Op Reis PUROL DE MACHT DER LIEFDE. In Pniël vonden we het volgende verhaal van een officier van justitie uit Duitschland: Ik had aan de ouders van een moor denaar, die hier gevangen zat, doen weten, dat zij hun zoon een half uur mochten bezoeken. Niemand dan ik zou bij dat onderhoud in mijn bureau aanwezig zijn. Daar kwamen zij aan, de brave oud jes. Gebogen en bitter bedroefd zaten zij daar op hun zoon te wachten. Hoe zwaar treft zoo'n slag, vooral in een kleine plaats, waar elk malkaar als een groote familie kent, en hoe vree- selijk moet het zijn voor hen hun zoon die nog maar zes weken geleden on verschillig het ouderlijk huis verlaten had, nu als een moordenaar weer te zien. Daar ging-de deur open. De bewaar der schoof een man naar binnen en verdween toen weer. Toen T. zijne ouders zag gaf hij een schreeuw en beefde zoo sterk, dat ik vreesde, dat hij op den grond zou vallen. Snel schoof ik hem een stoel toe en hevig snikkend viel hij daarop neer. Toen stond de moeder op, schoof haar stoel naast haar jongen, trok hem aan haar borst en streelde met haar rech terhand de zijne, waarmee hij den moord bedreven had. En de vader, de oude geachte amb tenaar, zette ook zijn stoel aan den anderen kant van zijn zoon en streel de diens linkerhand. Zij spraken geen woord, zeiden geen enkel verwijt tot den diepgevallene, zij liefkoosden hem alleen. Ik kon' ook geen woord spreken, en mijn oogen vulden zich met tranen, en in den geest nam ik mijn hoed af voor deze eenvoudige lieden, die voor mij, zonder dat zij iets zeiden, eene aangrijpende prediking hielden over de woorden van den Apostel:, „de lief de houdt nimmer op, zij wordt niet verbitterd". Toen fluisterde de zoon zijn moeder iets in het oor, waarop zij een afwe rend gebaar maakte. „Wat heeft hij daar gezegd? Ik moet dat weten", zeide ik. „Wij hebben een fotografie, waarop al onze kinderen staan. Hij zei, dat we die vernietigen moesten, want hij was niet langer waardig onze zoon te zijn. Maar ik heb gezegd: je bent en je blijft onze zoon". Geen verwijt, geen straf, niets ter wereld zou zoo in staat zijn geweest het harde hart van den jongen te bre ken,-dan de^e liefde zijner ouders. Uit het Sociale Leven. STAKING OPGEHEVEN. Men meldt uit Winterswijk: De patroonsorganisaties in de bouw vakken beslotep in hun hesp. ledenver gaderingen op Donderdag 21 Juli de staking te beëindigen op de volgende voorwaarden: In een collectief contract zal ver meld worden, dat: a. de arbeidstijd zal zijn 8 uur, Za terdags 5 Yi uur; b. het uurloon zal be dragen voor metselaars 60 cënt, voor timmerlieden 55 cent, voor opperlieden 47 cent; c. bij overwerk zal voor het tweede uur 10 pCt. worden uitgekeerd, voor de overige uren 50 pCt., voor werkzaamheden op Zon- en feestdagen 100 pCt.; d. bij ziekte zal gedurende 13 weken 70 pCt. worden uitgekeerd. Op de erkende Christelijke feestda gen zal het loon worden doorbetaald; bij verzuim wegens huwelijk, bevalling en overlijden zal ten hoogste een dag loon worden vergoed, voor het uitoefe nen van militieplichten 4H uur; voor het uitoefenen van den kiesplicht 2 uur. Het contract gaat in op 25 Juli en zal 31 December 1928 afloopen. De werkzaamheden zullen na een staking van 13 weken worden hervat. DE STAKING TE