alwaar tusschen de tien en twintig duizend Vrijwillige Landstormers worden verwacht. Alle Vrijwilligers zullen ongewa pend, alleen met den oranje-armband aan de bijeenkomst deelnemen. De meer dan duizend aangesloten Officieren echter in uniform. De Commissie tot voorbereiding is met do uitwerking van het program ma reeds ver gevorderd. SAGGO EN VANZETTI. Zoowel door den Amerikaanschen ;ezant te Den Haag als door de poli tie zijn dreigbrieven ontvangen in verband met de Sacco en Vanzetti- zaak. Voor het Legatie-gebouw aan de Princessegracht en voor het woon huis van den gezant aan het Voor hout zijn politieposten versterkt met eenige rechercheurs. DE HEER PLESMAN NAAR INDIë. De heer A. Plesman, directeur van de Kon. Luchtvaart-Mij. voor Neder land en Koloniën, zal, naar het Dag blad v. Rott. verneemt, zich 26 Aug. te Genua aan boord van de Grotius begeven en een reis naar de koloniën maken, waar hij ongeveer een half jaar zal vertoeven. In dien tijd zal hij trachten, door be sprekingen met autoriteiten en voor aanstaande zakenlieden voorbereidin gen te treffen tot het stichten van een Indische afdeeling van de K.L.M., in verband met de toekomstige lucht- verbinding NederlandKoloniën. De heer H. Martin zal den heer Plesman gedurende zijn afwezigheid hier te lande vervangen. UIT DE OMGEVING. SASSENHEIM. Gemeenteraad. Gisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente. Voorzitter: de Burgemeester. Afwezig de heeren Bader en Speel man. De Voorzitter opent de vergadering. De notulen worden behoudens en kele opmerkingen goedgekeurd.. 1. Ingekomen stukken. w Goedgekeurd is terugontvangen de rekening der gemeente over 1926. Eveneens is goedgekeurd de begroo ting 1927. Verder zijn ingekomen van Ged. Staten enkele goedkeuringen van raadsbesluiten. Van het Electriciteitsbedrijf is in gekomen een schrijven dat de ge meente 7 pet. uitgekeerd krijgt op haar aandeelen. Deze stukken worden voor kennis geving aangenomen. Op een verzoek van den heer Spek vroeger ingezetene van de gemeente, huurder van gemeentegrond voor weiland, welke grond thans voor voet bal terrein wordt gebruikt, om een schadevergoeding van 100 wegens ontslag van huur, wordt afwijzend beschikt. De heer Spek had toen hem gevraagd werd wat hij er voor over had om van de huur ontslagen te zijn gezegd clat hij er niets voor over had, waarop destijds besloten is hem zon der meer te ontslaan. Een verzoekschrift van de bewo ners van de Vaartkade om die kade op te knappen is reeds door B. en W. behandeld en daar wordt aan ge werkt. Gewezen wordt op den slechten toe- stanj van andere straten, die volgend jaar hersteld zullen worden. 2. Voorstel B. en W. vergoeding aan politie voor zomerunifonm f 15>per jaar. Een pakje als bedoeld kost 31 en B. en W. hebben bij de toekenning van de vergoeding de voorwaarde ge steld dat het pakje ook gedragen v.ordt, Aangenomen. 3. Rekening 1926 Gezondheidscommis sie. 4 Deze rekening sluit met een batig saldo van 741.24. Besloten wordt san (tie aan deze rekening te geven. 4. Begrooting 192S Gezondheidscom missie. De gemeente Sassenheim staat op deze i egrooting mot een bedrag van 80.99. Wordt vastgesteld. 