uItdeISmgeving, gemengd nieuws. nlet-confessïoneelen liuize in confessio neele pofctich ten wil onder brengen, waar zij niet h'ooren Snr. zon ga erne liet oordeel van Ged. Staten willen Ifooren. TV Keer VAN RAPEN 7A.R.V merÏÏt'e op. dat de Staten geen provinciaal ge sticht willen. De provincie heeft niet te zorgen voor de verpleging der krank zinnigen, maar krachtens de wet voor ruimte en het is dus de vraag of die ruimte er is. En nu meende spi\, dat er in St. Joris nog een 150 plaatsen open zijn, terwijl hij voorts wees op de contracten met Utrecht. Er is dus voor neutrale patiënten ruimte genoeg. Doch aan uitbreiding der Chr. ge stichten is dringend behoefte. De heer BEEKENKAMP (V.B. sloot zich aan bij den heer van Baren en be toogde, dat er geen behoefte bestaat aan een provinciaal gesticht. De heer BORGHOLS (Ged. St.) wees erop, dat het onderhavige contract weer ruimte schept voor neutrale pa- tienten. Spr. begreep dan ook niet, dat de heer ter Laan voor een provinciaal gesticht bleef pleiten. In de neutrale gestichten zijn 218 katholieke patiën ten. Spr. voelde alles voor het particu lier initiatief, dat zoo uitstekende re sultaten heeft, opgeleverd, en niets voor een provinciaal gesticht. De heer HOFMANN sloot zich geheel bij den laatsten spreker aan, mede op zuinigheidsgrond en De heer TER LAAN repliceerde en vroeg een overzicht van de plaatsing der patiënten in verband met hun ge loofsbelijdenis, alsmede een overzicht van de arbeidsvoorwaarden in de ge stichten, uit welk laatste overzicht z.i. zou blijken, dat het particulier initia tief duurder is dan het, overheidsge- sticht. Na replieken werd het voorstel z.li.s. aangenomen. Naar aanleiding van de rekeningen 1926 en balans per 31 Dec. 1926 van het geneeskundig gesticht voor krank zinnigen Oud Rosenburg en wijziging der statuten, bracht de heer BEEKEN KAMP (V.B.) die moeilijk te volgen was van de tribune, hulde aan den di recteur van het gesticht voor de in tensieve tverk-therapie, die hij toepast. De patiënten bewerken IK H.A. tuin grond en voorzien in de geheele me nage van het gesticht. 'De rekeningen en de balans werden goedgekeurd en de statutenwijzigingen vastgesteld. Subsidie-voorstellen. Bij het voorstel tot het verleenen van subsidies over 1927 en 1928 voor het opleidingsschip voor de handels vaart te Rotterdam, betoogde de heer BRAUTIGAM (S.D.A.P.) dat de vakbe kwaamheid voor den matroos binnen het jaar in de gewone vaart kan wor den verkregen en dat daarvoor geen opleidingsschip noodig is. Bovendien vaart van de opgeleiden geen enkele als matroos. Weliswaar zijn er 32 stuurman geworden, doch om dat te worden is de opleiding voor matroos niet noodig. omdat men daarvoor twee jaren dekdienst moet hebben gehad als men geen H.B.S. opleiding heeft. De meeste jongens mislukken, worden havenarbeider, bootwerker. De vereeni ging moet dan ook de bakens verzet ten, zij moet een opleiding voor stuur man openen. De heer HEUKELS (Ged.) wees er op, dat een groot aantal jongens, dank zij deze opleiding, in hoogere rangen gekomen zijn. Het heerlijke van het vakonderwijs, is juist, dat de leerlin gen voor wat meer geschikt worden gemaakt dan voor het eenvoudigste werk. Het voorstel wordt z.h.s. aangeno men, Bij het afwijzende urae-advies van Ged. Staten op de subsidie-aanvrage van 's-Gravenhage ten behoeve van openbare inrichtingen van handelson derwijs aldaar kwam de heer DREES (S.D.A.P.) er tegen op, dat Ged. St. zich bepalen tot een verwijzing naar de