PANNERDEN. De staking aan de N.V. Scheepswerf „De Koop" te Pannerden duurt thans reeds 9 weken. Naar ons van de zijde van den R.K. Metaalbewerkersbond wordt medegedeeld, hebben thans ook enkele van de vakmenschen, die aan den arbeid waren gebleven of tijdens de staking waren gegaan, zich bij de stakers aangesloten. De anderen zou den dezerd agen volgen. Het hoofdbestuur van den Neder- landschen R.K. Metaalbewerkersbond wijst er nogmaals op dat deze staking gaat om de erkenning van de organi satie. UIT DE OMGEVING! ALKEMADE. Burg. Stand. Geboren. Maria Mar tina, dv. Petrus Loos en Maria van Hameren; Elisabeth Maria, dv. Fran- ciscus Schoonderwoerd en Johanna Margaretha van Schie; Petronella Ali- da, dochter van Margaretha de Gronin ger en Engelina Hogenboom. Overleden: Anthony Hoogenboom, oud 88 jaar; Anthonia van Zeil. echt- genoote van Anthonius van der Meer oud 50 jaar. Ondertrouwd: Johannes Gerardus de Rijk, jm. oud 27 jaar en Petronella Jo hanna van Es, jd. oud 29 jaar. Vrijdagmorgen ontstond in de schuur, staande achter de woning en smederij van den heer Schouten, wel ke schuur eigendom is van den heer J. van der Geest en dienst doet voor stalling van enkele vrachtauto's, een begin van brand, zeer vermoedelijk doordat de chauffeur van een der vrachtauto's een sigaret heeft aange stoken en de brandende lucifer achte loos heeft weggeworpen. In de schuur bleek een beduidende hoeveelheid benzine in fusten te zijn opgeslagen. De benzine vatte vlam en een oogen- blik liet het zich aanzien, dat de ae- heele houten schuur een prooi der vlammen zou worden. De Burgemees ter, die toevallig per fiets passeerde, nam oofenblikkeliik de leiding van 't blussohingswerk op zich en met zand en zakken werd het vuur bestreden. Dank zij dit krachtdadig optreden, slaagde men er in het vuur te blus- schen. Had zulks op dit moment niet mogen gelukken, dan waren de gevol gen nog niet te overzien geweest, daar de schuur onmiddelliik aan de woning en de smederij van den heer Schouten grenst. De burgemeester heeft na de blus- sChing onmiddellijk last gegeven om de fusten benzine uit de schuur te ver. wijderen en tevens verboden om ze daar in de toekomst op te slaan. HILLEGOM. Aan het einde van den cursus 1926 1927, behaalden van de leerlingen der Cv B. S. alhier: het M.UJTO.-diploma A: S. J. Granneman, H. T. Hjjlkema, A. v. d. Hoogt, J. Lagendijk, N. M. E. Brand en Joha. M. Hnlkema. Het M.U.L.O.-diploma B werd ver worven ,4oor M. P. Breed veld, terwijl aan deze laatste tevens na gehouden leindexamen het diploma der Ckr. Bup gerschool werd uitgereikt. De nieuwe cursus der school vangt aan: Donderdag 1 September a.s. KATWIJK. Naar we vernemen zal, nu de Ge westelijke schietwedstrijden in de Pro vincie Zuid-Holland zullen gehouden worden op Vrijdag en Zaterdag 2 en 3 Sept. a.s., de Beker-wedstrijd waaraan zullen deelnemen de Burgerwachten van Oeg9tgeest, Voorschoten, Rijns burg, Valkenburg, Leiderdorp en Kat wijk, eenige dagen worden uitgesteld. De datum voor dezen wedstrijd was n.l. reeds bepaald op Zaterdag 3 Sep tember. Door dezen Provincialen wed strijd, waaraan dezelfde Burgerwach ten met nog vele andere deelnemen, zal de Beker-wedstrijd op een anderen dag moeten worden bepaald. KATWIJK AAN DEN RIJN. De