GEMENGD NIEUWS. 'Vier vïeemWe 'dingen- Ds. Couronne. die in de 1&de eëu\V predikant was te Leeuwarden, werd nu en dan wel eens lastig gevallen door de hovelingen van den Stadhouder van Friesland. Op zekeren Zondag, toen de stad houder met zijn gevolg in de kerk was; preekte hij over Hand. 82640, waai' in ons de ontmoeting van Filippus me{| den Kamerling yan Candacé, Konin gin der Mooren, wordt bericht. i De predikant verdeelde zijn tekst! als volgt: Wij zien hier, zeide hij, in dezen Ka merling i le. iets vreemds een hoveling, die in den Bijbel leest; 2e. iets nog vreemder een hove ling, die zijn onkunde bekent; Se. iets nog veel vreemder een hoveling, die "verlangt iets te Ieeren; 4e. iets allervreemdst een hove ling, die zich bekeert. Men zegt, dat Ds. Couronne in heü vervolg geen last meer had van da hovelingen van den Frieschen stad houder. Op stelten door Europa. 1 Zaterdagmorgen om half elt is Willy Lobe, de man, die op stelten een reisi door verschillende Èuropeesche sta ten wil ondernemen, van net Damplein/ vertrokken. Reeds een half uur voor den vast- gestelden tijd van het vertrek, bevond/ de steltlooper zich voor het koninklijk paleis, getooid met een rood en wit gestreepte blouse, een twee meter lan ge broek en bruine bontmuts, die van achteren gesloten werd met drie groe ne lintjes, zooals de Volendammersl die dragen. Zoo uitgedost trok de reiziger veel bekijks en hij maakte zich dat ten nut te door onder de omstanders met an sichtkaarten, waarop zijn portret stond) te venten. Ondanks het vroege morgenuur maakte hij reeds goede zaken bij heti nieuwsgierige en "gulle 'Amsteraam- sche publiek. Om half elf verliet de steltloopeil het Damterrein, gevolgd door een troepje straatjongens, die het vertrek! door hun tegenwoordigheid opluister den. Ongeval. Zondagmorgen te om streeks 11 uur is de heer van Raams- donk op den Muiderstraatweg bij dei brug over het Merwedekanaal, toen hij! voor een wielrijder wilde uitwijken met zijn motor tegen de straat geslin gerd'. Per autobrancard van Esser Zieken- vervoer is de heer van R., die vrij ern stig gekwetst werd, naar het Burger- ziekenhuis te A'dam vervoerd, waan hij ter verpleging is opgenomen. Auto's in de gevangenis. De ongelukken, veroorzaakt door te onvoorzichtig, te onoplettend, te wildi rijdende chauffeurs willen maar niet verminderen. Hooge geldboeten, gevangenisstraf,, en natuurlijk enorme schadevergoedin gen aan de slachtoffers of aan hun: familie ze worden allemaal toege past, telkens en telkens weer. Maar de Bestuurders schijnen er niet veel door te leeren. 1 [Vandaar dat een stad in California een ander mid/del is gaan toepassen. Daar gaat niet meer de automobilist de gevangenis li<n, maar zijn wagen. Die wordt in een speciaal daarvoor ingerichte enorme garage gestald en moet daar blijven, tot ae straftijd is afgeloopen. De eigenaar kan in dien tusschentijdi de kilometers afwandelen, die hij voor, heen per auto aflegde tenzij hij een trammetje, een bus, of een gewond taxi wenscht te nemen. En ondieide- hand kan hij1 rustig nadenken over zijn/ onvoorzichtigheid en onoplettendheid. Het spreekt vanzelf, dat de gebruike lijke boeten en schadeloosstellingen daarnaast gehandhaafd blijven. Een kina, dat schade aanricht met een stuk speelgoed, neemt