Knagende pijnen s Sanapirin-tanletten I/mamamJa mSimam in gewrichten en ledematen, alimede hoofd-en IaIiIaMam PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND. (Vervolg zitting van gisteren). Subsidie-voorstellen In de middagzitting maakte de heer LINGBEEK (H.G.S.) bij het voorstel tot het verleenen van subsidie ten be hoeve der geitenfokkerij, bezwaar te gen het onnoodig verspillen, ja hot schadelijk gebruik van geld ten be hoeve van Roomsche geitenfokkerijen. De antithese op dit gebied door te voe ren noemde spr. onzinnig. De heer ALBLAS (H.G.S.) sloot zich hierbij aan. De heer DE BRUIN (S.D.A.P.) vond deze zaak niet erg belangrijk, doch maakle aanmerking op de rekening van den R. K. Bond van Geitenfokver- eenigingen, die met vermoedelijke uit gaven van pl.m. zooveel en een batig saldo van pl.m. zooveel prijkt. De heer HEUKEL§ (Ged.) wees er op dat de rekening niet anders kon wor den opgemaakt omdat de betrokken posten nog niet verantwoord konden worden. Een fusie, die er komen zal, kan eerst tot stand komen als de R.K. Bond zijn schuld heeft gedelgd. Het voorstel werd z.h.s. aangenomen. Bij het voorstel tot het verleenen van subsidie in de kosten van den bouw van een nieuwe brug over den Rijn te Katwijk betoogde de heer TEN HOPE (V.B.) dat een breedte van 5.50 M. te smal is. Hij wenschte een wijzi ging der voorwaarden waardoor de breedte op 6 M. wordt gebracht. De heer DE BRUIN (S.D.A.P.) steun de het voorstel hartelijk, als een be wijs, dat ook de landwegen onder han den genomen worden. De heer SCHOKKING (C.H.) voorzit ter van de commissie, steunde even eens het voorstel. De heer VON FISENNE (Ged.) ant woordde. dat een breedte van 5.50 M. ook volgens den hoofdingenieur, voor dezen weg alleszins breed genoeg is. De heer TEN HOPE stelde bij amen dement voor om de breedte op 6 M. te bepalen en de meerdere kosten des noods voor rekening der provincie te nemen. De heer DE BRUIN (S.D.A.P.) vroeg of het mogelijk was de brug in het binnenland te doen vervaardigen. De heer VON FISENNE bestreed 't amendement en maakte in het bijzon der bezwaar tegen het betalen van de kosten door de provincie. De heer VAN AALTEN (V.D.) vroeg of de breedte, die aan bruggen voor het doorgaand verkeer gegeven wordt. 5.50 M of 6 M. is. De heer VAN STAAL (S.D.A.P.) be toogde, dat de provincie de kosten zal moeten betalen. De heer TER LAAN (S.D.A.P.) stelde voor de stemming aan te houden om de commissie gelegenheid te geven, zich over het amendement te beraden. Dit voorstel werd aangenomen met 4125 stemmen. De heer TER LAAN kwam op tegen het subsidie in de kosten van verbete ring van een gedeelte van de Burge meester de Jonghkade te Maassluis, omdat de gemeente gebaggerd heeft voor een muur. die niet stabiel genoeg was en daarvan nu zelf de gevolgen moet dragen. De heer VON FISENNE verdedigde liet voorstel en merkte op, dat verbe tering van de kade toch binnenkort noodig zou zijn. De heer TF.R LAAN zou voor het voorstel stemmen, indien dit vast stond. De heer VON FISENNE citeerde een schrijven van den hoofdingenieur, waaruit blee>. dat de muur reeds vele zakkingen vertoonde. De heer TER LAAN zou zich hierna niet meer verzetten tegen het subsidie. Hef, voorstel werd z.h.s. aangenomen. Genees7£nntlig schooltoezicht. Naar aanleiding van de missive fvan