voorbereidende werkzaamhe den voor de afzanderij waarover wij 14 dagen geleden schreven, zijn reeds begonnen. De eerste werkzaamheden zijn die voor het maken der haven langs den Valkenburgschen weg. La ter zal voor een te maken overweg de straatweg aanmerkelijk moeten opge hoogd worden. De te maken spoorbaan door de landerijen staat reeds uitge- paald. Een kleine rectificatie behoeft ons vorig bericht. Daarin werd ver meld, dat de baan langs „de Bilt" zou gaan. De aandachtige lezer zal wel reeds gemerkt hebben dat dit moest zijn langs „het Melkpad". Naar we ver nemen zijn d.e onderhandelingen over de af te zanden duinen achter „de Pan" en „Rijksdorp" al zoover gevor- dert, dat reëds kan worden bepaald, dat dit werk wel ongeveer 20 jaar kan duren. Dat zal niet alleen gedurende dien tijd aan vele handen .werk geven, doch als de woeste gronden in vrucht baren tuingrond zijn herschapen zul len hiervan in de toekomst èn kweekers èn werknemers blijven profiteeren. Bij de voorbereidende werkzaamheden vinden al een flink aantal arbeiders werk. Het bestuur der Oranjevereen. stelde den datum van de te houden oranjefeesten reeds vast op 1 Septem ber a.s. Nu de aanvoer van late aardap pelen, eigenheimers, met den dag groo ter gaat worden, komt er in de prijzen een groote schommeling. Was men in 't eerst geheel aangewezen op de mooie zandaardappelen, die tevens van beste kwaliteit zijn, nu gaat men zich tevredén stellen met de late die over het algemeen ook goed van kwa liteit zijn, al zijn ze niet zoo mooi. Gevolg, dat enkele partijen vroege aardappelen zich in prijs vrijwel hand haven. Echter die nu alleen naar kwa liteit ziet, kan zich van niet dure aard appelen voorzien. Ook uit andere stre ken. Zeeland b.v., worden in de om geving al aardappelen aangeboden. Met peen gaat het ook op en neer. Mag men niet van slechte prijzen spre ken, ook van beste is geen sprake. De middenprijs is nog juist loonend. De aanvoer van dit product is groot en varieert van 8000 tot 14000 bos. Voor conserven wordt ook al van beteekenis genomen voor redelijke prijzen. Bloem kool is op heden goed prijzig. Dit zal wel zoo blijven zoolang men geen be ter weer krijgt, waar dan ook in den tuinbouw niet naar verlangd wordt. NOORDWIJK. Bij het alhier gevestigde corre spondentschap voor arbeidsbemiddeling zfin deze week als werkzoekende jng - schreven 9 personen, nl'. 2 losse arbei ders, 3 visschers, 1 timmerman, 2 op perlieden en 1 stucadoor. RIJNSBURG Doordat het weer niet te warm is, blijven de prijzen naar omstandighe den tamelijk goed. Vooral Gladiolus sen gaan graag weg voor goede prij zen. Ook enkele buitengewone soorten brengen beste prijzen op. Betaald wordt voor Gladiolussen 1.602.20, extra soorten 33.80, Go- desia gepeld 0.500.60, Godesia per 100 bos 34, Centoria 0.160.30, Margrie ten 0.28—0.35, Anjers 0.260.35. Astre- meria 1.40—1.70, Primulinu9 1.10—1.90. Statice 0.150.20, Convili's 0.801 en Galardia 0.3C1—0.40. SASSENHEIM. De uitslag van de Vrijdag gehou den aanbesteding voor het verbouwen van „Concordia" was als volgt: RECLAME. Ter verzachting en genezing van stuk- geloopen voeten, zadelpijn, schrijnen en smetten der huid, muggebeten en zonne brand, moet men op reis voorzien zijn van Doos 30, 60, Tube 80 