5. Advies Geza 1,dhc-idscommissie on bewoonbaar verklaring woningen Bijen nest. Het betreft bier de woningen in het .Bijennest" waaromtrent door de Gezondheidscommissie rapport is uit gebracht. Dezo commissie dringt sterk op onbewoonbaarverklaring aan; om- dal geen verbetering meer is aan te brengen. De muien en daken verkee- ivn in zeer slechten toestan.'., de toe voer van licht in de huizen is onvol doende (1 M2. oppervlakte voor oen kamer van 18 M2.). De zolderingen zijn veel te laag; de afscheiding op de zolder^ tusschen de verschillende perceelen bestaat uit houten schotten, twee meter hoog. De zindelijkheid laat veel te wenschen over. B. en W. stellen voor tot onbewoon baarverklaring over te gaan en de ontruimingstermijn, te bepalen op 6 maanden. De beer Verkley vraagt of niet met d^n eigenaar is gesproken. De Voorzitter antwoordt dat het den eigenaar koud laat. De heer Bisschop vraagt of de bewoners verplicht kunnen worden, wanneer er 'n woning in de gemeente Vrij komt, deze te trekken. De Voorzitter antwoordt dat de bewoners vrij zijn een huis te be trekken waar zij willen. De heer Warnaar zegt dat waar het voor de menschen onhoudbaar is in de bedoelde huizen te blijven wo nen, B. en W. gaarne in dit bijzonde re geval, waar de menschen mis schien moeilijk een hui? kunnen krij gen, om verschillende redenen hun medewerking daartoe, zullen verlee- uen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Punt 6 zal aan het einde der agen da behandeld worden. 7. Verzoek onderwijzeres nuttige handwerken O. L. S. betaling lesuren onder vacantie, d.i. 7 x f2,50 meer. De Voorzitter zegt dat B. en W. voorstellen dit bedrag toe te staan, echter onder anderen vorm, b.v. als reisgeld opdat niet voor anderen ook de deur wordt opengezet om op dit bedrag aanspraak te maken. De heer Breda wil het bedrag toekennen in de vorm aan een gra tificatie. De heer v. Sonneveldt wil dit bedrag toekennen in den vorm waar in het gevraagd wordt. Spr vindt dat de onderwijzeressen recht hebben op dit bedrag, ook de anderen. Spr. wil het aan allen toekennen, wanneer ze er om vragen. De heer Warnaar is hiertegen. Spr. is voor de gelijkstelling, maar de wettelijke uitvoering daar ontbreekt nogal wat aan. Het kan op die manier een betrekkelijk groote uitgaaf wor den. Spr. wil het voorstel van B. en W. handhaven. De heer v. Sonneveldt zegt dat we hier de wet moeten uitvoeren ook al is ze in ons nadeel. De heer Warnaar zegt tegen el ke vergoeding te zullen zijn wanneer 'het voorstel niet wordt aangenomen. De heer v. d. Ge.i wil niet met achterdeurtjes werken. Spr. wil deze vergoeding toekennen zooals ze ge vraagd wordt en wanneer de anderen komen ook aan nen het geld toestaan Het voorstel van B. en W. in stem ming gebracht wordt aangenomen met tegen 3 stemmen. Tegen stem den de heeren Verkley, v. d. Geest en v. Sonneveid. 8. erzoèk Hellegatspolder om jaar- lijksche vergoeding van f500,voor oni.erhcud kade gedurende 5 jaar. B. en W. hebben een en ander in oogenschouw genomen en zijn van meening dat door het uitdiepen van de Sassenheimervaart veel minder gevaar is gekomen voor de Hellegats polder. Voor het stoomen door even- genoemde vaart wordt trouwens ook geld geheven en dat bedrag wordt verdeeld onder de Aangelanden. B. en W. kunnen derhalve geen reden vinden om het verzoek toe te staan. De heer Verkley vindt deze aan vrage abnormaal hoog. Daarom is Spr. er niet voor. Spr. vindt bet ech ter onbillijk dat ingelanden moeten betalen het onderhoud dat veroor zaakt