fl. M. PIERROT Opruiming wegens Verbouwing UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. Bij de aanbesteding van de her stelling Schutsluis aan de Galgmachine werd ingeschreven als volgt: hoogste inschrijver Gebr. v. Vliet f7000,laag ste i nschryver S. v. d. Loo f5240, aan wie het werk is gegund. Als opvolger voor lid van dan Ge meenteraad van wijlen den heer J. F. G. Ranke, is onze plaatsgenoot, de heer J. Cocxe aangewezen. De prijs der zoete melk is met 1 ct per liter verthoogd. De collecte voor het Mobilisatie- kruis heeft opgebracht f 27,74, ALPHEN AAN DEN RIJN. Gisterenmorgen om 5 uur is al hier brand uitgebroken in een hooi berg van den landbouwer C. van Vliet in den Rietveldschen'Polder. Het vuur tastte een in de nabijheid staan den stal aan. welke eveneens met den hooiberg geheel is afgebrand. Door het spoedig optreden van de brandweer kon de woning behouden blij ven. Verzekering dekt de schade. ALKEMADE. 8>e uitslagi van de op Donderdag 11 Augustus gehouden loting: van de inge schrevenen voor de lichting 1928, is als volgt: i, J. Katburg; 2, N. H. Borst: 3, H. J. Klein; 4, J. van der Meer; 5, H. P. van Ruiten; 6, A. van der Star; 7, Th. J. A. Oastelein; 8, J. T. Hoogenboom; 9, H. S. Strijk; 10, C. Spruyt; 11, J. W. v. Diemen; 12. G. Pulleman; 13, P. J. v. ©eden: 14. Ph. J. P. Meyer; 15, J. Ken nis; 16. A. C. van den Wijngaard; 17, J. J. Bontje* 18. A. L. van der Hulst; 19. E. A. Pennings; 20, -T. W. Jvnnis; 21. J. Th. Klein; 22, G. B. Reinink; 2^. Th. J. P. Borst; 24. T. Turk: 2;, J.Th. van den Haak; 26. P. L H. Verhaar; 27. J. C. Dobbe; 28, J. Q. Zwetsloot; 29, L. IH. Kerkvliet: 30. C. F. van derPlo^: 31, H. Horsman: 42. G. J. van de" Wereld: 33. A. J. *v-i Zoen: 34. T- N. Volwater; 35. A. L. Ami: 36, .T. Hvz°- 'endeern; 37. J. E. van der Meer; 38. W. F. van der Geest; 39. P. A. Bosman; 40. .J. Vreeken; 41, T. J van P^rkel; 42. P. J. Weenink; 43; Th. J. Bakker; 44- J- W. Hocgeveen: 45. C. J. de Jong: 46, C. van Haastrezt; 47. W. Loos; 48. M. We^selman; 49. H. Th. Loos; 50, P. R. (Doe-wyk: 51, J. G. de Jong. Ind-'en bet contingent voor dezte ge meente vastgesteld wordt op 15. dan is nummer 24 het laatste nummer da.t zal moeten dienen. Met zekerheid valt hier over echter niets te zeggen. HAARLEMMERMEER. -r— Burgerlijke stand. Geboren: Cor- ilelis z.v. Q. van den Ochtend en L. Roering. Aaltje en Huig. tweeling van A vai der Vo .t en AL Boer. 'Ehke d.v. J. van der Pol en D. K. de Groot. Pieter Jan Nicolaas z.v. Th. Tit en T. Kramer. Wilhelmina d.v. M. Baardman en J. L. van Dijk. Maria Cornelia Theifesia d.v. S. van der Kamp en C. M. Blokker. Cor* melis z.v. F. J. Kasiander en L. van der Groef. Cornelis z.v. C. W. Langhout en Punt. Anna Cornelia d.v. W. J. v. d. Voort en P. Plijcrhpek. Ondertrouwd: Alartinus WillemZand- gen 31 j. en Maria Anna van Dorsten 29 j. Overleden: Theodoras Appelman 3° j. we Ir. van M. Touw. Pieter Visser 51 j., geh. met G. Jongman. KATWIJK. Een lange lijst van gevonden voor werpen wordt aan het Bureau van Poli tie medegedeeld. Een bruin kinderhandschoentje; een vulpenhouder; eenige zegels; oen paar kinderbadschoenen; een bril met ronde glazen; een paarlen halsketting; een zil veren penning met opschrift; een kin derkous, een hoornen bril; een kinder