ct. Gebrs. van Nieuwkoop Fa. Dijkstra en-Zoon G. Vogelaar Gebrs. Breda J. P. Oudshoorn De gunning is aangehouden. ƒ14.343 „12.823 12.590 12.289 12.082 TER AAR. Alhier herdacht in alle stilte Pas toor Bonnet zijn 121/2 jarig ambtsjubile um.. Bij het passeeren van twe»e stroo wagens, kwam een motorrijder van Le> muiden, in aanrijding met het 8-jarig zoontje van H. Pieterse. Met gebroken been werd de jongen opgenomen en naar het ziekenhuis te Leiden vervoerd De alhier gehouden collecte voor het Mobilisatiekruis heeft opgebracht pl.m. f150, De kostelooze inenting zal plaats hebben op Maandag 25 Juli a.s. ten hui ze van Dr. Lindner te Langeraar, en te Aardam in de O. L. S. v.m. 10 uur. WASSENAAR. Burg. Stand. Geboren: Jeane Ma rie, dv. H. de Loos en M. G. van Strien Jan, zv. D. van Keulen en E. de Wilt; Bastiaan, zv. B. v. d. Lecq en R. v. d. Gevel. Overleden: A. J. Ife, oud 50 jr., echt genoot van Ph. E. Cox; C. P. Duiven voorde, oud 25 jr.; W. de Gooijer, oud 74 jr., weduwnaar van Gr. Piet. Ondertrouwd: K. Blok en Kr. Schul- tes; H. P. Hendriks en J. J. v. d. Velde; C. v. d. Berg en M. C. Kleijn; P. v. d. Kwaak en J. Tr. van Winkel; C. J. E. Mouw en J. Jongkind; H. Noordervliet en W. M. Knijnenburg. Gehuwd: L. Evers en L. A. Sijthoff. WOUBRUGGE. Burg. Stand. Geboren. Anthonius Jacobus, zv. J. Bol en P. van der Neut; Theodorus Johannes, zv. J. J. van Wie- ringen en C. Disseldorp. Hoe gevaarlijk het blijft een klei ne achter zich op den lastdrager van een rijwiel te plaatsen, bleek weder bij het zoontje van den heer T. alhier, clie na geneeskundige behandeling we ken zal moeten liggen ter genezing van zijn voet, die tusschen de spaken van het wiel was gekomen. ZEVENHOVEN. De leerlingen der O.L.-school maakten dezer dagen een reisje naar Muiden en Muiderberg per auto. De jeugd genoot volop. Het weer was prachtig. Vroegtijdig 's avonds keerde de schooljeugd naar huis terug. Tot assistent aan de Chr. school alhier is aangesteld de heer Streefkerk onderwijzer te Nieuwveen. Voor goed zijn vrijgesteld van den dienstplicht, lichting 1928: J. Vonk, J. Slingerland J,B.zn., en voorloopig vrij gesteld: L. Immerzeel. De jonged.vereen. Maria en Mar tha van den Hoef maakte dezer dagen een uitstapje naar Amsterdam en bracht een bezoek aan het Rijksmu seum en het Bijbelsch Museum. De collecte voor de vereen, van Bijbelverspreiding aan den Hoef al daar gehouden, bracht op de som van ongeveer 11. ZOETERWOUDE. Burg. Stand. Geboren: Thomas Maria, zv. C. van Veen en J. Vitscher; Johannes Antonius, zv. G. Vervoorn en A. van Dam. Gehuwd: Willem Jacob Dekker en Arida Schenkeveld; Pierre Corneille Peltenburg en Catharina Geertruida Wilhelmina van der Heijden. Overleden: Johannes Adrianus van Heijningen 9 maanden oud; Teunis Boekee, 84 jaar oud, echtgen. van Eli sabeth Glasbergen. RECHTZAKEN. HAAGSCHE RECHTBANK. Op de rol van de vacantiekamer der Haagsche Rechtbank kwam gisteren voor de zaak van de weduwe C. van, de Meer te Zundert, wier man in den nacht van 10 op 11 Januari 1927 door eenige marechaussee's is doodgescho ten. 1 Genoemde weduwe had hiervoor den staat en de beide marechaussees gedagvaard en zij eischte voor zich en haar kinderen betaling van een be drag van f 50.000. 