wordt door het stoomen in de Sassenheimervaart, terwijl ze er toch weinig mee te maken hebben. De Voorzitter zegt dat wat be treft bet stoomen de vergunning daarvoor wordt verleend door Rijn land. De heer Verkley zegt er nooit voor te zijn dat het stoomen zou wor den verboden maar alleen vindt Spr. dat het onbillijk is dat voor het alge meen belang de polder op moet trek ken. De beer Warnaar zegt dat even min als van het verkeer op wegen de onkosten van verzakkingen op der tien kunnen worden overgebracht ook voor waterwegen dit niet kan ge daan worden. Tevens merkt Spr. op, dat wanneer het gesprokene door den heer Verkley wordt doorgevoerd spoedig meerdere polders met dezelf de eischen zullen komen. Spr. wil de heeren in ernstige overweging geven momenteel niets aan de zaak te doen. Besloten wordt het verzoek niet toe te staan. 9. Aanbieding gemeentorekening:'26 en benoeming Commissie van onderzoek In deze Commissie worden be noemd de heeren v. Rhijn, Bisschop en Verkley. Thans komt in behandeling punt 6. 6. Bepaling koopprijzen bouwtentei- nen Grondbedrijf. B. en W. meenen dat het goed is dat de prijzen thans worden bepaald en bij deze prijzen eenige algemeene bepalingen vast te stellen, die ver fraaiing van de te bouwen lanen ach ter het park zullen beoogen. Onder deze bepalingen is o.a., dat in zekere wijken geen winkels mogen worden ingericht, dit omdat geen snoepwinkeltjes e.d. zullen ontstaan die de omgeving zullen ontsieren. De heer v. d. Geest komt hier te gen op. Spr. gelooft dat een winkel niet direct een ontsiering voor de om geving zal worden. Besloten wordt hieromtrent de hoek BeukenlaanKerkweg niet onder het absolute verbod op te nemen. Daar zal een winkel mogen worden ge bouwd. In de overige lanen naar het oordeel van B. en W. Tevens wordt besloten dat aan de Beukenlaan niet meer dan twee hui zen onder één kap mogen worden ge bouwd. De huizen zullen geen platte daken mogen hebben. Houten villa's mogen worden geplaatst. De heer v. d. Geest wil dat de be paling, bevattende aansluiting aan riool, ook op de bebouwde eigendom men van toepassing zal zijn. Is in bewerking. Over de prijzen van den bouwgrond zal in geheime vergadering worden gesproken. Bij de rondvraag vraagt de heer v. d. Geest waar de kisten moeten geladen worden binnenkort. Spr. wil strengere bepalingen hebben opdat de steenen op de haven aanwezig eerder worden opgeruimd. De Voorzitter zegt dat er in het college van B. en W. reeds over gesproken is om een zwaardere pro gressieve heffing vast te stellen. Spr. zegt dat B. en W. hun best zullen doen om verbetering in den toestand te brengen. Tevens vraagt de heer v. d. Geest of er niets aan te doen is dat er mest overgeladen wordt in 't midden van de gemeente (Oude haven). De men schen hebben daar zeer veel last van door de ondragelijke stank. De Voorzitter zegt dat er aan gedaan zal worden wat kan. De heer Bisschops komt nog maals terug op de kwestie van het badhuis. Spr. weet zeker dat een groot aantal menschen daar naar ver langen. De grond is er voor disponi bel. Spr. gelooft niet dat een badhuis sair.oen kan gaan met een zweminrich ting en daarom wil Spr. spoedig deze zaak behandeld zien. De Voorzitter zegt dat er nog meer verlangd wordt naar een Zwem inrichting. Spr. gelooft dat een com binatie nog niet van de baan is. Spr. zou daarom