Ged. Staten betreffende geneeskundig schooltoezicht betoogde de heer WAR- NAAR (A.R.) dat deze missive een af spraak vermeldt, met de Ver. van Ne- derlandscbe Gemeenten en Het Groe ne. Kruis, volgens welke de provincie 50 pet, d'Sr kosten draagt, hetgeen om te beginnen 40.000 is. Tegen deze wij ze van doen was spv. gekant evenals tegen de. zaak zelve, waarvan de plat tel andsp;emeenten niets moeten heb ben Dit is weer een poging om de zorg voor de kinderen over te dragen van de ouders op de overheid. Zulke maat regelen ontwrichten het gezin. Spr. wees hierbij ook op de taak der onder wijzers. Mevr. MAILLETTE DE BUY WENNI- GER (V.B.) betoogde, dat het gaat om de kinderen, de onderwijzers en de ouders. De school is niet veilig voor gezonde kinderen, zoolang zij daar in aanraking kunnen komen met kinde ren, wier verzorging te wenschen over laat. De onderwijzer kan tegen een be paald kind wel oen zekeren argwaan koesteren, dien hij niet. durft uit te spreken, omdat hij geen zekerheid heeft. In het belang van het kind is het noodig. dat er iemand is. die des kundig is en controle kan uitoefenen. De heer VAN EESTEREN (C.H.) zei- de minder sympathiek te staan tegen over de zaak dan Ged. Staten. Wan neer het tot een voorstel mocht komen behield spr. zich zijn vrijheid van han delen geheel voor. De heer KERSTEN (S.G.P.) die vrij wel onhoorbaar spreekt, meende, dat door deze overheidshulp het verant woordelijkheidsgevoel der ouders ver slapt wordt. Men heeft bovendien niet aangetoond, dat de invloed van de school geneeskundig toezicht noodig maakt. De heer VAN BAREN (A.R.): Daar- ui' blijkt, dat dit geen principieels kwestie voor u is. Mevr. DE VRIES—BRUINS (S.D.A.P) merkt op, dat uit de rede van den heer Kersten een onkunde bleek, waarvan spr. verbaasd staat. Het werk van het schooltoezicht is van buitengewone beteekenis. Helaas is het werk der zui gelingenzorg en kleuterzorg nog on georganiseerd, maar in den schoolleef tijd kan het toezicht georganiseerd zijn. Spr. ging de beteekenis van het geneeskundig schooltoezicht na en wees erop, dat een eerste eisch is. dat het kind geen nadeelen ondervindt van het verblijf in de school. Dit is verre van denkbeeldig en de Overheid, die de ouders dwingt hun kinderen naar school te zenden, heeft den plicht die kinderen daartegen te beschermen. Wat de resultaten betreft, wees spr. op Amsterdam, waar, dank zij het schooltoezicht, de reinheid zeer sterk vooruit is gegaan. Wat aangaat de voordracht van Ged. Staten maakte spr. deze bedenking, dat, wanneer de zaak komt onder het Groene Kruis, de schoolarts niet vol doenden invloed zal hebben, minder althans dan de arts in dienst van het gemeentebestuur. Dit is evenwel nog slechts een voorloopige voordracht en een definitief voorstel moet nog wor den afgewacht. De heer BEEKENKAMP (V.B.) sloot zich geheel aan bij de redevoeringen van mevr. Wenniger en mevr. de Vries Bruins. Spr. meende, dat stellig ten aanzien van de kosten een besluit zal moeten vallen, opdat men voort kan. Die kosten zouden voor de provincie slechts dan ƒ40.000 zijn, indien de re geling onmiddellijk geheel volledig in werking kon treden, maar daaraan be hoeft niet te worden gedacht. De heer DE BRUIN (S.D.A.P.) wees op den politieken kant van de kwestie, die tot uiting komt in de bezwaren der anti-revolutionairen en chr.