DAG-AGENDA. Donderdag 28 Juli., 's av. zeven uur. Zweminr. „De Zijl": Onderl. Wedstrijd en Waterpolo. Vrijdag 29 Juli, 's av. acht uur. geb. „Prediker", Janvossensteeg, Herden kingssamenkomst v. h. 65-jarig be staan der Zondas-sschool „Laat de Kinderkens tot Mij komen". Zaterdag, 30 Juli, 'smidd. drie uur. Zweminr. „De Zijl": Nationaal Zwem feest en Waterpolo. Sassenheim. Zaterdag 30 Juli, 's mid dags drie uur. Jaarl. Alg. Verg. van Aandeelh. der N.V. Baartman en Ko ning. ten kantore der Venn. Maandag 1 Aug, 's av.onds acht uur. „Znmerlust", Stationsweg, Tuincon- cert. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 Juli tot en met Zondag 31 Juli a.s. waargenomen door de apotneek van den heer C. B. Duyster. Nieuwe Rijn 18. Telef. 523. Oeqstgeest. Apotheek ,.De Vijzel" Kempenaerstraat 4, des nachts en de9 Zondags. im. en M. J. Klootwijk id. P- van Wecren im. en M. A. Dee id. K A. J. v. a. Steen wedr. en S. M. Kat» lienburg wede. C. Speel wedr. en W. J. S. Smit jd. Overleden: W. A. J. Harteveld an. 2 j. J. J. Blok dr. jo j. J Wouterlood m. 41 j. P. Avé m. 74 j N. MorgenroodHofman wede. 84 J. M. van Rfin 4 mnd. H. A Herjloo dr. 7 j. H. J. v. d. Horst m 60 j. J. Laterveer dr. 3 mnd. 6tavleu-StikkeJorum vr. 41 j. BINNENLAND. DE KIESWET. De Tweede Kamerleden van Rap- pard. Boon, Westerman en Staalman, hebben aan de Kamer meegedeeld, dat zij het door Mr. Dresselhuys en hen op 23 April 1925 ingediende wetsvoorstel tot wijziging van de Kieswet intrekken OPZEGGING CONTRACT MET VAN GEND EN LOOS. Naar aanleiding van het door ons gisteren vermelde bericht van de Avondpost inzake de opzegging van de overeenkomst der Nederlandsche Spoorwegen met de Algemeene Ex ploitatieonderneming Van Gend en Loos, v.b. Collignon en Cie., door de Nederl. Spoorwegen, meldt men nader, dat deze overeenkomst eerst 30 Juni 1928 eindigt. Hoe de tot dus verre door van' Gend en Loos ten be hoeve van de Nederlandsche Spoor wegen uitgevoerde dienst dan zal worden bewerkstelligd, is nog niet ge heel uitgemaakt en'vormt nog een punt van nadere overweging. JACOBUS NIENHUIJS t Men schrijft uit Amsterdam: Gisteren is te Bloemendaal in den ouderdom van 91 jaar overleden de heer J. Nienhuijs, commissaris der De li-Maatschappij. Jacobus Nienhuijs was de pionier en de stichter van de tabakscultuur in Deli. Juist ten tijde, dat de gedwongen tabakscultuur op Java werd opgehe ven, in 1863, vertrok Jacobus Nien huijs in opdracht van de firma Van Leeuwen inet nog eenige andere Eu ropeanen naar Deli, ten einde daar tabak en peper op te koopen. Alles liep echter tegen, en de expeditie, be halve Nienhuijs. keerde naar Europa terug. Nienhuijs bleef op Sumatra en begon tabak van de inlandsche bevol king te koopen. Verschillende malen veranderde, hij van systeem en ten slotte gelukte het hem om 50 pakken tabak naar Europa te zenden. In het volgende jaar begreep hij, dat de zaak anders aangepakt moest worden; hij nam 120 Chineezen in dienst en met nog eenige Maleische arbeiders plant, te hij oogst 1865. welke 189 pakken op leverde en op de Amsterdamsche markt 149 cent per pond opbracht. En kele jarön later kwam Nienhuijs in aanraking met P. W. Jansen, die hem 30.000 verstrekte voor het planten van. oogst I860. De goede financieele uitkomsten die hiermede bereikt wer den. de tabak bracht 215 cent per pond op, leidden ten slotte in 1869 tot de oprichting van de Deli-Maatschap- pij, waarvan Jacobus Nienhuijs ten slotte Commissaris is geworden. De overledene was ridder in de orde van den Nederlandschen leeuw. COLIJN NAAR BUITENZORG!? De „Deli Crt." bespreekt de reis van den heer Colijn naar Indië, en diens kansen op den Buitenzorgschen troon: „Reeds voor het aftreden van gou verneur-generaal