nog eenigen tijd willen wachten. Spr. zal het echter bij B. ori \V. nader ter sprake brengen. De heer Krom zegt dat dit al dik wijls gezegd is. De zaak wordt tel - ko.'is verschoven. Spr. zou de zaak ook spoedig willen doorzetten. De heer Breda zou ook niet zoo lang willen wachten. Spr. gelooft dat een en ander thans wel onder de oogen kan worden gezien. De heer Verkley vraagt of dit niets is voor het particulier initiatief De heer Warnaa r zegt dat wan neer dat het geval zou zijn hij dade lijk het stukje grond >u willen ca deau geven cn desnoods nog subsidie geven ook. Aan het eind der vergadering spreekt de Voorzitter een enkel woord tot den heer Krom, die waarschijnlijk voor het laatst de vergadering van den Raad bijwoont. De heer Krom was geen groot spreker, maar wan neer hij voor den dag kwam, was het goed. Spr gelooft de volk van de an dere raadsleden te zijn wanneer hij ■ien heer Krom dankt voor alles wat hij gedaan heeft voor 1e gemeente. Spr. wenscht dat het den hes: Krom huiten de raad wel moge gaan. De heer Krom dankt den Voorzit ter voor zijn woorden en dankt te vens de Wethouders en de overige raadsleden voor hun vriendschap. Al waren de debatten wel eens langdra dig, toch heeft Spr. altijd met pleizier zijn werk in den Raad gedaan. Spr. draagt speciaal het belang van de zwakkeren in de gemeente aan le raadsleden op. Daarna sluiting. GEMENGD NIEUWS. Flink opgetreden. Twee spelende jongens bevonden zich ia de nabijheid van de fabriek Hamburger aan de Riebeekstraat. te Utrecht. Zij zagen een man de thans wegens vacantie'" gesloten fabriek binnen gaan en even later weer naar buiten komen met een zak op zijn rug. De jongens vonden het zaakje ver dacht en waren zoo flink naar net po litiebureau te gaan, waar ze het geval vertelden en een zoo duidelijk signale ment gaven van den inbreker, dat de politie dadelijk een van haar oude be kenden herkende. Deze, een 1 woonwagenbewoner, Is geariesteerd en ingesloten. Het bleek, dat hij een zak loodi haa ontvreemd. Kwaiongens. Toen een 12- jange jongen den spoorwegovergang, aan de Vleutensche weg te Utrejut wi;ce passeeren, werd hij door an<ie.*e jongens aangehouden, die riepen „Berst laten zien, wat ;.e in je zak ken hebt". j oen de jongen dat niet wilde doen vïeien de anderen hem aan met het. gexolg. dat de 12-jarige zoodanig aan den hais werd verwond, aai hu na'- ae rijksklinieken moest worden over geL?iacht. In de Lange Elizabetnstra5 wilden ;or gens een knaap, die ichteroc een* wagen zat, dwingen plaats voor hen te maken. Ze sloegen hem met een stok, die echter brak. Een van de jongens nam toen een der gebroken stukken en gooide claar mee naar den jongen op den wagen. De stok trof den jongen in het oog, waardoor hij dadeujk in het Ooglijders gesticht ter verpleging moest worden opgenomen. De politie heeft van beide gevallen de claders niet kunnen ontdekken. Zij roept thans getuigen op om na dere inlichtingen te kunnen verstrek ken. Brand. Gisteren is het gebouwi der N. V. Slebos' Manufactuur- en Confectiehandel op de Groote Markü te Oldenzaal grootendeels uitgebrand! Verzekering dekt de schade. Oplichting. Te Delft ver voegde zich dezer dagen een zich noe mende van Dam bij een kamerverhuun ster, bij wie hij een kamer bes orale. Hij gaf voor rangeerder bij rte Neef. Spoorwegen te zijn en was verplaatst van