-histori- schen. In anti-rev. kringen heeft men dit verzet echter reeds ten deele op gegeven. In de vragenrubriek van het tijdschrift Anti-Rev. Staatkunde heeft de redacteur in antwoord op een vraag geschreven, dat in principe geen be zwaar bestaat tegen een hygiënisch schooltoezicht door artsen in over heidsdienst. De heer Warnaar zeide, dat het platteland het toezicht niet noodig heeft, omdat men daar de wijk verpleging heeft. Maar die oefent geen toezicht uit en heeft met de zaak niets te maken. Hoewel spr. niet bevredigd is door het schema door Ged. Staten voorgesteld, zal hij er voor stemmen, omdat het hem in de eerste plaats om de zaak gaat. De heer HOFMANN (R.K.) meende, dat liet stelsel van het schooltoezicht goed kan werken, doch dat het zijn schaduwzijden heeft, zooals gebleken is in Weenen, waar het geleid heeft tot inentingen gedurende drie jaren te gen diphtherie, met zulke funeste ge volgen, dat de regeering moest ingrij pen. Spr. moest op die schaduwzij den wijzen, hoewel hij voorstander van schooltoezicht was binnen beperkten kring. Hij kon evenwel met groote waardeering luisteren naar princi- pieele tegenstanders, omdat de geest boven het lichaam gaat. Men zal al tijd de ouders vrij moeten laten. Spr. zal de definitieve voorstellen afwach ten. De vergadering werd te 5.20 ver daagd tot heden 11 uur. GEMENGDOTFUWS. DE MOORD IN DE RIEMERSTRAAT TE DEN HAAG. De vermoedelijke dader gevat. Toen Dinsdagmiddag het s.s. Vo- lendam uit Amerika aan de Wilhel- minakad-e te Rotterdam, meerde, stond onder de menigte menschen, die vrienden en kennissen opwacht ten, ook de inspecteur der Haagsche politie, M. J. v. d. Heuvel, met eenige rechercheurs. Nauwelijks lag de loop plank vast, of zij begaven zich aan boord en arresteerden daar L. H. S., die verdacht wordt de dader te zijn van den moord op den ouden heer v. d. Stijl, op 24 Juli 1924 in diens wo ning aan de De Riemerstraat ge pleegd. Volhardend politieonderzoek. Deze arrestatie is alleen te danken aan het volhardend vasthouden der politie aan de onopgeloste zaken. S. was eenige dagen na den moord reeds door de recherche aangehou den. Door een geval van overlijden was de familie S. een erfenis ten deel gevallen, waarin stak een post van een hypotheek, welke do overledene op het huis v^n den heer v. d. Stijl gegeven had. Toen de erfeniszaak uitgezocht werd, bleek evenwel dat de heer v. d. Stijl de hypotheek reeds geheel afge lost had. De post was door een ver zuim open blijven staan. De notaris bevestigde deze verklaring. Het thans gearresteerde lid der fa milie S. bleef echter aan de juistheid 'van deze opgave twijfelen. Hij had daar geen enkele reden voor, maar het feit dat hij destijds bij de Marine in Indië afgekeurd was wegens gees telijke afwijkingen, verklaart reeds alleen dit onbegrijpelijke feit. Bij het onderzoek in 1924 werd be kend dat S. den heer v. d. Stijl over deze kwestie nogal eens lastig viel. Er was toen dus voldoende aanleiding om hem te verhooren. Temeer daar een in de kamer van den verslagene gevonden tramkaartje een kleine aanwijzing tegen hem was. Het kaar tje was n.l. den avond van den vori- gen dag afgegeven op een wagen van lijn 8 naar Scheveningen. S. werkte destijds als bordenwasscher in een groot hotel op Scheveningen. Het spoor