Zonnebrand PUROL DAG-AGENDA. Woensdag, 17 Aug., 's av. zeven uur, Tuin van Zomerlust, Stationsweg 55: Zangersavond. De avond-, nacht- en Zond-?sdienst der apotheken wordt van Maandag 15 ot en met Zondag 21 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken van de heeren A. J. Donk. Doezastraat 31. Telef. 1313 en G. F. Reyst, Steenstraat 35. Telef. 136. De Zondagsdiens 'der huisartsen te Leiden zal worden waargenomen door de doctoren Timmermans, De Graaf, Jansen, Seret, Simons De geneeskundige Zondagsdienst te Oegstgeest zal worden waargenomen door Dr. Timmermans, Tel. 390. Oegstgeest. Apotheek „De Vijzel", Kempenaerstraat 4, des nachts en des Zondags. te Berlijn herhaaldelijk stappen bij de Duitsche Regeering gedaan om te trachten, deze verhoogingen te voorko men. Door den gezant, daarbij geadvi seerd door den Rijkslandbouwconsu- lent te Berlijn, is er met nadruk op ge wezen, dat het in het bijzonder de be langen van den Nederlandschen Land bouw waren, die door de voorgestelde wijzigingen werden bedreigd. Verschil lende verschijnselen deden zich daar na voor, die er op wezen, dat de voor stellen der Duitsche Regeering niet zouden worden aangenomen, welke verwachtingen niet ongegrond sche nen. toen deze voorstellen door den Duitschen Rijksraad met sprekende meerderheid werden verworpen. Zoo als bekend, heeft de Rijksdag, tegen de verwachting in, toch enkele dagen daarna de voorgestelde verhoogingen aangenomen. BE MONTE OLIVIA NAAR DE NOORSCHE FJORDEN. Uit Aandalsnes wordt gemeld, dat de Nederlandsche toeristen daar gis teren zijn aangekomen na een prach- tigen tocht. Donderdag hebben zij de gletschers bij Olden bezocht. Gisteren is het gezelschap per ex- prestrein naar Bjorld vertrokken. Het weer is schitterend. BUITENLAND. DE BURGEROORLOG IN CHINA. Tsjen afgetreden. Volgens berichten uit China is' Eugene Tsjen, de minister van buiten- sche zaken der regeering van Hank au afgetreden, omdat hij wederom in conflict is eekomen met Tsjang Tsjin Tsjin, die tnans de legers van Hankaui geneel en al in zijn macht heeft. De nieuwe minister is Koe Ning Jee, maar hij is zoo impopulair, dat de ambtenaren van het ministerie van buitenlandsche zaken verklaarden, dat] zij hun ontslag zouden nemen. Tsjang Kai Shak gewond Berichten uit Sjanghai brengen een officieele bevestiging van de dezer dagen gepubliceerde mededeeling om trent Tsjang Kai Sjek's nederlaag. Tsjang's leger bevindt zich thans op den terugtocht. Tot Tsjing kiaiig toe heeft het al zijn posities moëfem ontruimen. Tsjang Kaï 'Sjek zou zelf gewond zijn. Soen Tsjoean Fang rukt thans, naar verluidt, in de richting van Sjanghai op. I DE BEZETTING VAN HET RIJNLAND. Geen pressie van Engeland. Duitsche berichten, dat de Engel- sche regeering pressie uitgeoefend zou hebben op de Franschen in de kwestie 'der vermindering van de bezetting van Rijnland, hebben te Parijs de gemoe deren dermate in beweging gebracht, Idat een form eel e tegenspraak moest •gegeven worden. Te officieuse verklaring verzekert, dat de Engelsche regeering alleen vriendschappelijk den wensch heeft te kennen gegeven, om de door Duitsch- land gevraagde vermindering toe te staan. Maar er is geen pressie uitge oefend, integendeel, de Engelsche re geering gaf te kennen, dat de Engel- scne troepen alleen verminderd zuilen worden, ingeval Frankrijk in de Ver mindering zal toestemmen en in de zelfde verhouding. p Engeland heeft niet de minste nei ging, om m deze kwestie afzonderlijk! te handelen. Derhalve is de Franscna diplomatie vrij om met Berlijn te on derhandelen, zonder bevreesa ;e zijn, om een gemeenschappelijke actie mei Engeland te verbreken. oE CRISIS IN IERLAND. Dinsdag de val van Cosgrave. Na een korte zitting^te Dublin gister- migdag, werd het huis van Afgevaar