manteltje; een bruin lederen portemon- naie met eenige kaartjes; een kinder mantel; een paar witte padschoenen; een kinder jas je; een zilveren bril; een strandschópe:-n paar witte badschoen- tje; een beeren portemonnaie met inh.; een kinderbadcostuum; een jurkje; een^. zilveren lucifersdoos; een sleuteltje; een*' broche; een portemonnaie met inhoud; een huissleutel. KOUDEKERK. Vergadering .van den Gemeente raad hedenavond 8 uur. Te behandelen onderwerpen: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. Mededeelingen 3. Aanbieding, Gemeente-begrooting en begrooting Waterleidingbedrijf, dienst 1928. 4. Vaststelling begrootingen BurgerL Armbestuur en Buiterlijk Wees- en Armhuis, dienst 1928. 5. Aanbieding Gemeente-rekening en vaststelling rekeningen Burgerlijk Arm bestuur en Burgerlijk Wees- en Arm huis over 1926. 6. Benoeming commissie voor het na zien van de Gemeeoiterekening dienst 1926. NIEUWKOOP. De verkoop van speldjes ten bate van de vereeniging „Hot Mobilisatie- kruis", heeft opgebracht f 62, Op 15 Aug. a.s. hoopt de Zeer Eer waarde heer Pastoor van Dijk zijn 25- jarig Priesterschap te herdenken. Dezer dagen kwam het J2-jarig zoontje van v. K. spelenderwijs zoo danig te vallen op een stuk ijzer met agjn hoofd, dat hij e?n gapende hoofd wond opliep. De heer J. R. F. v. Duijnen, on- 'förwyzer aan de R. K. School te Noot -7en, die 9 maanden geleden de .acte Wiskunde M. O. behaagde, slaagde thans te 's-Gravenhage voor de Hoofdacte. De Postduivenvereen. alhier, hield een wedvlucht vanaf Ottignies in België RECLAME HORLOGEMAKER. Maarsmansst. 7-14-21. Telefoon 630, 1293. Laatste week der Restanten Fayence tegen Fabrieksprijs. Dank zij den rommel koopt men voordeelig. De duiven kwamen in yryheid 7.30 Aankomst ie duif 10.59.44. Aankomst ljaatste duif 12.45.16. De prijzen wer den behaald door A. Akerboom, 1.6.9.; H. v. Zanten, 1.8.10; A. v. Houten, 2; G. Voorsluijs 2.5.7. De oude toren zal' weldra worden hersteld. Jarenlang heeft hjj scheef ge staan. De fundeering schynt verrot to zyn. Loop der bevolking over Juli: Geboren 13 kinderen. 6 Personen ves tigden zich alhier, terwijl er 16 vertrok ken. 2 Huwelijken weiden voltrokken. Burgerlijke stand. Bevallen: P. Kalshoven geb. Zuidam, z. H. Immer zeel geb. Brouwer, d. M. A. Wendol, geb. Maurits, d. M. Rietveld geb. Pieter- se, zoon. Ondertrouwd: G. v. d. Laan te Oegst- geost 27, j. en H. Wormser 18 j. NIEUWVEEN. Bij den Raad dezer Gemeente is leen schrijven ontvangen van Ged. St dat als vergoeding in de kosten van het onuenvQS is toegestaan de som ,van f 2620,33. i>e groententreinen op het traject Ter AarNieuw veen, vertrekken in het vervolg te 19.45 uur. Een man bezocht met een aapje ons dorp. Terwijl hij even zyn aandacht afwendde, nam het dier de gelegenheid waar om een van de omstaande jongens in izijn teen te bijten. Slechts met moeite was hei, nijdige beest weg te krijgen. NOGRBWIJR. Vermoedelijk is het voornemen van de directie der N.Z.H.T.M. om op de punten waar de tram de Douzasti*. en Bronckhorststr. kruist, een electri- sche bel te hangen, die door luiden te kennen geeft, Lat een tram in aan tocht is. Be masten zijn er al voor ge plaatst. Misschien komen ze ook te staan bij de kruisingen Lindenplein, H. Geest en Duinweg. Ook daar zullen ze niet