- dag-agenda. buitenland. uit de omgeving^ uit onze indien. geivEngdnieuws^ Woetisdan 27 Jnli, 's avonds 7 uur Zweminr. „De Zijl": Volkszwemfeest en Waterpolo. Wassenaar. Woensdag 27 Jall. 's mor?, half elf. Landgoed „De Pauw": Zendingsdag der Chr. Geref. Kerk. Woensdag 27 Juli, 's av. acht uur. Vrije Evang. Gem., Middelstegracht 3: Samenkomst. Spr. Ds. Theeuwissen. Donderdag 28 Juli., 's av. zeven uur, Zweminr. „De Zijl": Onderl. Wedstrijd en Waterpolo. Vrijdag 29 Juli, 's av. acht uur, geb. „Prediker", Janvossensteeg, Herden kingssamenkomst v. h. 65-jarig be staan der Zondagsschool „Laat de Kinderkens tot Mij komen". Zaterdag, 30 Juli, 'smidd. drie uur. Zweminr. „De Zijl": Nationaal Zwem feest en Waterpolo. Sassenheim. Zaterdag 30 Juli, 's mid dags drie uur. Jaarl. Alg. Verg. van Aandeelh. der N.V. Baartman en Ko ning, ten i^antore der Venn. L)è avond-, nacht- eri Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 Juli tot en met Zondag 31 Juli a.s. waargenomen door de apotneek van den heer C. B. Duvster. Nieuwe Rijn 18, Te lef. 523. het Centraal-Station aan zou komen, had een vertraging van meer dan vier uren. Daar dezelfde trein weer om 3.57 uur uit Amsterdam moest vertrekken, heeft men op het Centraal-Station ter vervanging een anderen trein samen-" gesteld. HET MIJNVELD VLODROP. Naar de „N K." verneemt, zal de heer Biermans zeer binnenkort in Europa arriveeren en zich aanvanke lijk naar Zuid-Frankrijk begeven Met zijn komst herleeft de hoop op gun stiger berichten over het Mijnveld Vlodrop dan den laatsten tijd te mel den waren. Ongetwijfeld zal de zaak thans opnieuw onder de oogen worden gezien en aangepakt Het is overigens duidelijk aldus meldt men aan dit blad, dat het voor dit mijnveld gevormd syndicaat te Brussel ook na het verloopen van den optie-termijn, de zaak maar niet zon der meer zal laten zitten. Immers de .kosten dei' drie laatste boringen, na- m.ns het syndicaat door de firma Fokary te Brussel uitgevoerd, hebben een kiem half milliopii gulden bedra gen. Men laat een aanzienlijk bedrag niet zoo maar in den steek.. De goede resultaten der boringen doen verwachten, dat. het mijnveld Viodrop zeker lot ontginning zal wor den gebracht, al is dan ook een nieuw wetsontwerp noodig. en.al blijven er moeilijkheden te overwinnen, zoöals elke zaak van grooton omvang hare „up's and down's" kent. RIJSNELHEID OP OVERWEGEN. Voor den kantonrechter* te Wagen in-' gen is behandeld de zaak tegen den heer H. J. M. S. te Venlo, ter zake dat hij met zijn auto den overweg nabij het station Ede zou hebben overgere den met een snelheid van 27 K.M. per uur. Het O M. vroeg 5 boete subs. 5 da gen hechtenis.^ Verdachte, die niet verschenen was, werd verdedigd door mr. M. S. A. Ybes, juridisch adviseur van de K. N. A. Cdie er op wees, dat verboden is een overweg over te rijden of te nade ren met een snelheid van meer dan 10 K.M. per uur, doch de bedoeling van den wetgever kan nooit zijn, dat het laatste stuk, van de rails tot het waar schuwingsbord, met geen grooter snel heid mag worden afgelegd. Deze zaak Is de eerste van een groote reeks, die pleiter voor de K.N.A.C. zal verdedi gen. De opneming der,snelheid over een afstand van 100 M., door één per soon, achtte pl. in strijd met de meest elementaire tijdsbepaling. Pl. ontken de voorts pertinent, dat verdachte op den overweg met de ten laste gelegde snelheid gereden had; bij het afrijden - had Liij vol gas gegeven. De kantonrechter hield de zaak een week aan om den verbalisant te hoo- ren. DE DRIE-MOGENDHEDEN- CONFERENTIE. De houding van Engeland. In het Lagerhuis deelde Churchill nv-de, dat de regeering heden of Don derdag een verklaring zal afleggen over de Britsche vWot-politiek te Ge neve. 