digden van den Ierschen Vrijstaat veidaagd tot Dinsdag, wanneer, zooals gisteien werd aangekondigd, de arbei derslever Johnson, een motie van wantrouwen zal indienen. Wegens de verwachting, dat tie toe voeging per 44 leden van De Valera's partii aan de oppositie, onmiddellijk/ een cusis veroorzaakt zou hebben, was de publieke tribune stampvol, de ver- godeiing liep echter af. zonder eenig incident. Berichten uit Dublin zeggen, dat ka pitein Redmond, de leider van den na- tionalen bond, die zeven leden in de JDaii heelt, besloten heeft de arbeiders tjartii te steunen en wanneer or ge stem/cl' wordt, schijnt de nederlaag <ier aegeenng zeker. l Le bladen schrijven, dat het Kabi net Cosgrave in dat geval zal worden opgevolgd door een coalitie, beslaan de uic de arbeiderspartij en ae natio nale partij, die den steun zou hennen van De Valera. Cosgrave heeft een grootmoedige houding aangenomen tegenover zijn nieuwe tegenstanders. Jn eer interview zeide hij: „Ik ben zeer tevreden, dat de afgevaardigden van Fianna Fail in de Dail komen. Tiet is do gelukkigste gebeurtenis :n ae laolsle b jaar. Keamona zeide, dat het besluit van De Valera en zijn partij, om den eed «t te leggen, een reusachtige winst is oor de'zaak der grondwettigheid. DE DUITSCH-FRANSCHE ECONOMISCHE OVEREENKOMST. Omvattender en van langer duur dan de vorige. Gisteren had er een bespreking in den Duitschen ministerraad plaats over den stand der onderhandelingen no pens het Duitsch-Fransche handelsver. drag. Het grootste deel der besprekingen! was gewijd aan den duur en de opzeg gingsmogelijkheden van het voorloopig1 verdrag. Een beslissing over het resultaat der Farijsche onderhandelingen »s elk ©ogenblik te wachten, aldus wordt uit ranjs gemeld. De economische overeenkomst tus- schen Jr ranknjk en Duitschland, aldua wordt uit Darijs gemeld, waar verder over onderhandeld wordt, zal zich van de Yorige schikkingen onderscheiden door haar omvang, naar aard en naaij, d,uur. Zn zou bijna al de producten van beide landen omvatten, n.l. van de Fransche zijde oé_ mdustrieele pro ducten, zijde, katoen, wol, de land bouwproducten, de metaaxproducten,. van Duitsche zijde alle producten aer machine-industrie, electiiciteit en die nnscne producten. Hei verdrag zou gesloten worden op de oasis van volstrekte wederkeeng- heid van rechten en in ruime mate op den grondslag van de behandeling van de facto van de meest begunstigde natie en zou eventueel langer dan een jaar gelden. EEN MARTELAAR. Wanneer men in een Franschen reis gids bladert, bemerkt men, dat er vrijwei in elk dorp iemand is geboren die op later en leeftijd een groot man geworden is. Soms voelt men zich be- schaamd, dat men nooit van de groot heid in kwestie üeefc gehoord, doen men dient zich daardoor met te laten ontmoedigen, daar het geenszins een bewijs is van geims aan aigemeena ontwikkeling. De inwoners der plaats zelve heb ben in den regel ook nooit van hun beroemden zoon gehoord voor dac zijn eeuwfeest wordt herdaoit. in alle t ransche plaatsen wordt dan ook inderdaad op geregelde tijden een jubileum geviera. En zoo nerdacht laatst hei. plaats je ncouen, 111 hec dorp Seine et Oise den geestelijke Le Vacher, die daar een goede drie honderd jaar geleden geboren, en den 2öen J un l(5ó3, dus voor 244 jaren den marteldood stierf in Algiers. Ecouen weimg bekend; Le Va cher onbekend; 244 jaren geen eeuwfeest. i oen vinden de Ecoueners het noo- dig jean le Vacner te herdenken. in de kerk zal een inscriptie worden onthuid, waarop de daden uit zijn le ven staan vermeid, en in zijn geooor- tenuis zal een gedenkplaat worden aan georacht. Wie Jean le Vacher was? O ja, wij vergaten het haast mede te deeien. Hij >vas lange jaren consul van f rankrijk en apostolisch vicaris m Afrika,. Hij wijdde zijn godvruchtig leven aan de bevrijding der Christenen die zien in slavernij der Barbarijsche zeeroovers bevonden, en vérrientte missiewerk. 