vreemde taak, die hij ondernomen had. Collier, een der duikers, zegt ech ter niet, dat liij de trommel, aie het verloren testament bevatte, moest ruk ken uit de greep van een skelet, en dat daar in de diepte, in het verongelukte jacht, niet meer de lichamen der slacht offers van de rarrin lagen, doch slechts hun beenige overblijfselen. Het is niet noodig de heerschende spanning te beschrijven, toen de dui ker uit de diepte,van den oceaan te rugkeerde met de zwarte trommel in zijn armen; evenmin de vreugde en verlichting,- toen daaruit het nog lees bare testament, hetwelk zooveel voor de erfgenamen beteekende, te voor schijn kwam. DE KRONIEK VAN DEN ARTS. De gezondheid in de auto. Op den keper beschouwd geloof ik niet dat de algemeene gezondheid- ook maar eenig voordeel heeft voor hen die de automobielsport beoefenen. Reeds vroeger heb Ik opgemerkt, dat men, naar mate het verkeer zich meer ontwikkelt, zelf steeds minder handelt. Een zittend leven is een der groot ste oorzaken van onze kleine kwalen en dikwijls ook van de groote en de automobiel is er nu di rect niet op gemaakt om ons veel beweging te geven. Een dame vertelde mij voor eenige dagen: „0, Dokter, gisteren heb ik-een heerlijken sportdag ge had". Een waarlijk, zy was 's morgens vroeg in Haarlem in haar auto gestapt en naar Arnhem j gereden. Haar chauffeur, had haar daar voor een restaurant afgezet, waar zij lunchte. Den terugweg over Apeldoorn naar Hilversum, waar theegedron ken werd en met hét eten weer thuis. Sport?? Wanneer dat sport is zijn alle treinemployés sportslui! Toch had deze dame werkelijk de illusie dat zij een flinjien dag aan de sport gewijd had. Zes kilometer door de duinen zouden heel wat nuttiger voor haar gezondheid geweest zijn. Dan waren haar stramme leden eens wat losge raakt. Er bestaat een geheele ziektekunde van de automobiel en binnenkort, wanneer iedereen zijn eigen wagen heeft, zal dit duidelijk aan het licht komen. Wil ik u eenige fouten van de auto voor de ge zondheid opnoemen? In de eerste plaats het voortdurende schokken. Men rijdt niet steeds op een biljart en het is geens zins ongestraft dat de onderlijfsorganen (vooral bij de vrouwen) gedurende uren geschud worden. Iets anders. Ik heb een buitendokter gekend, die tientallen kilometers per dag in zijn auto afreed. Aan het einde van het winterseizoen merkte hij dat hy aan een bloedarmoede en vermoeienis leed, die op geenerlei wijze te verklaren waren. Totdat hij ontdekte dat in de uitlaatbuis een lek zat, waardoor hij in zijn gesloten wagen de sohadelijke gassen Inademde die zijn zwakte veroorzaakten. Maar waarom zette hij zijn voorruit niet open, zult ge zeggen? Ongetwijfeld. Maar gelooft gij niet dat de koude luchtstroom ook niet zonder groote bezwaren is, bezwaren die vooral groot zijn bij open wagens. Wanneer gij met een 60 K.M. gange tje voortsnelt en de lucht doorsnijdt, meent gij dat de ademhalingsbeweging op normale wijze ge schiedt? Natuurlijk niet Het rhythme wordt ver anderd en op geenszins vöordeelige wijze. En bo vendien heeft deze abnormale storing by in- en uitademen een doorslikking van de lucht ten ge volge, waardoor ernBtige maagstoornissen kunnen ontstaan. En het is èen meer dan zeldzaam voor komend iets dat bijv. taxichauffeurs aan deze „manie aeropha'gique" (aer lucht, phagein eten) lijden. Op den bloedsomloop heeft deze luchtdruk ook zijn Invloed. De wind van voren veroorzaakt een bijzondere samentrekking van de kapillaire huid kanaaltjes en dit heeft een verhooging van den bloeddruk tengevolge. Voor jonge menschen is deze toename zonder gevaar, maar voor hen die wat ouder van leeftijd zijn kan dit ernstige onge vallen ten gevolge hebben. Hoeveel doodelijke on gelukken waarvan men de oorzaak niet heeft kun nen vaststellen zijn niet het gevolg geweest van oen duizeligheid van den chauffeur die aan deze kwaal leed? En de oogen? Ondanks de brillen zijn zij slechts weinig beschermd en ontstekingen van het oogwit bij automobilisten zyn geenszins zeldzaam. En de ooren? Ook deze lijden onder den sterken lucht stroom. En het stof dat men inslikt? WöI te ver staan, al deze verschijnselen zjjn afhankelijk van de snelheid waarmee men rydt en, ik herhaal het, van de open wagens, die overigens een neiging hebben om meer en meer te verdwijnen: gelukkig. In tusschen, laten we de zaak niet overdrijven. Wanneer men alles wil bekijken vanuit een stand punt van ziekte dan zou men zich heusch gaan