'Bridgeman, de eerste lord der admi raliteit en lord Cecil, de beide leiders der Engelsche delegatie op de confe rentie tot beperking van de bewape ning ter zee, die naar Genève zouden terugkeeren ,hebben him vertrek uit gesteld in afwachting van het defini tieve resultaat der beraadslagingen van het kabinet omtrent de verschil lende voorstellen, welke op de confe rentie zijn gedaan De derde Engelsche gedelegeerde, admiraal sir Frederik Field, dié ten gevolge van ziekte te Génève moest blijven, is haar Londen teruggekeerd, waar hij terstond over is gebracht naar het marinehospitaal van Ch at tain. Schout bij nacht Pound, assistent chef van den marinestaf zal in plaats van sir Frederick Field naar Genève gaan. In officieele kringeru-te London niets bekend van het bericht, in de bladen, dat de Enerelsche gezant te Washington bij de Amerikaansche re geering geprotesteerd heeft tegen de verkeerde opvattingen van de Engel sche voorstellen voor de conferentie tot beperking van de bewapening en tegen het verkeerd aanhalen van of ficieele Engelsche verklaringen, het geen in de Amerikaansche bladen is geschied. Uit de jongste perstelegrammen blijkt, dat het doel der Engelsche ma- rinepolitiek in de Vereenigde Staten beter beoordeeld begint te worden. HET VOLKENBONDSVLIEGTERREIN Cointrin aanbevolen. De studiecommissie inzake een vliegterrein van den Volkenbond bij Genève, die uit Italianen, Franschen, Spanjaarden, Nederlanders en Zwit sers bestaat, is met haar taak gereed gekomen. De commissie heeft in haar advies als haar meening uitgesproken, dat het bestaande vliegterrein te Cointrin als volkenbondsvliegterrein zou kun nen dienen met eenige in het advies aangegeven verbeteringen, die in de bestaande inrichting moeten worden aangebracht. HET INTERN. ARBEIDSBUREAU. De Russische vakbeweging. Een speciaal onderzoek van het in ternationaal arbeidsbureau heeft uit gewezen, dat in de Russische vakbe weging een ommekeer is gekomen. De na de October-revolutie doorgevoer de hervorming van de vakbonden in staatsorganen en de centralisatie van het beheer moesten veranderd wor den, wijl dit systeem ongeschikt bleek, om de arbeidersbelangen voldoende te behartigen. Zoo werd het beginsel van de per soonlijke vrijheid van den arbeider om tot bestaande vakbonden toe te treden hersteld. Toch blijft de vrijheid der vakver- eenigingen zeer betrekkelijk, wijl haar actie afhangt van de door de communistische partij benoemde lei ders. Intusschen: er is in deze nieuwe orienteering een zekere mate van zelfstandigheid, te constateeren. DE BRITSCHE VAKVEREENIGINGS- WET. Een amendement inzake intimidatie. Omtrent de aanneming in derde le«- zing van de wet op vakvereenigingen dooi; het Hoogerhuis, wordt gemeld, dat eenige liberalen, o.a. Lord Rea ding, de voormalige onder-koning van Britsch-Indië, .met de Labour Peers hebben maegestemcL tegen 't ontwerp, Een belangrijk amendement, het