men dat speelgoed af, en sluit het een tijdje weg dat acht men de beste manier! van opvoeding. Waarom niet precies datzelfde systeem op groote menschep toegepast J Inaerdaad het idee, het 'Ameri kaansche idee, is zoo kwaad niet. Gevat.Zondagavond/ is de 32- iarige mijnwerker L. M. uit Merkel beek, die zijn broer met een jacht geweer heeft doodgeschoten, te Maasi tricht aangehouden. Het was de politie opgevallen, 'dat de man er zoo haveloos uitzag en zd hield hem daarom aan. hoewel net sig nalement van den moordenaar niet bekend was. Ziende, dat hij zich in handen vani de politie bevond1, heeft de man toenl zijn (daadi bekend. t Zonderling geb'or en. iTwed vrouwen wandelden op een weg bij! Cheltenham, toen een harer onwel werd. Een voorbijrijdende motorrijder zette) haar in zijn zijspannetje, doch voor hij haar woning op twee mijl afstand, had bereikt, had ze al het leven ge schonken aan een tweeling. i Op stap. Heiloo is een middag in rep en roer geweest, wegens da verdwijning van een 12-jarig meisje uiC Helder, dat er gelogeerd was. I .Des morgens zou zij1 met haar broer tje eea boodschap gaan doen, maar üej jongen kwam alleen terug, omdat het zusje een straatje wou omloopen. Zij! was in een paar uur nog niet terug, zoodat men ongerust werd en begon te zoeken met hulp van politie en Du ren. Dat duurde tot in den nacht, toen: om 2 uur bericht kwam uit Egmondl aan Zee, dat het kindi des avonds onl 10 uur zwervende op het Woudt bij de vacantiekolonie was aangetroffen eiï toen was opgeborgen. Den volgenden ochtend is zij terug gebracht 1 Diefstal. Zaterdagavond kreeg* de barbier de R. te Rotterdam twist met een klant en daarbij kwam aan 't licht, dat hij electriciteit verbruikte buiten den meter om. Dit kwam de politie ter oore; zij waarschuwde het Gem. Electriciteits- bedrijf. Een monteur vond toen, dat de R. door een koperen plaatje, aangebracht in den electriciteitsmeter, den stroom' buiten het telwerk van den meter af voerde. Hij moet dit ongeveer vijf weken ge daan hebben. Verdronken in een put. Gisteravond is de 10-jarige J. Gijbeis, wonende te Schiedam, in een put bii den watertoren op het terrein van da gasfabriek aan den Keileweg te Rot terdam geraakt. Het duurde geruimen tijd, voor men er in slaagde net ventje weer op het droge te brengen. Kunstmatige adem haling en het toedienen van zuurstof konden niet meer baten en Dr. Kee- nen kon slechts den dood constateerenl Onvoorzichtige baders. Het baden in zee zonder toezicht heeft Zondag weer bijna eenige slachtoffers! geëischt. Iemand uit de Zoutmanstraat in, Den Haag, waagde zich te ver in zee en werd bewusteloos aan den kant gebracht door een inwoner van Rot terdam. I Een dame uit de Heemskerkstraati werd bewusteloos op'- het droge ge bracht door iemand anders, en een in woonster uit Rotterdam onderging het zelfde lot. Deze onvoorzichtige zwemster werd achterhaald door haar 16-jarigen broer die ook al spoedig in levensgevaar ver keerde. Beiden werden door omstanders ge red. 1 Al deze slachtoffers konden ten slotte nog bijgebracht wvorden door kunstmatige ademhaling. Gevangen.