loopt dood. Het lag voor de hand dat men den chef van S. ging vragen of verdachte den dag van den moord op zijn werk geweest was. De chef verklaarde pertinent dat S. op tijd te werk gekomen was en den geheelen morgen het hotel niet ver laten had. Hij had hem meermalen aan het werk gezien. Op deze verkla ring liep het spoor dood. Maand na maand is voorbijgegaan zonder dat men eenig houvast aan de zaak vond. Daar kwam in Jan. van dit jaar een rechercheur uit Scheve ningen terug met de boodschap, dat de chef, die destijds verhoord was, ontslagen werd, omdathij zijn personeel nooit controleorde. Onmid dellijk werd de man aangehouden. En nu hij toch ontslagen was beken de hij maar, dat hij destijds gelogen had. Hij had geen idee of S. op zijn werk geweest was. Hij had hem dien mor gen niet gezien. De argwaan steeg. „Waar zit S. nu", was de volgende vraag. „In Amerika", rapporteerde al spoedig een rechercheur. De argwaan steeg nog meer. Men zocht en zocht. en vond hoe langer hoe meer aanwij zingen. De verslagene was gevonden met een koord om den hals. Vischkoord, werd aanvankelijk gezegd. Deskundi gen hadden evenwel vastgesteld dat het behangerskoord was van een soort, die zeer zeldzaam geworden was. Het bleek dat S„ nadat hij, afge keurd uit Indië terugkwam, een beet je behanger gespeeld heeft. In het touw lag een zeemansknoop. S. had gevaren! Men vond in Februari twee koffers, die S. achtergelaten had toen hij naar Amerika ging. En in die koffers vond men: een kluwen touw van precies dezelfde soort als aan het lijk gevonden was. Ver der den sleutelring van v. d. Stijl en eenige sleutels. Toen in 1924 kwam vast te staan dat de sleutelbos van v. d. Stijl ver dwenen was, 'heeft Commissaris Kra mer, rustig weg, het eene slot na het andere uit v. d. Stijl's huis op ver scheidene manieren mee naar bet politiebureau genome? In de koffers vond men sleutels, welke op deze sloten passen. Al informeerend vernam men ver der dat S. voor zijn vertrek naar Ame rika een gouden horloge te koop had aangeboden, dat volgens de beschrij ving het horloge van v. d. Stijl moet zijn geweest. S. was na zijn eerste reis al in Ame rika gedeserteerd. Hoe moest men in Amerika S. vinden? Het geluk dien de. Hij werd ontdekt als hotelportier in New-York. De eerste gedachte was: uitleveren. Maar deze omslachtige manier bleek gelukkig niet noodig, want S. monsterde al spoedig op de Volendam. Hij zal niet weinig verrast zijn ge weest toen hem in Rotterdam de boeieii werden aangelegd. Hij was gisteren nog in politiehanden, maar zou zoo spoedig mogelijk ter beschik king van de justitie worden gesteld. Omtrent zijn houding hebben wij niets kunnen vernemen. De politie verstrekte op verzoek der justitie al leen de sombere vermelding dat S. ge arresteerd was. HET ONWEER VAN GISTEREN. Een windhoos. Om vijf uur gisterenmiddag is een windhoos over Weesperkarspel ge streken, die zeer veel materieele scha de veroorzaakte, doch waarbij geen persoonlijke ongelukken zijn voorge komen. De windhoos streek eerst over het Gein en nam het dak van een melk huis van een boerderij mee; bij het Bootenhuis werden de booten op den wal gesmeten. Ook ging de windhoos over het Ivferwedekanaal. Bij een huis van den rijkswaterstaat werden de pannen van het dak gezogen. Daarna kwam de ammoniak-fa- briek