Beetsterzwaag naar Delft. Den volgenden ochtend vertelde hij dat zijn vader een boerderij bezat te Beetsterzwaag, en zoo goedkoop eie ren kon leveren. Hij wist zijn hospita te bewegen, hem f 10 te geven, waar voor hij eieren bij zijn vader zou be stellen. Daarna vertrok hij om zijn koffersi van het station te halen, doch tot he den moet hij nog terugkeeren. Het signalement van dezen persoon; stemt overeen met- dat van den zich noemenden Bakker, die in meerdere plaatsen van het land soortgelijke de lieten heeft gepleegd1. Een knap j a g e r. De varens gezel J. H. v., zat zich voor de wo ning van zijn ouders in de Bernards na- straat te Rotterdam in het zonnetje te koesteren, toén hij eensklaps een ste kende pijn in zijd rechterwang voelde en even later ook in zijn linkerbeen Een onderzoek wees uit, dia,t de 35- jarige J. B., uit de Schoterboschstraat' die met zijn buks in de Bemarddne- stiaat aan het wandelen, was* eens klaps lust gevoeld had bij georek aan konijnen ot ander wild, zijn schutters bekwaamheden op een paar glinste rende blikjes die in die straat Jagen te beproeven. Het gevolg was, dat hij- niet de blik jes raakte, maar den zeeman m ruste, twee schoten hagel in het lichaam zond. De buks van den snuggeren jager, is in beslag genomen en tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. De verwondingen van J. V. zijn met ernstig. Gedood. Tijdens een kort doch hevig onweer boxen Wemeldinge is de l7-jarige J. Feytel op net tand, terwijl hij bezig was met twee paarden te ploegen, door den bliksem getrot- ten. .?-• De paarden waren op slag dood De jongen werd in bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis te boes vervoerd. Brand. Aan de Tongelresche straat te Eindhoven heeft een brand gewoed in een garage, tevens berg plaats, toebehoorende aan de Heine- kens bierbrouwerij, welke garage in huur is bij den heer Smulders. Door het krachtig optreden.van de Eindhox en-sciie brandweer wist men den brand tot de garage te beperken. Een wagen der brouwerij werd een prooi der vlammen. Een paar auto's konden bijtijds in veiligheid worden georacht. De overval te Weert. De arbeider A. M., die in verband met de inbraak en roof in de woning van den gebrekkigen H. op het gehucht Vrakker te Weert (L.) was gearres teerd, is weer vrijgelaten. Thans zijn de Gebr. M. S. en A. S- te Brunssum (LJ als verdacht va?r den overval, gevangen genomen. Kampeerende blinden. Evenals het vorige jaar heeft 't hoofd bestuur van den Nederlandschen blin. denbond wederom voor zijn leden een- kamp georaniseerd. In deze week kampeeren een 20-tal blinden met eenige ziende hulp te Schaarsbergen, nabij Arnhem. Ondanks enkele onweersbuien is de stemming uitstekend en alle deelne mers weten zich goed aan te passen bij de moeilijkheden, die eenmaal aan hét kampeeren verbonden zijn. De tenten zijn welwillend beschik baar gesteld door het Ministerie van Oorlog. Verboden? Dezer dagen heeft de maréchaussee te Coevor den "tegen een jongen aldaar, die met een wind buks over straat liep, proces-verbaal opgemaakt, met het doel, een principi- eele uitspraak te krijgen of een wind*- buks al of niet een verboden wapen is. In de, wet op het dragen van wape nen staat naast velerlei schiet- en an dere wapens de windbuks niet als ver boden wapen genoemd, wel staat er op het einde der opsomming „en