ie verb 0 dig zijn. 02GSTGEEST. Mei. H. heeft een klacht ingediend iierzake beleediging door W. J. S., die haar de woorden „jij bent een leelijke afzetter" op den openbaren weg toe voegden. wat nu niet bepaald vriend- yoappelyk is. Door de politie is in den afgeloo- pen nacht een rijwiel in beslag genomen als niet voorzien zijnde van het belas- tingmerk 1927. RIJNSBURG. Gladiolussen komen in groote mas sa's. en in zeer vele verscheidenheden. De prijs is niet hoog, varieert van 40 tot 75 ct. per 100 voor de gewone soon- ten, terwijl extra soorten van 0,80 1,20 opbrengen. Dahlia's zijn nog niet best van kwaliteit, en brengen van 1,10 2,20 per 100 op. Mont Bretia's 0,33 0,40; Lelie's 55,60. Primulinus 0,20 0,30. Zinnia's 11,20. Gepelde Gode- sia's 0,220.30. Pompon-Dahlia's 0,40 0,60. Margrieten 0,170,28. Asters wit en lila 0,360,40. Blauw 0,30 0,35. Gonvili's 0,130,30. TER AAR. Ged. St. hebben gesloten verklaard voor hei; gebruik van alle metortrytuigen op meer dan twee wielen den weg langs de Oostzijde van het Aarkanaal van de brug over de Krtwnme Aar alhier, tot de brug over de Siuisvaïirt te Nieuwveen. Bjj den hond van A. v. R. in Langeraar heeft zich een geval van hondsdolheid voorgedaan. Hei dier weid door den eigenaar afgemaakt. Op verzoek van het bestuur der R. K. veilingvereeniging „Tuindersbe- ïang", is door de Directie der Ned Spoorwegen vergunning verleend, het vertrek der Groententreinen, bestemd voor export, 1 uur te verlaten, zoodat in het vervolg de trein 19.45 uur zal ver trekken, om 't overladen voor de koo- pers te vergemakkelijken. WASSENAAR. Gistermiddag reed op den Groot Haesebroekschen weg een luxe auto te gen een lantaarnpaal aan, met het ge volg dat deze paal totaal vernield werd. Persoonlijke ongelukken hadden bij dit enge val niet plaats. WOUBRUGGE. Het oud-archief dezer gemeente, voorheen in verschillende kasten in het Raadhuis opeengepakt, heeft, een waar diger plaats gekregen in een der niet gebruikte schoollokalen der O. L. S, Staan wij daar omringd door (lie grauw gele folianten, die lange ^en lij vige handschriften, welke der tijden ge heimen bewaren, en ons nog vertellen uit den Spaanschen tyd, b.v. de fees ten welke alhier zijn gehouden bij de inneming van Groningen en Geertijul- denberg enz. Wij nietige stervelingen. wij worden ontroerd, bij den aanblik dez^r monumenten „voorgeslachten kwijnden henen", zij blijken ons nog alles te vertel len. het lief en leed van hen, wier plaats wij hebben ingenomen. En richten wij onze schreden naar Den Haag- Üan staan wij vol eerbied stil bij wat daar bewaard wordt, vooral in liet Rijksarchief, maar ook in het stedelijk en andere archieven te Leiden Dan worden wij verlegen, dat zoo wei nig uit het verleden van Woubragge ge meen goed is geworden. ZEVENHOVEN. De arbeider H. Vonk werd zooda nig aangereden door een wieh fistel (ook hjj was per fiets), dat hij kwam te varen, en zijn hand tusschen het stuur beklemd zat. waardoor zyn wijsvinger uit het lid ging. en zijn ^eazen gekwetst werden. Geneeskundige hulp bleek nood zakelijk. GEMENGD NIEUWS. Ontrouw kassier. Dezer da gen heeft de politie te Rotterdam ge arresteerd den eersten kassier J. P. in dienst van de expeditiefirma V. en Co. aan de Boompjes. Voordat P. mét vacantie ging, be