'l'oen in 1683 de Fransche admiraal Duquesne Algiers bombardeerde om den avonturier Hadj Hoessein, die zich tot dey had uitgeroepen, tot over gave te dwingen, deed deze den on- geiukkigen Le Vacher voor een ka non binden en hem in stukken schie ten. Het kanon, waarmede deze gru welijke daad werd verricht, werd in 183u door de Franschen naar Brest getransporteerd cn op de Place d'Ar- nies neergezet, waar het nu nog staat on den naam draagt van „La Consu laire". Een Algerijnsch dorp, alsmede een straat in Algiers, zijn naar Jean le .Vacher genoemd. EEN AVONTUUR IN DE WOESTIJN Een tandarts uit Bone, een voorna me plaats in Algiers, heeft dezer da gen in de woestijn een onaangename ontmoeting gehad. Met zijn auto reed hij tusschen Sou- kaliras en Tebessa een karavaan ach terop van 150 tot 200 personen, welke ide geheele breedte van den weg be sloeg. Toen de tandarts de troep langzaam/ voorbij reed, stak plotse.ing een doove oude vrouw den weg over, en werd idoor de auto gegrepen. Onmiddellijk werd gestopt en de esculaap hielp haar overeind. Doch dadelijk wierpen de nomaden zich op hem en beletten hem weer m zijn auto te stappen, sloegen hem mee knuppels en gooiden hem met stee- nen. Een aanbod aan den leider der ka ravaan om hem en de gewonde rouw naar Tebessa te rijden, werd afge wezen. Vooral de vrouwen waren woedend! en wilden den tandarts dooderi; eén van haar sloeg naar hem met een mes, doch niettemin kwam er een nieuwe regen van slagen los. Toen men den ontortuinlijken nian. op een muildier wilde hijschen, ver scheen een auto, waarvan de inzitten RECLAME Een door de zon verbrande Huid, £7ukgeloopen Voeten, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 30, 60, Tube 80 ct. den de nomaden met de revolver in de hand sommeerden, den tandarts vrij te la,ten. hetgeen zij niet zonder tegenstribbelen deden. Het slachtoffer van deze onprettige ontmoeting kon toen weer in zijn auto stappen, en, gevolgd door den tweede vertrekken. De nomaden gingen evenwel aan de wagens hangen en 't drama scheen nog niet beëindigd te zijn. Doch doordat "de tandarts den auto even liet achteruit rijden, vielen de lieden, die zooveel aanhankelijkheid betoonden eraf en de arts verdween met zijn vehikel, na bij een laatsten aanval een der nomaden ingerekend! te hebben. Te Morsott werd dit heerschap aan de politie uitgeleverd, die de zaak' verder in onderzoek nam. De tandarts viel hier in zwijm en- werd naar het hospitaal te Tebessa vervoerd/. Zijn toestand is niet ernstig. KERK EN SCHOOL. ZEVENDENDAGS BAPTISTEN. De gemeente der Zevendendags Bap tisten zal haar 50-jarig bestaan Vrij dagavond 27 dezer herdenken in een openbaren dienst in haar kapel aan de Parklaan te Haarlem. HET TROTSCHE IK. Rabbi Gomer, zoo wordt ons ver haald, ging op zekeren avond op reis naar zijn vriend rabbi Aaron, want hij had grooten eerbied voor hem en wilde hem graag de klacht hooren lezen, die hij in het uur van midder nacht Tot God opzond over de ver woesting van Jeruzalem, daar hij ge hoord had, dat niemand die klaaht zoo treffend vroom kon uitspreken aan rabbi Aaron. Tegen half twaalf klopte hij aan de woning van den rabbi aan. „Wie is daar?" werd van daarbin nen gevraagd. „Ik ben het", antwoordde rabbi Gomer, want hij verwachtte, dat zijn vriend hem wel aan zijn stem herken nen zou. Maar inplaats van hem open te doen, bleef rabbi Aaron verdiept in zijn studie en gaf zijn bezoeker, die voor het venster stond niet eens ant woord. Dus klopte rabbi Gomer ten tweede male aan. „Wie is daar?" werd er daarbinnen wederom gevraagd. „ik ben net", antwoordde opnieuw rabbi Gomer, maar weer