der gelijke voorwerpen". De rechter zal dus nu te beslissen krijgen, of deze woorden zoo geïnter preteerd moeten worden, dat een windbuks ook tot de verboden wapens zal gaan behooren. Als het antwoord' hierop bevesti gend luidt, dan zulten de scniettenten voor gced van de kermisterreinen moeten verdwijnen, terwijl vele Hage naars niet meer op het schietapparaat je op de Fier hun capaciteiten zullen kunnen beproeven. Een drieling. Dezer in de Mariastichtmg te Haarlem een drieling geboren, zoons van den heer en 'mevr. R; et veld te Bentveld, ge meente Zand voort. De kinderen wogen oil tie geooo te -ór-deischeidenlijk 4.5 00na, 3 poneï en 0.3 pond. De moeder en die drie kinderen ma ken het goed. Een krankzinnige. Gister morgen begaf een zekere N., wonen de in de Hubertastraat te Eindhoven, zich naar zijn werk, toen hij zekeren S. ontmoette, die in dezelfde straat woont. N .werd door S., zonder do minste aanleiding aangevallen en meii een mes in den rug gestoken, waar door hij vrij ernstige wonden opliep. De dader is door de recherche aan gehouden. Hij bleek geheel overspan nen te zijn. Door een geneesheer is gecon stateerd, dat hij krankzinnig is, waar op hij naar het krankzinnigengesticht te Vugt is overgebracht. LIJST VAN VESTIGING EN VERTREE. Gevestigd. A. de Roo, arbeider, Waardgr. 108; J. Jansen, timmerman, Langegracht 169; J. G. D. Haverman, kant.-bed., Stationsplein 4; J. F. Dinnewet, Haag- weg 45a; Wed. C. HoogerwaardVer boom, De Genestetstraat 50; N. van Straten, verpleegster Acad. Ziekenhuis J. H. Steffelaar, id. Daaconessenhuis; J. A. J. T. Saltei-3, timmerman, Lange gracht 169; C. Schoonens en fam.. v. d. Duynstr. 30; P. J. Maters, wagenrij ders, Oosterstr. 29; J. Valko, Morsch- weg 40a; J. C. F. Schultze, kinderjuf. Oegstg.laan 4; J., H. TijssenHelgers, H. Rijndijk 118; J. de jong, verpleeg ster, Acad. Ziekenhuis; J. j. L. Tem- minck en fam., advocaat en procu reur, Da Costastraat 14; M. Smit, K. Rapenburg 10a; G. J. Ammerlaan, ver- kooper, Heerenstr. 139; J. H. H. Beek man en fam., koopman, Steenschuur 2; A. P. Laagland, dienstbode, Steen- schuur 2; M. Gorentzki, dienstbode, Rijn- en Schiekade 36; M. Bogaards, verpleegster, Rijnkade 6a; H. P. van Willigenburg. verpleegster, Zoeterw.- singel 83; Joha. Weers, dienstbode, H. Rijndijk 18a; C. M. de Haas, religieuse. Hooigracht 13; N. Verwey, Lijsterstr. 1; T. A. Th. de Wringer en fam., wijn handelaar, Utr. Jaagpad 21; K. Lee mans en fam., zilverdraaier, Hooge- woerd 69; T. J. A. van Beukering, bouwkundige, Garenmarkt 36; J. de Jong en fam., arbeider Oranjegracht 22; H. van der Voort, Nieuwe Rijn 45a; A. P. F. van Bijsterveld, agenturen, Koninginnelaan 30; J. Dirksen, kellner, Langebrug 14; S. C. J. Gleim, kapster, Heerensingel 41; YV. Dekker, Oegst— geesterlaan 29; F. A. Grimbergen en fam., onderwijzer Witte Rozenstr. 56; J. Kuneken, Stadhouderslaan 14; M. Arents, zuster-overste, Hoogewoerd 57; J. A. P. Müller, verpl. Boerhaavestr. 33; N. C. J. van Y'uuren, id. id.; H. Th. HesselinkVan Steeven en fam., Rns^ b.weg 140; J. A. SteenstraOrtmann. Oranjestraat 12; K. Ivoorn en fam., H.