Fock, hebben wij, naar aanleiding van de geruchten van destijds, Colijn een bijzonder bekwaam candidaat genoemd voor de functie van Landvoogd. En na de eerste ken nismaking met den heer De Graeff is die opinie nog veel vaster geworden. Ondanks de waardeering, die we heb ben voor de moeite die deze Land voogd zich geeft om het vertrouwen der bevolking te winnen. Want wij zijn van meening,, dat hij van de be volking, van de massa, alleen ziet de kleine schare van politieke leiders en intellectueelen, die voor een deel zelf buiten de massa staan en die door hun opleiding alleen heil zien in navolging van Westersche methoden, die voor dit land meerendeels niet geschikt zijn. But that's another story! Wat voor het oogenblik van meer belang is, dat is wat de heer Colijn zou zijn. En nu meenen wij. dat Colijn RECLAME juist de practicus, de man van zaken en ondernemingsgeest is. de man van de daadkracht en den stoeren wil te vens, om Indië door dezen tijd van politieke moeilijkheden in het Oosten, met vaste hand verder te leiden, tot dat rustiger vaarwaters bereikt rullen Colijn's gansche loopbaan, van offi cier tot zakenleider en politicus, stem pelen hem in alle details tot een ge boren leider in een tijd dat er berede neerde kracht noodig is om moeilijk heden te overwinnen." De Deli Crt. is niet het eenige blad dat aan deze reis aandacht schenkt. Ook de Ind. Crt.. Het Nieuws van den Dag. De Zakenwereld, en andere bla de» wijden daaraan artikelen. Afgescheiden van andere nog op te lossen moeilijkheden merken wij op. dat het nog lang gee» 1931 is, het jaar waarin Jhr. de Graeffs vijfjarige be stuursfunctie afloopt. BUITENLAND. DE DRIE-MOGENDHEDEN- CONFERENTIE. Verklaringen van Chamberlain In het Lagerhuis zeide Chamber lain in verband met de verkeerde voorstellingen van de Engelsche poli tiek te Genève: Terwijl de sterkt© van de vloten in cijfers kan worden uitgedrukt en nauwkeurig vergeleken is een derge lijke eenvoudigheid onmogelijk in het geval der kleine kruisers. De regee ring wijst weliswaar op de bijzondere moeilijkheden, die een gevolg zijn Van de aardrijkskundige positie van Engeland, doch denkt er in de verste verte niet over om aan de andere na ties hun kleine kruiser-politiek voor te schrijven. Naar de meening der regeering hoeft er geen bezwaar te zijn om tot een t ij d e 1 ij.k e regeling te komen omtrent den houw van kruisrs in de onmiddellijke toekomst, doch men kan van de Britsche regeering niet vergen om aan 'n dergelijke tijdelijke schikking de gedaante te geven van een onveranderlijk beginsel,, dat als een precedent beschouwd zou kun nen worden. Elke andere politiek zou onvermij delijk in de toekomst worden uitge legd als een formeel opgeven door het Britsche rijk, van het beginsel der maritieme gelijkheid, een oogmerk, dat daar is de regeering van over tuigd deel uitmaakt van de poli tiek van den Amerikaanscken presi dent. Chamberlain ontkende, dat Bridge- man bij het begin der conferentie 600.000 ton aan kruisers gevraagd zou hebben. Chamberlain's verklaring officieel gepubliceerd. Het Britsche Ministerie van Bui- tenlandsche Zaken publiceerde gis teravond de verklaring, die gister middag door Chamberlain in het La gerhuis is afgelegd om de redenen uiteen te zetten van de oppositie van Groot-Brittannië tegen de toepassing van de zoogenaamde permanente for mule, door de conferentie van Was hington aanvaard betreffende de pant serschepen op de lichte kruisers. De Minister van Buitenlandsche Zaken voegt aan deze verklaring een uittreksel toe van de rede van Bal four op de conferentie van Washing ton, waarin tegenover elkaar werden gesteld de aard van de behoeften der Vereenigde Staten, een dichtaaneen- gesloten, op