dis cussie van 1925. In die discussie is juist tot uiting gekomen, dat men sub- sidieering een overheidstaak vond, doch men wilde niet incidenteel ingrij pen. Evenwel werd aan Ged. Staten gevraagd hun oordeel over een alge- meene regeling te zeggen. Ged. St. ver wijzen hiervoor nu naar de toezegging door den Minister van een wettelijke regeling, doch niemand weet wanneer die regeling zal komen. En Ged. St. moeten daarop niet wachten. Wij moe ten een regeling treffen en kunnen die altijd herzien als er een wettelijke re geling komt. Spr, wees er op, dat Ged. St, thans de financiën van 's-Gravenhage goed noemen, doch dat zij Den Haag nood lijdend noemden, toen deze gemeente oen kleine verhooging van het sub sidie aan het Residentie-orkest wilde geven. Spr. verzocht het afwijzende prae- advies aan te houden in afwachting van het prae-advies op de motie-van Zadelhoff, dat in 1925 is toegezegd. De heer HEUKELS (A.R.) betoogde, dat het aan Ged. St. bekend was, dat in de Troonrede van 1926 een mede- deeling gedaan zon worden, die een provinciale regeling monnikenwerk zou maken. Inmiddels hebben Ged. St. een middenweg gekozen en voor Den Haag gezegd, dat de oude weg moet worden bewandeld, doch voor Schie dam gemeend dat er iets gedaan moet worden. De heer VAN AALTEN (V.D.) zou met Ged. St. mee kunnen gaan, indien zij zouden kunnen tóezeggen, dat zij tegen de winterzitting prae-advies op de motie-van Zadelhoff van 1925 zul len uitbrengen. ï)e heer brees repliceerde. De heer Heukels dupliceerde. De heer RUTGERS (A.R.) die zich kon vereenigen met het standpunt van Ged. St. jegens 's-Gravenhage. vroeg zich af, of het voorstel om Schiedam wel subsidie te geven, nu niet in een ander licht komt. Hier worden conse quenties aan verbonden en argumen ten aan ontleend. Snr. meende, dat dan ook aan deze eemeente niets moet worden uitfrekeerd De heer VAN AALTEN zou nu ook stemmen tegen de sugsidieering van Schiedam, omdat anders een systeem zou worden bestendigd, dat onbillijk zou zijn. Het voorstel inzake 's-Gravenhage werd aangenomen met 39—22 stem men. Aan de orde was daarna het voor stel om aan Schiedam ten behoeve van de avondhandclsschool aldaar een subsidie te verleenen. Dit werd aange nomen z.h.s. De heer VAN HOUDT (S.G.P.) vroeg aanhouding van het voorstel tot ver leening van subsidie aan de Prins Hen- drikvereeniging te Rotterdam, voor de huisvesting van schoolgaande schip perskinderen. tot de winterzitting, ten- einde Ged. St. gelegenheid te geven de financieels gestie van de vereeniging te onderzoeken, die blijkens een offi cieel rapport niet in orde schijnt te zijn. De secretaris-penningmeester is niet bij machte behoorlijke inlichtin gen te geven en erkende, dat verschil lende bedragen in de rekening en ver antwoording niet juist waren. De heer HEUKELS: Door wie! dat de heer v. Houdt gelegenheid moet hebben het rapport, waaruit hij ci teerde, aan Ged. St. over te leggen. De heer VAN HOUDT merkte op, dat het een officieel rapport is, uitgebracht aan B. en W. van Rotterdam. De heer HEUKELS: Door wie- De lieer VAN HOUDT: Dat kan men bij B. en W. van Rotterdam informee- ren, Spr wist niet of hij recht heeft het offic.ieele lichaam, dat het rapport uitbracht, te noemen. De heer Heukels dupliceerde. De heer TER LAAN (S.D.A.P.) meen de, dat Ged. St. in deze omstandighe den uit eigen beweging een rapport aan den Staten moeten overleggen, waaruit blijkt, dat de financieele ges tie in orde is. De heer Heukels bleef bij zijn stand punt. Het punt werd aangehouden tot de volgende vergadering. De vergadering werd te 5.40 uur ver daagd tot heden 11 uur. HAZERSWOUDE. De heer C. P. 