welk de intimidatie tijdens staking nauwkeurig omschrijft is tijdens de behandeling wan het ontwerp het Hoogerhuis. er aan toegevoegd. Naar verluidt is de regeering bereid om het amendement, dat Donderdag door het Lagerhuis zal worden behandeld, te aanvaarden. Vrijdag zal de Koning zijn goedkeu ring aan het ontwerp hechten. DE MIJNWERKERSFEDERATIE. Een campagne ten gunste van nationalisatie. Op de conferentie van de Britsche mijnwerkersfederatie te Southport is het besluit genomen, dat de federatie een campagne zal openen ten gunste van nationalisatie, gegrond op het Coal and Power Report, dat door de commissie-Samuel is opgesteld. Verschillende sprekers, waaronder de secretaris Cook, namen aan de be handeling deel. Cook betoogde, dat na tionalisatie van g'eenerlei waarde was, tenzij de industrie geheel onder con trole van de arbeiders stond. NA DE WEENSCHE ONLUSTEN. Het debat in den Nat. Raad. Het debat in den Qostenrijkschen Nationalen raad begon gisteren onder- groole belangstelling. Voor het parle mentsgebouw hield een sterke politie- afdeeling de wacht; het toezicht bij het betreden van het gebouw was zeer streng. Enkele diplomaten waren aan wezig en alle ministers eveneens. Bondskanselier Seipel betoogde, dat het taak van den Nationalen Raad is er voor te zorgen, dat in de toekomst zulke gebeurtenissen als op 15 en 16 Juli zich niet herhalen en dat de Oos- tenrijksche republiek herstelt van haar wonden. Hij herinnerde aan het Schattendorfer vonnis en betoogde dat een reeks juryleden op voorstel van een soc. advocaat met goedkeuring van het O. M. gewraakt zijn. Men kan dit vonnis niet een klassevonnis noe men. Men had wellicht van het parle ment kunnen verlangen, de juryrecht spraak af te schaffen of te herzien, dan wel te beperken, totdat men meer vertrouwen in deze wijze van recht spraak kreeg. Dit is door de regeering nagelaten, daar een zoo belangrijke aangelegenheid niet door een gelegen- heidswet moet geregeld worden in tij den van verbittering. Bondskanselier Seipel betoogde nog, dat de algemeene staking voor een deel schuld aan de gebeurtenissen was Indien wij de beschikking over de te lefoon gehad hadden, zou er minder bloed gevloeid zijn''. De bondskanse lier spoorde de vergadering aan om alles te doen, ten einde te voorkomen, dat de republiek opnieuw en nog erger getroffen zou worden. De rede van den bondskanselier is door de meerderheid van het parle ment toegejuicht, de socialisten echter onderbrakèn door hun uitroepen dik wijls den spreker. O ito Bauer aan het woord, Np dr. Reine! srn-ak de snc. Joirtor dr r\f+r> Ppiier dan twee uur Ppu»r vort-1oorde. dnt het d«» fout van riin nnrtii n-pweoaf. rjpf -7^ crpeu <?pnrden- de dpmonstratie hadden fehouden en dat de reoublikeinsche „Schutzbund" niet spoedig genoeg gealarmeerdhad kunnen worden en dat de „Gemeinde- schutzwach" niet reeds Vrijdag opge richt was. Bauer viel daarna de politie scherp aan. Toen de bevolking na het schie ten razend was geworden en vergel ding eischte om haar wraak te koelen, bevonden de soc.