kwam er geen antwoord. „Broeder Aaron, waarom doet ge mij niet open?" vroeg nu rabbi Go mer verwonderd. Maar van binnen kwam daar een stem, die zeide: „YVie zijt gij, o mensch, die daar durft zeggen: „Ik ben het?" Eenmaal is dat gezegd geworden door den Al machtige, toen Hij aan Mozes ver scheen in het brandende braambosch Toen sprak Hij: „Ik ben het en Ik zal het zijn". Maar welke man, van een vrouw geboren, durft dat woord daar na nog in zijn mond nemen?" Toen boog rabbi Gomer beschaamd het hoofd en hij ging heen, zonder den klaagzang van Aaron te hebben aan gehoord of in het huis te zijn geweest, want hij voelde zich onwaardig" met hem onder één dak te wezen. i PERSOONLIJK CONTACT. Welk een verschil, was er - zoo: schrijft L. M. Steenbergen irs „Kerk en Volk" tu^chen twee be grafenissen, welke, kort na elkaar, de eene in een vrij groote stad, de ander in een direct daarbij gelegen dorp, plaats hadden. In beide gevallen werd op het kerk hof gesproken door den predikant. Met krachtige stem en in een wer kelijk schoonen vorm sprak in het eerste geval een begaafd' redenaar over de Goddelijke Liefde, Die het mogeliik maakt, 'den dood in vertrou wen af te wachten. De rede sloeg in. De oogen der om standers waren op den spreker ge richt, naar wien met aandacht werd geluisterd. Alleen niet de oogen van het drietal de weduwe met haar bijna volwassen' dochter en den enkele jaren jongeren zoon. Die bleven met een uitdrukking van machteloosheid en van wanhoop, sta ren naar het graf, waarin hun hoop, hun steun, hun kracht, hun alles waa verdwenen. Hoe anders was het op het kleine dorpskerkhof, waar ook een man, een vader ten grave was gebracht. Ook daar sprak de begaafde predikant van de liefde Gods in leven en sterven. Maar al spoedig begon hij, over het geen de overledene zelf had gezegd. Op zijn ziekbed, waarvan hi] wel be- frepen had, dat het zijn sterfbed wor- en zou. Van zijn dankbaarheid, voor de vele zegeningen, welke hij had ontvangen. Niet het minst door de liefde van zijn vrouw en kinderen. Van zijn hoop op het weerzien in het Va derhuis. Ook hier aanvankelijk strakke en starende gezichten, die getuigden van diepgevoelde smart, waarvoor geen troost mogelijk scheen. Maar toen de dominee sprak van hetgeen ze zelf zoo heel goed wisten, van wat ze zelf hadden meegemaakt. zelf hadden gehoord uit den mond. die nu gesloten was, toen kregen ze blijkbaar het gevoel, dat die mond loch niet voor altijd was gesloten, dat hij nog tot hen sprak. Dat in het graf niet alles, het beste was neergelègd. En de oogen. welke eerst zoo strak hadden gestaard naar heb graf, werden hemelwaarts gericht. Troost was neer gedaald f!n de eerst zoo verslagend harten. Zoo meer dan voor velen mogelijk is. een zegen te wezen voor anderen, het is het'bijzonder voorrecht van den dorpspredikant, die zijn taak ernstig opvat en, naar de mate zijner krach ten, 'deze op de beste wijze tracht te besteden. Was ïk predikant, ik zou liefst Idorps: d/ominee zijn". GEMENGD NIEUWS. Mislukt waagstuk. Inder tijd is de Duitsche aviatrice Fraulein '1 hea Rasche per schip naar Amerika vertrokken, om steun te verkrijgen voor haar tocht over den Atlantischeru Oceaan. Deze vlucht zou van New Found] land naar de Iersche kust geschieden., Tijdens een demonstratie te Poughl keepsie (New Vork) trachtte Fraulein Rasche onder een brug door te vlie gen. Zij kwam echter in de rivier terecht! en kon zich op het laatste oogenblik zonder letsel te loopen, redden. Haar machine tos echter in de Hudson ge zonken. Brand. In het plaatsje Torre, del Greco, aan den voet van den Ve suvius, heerschte gisteren een 'paniek stemming, tengevolge van een aantal ontploffingen, die aan een aardbe ving deden denken. De bevolking, vree zende voor nieuwe uitbarstingen