'Wezelenburg slaag de aan de Rijkstuinbouwschool te Bos koop voor het einddiploma met aan- teekening van handelscorrespondentie in het Fransch. De Chr. Meisjesvereen. „Lydia" maakte onder genot van prachtig zo merweer per auto een uitstapje naar Utrecht. Een bezoek werd gebracht aan den Dom, het Zeister bosch en het militair vliegkamp. Voor het examen in Engelsche handelscorrespondentie vanwege de Vereeniging van Leeraren in Handels wetenschappen, is geslaagd de heer J. Kroon, daartoe opgeleid door den heer W. van Bockel alhier. Het bouwen van een noodslach- tingsgebouw alhier is opgedragen aan de Wed. H. van Driel te Koudekerk. De loting voor de Nat. Militie, lichting 1928, zal-voor deze gemeente plaats hebben op Vrijdag 5 Augustus a.s. te Alphen aan den Rijn in het Raadhuis des v.m, 11.15 uur. De Chr. Zangvereen. „Zang en Vriendschap directeur de heer C. v. d. Keur Jr. te Leiden; hoopt 15 Augustus a.s. deel te nemen aan het Nat. con cours te Huizen (N.-H.). De vereeni ging hoopt op te treden in de 4e af- deeüng. De ijk- en herijk van de maten en gewichten zal, wat het dorp betreft, plaats hebben in café Angement, op Donderdag 28 Juli, v.m. 1012 en nam. 12,30 uur voor de bewoners van de kom van het dorp en Oosteinde. Op Vrijdag 29 Juli, v.m. 1012 en n.m. van 12.30 uur voor bewoners van het Westeinde en andere buurten. KATWIJK AAN DEN RIJN. Nadat T. v. S. een bezoek had ge bracht in den winkel van den heer A. v. d. E. in de Kerkstraat, werd in de winkellade een bedrag aan geld ver mist. De verdenking viel op T. v. S. Aangifte werd gedaan bij de politie. Daar werd v. S. in verhoor genomen en bekende. Proces-verbaal werd opge maakt. Wij mochten een en ander ver nemen omtrent de plannen die het be stuur der Oranjevereeniging heeft ge maakt voor het te houden feest. Op dit voorloopige plan staat dat de gehee le voormiddag zal bestemd zijn voor de kinderfeesten als optocht met mu ziek, verschillende spelen op het feest terrein bij „Callao". Na afloop hiervan in optocht naar de Turfmarkt waar de stoet dan wordt ontbonden. Te 2 uur zullen volksspelen worden gehouden, nadat in optocht met versierde wagens karretjes, rijwielen enz. en begeleid met Katwijks muziekkorps door het dorp is getrokken. Die volksspelen zul len bestaan uit ringrijden voor jonge lui van ongeveer 13 tot 18 jaar per rij wiel, en als nieuwigheid zal op het program staan ringrijden per auto. Hieraan kan door ieder worden mee gedaan. De auto's zullen beschikbaar gesteld worden door de vereeniging. 'Het inleggeld hiervoor zal hoogstens 1 bedragen. Hiervoor wordt een bui tengewone belangstelling verwacht. Immers oud en jong kan hieraan deel nemen. Des avonds zullen een drietal zangvereenigingen zich doen hooren in de tent op de Turfmarkt en daarna zal de avond gevuld worden met een instrumentaal concert door de Harmo nie Katwijk. Mogelijk dat het pro gram nog uitgebreid wordt, Men kan zich echter nu alvast op een en an der voorbereiden. '"rSWT' T.WTRwnnwp. r'~ Burg. Stand. Geboren: Ma art je, dv. A. Spies en D. A .Groenendijk; Susanna Sara, dv. J. Hoogendoorn en S. S. van 't Riet; Antonius Johannes, zv. W. van Es en J. Voordouw; Johan nes Cornelis, zv. C. F. Wisse en L. Saintfiet. NIEUWVEEN. Wegens overtreding der waren wet stond te Alphen aan den Rijn te recht G. A. v. IC. alhier, terzake dat hij