-dem. leiders zich in een zeer moeilijke positie. Een ver- keersstaking was noodig om een bur geroorlog te voorkomen. Iemand moest een burgeroorlog verhinderen, zeide Bauer de regeering deed het niet. De eisch om de staking te beëindigen is, hoewel de regeering niets deed om dit besluit te vergemakkelijken, dadelijk door het spoorwegpersoneel opgevolgd. De rede van dr. Seipel getuigt, zeide hij, van blindheid ten opzichte van hetgeen in het volk leeft. Van de re- geeringsperiode van dr. Seipel van ze ven jaar is de 15de Juli het bloedige resultaat. De regeering beziet de din gen thans uit een klein, huichelachtig standpunt. Wee het land, dat in zulk een uur op een dergelijke kleinzielige wijze geregeerd wordt. Nadat de rust was teruggekeerd, overhandigde dr. Bauer aan den pre sident twee moties vah zijn partij, nl. een betreffende het instellen van een commissie van onderzoek en een mo tie van wantrouwen tegen de regee ring. Daarna sprak de afgevaardigde Kuntschak van de christ.-socialen. De rede van Kuntschak. Kuntschak betoogde o.a.: Gok mijn partijgenooten achten het vonnis in zake het proces te Schatten- dorf onjuist. Men mag echter niet het volk op de straat brengen om tegen een dergelijke beweerde klassejustitie te betoogen. Deze betooging is van meet af aan politieke betooging geweest. Ik ben te gen de instelling van een parlemen taire commissie van onderzoek, om dat er wettelijke organen zijn voor het verrichten van een dergélijk onder zoek, die zeker nauwgezet hun taak zullen vervullen, terwijl de ervaring bewijst, dat een parlementair onder zoek niets oplevert. Spr. veroordeelde daarna de tegen woordige campagne tegen de regeering en citeerde de uitlating van Bauer: „Zeven jaren regeering van Seipel en als resultaat honderd dooden." Bij zul ke taal moet men zich.niet verwonde ren, als er een nog verschrikkelijker bloedige oogst opkomt. Ten slotte, verklaarde Kuntschak, dat zijn partij tegen dè motie van wan trouwen van Baiier zou stemmen, en integendeel- den bondskanselier haar dank ervoor zou uitspreken, dat zijn. regeering het bloedvergieten en oproer, maken tot 85 dooden heeft-weten te beperken en het bezwijken van 6 mil- lioen levenden en van de de republiek heeft weten te voorkomen. (Luide bij val rechtsl. Met betrekking tot het tweede voor stel herhaalde hij, dat zijn partij een onderzoek door de wettelijke organen van de regeering zou eischen KORTE BERICHTEN. De Weensche gemeenteraad heeft het voorstel tot instelling van een gemeentelijke Schutzwache met de stemmen der socialisten aangeno men. De onderhandelingen tusschen Engeland en Egypte maken goeden voortgang. De Volkenbondscommissie voor intellectueele samenwerking heeft gisteren haar zitting ten einde ge bracht. Prof. Gilbert Muray hield bij deze gelegenheid een rede over het streven dezer Volkenbondscommissie. De oudste priester van Duitsch- land, past, Heidegger te Holzkirchen in Beieren, heeft gisteren, naar een Wolff-telegram meldt, zijn 75-jarig priesterjubilé gevierd. De jubilaris is 98 jaar oud. De Brennerpas is versperd, om dat er op het Zuidelijk gedeelte van den Brenner een bergstorting heeft plaats gehad. Het aantal werkloözen in Enge land bedraagt 1.048.000, dat is 11484 meer dan de voorafgaande week, qchter 583.268 minder dan verleden jaar. Koning Foead van Egypte is naar Parijs vertrokken. Na zijn bezoek aan Frankrijk zal hij zich nahr Rome bege ven. Maandagavond om 9 uur is te Neurenberg een aardbeving waarge nomen, die vier seconden lang duurde. NIEUWKOOP. Ds. W. J. Keiler, pred. der Herv. Gem. alhier, heeft bedankt voor het beroep naar Vriezeveen. Eerstdaags zullen de leerlingen der O. L. school een reisje maken naar Zaandam en Amsterdam. N. V. V. I verloor op het voetbal terrein te Roelofarendsveen tegen D. O. S. aldaar met 34. Binnen enkele dagen zal een aan vang worden gemaakt met de restau ratie van den Gemeentetoren, die ge vaarlijk scheef staat. NOORDEN. In de ledenvergadering der Wil- helminavereen. besloot men toch dit jaar feest te houden. Het Kruis is weder op den Imo gen toren der R.