1 Voor den! staat stelde zich de Land- advocaat Mr. J. H. Telders, voor den marechaussee Claessen, Jhr. Mr. G. W. van der Does en voor den mare chaussee Coolen Mr. A. F. Telders. De zaak werd daarna aangehouden tot 6 September. GEMENGD NIEUWS. Moorden. De 72-jarige echtge- noote van den musicus Stienku, die 10 jaar jonger is, heeft gisteravond te Berlijn haar te bed liggenden man met messteken in het hoofd gedood, om dat hii betrekkingen tot een 30 jaar jongere vrouw zou aangeknoopt neb ben. De vrouw is na haar daad in een auto gevlucht, maar reeds door de re cherche achterhaald en aangehouden. In het dorpje Lauterhafen heeft een vader, die bij* zijn getrouwde doch ter inwoonde, deze in een naburig bosch geworgd1 en daarna zichzelf in de woning van zijn schoonzoon opge hangen. De schoonvader^ die reeds jaren lang in een krankzinnigengesticht ver pleegd was geworden, heeft waarschijn liik in een aanval van plotselinge krankzinnigheid gehandeld. Ongeluk. Donderdagmiddag heeft in de Raadhuisstraat te Heem stede een ernstig ongeluk plaats gehad! De besteller Goosens, in dienst vait den heer H. J. J. Reynierse, aldaar,, reed in genoemde straat op een drie- wielige transportfiets. Hij kwam uit Bennebroek en reed! rechts van het schuine pad, tegenover het raadhuis. Toen de electrische tram uit de richting Groenendaal naderde en de bestuurder signalen gaf, week Goo sens, die door de boomen niet naar rechts kon uitwijken, naar links uit en kwam dus op de linkertrambaan. Daar naderde een electrische tram uit Haarlem, en hoewel de bestuurder daarvan een vrij uitzicht van *eker wel 40 M. had, stopte hij niet. maar reed boven op de transportfiets. G. werd zwaar verminkt onder de tram weggehaald en door de politie naar de Mariastichting te Haarlem ver voerd. De fiets was geneel vernield. Het onderzoek is nog niet afgeloo* pen. Tot zoover de mededeeling der po litie te Heemstede. 1 Zonder tot bewustzijn te zijn geko men, is G. in den afgeloopen nkcht om 1 uur overleden. Hij was gehuwd en 65 jaar oud. i Het ongeluk is gebeurd op den ver jaardag van G.'s vrouw. Eefi eigen gasleiding. Er is ontdekt, dat een bewoonster van den Goudschensingel te Rotterdam een aparte aftapping had laten maken op het buizennet van het gemeentelijk gasbedrijf, waardoor zij puiten den meter om kosteloos gas betrok. Te leiding is heel deskundig aange legd, zoodat men vermoed, dat de juffrouw medeplichtigen heelt gehad. Het onderzoek wordt voortgezet. Waarschijnlijk heeft zij op deze ma nier 400 a 500 kub. M. gas gestolen. Zij is aangehouden en opgesloten.. Nieuwsgierige buurvro.u.w. Een bewoonster van een pand aan de Zwijnenstraat te Rotterdam, hoor de gisteravond, dat haar buren, de losse werkman A. B. en zijn vrouwi J. de B., een stomdronken vreemde ling mee naar hun woning brachten.. Uit nieuwsgierigheid ging zij naar de kamerdeur van de familie B., en keek eens door het sleutelgat. Zij zag toen juist, dat B. en zijn vrouw de zakken van den vreemdeling leeghaalden. Zii deed hiervan aangifte bij de po litie en deze stelde een onderzoek in. De vreemdeling bleek een zeeman te zijn, die des morgens had afgemon sterd. Hij had toen 12 pond ontvangen. Toen de politie hem ondervroeg had hij niets meer. Hoeveel B. en zijn vrouw hebben ge stolen is niet