zichzelf levend rijk, en die van het sterk-verspreide Britsche rijk. BOOS WEER IN DUITSCELAND. Gistermiddag zijn er boven de stad Hamburg en voorsteden een buiten gewoon hevig onweer en wolkbreu ken losge.broken. De straten waren overal onderge- loopen. Van alle kanten werd de brandweer te hulp geroepen. Boven den midden-Rijn en in het hijzonder boven de monding van de Lahn zijn er gistermiddag een hevig onweer en wolkbreuken losgebroken, aldus werd uit Koblenz gemeld. De schade aan gebouwen aan den waterkant is :-oer groot. Van bet pas sagiersschip Friedrich heeft de storm het bovendek afgeslagen en de ruiten van de veranda ingedrukt. De paniek onder de passagiers kon slechts met groote moeite door de bemanning worden gekalmeerd. ONWEER IN BELGIë. Gistermiddag heeft er een zwaar onweder boven Brussel en omstreken gewoed. Twee menschen, een 47-jarig man en een 15-jarige knaap, die te Bosch voorde onder een boom een schuil plaats hadden gezocht, werden door Ier- bliksem gedood. Ook elders in de provincie zijn er eenige ongelukken gebeurd en is er schade aangericht. HITTEGOLF JN CHINA. Doodelijke gevolgen. Een telegram uit Peking meldt d.d. gisteren: Een abnormale hitte heerscht thans in deze stad. Er zijn menschen- levens te betreuren. Uit Tientsin wordt aan de Lokal- Anzeiger geseind, dat in het Noorden van China honderden personen het slachtoffer worden van de buitenge wone hitte. De thermometer steeg tot 45 graden in de schaduw. Talrijke soldaten van de buiten landsche bezettingstroepen moesten ter verpleging in ziekenhuizen en la zarets worden opgenomen. DE TOESTAND IN CHINA. De Noordelijken breken de onderhandelingen met Nanking af. De vredesonderhandelingen tus- schen de vertgenwoordigers der re geering van Peking, der regeering van Nanking en den militairen gou verneur der provincie Sjansi zijn voor onbepaalden tijd onderbroken. Men verklaart echter, dat volgens overeenkomst, de gouverneur van Sjansi elke poging van Feng joe sjang, om Peking te bereiken, zal dwars- boomen. Het zijn de conservatieve Noorde lijke leiders, die de schorsing der on derhandelingen veroorzaakt hebben, omdat zij gelóoven, dat de regeering van Nanking met ontbinding be dreigd wordt en volstrekt niet zeker is om de overhand te hebben in den strijd met Hankau. HET DEBAT IN HET OOSTEN- RIJKSCHE PARLEMENT. Een meerderheid voor Seipel. De Oostenrijksche Nationale Raad heeft gisteren het debat over de ge beurtenissen van 15 Juli voortgezet. Toen Gürther (Chj-.-soc.) en Bichei, de vertegenwoordiger van den land bouw, het woord voerden, bleef de stemming kalm, doch dit veranderde bij de rede van den volgenden spre ker den christelijk-socialen afgevaar digde Oigner. Reeds toen deze de ver- keersstaking scherr veroordeelde, werd hij door de soc.-dem. storm achtig onderbroken. De interrupties zwollen aan tot een storm van ver ontwaardiging toen hij een bepaalde afdeeling van de veiligheidswacht tot struikroovers stempelde. Het lawaai en de interrupties wa ren niet van de lucht, ook tijdens de rede van de volgende sprekers. De waarnemende vice-voorzitter kon het rumoer slechts tijdelijk tot bedaren brengen. De door de sociaal-democraten in gediende motie van wantrouwen in de regeering, evenals het voorstel tot benoeming eener parlementaire com missie van onderzoek, werden ver worpen. De volgende week heeft nog een zitting van den nationalen raad plaats om eenige dringende aangelegenhe den af te handelen. BERGGIDS GERED. De Maasbode-correspondent te Genè ve seinde Dinsdag: Bii ,het beklimmen van- den Pierre Ta- boz, een berg van ruim 270a meter- in de buurt van Aigle (Vaud) door een Hollandschen toerist. Dr. J. van Wal ree de Bordes, lid van het volkenbonds- siecretariaat, in