karnemelk langs den openbaren weg had vervoérd, welke ondeugdelijk was van samenstelling door te weinig Vetgehalte. Bekl. werd veroordeeld tot een geldboete van 40 sub. 1 maand hechtenis. De kinderen der Chr. School zul len a.s. Vrijdag een reisje maken naar. Amsterdam en hopen in Artis enz. een prettigen uitgaansdag te hebben. J. Vossepoel, leerling aan de Kweekschool voor onderwijzers te Am sterdam, is van de 2de naar de 3de klasse overgegaan. Een jongen van de wed. H. heeft bij het spelen met zijn kameraden door te vallen zijn pols gebroken. Deze week zal een collecte langs de huizen gehouden worden voor Afd. Mobilisatiekruïs. NIEUWKOOP. Voor het examen lager onderwijs slaagde onze vroegere plaatsgenootc, mej. J. M. E. A. Burcksen. Ter secretarie zijn de jachtacten voor 19271928 verkrijgbaar gesteld. Aanvragen kunnen geschieden ter se cretarie of bij een der gemeenteveld wachters. De jacht op het waterwild wordt geopend op 25 Juli a.s. De loting voor den Dienstplicht lichting 1928 zal plaats hebben te Wou brugge op Vrijdag 19 Augustus v.m. 10.55 uur. B. en W. hebben aan P. Stam, aannemer alhier, vergunning verleend tot het plaatsen van een lintzaagma chine en een lintzaag-veilmachine. Te Bovenkerk is de 78-jarige wed. A. van de trap gevallen en kort daar na overleden. TER AAR. Alhier is een 22i-jarige hengei- laar uit Rotterdam in het Aarkanaai gevallen en verdronken. Eenige Nieuwkoopers brachten dezer dagen een bezoek aan het café van Acker. Dit ging vrij rumoerig en het kwam tot handtastelijkheden met de bevolking alhier. De ruiten rinkel den. De 'H. Hermandad maakte er een eind aan en sloot ze als logé's op. WASSENAAR. Gistermiddag ongeveer 5 uur had op den Rijksstraatweg nabij Zuidwijk een ernstig autoongeluk plaats met dooddelijken afloop. Mej. A. alhier kwam per rijwiel van uit het Am- monslaantje rijden en wilde de Straat weg over steken toen zij door een auto uit de richting Leiden werd aangere den met het gevolg dat zij onmiddel lijk overleed. De verslagenheid over dit droevig ongeval in de gemeente is zeer groot. Op de Kerkdam wer.d Zondag een man in bewusteloozen toestand aange troffen. Bij nader onderzoek bleek hij een toeval te hebben gekregen. Hij kon echter op eigen gelegenheid weer naar zijn woning te Leiden terugkeeren. Overreden en gedo od. Een ernstig auto-ongeval is gistermorgen in de hoofdstad gebeurd. Een ongeveer 25-jarige vrouw werd in de Faleisstraat aangereden dooreen a,uto van den gee meent dijken Telefoor- dienst. Een der wielen ging de arme vrouw over het hoofd, met het noodlottig ge volg, dat zij op slag dood was. A u t o-b 01 s i ng. Gistermorgen heeft op de Rotterdamschen weg nabij den Overslag te Delft een auto-botsing plaats gehad. Een vrachtauto komende uit de richting Delft wilde den voor hem uitrijdende auto passeeren. Op dat mo ment naderde uit de tegenovergestelde richting een luxe auto van den heer Van Buren te Overschie. Een botsing tusschen beide auto's volgde, waarbij de auto van den heer Van Buren tegen een boom werd geslingerd. Vooral deze auto werd zwaar besch:* digd; de vrachtauto kwam er beter af De inzittenden bekwamen geen noe menswaard letsel. Met de kraanwagen van den heer J. de Graaf werd de zwaar beschadigde auto naar Overschie ge sleept. Kind verdro nken. Gisteroch tend werd te Volendam sedert enkele uren een riVjarig dochtertje van S vermist. Na geruimen tijd werd het lijk je opgehaald uit een in de nabijheid der ouderlijke woning gelegen water. O,, die vr