na te gaan, want de zee man is van zijn 12 pond den geheel en dag gaan passagieren. In elk geval 2ljn B. en zijn vrouw Aangehouden en opgesloten. Inbraak. Gisternacht is inge broken in het kantoor van de Auto maat te Zwolle. Toen het personeel den volgenden morgen op het kantoor kwarn, trof het daar een groote wanorde aan. Een brandkast van ongeveer 500 K.G. was verdwenen. Eerst heeft men getracht haar te openen; on de vloer lagen turf molm eri een stuk ijzer, waarop de zelfde verf zat als op de brandkast De kast is vermoedelijk door de- opengebroken buitendeur over een zes meter breeden oprit gedragen naar den straatweg Zwolle-Meppel, waar aan het kantoor is gelegen. Zij is ver moedelijk met een auto vervoerd. De inhoud bestond uit f 250 aan geld, geldswaardige papieren en de rentekaarten van net personeel. Een schrijfbureau is eveneens open gebroken. Het kleine geld hebbn dé inbrekers laten liggen. De voordeur was gesloten met een Lipsslot. Door een dommekracht onder de handle te zetten, heeft men de deur geopend, waarbij een groote splinter uit het Ikozijn is gebroken. Voor het kantoor was ook geen spoor van vervoer achtergelaten. De waarnemende commissaris van politie, de heer Lettink, was dadehil.i .na de ontdekking van de inbraak aan wezig en liet talrijke vingerafdrukken nemen. Om halt tien verscheen het parket. Vermoedelijk dezelfde personen hebben gisternacht gepoogd in te bre ken bij notaris van Anael te Stap horst. Door oververmoeidheid. Donderdagavond had op den Leidschen straatweg in de gemeente Rietveld een auto-ongeluk plaats. Een auto, komende uit de richting Leiden, reed tegenover de woning van den heer v. O. in de sloot. 1 In den auto zaten twee personen, een dokter uit De Bilt, en een chauf feur. Zij werden door ooggetuigen spoe dig uit den auto bevrijd. De dokter nad enkele wonden aan. hoofd en arm, waardoor hij veel bloed verloor. Door den schok was hij met zijn hoofd door de voorruit gebotst. De chauffeur be kwam geen ernstig letsel. Het ongeluk is hieraan te wijten, doordat, zooals de chautfeur zelf ver klaarde, hij wegens vermoeidheid 111 slaap was gevallen. Hij was n.l. in tweemaal 24 uur niet te bed geweest. Goed afgeloopen. Te 8 uur Donderdagavond geraak te een auto door weigeren van de stuur inrichting in 'den Leidschen Rijn na bij hotel „De Hommel" te Oudenrijn. De bestuurder kwam er met een nat pak af. I Met een Fofd-hijschk'raan van de firma Jan jongerius te Utrecht werdi, het voertuig weder op het droge ge bracht. I Als bijzonderheid! wordt vermeld, dat dit de zevende auto is. welke deze week door bovengenoemde firma op het droge gebracht werd. 1 Noodlanding. Het vliegtuig van den dienst LondenRotterdam, heeft gisteren nabij Ostende moeten landen wegens een defect aan de ben zine leiding. Men rekende op slechts kortstondig oponthoud. Overleden. Het 4-jarig zoontje van den heer Z. te Wijk aan Zee en Duin, dat Woensdagmiddag op den Alkmaarschen weg door een auto aan gereden werd, is gisteren aan de ge volgen overleden. Molens. De veertien molens van de waterschappen De Andeische en Giessensche Weide, het Eenden- vetd en de Sint Romboutspolder gaan verdwijnen. Deze waterschappen hebben voor gemeenschappelijke bemahng een ruw-oliemotor aangekocht. 