-K. gebracht. Thans is met de leibedekking een begin ge maakt. Het werk wordt uitgevoerd door dp fa. v. Loon uit. Gouda. Th a no is een autnd'^ost o-pnrien d tusschen Nieuwkoop en Woerden. NOORDWIJK. De loting voor den Militairen dienst zal hier ter plaatse op 16 Aug. plaats hebben. Zaterdag j.l. slaagden voor het M.u.l.o.-examen, afgenomen te Den Haag,-de dame» G. A. Koers en J. Ver heul alhier. RIJNSBURG. Door de Chr. Oranje vereen, was gisteravond een vergadering belegd met afgevaardigden uit den Gemeente raad en schoolbesturen alsmede met de Hoofden der scholen. De voorzitter, Ds. de Vries opent deze vergadering en zette het doel de zer bijeenkomst uiteen, n.l. om zoo mogelijk met Koninginnedag .een Kin derfeest te houden. Na gehouden dis cussie hierover werd besloten Woens dag 31 Augustus een zoodanig feest te houden, en wel: voorm.: rondgang door de Gemeente met de kinderen en tractatie, dan pauze toi namiddag om dien verder door te brengen met spe len, te houden door de kinderen; een en ander opgeluisterd met muziek. De noodige gelden zullen door de Com missieleden worden opgehaald bij ouders en burgers, die ongetwijfeld voor dit goede doel het hunne willen bijdragen. De Voorzitter dankte de aanwezigen voor hun medewerking, hoopte dat een en ander wel mag slagen, en sloot hierna de vergadering met dankzeg ging. SASSENHEIM. Tramontsporing. Om.rent het tram„ngeiük nabij den Warmond erdam vernemen wij nog het volgende. Le tramlijn Leiden—Heemstede loopt over hetgrootste gedeelte over enkel spoor. Op verschihcnde plaatsen zijn, zooals bekend, wissels aangebracht, om ce van de tegenovergestelde richting komende trams gelegenheid te geven te passeer en. De verongelukte tram is juist bij zoo n wissel uit de rails geloopej Doordat de locomotief kantelde, brak d,e koppeling met de eerste- drie der volg rijtuigen af, zoodat deze wagens op de rais bleven en doorreden. Dit een on- miode.lijk ingesteld onderzoek bleek, dat ce moer van den bout van den wissel erwijderd was, 'waardoor de wissel bui len dienst was gesteld. Daardoor is het ongeluk veroorzaakt. De machinist van de omgekantelde lo comotief (.type Noord Zuid Holt. Trar.? v\eg Mij. no. A. 5) de heer W. van der Yegte uit Hiilegom, vertelde; dat hij di rect na het passeeren van den wissel nemer kt had, dat er iets gebeurd was blij .remde zooveel mogelyn, maai' kon niet verhinderen, dat z-ijn machine, die hij reeds 7 jaar bedient, ondersteboven ging. Leze Kwam op den linkerkant te \aken, en door de opening in de recn- lerzijcie, welke boven kwam te liggen, is hij. ongedeerd naar buiten geKropsn. Hij reed met een vaartje van 15 K.M per uur. Hoe het ongeluk gebeurd was wist Jflii niet. „Misscnien Kwaadwillig heid", a.dus de machinist, want de bout van ven wissel was verzakt. De man was uit den aard der zaak zeer