-Te Woefden is aan. gehouden de 22-jarige M. L. uit Am sterdam, wiens aanhouding door ver schillende politieautoriteiten is ge vraagd. Hij heeft zich in verschillende plaat sen aan oplichting schuldig gemaakt. Ook te Woerden probeerde hij zijn slag te slaan. H if had zich bij een pen sion aangemeld en daar verteld, dat hij eerste telegrafist aan de Spoorwe gen was en heden bi dienst zou treden. Om vertrouwen te wekken betaalde hü t 10 vooruit. Men' vertrouwde L. echter niet en waarschuwde de politie, die hem arresteerde, waarbij bleek, dat men een goede vangst gedaan had! Zijn aanhouding was verzocht wegens oplichterijen, gepleegd o.a. te Tilburg; Heerlen, Nijmegèh en laatstelijk tei Maarsseveen. 1 Hi; was in het bezit van een rijwiel, dat vermoedelijk van diefstal afkom stig is. Recórddag. 't Is dit jaar op het Centraal Station te Amsterdam) nog niet zoo druk geweest als Zonidagl In totaal zijn niet minder dan 41000 p'iaatskaarten afgegeven, niet meege teld' de abonnementen en vrijkaarten. Zandvoort heeft wel de meeste pas-' sagiers getrokken. Voor de reizigers naar en van Zandvoort zijn 20 extra; treinen ingelegd, Naar Zandvoort zijn 8000 en terug! naar Amsterdam 10000 passagiers ver- voera. Verdronken. Gisternacht hebl ben eenige personen op den dijk' langs' het Wilhelminakanaal manskieeren ga vonden. 1 Na een uur dreggen is het lijk van! den 53 jarigen iW. Sch. uit Tilbiurg! opgehaald'. Daar in de nabijheid) zeep en hand doek zijn gevonden, vermoedt men, dat de man bif het baden is verdron ken. Te Kerkenbövenveen (Zuidwolde) is het 1-jarig zoontje van J. de L. ini een wijk «bij de woning verdronken. Zaterdag is te Vriezenveen de 22- jarige F. J. Gooseling bij het baden verdronken. 1 Botsing. Te Hilversum is eenl auto, bestuufdi door Martens uit Baarn met een motorwielrijder, J. J. S. uit Amsterdam, in botsing gekomen. Deze en zijn düorijdsler, Mej. M j kregen ernstige wonden, de eerste hoofdwonden, de laatste een groote vleeschwond onder de linkerknie. Indesloot. Op 'den Rotterdam! schen weg te Delft is Zaterdagavond ,L- E. W. B. uit Hillegersberg, door dat hij een vonk van zijn sigaar in hef oog kreeg, met zijn auto pardoes in de sloot gereden. De inzittende dames hebben geen! letsel gekregen. 1 V UIT DE OMGEVING. AARLANDERVEEN. De Vrijwillige Landstorm hield de zer dagen een schietoefening om prij zen. C. Uithol behaalde den eersten prijs Er werd dien avond een schietvereent ging opgericht met'60 leden. C. Uithol was wear winnaar van den eersten prijs. Het personeel derFai. A. Blom [maakte een autoreisje naar Scheve. ningen. De heer A. Kempen, onderwijzer, pas geslaagd, is benoemd aan de R. K. School te De Kwakel. De heer J. Bunnik. die ons Bonds- hotel „Het oude Regthuis", sinds eanige jaren bediende, heeft zijn zaak overge daan aan iemand te Velzen. Het bestuur van den Noord- en Zuideindernolder. heeft hekend gemaakt, dat de sluis aan het stoomgemaal we "ens renaratio tot nader hekénd te ma- Ven datum1 zal gesloten blijven voor 'de doorvaart. 'f ALPHDN AAN DEN RIJN. Burgerlijke stand. Bevallen: W. v. der Leeds geb. van der Meer. z. H. N. ,Bardelmeijer geb. Koop. z. K. van Zoo- meren geb. Verwaal', z. G. v. Mourik geb. Portengen, z. 0. Kok geb. Turkenburg, z. G. R. Npordegraaf geb. Maat d. H. M. van Rijn tjieb. de Hep. z. M. van Beek geb. Paul, d. A. de Graaf, geb. van den Bosch. z. K. van der Lee geb. Breed- veld. z. N. M. Sluijter, geb. Metiers, z. Gehuwd: D. Raaphorst jm. 28 j. en D. Jongeleen jd. 23 j. 0. van Winkel pm. 23 j. en P. 