kende hij aan een der firmanten een vrij groot bedrag verduisterd te heb ben. Bij controle door den accountant van de firma ingesteld, bleek, dat on geveer'f 40000 was verdwenen. De kassier had dit geld in den loop van de jaren 1923 tot 1927 ten eigen bate aangewend. Vroeger had men bij de firma V. en Co. een boekhouding, waardoor het moge'ijk was, dat de kassier het be drag, dat hij verduisterde, op anUeie wijze weer kon dekken. Ging hi) dan met verlof, aan b/eek toch alles 111 orde te zijn. Sinds eenteen tijd evenwel heeft men de boekhouding gewijzigd en nu P. met vacantie zou gaan, "begreep hij dat de zaak vast zou loopen. De yjan speelde in cie loterij en maakte vooral de laatste jaren grove verteringen. Hii is na verhoor in het huis van Bewaring ingesloten. De kassier was sinds zeventien ïaar bii de firma in betrekking en genoot het volste vertrouwen. Fab-riek in brand. Gister nacht te ongeveer half vier is brand uitgebroken in de fabriek van de N. V. Zuivelfabriek en Melkhandel „Gouda", te Gouda gevestigd aan de Karnemelkschesl oot. De brand is vermoedelijk ontstaan, door het warmloopen van den motor der ijsmachine, die op den zolder was geplaatst van de papkookerij. De uitslaande vlammen werden op gemerkt door een juist pas&eerenden postbode. De brandweer was spoedig ter plaatse en tastte met zeven stralen van ae motor- en stoomspuit het vuur aan. Het grootste gedeelte van het ge bouw kon behouden blijven. Het archief is nagenoeg geheel ver nield. In cje benedenverdieping, waar de machines staan, is, behalve water schade, niet v^el schade aangericht. De pasteuriseerinrichting en het ont- vanglokaal kunnen zelfs, indien stoom verkregen kan worden, weer in wer king worden gesteld. Sinds gisteren is de Goudsche Co öperatieve melkinrichting „De Com- bmat;e", fabriek van melkproducten, overgegaan in de N. V. Zuivelfabriek en melkhandel „Gouda". Het personeel, bestaande uit acht personen, is gisteren ontslagen, doch is, behalve ae bedrijfsleider, in zijn zijn geheel weer door de N. V. aan genomen. Een gecompliceerd geval... Eergisteravond omstreeks 8 uur heeft zich, naar het „Vad." meldt, in 't anders zoo rustige Statenkwartier te Gravenhage een zeer eigenaardig geval voorgedaan, dat zich als volgt heeft toegedragen. Op de Frederik Hendriklaan, nabij 't Prins Mauritsplein, liep een gegra dueerde cadet. Op zeker oogenblik passeerde er een soldaat per rijwiel, die niet heb voorgeschreven militair saluut bracht en deswege door den cadet bevolen werd om al te stappen en zich te ver antwoorden. De soldaat gaf hieraan echter geen gevolg, doch zette er meer gang in. De aanstaande officier gaf pet ook niet op, greep fluks een rijwiel, dat bij den groent enhandel aar Ten Berge voor de etalage stond, en ging er den overtreder op achterna. Deze opzet gelukte en weldra was de soldaat aangehouden. Zooals het m ons weinig orde lievend land meer gaat, ging toen het publiek, dat blijkbaar met den jongen medelijden had, zich er mee bemoeien. Het gevolg was, dat de cadet in de verdrukking kwam en eenige klappen opliep, zoodat hij zich in een pass ee renden a.uto in veiligheid moest stel len en de arrestant de beenen nam. Het weggenomen rijwiel schijnt er gens te zijn neergeworpen. Intusschen was de groentenhanlde- laar