o-uwen. Ergens iniden Amerikaanschen staat Kansas is onlangs het gastarief verhoogd. De huisvrou wen nebben hierop geantwoord met den Woensdag tot gasloozen dag te verkla ren. In 4,5.000 van de 18.000 huizen, die bij de gasfabriek aangesloten zfjn, heeft Woensdag geen enkele gaspit gebrand. De vrouwen zetten hun gezinnen koude dranken en spijzen voor, em genoten nog extra, dat zij: eens 'n dag niet be hoefden te koken. De beweging was ontketend door de vereeniging van huisvrouwen, die te voren tevergeefs getracht had de gasfa briek te bewegen de verhooging in te trekken. Het auto-ongeluk in de Zui- der-Legmeer. Omtrent den toe- «■tonn van Mei pïfjlovan n't Nieuwkóon, fb'e on 30 Mei ik bij het auto-w^ink nn den onbewaakt overweg in do 7uï- der-LegmeeT te Uithoorn z^o 'ernstig' werd gewond en voor wier leven men geruimen tijd heeft gevreesd, vernemen wij thans, dat zij .weer geheel zal her stellen en binnenkort hét, Wilhelmina- gasthuis te Amsterdam zal verlaten. Aangereden. -— Op den Rotter damschen weg nabij de Lgmfabriek te Delft is Zaterdagavond omstreeks 11 uur een politieagent, die per rijwiel sur veilleerde, door een hem achterop ko menden motorrijder aangereden. De oor zaak van hei, ongeval is. dat de motor rijder verblind werd door de lichten van een hem tegemoririjdende auto. De politie-agent werd van zgn rijwiel over den weg geslingerd on bekwam een ernstige hoofdwonde, vlak boven het oog, en verder verwondingen aan handen en knieën. Het rjjwiel werd geheel vernield. Na voorloopig door e:n arts verbon den te zijn. is de agent met een poli tieauto naar het gasthuis vervoerd. Een brutaal heer. Ten huize van den heer J. Meester te Medemblik vervoegde zich iemand, voorgevende te zijn opzichter bij jta Zuiderzee werken; hij wenschte in pension te gaan en daarvoor f80 per maand te betalen. De heer M. ging hierop in, doch kwam tot de ontdekking, dat de opzichter' spoorloos is verdwenen*net medeneming van ongeveer f 100, benevens eenige gouden en zilveren voorwerpen. Hij blijkt bij de Zuiderzeewerken heel niet werkzaam te zijn Verdronken. Onder Velden werd Maandag in de Maas het lijk opge- vischt van zekeren K. uit Blerick, dio1 sedert, eenige dagen vermist werd. Bij het baden in zee aan het stille strand te Scheveningen. waagde zich de 13-jarige Johanna P. uit de van Ostade- straat te 's-Gravenhage, te ver in zee. Plotseling hoorde men haar hulpgeroep, wat beduidde, dat zij door den stroom was meegesleurd en het strand r^et meer ken bereiken. Hierop heeft de 21- jarige Joh. Str.. Snelliusstraat 7, even eens uit 's-Gravenhage, alle pogingen in het werk gesteld om de drenkelinge aan h et strand te brengen, hetgeen een- ter niet gelukte, zoodat het meisje ver dronken is. Haar lijk is nog niet aange spoeld. Brand. Te Lenth bij Njjmegen is de boerderq van W. J. H. nagenoeg geheel afgebrand. Oorzaak hooibroei. Verzekering dekt de schade. Vliegwiel weggevlogen. Terwijl het bedrijf van de N. V. Reu vers Houtzagerij, Kuiperij Kisten! briek te Oss in vollen gang was, sloeg gistermiddag .plotseling het vier meter in doorsnee metende ongeveer 3000 K.p, aware vliegwiel door het dak van de machinekamer. Een der stukken trof de nabijgelegen woning van A. Bijkers- ma en sloeg door dak, zolder en vloer, cp nog 'geen halven meter afstand van een in de wieg" slapend kind.' De kleine bleef ongedeerd. Het andere stuk vloog 3co meter ver weg en trof de tramrail, welke afbrak. De oorzaak is onbekend. Ge-en persoonlijke ongelukken. Zjjn