'Groot ]d. 25 j. Overleden: L. Rietveld dm. 12 j. R Kaptein echtgene. van J. G. Rijshouwer 71 j. Ingekomen van: Nieuwveen, N. Tpe terman en gezin, schipper, aan boord Èussum1, P. O. H. v. d. Horst, Pr. Her- drikstr. 69. Amsterdam. H. Schoehuiis, betonwerker. Nieuweslöot 16. AlkeiuaèU, J. M. de Vries, Kortsteekterwegög. Ter- neuzen, Ca. Turkenburg, Burg. Blösmsfc 13. TIeinkenszand, E. A. Blommaert, arbeider. Woubr.weg 72- Beverwijk, G A. Eahlmann, Eruggestr. 6. Vertrokken naar: Waddinxveem A. Tijsterman. Voorburg. P. van Muiten, Haarlem, Reitstr. 15, 3. C. van der Sloot en gezin, kleermaker. Woubrugge, W. J. van der Lir.de, slagerskn. Zandvoort, J. C. Kasterman. Wassenaar, L. van Klaveren, winkelbediende. 's-Gravenhage Öostduinlaan 2, W. H. Penders. Amster dam. Koes tl*. 6, W.. Oliihoek, metselaar:- knecht. Woubrugge, M. G. v. d. Nagel, dienstb. Bodegraven, ,J. Blaazer en gez. heier. Bennebrcek. 6. Turkenburg en gezin, timmermanskn. BODEGRAVEN. Burgerlijke stand. Geboren: Frede- rik Jan z.v. J. M. Op 't Lahd en A. Krees. Annigje d.v. J. Vink en A. van Gog. Jacobus z.v. D. Veldhuijzen en C. A. van Woerden. Fijgje d.v. J. van der Poorto en T. van den Bosch. Overleden: Cornelia Honkoop 4 j- Ingekomen va,n: Weesp. N. J. van Holst, dienstbode. Rijnzaterwoude, C. E. Kas, dienstbode. Leeuwarden,H. O'.e- vering, verpleegster. Vertrokken naarAlphen a. d. Rijn, N Vroege. 's-Gravenhage, M. H. Henning, londierwpzeres. Leiden, Wed. C. Hoo- gerwaard. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Wilhel mus Johannes z.v. A. Polderman en J. C. Hensing. Janna d.v. E. Wesdorp en W'. de Vries. Adelheide Anna Berta d.v. C. J. Spijker en B. Schmitz. Ondertrouwd: Krijn de Regt 32 J. en Maartje Roos 28 j. Jacobus Romepn 20 j. en Antonia Hendrika Hartgerink 19 j Getrouwd: Cornelis Zoetsman 24 j. en Gerritje den Dekker 21 j. Jacob d:n Roonen 24 j. en Pietje Noorman 21 j. Jan Peters 25 j. enTrpntje Vaalburg 23 jaar. Overleden: Maria Wilhelmina van der Meeren 70 j. geh. met A. v. Leeuwen. Wouter Pruissen 76 i. wedn. van A. J, Pruissen. Lijntje Hol 1 j. d.v. T. Hol en G. Epk. HAZERSWOUDE. De vereeniging „Trouw Schoolbe zoek" maakte met de leerlingen der 0, L. S.. die daarvoor in aanmerking kwa men, per auto een uitstapje naar IJmuó den. Veel werd dien dag gezien en geno ten, en hoogst voldaan keerde Imt Jongs volkje aan den avond van den aag weer huiswaarts. De heer P. van der Mast, onderwi,- zer aan de 0. L. S. alhier, is ta 's-Gra venhage geslaagd voor het examen H: acte. Burgeriifke stand. Bevallen: J. J- [Tainbach. geb. Boere, z. Gehuwd: P. Heemskerk, 24 j. ©nM van Tol 22 j. KATWIJK. Burgerlijke stand. Geboren: Gear- truida d.v. D. van der Mareisen G. Ot- ten. Cornelia d.v. J. van Dijk en A Barnhoorn. Jentje d.v. P. F. Otte en J. Kroezen. Cornelis Johannes Josephus z.t P. M. van den Berg en M. A. Boon Neel'tje Adriana d.v. N. van Duifven- voorde en D. van Boelen. Ondertrouwd: JaC. de Mooij en A Meijvogelf. Getrouwd: Jac. van Dijk en L. Haas noot. H. Schaart en D. Plug. Overleden: Maartje van Rijn 4 mud. d.v. M. van Rijn en G. van Beelein. Jam netje ó.p Mol 08 j. wed. van M. de Mol. KOUDEKERK. Burgerlijke stand. Geboren: Jozr- na Leviana d.v. A. Uithol en J. J. de Jong. Gehuwd: J, Tetenburg 28 j. en E. vaa d«r Voorst 22 j. LISSE Burgerlnke stand. Geboren: Hen drika Sophia Maria d.v. J. M. J. G. Hen- kus en A. M. S. Theissen. Cornelis z.v. A. J. Schrama en G. M. van Stein. Ante- nius EverharduS Jacques z.v. F. N. A. Beyssens en P. B. Louwers. Gerrit av. P. J. Segers en A. C. Valk. Isabella Cor nelia d,v. P. Kortekaas en G. Verlaan. Overleden: Maria Alida Catharina v. d. Buig 19 j. 