met dezen gang van zaken nieti tevreden. Niet alleen ontstond er voor zijn deur een groote volksoploop, doch hij was ook zijn rijwiel kwijt en dit woog het zwaarst, zoodat ae politie aan het bureau Duinstraat werd ge waarschuwd. i Twee rijwielagenten kwamen in al lerijl ter assistentie, doch moesten vol staan met het verspreiden van heit publiek, aangezien noch het rijwiel, noch de dramatis personae in de omgeving aangetroffen werden. Den groentenhandelaar werd der raad gegeven, aangifte te doen van de vermissing van zijn rijwiel bij de afd. E., terwijl het nog ae vraag, is, of. het militaire zaakje verdere gevolgen zal hebben. Een hoos. Zooals reedsigemelld! heeft boven Friesland een hevig noocl weer gewoed, gepaard gaande met hevige stortbuien en stormachtige win den. Tijdens het onweer was het feest terrein van Wommels met zijn attrac ties als draaimolen, schiettent, hoep- laspel, enz., in een oogenblik ont ruimd.. De meeste menschen, o.w. ook de kaatsers, zochten een toevlucht in de f roote consumptietent, die voor plm. 00 bezoekers ruimte bood. De regen viel bij stroomen neer en de lucht werd op een gegeven oogen blik inktzwart, terwijl een geelgroene slurfvormige wolk, een zoogenaamde hoos, zich plotseling in het zuidoosten vormde en even plotseling als snel haar vernielenden invloed op het feest terrein deed gelden. Van de consumptietent, waaronder zeker een paar honderd mannen, vrou wen en kinderen hun heil hadden ge zocht, werden, zoo meldt „O. N.", door de geweldige windkracht de zinken platen, welke als dekstukken dienst deden, als veertjes in de lucht geblazen en een eind verder néérgé- smakt; de dikke spanten kraakten en braken af, alsof het lucifershoutjes waren, volwassenen en kinderen lie pen of kropen schreiend en jamme rend uit de ruïne te voorschijn. De hoepbtent werd met al zijn heb ben en houden tegen den gróna gesla gen, niets bleef gespaard, de „kop van jut" brak netjes middendoor, do draaimolen werd in elkaar gedrukt,, alleenstaande palen uit den grónd ge draaid. Van de Leeuwarder straatmuzikan ten kwamen er twee in de naastbijzijh- de gracht terecht. Vooral tijdens het instorten van de groote tent heerschte er een enorme paniek., velen vluchtten het open veld in, en legden zich, indachtig de vori ge rampen plat op den grona nect-r. 5 minuten was alles vcv-o»! en r-p'v l te men zich ^ri|i naai de vormlooze massa van balken, plan ken en zink om bu'p te biedei aan ongelukk'gen. nie /.oneer -wiitei ge- dpod of'gewond moesten rijn Wonder boven woïïüci wem nie mand ge^ >a ze lis niet eens gewond een enkel schrammetje n ei meege rek end. In het dorp zijn tal van groote, ?wi re boomen verr e'd sommige Lmi rteó. starn afgek* gt nn-br piheei ont won eid. J annen eri stukken /.ii>r \ve'- den van enkele v. .nwgea Tesla2;^n en neergesmakt op den weg. De hoos gmg gepaard met ven lang gerekt sissend gefluit. Bij rlok.cr N. en den veearts L is door neervallende boomen veel schade aangericht.