zenuw achtig. De conducteur P. van der Vuuren, ■eveneens lilt Hiilegom, was juist bezig een particulier aan een kaartje te nelpen t-oen het ongeval geschiedde. Hij is toen direct naar de oalconrem ge gaan" en heeft de diue alleenioopendc wagens tot siistand gebracht. Gelukkig aiuus de conducteur, liepen de wagens goei in do rans. Was de koppelstang v an ce locomotief niet gebroken, dan waien ue wagens ook zeil gekanteld. Le drie wagens waren geheel met pas sagiers gevulu. Doordat de locomotief nog ongeveer 15 meter doorgeloop en is, alvorens te k&nteien, reed zij over de rails van net tweede spoor heen, zoodat net verkeer over een lijn Kon onderhou wen worden. Naai' de oorzaak wordt esii uitgebreid onderzoek ingesteld. Men meldt ons nader: Dit het door de, directie der Z.H.T.M voorloopig ingestelde onderzoek is ge- blenen, dat de schroef, waarmede ue bout aan den wissel was bevestigd, nog wel aanwezig was, maar geheel was los geschroefd, dit kan, aldus zeide men van den kant der directie, onmogelijk vanzelf geschied zijn. De wissel zeli was volkomen in orde. Gisteren slaagde in Den Haag voor het M.u.l.o.-examen H. C. le Clercq, J. v. d. Kwaak, P. K. Luyk en G. J. Nieuwenhoven, allen leerlingen der „De Visserschool" voor Chr.M.u.l.o alhier. Examen Handelskennis L. O. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het examen Handelskennis L. O., de heer W. Kerkhoven alhier. VOORSCHOTEN Gisteravond vergaderde de Ver eeniging .„Winterprovisie" alhier, onder jeiding van den heer P. J. H. Pieron. Ie ingekomen inschrijvingsbiljetten van Brandstoffenhandelaren werden be sproken, en besloten de levering te gur- nen aan'de laagste inschrijfster de Fa. Konings en van Gent alhier. Besloten werd voor de volgende pe riode een bode aan te stellen, die weke lijks bij de leden de gelden ophaalt. Het D est uurslid, de neer v. d. Horst, die i n den loop dezer winter de gemeen te zal verlaten, nam afscheid met' een opwekkend woord om de vereeniging in stand te houden. Vergadering van den Gemeente raad op Vrijdag 29 Juli a.s., des nam. 8 uur. Onderwerpen ter behandeling 1. ingekomen stukken. 2. Onderzn^k geloofsbrieven nieuw-he* noemde raadsleden. 3. Benoeming Commissie nazien Gevi rekening 1026 enz. 4. Voorstel om in te trekken de yen ordeningen op het beheer van de Ga--, Waterleiding- en Badhuisbedrijven en deze opnieuw vast te stellen. 5. voorstel om crediet toe te staaf» voor vernieuwing van de Voorstraat. 6. Suppletoir-kohier Hondenbek 7. Voorstel tot aangaan overeenkomst mei den heer A. J. Turion inzake rooLijn 8. Idem inzoke verzoek bestuur C;; School om vergoeding ex art. 72 der Lu- ger Onderwijswet. 9. Idem inzake verzoek Bouw veine niging .„Onze Woning", om toestaan voorschot. 10. Idem tot het aanbrengen va A brandwekkers. 11. BesiUiten Comptabii.tdt. 12. Beschikking op verzoeKsihrif.en Schoolge.d. WOUBRUGGE. Tot onuerwijzeraan de Chr school alhier is benoemd de heer C Versteegt, te Hiilegom. ZEVENHOVEN. De veehouder V. trapte in een spijker. De man moest zich onder des kundige behandeling étellen. De melkauto van den heer Bos. van Ter Aar, geraakte vanaf den Hoo- gen dijk in een sloot bij den Veehou der D. Omzigt. Als een wonder liep het alles goed af. Na uitgetakeld t* zijn reed het karretje weer vérder. Dezer dagen bracht de Inspectie - der