'Adjriana Bunnlkl 1 j. NIEUWKOOP. Tijdens een schoolreisje, hetwelk de kind-aren van dp 0. L. S. maakten, had het 9_-jarig zoontje van den heer Feenstra het ongeluk van een schommel te vallen en een arm te breken. Voor den kleine een droeve noot in den fees- lelijken dag. Te Secretarie deier gemeente zijn voor het seizoen 1927'28 reeds 20 iaohtaóten afgegeven, een bewijs' Nimrod z'n trawanten hier nog heeft. NOORD WIJK AAN ZEE. - Maandagmorgen te 12 uur maakten twee Marinevliegtuigen een ianding .op het strand voor 't Huis ter Duin. Door dat het zand ta zacht was, zijn zeeven vau de kust- verwijderd, op de Zee gaan liggen. Vermoedelijk mankeerde er iets aan de motoren, le :half twee zgn ze weer opgestegen. Vooraf bij net landen was de belang stelling groot, TER AAR. Dezer dagen slaagden aan de Kweekschool te Beverwijk de heerén J, C. Wassenberg en J. Zwirs alhier. De kinderen der O. L. S. maaktsh dezer dagen een uitstapje naar Katwijk aan Zee. Terug werd een bezoek ge bracht aan De Vink; ook daar genoot.de jeugd. Op Vrijdag 19 Augustus a.s. des y.m. 11.20 uur, zal te woubrugge de loting voor de ingeschrevenen dezer ge, 'meente gehouden worden voor de lich ting 1928. Lotingslokaal Vereenigingage- bouw. Onder een 20-tal schapen van don veehouder v. L. is rotkreupeï uitgebr» ken. Door de Burgerlijke gemeente zal ree. gecollecteord worden voor de storm ramp, zoodat de Kerken hierop zijn aangewezen. Land- en Tuinbouw. PACHTVERLAGING TOT BIJNA DE HELFT. Reeds meermalen is er ook van de zijde van het hoofdbestuur der Holh Mij. van Landbouw op gewezen, dat de pachten tegenwoordig in zeer vele ge vallen niet in verhouding staan tot de slechte bedrijfsuitkomsten. Thans deelt ir. T. P. Huisman mede, dat in Noord- en Zuid-Holland eenige eigenaren in dezen toestand reeds aan leiding hebben gevonden om de pacht belangrijk te verlagen. Zoo is hem een geval medegedeeld, dat de pacht van 4000 (van een be1 drijf van 20 H.A., alzoo 200 per H.A.) is teruggebracht tot ƒ2000, (dus ƒ100 per H.A.). In een ander geval is de pacht van een bedrijf van 23 H.A., wel ke f3700 bedroeg, teruggebracht tot ƒ2100. In deze gevallen betëekent de verla ging een inkomen-verlies voor den verpachter van respectievelijk ƒ2000 en 1600. Ongetwijfeld zal 't dezen niet gemakkelijk gevallen zijn een zoo belangrijke verlaging in te voeren, doch als de pachter jaar in jaar uit zijn klein kapitaaltje ziet verminde ren, zelfs ziet overgaan in een schuld, dan kan dit een rechtgeaarden ver pachter niet onverschillig zijn, yooral voor vele veehoudersbedrijven is het afgeloopen boekjaar zeer slecht ge weest en het is te hopen, dat de hier genoemde voorbeelden van vrijwillige pachtverlaging döor vele gevolgd wor den. Dit alleen zal vele pachters voor ondergang kunnen behoeden. in wordt verzocht loondorschers en loonploegers