- Enkele bewoners vluchtten in den Kelder. Het verkeer moest een tijdlang stop gezet worden, daar een tweetal ontwortelde reus achtige populieren den rijweg totaal versperden. Een woonwagen, waarin een ge zin met zeven kinderen, sloeg over den kop en werd daardoor meteen on bewoonbaar. Land- en Tuinbouw. •lV HERINNERING. Ditmaal is er niets nieuws te ver tellen, maar dringt de tijd van het jaai om te herinneren aan iets waarop ai meer dan eens reeds is gewezen. Zooals men weet zijn het vooral de fokkers van het Groninger zwartblaai veeslag, tot wie het woord wordt ge richt als ondergeteekende in de krant schrijft. De herinnering betreft ditmaal hei feit, dat zij die een fokstier hebben, die voor het laatste jaar dienst doet, en om een of andere oorzaak moet (of soms is) van de hand gedaan, worden aangespoord om thans reeds uit te zien naar een andere. Om vele oorzaken van bijkomstigen aard worden thans in Groningen on derscheiden pinkstieren en oudere van de hand gedaan, die te veel fokwaarde hebben om naar de slachtbank te gaan Onder fokwaarde verstaan we, dai het dier zelf goed is gebouwd, en dat het afstamt van prima ouders en groot ouders, waarvan de vrouwelijke die^n uitmunten door beste opbrengsten met goed vetgehalte. Laat de andere, waarvan niets bekend is, of waarvan bekend is dat de productiecijfers en verdere afkomst nu juist niet zoo bij zonder zijn, maar dienen voor de ver vulling van de behoefte aan biefstuk en wat dies meer zij. Het is dikwijls jammer, meer dan jammer dat zoo om dezen tijd van het jaar de Groninger veehouder, die daar naast in den regel ook nog meer 01 minder bouwland heeft, zijn stier maar gauw verkoopt, soms omdat hij eenmaal door een geheel of half dro ge sloot ging. Legt hij hem vast, dan moet hij tel kens van plaats verandéren en liefst dagelijks nog een stukje koek ge bracht worden, en daarvoor gunt men zich in de drukte van den korenoogst geen tijd. Dusde stier maar opge ruimd. Vooral als het een stier betreft die uit eigen stal werd gefokt, dan besluit men hiertoe gemakkelijker, dan wanneer hij in het voorjaar voor een aardig prijsje werd aangekocht. In den regel verkeeren de stieren die we bier op het oog hebben niet in bij zondere conditie maar dat hinden niet zooveel te beter kan men de gebreken zien, terwijl de prijs er niet door wordt verhoogd. Welk advies dus wordt gegeven? Dit: Iedere boer, die moet verande ren van fokstier geeft order aan den koopman, waar hij geregeld zaken mee doet, en die daarom zijn vertrou wen heeft, opdat die, geregeld in Gro ningen komende, de hand kan leggen op een voor u geschikt dier, dat mis schien anders voor dood zou zijn ver kocht. Of: Men plaatse een adverten tie in het „Groninger Landbouwblad", bureau Martinikerkhof 33 Groningen: „Te koop gevraagd: Een zwartblaarde fokstier.... enz." Ook weet ondergeteekende wel eens wat dat misschien voor u geschikt Is: adressen waar uzelf of uw koopman zooiets kan vinden worden gaarne ver schaft. Over de vraag of het nog noodïg is, aan te sporen tot aankoop van goede stieren v. productieve afkomst, zullen we nu maar niet spreken.... Het op de stierenmarkt zoo na den dektij l aangevoerde doet meer dan duidelijk zien dat er nog veel te veel stieren voor de fokkerij worden gebruikt, die noodig voor hun eersten verjaardag moesten zijn geslacht, of voor mestos bestemd. Met de slechte stieren word: steeds te veel, met de beste altijd te weinig gefokt. J. W. BAKKER. VISSCHEHIJBBR1CHTEN, IJMUIDEN, 11 Augustus. Heden zijn alhier aan den rijksafslag aangeko men 18 stoomtrawlers, 1 