posterijen en telegrafie te Utrecht, een bezoek bij den Burgemeester, oyer de al- of niet-opheffing van het hulp postkantoor alhier. ZOETERWOUDE. Een motorrijtuig, komende uit Rijs» wjjk, reed bij het passeeren op den Höcgen Rijndijk alhier, een met een hit bespannen voertuig aan. Het lemoen van een wagen en het tuig van de hit werden beschadigd, en de hit een wei nig verwond. Door tusschenkormt yan den veldwachter is door den eigenaar van de auto, de schade vergoed. Onze plaatsgenoote Mej. Nelly N Koning, is in Amsterdam geslaagd voor het examen Handenarbeid Diploma A en B. MASSA-DESERTIE TE DJOKJA. Van de 2e compagnie van het garni zoen te D jok ja deserteerden 35 inland? sche militairen. 17 hunner meldden zich, te Magelang. Naai' de oorzaak d jzer massa-desertie, wordt gezocht, seinde .Aneta' op 27. Juni aan de Indische bladen. TEGEN HET COMMUNISME. Te Tjimahi werd een vergad.ring ge* houcen van de vereeniging Perserika tan Minahassa. Al e Menadosche mil? tairen, die hier in garnizoen liggen, waren aanwezig. Tien sprekers van alle rangen voerden het wooid. Ztj betoog den tegen |iet communisme. Er werden hoera's uitgebracht op het Vorstenhuis, terwijl het Wilhelmus werd gezongen Er neerschie een zeer loyale geest. GEN.-MAJOOR v. d. WEIJDEN. De heer J. van der .Weijden, gepensi» onneerd generaal-majoor der infante* rie, lid van den Volksraad, vertrekt vo^ ■eenige maanden naar Europa. v TARIEFSVOORSTELLEN TOT HEFFING VAN GOEDERENGELD. De tariefsvoorstellen tot heffing van: het goederengeld, zullen eerstdaags aan (le Keg-eerino ter goedkeuring worden voorgelegd. De vaststelling hiervan zal vermoedelijk in den loop van de vol gende maand geschieden. VERDUISTERING DOOR EEN NOTARIS. De notaris te Ambon, de heer P., b«J kende, dat hij f 230.000 verduisterd heeft, waarvan hij f165.000 uitgegeven heeft aan voorschotten aan koelies van zijn eigen houtzaak. Tegen den heer F. werd vijf jaar gevangenisstraf geëischt, Het ongeluk indePaleisstx. Het lijk van' de vrouw, die gisterenmor gen t e Amsterdam in de Paleisstraat door een vrachtwagen van den Gen} Telefoondienst is overreden, is thans geïdentificeerd. Het blijkt te zijn da gehuwde vrouw Singerling, in Amster- dom woonachtig. Zij was moeder van drie kinderen; haar man is spoorwegar beider. Overleden. Te Leeuwarden werd de vorige week de 6-jarige ,E. V. A., door een wagen overreden. Thans is het meisje in het Diaconessenhuifi» aldaar aan de gevolgen overleden. D e Russische Com.m. Partij.-* Dat de Staat, waar de Dictatuur van het Proletariaat heerscht, door een 'minde» heid wordt geregeerd, is sedert lang be kend. Alle macht in den Sovjet-staat, is voortdurend geconcentreerd bij de com munistische partij in Rusland, welke vol- fens de statistiek: van Januari 1027 in et geheele, groote Russische rijk nau» welijks 1.210.954 leden telt. Tot dusverre was echter nog niet be kend, uit welke elementc i deze party was samengesteld. Volgens een statis tiek, gepubliceerd door de Prawda, die te Moskou verschijnt, van 14 Juli 1.1. in de Russische Communistische Partij al lesbehalve een arbeidersparty. Het aan tal arbeiders in de partij bedraagt 445.200, dus 36.8 pet., d.w.z. de minder heid van het totaal aantal der leden. In het laatste jaar is in deze parti)

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 2