- Rijndijk 41; C. van Eunen, kleederma ker, Maredijk 18; A. M. YVeerink, dienstbode, Rijnsburgersingel 23; E. G. P. de Josselin de Jong, geb. Seuly en fam., Johan de Wittstraat 13; E. Der- nison, geb. Warmerdam en fam., Han senstraat 87P. A. Houterman en fam., opperman, Koornbrugsteeg 6a; M. van Eerden en fam., timmerman, id. id.; C. H. W. Arends, dienstbode. Rijns- burgerweg 84. Vertrokken. G. v. Leeuwen, Den Haag, Musschen- broekstraat 5; J. Kortenoever, Oegst- geest, Dorpstr. 45E; H. J. Cuvelier, Haarl.meer, Venneperstr. 43; G. Lief rink, Zeist, Mourikstraat 6; J. van Rijnswou, Zalt-Bommel, Markt 54; H. Herskamp, Utrecht. Orionstraat 64; Fr. Ph. Küthe, Arnhem, Ernest Casimir- str. 13; N. Dool, Amsterdam, Mercator- str. 66III; C. Verhart, Schiedam, Ab- benbroekstr. 19a; H. van Veen, Hilver sum, Leegwaterstr. 58; J. v. d. Ouden- aller, Amersfoort, Lageweg 21; C. M. Boetekees. Amsterdam, Nassaukade 56bis; E. en M. Schneider, Duisburg Ruhrort, Florastr. 46; W. B. Vletter, Rijswijk (Z.-H.) Ieplaan 19; Fr. YV. T. Hunger, Wassenaar, Middelweg 10; W. J. v. Driel, Den Haag, Hekkenlaan 3E; Th. C. v. d. Nouland, Voorschoten, Rijndijk 106; Dr. J. Schokking. Kat wijk, Huize ..Hovlo"; Chr. v. Mourik, Gaanderen. 236; J. A. van Deursen, Rotterdam, Ziekenhuis Bergweg; G. H. Kneepkens, Oegstgeest, „Endegeest"; J. Hoogkamer. Lisse, Stationsweg 16; G. J. de Leur, Nijmegen. Rembrand straat 9; D. C. Hensbroek, BTeda, Burg. Verdaasdonkstraat; J L. C. Kooijman, Oegstgeest, Koninginnelaan 5; C. A. de Boer, Heemstede, Voorstr. 27; A. W. de Witt, Dussen, de Halve Maan, b. de ouders; D. v. d. Walle. Sassenheim. Kerkplein 163a; A. Chr. Leget, Oegst geest, „Endegeest"; C. J. G. M. Fren- trop, Lisse. Heerenweg 49; H. Kiel, Den Haag, v. Boetzelaarlaan 112; J. P. Bon net, Oegstgeest, Duinzichtstraat 13a; A van der Reijden. Den Haag. Veenkade 127; J. C. Baxmeier, Den Haag, Adel- heidstr. 162; Fr. J. v. der Schaaf, Haar lem, woonwagen Houtvaart; C. P. Bre- kelmans, Amsterdam, Bestevaerstraat no. 61D. Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. BREEDIJK Newport News n. Rott 9 7-55 v.m. 450 m. ZW. v. Valentia. NOüRDERDI.JK Vancr. n. Rott. 7 te Ta-coma. RDAM Rott. n. New-QrL 9 te Vera Citoz GAASTERDIJK Vancr. n. Rott. 9 te Hamburg. NEBRASKA Vancr. n. Rotst. 8 te Los MAASDAM Rott. n. N.-Orl'. 9 v. Bilbao. iSPAARNDAM 9 v. N.Orl. Z Rott. 33LIJDENDIJK Rott. n. BaJtim. 8 te Boston. KINDERDIJK Rott. 'n. Vancr. 6 v. Gris» tobal'. BINTËLDIJK 8 v. Rott. te Vancr. jSABOR 6 v. Antw. te Vancr. LEERDAM N.-Orl. n. Rott. 10 v.mi. v, Coruna. VEENDAM Rott. n. N.-York 10 1 van Boulogne. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. EEMSTROOM thr. 9 te Hamburg. IJSTROOM 9 v. Forcados n. Rome. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. HEEMSKERK thr. 10 te Mars. KON. HOLLANDSGHE LLOYD. KENNEMERLAND thr. 10 te Hamb. GAASTERLAND uitr. 9 v. Fernambuco GELRIA vacantier. 10 te Bergen. ORANIA uitr. 9 v. Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. TAB AN AN 10 v. Rott. n. Bat. MODJOKERTO 10 v. Bat. te Rott. INSULINDE uitr. 10 te Belawan. PATRIA uitr. 10 v. Pt. Said. DJEMBER uitr. p. 9 Finisterre. TOBA thr. 9 v. Ciol'ombo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. BALI uitr. 9 v. Suez- KAMBANGAN thr. 10 te Suez. MADOERA uitr. 8 6.55 n.m. 100 mij! van Land's End, S ALA WATT thr. 8 te Singapore. MAPIA 10 v. Amst. te Batavia. PRINS DER NEDERLANDEN uitr. 9, v. Algiers. P. O. HOOFT 10 v. Bat. h. Amist. KON. PAKETVAART MIJ. TASMAN 9 Bat. n. Singapore.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6