vrijstelling van wegbelas- ting te verleenen. Voorts werd besloten, een adres te zenden aan den Min. van Arbeid, om te verkrijgen, dat een verruiming van den werktijd in het timmerbedrijf ten plattelande in het zomerseizoen wordt toegestaan. De alg. vergadering van het comité zal gehouden worden op 21 en 22 Oc tober a.s. VISSCHERIJBERICHTEN, KON. NED. LANDBOUWCOMITé. Mededeelingen en besluiten. In de gecombineerde vergadering van het hoofdbestuur van het K.N.L.C. met de eerste afdeeling zijn de vol gende mededeelingen gedaan en beslui ten genomen: Het antwoord van den Minister van Waterstaat, op de vraag van het Co mité naar de stand van de uitvoering van de motie-Weitkamp, om de aan- sluitingskosten der telefoon ten platte lande te verlagen, wordt onbevredi gend geacht. Besloten wordt een onderzoek in te stellen naar de uitbreiding van de z.g. streeknetten in binnen- en buitenland. Landbouwwerktuigen. Besloten wordt bij het Instituut voor Landbouwwerktuigen en Gebou wen te Wageningen en bij de werktui gencommissies der verschillende Land bouworganisaties te informeeren, wel ke landbouwwerktuigen en cmderdee- len daarvan in aanmerking komen voor normalisatie. K/inderarbeid in den landbouw. Tegen het ontwerp-verdrag inzake kinderarbeid in den landbouw bestaan bij de aangesloten organisaties geen bezwaren, indien de woorden van ar tikel 1: „Kinderen beneden de veertien jaren mogen niet in dienst zijnetc." wor den vervangen door: „Kinderen van leerplichtigen leeftijd mogen niet in dienst zijnetc." Lager landbouwonderwijs. Met het denkbeeld van de Tweedë Kamerleden van Voorst tot Voorst en Rutten, om de mogelijkheid te schep pen, dat de kinderen ten plattenlande inplaats van het 7de leerjaar dit jaar de lagere landbouwschool zullen kun nen bezoeken, kan de meerderheid der organisatie zich niet vereenigen, eener zijds, omdat men vreesde, dat aldus het onderwijs van de lagere landbouw school misbruikt zou worden, om het verplichte 7de leerjaar te ontduiken, terwijl toch ook voor de plattelands- jeugd het onderwijs van het 7de leer jaar gewenscht is; anderzijds omdat men vreesde, dat daardoor het eerste leerjaar van de lagere landbouwscho len abnormaal bezet zou worden en zoodoende nadeel zou worden toege bracht aan de organisatie der lagere landbouwscholen. .Een minderheid was van oordeel, dat onder bepaalde omstandigheden 't eerste jaar van de lagere landbouw school in de plaats zou kunnen tre den van het 7de leerjaar der lagere school. Loondorschers. Besloten werd een schrijven te rich ten aan der. Min. van Financiën, waar IJMUIDEN, 1# Augustus. Heden aangekomen aan den Rijksafslag: 23 stoomtrawlers, 4 loggers en 2 haring- loggers. Aanvoer en prijzen waren: 121 kisten tarbot, 72.50—15; 29 kis ten griet, 5212.50 per 50 Kg.; 957 stuks groote tong, 2.902.30; 5.987 stuks middel tong, 2.451.65. 