1 Hoopop herst-el. De toestand, van den Belg de Bruyn uit Contich die verleden week Zaterdag te Kruis land uit een gezelschapsauto viel, toen hij naar zijn pet greep, welke van zijn hoofd woei, en met een hersen schudding naar het ziekenhuis te Roo sendaal werd overgebracht, is eenigs- zins beter. Men heeft thans hoop op herstel.' Overreden. Te N. Amster dam is het zoontje van den landbou wer F. 'Toxopeus onder een hooiwagen geraakt en zeer ernstig aan het hoofd, gewond. Zijn toestand is ernstig VISSCHEKIJBERICHTEN, Gisteren kwamen aan den rijksaf slag te IJmuiden 9 stoomtreilers, l drijfnetvaartuig en 20 kustvisschers. Aanvoer en prijzen waren voor treil- visch: 58 kisten tarbot, f36 67.5Q. 19 kn. griet 17—17 per 50 KG.; 453 stuks groote tong 2.65—2.80. 3386 stuks mid del tong 1.852.50, 10601 stuks kleine tong 1.351.70 per KG.; 4 kisten groote schol 36. 5 kn. middel schol 29—31, 19 'kn. zetschol 25—27. 471 kn. kleine schol 3.40—17.50, 41 kn. schar 4.40—12, 59 kn. pieterman poontjes 4.5015. 3 kn. groote gullen 1516.50, 6 kn. klei ne gullen 8.50-119 kn. wijting 3.90—5, alles per kist van 50 KG.; 10 kisten rog 7 5014 per 20 stuks; 2 stuks len 1.25, 1 kreeft 1.70, 5 stuks zalm 4.508.60 alles per stuk. Haring: 142 kantjes volle haring 23.9025.50, 27 kantjes steur 14.20, 368 kantjes maatjes 13.35—13.85, alles per kantje. Van de IJmuider stoomtreilers kwamen er heden 9 aan de markt. De besommingen waren: IJM 157 met ƒ2191, IJM 127 met 1810, IJM 106 met 1452, IJM 70 met 1491, IJM 325 met 1346. IJM 121 met 1575, IJM 150 met 1752, IJM 42 met 1368, en IJM 47 met 1496. Van de Katwijker haringvloot kwam hier in de haringhaven binnen de motorlogger KW 175 met 28 last pekelharing, welke naar Katwijk ver scheept werden. S che eps tij dingen. HOLLAND—AMERIKA-LIJN. NEBRASKA, Vancouver n. Rott. 20 v. Seattle. EDAM, Rott. n. N. Orleans 21 v. Vigo. WESTERDIJK, Vancr. n. Rott, 20 te S. Francisco. GROOTENDIJK, 22 v. Vancr. te Rott MAASDAM, N. Orleans n. Rott. p. 22 SPAARNDAM, Rott. n. N. Orleans 21 van Vera Cruz. HOLLAND—WEST AFRIKA-LIJN. ALBIREO, 22 v. Amst. n. W. Afrika. EEMSTROOM, thuisr., 20 v. Konakry. HAARLEM, thuisr., 21 v. Teneriffe. HOLLAND—AFRIKA-LIJN. BILLITON, thuisr., 20 te Genua. HEEMSKERK, thuisr., 21 v. Mombassa NIAS, uitr., 21 v. Djeddah. RIJPERKERK, thuisr., 20 v. Mozam bique. GIEKERK, uitr., 22 te Algoabaai. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. ORANIA, uitr., 21 v. Cherbourg. DRECHTERLAND, uitr., vertr. 23 v. Rio Grande. SALLAND, uitr., p. 21 Fern. Nor. FLANDRIA, thuisr., 22 v. Bahia, ROTTERDAMSCHR LLOYD, BANDOENG, uitr., p. 22 (7.15 v.m.) Ouessant. INSULINDE, uitr,, 22 (2.10 nm.) v. Mar seille. TOSARI, 22 v. Rott. te Batavia. BUITENZORG, 22 (11 v.m.) v. Rott. te Belawan. SIANTAR. uitr., p. 22 Kaap del Armi. TABANAN, thuisr., p. 22 (v.m.) Oues sant. GAROET, thuisr., p. 21 Kaap del Armi. SAMARINDA, uitr., p. 22 Aden. MED AN, 21 v. Havre 22 (1.30 n.ra.) te Rott. verwacht. SITOEBONDO, thuisr., 22 (10 v.m.) v. Suez. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. RO-NDO. uitr., p. 21 Perim. SOEMBA. uitr., p. 22 Suez. JOH. DE WITT, uitr., 21 van South ampton. KON. PAKETVAART MIJ. SIBEROET, Amst. n. Batavia p. 21 Pantellaria.

Nieuwe Leidsche Courant | 1927 | | pagina 8