van de firma van der Eist aan de beurt. Van de oude fabriek werd het dak afgerukt; de stukken liggen over het fabrieksterrein verspreid. Het dak van het in aanbouw zijnde magazijn werd ingedrukt en stortte in. Eenige personen, die daar werk ten, hadden juist die afdeeling verla ten. Er zijn door de directie maatre gelen getroffen om de verwoestin gen, welke door den windhoos zijn aangericht, zoo spoedig mogelijk op to ruimen. De schade wordt geschat op 25.000. Men hoopt a.s. Maandag het werk weer te kunnen hervatten. De hoos, die slechts enkele minu ten duurde, greep ook nog een boar- derij aan van T. H. Roozenboom, waar van bet dak op vele plaatsen be sen a- digd werd. De hooiberg werd uit el kaar gewaaid en een hooiwagen een eind weggereden. De windhoos loste zich tenslotte op in de richting Mui den. Men meldt uit Hoogezand d.d. 27 Juli: Tijdens een hevig onweer trok de zen middag een windhoos over 'het naburige Westerbroek. Verscheiden hoornen werden ontworteld. Een ge weldige hagelbui vernielde land- en tuinbouwgewassen. Eenig vee werd in de weide door den bliksem ge dood. Door den bliksem gedood. Te Born, bij Sittard, werd gisteren middag bij een hevig onweer de 14- jarige A. Mekels, die op het land met RECLAME een paard werkte, door den bliksem getroffen en gedood. Ook het paard werd gedood. De oom van den jon gen. die in de nabijheid werkte, werd bewusteloos geslagen. Branden. Te Oldeboorn is gisteren tiidens een hevig onweer, de bliksem geslagen in de boerderij van Sikkema onder Oude Schouw. De bewoners konden zich redden, doch de inboedel ging totaal verloren en de boerderij brand de tot den grond toe af. Alles is ver zekerd. Ook in de omgeving van Oldeboorn, bij Wartena, Boornbergum, De Dillen onder Deersum stonden verschillende boerderijen in brand. Een groote rog- gemolen in St. Jacobi Parochie is to taal afgebrand. Bliksem ingeslagen. Tijdens een hevig onweer sloeg gis terenmiddag de bliksem in de boer derij van S. te Doetinchem. De wo ning brandde totaal af. Vijf varkens kwamen in de vlammen om. Woensdagmiddag is de bliksem ingeslagen in een met circa 10.000 Kg. hooi gevulden berg van den land bouwer H. Boon, wonende op de hof stede „Het Espeet", nabij Barneveld. Dank zij de gunstige windrichting bleven de omstaande gebouwen ge spaard, doch berg met inhoud is grootendeels in vlammen opgegaan. Het verbrande was verzekerd. Te Eexta, gemeent Scheemda, is gisteren de boerderij van H. Reinders door den bliksem getroffen. Het per ceel werd in asch gelegd, alleen het Vccrgebouw bleef gedeeltelijk behou den. UIT DE OMGEVING'. BOSKOOP. Omtrent onderstaande verloren voorwerpen zijn aan het politiebureau inlichingen te bekomen: 1 R.-K. kerk boek, 1 belastingmerk in etui, 1 kin derpelerine, eenige sleuteltjes, 1 kruideniersboekje en 1 portemonnaie met inhoud. - Van Woensdag 3 tot en met Za terdag 6 Augustus zal de vaart door de bruggen, gelegen aan de Rozen- laan en de brug aan bet R.