vrouw doodgestoken. De 48-jarige K. te Amsterdam leefde engeveer twintig jaar samen met de weduwe D. Deze beide menscben had den voortdurend oneenigheid met elkaar over familieaangelegenheden. Dikwijl» liepen de woorden zoo hoog, dat men in de woning Westerstraat 22 tot hand tastelijkheden overging. Ook Maandagavond gebeurde dat. De vrouw bedreigde de man toen met een mes. Gistermorgen- zat K. al vroeg in het café "Westerstraat 20 de vrouw op te wa-chtem. Toen zij daar gistermiddag inderdaaa verscheen, sprong hij meteen op, en stak h:aar met een mes In do borst. Het mes trof het hart en de 63- jarige vrouw zeeg bijna onmiddellijk dood ineen. De man werd dadelijk gegrepen, en aan .-'e politie overgeleverd. Het lijk van de vrouw is ter schouwing naar het Wilhelminagasthuis vervoerd. Zoowel voor het café, als voor het politiebureau stonden groepjes buurtgo- nooten de daad te bespreken. LIJST VAN VESTIGING EN VERTREK. Gevestigd. W. F. v. d. Maden, kantoorbed., Oude Vest 107a. A. A. Geursen, Modiste, Witte Rozenstraat 24 D. Mat ze, kan toorbediende, Oude Singel 64 N. Zandbergen, dienstbode, Rapenburg 2 H. A. Drieman en fam., Reiziger, Koninginnelaan 32 H. F. van Gelder en fam., kruidenier. Noordeinde 51 A. v. d. Veen, fabr.arbeider, Waardstr. 67 A. de Roode, schipper, P. Wilhel- minastraat 35 M. Melzer, dienstb., Kraaierstr 1 H. Mat/nik, dienstb Hooigracht 38 J. F. Keulemans, di recteur handelsmij., H. Rijndijk 54 J. de WaterVerhaar, Gasstraat 6 M. P. v. d. Berg, Leerares, Rapenburg 87 J. N. J. Breuring, Maredijk 86 J. Knol, dienstbode, v. d. Duynstraat 38 M. C. Prins, dienstbode, Binnen- laan 5 A. Crispijn, dienstbode, Wa genstraat 8 J. M. Barends, dienstb., Breestraat 87 1 C. S. en A. F. v. Veld huizen, dienstboden, Hoogewoerd 21 H. B. A. Bokern, ambt, N. S., Hoo gewoerd 150a J. W. de Jong, bak ker, Hoogewoerd 164 A. R. Moolen- burgh, Plantsoen 29 C. A. Rietveld, timmerman, H. Morschweg 53 H. Ginjaar, Glazenwasscher, L. Mare 22 J. M. Spijker, Zöeterw. Singel 43a B. M. Frech, dienstbode, Rijnsburger- weg 154 M-. C. Rigter, verpleegster, Diaconessenhuis G. Meijering, ver pleegster, Diacónessenhui3 A. Hoo- geboom en fam., fabr.arb., Levendaal 85 A. M. van Diemen, 'dienstbode, Stadhouderslaan 2 E. H. Baeten, snh'rijnwerker. Oude Rijn 48 M. C. Vorhove. Hansenstraat 28 E. r. Vruchten, koopman. Oude Rijn 77a F F. G. Hebber, chemiker. Nieuwe Rijn 8 E. Kowacaijk, diensbode, Wasstraat 21 A. L. v. Rossum, Mau- ritsstraat 58 J. Webbers, Gasfitter, Julianastraat 6 M. Ruiter, schilder, Garenmarkt 1 L. Tisseur, huis knecht, Middelstegracht 149 G. Splinter, Rijn- en Schiekade 95. Vertrokken. M. J. van Egmond, IJmuiden, Rijks straatweg 16 J. J. van Loef, Scher- penzeel, Dorpsstr. 196a D. L. Elde- ring, Óverveen, Julianaweg 5 C. Verheul, Woerden, H. Rijndijk 18 J. W. Uittenbogaart, Krimpen a. d. IJs- sel, bij Speksnijder B. Polak, Den Haag, Thomsonlaan 153 H. C. Hou- geeVijlbrief, Vianén, Achterstr. 317 R. Kuipers, Rotterdam, Taanderstr. 