v. den .Vesuvius, snelde de straat op. Spoedig bemerkte men, dat 'n groote vuurwerkfabriek aan den rand der plaats -in vlammen stond. Eer een reddingsbrigade de fabriek had bereikt, was het gebouw reeds op verscheidene plaatsen ingestort. Een aantal arbeiders werd onaer de puin- hoopen bedolven. De reddingswerkzaamheden werden zeer bemoeilijkt door de nog telkens voorkomende explosies. Tenslotte kon men vijf lijken bergen terwijl nog verscheidene personen zware verwondingen hebben beko men. i Oude kafter. Te Johannes-1 burg vertoeft tiwns een stokoude Zoe- loekafter, die beweert 108 jaar oudl en de zoon te zijn van het beruchte/ Zce.oehoofd Dingaan. Toen Piet Retiei in 1831 voor den eersten keer met Dingaan onderhande lingen aanknoopte, met het doel om grond jsn Natal te krijgen voor de Voortrekkers, was deze oude nog maar een klein Zoeloecje van 12 jaar. Zijn papa, die oog noch oor had voor familiebanden had hij niet tevoren zijn eigen broeder vermoord? gaf toen het knaapje als onderpand; aan de witmenschen, als zekerheid voor de nakoming zijner beloften. Hoe weimg vader Dingaan zijn be loften nakwam, is maar al te bekend. De gruwelijke moord op Piet Re- tiel' en zijn makkers in Dingaan's kraal de daarop gevolgde gevechten bij de Bloedrivier, kent elk Nederlandsch kind. Ieder jaar wordt deze episode nog door geheel Zuid-Afrika plechtig herdacht. Het kleine Dingaantje werd echter door de blanken gespaard en ging naar Stellenbosch, waar hij het groot ste deel van zijn leven doorbracht* De oude baas, die heel wat te vertel len heeft uit roerige tijden, vertoeft thans bij zijn zwarte familie en geniet nog een uitstekende gezondheid. Doodstraf geëischt. In het proces tegen den vroegeren generaal Annenhof en zijn stafchef Demisofi, |die beschuldigd zijn van gewapenderu strijd tegen de Sovjet-macht in het verre Oosten, in den tijd van 1918 tot 1920 en van massa-moord op Sovjet beambten en vreedzame inwoners is uitspraak gedaan. Na het proces, dat 90 dagen duurde, werd tegen beide beklaagden de dood straf geëischt. Moeilijkearrestatie. Twee matrozen, blijkbaar onder den invloecfi van den drank, vielen gisteravond in de Wagenstraat te Den Haag, het pu lbliek lastig. Onder hevig verzet zijn zij naar het politiebureau aan den Rijswijkschen weg gebracht. Een der agenten, bij deze arresta tie betrokken, zag zich genoodzaakt een schot te lossen om het opdringend publiek, da.t met steenen gooide, vrees aan te jagen. Andere agenten moesten van hun gummistok gebruik maken. Een agent is door een der matrozen met een dolkmes in zijn been. gesto ken. De verwonding was zoodanig, dat! hij buiten dienst moest worden gesteld De matrozen zijn op het politie-bu- reau vastgehouden. Branden. Te Wijhe is gister nacht brand uitgebroken op de boer derij van den heer Erickse. ue boerderij, bijgenaamd „De Bil" brandde totaal af. Het vee werdl ge red. Verzekering dekt de schade. Te Nieuw Vosmeer brandde door onbekende oorzaak het huis af, be woond door de gezinnen P. en v. R. Verdronken. De 21-jarige onderwijzer aan de R. K. School te Lage Zwaluwe, is bij het baden in het Hollandsch Diep verdronken. Aangehouden. Donderdag middag heeft de Kerkraadsche recher che ii: samenwerking met de Duitsche politie een onderzoek ingesteld in Gemeentelijke Aankondigingen DRANKWET. Burgemeester en Wethouders vna Leiden brengen ter openbare kennis, dat L. Lammers te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekomen van ver lof voor den verkoop van alcoholhou- denden anderen dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Mare no. 72. Leiden, 13 Augustus 1927 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat W. Ligtelijn te Leiden een verzoek heeft ingediend ter bekoming van ver lof voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel Houtmarkt no. 8. Leiden, 13 Augustus 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. HINDERWET. Burgepieester en Wethouders van Leiden; gezien het verzoek van de firma D. D. Noordman, om vergunning tot bet uitbreiden van de houtzagerij op het perceel Haagweg no. 59, kadastraal be kend Gemeente Leiden, Sectie O No. 1189; gelet op de artt. 6 en 7 der Hinder wet; geven kennis aan het publiek, dat genoemd verzoek met de bijlagen op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Zaterdag, den 27en Augustus e.k. des voormiddags te half elf uren op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren te gen dit verzoek in te brengen, terwijl zij er de aandacht op vestigen, clat niet tot beroep gerechtigd zijn zij, die niet overeenkomstig art. 7 der Hinderwet voor het gemeentebestuur of een zijner leden zijn verschenen, teneinde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Leiden, 13 Augustus 1927. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. verband met de verschillende te Kerk rade gepleegde diefstallen met braak in de Duitsche grens-gemeenten. In de nabijheid der gemeente Her zog enrath, zag de rechercheur Dek kers zekeren H. S., naar wien werdl gezocht, en die schuldig wordt ge acht aan diefstallen met braak. S. werd aangehouden en hoewel hi] aanvankelijk een valschen naarm opgaf, bekende hij al spoedig met zijn broer, die thans in het hospitaal ta Keikraidc verblijft, diefstallen te tiebl ben gepleegd. Aan zijn rijwiel hing een actetaschl afkomstig van den diefstal bij een ca féhouder B„ en in zijn bezit werdenl nog gevonden een gouden dameshor loge een heerenhorloge en portemonj naies, van diefstal afkomstig. b., die een volledige bekentenis af- ge'egd heeft, is naar het politiebureau] te Herzogenrath overgebracht. Zijn broer, die, zooals bericht, een sci ot in den schouder heeft bekomen, heelt in het ziekenhuis eveneens een volledige bekentenis afgelegd. Ie Kerkrade zijn nog twee fonkel* nieuwe rijwielen m beslag genomen^ door de Óebr. S. te Baesweifer gesto len. M n r- on g e 1 u k. Op de mijn Ju lia té Eygelshoven is gistermorgen i een ernstig ongeluk gebeurd in een) der steengangen, welke de Duitsche firma Meyei ondergronds uitvoert. Het schijnt, dat een van de daarbij gebezigde dynamietpatronen niet is ontploft. 7 oen nu een drietal arbeiders gister morgen het werk van de afgeloste ploeg voortzette, ontplof.e de patroon) eensklaps Alle drie werden ernstigl gewond. De arbeiders Soeren en van Gils uit ►Eygelshoven werden naar het St. Jo- sephziekenhuis te Heerlen, de derde arbeider, een Duitscher, woonachtig! te Bardenberg, werd naar het hospi! taal te Kerkrade overgebracht. i Botsing. Men meldt uit Doe* tinchem: Door verkeerden wisselstand is gis termiddag de tram Zutphen Emmerik] op het station Zeddam op eenige goe- iderenwagens geloopen. Door den hevigen schok ontspoor- !d<en eenige wagens. Een personenrij-1 tuig helde sterk over en werd alleen idoor de bevestiging aan de andere wa gens voor omslaan bewaard. De passagiers in dit rijtuig wist men met eenige moeite te bevrijden. Een personenwagen sloeg geheel orni Persoonlijke ongelukken hardden niet plaats. De dienst werd aanvankelijk metJ autobussen voortgezet. De hoofdlijn ia thans weer vrij. VOLHOUDEN. Tamerlan, de groote Aziatische ver overaar, vertelde het volgende: Ik moest eens een schuilplaats zoe ken in een oud gebouw, waarin ik uren lang doorbracht. Ter afleiding vestigde ik mijn aan dacht op een mier, die een graankor rel, rrooter dan zijn lichaam, tegen een muur wilde opdragen. Negen en zestig keer mislukte het, doch de mier hield vol, en bij den 70sten keer gelukte het en bereikte het dier zijn doel.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2