gezelschap van een gids, is aan den laatste een ongeluk overko men. Terwijl de twee bergbeklimmers, door een touw verbonden, een steilen rots wand beklommen, waarbij de gids voor ging. brak een steen, waaraan de gids zich optrok, af. De gids stortte naar be neden. De heer de Borde3 slaagde er in, zijn val te breken door middel van het touw, waardoor de gids na een val' van 30 meter bleef hangen. Dr. Bordes kon hem daarna nèerlhten. op een even lager gelegen platte rots, waar hij zich ook zelf in veiligheid kon brengen. De gids had vermoedelijk een djjbeen gebroken, waardoor de twee toeristen genoodzaakt waren, daar te blijven en hulp af te wachten. Het ongeluk geschiedde Donderdag middag om half 2 en den volgenden morgen om 8 uur werden beide berg bekhmmers opgemerkt door passeeren- de toeristen. Er kwam daarna eon hulpcolonne welke den gids naar beneden bracht. Dr. Bordes is zelf niet gedeerd. Hij heeft (silechts zijn handen bezeerd doo? het schaven van het touw. De Zwitsersche pers is vol lof over het optreden van Dr. de Bordes, die door zgn meed en volharding den gids het leven heeft gered. KORTE BERICHTEN. In het Iersche parlement heeft een aanhanger van De Valera den voorge schreven eed afgelegd. Te Weenen hebben nieuwe huiszoe kingen bij de communisten plaats gehad, Ernstige overstroomingen in de provincie Bombay; honderden personen zouden verdronken zjjn. De regeering van Luxemburg heeft 10 buitenlandsche communisten het ver- i er verblijx in het land ontzegd. Alvorens naar Genève terug te keoren, heeft Bridgeman, de Britsci.e je..e leg eerde ter 'viooteonfer^ntie, ven kla.ard. dat er in het Engelsche stand punt geen wijziging is gekomen. Een wetsontwerp in zake toe treding tot het verdrag van Parijs tot verzekering van de intern, eenheid in de volmaking van het metrieke stelsel is binnenkort te verwachten!. In Rusland zijn wederom 117 or- thodo.xe geestelijken tot gevangenisstraf fe^ en verbanning „veroordeeld". 9 „spionnen" werden ter dood veroor- •uieeld. Op 't Engelsche ministerie van ge zondheidswezen zijn voor drie millioetn gulden aan rentezegels gestolen!. UIT DE "ÖMGËVING. AARLANDERVEEN. Tot molenaar van den droogge- maakten polder westzijde alhier is benoemd J. v. Tol te Bodegraven, als plaatsvervanger van G. Verheul. De bediende v. d. B., van C. v. d. B. kwam met zijn vingers zoodanig in aanraking met de snijmachine, dat hij geneeskundig moest behandeld worden. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke stand. Geboren: Je hannes z.v. J. C. van Vliet en G. A Jongeneel. Johanna Maria d.v. J. W* Mesman en M. Scheppers. Pieter z.i L. van der Tooien en J. de Geus. Klaas je Antonia d.v. M. van Nieuwenhuizen en C. M. Houweling. Lolkjen d.v. Tj, Koornstra en M. Paarlberg. Maria Cop nelia d.v. W. H. Hoogland en V. Mag chielse. Hendrik z.v. E. Regeling en K. Bolt. Theodorus Johannes z.v. J. Kor- suize en M. J. Duivenvoorden. Martha Alida d.v. J. B. Calvelage en A. G. M. Boerlage. Willem z.v. J. Luimee en E. van Overeem. Ondertrouwd: Teunis van Twisk 29 j. en Janke Dantuma 21 j. Nan Johar; nes Dol 24 j. en Jannigje van Beusekom 22 j. Pieter Johannes Avis 43 j. en Antje de Graauw 36 j. Willem Cornelis garner 24 j. en Johanna Roos 21 j Jacob Walkier ?6 j. en Huibertje van Roosmalen 23 j. Getrouwd: Dirk Hol 29 j. en Jacoba Gerarda Van der Meer 30 j. Jacob Vrugt 24 j. en Adriana Maria de Vries 21 3 Klaas Willem Lemmens 33 j. en Margje Spek 23 j. Johannes Boot wedr. 52 j en Anna Maria Brinkman 42 j. Overleden: Carel Fredrik Julianus Zorg 7i j- geh. met J. Minnebreuker. J de Heer 82 j. wedr. v. M. Versloot. Jo hanna Catharina Pieters 78 j. wed. van P. Wezenbeek. KATWIJK. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het examen M. U. L. O., J. W. Hofman alhier. LEIDERDORP, Gisterenavond 8 uur gaf de Chr Harmonievereen. „Devote", Dir. d. h: J. Noordanus uit Leiden, in de van der Doesstraat onder begunstiging van mooi zomerweer een concert. Er was zeer veel belangstelling, die niet onverdiend was, want er werd goed gespeeld. De Chr. Harm. Vereen. „Devote' heeft we derom een zeer gunstigen indruk achter gelaten. Ook de orde onder het luiste rend publiek was voortreffelijk. LISSE Onze plaatsgenoot A. v. Parijs slaagde te 's-Gravenhage voor het exa men M. U. L. O. GEMENGD NIEUWS. f Een redder bestolen. De vijfjarige H. J. de Z. v. K., uit de De Vliegerstraat te Rotterdam, geraakte jl Maandag spelende in de Coolbavein te water. Een der voorbijgangers sprong lonmiüdellijk den kleinen drenkeling na en dook verschillende malen naar den jongen. Het gelukte hem evenwel niet bet knaapje boven te brengen. Den 29-jarigen J. W. P. uit de Van Oosterveenstraat, die onmiddellijk een dreg haalde en aan het dreggen ging, gelukte het na kprten tgd den drenke ling op te halen. Het ventje werd naar het naastbijzljnde politiebureau gedra gen, waar kunstmatige ademhaling werd toegepast, met het gevolg dat het bij gebracht kon worden. De kleine had gjeen letsel bekomen. Toen P. daarna weer naar de Coolhaven terugkeerde, iom zgn fiets en regenjas, die hij daar had laten liggen, ta halen, bleken deze door een onbekende te zgn gestolen. De moordaanslag in de Antia Paulo-wnastraat te D en Haag De 23-jarige fabrieksarbeider J. K uit Delft, die Maandagavond in de Anna Paulownastr. is aangehouden, verdacht van poging tot doodslag op zijn meis je, zal morgen ter beschikking van de justitie gesteld worden. Het scheermes, waarmede hg zijn daad pleegde en dat hg zeide wegge- worpen te hebben ih don vgver van bet Haagsche Bosch, is niet teruggevonden. Wel is gevonden het étui, waarin het mes zich moet hebben bevonden. Een redder gehuldigd. De heer H. M. A. de wgs, lid van de Haar- iemsche Reddingsbrigade heeft uitban den van den burgemeester van Haai: lem het diploma van bet Carnegie Hel uenfonds ontvangen, wegens een goed geslaagde redding van een schippers- Knecht uit bet Spaarne te Haarlem. Uit de eerste verdieping ge vallen. Te Njjmegen viel Dinsdag de driejarige G. B. uit het raam eener. ieerste verdieping in de Lange Bron- werstraat. De kleine werd ongedeerd opgenomen. Ontsierende reclames. In gevolge ingrijpen van Gel. Staten van Gelderland moeien in de gemeente Eist (.O.B.) alle bet landschap ontsierende Gemeentelijke Aankondigingen Scheepvaart in de Oude Vest te Leidsi Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter kennis van belanghe!- benden,, dat de maximum doorvaartwijd te van de nauwste brug over de Oud Vest in die gemeente 6.go M. bedraagt Leiden, 28 Juli 1927. AUG. L. REIMERINGER, Weth lq Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Badhuis Van der Werffstraat. Burgemeester en Wethouders van Le den brengen ter kennis van belanghe benden dat. wegens het verrichten va; werkzaamheden aan het Volks- e\ Schoolbad in de v. d.Werffstraat, do damesafdeeling tijdelijk is ges 1 ten. Leiden, 27 Juli 1927. AUG. L. REIMERINGER, Weth lq Burgemeester. VAN STRIJEN. Secretaris. reclames langs den grooten weg Nijme gen—Arnhem worden opgeruimd. Nieuwe landingssteiger. Maandag 1 Augustus a.s. wordt de nieuwe landingssteiger op Schiermonnik« oog in gebruik genomen. De feestelijke inwnding zal plaats hebben in Hotel van der vVerff. Onder de vele personen, die zijn uitgenoodigd om deze feestelijke inwijding bij të wonen is ook graaf Bernstorff, eigenaar van het eiland. Tusschen de buffers. Bij den overweg der kolenlijn Simpelveld— Kerkrad© te Simpelveld