afvragen welke menschelijke beweging vandaag of morgen geen doodelijke .beweging zon kunnen zijn. Het doel van dit korte praatje is dan ook geenszins om U af te schrikken, maar veelmeer om u tot eenige voorzichtigheid aan te sporen. Gy zult er slechts mee gebaat zün. Land- en Tuinbouw. INTERNATIONALE TUINBOUW. TENTOONSTELLING. Op uitnocdiging van de Belgische regeering zal de Nederlandsche- ach op de internationale tuinbouwtentoon stelling, die van 1018 September te Brussel gehouden wordt, officieel fdcen vertegenwoordigen. Als regee- aings-vert. zal optreden de heer E. H. Krelage, wn. voorz. van den Ne- •derlandscnen Tuinbouwraad. DE FRIESCHE LANDBOUW TENTOONSTELLING. Ook in he, buitenland is veel be langstelling gebleken voor deFriesche landbouwtentoonstelling, die van 5 tot 10 Sept. a.s. te Leeuwarden geiiou- den wordt. Vele vereanigingen en instellingen, waaronder de üost-Friesche Land- bouwvereen., de Oldenburgsche Land- bouwkanier, een der Engelsche Land- bouwkamers, do Luxemburgsche bond van fokvereenigingen, het Zwitsexsche comité van fokvereenigingen, alsmede verschillende bui.enlanuscne landbouw scholen, bereiden excursies voor, waaraan een groot aantal personen deel zal nemen. Ook werd reeds door vele autoriteiten, deskundigen en prac tici uit verschillende landen, waaron der genoemd kunnen worden Dene marken, Polen, Letland, Oostenrijk^ Tsjewiiu-kSlowaKrje, ^uifociiiand, Jbeigië Frankrijk, Engeland, Italië en Zwit serland. bezoek aangekondigd, zoodat het buitenlandsche element onder de bezoekers niet zal ontbreken. LANDBOUW HUISHOUDSCHOOL. Te Gendringen za. een Landbouw- huishoudschool worcen opgericht. De aanbesteding van het schoolgebouw kan re.ds begin Sept. worden tege moet gezien. V1SSCHEKIJBERICHTEN, IJMUIDEN, 17 Augustus. Heden kwamen aan den rijksafslag 10 stoom- treilers, 1 drijfnetvaartuig en 4 kust- visschers. Aanvoer en prijzen waren voor treilvisch: 25 kisten tarbot 20 —100, 8 kn. griet 30—62 p. 50 Kg.; 305 stuks groote tong 2.652.80, 1915 stuks middel tong 2.202.80, 7805 stuks kleine tong 1.701.90, alles per Kg.; 4 kisten groote schol 50, 7 kn: middel schol 3542, 17 kn. zet- schol 2736, 393 kn. kleine schol 8 —25, 19 kn. schar 7—14, 7 kn. tong schar 5255, afles per kist van 50 Ivg.;-10 kisten rog 1322 per 20 st.; 84 stuks vleet 0.70—3.33, 103 stuks leng 0.630.95, 12 stuks heilbot 5.10 40, 50 stuks koolvisch 0.40—1, 3 stuks kreeft 0.93, 1 zalm 4.70, alles per stuk; 24 kisten pieterman poon tjes 3.9019, 17 kn. groote schel- visch 21.50—29, 49 kn. middel schel- visch 16—18, 150 kn. klein middel sch'elvisch 11.50—13.50, 405 kn. klei ne schelviseh 5.509.50, 77 kn. groo te gullen 1115. 97 kn. kleine gul len 5.708.50, 34 kn. wijting 4.90 7.50, 89 kn. makreel 10.5015, alles per kist van 50 Kg.; 37 kisten kabel jauw 4057 per kist van 125 Kg. Haring: 106 kantjes volle haring 17.3019.30, 250 kantjes maatjes 10.8512 per kantje. Van de IJmuïder stoomtreilers kwamen er heden 10 aan de markt. De besommingen waren: IJM 90 met r 1697, IJM 490 met 4224, IJM 23 met f 2830, IJM 244 met 2488, IJM 49 met 3180, IJM 41 met 1483, IJM 101 met f 2897, IJM 2 met 4642, IJM 6 m. 2583 en IJM 151 met 1589. Van de haringvisscherij kwam heden binnen de logger IJM 149 met 29 last pekelharing. Scheepstijdingen. HOLLAND—ARIERIKA-LIJN. DINTELDIJK, Rotfc. n. Vancouver^ 16 te Seattle. SABOR, Vancr. n. Rott., 14 te Porti land (O.). MOERDIJK, Rott. n. Vancr., 17 tei Antwerpen. EEMDIJK, Vancr. n. Rott., 16 tel Liverpool.' 1 NIEUW AMSTERDAM, Rott. n. N. York, 17 v. Boulogne i HOLLAND—AFRIKA-LIJN. GRIJPSKERK,. 17 v. Amst. naait Rott. i NIJKERK, thuisr., 16 v. Algoabaai4 RANDFONTEIN, uitr., 16 v. .Gi-f braltar. HOLLANDWEST-AFRIK A-LIJN. HAARLEM, uitr., 14 te Bordeaux^ KON. EOLLAIJDSGHE LLOYD. MONTFERLAND, uitr., pass. 17] Dungeness. i WATERLAND, thuisr., 16 v. Tene< riffe. FLANDRIA, 17 v. Amst. n.. Buenogl Ayres. ZEELANDIA, thuisr., 17 v. Oportol ROTTERDAMSCHE LLOYD. SAMARINDA, 17 v. Rott. te Bat. PALEMBANG, thuisr., 17 te Porti Said. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. BATOE, uitr., pass. 17 Suez. KAMBAN;GAN, thuisr., 16 te Mar-' seille. PRINS DER NEDERLANDEN^ uitr., 17 v. Suez. ROTTI, thuisr., pass. 15 Gibraltar^ BORNEO, 17 v. L/ond:en te Amst. GROTIUS, uitr., Xï. te Southampi ton. f SIMALOER, 17 vu Batavia! n. AmK sterdam. TOEAN. DE MOTT, uitr., 16 t«| Sabang. 1 SOEMBA, 17 v. Amst. te Batavia

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6