30.939 stuks kleine tong, 1.301.65 per Kg.;- 11 kisten groote schol, 5037, 18 kisten middel schol, 36—19.50; 44 kisten zet schol, 3119; 748 kisten kleine schol, 204; 35 kisten schar,, 128.50; 4 kisten tongschar, 52— 47, per kist van 50 Kg.; 51 kisten, rog, 19—7.50 per 20 stuks; 61 stuk9 vleet 1.83—0.49 per stuk; 4 kisten kleine roode poon, 3628, 142 kisten pie terman poontjes, 12.503.40; 19 kis ten groote schelvisch, 21.5014; 57 kisten middel dito, 149; 272 kisten kleinmiddel dito, 105.20; 748 kis ten kleine dito, 1.701.90 per ki9t van 50 Kg.; 29 kisten kabeljauw, 5024 per kist van 125 Kg.; 111 kisten gr. gullen, 8—3.40; 207 kisten kl. gullen 3.901.60 per kist van 50 Kg.; 70 st. leng 1—0.55 per stuk; 14 stuks heil bot, 16.80—4.12 per stuk; 90 kisten wijting, 4—2.40 per kist van 50 Kg.; 38 stuks koolviscli, 55 cent; 1 kreeft 1 per stuk; 390 kisten makreel, 10 6 per kist van 50 Kg. Haring: 2 kantjes vole haring, 72 kantjes maatjes, 1413, IX kantje makreelen 12 per kantje. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 23 aan de markt. I)e besommingen waren: IJM 27 met 1.788, IJM 94 met 2.889, IJM 136 met f 2.187, IJM 10 met 3.573, IJM 22 met 2.025, IJM 90 met 2.269, IJM 62 met 1.776, IJM 43 met 1.202, IJM 503 met 2.019, IJM 65 met 1.874, IJM 12 met 1.505, IJM 50 met 1.579, IJM 271 met 2.920, IJM 29 met 1.642, IJM 147 met 2.316, IJM 32 m. 2.209, IJM 18 met 2.828, IJM 67 met 1.812 IJM 324 met 1.339, IJM 103 met 1.008, IJM 47 met 1.523, IJM 491 met 2.390 en IJM 61 met 197. Heden kwam hier aan de marfet, de zeilharinglogger KW, 121, met 3.359 besomming. Van de IJmuider haringvloot kwam binnen de zeilloger IJM 208,! met 453 kantjes pekelharing. Van de Katwijker haringvloot kwamen in de haringhaven binnen de loggers KW 163 met 387 kantjes, KW 38 met 359 kantjes en KW 37 met 375 kantjes pekelharing. Van de treilloggers kwamen hé den aan den afslag de KW 36 met 136, KW 129 met 165., KW 166 met 193 en KW 178 met f 232 besom* ming. f Scheepstijdingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. VEENDAM, New-York n. R'dam 30 (12 midd.) 624 mijl v. Plymouth (I te Plymouth verwacht). NIEUW-AMSTERDAM, 30 v. NeW* York n. R'dam. NEBRASKA. Vancouver n. R'dam 29 v. San Francisco. BILDERDIJK, B.-Blanca n. R'dam 29 v. Las Palmas. DRECHTDIJK, Vancouver n. R'dam, 30 v. Liverpool. WESTERDIJK, Vancouver n. R'dam, 29 v. Los Angeles. NOORDERDIJK, R'dam n. .Vancouver,! 30 te San Francisco. NICTHEROY, R'dam n. Vancouver 31 te Swansea. GROOTENDIJK, R'dam n. Vancouver 1 v. Antwerpen. BREEDIJK, 30 v. "Newport News V* R'dam (verb.). GROOTENDIJK, 'Antwerpeai n, Van couver p. 1 Vïissingen. HOLLANDAFRIKA-LIJN. SPRINGFONTEIN (thuisr.) 29 valt GIEKERK (uitr.) 30 v. Port Natal. KLIPFONTEIN (uitr.) p. 29 Las Pal-1 mas. HOLLAND—WEST-AFRIKA-LI JU, ALBIREO (uitr.) p. 3-0 Finisterre. DELFLAND (thuisr.) 30 v. Freetown.; KILSTROOM (uitr.) p. 1 Ouessant» RIJNLAND (uitr.) 20 v. Freetown. KON. HOLLANDS CHE LLOYD. GELRIA (vacanti'areis) middagbestetë 31 ingang Graan Harbout. EEMLAND (uitr.) p. 30 Finisterre. FLANDRIA (thuisr.) 31 v. Las Palmai ROTTERD AMS CHE LLOYD. GORONTALO (uitr.) p. 30 Perim, i KAWI (thuisr.) 29 (midd- v. MarsJ MODJOKERTO (thuisr.) 31 v. Man. INSULINDE (uitr.) p. 31 Perim. SIANTAR (uitr.) p. 31 Perim. SLAMAT (thuisr.) p. 31 Gibraltar. TJERIMAI, 31 v. R'dam te Batavia. PALEMBANG (thuisr.),, 1 te Sabanf. SAMARINDA (uitr.) 1 tie Sabang. PATRIA (uitr.) p. 1 (|0 v.m.) Kaap Roca. STOOMVAART MIJ. IITEDERLAND. BALI (uitr.) 31 v. Antwerpen. KONINGIN DER NKDERLANDEl* (uitr.) 30 v. Colombo., BATOE (uitr.), 31 v. A ntwerpen. j RADJA, 1 v. Hamburg te A'dam. VONDEL, 1 v. Batavia, te Amsterdam.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6