-K. patro naatsgebouw gestremd zijn. De volgende, brieven, zijn als on bestelbaar aan het postkantoor alhier terug te bekomen: Mej. G. Stolk, Rot terdam; H. Houweling, Rotterdam en een briefkaart Frske Stud Cort, Dah- lem-Steglitz. Ds. P. de Smit, alhier, is beroe pen bij de Chr. Geref. Gemeente te Delft. In verband met den diefstal van verschillende voorwerpen ten nadee- le van den ijscokoopman Z. alhier, is tegen een voddenkoopman uit Gouda proces-verbaal opgemaakt. Een ge deelte van het gestolene is door de politie te Gouda in beslag genomen. HAZERSWOUDE. Te Rotterdam slaagde voor het examen nuttige handwerken Mej. W. Binnendijk alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. Door vele tuinders wordt ge klaagd over het z.g. „wegvallen" der koolplanten. De gewassen staan er over het algemeen best voor doch de ze ziekte kan nog veel kwaad doen. In natte zomers komt dit nogal eens voor. NIEUWKOOP. Gedurende het 2de kwartaal zijn door den Vleschkeuringsdienst ge keurd: 54 runderen, 10 graskalveren, 37 nuchtere kalveren, 1 paard, 1 veu len, 66 varkens, 11 schapen, 1 geit en 1268 Kg. ingevoerd vleesch. Afgekeurd werden 11 runderen, 23 kalveren, 3 varkens, 5 schapen en 1 geit. Burgerl. Stand. Bevallen: A. A. M. Domsdorf geb. v. d. Weyden, d.; B. Hoogendoorn geb. Stoof, z. Ondertrouwd: A. Bruijnes, 47 j. en N. v^n der Ster,, van Ter Aar, 33 j. Getrouwd: L. A. C. Nieleman, te Mijdrecht, 27 j. en J. Beuk, 24 j. De loting voor deze gemeente zal plaats hebben te Woubrugge op 10 Aug. te 8.55 in het vereenigingslokaal. RIJNSBURO Het gaat op heden slecht in den bloemenhandel. Alles werkt tegen. Het warme weer, de vacantietijd voor zeer vele stedelingen. De kooplieden klagen steen en been. Van meerdere soorten bloemen is de prijs sinds en kele dagen met 40 k 50 pet. gedaald. Gladiolussen gaan van 0.601.20, extra soorten van 1.503.10, Godesia 0.280.40, Bosgodesia 1.802.40, Primulinus 0.801.20, Anjers 0.20 —0.32, Convili's 0.70-1.10, Gips 4 4.50, Margrieten 0.300.38, Sca- biosa 0.450.55, Centoria 0.10 0.20, Mont brettia 0.40—0.45. 8ASSENHEIM. Onze plaatsgenoote, Mej. Fry- link, alhier slaagde te Rotterdam voor het examen nuttige handwerken. Burgerlijke stand. Geboren: Piefeer !Adrianus z.v. G. Haver en C. P. Lieffo ring. Jannetje Adriana d.v. J. Braam ten J. Verhoog. Elizabeth Hilaria, dv C. van der Voort en C. Slaman. Ondertrouwd: Leendert Oudshoorn25 j. en Maria Margaretha OvervKet 26 j Gehuwd: Andyies Wagemans 40 wedn. van Q. J. de Nie en Maria Geer* truida van den OuweelöQ 35 i. Klaas Gerrit Hoogendoorn 26 j. en Cornelia Maria Bouwmeester 24 j. Overleden: Christina Klerkx 59 wed. van O. Barnhoorn. Leoinardus Hen Imanus Janssen 20 mnd. a.v. H. Jans* eien en G. J. Henneken. Gevestigd: Mej. A. M. van der Wiel Hoofdstr. <;S van Bergen (N.H.). Mej. S Zuilhoff, Hoofdstr. 70 van Haarlemmer meer. J. P. A. M. Peute. Kerkelaan 32 van Leiden. H. Natzijl'. Molenstr. 10 van ■Streefkerk. M. Kaptejjn, geb. Prins* Hoofdstr. 30a van Leiden. H. Kuijl'er- burg en gezin. Rusthofflaan 30 van Schoonhoven. K. J. Knoppert en gezin Hoofdstr. 212 van Voorhout. Mej. G W. Wagemans, Zuiderstr. 8 van Leiden P. W. M. de Jong en gezin, Jacoba vari Beierenlaan 14 van Leiden. Vertrokken: Mei. G. J. Kuneman, v. Hoofdstr. 192 ri. Egmond-Binnen- M. J de Groot van Hoofdstr. 30a naar Win terswijk. Mej. M. F. Witteman van Tefj- lingerlaan 61 naar Alkemade. A. Kwee» tro van Hoofdstr. 209 naar Wassenaar ZEVENHOVEN. Door Ged. Staten is goedgekeurd de begrooting dezer gemeente voor 1927. Alhier is een Voetbalvereeniging opgericht. Op 11 Aug. a.s. zal er te Nieuw- veen een Kaasdag worden gehouden. H.H. landbouwers alhier kunnen daar profiteeren van de gelegenheid. De heer Zekveld, voorheen al hier, thans te Lobith, is bevorderd tot Kommies le klasse bij de Dir. belas- lastingen aldaar. De leerlingen der R.