7a G. J. M. v. d. ReijdenRosin, Kat wijk, Duinoord 13 J. P. Rensdorp, Zoeterwoude, bij ouders W. v. d. Biezen, Amsterdam, 2d© v. Swinden- straat 27 8 W. M. van Haaften, Den Haag, Frankenslag 10 H. G. Vrij burg, Rotterdam, Voorschoterlaan- 107 C. Lourens, Rotterdam, Mathenes- serlaan 427a J. P. Hageman, Lisse, Heerenweg J. G. v. Noort, Purme» rend, Peperstraat 35 P. Kudlaschijk, Langendreer, Dl., Koloniastraat 10 II. C. Mulder, Delft, Voorstraat 65 M. Senij, Sommelsdijk, Kreekstr. B 315 N. Verhoog, Sassenheim, Hoofd straat 145a E. Hamersma, Den Haag Ieplaan 9 G. B. C. van Rhijn, Me- raan (Italië), Villa Burgfried J. Dierx, Waterlandskerkje, bij I. Dekker J. Barkemeyer, Schuttorf, Dl., Ohne- straat 81 M. Goedhuis, Deventer, Rapjeswelle 6 P. A. Vis, Harlingen, Brouwerstraat 16 W. J. Jansma, Kampen, Cellebj-oedersstraat 17 C. Heescher, Hengelo (O.), Enschedesche- straat 230 E. v. HeusdenKloots, Rotterdam, Jericholaan 77b L. C. Köhlman, Nijmegen, Daalscheweg 383 A. van der Meer, Leiderdorp, Dorp straat 61 J. Kriek, Lisse, Villa „Bui tendorp" E. A. F. Vermond, Haar lem, N. Kerkplein 14 rood J. A. Hup- kens, Groesbeek, Berg en Dal „Roemah- Senang" S. v. d. Mey, Voorschoten, Rijndijk 60 Wed. A. D. Buitendijk Ankeveld, Utrecht, v. Speykstraat 9 E. R. Ophorst, Arnhem, Kastanjelaan 22a J. Bink, Wassenaar, Maaldrift 4a. VISSCHERIJBERICHTEN, IJMUIDEN, 26 Juli. Het aantal 'ji Maandag van de Noordzeevisscherij bin nengekomen treilschepen was ditmaal niet bijzonder groot. Dien dag arriveeiy den nl. 21 plaatselijke stoomtreilers, be nevens 3 Katwijkscne loggers, welke te zamen voor f47.030 aan versche vischl aanvoerden. De hoogste besomming ^de» zer vaartuigen was aie van den stoom treiler UM. 21 Corrie, met f3695. Beug^ visch werd niet aangeveerd. Wel arri veerden nog 2 stoomïoggers van de ha- ringvisscherij met een aanvoer van 7q last pekelharing. Geveild werd de la ding pekelharing, aangevoerd door den stoemlogger IJM. 149 Victor, waarvan de opbrengst f7673 bedroeg, zoodat de totaalomzet dien dag f 54.703 beliei IJMUIDEN. 26 Tuli. Heden waren aan den RjjksvischafslagStoomfcreilers 13 De prijzen waren als volgt: Tarbot f 1,40 i.io, Tongen f31,40 per K.G.,Griet £49—16.50, Zetschol f37—31, KI. Schol f 2112,50172,30, Scharren f 14 per 50 K.G., Roggen f22ij per hoop. Vleet f 2,50—1 p. st. Makreel £15-12,50, pieterman en Poon f12,503,40. Gr. Schelvisc-h f2914.50, Md. Schelvisoh f15,50—9,50. K.md. Schelvisch f7_,7o 5,20, KI. Scnelvisch f4,803*5°4>20 1,70 per 50 K.G. Kabeljauw f 4532 per j25 K.G. Gr. Gullen £-95, KL Gullen £4.90—2,70, Wijting, f4,402 per 50 K.G. Scheepstijdingen. HOLLANDAUERIK-A-LlJIlf. iBINTELBIJK Rott. n. Vanisr. 24 v. Cris tobal. NICTHEROY 26 v. SouthiJtn. te Schie dam. MOERDIJK 26 v. Anew, te Rott. RILCERDIJK A.-Blanca n. Rott. 25 t. .St. Vincent. RÉERDAM N.-Orleans naar Rott. 2£ te Havana. VOLENDAM N.-Y'ork 'n. Rott. 26 6 v.m van Boulogne '9 n.m. voorgaats rent VOLENDAM 26 v. N.-York te Rott. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. SPRINGFONTEIN thr. 25 v. E.-London KLIPFONTEIN uiir. 24 5.4 n.m. 1 jo mijl Z. v. Land's End. GRIjPSKERK 25 v. Rott. n. Hajnb. _j jNIAS uitr. 24 v. Djibouti. HOLLAND-WESTAFRIKA-LIJN. CERES uitr. 25 v. Dakar. EEMSTROOM thr. 27 te Teneriffo vert* RIJNLAND uitr. 24 v. Teneriffe. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. GAASTERLAND uitr. p. 25 Tetneriffa CRANIA uitr. 25 v. Lissabon. DRECHTKRLAN D uitr. 25 te B.-Ayres MAASLAND uitr. 25 te B.-Ayree. ROTTERDAMSCHE LLOYD. BANDOENG uitr. p. 25 Gibraltar. BLITAR uitr. p. 25 Peniche. SLAMAT thr. 29 10 v.m. te Mare. vem GORONTALO uitr. p. 25 Suez. EIANTAR uitr. 26 5, v.m1. v. Pt. Said. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. iSALEIER 26 v. Hamh. n. Amst. (ROEPAT thr. 26 to Amgt. JOH. DE iWITT uitr._p. 25 Gibraltar. KONINGIN DER NED. uitr. p. 24.Pdrinï KON. PAKETVAART MIJ. SIBEROET Rott. n. Java 26 v. Suer. STAGEN. 20 v. Medan n. Bat.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 6