drijfnetvaar tuig en 17 kustvisschers. De aanvoer en prijzen waren voor: Trawlvisch: 45 kns tarbot 23 82.50, 22 kn. griet 20—62 per 50 Kg.; 1143 stuks groote tong 2.252.40, 5010 stuks middel tong 1.602.30, 21101 stuks kleine tong 1.201.50 p. Kg.; 8 kn. groote schol 36—44, 9 kn. middel dito 3540, 34 kn. zet schol 23—27, 705 kn. kleine dito 1.60—19, 42 kn. schar 5.1014.50 per kist van 50 Kg.; 26 kn. rog 613.50 per 20 st.; 40 stuks vleet 0.342.18 per stuk; 48 kn. pieterman poontjes 814, 14 kn. groote schelvisch 3032, 30 kn. mid del dito 1926, 96 kn. kleinmiddel 14.5020, 222 kn. kleine schelvisch 7—12 per kist van 50 Kg.; 17 kn. ka beljauw 4664 per kist van 125 1^.; 62 kn. gr. gullen 8.50—16, 161 kn. kL gullen 3.506 per kist van 50 Kg.; 48 stuks leng 0.601.60 per stuk; 67 kn. wijting 3.20—4.40 per kist van 50 Kg.; 13 stuks koolvisch 0.430.60 per stuk; 11 stuks kreeft 1.502.25 per stuk; 612 kn. makreel 8—13; 388 kn. haring 9.50-11 per kist van 50 Kg. Haring: 89 kantjes: maatjes 11.20 12.20 per kantje. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 17 aan de markt. De besommingen waren: IJM 43 met 2261, IJM 103 met 1781, IJM 324 m. 2204, IJM 21 niet 4197, IJM 12 met 1759, IJM 67 met 2167, IJM 64 met 1627, IJM 37 met 3178, IJM 65 met f 2368, IJM 94 met 2289, IJM 147 m. 204, IJM 503 met 1456, IJM 271 m. 4024, IJM 22 met 1673, IJM 183 met 3107, IJM 316 met 2114 en IJM 193 met 2418. Van de treilloggers kwam heden aan den afslag de Z.K. 52 met 182 besomming. De besommingen der haring schepen waren neden IJM 406 motor- logger met 3816. Van de Katwijker haringvloot kwam hier binnen de logger KW 48 met 29 last pekelharing. Scheepstij dingen. EOLLANB— AMERIKA-LIJN. VEENDAM, Rott. n. New York, p 11 (11.10 v.m.) Lizard. BREEDIJK, Baltimore n. Rott. p. 11 (6.10 nam.) Lizard. MAASDAM, Rott. n. N. Orleans, 10 (n.m.) v. Coruna, NOORDERDIJK, Vancr. n. Rott. 10 te Porti. (O.) WESTERDIJK, Vancr. n. Rott. 10 van Cristobal. BOSCHDIJK. 10 v. Rott. n. Baltimore. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. RANBFONTEIN, uitr., 11 v. Antwer pen. RIETFONTEIN, 11 v. Rott. n. Ham burg. GIEKERK,»thuisr., 10 v. Beira. HAARLEM, 11 v. Amst. n. Lagos. JAGERSFONTEIN, uitr.. 11 te Pt. Eli sabeth. GRIJPSKERK, Hamb. n. Amst. 11 te Antwerpen. NIAS, uitr., 11 v. Dar es Salaam n. Limni. SUMATRA, thuisr., 11 te Dar es Sa laam MELISKERK. uitr., p. 10 Perim. KON. HOLLANDSCH12 LLOYD. ZAANLAND, thuisr., 11 v. Antwerpen. GELRIA vacantiereis, middagbestek 11 Aug. 57 gr. 26 min. N.B.., 4 gr. 35 min. O.L. Mooi kalm weder, alles wel. Vrij dag 8 uur te IJmuide:a. GAASTERLAND, uitr.. 11 te Bahia. ROTTERDAMSCF1E LLOYD. TABANAN, Rott. n. Batavia, 11 Tfo v.m.) te Southampton. JACATRA, uitr., 9 te Duinkerken. DJEMBER, uitr., p. 10 Oitavos. PATRIA, uitr., 10 (vjn.) v. Suez. TAMBORA, thuisr.. 13 te Marseille verwacht. INDRAPOERA, th'oisr., p. 11 Point'de Galle. INSULINDE, uitr., 10 v. Belawan. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. KAMBANGAN, fhuisr., 11 v. Pt. Said. KARIMATA, thuisr., p. 9 Peniche. J. P. COEN, thwisr., 10 v. Algiers. BATOE. uitr., iO te Split. PRINSES JULIANA, thuisr.. 11 v. Perim. PRINS DER NEDERLANDEN, uitr., 11 te Genua. SALAWATL, thuisr., 8 v. Singapore.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6