-K. school maakten dezer dagen een reisje naar Utrecht en Amersfoort. Begunstigd door prachtig weer werd de reis per trein en per autobus gemaakt en ge noot men volop. Hoe gevaarlijk het is op het trot toir te fietsen bleek wederom dezer dagen, toen het dochtertje van H. v. Wengerden, welke de poort uitkwam omver werd gereden door het dochtertje van de landbouwer J. C Poel. Gelukkig reed zij niet wild, an ders had het ernstiger afgeloopen. VISSCHEREJBERICHTEN, IJMUIDEN, 27 Juli. Hetlen aangeko» men aan den Rijksafslag: 13 stoomtraw lers, 1 drijfnetvaartuig en 50 kustvis- schers. 87 kisten tarbot 7022, 19 kis ten griet 49—16.50 per 50 K.G., 384 sf. groote tong 32,90, 3394 st. middel tong 2,60—1,85, 23.720 at. kleine tong I,701,40, alles per 'k.g. 4 kisten gx schol 4240. 2 kisten middelschol 42 40, 6 kisten zet-schol 3731. 426 kisten kleine schol 242,70, 33 kisten bot 7—4,30, 38 kisten schar 133,40, 1 kist tongschar 40, alles per kist van 50 K.G. 12 kisten rog per 20 st. 2210,40 st. vjjeet, p. st. f2,50, 24 kisten pieten man poontjes 13—8, 11 kisten groot* sohelvisch 2914.50, 42 kisten middel schelvisch 15,509,50, 221 kisten klein middel schelvisch 85.20, 538 kisten klein schelvisch 4,90r,7o, alles peï kist van 50 K.G. ir ki9ten kabeljauw per kist van 125 K.G. 45—32, 44 kisten gr. gullen per kist van 50 K.G. 8—5, 92 kisten kl. gullen per kist van 50 K.G 4,902,70, 6t st. Heng,, p. st. 2.25—* 0,3 5 st. heilbot p. st. 2,40, 47 kisten wijting per "kist van 50 K.G. 440, 95. stuks koolvisch p. st. 1,130,35, 121 kisten makreel p. kist vian 50 K.G. 15 12,50, 9 kisten horsnoakreel p. kist van 50 st. 1.30-1-,65, kantjes volle ha ring "per kantje 23,8020,20, 335 kan tjes maatjesharing p. kantje 13,90—* II,60, 2 kantjes makreehfcti p. kantje 13 j Scheepstij dingen. BOLLAND—ASSERI KA-LIJN. ROTTERDAM. Rott. n. H.-York p. 26 Kaap Race. (0OSCHDIJK Boston n. Rott. 25 5.52 n.m. 450 mijl' W. v. VaJentia. GROOTlNDI.J K 27 v. Rntt. n. Vancr. BLIJDENDIJK 27 van Rott. naar Phife. delphia. HOLLAND—AFRIJÏA-LIJN. GIEKERK uitr. 26 te Pt. Natal. SPRINGFONTEIN thr. 26 v. Algoateai ÏVEENDIJK 26 v. Hamtt. n. Rott. via Antwerpen. ij BILLITON thr. 26 v. Marseille. ij (SUMATRA uitr. 26 te Bella. RIJPERKERK thr. 26 v. I)ar e.-Salaam HEEMSKERK thr. p. 26 l'arint HOLLAND—WEST-AFRIKA-LIJN. J HAARLEM thr. 30 te Rott. verw. I (REGGESTROOM thr. 31 (üa Havre vent. KON. HOLLANDSCItE LLOTD. AMSTELLAND 26 van B.-Ayraj naar1 Rosario. (GELRIA Amst. n. SpitófoergaD 26 te Molde. MONTFERLAND 27, v. Amst te HamW WATERLAND thr. 25 v. jMontevideo. {■1KÜLA.N 0 uitr. 27. v. Raht. HOTTERDAMSCHE LLOTD. MENADO 27, v. Hamb. te Schiedam. JNSULINDE uitr. 27 v. Pt. Saü .GAROET thr. 26 v. Marseille. ;KAWI thr. p. 27 K-del-.Anm. 6 VJH te Marseille verw. ISIANTAR uitr. 26 v. Sues. TERNATE thr. 27 v. Sabamg. TJIRIMAI uitr. 26 te Sabgng. pATRIA 27 v. Rott. n. Bah. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. SALEIER 27 v. Hamb. te Amst PRINSES JULIANA tbr. 27, v. Btft (30EMBA uitr. 26 v. DjedcTah- VONDEL tbr. 26 v. Algiers. (JOH. DE WITT ,uitr. 26 v. AlgiBIra.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6