waren Dinsdag namiddag personen bezig met het ran- geer en van een kolentrein. Ofschoon ua aisluitboomen neergelaten wareoj meende de 60-jarige gehuwd© J.Meyej nog te kunnen passeeren. Hij raaktq evenwel' tusschen de buffers en werd met ingedrukte borstkas opgenomen De man overleed spoedig. Ernstig ongeval. Men meldt uit Lemmer Be 40-jarige arbeider P. de Lang?, wonende te Kuinre, werkzaam bij deu veehouder J. Mulder te Kuinre, zou gis terenmiddag met andere arbeiders do kap van een hooiberg opdraaien, .waar bij een der palen, waarop de kap rustto brak, en op net hoofd van de Lange viel Bevvusteioos en hevig bloedend uit neus en mond werd de ongelukkige op genomen. Geneeskundige hulp wasspoe uig aanwezig. Lr. Pel uit Kuinre acnti© eenter opneming in het ziekenhuis te ZwoLe noodzakelijk. Men vreest voor zijn leven. De man is gehuwd eu vader van een talrijk gezin. Verdronken. Dinsdagavond: ging de 20-jarige metselaar J. Simons baden in de Geul te Valkenburg. Hij '.zonK onmiddellijk zoodra hjj zich in het water had begeven. Op zijn hulp geroep kwamen enkele menscnen too* sinellen en de man was vrrj spoedig op het droge. Ofschoon alle pogingen aan* gewend werden, om de levensgeesten op te wekken, mocht dat echter niet ge lukken. Len Duitsche jongen, die bij de fam. K. te Lutteraae—Geleen op be zcieK was, is bij het baden in een der waterkuilen van de vroegere bruinkool- ontginning „Graetheide' bij Urmoxud ver dronken. Te Gouw is het 3-jarig zoontje van G. Wester bij. de ouderlijke woning ver dronken. Vrouw verbrand. De 80-jari ge wed. S. te Haarie is, terwijl zij ak jeen bij de kachel zat, in brand ge raakt. Laar zoon, aie op de deel was, rook een brandlucht, ging kijken en zag, dat de kleeren van zijn moeder in brand stonden. De vrouw is aan de be komen verwondingen overleden. Ver- moeaelijk is de vrouw in slaap geval len en op de kachel terecht gekomen. Branden. Gisternamiddag, te on geveer 1 uur ontstond brand in het glas- en aardewerkmagazijn van den neer J. Willems aan ue vrijstraat te aiiindhoven. Het vuur greep snel om zich neen. Door de hoog opstijgende vlam* men .en .rookwolken liet de brand zich aanvankelijk ernstig aanzien en maak te men zien ongerust, daar het pakhuis in de onmiddellijke nabijheid v.an gro> te fabrieken is gelegen. Le gemeentelij* ke brandweer en de brigade, van Phi lips' fabrieken tastten net vuur aan en wisten den brand tot het magazijn te beperken, hetwelk geheel uitbrandde. De scna.de is niet groot. 'ie HarsKamp is door onbekende N oorzaak de boerenwoning van den land bouwer Verhoef totaal afgebrand. Uit de woning kon niets worden gered. Ver zekering dekt de schade. Te Culemborg is gisternacht een schuur van ^len koopman in. ijzerwaren J. H. Hendriks, jiitgebrand. De inhoud werd waardeloos. Te Kollumerpomp is gisteren afge brand de boerder^ van L. Leegs tra. Dinsdagavond is te Almelo de Sichuur yan uen landbouwer' J. H. afgebrand. De geheel© voorraad hooi en landbouwwerktuigen gingen verloren, (.evenals een viertal iietsen. Het vee kon gered worden, alleen kwamen eenige kippen in de vlammen om.' Alles was verzekerd, oorzaak onbekend. Dinsdagavond laat is in de Anna Paulownastraat, dicht bij het Piet Hein plein, Den Haag, een auto in brand ge vlogen, De brandweer bluschte het vuur waarna een andere wagen het siach» offer naar de garage heeft ge-terokken. Bij het blusschingswerk werd de chauffeur aan de rechterhand verwond. Na verbonden, te zijn, bleef hij tot lieu teinde toe, ook bij net wegsloegen, aan het stuurrad. Spelen met een geweer. Te Veenwouden vonden eenige jongens in leen schuur van den slager P. Koop een geladen jachtgeweer. Spelenderwijs

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2